geldkwestie blokkeert 'usie huisartsenposten IZC PZC Dansen is goed om lenig te blijven DE BESTE MPV! Vrouwen beroofd in Terneuzen isprekingen over samengaan opgeschort 13 urs met kleren luist Hulst weigert verkoop oliebollen in binnenstad PZC Spaar met de PZC Diergaarde Blijdorp agenda Brandweerkazerne open voor bezoekers Natuurcompensatie bij Isabellaweg Derde speelkooi Terneuzen Provincie steunt stoomtrein Lading vrachtwagen schuift Officier wijst op gevaar van xtc Jeugdsoos woensdag 13 oktober 2004 Hride Puvsseleijr MUZEN - De fusie tussen Jsee huisartsenposten in pt-Vlaanderen is voorlo og de baan. Dat zegt direc- lucia Vosters van de huis- rpost De Honte in Terneu- eprekingen tussen de huis- gjost voor Oost- en Mid- feuws-Vlaanderen en die West-Zeeuws-Vlaanderen geschort omdat er grote gelijkheid heerst over de stige financiering van de Èenposten. jHiwe rijksnormering zou juli dit jaar een feit moe- ip. Dat is inmiddels uitge- tot 1 januari 2005. Maar ik e zeker geen vergif op in nemen dat het dan ook tiileumconcert nieuw ornaat 1SKIL - Muziekvereniging böI presenteert dit weekein- tijdens het najaarsconcert de ie uniformen. geld voor de nieuwe kleding knmuzikanten en leden bij gebracht door middel van al- iacties. ijaarseoncert staat tevens tleken van het zeventigja- Blaan van de muziekvereni- Het bevriende orkest Con- iauit Keil am See in Duits- itreedt eveneens op tijdens meert. orden twee uitvoeringen ge in,beide in het Meulengat in Het eerste concert is za- sgavond om 20.00 uur, het ie zondagmiddag om 14.30 speelt de blaaskapel Prosit na afloop van het con- in de foyer van het Meulen- speelgoed LSI - Het Katholiek Vrou- Eilde (KVG) Hulst houdt za- i?van 10.00 tot 12.00 uur beurs voor tweedehands tertdnderkleding en speel- fckoop vindt plaats in de van 't Kruispunt, Tabak- 128 in Hulst. dk verkocht artikel wordt ent gebruikt om een kin- ffiviteit te organiseren voor N van Hulst en omstre- De inbrengers van de kin- babyspullen krijgen 65 at. spullen wil verkopen, kan njdagtussen 14.00 en 16.00 a tussen 19.00 tot 21.00 Bar ff Kruispunt brengen. ^ofgklachten: 6004)231231 pmaandag t/m vrijdag ge ïnde de openingstijden; rdagstot 12.00 uur IEDACTIE ®UWS-VLAANDEREN ïmAlexanderlaan 45 ^us 145 TERNEUZEN 0115-645769 kt 0115-645742 redtern@pzc.nl van G rem berg he m N Bareman tynond de Frel Hoonhorst «névan Stee ^Bakker (sport) loo 16 Postbus 62 ^ab hulst j_el (01141372776 ^(0114)372771 «noil: redhulst@pzc.nl Sbsilavan JNTRALE redactie ^'onspark 28 Postbus 31 J460 AA GOES 6i 10113)315500 f 10113)315669 Www.pzc.nl N web@pZc.ni echt geregeld is." De huisartsen posten hopen begin november duidelijkheid over de financie ring te krijgen van het Rijk. Bij komende factor is, dat ook de huisartsen in de regio zich terug houdend opstellen ten opzichte van de vorming van één organi satie. De dokters in Oost- en Midden-Zeeuws-Vlaanderen lij ken enige huiver te hebben, om dat de huisartsenpost in Oost burg door de toestroom van toe risten in de zomermaanden een aanmerkelijk steviger bezetting vraagt dan de posten in Terneu- zen en Hulst. Ook de huisartsen in West- Zeeuws-Vlaanderen staan niet echt te trappelen, omdat zij een numerieke minderheid vormen. In dat deel van de streek werken elf huisartsen, in Oost en Midden-Zeeuws-Vlaanderen zijn 33 huisartsen actief. De aanvankelijke bedoeling van de huisartsenposten in Zeeuws- Vlaanderen was, om per 1 janua ri 2004 al tot één organisatie te komen. Nu is besloten af te wachten hoe de geldstromen gaan lopen, vooraleer de beide organisaties weer met elkaar om de tafel gaan zitten. De besprekingen over de moge lijke samenvoeging van de huis artsenposten werden ingegeven door kwaliteitsverbetering en ef ficiënter werken. door Sheila van Doorsselaer het gaat om het verlenen van zogenoemde standplaatsver- HULST - De gemeente Hulst gunningen. wil geen oliebollenkraam in de binnenstad. De vergun ningsaanvraag hiervoor is re soluut geweigerd. In veel steden is het in de win termaanden en vooral rond de feestdagen een bekend ver schijnsel, een oliebollen- kraam. Dergelijke gezelligheid is aan het dagelijks bestuur van Hulst