zc lavens kunnen topspelers zijn auping Weerstand tegen kantoor Curamus en Tragel Laatste kans op gedoogbeschikking feestzaal Heikant iderzoekers brengen groeikansen Gent en Terneuzen in beeld werpse Ring >ende week r helft open Opknapbeurt voor Belfort REGIO BANK ^7 Uitrijtijd parkeergarage te kort Toch woon wijkje telers bij Batterij Tijdelijke duiker van de baan Parkeerkaarten worden duurder Twintig uur werken voor rol in vechtpartij Goudvis ne; 0113-315649 pzc.nl redactie Pzc n £31,4460 AA Goes «Hé-exploitatie: «Midden-Zeeland: 0113-315520; ^Vlaanderen: 0114-372770; j3l 020-4562500. isdag 13 oktober 2004 Oranje mag niet blind aanvallen editie Zeeuws-Vlaanderen hnnyvan Gremberghe [ELZEN - De kanaalzone- isGent en Terneuzen kun- middellange termijn uit- b tot topspelers in de u^-Le Havre-range. nor is wel nodig dat snel ilossing wordt gevonden ;ft toegankelijkheidspro- \an de havens, dat een ijkegezamenlijke achter- rategie wordt ontwikkeld bedachtzaam wordt om amet de ruimte die het ha- iied - m tegenstelling tot fWest-Europese havens - dükking heeft. de onderzoekers van ïonsultants International, pverzoek van haven-, ge- teen provinciebestuurders Kanaalzone de groeipoten- anhet gebied in kaart heb- ibracht, kan Gent-Terneu- iinnen 25 jaar uitgroeien n havengebied waar ruim iljoen ton aan goederen verhandeld, het dubbele iename zal voornamelijk (ede komen aan de metaal- (10-12 miljoen ton), de lemie (10 miljoen ton) en omobielsector (6 miljoen lenen ander valt op te ma lt de deelstudie van het on- ksbureau die zich toe- op de groeipotentie van lied, de kansen en bedrei- len de gewenste ontwikke- studie wordt zeer binnen- iangevuld met een studie ttoplossingen worden aan- igen voor de nautische toe- ijkheid van de Kanaalzo- ïtaalsector biedt momen- iïERPEN - De Antwerpse richting Breda gaat volgen- eek in drie fasen open. In 'tvan 18 oktober gaat de richting Breda voor de •pen. itoverkeer wordt dan naar ker rijstroken gebracht op euwe aangelegde Buiten- igrichting Zeeuws-Vlaan- B beschikt vanaf dan over fledige capaciteit. Ook wor- ifi deze periode de portie geplaatst over de Buiten en voert de aannemer nog en uit aan de zijberm van ótenring. week van 25 oktober krijgt bg de volledige capaciteit •Ook de Ring richting Bre- ut dan volledig open voor ffkeer. week van 1 november de lokale op- en afritten worden de kruispunten op ingel heringericht om de fop-en afritten te kunnen en. «t nog een precieze plan- worden opgesteld, fkeersomschakeling zal tij- hinder veroorzaken op de op alle toegangswegen en Singel. teel werk aan ruim achtduizend mensen en is sterk verankerd in het gebied. Van de 21 bedrijven is Sidmar bij Zelzate de groot ste. Omdat de metaalindustrie traditioneel kapitaalintensief is moet niet zozeer gevreesd wor den voor een eventueel vertrek naar lage-lonenlanden. Wel is het volgens de onderzoekers noodzakelijk om productiepro cessen bij de bestaande bedrij ven te optimaliseren en te zoe ken naar mogelijkheden om de zware metaalproductie te koppe len aan hoogwaardige productie (elektronica, knipstraten voor staal, metaalveredelingsproces- sen en ICT-toepassingen). Daar toe biedt de regio Gent-Terneu- zen ruimte. Ook de petrochemie in de streek biedt groeimogelijkheden. Ge pleit wordt voor meer uitwisse ling van diensten tussen de be drijven en de uitbouw van fijn- chemie. De sector biedt nu werk aan vijf duizend mensen, in de nabije toekomst is hier nog groei voor zien. Zo ook in de sector agro-in- dustrie (tweeduizend arbeids plaatsen), zeker als de ontwikke lingen met biobrandstoffen (Ce- restar, Nedalco.Yara en Dow) doorzetten. Als de regio de groeikansen op pakt zal de toegevoegde waarde per aan-en afgevoerde ton, die in het grenshavengebied erg groot is (Gent 97 euro per ton, Terneuzen 85 euro, Zeebrugge 22 en Rotterdam 14 euro) nog verder