Pittige discussie over cultuurnota Q PZC ING bank diende aanklacht in tegen Abdullah Haselhoef BEZORGERS M/V 8 Gedeputeerde en de Raad voor de Cultuur blazen stoom af weekenddiensten Schakerloopolder krijgt vorm Bieden op rondvlucht met commissaris Van Gelder Herfstwandelj door de natuur <0 Lees de PZC, krant van Zeeland Alzheimer mag geen nationale ramp worden. vrijdag 15 oktober 2004 door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - Wie kaatst, kan de bal verwachten. Gedepu teerde H. van Waveren (CDA, cultuur) kwam gisteravond in de vergadering van de Raad voor de Cultuur Zeeland zijn gram halen, omdat het provin ciale adviesorgaan vorige maand in een brief zijn con cept-cultuurnota kraakte. Dat resulteerde in een scherpe dis cussie die door beide partijen als verhelderend werd ervaren. De Raad voor de Cultuur ver weet Van Waveren vorige maand gebrek aan visie. Hi] zou zich bovendien te weinig heb ben aangetrokken van de subsi dieadviezen van de raad. Van Waveren sprak gisteren van een 'azijnzuur' schrijven. Hij betoogde dat hij het voorad vies van de raad voor negentig procent had gevolgd. In de finan ciering had hij wel flink moeten afwijken van de adviezen, om dat de raad volgens hem geen re kening had gehouden met het be schikbare budget. ,.U bent in uw financiering heel veel hoger gaan zitten. Als bestuurder heb ik mijn verantwoordelijkheid ge nomen en ben ik zelf financieel gaan puzzelen." De gedeputeerde stelde verder dat zijn conceptnota niet als een kunstwerk mag worden be- zaterdag 16 en zondag 17 oktober 2004 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middel burg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. F J. Heere, J. H Huyssenstraat 15, Mid delburg, tel. (0118) 644301. zondag: J. L. F. Wortelboer, Korendijk 36, tel. (0118)644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30-18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-zon. 23.00 uur:A. A. v. d. Ma le en Huisman, Duinweg 59, Zoutelan- de, tel. (0118) 561282. zon: 23.00-ma. 8.00 uur:R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271, Tandartsen Walcheren J. M. de Hek, Damplein 26, Middelburg, tel.(0118)628207. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: M. Snoep, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Hament, tel.(0118)471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M.Sinke, tel. (0118) 62045 Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: Mw. J. Oostenbrug, Oude Domburgse- weg 33-a, Oostkapelle, tel. (0118) 581443. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Hummelen, Markt 69, Middel burg, tel.(0118)612134. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, Vlissingen, tel. (0118) 412066. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen 06-51422232 Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. oordeeld. Bewust zijn vooral hoofdlijnen aangegeven. Ver der kwam hij met een was lijst van voorbeelden waaruit volgens hem blijkt dat de raad 'volstrekt onvoldoende gebruik heeft gemaakt van zijn eigen kennis'. Het verwonderde hem dat de raad klaagt over het ontbreken van beleidsvoor nemens als het bijvoorbeeld gaat om het museumbestel en de popmuziek, terwijl leden van de raad nauw bij de advisering zijn betrokken en dus weten dat notities daarover aanstaande zijn. Kleinere instellingen De discussie spitste zich toe op de financiering van Nieuwe Mu ziek Zeeland en in mindere mate het Zeeland Nazomer Festival en Film by the Sea. Het stoorde Van Waveren dat de raad aan zijn positieve advies over die instellingen geen concrete bedragen heeft gekop peld. M. Beinema stelde dat dit be wust was gedaan, omdat de fi nanciering van deze organisa ties niet ten koste mag gaan van kleinere culturele instellingen in Zeeland. Volgens voorzitter M. Strous had de Raad voor de Cultuur zodoende juist aangege ven dat 'onorthodoxe maatrege len' nodig zijn om deze instellin gen overeind te houden. Hij zag dat bevestigd door een kaarten actie die Nieuwe Muziek giste ren is begonnen. „De nood is daar aan de man." Naarmate de discussie vorderde, ontstond meer wederzijds begrip. Van Wa veren bond in. Hij erkende dat hij in de conceptnota duidelij ker had kunnen verwijzen naar de advisering van de raad, niet alleen wanneer negatieve advie zen zijn gevolgd, maar ook daar waar van positieve adviezen is afgeweken. Strous stelde dat Van Waveren minder weerwerk zou hebben ge kregen wanneer hij een aantal toelichtingen die hij gister avond gaf, zou hebben opge schreven in de concept-cultuur nota. 3-: •-.