}eld voor isolatie spoorwoningen PZC Bijna alle inwoners staan er op DE BESTE MPV! Meerderheid raad wil een waarnemer Parkeergarages 's nachts geopend aadKapelle schiet 215.000 euro voor iscussie over oningbouw leinkenszand iekvirus wordt id Influenz pen middag ilazzoli Huis Groen licht voor restauratie molens PZC Spaar met de PZC Diergaarde Blijdorp Nieuwe dorpsfilm Oudelande Werkstraf voor uitdelen trap Officier wijst op gevaar van xtc Uitrijtijd parkeergarage te kort agenda woensdag 13 oktober 2004 ^jjarmsn van der Werf 1PELLE - Voor de isolatie negentien woningen langs Jjr in Kapelle komt ruim honderdduizend euro op ta- 01 de operatie afdoende is later geluidsschermen te „komen, wordt door actieve reners ernstig betwijfeld. Rt met tegenzin stemde de jöe gemeenteraad gister- Bi met het beschikbaar stel- nnde ruim vier ton in. i raadsleden willen dat er iiets gebeurd aan de wonin- maarzij hikten ertegenaan Kapelle voorlopig 215.000 t ran het bedrag moet voor- gen. De rest, 190.000 euro, i gedekt uit een provinciale JXKENSZAND - De dorps- id van Heinkenszand houdt aadag 25 oktober een thema- ondover wonen en bouwen in inkenszand. i de bijeenkomst spreken drie iders. 'Hoe probeert woning- poratie R&B Wonen een even- chtig aanbod voor alle wo lkenden - van jong tot ra -te realiseren?', is het the- idat directeur C. Krijger van B Wonen belicht. De Borsel- wethouder M. Vermue (CDA) rtelt welke gevolgen het lande- ke en provinciale beleid heeft Di het bouwen en wonen in ankenszand. H. Nijssen van afdeling ruimtelijke orde nt; van de provincie geeft een lichting op het provinciale be id en hoe bij nieuwbouw in inkenszand rekening kan irden gehouden met de histori- e opbouw. thema-avond in De Stenge gint om half acht en wordt af sloten met een discussie onder ding van dorpsraadvoorzitter Catsman. EZANDE - De talentenjacht (virus heeft een nieuwe in: 2nd Influenz. Vrijdag is eerste voorronde in soos De cip in Ovezande met vier tds en twee dansgroepen. Het hliek kiest uit de zes voorron- i ook nog een band en een nigroep die door mogen naar finale, aanvang 20.00 uur. SS - Palazzoli Huis Goes, i steunpunt voor mensen met "er en him naasten, houdt ontmoetingsmiddag op don- dog 14 oktober. De deuren het huis aan de Naerebout- iat 25 in Goes zijn geopend 14-00 tot 15.30 uur. Bezorgklachten: 800-0231231 op maandag t/m vrijdag Narende de openingstij- hnzaterdags tot 12.00 uur iedactie tëVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus31 4460 AA GOES hl: 0113-315670 fa*: 0113-315669 f-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Md Huibers Wiekevan der Jagt FfeeV Janssen tobPaardekam 'toen de Vries (sport) pmenvan der Werf centrale redactie »Honspark28 ™stbus 31 J» AA goes «10113)315500 «10113)315669 t'Piail; redactie@pzc.nl 'NTERNET Plpzc.nl E'Wil: web@p2c.n| door Rob Paardekam KRUININGEN - Burgemeester Verbree van Reimerswaal pakt op 1 maart volgend jaar zijn bie zen. Het is echter maar de vraag of er een volwaardige opvolger wordt benoemd. (Advertentie) voor een gratis 2' entreebewijs Hierbij uw joker voor de spaaractie van de PZC en Diergaarde Blijdorp Hierbij de eerste joker voor de spaar actie van de PZC en Diergaarde Blijdorp. Tot en met 22 oktober treft u elke dag een pootafdruk aan in de krant. Heeft u een pootafdruk gemist? Dan kunt u deze joker in plaats van een pootafdruk op de lege plek inzetten. De zegelspaar kaart voor deze actie is op 9 oktober geplaatst. De actie wordt vanaf 23 oktober herhaald. Alleen originele spaarzegels uit de krant op een originele spaarkaart zijn geldig. Kopieën worden