Kritiek op groenblauwe slinger PZC PZC Leerlingen zien niets in homoblad Aanklacht ING bank tegen Haselhoef PvdA draagt Verhage voor als opvolger van wethouder De Keijzer bin n9n ,15 Gemeenteraad heeft vooral moeite met dichtmaken van het landschap agenda Motorrijder aakt gewond Schakerloopolder krijgt vorm Massale belangstelling fitheidstest Vrouw gewond door val met fiets Wegafsluitingen Tholen Illegalen aangetroffen in Vlissingen Geen planschadevergoeding vrijdag 15 oktober 2004 (innr Rob Paardekam ffISSENKERKE - De gemeente raad van Noord-Beveland heeft sceptisch gereageerd op het plan 'groenblauwe slinger', dat H opgesteld door adviesbureau Bosch Slabbers. Vooral het dichtmaken van het landschap iiaitop kritiek. n voorziet in een gedaan teverwisseling van het midden- el op Noord-Beveland. Ten westen van Wissenkerke en C-eersdijk komt een natte verbin dingszone met een nieuwe jacht haven. terwijl het gebied tussen Wissenkerke en Kortgene een halfopen landschap moeten wor den met ruimte voor losse re- (Advertentie) Meer info over het CT-standpunt van het CDA: OT-cdazeelnnd nl kwrgklachten: 0300-0231231 maandag t/m vrijdag purende de openingstij- l&nzaterdags tot 12.00 uur FACTIE KVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 ftstbusSl 560AA GOES 1^:0113-315670 0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl wankBalkenende (chef) Huibers M'ekevanderJagt fre6k Janssen p1 Vries (sport) "«lenvan der Werf centrale redactie pinspark 28 *0 AA goes 510113)315500 F 10113)315669 P*'«dactie@pzc.nl INTERNET ••■Ptc.nl l*'tweb@pzc.n| creatie woningen, met bomen omgeven parkachtige landgoede ren, landschapscampings en zelfs een golfbaan. Verder moet er meer ruimte komen voor fiet sers en wandelaars. Onder meer door betere verbindingen tussen de gebieden ten noorden en ten zuiden van de Oost-Westweg. H. Eshuis van Bosch Slabbers benadrukte dat de meeste zaken de economische positie van de boeren in het gebied moeten ver sterken en dat zij het ook moe ten gaan doen. Het is dus niet de bedoeling dat mensen van bui ten Noord-Beveland in groten getale toestromen. Die uitleg slikten niet alle raadsleden. „Een jachthaven en een golf baan. Welke agrariër in het ge bied gaat dat doen?", vroeg P. de Putter (WD) zich af. „Het zullen uiteindelijk weer de grote projectontwikkelaars en inves teerders zijn die naar Noord-Be veland komen", voegde A. Ouds hoorn (NBB) daar aan toe. „En wat schieten we eigenlijk op met landhuizen?" Dat laatste vroegen ook SGP en PvdA zich af. „Voor twintig landgoederen is dit gebied toch echt te klein", aldus PvdA'er J. de Looff. Bijna alle partijen zeiden verder dat ze grote moeite hebben met het halfopen, of beter gezegd het halfdichte landschap, dat ont staat in de visie van Bosch Slab bers. „Als ik wil recreëren in een dicht landschap, trek ik het land wel in", zei J. Poppe (SGP). „Mensen die naar de kust ko men, verwachten juist een open landschap." C. van der Weele (CDA): „Ik dacht dat de open heid en de vergezichten juist het handelsmerk van Noord-Beve land waren." Alle partijen benadrukten ook het belang van een goede com municatie met de burgers en de boeren in het gebied. Zij zouden meer inspraak moeten hebben, dan tot nu toe het geval is. STREEKACTIVITEITEN 3ERGEN OP ZOOM - Sint Gertrudis- alf, voormalige Synagoge en de Ge- «igenpoort, 13,00-16.30 uur: Openge- t=ld voor bezichtiging; COC-café De