Frank Rijkaard kent geen angst Vader en zoon voelen elkaar perfect aan IV ts> PZC De weg die je aflegt is belangrijker dan winnen duiven agenda vrijdag 15 oktober 2004 door Henk van den Boom BARCELONA - Met tien wed strijden voor de boeg binnen één maand, een verontrustend aantal blessures en de loodzwa re derby morgen tegen Espanyol staat Bar^a-trainer Frank Rijk aard voor een immense kracht proef. Weet hij het prille succes van de eerste maanden (leider in de nationale competitie, mooie resultaten in Europa) vast te houden? Met het pakje Barclay's als speelbal voor hem op tafel straalt hij een enorme rust uit. De hooggespannen verwachtin gen, noch de tien wedstrijden op de agenda van de komende maand krijgen hem gek. „Voor ik hieraan begon wist ik dat de druk enorm groot is bij een club als Barcelona. Helemaal, omdat ze vijf jaar lang niets hebben ge wonnen. Het publiek en de me dia willen prijzen en dat snap ik best." Frank Rijkaard die vorig jaar op advies van Johan Cruijff door de nieuwe Bar^a-voorzit- ter Joan Laporta naar Barcelo na werd gehaald, zit volkomen ontspannen aan de grote stamta fel in zijn gezellig rommelige ka mer in Camp Nou. Overal kran ten en een voortdurend rinkelen de telefoon. Assistent-trainer Henk ten Cate schuift na de trai ning en het douchen ook even aan. Spelers lopen in en uit. De sfeer in Camp Nou is radicaal veranderd sinds de vorige Neder landse trainer, Louis van Gaal door de Catalanen werd wegge stuurd. Is Rijkaard niet bang dat ook hem dat ooit zal overkomen? „Nee", zegt hij na een lange stil te. „Het ligt niet in mijn karak ter om bang te zijn. Bovendien weet ik dat het een wet is om prijzen te winnen." Bekerkast Toch wil de 42-jarige oefenmees- ter zich niet blind staren op die bekerkast, elders in het gebouw, waar op dit moment een paar honderd bezoekers langs trek ken om zich te verlustigen aan de roem van de Catalaanse club. „Ik weet wel dat de fans het liefst de 'Champions' zouden winnen. Want in die kast staat nog maar één beker. Maar na vijf jaar zonder titels heb ik niet de luxe om te kiezen, en ook Bar celona niet. Met elke prijs die we winnen, moeten we blij zijn." Rijkaard laat zich dan ook niet vastpinnen op een doelstelling. „Het belangrijkste blijf ik vin den dat de teamgeest goed is. dat de spelers elkaar willen hel pen, dat er begrip is onderling. Het zijn allemaal professionele voetballers, dus voetballen hoef ik ze niet te leren. Maar wel dat het goed moet zitten met het team." Vice-voorzitter Rosell zei deze week dat Rijkaard zo'n goeie trainer is omdat hij eenheid weet te smeden binnen de club. „Het is weer één familie." De trainer lacht daar een beetje om Hij wil beslist niet worden afgeschilderd als de therapeut of de psycholoog. „Begrijp me niet verkeerd: we gaan voor het hoogst haalbare. Elke wedstrijd willen we winnen. Maar de weg die je aflegt is belangrijker dan de titels." Erfenis Rijkaard stapte vorig jaar juni Camp Nou binnen toen het sta dion nog geurde naar de Neder landse 'tulipanes' (tulpen). „Ik heb het persoonlijk niet ervaren als een belastende