niet besteed. Beleid Volgens een woordvoerster van de gemeente voert Hulst een terughoudend beleid als De oliebollenkraam is vol gens haar geweigerd om even tuele overlast te voorkomen. Daarnaast past een dergelijk kraam niet binnen het 'uiter lijk aanzien' van de omge ving. Ook een orgelman, die on langs een vergunning aan vroeg om wat bij te dragen aan de sfeer in de binnenstad, kreeg nul op het rekest. De reden is volgens de ge meente dat er al een vergun ning aan een andere orgel man is verleend. Deze man is echter zelden met zijn orgel te zien in de stad. Eens in de twee weken kunnen 55-plussers in sociaal cultureel centrum Den Hoekzak hun ei kwijt tijdens een dansmiddag. door Raymond de Frel OOSTBURG - Frans Bauer is een top per, zowel met als zonder Marianne We ber. En vlak ook Céline Dion en Jodi Bernal niet uit. Om over regionale hel den als Jacco Ricardo, Piet Brakman en Ambras maar te zwijgen. De platenkast van DJ Paul puilt deze dinsdag uit. Maar eigenlijk maakt het niet veel uit wat hij draait tijdens de dansmiddag voor senioren in sociaal cultureel centrum Den Hoekzak in Oost burg. „Dit is het meest dankbare pu bliek dat je kan hebben. Echt waar, ouderen springen op alles", roept de plaatjesdraaier. Nou ja, springen... het moet gezegd; er zijn maar weinig deelnemers aan deze eerste dansmiddag van het nieuwe sei zoen die er helemaal niets van bakken. Een quickstep is voor de meesten niet meer dan een leuke routineklus, de En gelse wals wordt sierlijk uitgevoerd en de vele versies van linedancing zorgen ervoor dat ook mensen zonder vaste danspartner regelmatig met de voetjes van de vloer kunnen. „Daar moet je echt rekening mee houden, want neem bijvoorbeeld alleenstaande mensen. Het is niet vanzelfsprekend dat zij een dans partner hebben", vertelt Wim Rosseel (63) uit Breskens. Dansmiddag Rosseel is voorzitter van de Senioren- soos Oostburg, die eens in de twee we ken onder de naam 'Dansclub Ontspan ning en Vermaak' een dansmiddag voor ouderen houdt. Hij is op dit moment één van de weinigen die aan de kant zit. Het gros van de veertig deelnemers is met geen mogelijkheid van het parket te slaan. „Wij doen dit al vijftien jaar. Eerst gin gen wij op camping Schoneveld in Bres kens vaak naar een dansmiddag, maar op een gegeven moment dachten we: dit kunnen we in Oostburg ook. Gaande weg werd het hier steeds drukker en in Breskens steeds rustiger", zegt Co van Houten (77) uit Oostburg, die samen met zijn vrouw en de familie De Vriend uit Breskens aan de wieg stond van de dansclub. Jodi Bernals hitje Que si, que no wordt de zaal in geblazen. Mevrouw Wijffels uit Breskens kan dat feestnum mer, uiterst geschikt voor linedancing, zichtbaar waarderen. „Dansen is toch heel goed om lenig te blijven?", vraagt ze. Antwoord geven is onmogelijk, want de individuele dans vraagt alweer om een subtiele draai. Geluid Het contrast met de in hetzelfde pand gevestigde bibliotheek is enorm. Daar is het stilte alom, terwijl in het dans- zaaltje de stereotoren blaast. „We heb ben weieens een klacht gehad van de foto Camile Schelstraete muziekschool, die hier vlakbij is geves tigd. Hun leerlingen konden zichzelf niet meer goed horen, dus hebben we het geluid maar wat zachter gezet", ver telt Van Houten. De dansmiddagen zijn bedoeld voor zo wel leden als niet-leden. „Er komen re gelmatig stellen bij, hoewel de aanwas soms wat moeizaam gaat. Als je 55 bent voel je je meestal nog niet oud, dus stap je ook niet zo snel naar een senioren club. Daarnaast is het natuurlijk zo dat in onze club jaarlijks mensen wegval len. Dat is ook inherent aan een senio renvereniging", weet Rosseel. De dansfanaten komen hoofdzakelijk uit West-Zeeuws-Vlaanderen, maar er zijn uitzonderingen. De in Oostburg ge boren Remon de Schot bijvoorbeeld. Hij woont al jaren in Harderwijk, maar is nog regelmatig in zijn geboortestreek te vinden. „De mentaliteit van deze mensen is fantastisch. Hier voel ik me thuis. Kopje koffie en een lekker biertje drinken en ondertussen zie je mensen van dik in de tachtig over de dansvloer zwieren. Fantastisch toch?" Advertentie voor een gratis 1' entreebewijs