Soos, 22.00 uur:Vrijdagavondcafé, Leger des Heils, 9.00-12.00 uur. Verkoop kleding en meubelen; Kantine 2'M, 13.30-16.30 uur. Biljart voor oude- rai;Palazzoli Huis, 14.00-15.30 uur: Ont- iroelingsmiddag voor mensen met kan tel en hun naasten: Buys Ballot Colle ge, 20,15 uur G-Forse meets Joost van oen Oever; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos, HEINKENSZAND - De Stenge, 20.00 uur: Viering 15 jarig bestaan Stichting Behoud de Zak van Zuid-Beveland; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik, 23.00 uur: Geopend voor de jeugd van l2roten met 20 jaar; KAPELLE - De Vroone, 13.30 uur: So- Nederlandse Hervormde kerk, 20,00 uur: Concert jonge musici; KRABBENDIJKE OBS De Klimroos, 19.00-22.00 uur: Jaarlijkse feestavond; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17 00 uur: Biljartclub senioren; KWADENDAMME - Berkenhof, Lange- «egje 10a, 10.00-17.00 uur: geopend voor publiek; OVEZANDE - Soos De Klomp, 20.00 Eerste voorronde talentenjacht Kiekvirus, VLAKE - Sequoiahof, 10.00-18,00 uur: geopend voor publiek; iïEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: WILHELMINADORP - Het loze visser tje 00 uur: Optreden band De Ver achting; YERSEKE - Het Trefpunt. 13.00-17.00 tin Biljarten; Dreef en Kerkplein, (6.00-13 00 uur: Weekmarkt. L1SSINGEN - Bij een aanrij- lingop de Weijevlietweg in Vlis- ingen is gistermiddag een rao- frijder gewond geraakt. I'22-jarige Vlissinger reed op ijn bromfiets over Westerzicht i verleende op het kruispunt iet de Weijevlietweg geen voor- ingaan een 48-jarige motorrij- suit Vlissingen. De motorrij- is met een gebroken sleutel en overgebracht naar het zie- nnuisin Vlissingen. De brom mer had geen letsel. Marlina Witkamp en Ernst-Jan Vrancken van Het Goese Lyceum uit Goes discussiëren over het omstreden homoblad Expreszo. door Lucas Boot GOES - Dat het homoblad Expreszo bij veel schoolleidingen in het verkeerde keelgat schoot, is bekend. Maar wat leerlingen er van vinden, is misschien wel veel belangrijker. Het Goese Ly ceum uit Goes is één van de scholen die het blad tijdens de lessen in de boven bouw besproken hebben. Een flutblad, noemt Marlina Witkamp (havo 5) het. „Niet omdat het over ho moseksualiteit gaat, maar de hele opzet en de inhoud slaan nergens op", vertelt ze. Het komt op haar meer over als een re clamefolder dan als een serieus blad om de tolerantie voor homoseksualiteit te vergroten. Want dat is het uiteindelijke doel van deze door het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn Sport indi rect gesubsidieerde uitgave. Ernst-Jan Vrancken (vwo 6) sluit zich bij de me ning van Marlina aan. „Het is helemaal geen serieus blad en bovendien had ik in eerste instantie niet door wat het on derwerp was." Na het zien van enkele foto's met zoenende homo-stellen werd duidelijk waar het blad over zou moe ten gaan. Tijdens een les Nederlands debatteer den ze over de stelling 'Dit blad kweekt onbegrip voor homoseksualiteit'. De leerlingen van havo 5 en vwo 6 waren het niet met dit standpunt eens. Zij kwa men tijdens het debat tot een heel ande re conclusie. Respectloos Volgens Ernst-Jan zorgt Expreszo niet voor onbegrip, maar is het eerder re spectloos naar andere groepen mensen toe. Hij noemt het voorbeeld uit een to lerantiequiz van Expreszo. De vraag die hier wordt gesteld, is of voetballer Michael Reiziger je lippenbalsem mag lenen. Een van de mogelijke antwoor