2C ïrik Goudt is een snelle leerling )ammers PWG racht zware strijd Sanderse blijft positief 23 lervanger van Stefan Wielemaker scoorde al vier keer voor VCK Bondscoach Vera Pauw beleeft prima debuut Jaspers speelt om Supercup Warne evenaart cricketrecord Hemmes naar laatste acht Yankees op weg naar World Series uitslagen ilechte week futsallers van SV en Schouwse Boys Lafeber blijft in Europese Tour Topschakers beginnen aan Olympiade Aitor Gonzalez naar Euskaltel vrijdag 15 oktober 2004 wb Hij is negentien jaar, ut nog helemaal niet bezig lajn toekomst. VCK-aanval- Erit Goudt houdt zich op dit Halleen bezig met het eer- dftal. ..Ik heb er nog niet nagedacht wat ik over een jaar wil bereiken. Dat zie dan wel weer." it wordt in Koudekerke als talent gezien. „Voetbal is belangrijk voor mij. Ik vind lejKom te doen en dat ik er M in ben is mooi meegeno men van mijn sterkste kan te dat ik het spelletje goed ezen." afdeBl-junioren is het snel De aanvaller is meteen iomd naar het tweede binnen twee weken ide hi] al mee bij het eerste, overgang naar het eerste is snel verlopen. In het begin si ik wennen. Maar ik heb (uiteindelijk makkelijk kun- sanpassen." dit moment is hij als spits al meer weg te denken uit het elftal van VCK. Nu Ste- Wielemaker naar Kloetinge ertrokken, is Goudt de be- rijkste aanvaller van het Hij heeft als nieuwkomer liddels vier doelpunten ge ilt en is daarmee topscorer zijn team. mallend vind het soms wel moeilijk Stefan te vervangen. Hij is voetballer. Maar aan andere kant zijn we niet met ar te vergelijken. Ik ben aanvallend ingesteld en Ste- liet zich wat vaker terugzak- Ik ben vaak bij de goal te ien en ik beschik over een schot. Het liefst wil ik al- voor het doelpunt jjensVCK-trainer Henk Wil is dat nog een aandachts voor zijn jonge spits. „Hij bog wat meer een teamspe- Jworden. Goudt scoort heel lelijk, maar hij moet nog le- met altijd voor eigen succes fan." Het grootste doel van Goudt dit seizoen is samen met zijn ploeg genoten terug te keren naar de derde klasse. „We hadden vorig jaar niet mogen degraderen. Dat was echt een dieptepunt in mijn carrière. We hadden er als team zo hard voor geknokt om ons te handhaven, maar uiteindelijk ging het toch mis. We zijn daar om dit jaar extra gedreven om terug te gaan naar de derde klas se en daar te blijven." VCK is er nog lang niet. Het team is tot nu toe wel ongesla gen, maar het seizoen duurt nog lang. Er zitten nog veel lastige wedstrijden tussen. Goudt: „Bin nenkort moeten we bijvoorbeeld tegen Kruiningen. Het moeilijke aan deze wedstrijd is dat we niet zoveel over hun spel weten en dat is niet makkelijk voetbal len." Daar is VCK-trainer Henk Wil- lemse het volledig mee eens. „Het niveau ligt dit jaar niet zo hoog. En over het algemeen heb ben wij meer inhoud dan de an dere teams. In principe zouden we alles moeten, kunnen win nen. Het is wél belangrijk dat we onze tegenstanders niet on derschatten, want dan kun je nog wel eens lelijk onderuit gaan." Voor VCK zich weer volledig op de competitie kan gaan richten, staat er nog een bekerduel op het programma. Morgen is Jong Ambon de tegenstander in de tweede ronde. Goudt ziet deze wedstrijd positief in: „We gaan winnen. We vertrouwen op onze eigen kracht en dan moet het lukken. Ons team is al lang bij elkaar en we weten wat we aan elkaar hebben. We zijn een echt vriendenteam. Dat is in beker duels heel belangrijk." Willemse is iets terughouden der, maar wel positief. „Het wordt een heel open wedstrijd, fifyfifty. Wij zijn fysiek iets be ter, maar zij komen technisch wat beter uit de verf. Het zal dichtbij elkaar liggen." Ritme Goudt hoopt dat hij in de ko mende wedstrijd weer terug in zijn