erfenis. Maar ik begreep wel dat Bar^a schoon schip wilde maken. Daar stond ik wel achter, ook al had ik Phil lip Cocu en Edgar Davids graag willen houden. Uiteindelijk vind ik dat we dit jaar een goe de selectie hebben weten samen te stellen." De trainer bestrijdt wat wel eens in de Spaanse sportpers wordt beweerd, dat hij nauwe lijks een stem heeft in het aan trekken van nieuwe spelers. „Technisch directeur Txiki Begi- ristain en ik zitten over het alge meen op één lijn. Hij zelf heeft in een Barcelona met attractief voetbal gespeeld, wat toch wel een beetje op het Nederlandse Frank Rijkaard: „Ik besteed veel tijd aan de media. Dat voel ik als een verantwoordelijkheid." voetbal lijkt. Dus tot nu toe klikt het goed tussen ons." En over zijn schouder kijkt de bij Barcelona nog altijd aanbe den Johan Cruijff mee. Rijk aard: „Het is natuurlijk geen ge heim dat Cruijff een vriend is van Laporta (voorzitter van Bar celona), en ook van mij, ja. Ik heb regelmatig contact met hem. En dan praat je natuurlijk óver voetbal, dat is logisch. Ik zie hem als een klankbord, waar aan ik mijn mening kan toetsen. Hij heeft natuurlijk ontzettend veel verstand van voetballen en van Barga." Geliefd Rijkaard heeft zich in korte tijd geliefd weten te maken bij de moeilijke Catalaanse pers. „Ik besteed veel tijd aan de media. Dat voel ik als een verantwoor delijkheid. Je moet je ware ge zicht tonen, ook in moeilijke tij den. Daar ben ik voor aangeno men. Het is voor mij geen opga ve." De Barga-trainer beschouwt de media als het gezicht van Catalo- nië. Voetbal is hier nog meer een levenselixer dan bij Milan, waar hij zelf heeft gespeeld. „Daar was winnen net zo belangrijk als hier, maar daar ging het om de eer van de club en hier gaat het om de eer van Catalonië. En dat begrijp ik. Ik snap hun idea- Jac. en Sjaak de Ridder beleven topjaar met hun duiven door Fred Rabout ARNEMUIDEN - Duiven krij gen vaak bijnamen op basis van hun karakter of prestaties. De 'schuwe', de 'valse', 'nacht vlinder', voorbeelden zijn er ge noeg. In het hok van Jac. de Ridder en zoon Sjaak in de Ar- nemuidense Langstraat huist 'de honingraat', een driejarige geschelpte doffer. Hij was het, die zaterdag 31 juli 2004 rond de klok van elf zijn opwachting maakte in de Langstraat, in het hart van de vissersplaats. De duif kwam te rug van Dax, waar hij een dag eerder om 15.00 uur de vrijheid had gekregen. Hij was goed voor een vijfde prijs in natio naal verband. Het was de vijf de getekende van de acht dui ven die de combinatie voor de ze overnachtvlucht had inge- korfd. Vijf van die acht ston den op de nationale uitslag. Een resultaat dat in de boeken mag. De bijnaam heeft de duif te dan ken aan het feit dat hij op het hok geen echt huis kon vinden. Hij werd uit de bakken versto ten en ging met zijn partner zijn verblijf bouwen buiten de nestbakken in wat door de dui venmelkers wel eens de honing raat, een rij kale zitjes, wordt genoemd. Het was een achter kleinzoon van de 'Souston', een dertien jaar oude doffer die in 1993 als tweejarige nationaal de tweede prijs pakte op