Hierbij uw joker voor de spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp E Hierbij de eerste joker voor de spaar actie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 22 oktober treft u elke dag een pootafdruk aan in de krant. Heeft u een pootafdruk gemist? Dan kunt u deze jokerin plaats van een pootafdruk op de lege plek inzetten. De zegelspaar kaart voor deze actie is op 9 oktober geplaatst. De actie wordt vanaf 23 oktober herhaald. Alleen originele spaarzegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Mocht u nog vragen hebben over de actie, bel 0800-0235444 (ma-vr. van 11.00-T6.00 uur). Voor informatie over Diergaarde Blijdorp kijkt u op www.diergaardeblijdorp.nl STREEKACTIVITEITEN AXEL - Cafe 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, kaarten en biljarten; 13.45 uur: Fietsclub; De Halle, 14,00 uur: Kaar ten, biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT 't Heike, 13.15 uur; Biljar ten, pieren en handwerken; 19.00 en 20.00 uur: Dames gym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten; 10.00 uur: Bridge open herfst drive; 13.30 uur: Koersbal; 19.00 uur: Bridge; 19.30 uur: Rookvrij biljarten; HOOFDPLAAT Schapenboerderij Goede Hope, 14.00 uur: Rondleiding; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Compute ren, Zeeuws - Vlaamse geschiedenis; 10.30 uur. Bibliotheek; 11.30 uur: Senior diner; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Computeren; 14.00 uur: Zangkoor; 19.30 uur; Computeren; Café de Kroon, 14.00 uur Kaarten; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: SWO line dansen; NIEUW - NAMEN Café St.Cecilia, 19.30 uur: Bingo; De Kauter, 13.30 uur: Koersbal en kaarten; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; SAS VAN GENT - St.Albert, 13.00 uur: Quiltpatchwork, haken voor dames, spelmiddag en vrij biljarten; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO kaar ten; ST.JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, volksdansen; 10.30 uur: Biljartles; 13.30 uur: Schieting en koersbal; 13.30 en 15.30 uur; Kreatieve Vorming Kinderatelier; 13.45 en 15.45 door René van Stee AARDENBURG - De brand weer in Aardenburg houdt zater dag 23 oktober tussen 13.00 en 17.00 uur een open dag in de brandweerkazerne aan de Noordstraat. Deze dag is enerzijds bedoeld als kijkje in de keuken van de brandweer, anderzijds als wer vingsmethode voor nieuwe brandweerlieden. De brandweer in de gemeente Sluis zoekt nieuwe vrijwilligers TERNEUZEN - Op voorstel van Rijkswaterstaat is de pro vincie akkoord met de invulling van natuurcompensatie op twee percelen bij de Isabellaweg op het grondgebied van de gemeente Terneuzen. De natuurcompensatie is noodzakelijk door de toekomstige reconstructie van Rijks weg N61 tussen Hoek en Schoondijke. Natuurontwikke ling op de percelen van in totaal bijna zestien hectare le vert volgens de provincie voor het overgrote deel de na tuurdoelen op die voor de compensatie gewenst zijn. Rijkswaterstaat dient te zijner tijd een natuurontwikke lingsprogramma voor te leggen. De provincie zal op de be treffende percelen geen natuurbestemming toestaan tot dat natuurcompensatie voor de N61 zich aandient. TERNEUZEN - Na de binnenstad en Triniteit heeft ook de Temeuzense wijk Oudelandse Hoeve een speelkooi. Het multifunctionele speelveld in de Handellaan- onder meer geschikt voor voetbal, basketbal en handbal - wordt zaterdag 23 oktober op 'verrassende wijze' geopend door wijkwethouder C. Liefting. Voetballertjes uit Oudelandse Hoeve, Triniteit en de binnenstad nemen de speelkooi ver volgens officieel in gebruik door een toernooitje te spelen. In en om de Speelneus, de keet met spelmaterialen die jon geren uit de buurt mogen gebruiken na een opdracht te hebben vervuld, kunnen kinderen terecht voor uiteenlo pende activiteiten. Zo is er een luchtkasteel, een schmink- hoek en draait een dj feestelijke muziek. GOES - De provincie wil de stichting Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) financieel steunen als het gaat om het restaureren van de oude locomotievenloods. Gedepu teerde Staten willen de kosten voor het laten opstellen van het