ohan Ballegeer stapt op bij Hoek Mare Lammers staat in de wacht Motorcross toppers in Westdorpe Erik Dekker blijft boeien en ontroeren Schaatsmarathons niet serieus genomen 19 'diner en club besluiten tot een vertrek met directe ingang Ballegeer tussen uitersten verstone toch racekalender an Formule I Toertocht voor mountainbikers Moerenhout naar Davitamon Spaanse voetbalbond discrimineert Sluiter kan net niet stunten Serrano wint Milaan-Turijn donderdag 14 oktober 2004 Ritsjakker rj[ - Trainer Johan Balle- en Hoek hebben besloten 0l directe ingang uit el ite gaan. Dat is de uitkomst een onderhoud tussen beide jen. De slechte positie op Eglijst, na vijf verloren iirijden in de hoofdklasse het zaterdagvoetbal, wordt svoerd als voornaamste oor- voor de breuk tussen trai- idub. Verdegem. sinds begin van competitie assistent van egeer. zal voorlopig als eer- Hamer fungeren. Zaterdag cit Hoek vermoedelijk onder fading de thuiswedstrijd te- fCLisse, de koploper in de- sse. Voorzitter Kees de verzekerde gisteravond Hoek nog geen andere trai- •eft benaderd. De naam i meest wordt gehoord is „ïCees Houtepen. initiatief voor de ontbin- van het contract is geno- door Ballegeer. De 53-jari- elg heeft zich de zwaar te- allende resultaten zodanig ukken, dat hij met het „u/tot een regeling is geko- Zelf wilde hij gisteren niet eren op zijn vertrek. Kees evter zei in een verklaring: besluit is in gezamenlijk leg genomen. Het is mense gesproken een moeilijke be- slissing geweest, maar er is ge handeld in het belang van Hoek. De druk werd met de week gro ter, vooral de trainer had daar onder te lijden." Voor Jan Verdegem kwam het vertrek van de hoofdtrainer niet als een grote verrassing. „Johan is realist genoeg om te beseffen dat het na vijf nederlagen wel eens over kan zijn. In die geval len is de trainer altijd het eerste slachtoffer." In een gesprek met het bestuur zal Verdegem in de komende dagen over zijn toe komst spreken. „Ik ben alleen gebeld met de vraag of ik van avond de training wil leiden. Dat is geen probleem voor mij. En verder hebben we nog niet gesproken. Ik zou wel eerst goed moeten weten wat van mij wordt verlangd en of het trai nersschap is te combineren met mijn werk." Bij de spelers werd lauw gerea geerd op het vertrek. Thomas Ragut, die Ballegeer niet direct als zijn favoriete trainer zag, was kort: „Ik ga er maar niets over zeggen." Christoph Dewis- pelaere zocht de schuld van de slechte periode ook bij het elf tal. „We moeten ook maar eens nadenken of wij het wel goed doen. De trainer verdient niet al le schuld." Johan Ballegeer is in de periode dat Hoek in de hoofdklasse speelt met 85 competitiewed strijden de langst zittende trai ner geweest. Het grootste succes boekte hij in 1996, toen de Zeeuws-Vlaamse club in Hen drik Ido Ambacht kampioen werd van de hoofdklasse. Dat was voor Ballegeer, die afkom stig is uit Maldegem, zijn eerste jaar als trainer over de grens. Hij bleef na het kampioenschap nog één jaar bij Hoek en keerde er vorig jaar terug, nadat Ange- lo Nijskens bij Hoek was ontsla gen en Cees Houtepen het sei zoen had afgemaakt. Bij zijn nieuwe start beleefde Ballegeer een turbulent jaar, on der meer door interne strubbe lingen. Zo moest Patrick Naudts op het eind van het seizoen ver trekken als manager, was er een langdurige ruzie tussen het be stuur en de supporters van de H-side en viel na onderlinge twisten de sponsorcommissie uiteen. Ballegeer overleefde de crisis, hoewel doelman Jurgen Belpaire en speler Franky Stan- daert bij hun vertrek hard uit haalden naar het beleid en de trainer. Hoek koos aan het begin van de huidige competitie voor een fris se start, met veel nieuwe (Bel gische) spelers en een techni sche commissie van mensen die al lang meedraaiden in