Sous- ton. Een van de twee stamva ders waaruit het hok van vader en zoon de Ridder momenteel is opgebouwd Een duif ook, die nog steeds voor het nage slacht actief is. Hij kwam van Benny Huijbrecht uit Veere en is van het soort Van de Wege uit Steenbergen. De andere twee stamvaders van het hok zijn de La Souterraine, die in 1992, eveneens als tweejarige voor het eerste grote succes zorgde door provinciaal La Sou terraine te winnen. Ook die ver blijft nog op de hokken. Ko van de Post Jac. de Ridder (62), in Amemui- den en naaste omgeving beter bekend als Ko van de Post om dat hij jarenlang het postkan toor runde, begon in 1986 in de duivensport. Ko van de Post Jac. (links) en Sjaak de Ridder gaan zich komend seizoen ook richten op de ZLU-vluchten. had er toen al een kleurrijke voetbalcarrière opzitten bij Veere, waar zoon Sjaak trou wens nog voetbalt. Jac: „Ik zocht naar een hobby na het voetballen. Arnemuiden, dat moge bekend zijn, is een dui vensportplaats. Dus was het niet moeilijk om aan materiaal voor deze nieuwe hobby te ko men. Een rondje Arnemuiden leverde me twaalf koppels op. Met vallen en opstaan heb ik er samen met Sjaak wat van ge maakt. We speelden meteen het gehele programma met wisse lend succes. Na vier jaar werd het wat serieuzer. La Souterrai ne 1992 was ons eerste succes. Met een duif van Sjaak van Eij- keren uit 's-Hcerenhoek. De laatste twee jaar zijn we ons gaan specialiseren op de over nacht." Vader Jac. is de verzorger. Zoon Sjaak. die in het dage lijks leven onderwijzer in Oost-Souburg is, is de melker. „We voelen elkaar perfect aan", zegt Sjaak. „In 1988 zijn we officieel als combinatie op de ledenlijsten ingeboekt. Onze renstal die we voor de over- nacht de afgelopen jaren heb ben opgebouwd heeft de bloed lijnen van Sjef van de Branden (Clinge), Laurens-Jan Hengst (Aagtekerke), Wim de Leeuw (Bavel), Flip Steketee (Yerseke) en Hans van de Gruiter (Arne muiden) door de aders lopen. Ze doen het goed. Het afgelo pen seizoen hadden we op de vijf ovemachtvluchten (Bor deaux 2x, St.Vincent 2x en Dax) toch zeventig procent prijs. Toen bij onze vereniging de eindbalans van het seizoen werd opgemaakt stonden we eerste overnacht onaangeduid en tweede aangeduid. Verder hadden we nog de eerste asduif van het rayon 7, terwijl we als vijfde in het afdelingskam pioenschap op de zware fond en zesde op de marathon Zee land zijn geëindigd. Voor ons was 2004 een topjaar. Het zal moeilijk worden dit in 2005 te evenaren, laat staan te verbete ren. Komend seizoen gaan we ons ook richten op de foto Lex de Meester ZLU-vluchten. Dat betekent wellicht dat we gezien onze kleine kolonie wat zullen moe ten inleveren." Armslag Die kleine kolonie bestaat uit 20 weduwschapsdoffers, 8 kweekkoppels terwijl er zo'n 35 jonge worden gekweekt om de selectie aan te vullen. Naast het weduwschapsspel gaat men het komend seizoen ook probe ren met een vijftal duivinnen op het nest. „Om wat meer arm slag te krijgen", zegt Sjaak. Want met 20 weduwschapsdof fers kan men als het even tegen zit vlug uitgespannen zijn. De verenigingsklassementen zien