Havens kunnen topspelers zijn PZC Varifocale Circusartiesten repeteren Gemeenteraad niet erg enthousiast over burgerinitiatief TRENDSETTER? Geef lucht Geef leven Geef! Onderzoekers brengen groeikansen Gent en Terneuzen in beeld Antwerpse Ring volgende week voor helft open Voorwaardelijke straf voor mishandelen vrouw autoroute Heinkenszand Auto Giro 55055 Borsele HOUD AMREF FLYING DOCTORS IN DE LUCHT.. AMREF FLYING DOCTORS Geef lucht Geef leven Geef! rmrffBÉ woensdag 13 oktober 2004 door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De kanaalzo nehavens Gent en Terneuzen kunnen op middellange termijn uitgroeien tot topspelers in de Hamburg-Le Havre-range. Daarvoor is wel nodig dat snel eeji oplossing wordt gevonden voor het toegankelijkheids probleem van de havens, dat een duidelijke gezamenlijke achterlandstrategie wordt ont wikkeld en dat bedachtzaam wordt omgegaan met de ruimte die het havengebied - in tegen- ANTWERPEN - De Antwerpse Ring richting Breda gaat volgen de week in drie fasen open. In de week van 18 oktober gaat de Ring richting Breda voor de helft open. Het autoverkeer wordt dan naar de linker rijstroken gebracht op de nieuwe aangelegde Buiten ring. De Ring richting Zeeuws-Vlaan- deren beschikt vanaf dan over de volledige capaciteit. Ook wor den in deze periode de portie ken geplaatst over de Buiten ring en voert de aannemer nog werken uit aan de zijberm van de Buitenring. In de week van 25 oktober krijgt de Ring de volledige capaciteit terug. Ook de Ring richting Bre da gaat dan volledig open voor het verkeer. In de week van 1 november gaan de lokale op- en afritten open. Ook worden de kruispunten op de Singel heringericht om de lokale op- en afritten te kunnen openen. Er moet nog een precieze plan ning worden opgesteld. De verkeersomschakeling zal tij delijk hinder veroorzaken op de Ring, op alle toegangswegen en op de Singel. stelling tot andere West-Europe- se havens - ter beschikking heeft. Volgens de onderzoekers van Buck Consultants International, die op verzoek van haven-, ge meente en provinciebestuurders in de Kanaalzone de groeipoten ties van het gebied in kaart heb ben gebracht, kan Gent-Temeu- zen binnen 25 jaar uitgroeien tot een havengebied waar ruim 60 miljoen ton aan goederen wordt verhandeld, het dubbele van nu. De toename zal voornamelijk ten goede komen aan de metaal sector (10-12 miljoen ton), de petrochemie (10 miljoen ton) en de automobielsector (6 miljoen ton). Een en ander valt op te ma ken uit de deelstudie van het on derzoeksbureau die zich toe spitst op de groeipotentie van het gebied, de kansen en bedrei gingen en de gewenste ontwikke lingen. Deze studie wordt zeer binnen kort aangevuld met een studie waarin oplossingen worden aan gedragen voor de nautische toe gankelijkheid van de Kanaalzo ne. De metaalsector biedt momen teel werk aan ruim achtduizend mensen en is sterk verankerd in het gebied. Van de 21 bedrijven is Sidmar bij Zelzate de groot ste. Omdat de metaalindustrie traditioneel kapitaalintensief is moet niet zozeer gevreesd wor den voor een eventueel vertrek naar lage-lonenlanden. Wel is het volgens de onderzoekers noodzakelijk om productiepro cessen bij de bestaande bedrij ven te optimaliseren en te zoe ken naar mogelijkheden om de zware metaalproductie te koppe len aan hoogwaardige productie (elektronica, knipstraten voor staal, metaalveredelingsproces- sen en ICT-toepassingen). Daar toe biedt de regio Gent-Terneu- zen ruimte. Ook de petrochemie in de streek biedt groeimogelijkheden. Ge pleit wordt voor meer uitwisse ling van diensten tussen de be drijven