den is 'No fucking way. Die Suri maakt mijn balsem in een keer op'. Dat kan echt niet, vindt Ernst-Jan. Marlina spreekt ook haar verbazing uit over een ander voorbeeld uit dezelfde quiz. De vraag luidt hier wat je zou doen als je de baas van Nederland was. In het lijstje antwoorden staat onder meer 'Balkenende zijn! Dat wordt de he le dag masturberen voor de spiegel'. In middels heeft de redactie van Expreszo hiervoor excuses aangeboden Beide leerlingen zijn het met elkaar eens dat een homoblad een goed initia tief is om homoseksualiteit op scholen bespreekbaar te maken, maar vinden dat op deze manier de plank volledig wordt misgeslagen. Een blad met meer inhoud en een serieuzere opzet zou een goed alternatief zijn. De leerlingen von den Expreszo ook enigszins schokkend. Vooral de foto' s van de zoenende man nen vond Ernst-Jan niet bepaald smake lijk. „Bij ons in de klas vonden we de zoenende vrouwen schattig", vertelt Marlina. Steun Marlina en Ernst-Jan steunen de actie van Expreszo wel, net als veel andere Nederlanders. Zo blijkt uit recente pei lingen van Maurice de Hond. Uit zijn onderzoek komt naar voren dat zowel uit de linkse als rechtse hoek veel steun is voor de verspreiding van het blad. Maar scholen moeten wel het recht hebben om Expreszo te weigeren. En dat was nu het probleem. Het homoblad werd zonder aankondi ging meegestuurd met Pauze, een gratis tijdschrift voor scholieren. Veel middel bare scholen hadden dit in eerste instan tie niet door. Het waren met name zwar te en christelijke scholengemeenschap pen die bezwaar maakten tegen het ho momagazine. door Inqrid Huibers KRABBENDIJKE - De ING bank heeft gisteren bevestigd dat zij op 23 oktober 2003 aan gifte heeft gedaan wegens hypo theekfraude tegen voormalig imam A. Haselhoef uit Krabben- dijke en diens zakenpartner Z. Marangoz. Er zouden hypo theken zijn verstrekt op basis van vervalste inkomensgege- vens en taxaties. Haselhoef ont kent alle beschuldigingen. „Ik heb de officier van justitie in Dordrecht een brief geschre ven om hem te vragen haast te maken met het onderzoek in de ze zaak", zegt Haselhoef. „Ik wil die aangifte zo snel mogelijk van tafel hebben." Haselhoef denkt zelf dat de aan gifte van de ING bank voort vloeit uit een kortgeding van de bank tegen hem en zijn zaken partner Zeki Marangoz over de verkoop van een pand in Dor drecht. „De ING wilde de wo ning veilen, omdat zij proble men hadden met Marangoz. Het betrof een woning met. asielzoe kers. Ik wilde het pand graag van Marangoz overnemen. De rechtbank bepaalde uiteindelijk dat ik de woning mocht kopen, maar jammer genoeg kreeg ik de financiering niet, rond. De asielzoekers die er woonden, zijn op straat gezet." Het contact tussen Haselhoef en Marangoz stamt volgens Hasel hoef uit januari 2003. „Een be kende van mij vroeg of ik Ma rangoz wilde helpen omdat deze in financiële problemen zat. Ik heb hem toen geld geleend. Als onderpand daarvoor bracht Ma rangoz een aantal woningen in Dordrecht in", zegt Haselhoef. „Pas later begreep ik hoe groot de problemen van Marangoz wa- THOLEN - De Schakerloopolder in Tholen krijgt steeds meer gestalte. Graafmachines zijn bezig poelen te graven, waar schelpdieren en kreeften zich moeten gaan ontwikkelen en waar vogels kunnen eten en uitrusten. Het ge bied ten zuidwesten van Tholen is onderdeel van een project dat polderland langs de Ooster- schelde omvormt