ritme kan komen. „De eer- Erik Goudt: „De overgang naar het eerste is heel snel verlopen. In het begin moest ik wennen. Maar ik heb me uiteindelijk makkelijk kun nen aanpassen." foto Ruben Oreel ste drie wedstrijden van het sei zoen ging het allemaal heel goed. De wedstrijd tegen Nieuw- land was tot nu toe mijn beste. Ik heb daarin drie keer ge scoord, maar ik ben toen ook ge blesseerd geraakt. Ik heb maar één keer niet mee kunnen trai nen. Toch gaan de wedstrijden ligt, weet ik niet. Ik hoop in elk sindsdien wat minder. Ik geloof geval dat de vorm snel terug niet dat het aan die blessure komt. De rest van het seizoen is ligt, maar waar het dan wel aan nog heel belangrijk voor VCK." van onze sportredactie BERLIJN - Vera Pauw heeft gis teren een goed debuut beleefd als bondscoach „van de Neder landse vrouwenvoetbalploeg. Pauw zag in Berlijn hoe haar elf tal in een oefeninterland wereld kampioen Duitsland op 0-0 hield. Pauw tekent overigens pas vandaag officieel haar con tract met de KNVB. De Nederlandse vrouwen boden gisteren vooral op basis van vechtlust prima tegenstand aan Duitsland, dat in de recente kwalificatiereeks voor het EK geen punt had afgestaan. „We hadden de tactiek goed op Duits land afgestemd, we moesten vooral vechten", zei Pauw. Duitsland, winnaar van brons bij de Olympische Spelen van Athene, zou gisteren aanvanke lijk aantreden tegen Ghana. Maar de Afrikaanse opponent zegde af, waarna met Nederland pas afgelopen maandag een ak koord werd bereikt. De selectie werd razendsnel bijeengebracht en met een minimale voorberei ding beleefde Pauw haar de buut. GPD ST. WILLEBRORD - Dick Jaspers kan zijn bankrekening begin volgend jaar aardig spekken. De driebanden uit St. Willebrord. die zondag voor de tweede keer in zijn loop baan de wereldtitel veroverde, speelt op 5 februari in Ant werpen om de Supercup tegen de Spanjaard Daniel Sanchez. De winnaar van het duel om vier gewonnen sets tot zeven punten ontvangt 25.000 euro. De strijd om de Supercup gaat tussen de wereldkampioen en de wereldbekerwinnaar, in dit geval Sanchez. De Span jaard is ook de nummer één van de huidige wereldrang lijst. „Het duel tegen Sanchez is onvoorspelbaar. Zekér omdat de sets maar tot zeven punten gaan. Het is voorbij voor je het weet", aldus Jaspers over het aanstaande ge vecht. Tevens staat er tijdens het gala in Antwerpen de verkie zing van de 'driebander van het jaar' op het programma. Ook die eretitel, waar Jaspers een grote kandidaat voor is, levert 25.000 euro op. ANP MADRAS - Bowler Shane Wame heeft gisteren het we reldrecord wickets in het testcricket geëvenaard. De 35-jarige leg spinner uit Australië nam in Madras in de vijfdaagse tegen India het wicket van openingsbatsman Singh. Daarmee bracht hij het totaal in zijn loopbaan op 532, een evenaring van het record van Muttiah Muralitha- ran van Sri Lanka. ANP TIBURON - Fred Hemmes heeft in de tennischallenger in Tiburon, Californië de laatste acht bereikt. De 23-jarige nummer 220 van de wereld was in de eerste ronde te sterk voor de Amerikaan Andres Pedroso, 7-6 (10) 7-5. Pedroso kwam als lucky loser het toernooi binnen. Hij was de vervanger van de als eerste geplaatste Amerikaan Goldstein. In de tweede ronde versloeg Hemmes de Ameri kaan Todd Widom, 6-4 7-6 (2). In de kwartfinale staat hij •tegenover de Poolse qualifier Adam Chadaj. ANP NEW YORK - De honkballers van de New York Yankees zijn op weg naar de World Series. De ploeg was gisteren in de Champions Series van de American League ook in de tweede thuiswedstrijd te sterk voor Boston Red Sox: 3-1. De Yankees leiden in de best-of-seven met 2-0. De Yankees en Red Sox vochten vorig jaar een verwoede strijd uit om een