Tholen overweegt brede school So Alzheimer mag geen nationale ramp worden. PZC Gedeputeerde en cultuurraad blazen stoom af NU 19,95 VERSCHOORE dj Kerstenschool Borssele mag uitbreiden Mogelijke oplossing voor huisvestingsprobleem in Sint-Annaland weekenddiensten Speelgoedbeurs in Heinkenszand Kinderhulp giro 2502 Ogëant vrijdag 15 oktober 2004 door Freek Janssen SINT-ANNALAND - Uitbrei ding van de huidige gebouwen, maar dan met een brede school. Dat is een mogelijke oplossing voor het huisvestingsprobleem van de twee basisscholen in Sint-Annaland. De gemeente Tholen bekijkt of bij de nieuwbouw van de Casem- brootsehool en de School met de Bijbel plaats is voor kinderop vang en een dependance van de bibliotheek De twee scholen, die aan elkaar vastzitten en zelfs een gemeenschappelijke ruimte delen, kampen al jaren met een probleem: ze groeien als kool. De twee scholen willen in elk geval bij elkaar blijven. De gemeente liet een adviesbureau uitzoeken hoe een uitbreiding er het beste uit kan komen te zien. Daar kwamen drie opties uit naar voren, waarvan complete nieuwbouw op de huidige loca tie er één is. De kosten van volle dige nieuwbouw zijn hoog: min- zaterdag 16 en zondag 17 oktober 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij densfeestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma, 08.30 uur: Patiënten van huisartsenpraktijk dr. J.A. Fortrie en dr. Miermans, Zangvogel straat 86, Heinkenszand. tel.: 0113-563074. Spoed: 0113-563110. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland Tandzorg, v. Hallstraat 2, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. HEINKENSZAND - In het scou- tinggebouw aan 't Dijkje in Heinkenszand wordt woensdag 20 oktober een speelgoedbeurs gehouden. Er worden onder meer kinder boeken en baby-artikelen ver kocht. De beurs begint om 9.00 uur. Het einde staat gepland voör 11.30 uur. stens vier en een half miljoen eu ro. Een andere mogelijkheid is reno vatie van de huidige gebouwen en een uitbreiding richting het speeltuintje. Dat zou dan ver plaatst kunnen worden naar de plaats waar nu de oude kleuter school ligt, een eindje verderop aan de Schoolstraat. In dat gebouw zit nu een aantal klas sen van de School met de Bijbel. De speeltuin zou in dat geval flink groeien. Het terrein van de kleuterschool is 180 vierkante meter groter dan de huidige plek. De laatste optie (uitbreiden op de oude locatie) heeft een krap pe meerderheid in de gemeente raad. omdat die ruim vijf ton goedkoper is. Voordat de defini tieve beslissing valt, wil de ge meente eerst de optie van een brede school onderzoeken, ver telt wethouder Kempen. „We willen dit eerst zorgvuldig over wegen. Als je toch nieuwbouw gaat plegen, kun je net zo goed meteen nadenken of je ook nog andere faciliteiten bij de scho len wilt hebben, zoals kinderop vang en de bibliotheek." In december neemt de gemeente raad pas een beslissing over de kwestie. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandart sen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel.(0113)259882. Voor geheel Tholen: van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: R. Teixeira, Huijbergseweg 12, Hooger- heide, tel. 0164-614034. Spreekuur zat. en zon. van 17.00-17.30 uur. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: W. L. Verboom, tel. (0113) 342486. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: H. van Dijk, Simonswei 2, Heinkens zand, tel. (0113) 561290. Praktijk voor gezelschapsdieren, L Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 9 30-10 uur. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9,00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Wijkverpleging Allévo. tel.(0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel.(0113)229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: M. Verschelling, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. door Harmen van der Werf BORSSELE - De reformatori sche ds G. H. Kerstenschool aan de Kalootstraat in Borsse le mag eindelijk uitbreiden. Al drie jaar krijgt een groep leer lingen van de Kerstenschool les in de gymzaal van de school. Zolang wordt ook al aan de bouw van een extra lo kaal gedacht. Vorig jaar is de eerste hobbel genomen. De school kreeg offi cieel toestemming voor een ne gende groep. Maar waar moet de nieuw bouw komen? Voor of achter het huidige schoolgebouw? De Borselse wethouder F. Tolle naar (SGP, onderwijs): „Uit breiding aan de voorzijde is ste denbouwkundig het mooist, maar daar staat het consulta tiebureau van Allévo en dat moet dan elders onderdak vin den." Dé oplossing is inmiddels ge vonden na overleg tussen Al lévo, de gemeente, Borsele en het bestuur van de Kersten school. De school gaat niet één, maar twee lokalen bou wen, waarvan er één voorlopig dienst kan doen als consultatie bureau. Veel praktischer kan het niet. Tevreden Schooldirecteur C. van Koe- veringe is tevreden. Het huidi ge gebouw aan de Kalootstraat is gewoon te klein voor de ruim tweehonderd leerlingen, Leerlingen van de Kerstenschool krijgen noodgedwongen les in de gymzaal. foto Willem Mieras van wie er overigens vijfenze ventig uit Nieuwdorp komen, met een grote bus en vanaf groep vijf met de fiets. „Omdat de gymzaal ook als lo kaal in gebruik is", legt Van Koeveringe één van de dage lijkse problemen uit, „moeten leerlingen voor gymnastiek naar de sportzaal aan de Troye- weg, aan de andere kant van het dorp. De jongsten zijn al moe, als ze daar aanko men. "Wanneer de werkzaam heden kunnen beginnen, dur ven wethouder Tollenaar en schooldirecteur Van Koeverin ge niet te voorspellen. Alles moet planologisch nog worden geregeld. Van Koeveringe hoopt dat de nieuwbouw over anderhalf jaar klaar kan zijn. „We hebben dan een school die niet alleen meer ruimte heeft, maar die ook onderwijskundig handiger is, die meer overzicht biedt, als leerlingen buiten hun lokaal met werkstukken bezig zijn of achter de compu ter zitten." door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - Wie kaatst, kan de bal verwachten. Gedepu teerde H. van Waveren (CDA, cultuur) kwam gisteravond in de vergadering van de Raad voor de Cultuur Zeeland zijn gram halen, omdat het provin ciale adviesorgaan vorige maand in een brief zijn con cept-cultuurnota kraakte. Dat resulteerde in een scherpe dis cussie die door beide partijen als verhelderend werd ervaren. De Raad voor de Cultuur ver weet Van Waveren vorige maand gebrek aan visie. Hij zou zich bovendien te weinig heb ben aangetrokken van de subsi dieadviezen van de raad. Van Waveren sprak gisteren van een 'azijnzuur' schrijven. Hij betoogde dat hij het voorad vies van de raad voor negentig procent had gevolgd. In de finan ciering had hij wel flink moeten afwijken van de adviezen, om dat de raad volgens hem geen re kening had gehouden met het be schikbare budget. „U bent in uw financiering heel veel hoger gaan zitten. Als bestuurder heb ik mijn verantwoordelijkheid ge nomen en ben ik zelf financieel gaan puzzelen." De gedeputeerde stelde verder dat zijn conceptnota niet als een kunstwerk mag worden beoor deeld. Bewust zijn vooral hoofd lijnen aangegeven. Verder kwam hij met een waslijst van voorbeelden waaruit volgens hem blijkt dat de raad 'volstrekt onvoldoende gebruik heeft ge maakt van zijn eigen kennis'. Het verwonderde hem dat de raad klaagt over het ontbreken van beleidsvoornemens als het bijvoorbeeld gaat om het mu- seumbestel en de popmuziek, terwijl leden van de raad nauw bij de