niet geaccepteerd. Mocht u nog vragen hebben over de actie, bel 0800-0235444 (ma-vr. van 11.00-16.00 uur). Voor Informatie over Diergaarde Blijdorp kijkt u op www.diergaardeblijdorp.nl Filmmaker Bert de Wilde denkt dat 85 procent van de inwoners in zijn film 'De drie schutters van Oudelande' te zien is. door Rob Paardekam OUDELANDE - „Hoe ouder zo'n film is, hoe leuker hij wordt", zegt Bert de Wilde uit Oudelande over de dorpsfilm die hij onlangs heeft afgerond. Deson danks vindt hij hem nu ook al zeer de moeite waard. Aanstaande zaterdag wordt de 'docufilm', zoals De Wilde hem noemt, vertoond aan de bewoners. Het idee voor de dorpsfilm ontstond al in 1999. In dat jaar maakte de gemeente Borsele filmpjes van alle kernen, maar die waren nogal kort. De Wilde vond dat er maar weer eens een uitgebreide film over Oudelande moest komen en pakte het idee ongeveer vier jaar gele den op. „Dat lijkt een lange tijd, maar er zit enorm veel werk in", zegt hij. „Ik werk om het andere weekend, dus we konden niet elke zaterdag op pad. En als het dan wel kon, maar het regende, moesten we het ook weer uitstellen. Zo kan het lang duren." De Wilde en cameraman Kees Sorber uit Driewegen - hij is erbij gehaald om dat hij ook meewerkte aan een film over zijn eigen dorp - zijn alle huizen in het dorp langs geweest, omdat ze zoveel mogelijk mensen in hun docufilm wil den hebben. Enthousiast „Bijna iedereen was enthousiast", zegt De Wilde. „Ik denk dat er vier mensen waren die niet gefilmd wilden worden. Natuurlijk waren sommige mensen ook niet thuis, maar ik denk dat 85 procent van de bewoners er op staat. Is het niet bij hen thuis, dan wel tijdens één van de evenementen die we hebben gefilmd." De docufilm bevat ook een clip met beel den uit de vorige dorpsfilm, uit 1967, en een op waarheid gebaseerd filmpje over een man die met zijn kar door het dorp reed om spullen te verkopen, waaron der stelen. Op een reclamebord boven zijn kar stond: Grote stelen, kleine ste len. Maar grote stelen het meest. De bur gemeester bemoeide zich er destijds per soonlijk mee en de verkoper moest het bord weghalen. De filmmakers hebben van het voorval een komische sketch ge maakt. Wat serieuzer van aard zijn de histo- foto Willem Mieras risch feiten die de revue passeren. Die worden overigens niet ondersteund met historische, maar recent gemaakte beel den. De makers van de film hebben een lijst met vragen gemaakt, die vervolgens door dorpsbewoners Frank Jansen, die zo'n beetje alles weet, zijn beantwoord. Zo weet iedereen na afloop van de film waarom de Doelstraat de Doelstraat heet (omdat de schutterij daar haar doel had staan) en dat de klok in de kerktoren liefst achthonderd kilo weegt. Drie schutters, van de even zo veel schutterssociëteiten die Oudelande rijk is, vormen de rode draad van de film. Zij praten de onderdelen, zittend op een bankje, aan elkaar. De dorpsfilm loordt zaterdag vanaf 19.30 uur vertoond in dorpshuis d'n Os- pit in Oudelande. Hij duurt ongeveer een uur. AUTOWEEK TEVREDENHEIDS TROFEE 2004: pot voor stadsvernieuwing. Of de provincie ook met de door Ka pelle voor te schieten 215.000 eu ro over de brug komt, riep voor al bij WD-raadslid P. Arken bout vragen op. Hij wilde, even als trouwens PvdA'er M. van Hekke, 'harde garanties' horen van wethouder P. Ganseman (Gemeentebelang). Provinciaal bestuurder H. van Waveren heeft daarvoor toezeg gingen gedaan, wist Ganseman de hele gemeenteraad te overtui gen, daarin bijgestaan door bur gemeester S. Kramer. Die gaf aan dat het havenschap Zeeland Seaports ook gaat kij ken of er een