plaats in de World Series. De ploeg uit New York won destijds met 4-3. Nu is het maar de vraag of de formatie uit Boston er opnieuw een titanenstrijd van kan maken. Op de sterke werper Curt Schilling kan de ploeg waarschijnlijk geen beroep meer doen wegens een enkelblessure. Grote man bij de Yankees was de startende werper Jon Lieber, die de aanval van de Red Sox in bedwang hielcl. Lieber incasseerde in iets meer dan zeven innings slechts drie honkslagen. St. Louis Cardinals startte de Champions Series van de National League met een zege (10-7) op Houston Astros. St. Louis stond na vier innings met 2-4 achter, maar draai de de wedstrijd in de twee volgende innings volledig om. In die twee slagbeurten tekende de ploeg voor acht pun ten. ANP/RTR Speler Fortis hoopt op onderschatting bij Fortuna IfHannP van Roimon TV/TonVif Ho oliiH uit Rncmolon ar ifHanne van Beugen IES De dammers van PWG ivenpolder wacht morgen ie derde ronde van de dam- petitie een zware tegenstan- Heijmans Excelsior uit Ros- tn komt op bezoek. De is gaan strijden om de voor de koppositie in de hoofd- ,We gaan er vol voor", telt PWG-speler Aart Walra- fns Walraven kan de wed- i tussen de beide koplopers kanten op. „Het wordt een partij. Ik denk dat alle ge teams kans maken op de Ton Sijbrands probeert elsiorwel in de underdogpo- ite plaatsen, maar ik denk 1] juist in die positie zitten, Excelsior een buitenge- c sterk team is sinds wereld- ipioen Sijbrands erbij is ge- Kn." fr zeker van te zijn dat goed voorbereid aan de wijd begint, heeft iedereen felopen week partijen van «kor uit de eerste en twee- tonde doorgenomen. „Vaak ]o zo de spelpatronen van S*ler zien. Dat kan in je rceel werken, omdat je som- 1 dingen van tevoren ziet tomen." Mocht de club uit Rosmalen er toch met de winst vandoor gaan, is er volgens Walraven nog geen man overboord. „Dit is pas de derde ronde. Met nog ze ven of acht wedstrijden te gaan, kan er nog van alles gebeuren. Bij winst voor Excelsior ligt de druk volledig bij hen. Als wij on ze wedstrijden blijven winnen en zij begaan een misstap, wor den wij alsnog kampioen." Het doel van PWG is net als an dere jaren om te promoveren naar de ereklasse. Het tiental is de overgang naar de hoogste klasse al een aantal keer misge lopen. Maar de ploeg blijft het probe ren. „We hebben twee kansen ge had op promotie en twee keer hebben we het niet afgemaakt. Daar hebben we ons bij neerge legd. Het team richt zich nu vol ledig op deze competitie." PWG gaat dit jaar dus opnieuw proberen de doelstelling te berei ken. Hoewel dit de derde poging voor het kampioenschap is, voelt het team geen druk. „Als sporters willen wij natuurlijk het allerhoogste bereiken. We blijven er iedere wedstrijd voor gaan. Maar als het niet lukt om kampioen te worden en direct te promoveren blijven we positief. We krijgen dan nog een kans in de nacompetitie." rugdoen: 1-3. In de tweede helft kregen de Goesenaren, die niet over de broodnodige wisselspe lers beschikten, meer kansen, maar de Brabanders gingen er met de winst vandoor, 3-6. Pim Bruins was verantwoordelijk voor de twee goals aan Goese zij de. Schouwse Boys-Eteha 0-9. De uit Papendrecht afkomstige nummer van twee van vorig jaar was een maatje te groot voor Schouwse Boys. De Zeeuwen be leefden een offday in sporthal Onderdak. Niets lukte en de wei nige kansen die Schouwse Boys kreeg, werden gestopt door de goede keeper van Eteha. Het team uit Papendrecht was wel trefzeker en kon naar huis met een gemakkelijke 9-0-zege op zak. Schouwse Boys kan zich maandag in Sportpunt Zeeland revancheren tegen SSV. SSV/E1 Toro en Jwse Boys/Café De Biet be- eileen s'echte week in de «klasse van het futsal. De ,enae Goesenaren verloren van Meer met Sport/ Wach' Schouwse Boys et 9-0 klop van Eteha. 