Ontpoldering uit den boze PZC Ga spierziekte A.L.S. te lijf. V oor waardelij ke werkstraf voor echtelijk geweld Transfiguratie toch naar Benidorm Giro 10e 000 Jeugd welkom op campings Koren uit regio zingen o| benefietavond Oostburg Terneuzen wil krachtig 'nee' tegen Proses laten horen Van Putten 1e autotechnicus APK (m/v) Giro 555 door Eugèrte Verstraeten TERNEUZEN - Jongeren zijn wel degelijk welkom op cam pings en andere verblijfsaccom- modaties aan de kust. Burge meester en wethouders van Ter- neuzen antwoorden dat op vra gen van WD-raadslid P. Broek- huysen. Volgens het raadslid zou het voor volwassen jongeren niet meer mogelijk zijn om in het hoogseizoen een tentje neer te zetten aan de kust. Jongeren zouden in het hoogseizoen stel selmatig worden geweigerd op campings. Voor Broekhuysen aanleiding om dan ook maar de Terneuzen- se bijdrage van ruim 80.000 eu ro aan de VW Zeeuws-Vlaande ren nader tegen het licht te hou den. Immers, die organisatie moet de belangen van alle vakantiegan gers behartigen, vindt Broekhuy sen. B en W betogen dat er naar hun oordeel geen oorzakelijk ver band bestaat tussen de veronder stelde handelwijze van toeris tisch recreatieve ondernemers in de regio en het functioneren van de VW Zeeuws-Vlaande- rén. „Wij zien dan ook geen nood zaak de raad een voorstel te doen tot heroverweging van de subsidiebijdrage, noch voor overleg met het Sluise gemeente bestuur", aldus het college. Doelgroep Burgemeester en wethouders wijzen erop dat elke toeristisch recreatieve ondernemer vrij is in het bepalen van zijn doel groep. „De gemeente Sluis richt zich in haar toeristisch recreatieve be leid met name op (jonge) gezin nen, maar dit sluit (medewer king aan) andere initiatieven niet per definitie uit." Voor wat betreft het beleid van de gemeente Terneuzen is vol gens B en W een belangrijke aan zet gegeven in het Beleidsplan Toerisme en Plattelandsontwik keling, dat in juni door de raad is vastgesteld. „De VW Zeeuws-Vlaanderen is een van de spelers in het veld", schrijft het college. woensdag 13 oktober 2004 door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 43-jarige inwoner van Sluis kil voor mishandeling van zijn echtgenote veroordeeld tot zes tig uur voorwaardelijke werk straf. Volgens officier van justitie, R. Rammeloo, was poging tot toe brengen van zwaar lichamelijk letsel bewezen. Hij ging af op een getuige die had gezien dat de man zijn \touw met haar hoofd tegen de straat sloeg. De mishandeling gebeurde tij dens een avondje stappen in Axel op 7 augustus. Het slachtof fer had in een café ruzie gekre gen met haar echtgenoot en was vervolgens naar buiten gerend. Beiden verkeerden onder in vloed van alcohol. De verdachte was zijn vrouw achterna ge rend, waarna beiden tegen de grond gingen. Hij gaf toe haar te hebben gesla gen. Volgens de getuigen» slachtoffer zelf was het^ kei bij klappen geble^ vrouw liep zwellingen es- we plekken op en ook s plukken haar uitgetrokken. Twee weken later had he; si offer de aangifte willen 3 ken, maar dat kon met De cier sprak over fors geu-j eiste zestig uur werkstraf een maand voorwaardelijk vangenisstraf. Raadsman D. Olie vondde: handeling bewezen, jmaarij dat de verklaringen o\ei ken waren. „Hij wilde haar weer toti ren brengen." De straft meende dat het geweld positief effect heeft gehac.1 het paar gaat voor hun ra problemen in therapiebijü gis. „Ik betreur de situatie J beer mijn huwelijk te redd zei de Sluiskillenaar. Depi rechter kon zich vinden a voorstel van Olie om de wó te een voorwaardelijke! straf op te leggen. OOSTBURG - De koorkring