de club. Binnen de selectie waren tot op het laatste moment verschuivin gen. Arjan Human vertrok naar ASWH, Björn Langeveld trok na het vertrek van Naudts zijn overschrijving in en Johan Mücher had bij nader inzien geen trek meer in een langer ver blijf bij Hoek. Ballegeer vroeg en kreeg verster king (Okonedo en Porteman), maar heeft met het nieuwe elf tal niet aan de verwachtingen kunnen voldoen. Na twee over winningen, tegen Ajax en Volen- dam, volgden een periode met louter nederlagen. Vooral verde digend raakte Hoek volkomen de weg kwijt. In vijf wedstrij den incasseerde de ploeg zestien tegengoals, met dieptepunten te gen Noordwijk (3-4), Ter Leede (0-3) en Bennekom (1-3). Dinsdagavond leidde Ballegeer voor het laatst de training. De kritiek was na zaterdag zo he vig, dat de trainer zelf gisteren een gesprek aanvroeg met voor zitter Kees de Feyter. Daarin kwamen beide partijen tot de slotsom dat het beter was om uit elkaar te gaan. OEK - Zo fraai als de ba lans van Johan Ballegeer was zijn eerste Hoek-periode, minimaal is die van zijn reede verblijf bij de Zeeuws-Vlaamse hoofdklas- rgeworden. Van de vier langst zittende ramers bij Hoek (Ballegeer, Ingelo Nijskens, Dick Buite laar en Frans Vermeulen) le- rerde Ballegeers eerste ver- ilijf (1995-1997) gemiddeld emeeste punten op. izijn tweede periode, die gis teren eindigde, had hij echter het slechtste gemiddelde van allemaal. Van de 33 duels onder zijn leiding won Hoek er dertien en verloor er veer tien. Ballegeer is met 85 wedstrij den wél de langst zittende Hoek-trainer op het hoogste niveau. Hij heeft daarmee een straatlengte voorsprong op Nijskens (64), Buitelaar (59) en Vermeulen (56). Van dit kwartet trainers is alleen Bui telaar nooit voortijdig afge zwaaid. Johan Ballegeer kon het succes uit zijn eerste periode bij Hoek niet benaderen. foto Camile Schelstraete INDEN - De Grote Prijs van bot-Brittannië op het circuit Silverstone is voorlopig opgenomen op de Formu- •kalender van volgend jaar. ar staat voor het eerst een Re Prijs van Turkije op, op nieuw circuit bij Istanbul, automobielfederatie FEI pu- eerde gisteren een provisori- t kalender met een recor- ffltalvan negentien races, rerstone staat daar toch op, wel Formule-l-baas Bernie lestone vorige maand de Brit- Grand Prix - de oudste in het wis - nog had weggestreept (circuit kon niet voldoen aan vraagprijs van Ecclestone om Formule 1 te mogen organise- L Dankzij bemiddeling van Bntse regering en financiële ®i van een groep onderne- ïs onder leiding van oud-cou- T Nigel Mansell, lijkt er nu 4 een akkoord te komen, ter de Grote Prijs van Frank- op het circuit van Mag- •Cours en de Grote Prijs van a Marino op Imola, thuisha- P van Ferrari, staan ook aagtekens. Beide circuits die- niors te renoveren om de For- tel-race definitief binnen te !en to] Istanbul komt een nieuw cuit. Dat wordt dan het derde tooe jaar tijd na de raceac- tnmodaties in China en Bah- De Grote Prijs van Turkije JjeP'and op 21 augustus. hrlRTR iuseeuw stopt s commentator ij de VRT SSEL - Ex-wielrenner Jo- J Museeuw zal door zijn orsing voor dopinggebruik r °Pig niet meer te beluiste- J-'jn als gastcommentator op fV'aamse omroep VRT. door Mare Molenaars BREDA - De contractbesprekin gen tussen de hockeybond KNHB en vrouwenbondscoach Mare Lammers zitten op dood spoor. Lammers dacht dat hij met bondsvoorzitter André Bol huis overeenstemming had be reikt over een nieuwe vierjarige verbintenis, maar het bestuur van de KNIIB heeft dat voorstel (nog) niet overgenomen. „Het gaat wat stroever dan ge dacht", zei Lammers gistermid dag, kort nadat hij zijn selectie voor de komende Champions Trophy in Argentinië bekend had gemaakt. „Ik had het gevoel dat de intentie bestond om met elkaar door te gaan, maar blijk