« THOLEN - De Schakerloopolder in Tholen krijgt steeds meer gestalte. Graafmachines zijn bezig poelen te graven, waar schelpdieren en kreeften zich moeten gaan ontwikkelen en waar vogels kunnen eten en uitrusten. Het ge bied ten zuidwesten van Tholen is onderdeel van een project dat polderland langs de Ooster- schelde omvormt tot natuurgebied. Op die ma nier ontstaat een geleidelijke overgang van zoet- watergebied naar zout water, wat belangrijk is voor de vegetatie. In Zeeland zijn nog maar wei nig van dit soort plaatsen, foto Willem Mieras door Ron Maqnée MIDDELBURG - Eenmaal, an dermaal... verkocht! De Junior Kamer Walcheren houdt op 19 november een grote veiling voor drie goede doelen. Onder de ha mer komen onder meer: een vliegtochtje met de commissaris van de koningin en een comple te poetsbeurt voor de auto. De Junior Kamer heeft het Grand Hotel Arion in Vlissingen als locatie voor de veiling uitge kozen. Bedrijven stellen gratis kavels (producten of diensten) voor de veiling ter beschikking. De opbrengst gaat naar een aan tal goede doelen. Opbrengst is sowieso verzekerd: biedt nie mand, dan krijgt de aanbieder de kavel terug en betaalt zelf het openingsbod ter ondersteu ning van het goede doel. Bedrijven kunnen uit drie goede doelen kiezen waar de op brengst naar toe gaat. Ieder doel wordt tijdens de avond vertegen woordigd door een ambassa deur. Commissaris van de konin gin W. van Gelder vertegenwoor digt het Muzeeum Vlissingen, burgemeester A. van Dok-van Weele van Vlissingen de Stich ting Jong Zeeuws Talent en de directeur D. Luteijn van Delta vertegenwoordigt de Stichting Palazzoli (steunpunt voor men sen met kanker en hun naasten). Inmiddels heeft een groot aantal bedrijven, particulieren en in stellingen reeds kavels aange meld. Zo verzorgen de voetbal lers Dennis en Gérard de Nooijer een praktijktraining voor bedrijven, neemt de commi- saris van de koningin de hoogst biedende mee met een rond vlucht in een vliegtuig en biedt de firma Havenwerk een veilig heidstraining voor personeel aan. De veiling wordt geleid door vei lingmeester A.Verhage van het Middelburgse Veilinghuis. Als toezichthouder treedt gerechts deurwaarder M. Buys op. door Inqrid Huibers KRABBENDIJKE - De ING bank heeft gisteren bevestigd dat zij op 23 oktober 2003 aan gifte heeft gedaan wegens hypo theekfraude tegen voormalig imam A. Haselhoef uit Krabben- dijke en diens zakenpartner Z. Marangoz. Er zouden hypo theken zijn verstrekt op basis van vervalste inkomensgege- vens en taxaties. Haselhoef ont kent alle beschuldigingen. „Ik heb de officier van justitie in Dordrecht een brief geschre ven om hem te vragen haast te maken met het onderzoek in de ze zaak", zegt Haselhoef. „Ik wil die aangifte zo snel mogelijk van tafel hebben." Haselhoef denkt zelf dat de aan gifte van de ING bank voort vloeit uit een kortgeding van de bank tegen hem en zijn zaken partner Zeki Marangoz over de verkoop van een pand in Dor drecht. „De ING wilde de wo ning veilen, omdat zij proble men hadden met Marangoz. Het betrof een woning met asielzoe kers. Ik wilde het pand graag van Marangoz overnemen. De rechtbank bepaalde uiteindelijk dat ik de woning mocht kopen, maar jammer genoeg kreeg ik de financiering niet rond. De asielzoekers die er woonden, zijn op straat gezet." Onderpand Het contact tussen Haselhoef en Marangoz stamt volgens Hasel hoef uit januari 2003. „Een be kende van mij vroeg of ik Ma rangoz wilde helpen omdat deze in financiële problemen zat. Ik heb hem toen geld geleend. Als onderpand daarvoor bracht Ma rangoz een aantal woningen in Dordrecht in", zegt Haselhoef. „Pas later begreep ik hoe groot de problemen van Marangoz wa ren. Hij