2. Tor°-Meer met li,', akach 3-6. Door een blesseerden en af- - SSV ternauwer- i-i v°ltallig team op de h ^gen voor het duel met uit Bergen op Ronnie Proos ..---aw rongen de hele nja meespelen, SSV keek n nPUllL ^ee'anc' snel tegen «Wj stand aan- Pas e ook al niet helemaal ttJoey van der Hoeff wat te- 1 Coach door Roeland van Vliet OOST-SOUBURG - Met de wed strijd tegen Fortuna sluit Fortis morgen de eerste helft van de veldcompetitie af. De Souburg- se korfballers hebben bij hun de buut in de hoofdklasse pas één punt uit vijf duels. Toch blijft Rob Sanderse (33) positief den ken. Met Swift heb je zo'n tien jaar geleden in de zaalcompetitie hoofdklasse gespeeld. Is dit sei zoen met dat van destijds te ver gelijken Sanderse: „Eigenlijk niet. Dat was in de zaal, dit op het veld. De enige overeenkomst die ik me kan bedenken is dat we met beide ploegen af en toe onder uit de zak krijgen." Valt het je nu tegen? „Nee hoor. We hebben nu wel twee keer dik verloren, maar in de andere drie wedstrijden heb ben we voor de winst kunnen spelen. Dat hadden we wel ge hoopt, maar niet zo ingeschat. Alleen tegen DOS-WK hebben we afgelopen week echt ver zaakt. Toen konden we het niet opbrengen om geconcentreerd te blijven spelen. Al na vijf mi nuten was duidelijk dat we gin gen verliezen, maar daarna zijn we niet vol doorgegaan. Dat was jammer." Van tevoren werd jullie aangera den van het jaartje in de hoofd klasse te genieten. Lukt dat een beetje? „Tijdens de wedstrijden heb je daar niet echt tijd voor, alhoe wel ik in de uitwedstrijd bij For tuna wel erg mooi spel zag. Maar ik denk dat het echte ge nieten pas na dit seizoen komt. Dan kan je met plezier terugkij ken." Fortuna thuis, dat wordt weer een mooie wedstrijd voor de toe schouwer. Maar jullie zullen wel een forse nederlaag op lopen. „Nou, we moeten proberen de schade beperkt te houden. Toen we wisten dat we niet meer bij de beste twee in de poule kon den komen en dus de kampioens poule niet hadden gehaald, heb ben we ons ten doel gesteld dat we met een goed gevoel de zaal in moesten gaan, We wilden dus nog twee lekkere wedstrijden spelen. Afgelopen zaterdag is dat duidelijk niet gelukt tegen DOS-WK, dus we hebben mor gen voor onszelf nog iets recht te zetten. En ja, Fortuna is een sterke tegenstander. We moeten hopen op wat onderschatting van hun kant. Wij moeten onder tussen proberen het breekpunt zo lang mogelijk uit te stellen. In de afgelopen wedstrijden kwam het breekpunt steeds wat eerder, die trend moeten we zien te keren." Maar is dat goede gevoel er nog wel bij de ploeg? „Je weet natuurlijk tegen wie je speelt. Je kunt dus wel wat heb ben als ploeg. We proberen ook te leren van onze tegenstanders en hopen daar dan weer in de zaal, in de overgangsklasse, ge bruik van te maken. Maar ja, de ploegen die we daarin tegenko men, weten dat we hoofdklasser op het veld zijn en zullen alles doen om van ons te winnen. Ik denk dus dat het er voor ons niet veel makkelijker op wordt." Fortis-korfballer Rob Sanderse (rechts), hier in actie in de wedstrijd tegen DOS-WK, probeert veel te leren van de tegenstanders in de hoofdklasse. foto Ruben Oreel Duisburg. Duits Open. Mannen, tweede ronde: Palyama (Ned)-Kawa- guchi (Jap) 15-4 15-12. Walcheren. Seniorencompetitie viertallen: team Cammelot-team Pol 5-25, team Provily-team Scherp 15-15, team Solleveld-team Verstoep 16-14, team Wijnberger-team Wondergem 14-16 Stand: team Pol 25 wp, team Sol- leveld 16, team Wondergem 16, team Provily 15, team Scherp 15, team Vers toep 14, team Wijnberger 14, team Cam- melot 5. Regionale competitie Schouwen. Kraayenest-Sportcentrum