toenemen. De onderzoekers drukken de be stuurders in de regio op het hart zich vooral niet blind te staren op het nautisch-technisch pro bleem van de beperkte capaci teit van de zeesluizen bij Terneu zen. Ook zonder een nieuwe zee sluis op termijn biedt de Kanaal zone, omdat ze beschikt over ha vengebonden bedrijfsgronden. over een redelijke groeipotentie. De verbindingen met het achter land zijn redelijk tot goed, maar waar het nog aan ontbreekt is een gedegen achterlandstrate gie. De wapens boven de ingang van het Belfort in Sluis worden onder meer met bladgoud beschilderd. door René van Stee SLUIS- Het madonnabeeld en de twee wapenschilden boven de ingang van het Belfort in Sluis zijn binnen kort weer in hun oude glorie hersteld. De versieringen aan de voorgevel van het stadhuis krij gen momenteel een opknapbeurt, omdat ze door weer en wind waren aangetast. Het karwei gebeurt met materialen als bladgoud en verf. Het linkerschild toont het wapen van Filips de Stoute en zijn echtgenote Margareta van Male. Onder hun bewind als hertog en hertogin van Bourgondië werd het Belfort in 1375 gebouwd. Op het rechterschild staat het wapen van Gewijde van Dampierre, graaf van Vlaanderen en de persoon die Sluis in 1290 stadsrech ten verleende. Tegelijkertijd met het vaststellen van de begroting 2004 is 90.000 euro beschikbaar gesteld voor achterstallig on derhoud aan het Belfort. Inmiddels is voor 40.000 euro buitenschilderwerk verricht. Door de komst van de cen trale ambtelijke huisvesting in Oostburg is nog niet dui- door Frank van Cooten HULST - Stichting Curamus en Stichting Tragel bouwen samen (Advertentie) E I A N KIEK DIE IE KENT op 11 Zeeuws Vlaamse locaties (Advertentie) ®DSSCHOUWBURG een managementcentrum op het terrein van de Blaauwe Hoeve in Hulst. Dit kantoor is onder deel van de nieuwbouw van de Blaauwe Hoeve aan de Truffino- weg. Omwonenden maken echter be zwaar omdat ze vijf bouwlagen te hoog vinden. De gemeente vindt dat eigenlijk ook en wil niet hoger gaan dan drie bouwla gen. „Dat is ons uitgangspunt", zegt wethouder B. Pauwels. Directeur L. Janse van Cura mus, locatie de Blaauwe Hoeve, zegt de bouwhoogte hard nodig te hebben omdat er verder geen plek is op het terrein. „We moe ten immers ook nog een hoop parkeerplaatsen aanleggen." Janse sprak maandag met wet houder Pauwels over het pro bleem van de bouwhoogte. „Af gesproken is dat we binnenkort praten met de bezwaarmakers en de gemeente over een oplos sing. Ik hoop echt dat we eruit komen want vertraging van de bouw kunnen we niet gebrui ken. We hebben te maken met een heel strakke fasering." Uitstel van de bouw van het ma- nagementkantoor betekent vol gens Janse ook uitstel van de bouw van het nieuwe verpleeg huis. „Wij willen de bewoners in de nieuwe huisvesting veel meer privacy bieden. Dat kun nen we niet langer uitstellen." De gemeente wil de Blaauwe Hoeve volgens wethouder Pauw els zo goed mogelijk helpen. „We hebben begrip voor het standpunt van de Blaauwe Hoe ve maar ook voor het belang van de omwonenden. We proberen in goed overleg de bezwaren van tafel te krijgen. We willen de procedure zo kort mogelijk houden. Niemand zit te wachten op een rechtsgang." Het is volgens Pauwels de plicht van de gemeente de partijen bij elkaar te krijgen. „Vandaar het bemiddelingsge sprek om uit de patstelling te ko men. Het maakt me niets uit als er twee of drie gesprekken no dig zijn. Als we maar tot een op lossing komen. Als er geen oplos sing komt, voel ik me als wet houder een beetje te kort gescho ten." Door de bouw van het manage mentcentrum verdwijnt een deel van de kantoorruimte van Stichting Tragel uit Clinge. Kopieerapparaat Volgens directeur Janse wordt met de centralisatie van de kan toorruimte veel efficiënter ge werkt. „De zorg staat onder druk. Daarom bedenken we maatregelen om veel efficiënter en