er als volgt uit: I»V De Telegraaf-Middelburg: Oude duiven. Vitesse Hok: OA: comb Huige/de Vos, A: comb. Huige/de Vos, Duif: comb. Huige/de Vos. Midfond Hok OA: A. Walraven, A: A. Walraven, Duif: A. Walraven Dagfond Hok OA: A. Walraven, A: A Walraven, Duif: A. Walraven. Overnacht- fond Hok: OA: G. Baan, A: JC Hoek, Duif: JC. Hoek. Jonge duiven. Vitesse Hok: OA: P. Offers, A: P. Offers, Duif: comb. Huige/de Vos. Midfond Hok: OA. P. Offers, A: P. Offers, Duif: P. Of fers Natoer Hok. OA: P. Offers, A: A. Houmes&Zn, Duif: A. Houmes&Zn. Generaal OA- 1 P. Offers, 2. G. Baan, 3. A. Walra ven. Generaal A: 1. P. Offers, 2 G. Baan, 3. comb. Huige/de Vos. Generaal Duif: 1. comb. Huige/de Vos, 2. G. Baan, 3. A. Walraven. Kampioen B-klasse: Joshua Hoek (jeugdlid). PV. Hooglandse Vliegers-St. Kruis. Oude duiven. Vitesse Hok: OA: comb Coppens/Baert, A: G Tang- he. Midfond Hok: OA: F. Baas, A: A. de Vos. Jonge duiven. Vitesse Hok: OA: comb. Coppens/Baert, A: comb. Coppens/Baert. Midfond Hok: OA: G. Tanghe, A: G. Tanghe. Nat oer Hok: OA: H. van Damme, A: A. de Lijzer (jeugdlid). Generaal Hok: 1. comb. Coppens/Baert, 2. G. Tanghe, 3. A. de Croock, 4. F. Baas, 5. A. de Lijzer (jl.) PV De Luchtbode-Krabbendijke. Oude duiven Vitesse Hok OA: ge- br Clement, A: J. Dekker, Duif: J. Dekker. Midfond Hok: OA: gebr. Clement, A: P. Neels, Duif: J. Neels. Dagfond Hok: OA: comb Glerum/van Oosten, A: P. Neels, Duif: J. Meeuwsen. Overnacht- fond Hok: OA: comb. Glerum/van Oosten, A: J. Clement, Duif: H. van Koeveringe. Jonge duiven. Vitesse/Midfond Hok OA: P. Neels, A: J. Dekker, Duif: T. Schoemaker. Natoer Hok. OA P Neels, A J Neels, Duif: P. Neels. Generaal OA: 1 ge br. Clement, 2. P. Neels, 3 J Neels. Generaal A: 1. P. Neels, 2. J Dekker, 3. gebr. Clement PV Zeelandia-Middelburg. Oude duiven. Vitesse Hok OA comb Antheunisse, A comb. Antheunisse, Duif: comb. Antheu nisse. Midfond Hok :OA com.b Antheunisse, A: comb. Antheunis se, Duif: comb. Antheunisse. Dag fond Hok OA R. van Hercules, A: B. Baukema, Duif: R. van Her cules. Overnachtfond HOK: OA: G. van de Voorde, A: R. van Her cules, Duif: G. van de Voorde. Jon ge duiven. Vitesse Hok: OA: de Waardt/Sneep, A: A. de Waard, Duif: A. de Waard. Natoer Hok: OA; B. Baukema, A: M. Qasim, Duif. B. Baukema. Generaal OA: B. Baukema. Generaal A: de Waardt/Sneep. Generaal Hok: 1. B Baukema, 2. de Waardt/Sneep, 3. comb. Antheunisse, 4. M. Qa sim, 5. A. de Waard. Generaal overnacht: G. van de Voorde. vrijdag Basketbal Biljarten Tafeltennis Voetbal zaterdag Atletiek Basketbal len, omdat ik veel van de wereld heb gezien en de geschiedenis ken van volkeren waar dit soort gevoelens belangrijk zijn." Binnen dat gevoel krijgt de der by van morgen tussen Espanyol en Barcelona een extra dimen sie. „In die emoties moeten we er voor zorgen dat we ons verstand niet verliezen. Dat probeer ik de spelers duidelijk te maken." GPD 1 Biljarten Dammen KNDB-clubcompetitie: Hoofdklas se: PWG 's-Gravenpolder - Heijmans Ex celsior. Locatie: Ons Dorpsleven. Twee de klasse D: PWG 's-Gravenpolder 2 - Heijmans Excelsior 2; Middelburg - Meurs/Denk en Zet 2. Locatie: Wijkcen trum Sint Laurens. Aanvang 12.00 uur. Motorsport Clubwedstrijd Mc Rilland. Training: 11.00 uur. Wedstrijden vanaf 12.30 uur. Locatie Scheldecircuit aan de Bathse- weg in Rilland-Bath. KTM-dag. Locatie: Finlandcïrcuit, West- dorpe. Inschrijving vanaf 8.30 uur. Aan vang: 10.30 uur. Mountainbike- ATB-toertocht. Organisatie: wielerco- mité 's-Heer Arendskerke. Afstanden: 20,35 en 55 km. Inschrijven en start tus sen 12.00 en 14.00 uur. Locatie: Arend huis in 's-Heer Arendskerke. Roeien Abeelenrace. Start: Keersluisbrug i Vlissingen. Aanvang: 12.00 uur. Schaken 1800-toernooi. Locatie: Schaakklub Souburg, De Deckerestraat 1, te Oost-Souburg. Aanvang: 11.00 uur. Tennis Wintercircuit De Blauwe Winkel. Or ganisatie. tennishal TSI. Locatie: Goes. Aanvang: 19.00 uur Veldkorfbal~ Hoofdklasse D: Nïc-DOS WK, For- tis-Fortuna (15.30). Eerste klasse F: Pernix-Oranje Wit, GKV-Kios N, Tjo- ba-Ondo G (16.00), HKC-Tempo. Twee de klasse G: RWA-Ventura Sport. Kor- bis-TOP (17.00), Sagitta-Swift (16.00), Ondo M-De Dijkvogels (16.00). Derde klasse C: Oranje Nassau-ADO, DVS- Stormvogels (15.30), DSO-AII Ready (16.00), Spirit-Korbatjo. Derde klasse D: Vios W-Togo (16.30), Good Luck- Seolto (15.30), Olympia S-Oranje Zwart, Nio-Vriendenschaar B Vierde klasse B: Blauw Wit-Volharding (16.00), Luc- tor-Zaamslag (16.15), De Voltref- fers-Scheldevogels, Atlas-BKC (16.00). Res.ov.kl.A: Fortis 2-Oranje Wit 2 (13.45), Tjoba 2-KVS 3 (14.30). Jeugd. Hoofdklasse A: Tjoba-TOP S (11.30). Voetbal Vrouwen, eerste klasse: Voorwaarts - Marathon (20.30 uur). Mannen eer ste klasse: BC Vlissingen 2 - Volhar ding (21.30 uur). Mannen tweede klas se: Mevo'80 - Marathon (20.00 uur). Vol harding 2 - BV Souburg 3 (20.30 uur). Voorwaarts - Dynamo'70 (20.30 uur). Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 4. Hoondert/de Waard - Vissenberg Sier teelt. Locatie: biljartpaleis Jacobs, Ril land. Aanvang: 19.30 uur. Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 4. Party service.nl - L&B Ledermode/Vermunt. Locatie: Huis van Nassau, Zierikzee. Aanvang: 19.30 uur. Regionaal kampioenschap drieban den derde klasse. Organisatie: HGL/KOT '86. Locatie: zaal Reseda, Sas van Gent. Aanvang: 19.00 uur. Persoonlijk kampioenschap libre vijfde klasse. District Delta Zuid West, poule Noord. Organisatie- BV Old Dut ch. Locatie: café Old Dutch, Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. Kampioenschap eerste en tweede klasse driebanden ZVB. Locatie: café De Kroon in Sint-Jansteen. Aanvang: 19.00 uur. Hoofdklasse: TTCM 2-Arnemuiden 2 (Middelburg, 20.00 uur), Backhands- SAR 2. Eredivisie. De Graafschap-AZ. Eerste divisie. Stormvogels/Telstar-Volendam, Sparta- Cambuur L, Heracles-Excelsior, Fortuna Sittard-Emmen, Eindhoven-FC Zwolle, FC Dordrecht-Helmond Sport, AG- OW-Haarlem, VVV- MW, Veen- dam-TOP. Erpelkappersloop. Locatie: sporthal 't Sportuus, Axel. 14.45 uur jeugd (500 meter). 