bijdrage kan wor den geleverd. De goederentrei nen die overlast veroorzaken, rij den tenslotte voor het havenge bied Vlissingen-Oost van Zee land Seaports. „De directeur van Zeeland Seaports heeft aan gegeven zich ook maatschappe lijk verantwoordelijk te voe len", aldus burgemeester Kra mer. Tot grote ergernis van wet houder Ganseman voelt Pro- Rail, de spoorwegbeheerder die de vervoers vergunningen af geeft, zich niet verantwoorde lijk. Van die kant komt geen eu rocent. Wat Ganseman de uit spraak ontlokte: „ProRail is ge woon een onvolwassen organisa tie." De geplande isolatie van ne gentien woningen langs het spoor in Kapelle volgt op een zelfde operatie enkele jaren gele den, toen er geld was voor de aanpak van drieëndertig hui zen. Twaalf bewoners weiger den indertijd mee te doen, onder het motto: wij wonen al zolang aan het spoor, dat hoeft niet. Sindsdien is het aantal treinbe- wegingen sterk toegenomen. Ganseman vreest dan ook dat zonder isolatieprogramma niet meer te ontkomen valt aan de plaatsing van geluidsschermen. „En dat wil niemand." Na afloop van de raadsvergade ring praatten enkele actieve be woners buiten nog wat na. Zij zeiden blij te zijn dat er iets gaat gebeuren, maar of dit de komst van schermen kan voorko men, waagden zij te betwijfelen. „Alleen met isolatie haal je de geluidsnormen niet." Het isola tieprogramma moet volgend jaar uitgevoerd zijn. SENT-MAARTENSDIJK - De restauratie van de molens in Sint-Annaland en Sint Philipsland gaat door. Het Thoolse college van burgemeester en wethouders heeft be sloten de volgorde van opknappen van de drie molens te veranderen: eerst is de molen in Sint-Annaland aan de beurt, dan die in Sint Philipsland en pas als er dan nog geld over is, kijkt de gemeente naar de molen in Scherpe- nisse. Die volgorde wijkt af van een eerder besluit, waar in de molen in Scherpenisse nog voorrang had. De volgor de wordt veranderd, omdat uit onderzoek is gebleken dat de molen in Sint-Annaland er het slechtst aan toe is. Bo vendien is de molen, net zoals die in Sint Philipsland, van hout gemaakt en is restauratie het hardst nodig. Van het bedrag dat de gemeente beschikbaar heeft (500.000 euro) kunnen deze twee molens in elk geval worden opgeknapt. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans- sens-van Kampen heeft gisteren een achttienjarige vrouw uit 's-Gravenpolder voor haar aandeel in een vechtpartij veroordeeld tot twintig uur werkstraf. De verdachte had zich op 16 april in Goes bemoeid met een vechtpartij tus sen haar vriendin en een andere vrouw, die elkaar na een ordinaire scheldpartij in de haren vlogen. Ze had het slachtoffer een trap verkocht. „Als iemand me schopt, dan schop ik terug", zei ze. „Trappen is gevaarlijk. Het slachtoffer lag al onder. Dan gaat u er nog een schepje bo venop doen", sprak officier van justitie R. Rammeloo zijn bezorgdheid uit over het gedrag van de jonge vrouw. „Het slachtoffer was behoorlijk toegetakeld", voegde de politie rechter eraan toe. Ze nam de eis van de officier over. MIDDELBURG - Een 24-jarige inwoner van Zierikzee is gisteren in Middelburg voor bezit van harddrugs veroor deeld tot dertig uur werkstraf. De verdachte had 11 april in een discotheek in Renesse achttien xtc-pillen bij zich. Ook had hij een kleine hoeveelheid cocaïne op zak. Offi cier van justitie R. Rammeloo wees de Zierikzeeënaar op het gevaar van de synthetische drugs. „Xtc-pillen zijn de gevaarlijkste drugs, omdat er maar wat aangerotzooid wordt. Het is groot gif en u weet niet eens wat u in neemt." De officier was ervan overtuigd dat de verdachte