zc axi's en koeriers op het matje PASSION Twijfels rond behoefte aan landgoederen Noord-Beveland Pupillen eren beheerster kantine Y erseke 15 Al/T /Ei meente Goes wil klachten rijgedrag liefst goedschiks terugdringen MIHDFi RiiDr: w BR: recreatie Yerseke is led alternatief helpdiersector vdA wil wethouderspost houden Provincie steunt stoomtrein Ambulance St.-Maartensdijk blijft Inhaalverbod op N59 Caravan uitgebrand in Ritthem Uitvoering van masterplan 's-GravenpoIder in zicht Meisje gewond zeeuwse almanak Goudvis >nsdag 13 oktober 2004 editie Bevelanden-Tholen stadsschouwburg 'd: 0900-3 3 0 0 0 3 3 Q vu auui muis* nmnmi «ww theater I I\1 "■eaterverkoopzeeland.nl I ctw musical van stiphcn sonomsiv YERSEKE - De pupillen van voetbalvereniging Yerseke hebben Coby van Ast, die onlangs na dertig jaar afscheid nam als kantine beheerster, gisteren op een ludieke wijze in het zonnetje gezet. Na schooltijd kwamen ze allemaal naar het sportpark om daar de let ters COBY te vormen. Omdat er niet genoeg kinderen waren om ook nog eens het woord BEDANKT te vormen, werd dat met bal len gedaan. Het feestvarken zelf kon het eerbetoon vanuit de lucht aanschouwen, want zij cirkelde met een vliegtuigje boven het sportpark. foto's Lex de Meester LO113-315649 |£jctie®P*c-nl 4460 AA Goes Lje-exploitatie: rsnMidden-Zeeland: 0113-315520; «•Vlaanderen: 0114-372770; 0204562500. tSEKE - De fractie van Be urs Belangen Reimerswaal denkt dat Yerseke niet tornt aan grootschalige re- Mie als de schelpdiersector ids minder banen biedt. brief aan het college van gemeester en wethouders rijft fractievoorzitter J. Kra- <at er te weinig vooruit gekeken naar de periode tt'. verdwijnen van de kok- Kior.Vindt u het niet be- rf om hierover na te den- - vraagt hij aan het colle- .01 wacht u af tot het te laat ier vindt dat de gemeente ach niet langer kan per sen om grootschalige re- toe buiten de deur te fen, omdat juist in die sec- veel vervangende werkgele ed te creëren zou zijn. De vindt dat op dit gebied in seke nog een hoop te winnen door Harmen van der Werf KORTGENE - Op Noord-Beve land bestaat geen of nauwelijks behoefte aan landgoederen, oor delen makelaar W. Besems uit Kamperland en zijn Kortgeense collega H. Boot. Het Middelburgse adviesbureau Bosch Slabbers, gespecialiseerd in landschapsarchitectuur, lan ceerde in een onlangs gepresen teerd toekomstplan voor Noord- Beveland het idee om ruimte te scheppen voor landgoederen. De Willempolder en de Willem Adriaanpolder ten westen van Kortgene zouden de geschikste plekken zijn. Besems van makelaardij Rui- terp-laat in Kamperland zou er zelf niet opgekomen zijn, zo blijkt uit zijn reactie op dit landgoederenvoorstel. „Ik heb nooit gemerkt dat daar vraag naar bestaat op Noord- Beveland. Een landgoed maak je toch eerder in bosrijke stre ken." Ook zijn collega Boot van het ge lijknamige makelaarskantoor in Kortgene heeft twijfels. „Je hoort er wel meer over, over nieuwe landgoederen in Zee land, maar ik denk niet dat het zo'n vaart zal lopen." Volgens Boot willen mensen van buiten, onder meer uit de Rand stad, wel op Noord-Beveland wonen. Vrijstaande bungalows van drie tot drieënhalf ton doen het goed onder senioren. Op de Schotsman en de Ruiter- plaat langs het Veerse Meer bij Kamperland is dat te merken, weet makelaar Besems uit de praktijk. Behoefte Veel huizen die daar voor de re creatie zijn gebouwd, komen in handen van mensen die er per manent gaan wonen. Dat mag, maar Besems vindt het geen goe de ontwikkeling. Het ontbreekt er aan voorzieningen en het kost recreatiewoningen, waaraan op Noord-Beveland juist behoefte is. „Op den duur moet