15.00 uur: 4, 7 en 12,7 kilome ter. Inschrijven: kantine sporthal 't Spor tuus, Axel. Veldloopestafette. Programma: 11.00 uur: 4x1200m pupillen, 11.30 uur: 4x2100m jongens/meisje C/D, 12.15 uur: 4x4200m vrouwen, jongens/meisjes A/B en 4x6300m man nen. Locatie: Eetcafé De Hoge Duinen- Vlissingen. Vrouwen hoofdklasse: BC Vlissingen - Quo Vadis (Oost-Souburg, 20.30 uur), Almonte - Den Dungk, Waldric - Barons, EBBC - BV Souburg. Eerste klasse: Scheldesport - Dynamo'70 (19.30 uur). Mannen eerste klasse: Agathos 2 - EL- BC, Waldric - Vlijmschérp, ABC - Barons 2, Scheldesport - Smokkelhoek (21.00 uur). Jongensjunioren hoofdklasse: BC Vlissingen - SVH (Oost-Souburg, 18.45 uur). Landelijke competitie driebanden groot. Derde divisie, poule 4. De Ste- ne Brug - Gommers Grondwerken. Lo catie: Biljart Centrum Yip Plaza, Goes. Aanvang: 13.30 uur. Regionaal kampioenschap drieban den derde klasse. Organisatie: HGL/KOT '86. Locatie: zaal Reseda, Sas van Gent. Aanvang: 12.0Qj.uur. Persoonlijk kampioenschap libre vijfde klasse. District Delta Zuid West, poule Noord. Organisatie: BV Old Dut ch. Locatie: café Old Dutch, Zierikzee. Aanvang: 12.00 uur. Persoonlijk kampioenschap libre vijfde klasse. District Delta Zuid West, poule Zuid. Organisatie. BV de Toe komst. Locatie: eetcafé de Kroon, 's Hee- renhoek. Aanvang: 12.00 uur. Kampioenschap eerste en tweede klasse driebanden ZVB. Locatie: café De Kroon in Sint-Jansteen. Aanvang: 12.00 uur. recht-OJC Rosmalen, Wilhtr* DFC-BVV/Caterpillar (14^ nos-Nuenen, Terneuzen-Hjj» WH-Baronie. B-junioren, derde divisi* ren-Longa (15.00), OJC 1 len-HVV'24, DFC-Braban* TSC-Internos (12.30) BVV.Ci RCS, JEKA-WSC. Indien niet anders vermelc.» 14.30 uur. Vrouwen. Eerste klasseA."> 2-Oostkapelle (12.30), Paro». RCL-Wartburgia 2, Nootdorp ger Boys-Rijsoord, Derde klasse: GJS-SC doco 2-GW63. Tern. recht (14 30), SleeuwijkR™ Tricht-Oostkapelle 2 Sparta'30-De Meeuwen (IOJO. Vriendschappelijk: Kbk'h- wendaele (14.30). Volleybal Vrouwen, tweede divisie C le-WC Vught 2. MorresHjt Electro/Roosendaal 2 17.00 uur), Spivo-Rijnmofw" to-VCV, Utrecht 2-Volley Ever Ready-VSTS Derde éi», Pugno-VOY, Sarto 2-Fia»; VC-Kwiek, Wik/Umij Alcazar/Erasmus-Savok. Pron« se B: Morres/Hulst 2-0du!p»,j rit-Smash'75. DVOVcto! IBIS-Jola/Olympus, Burgst, Zuvo-Mikro Electro^ 3 Eerste klasse D: WS'B2x 2, Diomedon-Ardito, De is Burgst 2. Tweede klasse A i se-Kwiek 2 Tweede kin Morres/Hulst 3-Savok 2, WSü Mikro Electro/Roosendaal WR-BOK Derde Timmers/Volley Zuid 6-Kwmï klasse G: Ardito 2-B0K l 3-Voorwaarts, WS'92 4-Mysftj 2-YVC 3, AVC'87 2-Savok3 Mannen, tweede divisie C:V Hulst-Sliedrecht Sport 2 IDeni 17.00 uur), Fikszo/Krimp»! Mikro Electro/Roosendaal-Rijie Visade/Voorburg 2-Taurus, den-Fusion. Derde divisie;S;. Sarto-Mytilus, ca-Jola/Olympus, Atak'55-Voka zo, Goirle-Capelle 2. Promoüi B: Groene Ster-Sic VVS'92-Smash'75 (Baskenstw; uur), Sliedrecht Spon Voko/Finenzo 2-De Burgst, Zw nix. Eerste klasse D: Mm 2-Gepidae, Olympus'69-Myiilui VC 2-YVC, AVC'87-Sic Pugno Ti klasse A: Les D zo-Wea/Mevo'80. Tweede kin VVS'92 2-Vollido 3, CometoH De Sterre-Mikro Electro/Roo* AVC'87 2-Ardito. Derde klant Sterre 2-Voorwaarts 2, Apolbl tilus 3, Cometo 3-Ardito 2, D kers-De Burgst 4, AVC'87 3-BOK Waterpolo Mannen. Bond. tweede