pillen aan vrienden had willen verstrekken om samen de nacht in Renesse door te komen. „Dat gebeurt vaak op dit soort feesten." De politierechter vonniste conform de eis. TERNEUZEN - De Terneuzense WD-fractie vraagt het college om de uitrijtijden van parkeergarage Theaterplein te verlengen. Na drukbezochte schouwburgvoorstellingen is het vaak niet mogelijk om binnen een kwartier na afre kenen van de parkeertijd de garage te ver-laten. Het ope nen van de ijzeren speedgatedeuren gaat langzaam en als veel mensen tegelijk de garage willen uitrijden, ontstaan wachtrijen. Mocht het kwartier intussen zijn verstreken, dan dient een al voor het hek staande automobilist een nieuw kaartje aan te schaffen, waardoor ook de andere wachtenden niet binnen het kwartier de garage kunnen verlaten. De uitrijtijden verlengen of plaatsing van een slagboom, die sneller werkt als de vouwdeuren, kan uit komst bieden, stelt de WD-fractie. TODAY TOMORROW TOYOTA keervergunning voor de rest van de stad. Er zijn 250 abonnemen ten met een laag tarief beschik baar, 125 voor elke garage. Bewoners klagen nu over het be perkte aantal plaatsen in de stad. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM Sint Gertrudis- kerk. Stadhuis, voormalige Synagoge en de Gevangenpoort, 13,00-16.30 uur: Opengesteld voor bezichtiging; GOES Ambachtscentrum van de Hol- landsche Hoeve. 13.00 uur: Demonstra tie oude ambachten; De Mythe, 19.00 uur: Viering 30-jarig be staan Sportclub Gehandicapten Beve land met toneelstuk door vereniging- Heer Hendrik; Nieuwe wijkgebouw De Spinne, achter de ZLM, 13.30-16.30 uur: Koersbal senioren; Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; De Pit, 13.30-16.30 uur: Biljartclub De Pit competitie; 14.00 uur: Uiteenlopen de activiteiten voor alle WAO-ers; De Koperen tuin, 13.00-16.00 uur: Vertel len, voorlezen en signeren door Thea Dubelaar voor alle kinderen; Biblio theek, 14.00 uur: Voorlezen voor kinde ren van 4-8 jaar, Fantus Fantasy Store. Ganzepoortstraat 23, 20.00 uur: Paranor male avond Stichting Het Licht; HEINKENSZAND - De velden van Luc- tor'88, 14.00 uur. Schoolvoetbalkam- pioenschappen voor meisjes;elftallen van de gemeente Borsele; HANSWEERT Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; KAMPERLAND - Jhr. Mr. De Casem- broothuis, 19.30 uur: Studieavond over bijbelse toekomstverwachting, vrij toe gang; KAPELLE Sportgebouw Molenvate, 13.30 uur: Koersbal; De Vroone, 09.30 uur Houtsnijclub; 13.30 uur Socièteit, damessociëteit, sjoelen; 14.00 uur: Ouderenkoor; 13,30 uur: Koersbal (gymzaal); KORTGENE - Gymzaal in de Bern- hardstraat, 10.45 uur: Hatha Yoga; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 9.30 uur: Biljarten en/of kaarten voor WAO'ers en 50-plussers; 14.00 uur Koersbal voor 50-plussers; KWADENDAMME - Berkenhof. Lange- weegje 10a, 10.00-17.00 uur: Vlinder tuin, beelden van Anton Beijens en Wandeltuinen met Orangerieplanten en waterpartijen geopend voor publiek; OUD-VOSSEMEER - Vossenkuil, 14.00 uur: Koersballen ANBO; SCHORE - Dorpshuis, 13.15 uur: Volks dansen; THOLEN - Wijkgebouw aan de Zoek weg, 14.00-16.00 uur: Jeugdsoos; Oudelandestraat 11,19.30 uur: Oecume nisch avondgebed; VLAKE Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Grote siertuin geopend voor publiek; WEMELDINGE - Dorpscentrum De We- mel, 09.30 uur: Digitaal lokaal. Compu terochtend; 13.00 uur: Socièteit; 15.00 uur: Volksdansen; WOLPHAARTSDIJK De Griffioen, 10.00-15.00 uur: Jaarlijkse verkoping door vrouwenvereniging van de gere formeerde gemeente; YERSEKE - Het Trefpunt. 