er dan wellicht een nieuw recreatie park komen, maar daar staat weer niet iedereen bij te jui chen." Makelaardij Ruiterplaat heeft overigens wel woningen in por tefeuille, langs de Provinciale- weg in Geersdijk, die voor Noord-Bevelandse begrippen aan de prijs zijn (412.000 euro) en op grote kavels (duizend vier kante meter). „Maar die zijn niet vergelijkbaar met landgoe deren", stelt Besems direct. Van de vijf 'landhuizen' zijn er in middels wel vier verkocht. Be sems: „Aan Noord-Bevelan ders." Hoewel de reacties uit de Noord- Bevelandse makelaardij niet en thousiast zijn, laat J. Eshuis zich niet uit het veld slaan. Hij is projectleider bij Bosch Slab bers voor de toekomstvisie op Noord-Beveland. Eshuis kan zich voorstellen dat het idee van landgoederen in de polders bij Kortgene raar over komt, maar ze passen in een nieuw beeld van Noord-Beve land. Een beeld waarin de na druk verschuift van akkerbouw activiteiten naar recreatie, na tuurontwikkeling en ook wo nen. Dat kan naar Eshuis' oordeel al lemaal hand in hand gaan, want de landgoederen moeten be plant worden en moeten vrij toe gankelijk worden voor bezoe kers. Concreet plan Eshuis schat het realiteitsgehal te hoog in. Op Tholen, in de Muijepolder bij Sint-Maartens dijk, ligt al een concreet plan klaar voor vijf landgoederen. Op Noord-Beveland zijn twee particuliere initiatieven voor landgoederen, gezondheidscen trum Valkier van arts R. Bakker bij Geersdijk en landgoed Kogel hof bij Kamperland. In de toekomstvisie van Bosch Slabbers wordt voor Noord-Be veland gesproken over tien tot twintig landgoederen; per stuk op een oppervlakte van mini maal vijf hectare. Frgek Janssen S-Taxibedrijven, koeriers- i[fn en bezorgrestaurants tp het matje geroepen door Kilte Goes. Er komen zo- llachten over het verkeers- jg van de chauffeurs bin- dat de wethouders M. 't en C. Linssen persoonlijk de bedrijven gaan praten. iL< ze er goedschiks niet uit- b, dan moet het maar idschiks. aantal bedrijven is al bij de »uders op de koffie ge- L Maar nog niet genoeg, de gemeente: „We willen ijn minst met zestig procent de bedrijven praten", ver- iRart. „Alle bedrijven heb- daar al een keer een brief ontvangen. We kregen daar lenrstellend weinig reacties dat we er nog een brief ach at hebben gestuurd. We inu nog één keer proberen minnelijk op te lossen. Als met lukt, gaat de politie re lief optreden. Je kunt den- taan extra controles op plaat- raar het vaak mis gaat, zo- nj de uitvalsbasis van bedrij- zeria's gaat met name om de taxi- ijven, pakketdiensten en be gem (brommers en auto's) pizzeria's en andere eet- jes.Tijdens een wijkbijeen- isi voor Overzuid vorige k klaagden bewoners nog het rijgedrag van taxi- tfeurs. In de wijk rijden taxi's, die lichamelijk ndicapte kinderen naar plschool De Sprienke bren- Van 't Hart benadrukt dat er ook bedrijven zijn die wel met de gemeente willen praten: „We proberen ze te motiveren hun best te doen zich aan de regels te houden. Een probleem dat we vaak horen is: 'Wij weten niet hoe onze chauffeurs zich gedra gen als ze uit ons zicht zijn.' Dan is het misschien een idee om een telefoonnummer op de bumper te zetten, zodat mensen kunnen bellen als ze een klacht hebben." Een rondvraag onder bezoekers van de weekmarkt in Goes leert dat het allemaal nog wel mee valt met de ergernis van de Goe- senaren. „We hebben er nooit echt last van gehad", zeggen A. de Zwart en L. van der Weyde. Ze wonen tegenover de televisietoren in de Goese Pol der. „Je kunt je overal wel druk om maken, maar dat doen wij niet." Ook A. Bruel, die aan de oost kant van de stad woont, vindt het allemaal wel meevallen. „Je