restauratieplan op zich nemen en stellen daar voor een bedrag van maximaal 19.735 euro beschikbaar. HOEK - Op de Herbert H. Dowweg in Hoek is gistermid dag rond een uur de lading gaan schuiven van een Bel gische vrachtwagen met aanhangwagen. De wagen was geladen met zeven rollen papier (24599 ton). De rollen zijn uitgeladen en vervolgens weer goed in de vrachtwa gen gezet. Rond kwart voor drie was alles weer ingeladen en kon de vrachtwagen zijn weg vervolgen. MIDDELBURG - Een 24-jarige inwoner van Zierikzee is gisteren in Middelburg voor bezit van harddrugs veroor deeld tot dertig uur werkstraf. De verdachte had op 11 april in een discotheek in Renesse achttien xtc-pillen bij zich. Ook had hij een kleine hoeveelheid cocaïne op zak. Officier van justitie R. Rammeloo wees de Zierikzeeënaar op het gevaar van de synthetische drugs. „Xtc-pillen zijn de gevaarlijkste drugs, omdat er maar wat aangerotzooid wordt. Het is groot gif en u weet niet eens wat u in neemt." De officier was ervan overtuigd dat de verdachte pillen aan vrienden had willen verstrekken. „Dat gebeurt vaak op dit soort feesten." De officier hield er in zijn eis rekening mee dat de jongen geen strafblad had. TERNEUZEN - Twee vrouwen zijn gistermiddag in Terneuzen beroofd van hun tas. Een 61-jarige vrouw uit Terneu zen fietste tussen half vijf en tien voor vijf vanaf de Diepen- brockstraat in de richting van de Rooseveltlaan. Ter hoogte van de Kwik Fit stapte de vrouw van haar fiets en hep de stoep op. Daarbij werd ze belem merd door twee jongens van rond de zestien jaar die voor haar gingen fietsen, waarna een van hen de tas van het stuur gris te. De twee jongens, die deel uit maakten van een groep van vier fietsers, fietsten daarna weg in de richting van de Diepen- brockstraat. De daders zijn twee jongens met een lichtgetinte huidskleur. Een van hen droeg een wit jack en wit petje. De tweede droeg een lichtblauw jack en een blauw petje met rood aan de onder kant van de klep Een 70-jarige vrouw uit Terneu zen werd gistermiddag tussen kwart voor vijf en vijf uur be roofd van haar tas. Ze fietste over het fietspad langs de Guido Gezellestraat in de richting van de Frederik van Eedenstraat toen een fietser met passagier naast haar kwam rijden. De jon gen die achterop zat, sprong van de fiets en pakte de handtas van de vrouw uit haar fietsmand. Hij sprong daarna weer achter op, waarna ze in de richting van de Jacob van Lennepstraat/ Bel lamy straat verdwenen. De bestuurder van de fiets heeft een lichte huidskleur, de jongen die achterop zat een getinte huidskleur. Beide jongens zijn rond de 16-17 jaar. De politie in Terneuzen is op zoek naar eventuele getuigen van beide berovingen. SINT-JANSTEEN - In het ge meenschapscentrum De Waran de in Sint-Jansteen wordt vrij dag een jeugdsoos gehouden voor jongeren vanaf de hoogste groepen van de basisschool tot 16 jaar. Er zijn onder toezicht al lerlei activiteiten en een disco. De soos begint om 19.00 uur en duurt tot 22.00 uur. (Advertentie) uur: Cursus Spaans;19.30 uur: Bloem schikken; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; Portaal van Vlaanderen, 13,30 uur: Rondleiding; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 - 21.00 uur: Jeugdcentrum; WESTDORPE Dorpshuis Concordia, 19.30 uur: bijeenkomst komst kassen. omdat twaalf mensen het korps vanwege hun leeftijd moeten verlaten. Er is materieel te bezichtigen van het plaatselijke korps, de brandweer uit Maldegem en de Regionale Brandweer Zeeland. Ook zijn er demonstraties op het gebied van hulpverlening en brandbestrijding. Verder is er aandacht voor brandpreventie. Voor de kinderen zijn er brand weerspelletjes. Alle leerlingen van de basisscholen in Aarden burg kunnen meedoen aan een kleurwedstrijd. AUTOWEEK TEVREDENHEIDS TROFEE 2004: Toyota Corolla Verso. Vanaf €22.290,-/€435,- p.mnd. Representatief en praktisch. Uitgesproken design en I subliem comfort. De veiligste in zijn klasse. 5 of 7 zitplaatsen. In een handomdraai een volledig vlakke vloer. Meer info: ga naar www.toyota.nl of ga naar www.autoweek.nl TODAY TOMORROW TOYOTA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45