heeft een slechte reputa tie bij banken wat betreft frau duleuze hypotheekaanvragen." „Ik ben buiten mijn schuld in een draaikolk terecht geko men", vervolgt Haselhoef. „Ik heb met de ING bank persoon lijk geen zaken gedaan. nss| bank heeft mij wel op eennj te lijst gezet, waardoor ik»-; lemaal klem zit. Mijn vtocti ik willen graag een ander a kopen, maar we krijgen ners een hypotheek." Geld schuldig Haselhoef heeft uiteindelijk! aantal panden in Dordrs; hoeveel wil hij niet zeggen- Marangoz overgenomen, woonruimte verhuurt hij asielzoekers. Met Mary heeft Haselhoef naar eigen j gen geen contact meer. „Maa zou hem graag willen spnj want hij is mij nog een heid geld schuldig Woordvoerster K van der! van de ING bank bevestigd termiddag dat op 23 ofei 2003 aangifte is gedaan la Haselhoef en Marangoz. J zaak ligt bij justitie. We hei nog niet van het Openbaar) nisterie vernomen of er vej stappen zullen worden onda men", aldus Van der Pol, Een woordvoerster van j Openbaar Ministerie in Dj recht zegt niets van de zaai weten. Zeki Marangoz was niet be baar voor commentaar. OOSTKAPELLE - In samenm king met Staatsbosbeheerbos het Zeeuws Biologisch Musa woensdag 27 oktober eenhtifs wandeling met brunch. Startpunt is het museum, wordt gewandeld door hela grenzende natuurgebied langs landgoed Berkenbosd De wandeling kan gecd neerd worden met een bmn met de boswachter in hel llum café van het museum. Dees wandeling duurt van 103ÖI 12.00 uur. Het is ook mogelijk wandelen van 14.00 tot li uur. Van tevoren aanmelde noodzakelijk op 0118-582621 NIERSTICHTING Ze kennen elkaar door en door. OFF ROAD Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud! U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a. feestdagen Gratis regenpak Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 51 11 (tijdens kantooruren) of kijk op www.deleukstebijbaan.nl voor vrije wijken. De minimumleeftijd is 15 jaar. In Middelburg zoeken wij Toon's Rijwielshop Bike Totaal F^pegaaienburg 18-22 - 4386 DA Vlissingen Telefoon 0118 - 47 95 65 Ogiaêvt Giant Rincon City Lekker achter |e bureau zitten, PC games spelen, ol je fiets pakken en de bossen ip voor "a nice ride" Je antwoordt weten we. en daarom heeft Giant deze nieuwe serie off-road fietsen ontwikkeld, waarmee je alles even achter je kunt laten. Met deze sene daagt Giant je uit om meer te doen dan alleen recreatief "biken" 6ij Giant is het inmiddels de normaalste zaak van de wereld om dit soort fietsen te ontwikkelen. Alle modernste technieken zijn ervoor in huis. De lichtgewicht Gent aluxX frames kunnen tegen een stootje, dus erop uit naar de bossen' Vooral de Boulder, Rincon. Yukon en zeker de Terrago Disc verlangen hiernaar. Wil je iets meer "on-road", kies dan voor de Rincon City als echte citybike; voorzien van alle benodigde items. Met de CRS kan je een mooie combi maken tussen on en off road Kortom een mooie meuwe serie bikes voor veel fietsplezier. met fraaie designs, vernieuwde technische snufjes, dus op en top Giant We wensen je veel plezier met je nieuwe fiets! www giant-bicycles com Bike Totaal Leo joosse Dorpsplein 14 - 4363 AC Aagtekerke Telefoon 0118-58 13 06 www.leojoossetweewielers.nl -Q DE WINTERSCHILDER 0118-612940 De Stichting Alzheimer Nederland zet zich al jaren in voor mensen met dementie en hun partners. Door ondersteuning en het geven van voorlichting. Door het financieel steunen van wetenschappelijk medisch onderzoek. Maar ook door ideeën aan te dragen in politiek Den Haag. Zodat Alzheimer geen nationale ramp wordt. Ja, ik werk mee met Alzheirper Nederland... en machtig Alzheimer Nederland om iedere Rekeningnummer: maand een bedrag van (minimaal 3,-) af te schrijven van mijn rekening. Hr./Mw: Voorletters: Straat: Postcode: Datum: Handtekening: Vul deze bon volledig in en stuur hem in een envelop naar Alzheimer Nederland, Antwoordnummer 2080, 3970 VD Bunnik (cBF- Alzheimer Nederland, m uit Bunnik heeft het CBF Keurmerk Ss** voor verantwoord fondsen werven. Toch weten ze iets niet van elkaar. NIERDONOR JA/NEE weetuhetalvaneikaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 16