en de uitbouw van fijn- chemie. De sector biedt nu werk aan vijf duizend mensen, in de nabije toekomst is hier nog groei voor zien. Zo ook in de sector agro-in- dustrie (tweeduizend arbeids plaatsen), zeker als de ontwikke lingen met biobrandstoffen (Ce- restar, Nedalco.Yara en Dow) doorzetten. Als de regio de groeikansen op pakt zal de toegevoegde waarde per aan-en afgevoerde ton, die in het grenshavengebied erg groot is (Gent 97 euro per ton, Terneuzen 85 euro, Zeebrugge 22 en Rotterdam 14 euro) nog verder toenemen. De onderzoekers drukken de be stuurders in de regio op het hart zich vooral niet blind te staren op het nautisch-technisch pro bleem van de beperkte capaci teit van de zeesluizen bij Terneu zen. Ook zonder een nieuwe zee sluis op termijn biedt de Kanaal zone, omdat ze beschikt over ha vengebonden bedrijfsgronden, over een redelijke groeipotentie. De verbindingen met het achter land zijn redelijk tot goed, maar waar het nog aan ontbreekt is een gedegen achterlandstrate gie. THOLEN - Kinderen uit Tholen zijn druk aan het oefenen voor de uitvoering van het jeugdcircus Tholido op zaterdag 30 okto ber. In De Meulvliet oefenen ze samen met vrijwilligers voor de leeuwen- en paardenacts, clownsnummers en het jongleren. An dere kinderen houden zich bezig met het maken van de aankle ding en attributen voor het circus. In Tholen-stad doen zo'n hon derd kinderen mee aan het jeugdcircus, in Oud-Vossemeer en Sint-Philipsland zijn dat er ook nog eens bijna vijftig. Nog twee keer kunnen de jonge circusartiesten oefenen, voordat de echte voorstelling plaatsvindt. foto Willem Mieras door Rob Paardekam KRUINfNGEN - De kans dat het door de PvdA zo gewenste burgerinitiatief er komt in Rei- merswaal, lijkt klein. Een meer derheid van de gemeenteraad is niet erg enthousiast. Als het aan de lokale PvdA-frac- tie ligt, kunnen burgers straks voorstellen op de raadsagenda zetten. Voorwaarde is wel dat ze door een groot aantal mensen worden ondersteund. Hoeveel dat er moeten zijn, kan later worden besproken, net als de mi nimumleeftijd voor indieners en ondertekenaars van voorstellen. Gisteren wilde de PvdA- fractie alleen weten of er draagvlak is om haar plan verder uit te wer ken. De ChristenUnie en de SGP toonden zich het minst enthou siast. Beide partijen vinden dat er voor de burger genoeg moge lijkheden zijn om plannen onder de aandacht te brengen en dat die over het algemeen ook goed benut worden. Het burget tiet voegt volgens hei, toe. Leefbaar Reimerswaal fl| Bewoners Belangen Bg waal (BBR) toonden sceptisch, maar een dj 'nee' spraken ze niet uit J uw plan verder uit", zeijj strate (LR). „Maar weetQ het akelig kritisch zulle j ken." Hij is bang dat het'oi initiatief voor veel burga dode mus zal blijken te j* De VVD en het CDA la zich gematigd positief oq plan. al moet er volgens F. man (CDA) voor worda waakt dat het raadslede» uur door de komst van Ik gerinitiatief niet tot klid uurtje wordt gedegradeai De PvdA werkt haar plans der uit in de hoop dat zei felaars alsnog over des kan trekken. PvdA, CDA) Leefbaar Reimerswaal eni ners Belangen Reimersuai ben samen een krappe n> heid van tien zetels. door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een 43-jarige Sluiskillenaar voor mishandeling van zijn echt genote veroordeeld tot zestig uur voorwaardelijke werkstraf. Volgens officier van justitie, R. Rammeloo was poging tot toe brengen van zwaar lichamelijk letsel bewezen. Hij ging af op een getuige die had gezien dat de man zijn vrouw met haar hoofd tegen de straat sloeg. De mishandeling gebeurde tij dens een avondje