baar is het bestuur er nog niet aan uit. Mogelijk zitten de be stuursleden niet op een lijn." Vorige week ging het gerucht dat Lammers en de hockeybond het niet eens konden worden over de duur van het contract. Lammers zou zich slechts voor twee jaar willen binden, terwijl de hockeybond de coach voor een volledige olympische cyclus van vier jaar wilde contracte ren. „Een verkeerde voorstel ling van zaken", zo liet Lam mers toen weten. „Ik wil juist door voor vier jaar, omdat ik ze kerheid wil hebben voor mijn ge zin." Lammers zei tegelijkertijd dat hij met Bolhuis tot overeenstem ming was gekomen, maar dat het voorstel nog wel door het voltallige bestuur moest worden goedgekeurd. „Dat had vorige week maandag al moeten gebeu ren, maar toen werd de bestuurs vergadering afgelast omdat een aantal personen niet aanwezig kon zijn." Ook afgelopen maandag kwam er geen witte rook uit de schoor steen van het bondsbureau. Een reden voor de vertraging wordt niet gegeven. Ook het antwoord op de vraag of uitstel leidt tot af stel wordt niet gegeven. „Wij kunnen hierover in dit stadium niets officieels berichten", meldt een woordvoerster van de bond. „De KNHB laat meer we ten op het moment dat er ook meer bekend is. Waarschijnlijk volgt nog deze week een nieuwe mededeling." De geheimzinnigheid die de KNHB aan de dag legt, is niet des hockeybonds. Dat zou kun nen betekenen dat er een reëel probleem ligt tussen beide par tijen. In hoeverre daarbij het overleg tussen bondsbestuur en een aantal dragende speelsters van het Nederlands team een rol speelt, is eveneens onduidelijk. Achter de schermen borrelde er na afloop van de verloren olym pische finale tegen Duitsland (1-2) de nodige kritiek op bin nen de spelersgroep, waarbij ook Lammers niet buiten schot bleef. De bondscoach zegt zich niet druk te maken over de huidige ontwikkelingen. „Maar we zul len ongetwijfeld nog een keer met elkaar rond de tafel moeten gaan zitten. Voorlopig ben ik tot december nog gewoon in dienst en dat betekent dat ik me volle dig ga concentreren op de voor bereiding van de Champions Trophy", aldus Lammers, die gistermiddag zijn selectie open baarde. Daarin ontbreken de na men van een groot aantal vaste waarden uit Athene. Na de Olympische Spelen na men Ageeth Boomgaardt en Macha van de Vaart al afscheid van Oranje, deze week kwamen daar ook aanvoerder Mijntje Donners en keepster Clarinda Sinnige nog bij. Verder zijn de Amsterdam-speelsters Maart je Scheepstra, Sylvia Karres en Jis- ke Snoeks niet beschikbaar voor het zeslandentoernooi in Rosa- rio. Ook de naam van Eefke Mul der is van het selectielijstje ge schrapt. Lammers: „Het is een normaal verschijnsel dat speelsters na een olympische cyclus andere keuzes maken. Na Sydney was dat niet anders. Toen haakten Suzan van der Wielen, Margje Teeuwen, Carole Thate, Julie Deiters en Myrna Veenstra af. Op het WK in Perth waren in de selectie nog maar zeven speel sters van Sydney over. Hetzelf de zie je nu weer gebeuren." Jong Oranje Opvallende nieuwe namen in de selectie van het Nederlands team zijn die van Jakolien van Eijk (Nijmegen), Mignonne Meekels (Rotterdam), Alessia Pa- dalino (HGC) en Leonoor Vos- Erik Eggens, hier in actie in Lierop, is zaterdag één van de motorcrossers die de KTM-dag in Westdorpe opluisteren. van onze sportredactie WESTDORPE - Het Finlandcircuit in West dorpe slaat zaterdag volledig in het teken van KTM. Vijf Grand Prix-crossers zullen andere rijders een kijkje in de keuken van het top-motorcross geven bij de Motor 2000 Free TT Day. De Zuid-Afrikaanse coureur Tyla Rattray, de Belgen Sven Breugelmans en Steve Ra- mondt en de nationale toppers Erik Eggens en Vlissinger Rinus van de Ven zullen trai ningen verzorgen en bovendien een demon stratiewedstrijd