Zeeuws-Vlaanderen en de West-Zeeuws-Vlaamse Caritas- afdeling houden vrijdag een mu zikale benefietavond in de Sint Eligiuskerk in Oostburg. De regionale Caritas streeft er naar sociale rechtvaardigheid te bevorderen. Dat doet zij door aandacht te schenken aan de no den en behoeften van mensen in de eigen regio. Caritas legt contacten met ande re sociale organisaties en steunt kleinschalige acties, zoals de jaarlijkse kerstpakkettenactie van de gezamenlijke kerken. Middels een benefietconcert hoopt de organisatie geld bin nen te krijgen voor de ondersteu- door Raymond de Frel ning van haar ii iedere eerste maand in de aan de Weststraat in Aai burg. Aan de benefietavond vak negen koren hun medewq Het rooms-katholieke da koor uit Schoondijke.deGq groep van de SOW-kerkinB kens, De Westenwind enj White Group uit Breskem, rooms-katholiek gemengd I uit IJzendijke en Rina-l teyn-Goossens uit Oostburg tegenwoordigen West-Zö -Vlaanderen. Uit Sas vani komt het Cuyperskerti Sluiskil wordt vertegen» digd door dameskoor De stad, uit Philippine komt Sint Caecilia-kerkkoor.Het eert begint om 19.30 uur, door René Hoonhorst TERNEUZEN - Ontpoldering is voor de Terneuzense gemeente raad volstrekt uit den boze. En andere natuurontwikkelings- voorstellen in de Projectdirectie Ontwikkelingsschets Schel- de-estuarium (Proses) werpen al leen barrières op voor Zeeuws-Vlaamse bedrijven. De meerderheid van de Terneu zense fracties, alleen Groen- Links was tegen, bepaalde dat die opmerkingen moeten wor den opgenomen in de inspraak reactie op de gewraakte ontwik kelingsschets. De colleges van de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten én het Waterschap Zeeuws-Vlaan deren besloten vorige maand al gezamenlijk een vuist te willen maken. Verzilting van de Braak man en opgave van de Hedwige- polder zouden in geen geval op goedkeuring kunnen rekenen. De overgrote meerderheid van de Terneuzense raad is het met dat standpunt hartgrondig eens, maar wilde graag een stelligere, hardere tekst. De gemeenten en het waterschap hoeven zich niet af te vragen wat maatregelen zouden kunnen betekenen voor de regio, ze moeten er zich on verbloemd tegen uitspreken, be toogden de meeste partijen in verschillende bewoordingen. P. Clijsen (GroenLinks) was de enige die een afwijkend geluid liet horen. Volgens hem verlie zen zijn collega-raadsleden het belang van de natuur geheel uit het oog om economisch maar niet in de verdrukking te ko men. De inspraakreactie van de Zeeuws-Vlaamse (semi-)overhe- den is daardoor zo onevenwich tig en ondermaats dat ze in Den Haag totaal niet serieus wordt genomen, voorspelde Clijsen, De Terneuzense gemeenteraad kwam nog eens bijelkaar om de concept-inspraakreactie van de Zeeuws-Vlaamse colleges te be spreken. In Sluis en Hulst ver woorden burgemeester en wet houders het standpunt van het gemeentebestuur. Verschillende raadsleden benadrukten dat het van het grootste belang is dat er eensluidende geluiden uit Zeeuws-Vlaanderen, Zeeland en als het even kan ook Den Haag moeten klinken. Voor de inspraak op de ontwik kelingsschets kan alleen nog een Zeeuws-Vlaams standpunt wor den verwoord, omdat de in spraaktermijn vrijdag 15 okto ber afloopt. In een later stadium moet het echter mogelijk zijn nog een eensgezinde Zeeuwse reactie te laten horen, verklaarde wethou der A. van Waes, die onder meer zitting heeft in het Bestuurlijk Overleg Westerschelde. De wethouder waarschuwde overigens dat het geen zin meer heeft om tegen de derde verdie ping van het estuarium te stem men. De lobby van Antwerpen en 'al dan niet voorbarige' uitla