stappen in Axel op 7 augustus. De vrouw had in een café ruzie gekregen met haar echtgenoot en was naar buiten gerend. Beiden ver keerden onder invloed van alco hol. De verdachte to vrouw achterna gerend. E» toe haar te hebben geslagen gens de getuigen en het slaa fer zelf was het niet enli klappen gebleven. De n liep zwellingen en blauwe; ken. Twee weken later had het offer de aangifte willen ia ken, maar dat kon niet. Dfi cier van justitie eiste zestig werkstraf plus een maande waardelijke geva Raadsman D. Olie vondde: handeling bewezen, maa noemde de verklaringen trokken. Hij zei di voor hun relatieproblema therapie bij Emergis gaat ft litierechter kon zich vinde het voorstel van Olie omde dachte een voorwaard werkstraf op te leggen. KRANT VOOR ZEELAND In deze regio zoeken wij M/V Geld verdienen en de hele dag nog voor je hebben? Word dagbladbezorger van de PZC; een goede bijbaan voor jong en oud! U dient hiervoor in het bezit te zijn van een auto. U krijgt: Ruime vergoeding Vakantievergoeding Gratis krant Speciale bezorgerskortingen Attenties bij o.a feestdagen Gratis regenpak Interesse? Bel gratis de afdeling Binnendienst 0800-023 51 11 (tijdens kantooruren) of kijk op www. deleukstebijbaan nl voor vrije wijken De minimumleeftijd is 18 jaar. DE GROOTSTE AUTOKRANT VAN NEDERLAND ELKE VRIJDAG IN UW KRANT gemeente - Onherroepelijkheid goedkeuringsbesluit betreffende bestemmingsplan "Baarland, gedeelte Nieuweweg" Burgemeester en wethouders van Borsele maken ingevolge het bepaalde In artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat onherroepelijk is geworden: - het goedkeuringsbesluit van gedeputeerde staten van Zeeland van 27 juli 2004 inzake het op 3 juni 2004 vastge stelde bestemmingsplan "Baarland, gedeelte Nieuweweg". Het bovengenoemde bestemmingsplan ligt met ingang van 14 oktober 2004 voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis van Borsele, Stenevate 10 te Heinkenszand. Heinkenszand, 13 oktober 2004 Al vanaf €2,50 per maand helpt u Afrika om zelf een menswaardig bestaan op te bouwen. 1 Giro8829 in Leiden. Tel 071-5769476 ofwww.amref.nl Selfsupporting Africa "Nog geen €100 voor m'n varifocale bril!" "Ik heb lang met twee brillen rond gelopen. Eén voor veraf op mijn neus en één om te lezen rond mijn nek. Aan een touwtje. Tot ik ontdekte dat een bril met varifocale glazen helemaal niet duur hoeft te zijn. Tenminste, bij Specsavers. Want daar vind je hartstikke leuke brillen, incl. varifocale glazen, vanaf €99,-." Bij Specsavers betaalt u bij aankoop van een montuur maar één prijs voor standaard varifocale glazen: €90,- per paar. Met dit soort prijzen kan iedereen zich INCL. GLAZEN een kwalitatief goede varifocale bril veroorloven. Koop een montuur voor €39 met standaard varifocale glazen (normaal €90) en u betaalt in totaal slechts €99. Daarbij krijgt u altijd 3 unieke garanties*: op de kwaliteit (2 jaar), 100% tevreden heid en onze laagste prijsgarantie. Kijk voor onze voorwaarden op w of kom naar de winkel. w.specsavers.nl BijJEuropa's beste betaal je minder www.specsavers.nl Specsavers Goes, Ganzepoortstraat 7 (tegenover't Kruidvat), 0113 - 22 93 03 Specsavers Middelburg, Lange Delft 17 (tegenover Hema), 0118 - 64 22 60 Astma Fonds Het aantal kinderen met astma is in de afgelopen tien jaar verdubbeld. Eén op de tien kinderen heeft astma. Hiermee is astma de meest voorkomende chronische ziekte onder kinderen. Het Astma Fonds komt op deze kinderen door onderzoek, voorlichting, zorgverbetering en vraagt aandacht voor kinderen met astma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 34