rijden. Aanvankelijk zou ook Mare de Reuver acte de présence geven. De Amstelvener heeft echter afgelopen weekeinde bij een crash tijdens het Open Ne derlands kampioenschap in Veldhoven her senletsel opgelopen, waardoor bepaalde spiergroepen van het rechterbeen verlamd zijn. Hij verblijft momenteel in het zieken huis. Zijn wél aanwezige collega's zullen in vier sessies van drie kwartier cïe crossers de fijne kneepjes van hun vak tonen. „Normaal zijn foto Juan Vrijdag/ANP zulke toppers moeilijk te ontmoeten", zegt organisator Peter Hage. „Bij een wedstrijd zitten ze vaak achterin hun camper om zich te concentreren en als je ze ziet, hebben ze een helm op hun hoofd. Nu kunnen rijders de hele dag met hen optrekken." Behalve de trainingen zullen er wedstrijden met vier en vijfjarigen worden gereden (zogenaamde kabouterraces) en zal Gregory Holvoet twee free style-demonstraties geven. De natio naal vermaarde speaker Kees de Omroeper zal de dag, die om 10.30 uur begint en tot 16.00 uur duurt, aan elkaar praten. GOES - In de aanloop naar de ATB-competitie houdt het wielercomité 's-Heer Arendskerke zaterdag een toertocht door Zuid-Beveland voor mountainbikers. Het parkoers voert over veelal onverharde wegen rond de dorpen 's-Heer Arendskerke, Heinkenszand en Nisse. Startplaats is het Arendshuis te 's-Heer Arendskerke, waar tussen 12.00 uur en 14.00 uur ingeschreven en gestart kan wor den. Er zijn drie afstanden: 17, 35 en 50 kilometer. TURIJN - Koos Moerenhout rijdt volgend jaar voor de Belgische wielerploeg Davitamon-Lotto. De renner uit Steenbergen ging akkoord met het eenjarig contract dat hem vorige week door de ploegleiding was aangeboden. Moerenhout (30) volgt daarmee zijn landgenoten Leon van Bon en Aart Vierhouten, die ook door ploegleider Mare Sergeant werden meegenomen van Lotto naar de nieuwe ploeg. Moerenhout verblijft momenteel in Italië, maar kwam gisteren wegens griep niet in actie in de koers Milaan-Turijn. ANP BRUSSEL - De Spaanse voetbalbond moet onmiddellijk een einde maken aan een regel die het onmogelijk maakt voor jongeren onder de 23 jaar uit andere EU-lidstaten om deel te nemen aan regionale competities in Spanje. Volgens de Europese Commissie, het dagelijks bestuur van de Europese Unie, is dit een vorm van discriminatie, die in strijd is met het vrije verkeer van personen binnen Europa. Europees commissaris Reding (sport, jeugd en cultuur) heeft daarom gisteren een klacht naar de Spaan se voetbalbond gestuurd. Als deze de regels niet wijzigt, dreigt Reding met een rechtszaak voor het Europese Hof van Justitie in Luxemburg. De Europese Commissie vermoedt dat vergelijkbare re gels ook bestaan bij sportbonden in andere lidstaten. In het basketbal zouden volgens de woordvoerder van Re ding ook tal van beperkingen gelden. „We hebben daar over echter onvoldoende informatie. Burgers zijn welkom om ons klachten te overhandigen, zodat we iets kunnen doen aan deze discriminatie." ANP METZ - Raemon Sluiter heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Metz niet voor een stunt kunnen zor gen. De Rotterdammer duwde de als eerste geplaatste Kroaat Ljubicic naar de rand van de afgrond, maar liet zijn opponent alsnog ontsnappen. Sluiter verloor in drie sets: 6-4 3-6 6-7 (4-7). ANP TURIJN - De Spanjaard Marcos Serrano heeft gisteren de wielerwedstrijd Milaan-Turijn op zijn naam gebracht. De renner van Liberty Seguros bleef net uit de greep van zijn voormalige medevluchters: de Italianen Mazzoleni (twee de) en Casagrande (derde) en de Australiër Evans (vier de). Milaan-Turijn wordt door veel renners gezien als een voorbereidingswedstrijd op de Ronde van Lombardije, die dit weekeinde wordt verreden. ANP kamp (KZ). Den Bosch is met vier speelsters (Booij, Goderie, Schopman en