tot natuurgebied. Op die ma nier ontstaat een geleidelijke overgang van zoet- watergebied naar zout water, wat belangrijk is voor de vegetatie. In Zeeland zijn nog maar wei nig van dit soort plaatsen, foto Willem Mieras ren. Hij heeft een slechte reputa tie bij banken wat betreft frau duleuze hypotheekaanvragen." „Ik ben buiten mijn schuld in een draaikolk terecht geko men", vervolgt Haselhoef. „Ik heb met de ING bank persoon lijk geen zaken gedaan, maar de bank heeft mij wel op een zwar te lijst gezet, waardoor ik nu he lemaal klem zit. Mijn vrouw en ik willen graag een ander huis kopen, maar we krijgen nergens een hypotheek." Haselhoef heeft uiteindelijk een aantal panden in Dordrecht - hoeveel wil hij niet zeggen - van Marangoz overgenomen. De woonruimte verhuurt hij aan asielzoekers. Met Marangoz heeft Haselhoef naar eigen zeg gen geen contact meer. „Maar ik zou hem graag willen spreken, want hij is mij nog een heleboel geld schuldig." Woordvoerster K. van der Pol van de ING bank bevestigde gis termiddag dat op 23 oktober 2003 aangifte is gedaan tegen Haselhoef en Marangoz. „De zaak ligt bij justitie. We hebben nog niet van het Openbaar Mi nisterie vernomen of er verdere stappen zullen worden onderno men", aldus Van der Pol. Een woordvoerster van het Open baar Ministerie in Dordrecht zegt niets van de zaak te weten. Zeki Marangoz was niet bereik baar voor commentaar. KRUININGEN - Onder 55- tot 65-jarigen in de gemeente Reimerswaal bestaat massale belangstelling voor een fit heidstest in het kader van het Galm/Scala-project. Bijna tweehonderd mensen hebben zich gemeld voor de activi teit die aanstaande dinsdag plaatsvindt in de Reimers- waalhal in Kruiningen. Tussen 13.00 en 20.00 uur wordt de anderhalf uur duren de test afgenomen. Gewicht, lengte en bloeddruk worden allereerst gemeten én oog-hand coördinatie, lenigheid, reactiesnelheid en knijpkracht. Tot slot volgt een wandel test. In sporthal Groene Woud in Kapelle wordt donder dag hetzelfde evenement gehouden, waarvoor zich ook al meer dan 150 deelnemex*s hebben gemeld. Het doel is 55- tot 65-plussers aan het sporten te krijgen. Reimerswaal en Kapelle doen het Galm/Scala-project sa men met SportZeeland, de vroegere Zeeuwse Sportraad. VLISSINGEN - Een 59-jarige Vlissingse is gistermiddag gewond geraakt toen ze rond drie uur met haar fiets ten val kwam op de Gildeweg in haar woonplaats. Het is niet bekend waardoor de vrouw ten val kwam. Ze kwam ech ter zo ongelukkig terecht dat de handrem haar wang door boorde. Ambulancepersoneel heeft de vrouw uit haar be narde positie bevrijd en haar voor verder onderzoek mee genomen naar het ziekenhuis THOLEN - De Bosstraat in Tholen is van maandag 18 ok tober tot uiterlijk 29 oktober afgesloten voor doorgaand verkeer tussen nummer 16 en de kruising met de Hoog straat. De weg wordt opnieuw bestraat. De Eendrachts- weg is afgesloten tussen 22 oktober en 27 oktober. Deze weg wordt gerepareerd, de stoep wordt verlegd en er ko men twee drempels. Fietsers en bromfietsers worden om geleid via de Nieuwe Postweg. VLISSINGEN - In de nacht van woensdag op donderdag zijn op het terrein van de Dart-line in Vlissingen vijf ille galen aangetroffen. Plet betreft drie mannen en één vrouw van Iraanse afkomst en één man van Bhutaanse komaf. De vijf personen zijn overgedragen aan de Vreem delingendienst. SAS VAN GENT - De gemeente Terneuzen is niet van plan