ziet wel eens dat ze te hard rij den, maar ik trek me er niet zo veel van aan." H. van Hartingsveldt uit het Goese Meer heeft over de taxi chauffeurs niets te klagen. „Maar die brommertjes zie je in derdaad wel eens te hard rij den." Dat vindt ook C. Timmerman uit de Beatrixlaan. „Maar ik heb veel meer last van die schoolkinderen die met zijn drie ën naast elkaar fietsen. Als zij op straat rijden, zorg ik dat ik binnen blijf. Als je er iets van zegt, wordt je nog uitgescholden ook." S. Li van Pizza Express (met vijf brommers) heeft de brief van de gemeente wel gezien, maar besloot niet in te gaan op het verzoek. „Wij vragen ook wel eens iets aan de gemeente en dan reageren ze ook niet. Bo vendien: als mensen klachten hebben over de rijstijl van onze bezorgers, heb ik het liefst dat ze naar mij toe komen. Ik hou de koeriers zelf zo veel mogelijk in de gaten." SSINGEN - De PvdA Vlis- en wil de opvolging van de p "eek maandag overleden wilder Kees de Keijzer bin- ojn eigen raadsfractie oplos- gaan we vooralsnog wel 'tolzegt PvdA-fractievoor- cSjef van Wijnen. „Maar ik eerst horen wie zich kandi- 11 voor die functie stelt", merkt hij op. De PvdA heeft uit piëteit voor de familie van de plotseling overleden wethouder nog niet vergaderd over de op volging. „We denken zelf ook nog vaak aan Kees. We hebben wel over de procedurele kant ge sproken en afspraken gemaakt over hoe we een nieuwe wethou der naar voren moeten schui ven. Donderdag verwachten we meer te weten." (Advertentie) Oranje mag niet blind aanvallen GOES - De provincie wil de stichting Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) financieel steunen als het gaat om het restaureren van de oude locomotievenloods. Gedepu teerde Staten willen de kosten voor het laten opstellen van het restauratieplan op zich nemen en stellen daar voor een bedrag van maximaal 19.735 euro beschikbaar. SINT-MAARTENSDIJK - De provincie wil de ambulance post in Sint-Maartensdijk behouden. Dat blijkt uit de reactie van Gedeputeerde Staten op een voorstel van zorg verzekeraars CZ, OZ en VGZ, die een onderzoek willen la ten doen naar de beste spreiding van ambulanceposten voor de regio Tholen. GS schrijven in een reactie geen moeite te hebben met onderzoek naar de ambulancesprei ding, maar het 'op zijn minst vreemd te noemen' dat de zorgverzekeraars dit initiatief hebben genomen zonder de provincie op de hoogte te stellen. De provincie is verant woordelijk voor de standplaatsen in de regio. ZIERIKZEE - Op de N59 tussen Zierikzee en Nieuwer- kerk wordt een permanent inhaalverbod ingesteld. De maatregel gaat in vanaf 18 oktober, zodra de asfalterings- werkzaamheden op dat traject zijn voltooid. Het inhaal verbod wordt duidelijk gemaakt aan de hand van ver keersborden en een dubbele belijning in het midden van de rijbaan. Die belijning moet er tevens voor zorgen dat voertuigen beter rechts houden, zodat het aantal 'schamp-ongelukken' vermindert, aldus R. Oostinga van Rijkswaterstaat Zeeland. Daarnaast verwacht hij dat door een optische versmalling van de rijstrook de snel heid omlaag gaat, wat ook het aantal kop-staart botsin gen zal terugdringen. De N59 staat te boek als een gevaar lijke weg. De bedoeling is in de toekomst op meerdere baanvakken een inhaalverbod in te stellen, aldus Oostin ga. In 2007 staat het stuk tussen Nieuwerkerk en Bruinis- se in de planning. Later volgen ook delen van de N59 tus sen Zierikzee en Serooskerke. RITTHEM - Aan de Zandweg in Ritthem is gistermorgen rond negen uur een caravan uitgebrand. De brandweer heeft duiven en kippen die vlak naast de caravan in een hok zaten, geëvacueerd. De