Paumen) hofleve rancier. „Ik heb veel speelsters uitgeno digd van Jong Oranje dat het EK heeft gewonnen. Zij krijgen de kans om zich te bewijzen. Keepster Floor Engels vult het gat dat valt door het vertrek van Clarinda Sinnige. Die wil zich, net als Mijntje, volledig gaan richten op haar maatschappelij ke carrière. Hockey wordt steeds professioneler, in die zin dat het steeds meer tijd vergt. Ik heb daar begrip voor. Gelukkig staat er nog altijd een behoor lijk geraamte van de oude ploeg", aldus Lammers. door Ad Pertijs BREDA - Ergens in zijn bio grafie stelt Erik Dekker ver wonderd vast dat mensen hem vertellen jankend voor de televisie te hebben gezeten op het moment dat hij zijn eer ste Tourrit won. Hij vindt zichzelf een redelijk saai le vend mannetje. Toch weet hij mensen te ontroeren. Afgelopen zondag nog. De ma nier waarop Dekker Pa rijs-Tours won, raakte velen. Door simpel, eerlijk, slim, ge durfd en hard te koersen. Zijn biografie lezen is al even boeiend. Schrijfster Manon Colson heeft aan de hand van vele ge sprekken (niet alleen met de renner, maar ook met mensen die hem van nabij meemaken) het verhaal van zijn leven en carrière opgetekend. Het ver haal over het gezin Dekker (vader, moeder, vier kinde ren, van wie Erik de jongste is) zet de toon van het boek. Een verpletterend eerlijke schets, waaruit blijkt dat Dek ker ook in zijn boek de open heid zelve is. De renner stelde voor het uit komen van het boek al dat er weinig schokkende onthullin gen in zouden staan. Die heeft het boek ook niet nodig. Het is het verhaal geworden van een getalenteerde wielren ner, wiens internationale doorbraak lang op zich liet wachten. 'Zonder dalen geen pieken' vat Colson dat ver haal op het einde samen. Het verhaal draait ook groten deels om de vraag waarom het zo lang duurde (tot 2000) eer Dekker zijn belofte inlos te. Sensationele antwoorden zijn niet terug te vinden in het boek. Wel ontstaat een beeld waarom het zo lang kon duren. Het beklijvendst zijn de hoofdstukken over de te genslagen in het leven van de coureur Dekker. De zwartste periode (zijn slepende knie blessure in 2003) heeft als ti tel hoofdstuk 13 meegekre- gen.Vanaf 2002 speelden schrijfster en renner al met de gedachte een biografie te maken. Noodgedwongen, van wege blessures, moesten ze het idee uitstellen. Het ver haal werd er alleen maar be ter op. Eindelijk aan de top, kletterde hij weer naar bene den. Een aloude koerswet zegt dat je moet durven wach ten. Afgaande op Pa rijs-Tours hebben ze toch niet lang genoeg durven wachten. Dat hoofdstuk had immers he lemaal in zijn biografie ge past. Erik Dekker, de biografie. Ma- non Colson. Uitgeverij Houte- kiel. ISBN 9052407959. van onze sportredactie ALKMAAR - De internationale schaatsunie (ISU) neemt het oer-Hollandse marathonschaat- sen niet serieus. Dat vindt Hein- ze Bakker, de voorzitter van de sectie marathon. Hij deed zijn uitspraken gisteren tijdens de jaarlijkse ploegpresentatie. De oud-tv-commentator was de afgelopen twee jaar op zoek naar internationale erkenning voor zijn favoriete discipline. Vorig jaar boekte hij een succes je toen na de wereldbekerwed strijd in Heerenveen een demon stratiemarathon plaatsvond. Ie dereen was blij en vrolijk na de eerste opstap die moest leiden naar de internationalisering. Maar in Alkmaar, waar gisteren de eerste marathon van het sei zoen werd verreden, maakte Bakker bekend dat hij een ne derlaag had geleden. „We heb ben een blauwtje bij de ISU gelo pen. De demonstratiemarathon is namelijk geschrapt van de ka lender. Men vindt de marathon niet interessant. Als reden werd opgeven dat de marathon tij dens de World Cup de aandacht van het langebaanschaatsen te veel afleidde." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19