kl Schelde-SVH (19.30 uui Ten Derde klasse: Devel-De Sim (19.00 uur) District. Tweedit De Stormvogel 2-TRB/RES 2(li Vlissingen). Derde klasse: ik ze-Dio (18.45 uur Goes), Brum ben (20.30 uur Terneuzen), DtS 2-ZVDO (21.15 uur Terneuml. nenjeugd: Hieronymus-De Vrouwen. District derde kl Ganze-SBC2000 (18.00 uur Gmü Zeilen Antwerprace. Twee starts i start, haven Breskens: 9.30 uur Ti start haven Terneuzen: 10.15u«. I zondag Mannen hoofdklasse: Jumpi - SVH, JRC Boxtel - WSC, Tracks, EBBC - BC Vlissingen Biljarten Eredivisie driebanden. Twens Delta/Ockenburgh. Locatie: kamp, Hengelo Aanvang: 13JM1 Regionaal kampioenschap* den derde klasse HGL/KOT '86. Locatie- zaal flea van Gent. Aanvang: 11.0 15.30 uur. Persoonlijk kampioenschj vijfde klasse. District DeltaU poule Zuid Organisatie: BV I komst. Locatie: eetcafé de Krocr. renhoek. Aanvang: 12.00 uur Kampioenschap eersteen: klasse driebanden ZVB.IW De Kroon in Sint-Jansteen j* 13.00 uur. Finale omstreeks 15." Hockey Mannen. Derde klasse A: singen. Vierde klasse 0: Ra* (sportpark Grote Kreekweg n--* uur), Olympia-Oudenbosch S Oude Vaart Terneuzen, 15.00* Vrouwen. Derde klasse 5 de-DES (sportpark Grote Hulst), Rapid-Vlissingen. Vied se A: Goes-Shot (sportpak ge Goes). Aanvang weds'nj» Paardensport Dressuur PSV De Brtt* Aanvang: 9.00 uur. Locatie.n-at Braanjenhoek Kapelle Dressuur LR PC De Biel»* Aanvang: 9.00 uur. Locate sportcentrum Nieuwvliet Bixie's PV Zwaanhoek. Aanvang- 12.00 uur Sprinj" vang: 14 30 uur Locatie: Zwaanhoek te Koudekerke Rugby Eredivisie. ADO Den Haag-PSV, Den Bosch-RBC, Ajax-Heerenveen. Hoofdklasse A: Barendrecht-ASWH, Marken-Ajax, Hoek-Lisse, Benne- kom-Dovo (19-00), Ter Leede-ARC, Noordwijk-Volendam, Heerjansdam-Ko- zakken Boys. Derde klasse A: Duiveland-Yerseke. Vierde klasse A: Heinkenszand-SVD, Borssele-Hoedekenskerke, Wemeldin- ge-Apollo'69, Wolfaartsdijk-Kruiningen. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Amsteldistrictsbeker: Bruse Boys- SKNWK (14.30), Colijnspl. Boys-Goes, Krabbendijke-Kwadendamme, Arnemui- den-GPC (14.30), VCK-Jong Ambon (15.30), Axel-Rillandia, Cadzand-Honte- nisse. Indien niet anders vermeld, aanvang 16.00 uur. A-junioren, derde divisie E: Papend- Tweede klasse zuid: 2. Aanvang: 14.00 uur Loa* park sportpark Het Schergt' Reeland-Oemoemenoe Aan.?> Eredivisie. Roda JC-Feyg'^i ningen - FC Utrecht V«*| RKC-NEC. I Amsteldistrictsbeker: Sport-Zeelandia Middelhui burg-Vlissingen, Steen-Hulsten* ge-Terneuzen, Meto-Halste'*' Aanvang 14.30 uur. Vrouwen. Noad-SC G^t-i Zand-Kaaise Boys, Dongen se Boys-Blauw Wit'81, Inter zen (13.00), WDS'19-Schijl Waterpolo Vrouwen: District. Eert» Dokkelaers-De Schelde ('8 Wielrennen Koppeltijdrit. Organisatiertj Middelkamp. Locatie, ret 1 Den Inkel, Kruiningen. Star Zaalhandbal 1^- Vriendschappelijk. Vro"** kamp: Olympus, Saturnus catie: sporthal Nassaulaan Aanvang:13.00 uur. Mannen. LifeDesign» da'71. Locatie: OnderdakZ>e vang:13.00 U'Hjj| Zwemmen Internationale Driek»# tussen de zwemkringen' y en West-Vlaanderen. LOM De Eenhoorn, Oostburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 22