dieren hadden last van de rook en zijn tijdelijk in manden gestopt. Pas na de ontrui ming van het hok kon de brand worden geblust. De cara van is volledig verwoest. „Die is niet meer voor kamperen geschikt", aldus officier van dienst van de brandweer E. Broerse. De oorzaak van de brand is niet bekend. door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - Uitvoe ring van het masterplan voor 's-Gravenpolder komt in zicht. Woningcorporatie R&B Wonen en de gemeente Borsele tekenen morgen op een informatieavond in het gemeentehuis in Hein- kenszand een intentieovereen komst voor het project. De herinrichting van sporthal De Zwake en omgeving aan de Magnoliastraat is één van de voornaamste onderdelen van het masterplan 's-Gravenpol der. In een nieuw complex rond De Zwake komen - zoals het er nu naar uitziet - verpleeghuis plaatsen, zorgwoningen voor ouderen en andere zorgvoorzie ningen. De sporthal en de biblio theek blijven. Op dit plan wordt morgenavond door een architect van het Rotterdamse bureau Klunder Architecten een toelich ting gegeven. De verwachting is dat eind 2005, begin 2006 met de werkzaamheden kan worden begonnen. Brede school Het wachten is eerst op de bouw van de nieuwe brede school ach ter sporthal De Zwake, waar de protestants-christelijke en open bare basisschool, peuterspeel zaal en kinderopvang onderdak krijgen. Om dat werk mogelijk te maken, wordt voor het einde van het jaar begonnen met de sloop van het jeugdgebouw dat nog achter De Zwake staat. In januari of februari 2005 kunnen vervolgens de eerste palen in de grond voor de brede school en de nieuwe jeugdsoos die vlakbij de school komt. De huidige gebruikers van het te slopen jeugdgebouw hebben tijdelijk onderdak gevonden. De peuterspeelzaal trekt in bij de speeltuinvereniging en kan later in de brede school terecht. De jeugdsoos gaat gebruik maken van de kantine van voetbalver eniging Apollo en krijgt bij de brede school nieuwbouw. De scouting zoekt het verderop, in een leegstaande school in Hoede- kenskerke, en kan naar verwach ting november 2005 een nieuw onderkomen betrekken aan de Zaaidijk, aan de oostkant van 's-Gravenpolder, waar ook een nieuw tenniscomplex komt. De tennisvereniging zit nu tegen de Haagdijk aan, waar ook de open bare en protestants-christelijke basisscholen nog zijn gehuis vest. De nieuwbouw van de brede school achter De Zwake en de verhuizing van de tennisvereni ging én een aantal volkstuinen maken het mogelijk aan de Haagdijk woningbouw te ont wikkelen. De gemeente ver wacht dat de bouwkavels daar half 2006 aan particulieren kun nen worden uitgegeven. De informatieavond in het ge meentehuis in Heinkenszand, in de oude raadszaal, begint mor gen om acht uur. ZIERIKZEE - Een veertienjarig meisje uit Zierikzee is gistermid dag gewond geraakt toen ze gis termiddag in haar woonplaats werd aangereden door een perso nenauto. Het meisje stak plotse ling met haar fiets de weg over. Een personenauto kon het meis je niet meer ontwijken. Het meis je is met vermoedelijk een gebro ken enkel naar het ziekenhuis gebracht. Na ampel beraad had de Mid delburgse besloten het gezin uit te breiden met een gezelli ge goudvis. Het deskundig ge achte tuincentrum reageerde verheugd op de klandizie en voorzag haar tegen betaling gaarne van een patent exem plaar, een kom om de vis vro lijk te laten zwemmen en een boekje met instructies over de noodzakelijke verzorging. Thuisgekomen sloeg ze de handleiding op en viel haar oog direct op die ene zin op de eerste pagina. 'Het wordt dringend afgeraden goudvis sen in een kom te houden'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31