dus kostenbesparender te werken. Zo hoeven we bijvoor beeld maar één kopieerapparaat aan te schaffen en delen we de telefoon en de receptie." Volgens Janse is het met de geza menlijke huisvesting in het ma nagementcentrum ook veel een voudiger op bepaalde terreinen te gaan samenwerken. „Zo wil len we graag gebruik gaan ma ken van de koeriersdienst van De Sterre. Ook onze bewoners wonen op diverse plaatsen in de gemeente. Dan is het veel prakti scher om spullen via de koeriers dienst van De Sterre naar deze mensen te brengen." In het managementcentrum komt ook de energievoorziening van de 'nieuwe' Blaauwe Hoeve. Janse wil zo snel mogelijk begin- (Advertentie) nen met de bouw van het mana gementcentrum. De tweede fase van de bouw van de zorgwonin- gen loopt volgens Janse op sche ma. Eind februari zijn de 81 wo ningen opgeleverd. De bewo ners verhuizen in maart. Ook de nieuwe huisvesting voor de twee woongroepen voor zes tien dementerende ouderen aan de Lange Bellingstraat is rond die tijd klaar. Je stapt met je beste been uit bed. TERNEUZEN - De Terneuzense WD-fractie vraagt het college van burgemeester en wethouders om de uitrijtij den van parkeergarage Theaterplein te verlengen. Na drukbezochte schouwburgvoorstellingen is het vaak niet mogelijk om binnen een kwartier na afrekenen van de par keertijd de garage te verlaten. Het openen van de ijzeren speedgatedeuren gaat langzaam en als veel mensen tege lijk de garage willen uitrijden, ontstaan wachtrijen. Mocht het kwartier intussen zijn verstreken, dan dient een al voor het hek staande automobilist een nieuw kaart je aan te schaffen, waardoor ook de andere wachtenden niet binnen het kwartier de garage kunnen verlaten, be toogt de liberale fractievoorzitter, W. Broekhuysen. De uitrijtijden verlengen of plaatsing van een slagboom, die sneller werkt dan de vouwdeuren, kan uitkomst bieden, stelt hij. WESTDORPE - De gemeente Terneuzen houdt vast aan de bouw van een woonwijkje voor glastuinbouwers bij het Westdorpse buurtschap Batterij. Bewoners van de Westdorpse GraafJansdijk maakten eer der deze zomer bezwaar tegen dit plan. In de startnotitie MER voor het glastuinbouwproject houdt de gemeente vast aan het eerdere voornemen om aansluitend op de be staande bebouwing ruimte te scheppen voor bedrijfswo ningen voor tuinders. De locatie ligt volgens de gemeente in het hart van het nieuwe kassengebouw en sluit boven dien goed aan op de al aanwezige bebouwing. AARDENBURG - De provincie is bereid een bijdrage van 50.000 euro aan waterschap Zeeuws-Vlaanderen te leve ren in de kosten van de definitieve afwateringswerken in de Isabellapolder bij Aardenburg (N251). In eerste instan tie was het de bedoeling deze afwatering via de Havenpol der te laten lopen. Hiervoor zou een tijdelijke duiker on der de N251 worden aangelegd. Onlangs is op dit traject een parallelweg gelegd. De constructie met de duiker bleek niet te handhaven, om dat het waterpeil in de Havenpolder ten behoeve van na tuurontwikkelingsplannen wordt verhoogd. Zowel de pro vincie als het waterschap vond de tijdelijke oplossing met de duiker te duur, omdat de constructie slechts een jaar in werking zou zijn. De grondeigenaren langs de parallel weg bleken echter niet bereid over te gaan tot eigen domsoverdracht, zonder dat zij zekerheid hadden over een blijvende verbetering van de waterafvoer uit de Isa bellapolder. Zij stelden aanvullende eisen. Uiteindelijk werd geen overeenstemming bereikt. De afwatering van de parellelweg is hierdoor noodgedwongen niet doorge gaan. foto Camile Schelstraete delijk welke functie het gebouw in Sluis naast de huis vesting voor raadsvergaderingen en ontvangsten krijgt. De hoogte van toekomstige investeringen en aanpassin gen is onbekend. De verwachting is echter dat de resterende 50.000 euro van het verschafte krediet onvoldoende zal zijn. Een an der bestaand krediet van 24.000 euro voor de noodzake lijke vervanging van de verwarmingsinstallatie is niet voldoende om een nieuwe installatie te plaatsen. Daar om zal dit bedrag worden aangesproken voor reparaties en tijdelijke maatregelen. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen is van plan de par- keervergunningen voor burgers en bedrijven de komende jaren stapsgewijs te verhogen. Op dit moment werkt de ge meente aan een herijking van de parkeerregimes in Terneuzen en Axel. Die herijkingen vormen de basis voor het toekomstig par keerbeleid in de Terneuzense binnensteden. Eind november buigt de raad zich naar alle waarschijnlijkheid over de (ta- riefs)aanpassingen. Momenteel zijn particulieren voor een par- keervergunning in Terneuzen 18,50 euro kwijt per jaar, bedrij ven 187 euro. door Sheila van Doorsselaer HEIKANT - De gemeente Hulst maant de uitbater van feestzaal Maton in Heikant haast te ma ken met het aanvragen van di verse vergunningen. Doet hij dat niet, dan trekt Hulst de ge doogbeschikking voor de feest zaal in. Feestzaal Maton staat de laatste jaren ter discussie. De zaal is in strijd met het bestemmingsplan en de uitbater heeft geen vergun ning voor de activiteiten. Toch liet de gemeente Hulst de situa tie jarenlang toe. Twee jaar gele den wilde het gemeentebestuur van Hulst, tegen ambtelijk ad vies in, de zaal legaliseren, maar een jaar later werd weer gezin speeld op sluiting. De gemeente Hulst heeft on langs besloten dat de feestzaal enkel gebruikt mag worden als clubhuis van de Free Country Dancers. Deze club oefent al ja ren in de feestzaal. Andere acti viteiten wil de gemeente perti nent verbieden. Dit tot ontevre denheid van de uitbater, die eer der zei niet te kunnen leven van de opbrengsten van de Free Country Dancers. Hulst heeft een gedoogbeschik king uitgegeven voor de feest zaal. Om de zaak officieel te ma ken, dient de uitbater in het be zit te zijn van diverse vergunnin gen. Deze heeft hij nog niet aan gevraagd bij de gemeente. Het gaat om een milieuvergunning, een drank- en horecavergun- ning een expolitatievergunning en een gebruikersvergunning. De gemeente wil de uitbater nu voor de laatste keer in de gele genheid stellen deze vergunnin gen aan te vragen. Zonder deze aktes mag hij zijn zaak immers niet exploiteren. Blijft de uitbater in gebreke, dan dreigt Hulst met intrekking van de gedoogbeschikking en wordt het geldende bestem mingsplan streng gehandhaafd. Dat houdt dus in dat de feest zaal zonder meer gesloten moet worden. MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een achttienjarige vrouw uit 's-Gravenpolder voor haar aan deel in een vechtpartij veroor deeld tot twintig uur werkstraf. De verdachte had zich op 16 april in Goes bemoeid met een vechtpartij tussen haar vriendin en een andere vrouw, die elkaar na een ordinaire scheldpartij in de haren vlogen. Ze had het slachtoffer een trap verkocht. „Als iemand me schopt, dan schop ik terug", zei ze. „Trap pen is gevaarlijk. Het slachtof fer lag al onder. Dan gaat u er nog een schepje bovenop doen", sprak officier van justitie R. Rammeloo zijn bezorgdheid uit over het gedrag van de jonge vrouw. „Het slachtoffer was be hoorlijk toegetakeld", voegde de politierechter eraan toe. zeeuwse almanak Na ampel beraad had de Mid delburgse besloten het gezin uit te breiden met een gezelli ge goudvis. Het deskundig ge achte tuincentrum reageerde verheugd op de klandizie en voorzag haar tegen betaling gaarne van een patent exem plaar, een kom om de vis vro lijk te laten zwemmen en een boekje met mstructies over de noodzakelijke verzorging. Thuisgekomen sloeg ze de handleiding op en viel haar oog direct op die ene zin op de eerste pagina. 'Het wordt dringend afgeraden goudvis sen in een kom te houden'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43