II 2-12, AZC-Luycx Kramenverhuur 4-2, Zeeuw se Stromen-Sporthuis Zierikzee 5-3, Sportcentrum-Schouwse p'Koekhuis 4-4, Duinrand-DFS 5-4, AZC ll-Torentje 1-0, Vitro Plus-Louwerse Mercedes 4-3 Pula. Mallorca Classic, Europese Tour, stand bij afbreken eerste ron de: 1. Khan (Eng) -5 (13 holes), Dela- montagne (Fra) -5 (9), 3. Garcia (Spa) -4 (18), Rodiles (Spa) -4 (18), Fichardt (ZAf) -4(12), Dixon (Eng) -4 (-9). Brissago (Zwi). WK tweekamp. Twaalfde partij: Kramnik (Rus)-Leko (Hon) 1/2-1/2. Stand na 12 van de 14 par tijen: 5 1/2-6 1/2. Id.M.olilUlJJ.fffffMMMMl Lucky Day: 1-5-9-11-12-14-17-27-31-34 Moskou. Mannen. Tweede ronde: Rusedski (GBrl- Volandri (lta/7) 6-2 6-4 Joezjni (Rus/5)- Björkman (Zwe) 6-4 6-2. Hrbaty (Slw/3)- Voltsjkov (WRu) 4-6 7-5 7-6 (1). Moskou. Vrouwen. Tweede ronde: Davenport (VSt/2)-Safi- na (Rus) 6-4 6-2. Venus Williams (VSt/7) - Doetsjevina (Rus) 6-0 6-4. Tasjkent. Vrouwen. Tweede ronde: Shaughnessy (VSt/2)- Beygelzimmer (Oek) 6-1 6-1, Razzano (Fra)-Golovizina (Rus) w.o., Savtsjoek (Oek)-Linetskaja (Rus) 3-6 6-0 6-4. Metz. Mannen. Tweede ronde: Cor retja (Spa)-Carraz (Fra) 4-6 7-6 (5) 6-4, Monfils (Fra)-Patience (Fra) 6-4 6-4. Ma- thieu (Fra) - Serra (Fra) 7-6 (5) 6-1 Wenen. Mannen. Tweede ronde: Nal- bandian (Arg/1)-Koubek (Oos) 6-2 7-6 (6). Massu (Ch!/2)-De Voest (ZAf) 6-4 AMSTERDAM - Maarten Lafe ber blijft golf spelen op de Euro pese Tour. Zijn plan om eind dit seizoen het kwalificatietoernooi voor het Amerikaanse profcir cuit te spelen, liet hij varen. De Eindhovenaar heeft deze week vrijaf genomen. Volgende week doet hij mee aan het Ma drid Open. Bij goed resultaat kan hij zich nog plaatsen voor de Volvo Masters, het bonustoer- nooi van de beste zestig spelers op de Europese Tour. In novem ber doet hij mee aan de World Cup of Golf te Sevilla in het Ne derlandse team met Robert-Jan Derksen. ANP 6-2, Ginepri (VSt)-Srichaphan (Tha/5) 6-2 6-1, Canas (Arg/6)-Dent (VSt) 6-4 6-4, Lopez (Spa/8)-Ulihrach (Tsj) 6-1 6-4, Haas (Dui)-Mayer (Dui) 6-3 6-4. Berlijn. Vrouwen, oefeninterland. Duitsland-Nederland 0-0. Amersfoort. Len Trophy mannen, voorronde, groep C. AZ&PC (Ned)- Partizan Belgrado (SMo) 3-13 (1-6 1-3 0-3 1-1), Szeged (Hon)-Cannstatt (Dui) 9-6 (0-2 4-1 4-2 1-1Savona (Ita)-Steaua Boekarest (Roe) 12-6 (3-2 2-0 4-2 3-2). Stand: 1. Partizan 2-4 (27-9). 2. Savona 2-4 (22-13). 3. Steaua Boekarest 2-2 (15-14), 4. Szeged 2-2 (16-16), 5. Cann- statt 2-0 12-23,6. AZ&PC 2-0 (5-22) Nis. Euro League, tweede kwalifica tieronde. VK Nis (SMo)-Polar Bears (Ned) 7-5, Posilipo (Ita)-Marioepol (Oek) 12-0, FTC Boedapest (Hon)-Juzme Istan bul (Tur) 13-3. CAL VIA - Vandaag begint in Calvia op het Spaanse ei land Mallorca de 36ste Schaakolympiade. De denk- sporters zien in dit twee jaarlijkse toernooi hun ei gen Olympische Spelen. Van de 135 deelnemende landen aan het mannentoer- nooi, is Nederland als acht ste geplaatst. Nationaal kampioen Loek van Wely is kopman. Ivan Sokolov. Sergei Tiviakov, Jan Timman, Erik van den Doel en Friso Nijboer com pleteren het team. Rusland is favoriet, de ploeg heeft een gemiddelde rating van 2724 Elo-pun- ten. Nederland stelt er een gemiddelde Elo van 2623 te genover. Bij de vrouwen is China als eerste geplaatst. Nederland, dat aantreedt met Zhaoqin Peng, Tea Lanchava, Petra Schuur man en Bianca Mühren, is als 15de ingeschaald. GPD MADRID - Wielrenner Aitor Gonzalez gaat van Fassa Borto- lo naar Euskaltel. De Spanjaard tekende gisteren een contract voor een seizoen bij de ploeg in zijn vaderland. De 29-jarige Gonzalez, in 2002 winnaar van de Ronde van Span je, heeft twee jaar voor Fassa Bortolo gefietst. AFP/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23