tingen van waterstaatsminister Peijs laten geen ruimte voor een weg terug. Maar het tegengaan van verzilting van de Braakman - een idee dat de opstellers van de ontwikkelingsschets al heb ben opgegeven volgens burge meester J. Lonink - en ingrijpen de ontpolderingen is zeker nog haalbaar. In het Prosesplan zijn alle lus ten voor Antwerpen en alle las ten voor Zeeland en vooral voor Terneuzen, vinden de meeste raadsleden. Ze riepen elkaar dan ook op par tijgenoten in Middelburg (Pro vinciale Staten) en Den Haag (Tweede Kamer) op het hart te drukken de Zeeuwse belangen goed te behartigen. Ook LPF'er C. Freeke wilde via gedegen lob bywerk graag een vuist maken tegen de 'de Zeeuwse economie en veiligheid bedreigende' plan nen. „Voor mij is het wat moeilijker dan voor de meesten van u, want ik zou bij God niet weten wie ik Den Haag moet aanschrij ven", bekende hij onder grote hi lariteit van zijn collega's. HULST - De Camere van Rethorica De Transfiguratie uit Hulst gaat nu toch naar Benidorm. Dit voorjaar moest de uitvoering we gens ziekte van twee hoofdrolspelers worden uitgesteld. De regisseur, acteurs en actrices, waaronder enkele nieuwe spelers, zijn weer gestart met de repetities. Twee avonden per week wordt hard gewerkt aan de teksten en handelingen voor het seizoenstuk: Wij gaan naar Benidorm, een klucht van de Belgische schrijver Ed dy van Asselbergs. De technische ploeg is volop bezig met het de cor. In We gaan naar Benidorm worden de belevenissen van een echtpaar uit Hulst, dat met de bus naar Spanje op vakantie gaat, uitvoerig belicht. Het stuk is dus verschreven naar een Hulsterse si tuatie en het stel zal praten in dialect. De voorstellingen vinden plaats in Den Dullaert te Hulst op zaterdag 23 en zondag 24 okto ber, aanvang telkens om 20.00 uur. De zaal is beide avonden open om 19.15 uur. Kaarten voor deze voorstellingen kunnen vanaf he den telefonisch gereserveerd worden bij: Ivonne Vermandei Wau- ters (0114-314616), Regie Buijsrogge (0114-313254) of bij Den Dul laert (0114-314351). foto Camile Schelstraete Van Putten, Ford dealer in Zeeuws-Vlaanderen met de hoofdvestiging in Terneuzen en een filiaal in Sint Jansteen. Een autobedrijf waarin een tevreden klant, service en mobiliteit centraal staan. In ons nieuwe autobedrijf is het prettig werken. Onze ultramoderne werkplaats zal iedere automonteur aanspreken. De nieuwe werkplaats beschikt over elf hefbruggen en is van de nieuwste technische gemakken voorzien. In ons werkplaatsteam is op korte termijn plaats voor een: Wij vragen: een afgeronde opleiding 1e Autotechnicus met APK bevoegdheid; een klantvriendelijke instelling, collegiaal en goede contactuele eigenschappen; Wij bieden: een goed salaris; een ongedwongen en prettige werksfeer; een uitstekende C.A.O.; een (aanvullende) opleiding van Ford Nederland; goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Uitgebreide telefonische informatie over deze vacature kunt u krijgen bij Wim van Putten (06-51173859). U kunt rekenen op een vertrouwelijke behandeling. Indien u schriftelijk wilt reageren kunt u uw sollicitatie binnen veertien dagen richten aan de directie van: Automobielbedrijf Van Putten b.v., Postbus 217, 4530 AE TERNEUZEN. N00D/C0RDAID, NE0ERLAI Help slachtoffers aardbeving Iran! De hulporganisaties zijn in actie Help nu en geef SHO Den Haag Ze kennen elkaar door en door. Toch weten ze iets niet van elkaar. t.n.v, A.L.S. Centrum-Amsterdam NIERSTICHTING ïamënwerking met het Prinses Beatrix Fonds NIERDONOR JA/NEE weetuhetaivanelkaar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 46