13.00-17.00 uur: Biljarten. Toyota Corolla Verso. Vanaf €22.290,-/€ 435,- p.mnd. Representatief en praktisch. Uitgesproken design en I subliem comfort. De veiligste in zijn klasse. 5 of 7 zitplaatsen. In een handomdraai een volledig vlakke Vloer. Meer info: ga naar www.toyota.nl of ga naar www.autoweek.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Bewoners van de binnenstad van Middelburg kunnen binnenkort 's nachts hun auto kwijt in de parkeerga rage. Ze kunnen daarvoor een speciaal abonnement kopen. De regeling geldt in eerste in stantie voor bewoners van de westelijke binnenstad. De overi ge binnenstadsbewoners komen pas in aanmerking als er nog abonnementen over zijn. De re geling geldt alleen voor de Gee- regarage en de kelder aan de Kousteensedijk. De parkeergara ge aan Achter de Houttuinen is technisch niet geschikt voor par keren buiten de openingstijden. Bewoners kunnen kiezen uit een abonnement dat 24 uur per dag geldig is of voor een abonne ment waarmee alleen 's avonds en 's nachts kan worden gepar keerd. In het laatste geval moet overdag het normale tarief wor den betaald. Dat wordt verre- Als het aan het kabinet ligt, wor den in 2006 immers alle burge meesters ontslagen, omdat er een gekozen burgemeester moet komen. Dat zou betekenen dat de nieuwe man of vrouw al na een jaar weer op straat komt te staan. De commissaris van de koningin kan daarom ook besluiten om voor een jaar een waarnemend burgemeester te benoemen. Veel raadsleden voelen wel wat voor dat laatste. J. Kramer (Bewoners Belangen Reimerswaal): „Het lijkt me onzinnig om een volwaardige burgemeester te be noemen als die na een jaar weer wordt ontslagen. Een waarne mer is dus best een optie. Wat mij betreft kan dat heel goed wethouder Bliek zijn." M. van der Meijden (WD): „Wethouder Bliek als waarne mer, daar heb ik ook al aan ge dacht. Natuurlijk heeft Verbree met welzijn een behoorlijk grote portefeuille, maar die moet voor een jaartje wel te verdelen zijn onder de drie wethouders. Een nieuwe burgemeester benoe men, vind ik erg riskant. Als hij of zij over een jaar beslist niet mee te doen aan verkiezingen, kost dat de gemeente een hoop wachtgeld." P. Koeman (CDA): „Het lijkt mij ook verstandig om iemand ad interim te benoe men. De portefeuille van Verbree kan verdeeld worden over de drie wethouders, zodat de tijdelijke burgemeester kan fungeren als voorzitter van de raad en hier en daar een lintje doorknipt. Het staat hem of haar dan vrij om in 2006 aan eventuele verkiezingen deel te nemen." M. Weststrate (Leefbaar Rei merswaal): „Ik zou allereerst weieens duidelijkheid willen hebben over die gekozen burgemeester, maar zolang die er nog niet is, kunnen we beter een waarne mer benoemen. Dat zou de burgemeester van Kapelle kunnen zijn. Met die gemeente werken we toch al samen. Wethouder Bliek? Nee, dank jewel. Ik denk dat de meeste Reimerswalers niet zitten te wachten op een SGP-burgemees- ter." A. Jumelet (ChristenUnie): „Ik heb begrepen dat het nog niet zeker is dat alle burgemees ters in 2006 worden ontslagen. Daarom wordt er wat mij betreft gewoon een nieuwe burgemeester benoemd voor zes jaar. Als er in 2006 dan toch verkiezingen moeten komen, dan maakt deze persoon, omdat hij of zij al een jaar bezig is, vol gens mij een goede kans om door de bevolking gekozen te worden." Commissaris van de Koningin W. van Gelder was gisteren niet bereikbaar voor commentaar. kend via een acceptgirokaart. Een volledig abonnement kost bijna 600 euro, een beperkt abonnement 250. Het beperkte abonnement geldt ook als par- (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33