advisering zijn betrokken en dus weten dat notities daar over aanstaande zijn. De discussie spitste zich toe op de financiering van Nieuwe Mu ziek Zeeland en in mindere ma te het Zeeland Nazomer Festi val en Film bv the Sea. 5 stoorde Van Waveren dat 2 raad aan zijn positieve acr* over die instellingen geen a crete bedragen heeft gekopp M. Beinema stelde dat dit wust was gedaan, omdat d?:. nanciering van deze orgaia ties niet ten koste mag gaani kleinere culturele instéj§ in Zeeland. Volgens voorzitter M Sb had de Raad voor de Cultus doende juist aangegeven dj orthodoxe maatregelen' i zijn om deze instellingeni eind te houden. Hij zag dat's vestigd door een kaartaf die Nieuwe Muziek gistere, begonnen. „De nood is daarj de man." Naarmate de discussie vonjj de, ontstond meer wederzijds# grip. Van Waveren bondiai erkende dat hij in de concept! ta duidelijker had kunnen wijzen naar de advisering de raad, niet alleen wanneai gatieve adviezen zijn gen maar ook daar waar vanposi ve adviezen is afgewefl Strous stelde dat Van Waiss minder weeiwerk zou hi kregen wanneer hij eenaa toelichtingen die hij gist avond gaf, zou hebben schreven in de concept-eii nota. TERNEUZEN - Pax Kill hulp Zeeuws-Vlaanderen I zorgt veertig Bosnische kin ren tijdens de kerstvakantie! verblijf in Zeeland. De vakantie is bedoeld oral kinderen, die vaak getrauna seerd zijn door de recente o log, een moment van rusl warmte te geven. Er is rf nog een flink aantal gastgi nen nodig om de kinderen oj vangen. Geïnteresseerde ga nen in Zeeuws-Vlaanderen, cheren en Zuid-Beveland nen zich opgeven bij Paul de ver: tel 0115 69557? weverpg@zeelandnet.nl ïnyeraamcle dia s inscannen op cd normaal al 27,45 resolutie 2zjooxi556 De meest complete 1 Uur Fotowinke^j Goes Zierïkzee Middelburg Terneuzen Hulst Oostburg Etten-Leur Deze aktie loopt tot 3o November 2004 Over tien jaar telt Nederland 300.000 Alzheimerpatiënten. En maar 29.000 plaatsen in verpleeghuizen. De Stichting Alzheimer Nederland steunt mensen met dementie en hun familie. Wilt u hier meer over weten? Ga dan naar www.alzheimer-nederland.nl. Wilt u iets doen? Maak dan een bijdrage over op giro 2502, ten name van Alzheimer Nederland. Alzheimer mag geen nationale ramp worden. www.alzheimer-nederland.nl Giant Rincon City 419,- Lekker achter |e bureau zitten. PC games spelen, of ie fiets pakken en de b< in voor "a nice ride" V. Je antwoordt 'weten we, en daarom heeft Giant deze m serie off-road fietsen ontwikkeld, waarmee je alles even achter je kunt laten. Met deze serie daagt Giant je uit om meer te doen dan alleen recreatief "biken" Bij Giant is het inmiddels de normaalste zaak van de wereld om dit soort fietsen te ontwikkelen. Alle modernste technieken zijn ervoor in huis De lichtgewicht Giant alunX frames kunnen tegen een stootie. dus erop uit naar de bossen! Vooral de Boulder, Rincon, Yukon en zeker de Terrago Disc verlangen hiernaar. Wil je iets meer "on-road". kies dan voor de Rincon City als echte citybike; voorzien van alle benodigde items Met de CRS kan je een mooie combi maken tussen on en off road Kortom een mooie nieuwe serie bikes voor veel fietsplezier. met fraaie designs, vernieuwde technische snufjes, dus op en top Giant We wensen je veel plezier met je nieuwe fiets! www giant-bicycles.com Jacobusse Bike Totaal Dorpsstraat 48 - 4451 BD Heinkenszand Telefoon 0113 -56 73 58 www.jacobusse.nl Jeremiasse Tweewielers Bike Totaal Van der Spiegelstraat 54 - 4461 LN Goes Telefoon 0113 -21 60 63 www.fielsplezier.nl Kanker betekent lang niet altijd het einde. Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERSTICHTING NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvanelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 36