een planschadevergoeding toe te kennen aan Sasse- naar R. Neijt. De man claimde destijds bij de toenmalige gemeente Sas van Gent schade te hebben opgelopen door de bouw van een supermarkt direct naast zijn woning. Ook ondervond hij last van het grote parkeerterrein naast zijn deur. De stichting Adviesbureau Onroerende Zaken in Rotterdam beoordeelde de claim en vond dat de positie van de Sasse huiseigenaar door de bouwactiviteiten geen nadelige ge volgen had ondervonden. De gemeente Terneuzen - als rechtsopvolger van Sas van Gent - nam dit advies over en stelt de raad nu voor om de schadeclaim af te wijzen. door Edith Ramakers VLISSINGEN - De Vlissingse gemeenteraadsfractie van de PvdA draagt raadslid Tineke Verhage-van der Ent voor als op volger van de vorige week over leden wethouder Kees de Keij zer. Het afdelingsbestuur van de PvdA steunt de voordracht van de fractie. „Tineke heeft vol doende draagvlak gekregen om tot de verkiezingen van 2006 wethouder te zijn", zegt fractie voorzitter Sjef van Wijnen. Verhage-van der Ent was de eni ge uit de fractie die zich kandi daat heeft gesteld. Niet alle frac tieleden konden zich vinden in de voordracht. Van de zes leden, stemden er twee tegen. Van Wij nen zegt dat het een meerder heidsbesluit van de fractie is ge weest, maar wil verder niet uit weiden over de totstandkoming van de stemverdeling. „Ik ben blij dat we een geschikte kandi daat hebben", meldt hij. Verhage is 56 jaar en heeft een rijke ervaring in de onderwijs wereld. De laatste jaren was ze lid van het college van bestuur van het ROC Zeeland. Daar komt per 1 januari 2005 een eind aan omdat de medezeggen schapsraad (MR) het vertrou wen in haar heeft opgezegd. Dat gebeurde in 2003 toen ook F. Rikken (de toenmalige voor zitter van het college van be stuur) wegmoest. Een maand ge leden wees de MR de raad van toezicht nog op deze mondelin ge afspraak. Verhage is in 2002 gemeenteraadslid voor de PvdA geworden. Voor de socialisten was het be langrijk dat er snel een opvolger werd gevonden. „Vandaar dat we in onze eigen kring gekeken hebben", verklaart Van Wijnen. R. Reijnierse, afdelingsvoorzit ter van de PvdA vult aan dat van belang is dat de opvolger weinig inwerktijd nodig heeft. „Het mag geen puinhoop in Vlis singen worden, omdat wij treu zelen met de voordracht van een kandidaat." De PvdA had te maken met een acuut probleem na de dood van haar politieke leider. „Tineke wilde het karwei afmaken. Het is een ondankbare taak, want we kunnen niemand de garantie geven dat hij ook wethouder wordt na de verkiezingen in het voorjaar van 2006". zegt Reij nierse. „Niemand, ook de zitten de wethouder niet. Bij de nieu we verkiezingen wordt iedereen door de kandidaatstellingscom missie van de PvdA beoor deeld." De fractie draagt Verha- ge-van der Ent voor in de raads vergadering van 1 november. (Advertentie) Kom geniet van onze Zeelandwek hjï Zaterdag '6 oktober a.s. unt u bij Binnenuit mo er"^ke zeeuwse °sselen en oesters "omen proeven. Daarnaast hebben *V 'eiter weekend diverse Zeeuwse drankspecialiteiten •n.nt.v. Helle nburg E- Melisse en '"veiMlm ma,,, I O"ie2eeH„0we,e„ I Kans op een i flratis zweefvlucht, Genieten komt van Binnenuit; een uniek nieuw woonconcept In Hetnkenszand. U vindt ons aan de Schouwersweg 7: pal naast de A58. (Ind.terr. Noordzak) Vrijdagavond vaste koopavond!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35