PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT uisarts uit regeling no-claim Grote actiebereidheid in Zeeland 1 t Werken of leren? 14,15 EN 16 OKTOBER CUGEBR. DOMMCUSBV www.dominicus.nl studieenberoep.kennisnet.nl \lieuwe zorgverzekering wordt ten minste 63 euro per jaar duurder Verzamelingen in Arnhem verzameld 21 Introductie nieuwe schaal minirail Collectieve zelfmoord in Japan Veel gewonden in verkeer Goud voor Veldhuis op WK Trein en streekbus staan donderdag 14 oktober één dag stil met één doel: kabinetsplannen van tafel! louw hoge oetes op Officier Tonino stapt op degens rel rond computer BARDGLAZEN DEUREN (A Glashandel W MELIESTE i [Ma legt HAARDENSHOW IN GOES (Advertentie) ■WIMP MM (pi Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel daarbij éénmalig loestem- PZC bv gaat zorgvuldig om Weft u nadere informatie aa 8»71lóSSesSSSBO» mij voor een abon nement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis Daarna wil ik betalen. O per maand met automati sche incasso 19,95). per kwartaal met automa tische incasso 58,00) O per jaar met automatische incasso 222,50) Stuur deze bon naar. PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: 0800 - 0 231 231 16° Z4 Droog n, ook van tijd tot tijd zon en over- nd'droog. Maxima 16 graden. ,e tot vrij krachtige zuidelijke wind. I46e jaargang no. 242 loensdag 13 oktober 2004 is nummer 1,25 internet: www.pzc.nl EN HAAG - Huisartsbe- lekkost ziekenfonds verze- volgend jaar geen itra geld. De kosten van >t huisartsbezoek worden et in mindering gebracht de no-claimteruggaaf in 2005 wordt inge- ird. De verzekering ordt daardoor wel een aar euro extra duurder. flvloeit voort uit een akkoord dedrie regeringspartijen gis- tn hebben gesloten. Minister I Volksgezondheid Hooger- i stemt ermee in. „Er blijft J goede no-claimregeling ir", zei hij in een reactie. straks weinig gebruik aakt van zorgvoorzieningen, ijgt na het verzekeringsjaar emiegeld terug. Op die manier il Hoogervorst bereiken dat üisen minder snel medische lip zoeken, zodat de snel stij- ende zorguitgaven worden af- remd. Ispremie gaat straks oor iedereen omhoog met ten- ite 63 euro extra per jaar, r waarschijnlijk nog wat Eer. Hoeveel precies, is nog on- udelijk. Het gebruik van apo- ieek, eerste hulp, ambulance iziekenhuis wordt per polis- mder bijgehouden, üogervorst wilde ook het huis- Isbezoek erin opnemen, maar ld het CDA op zijn weg. De rotste Kamerfractie vindt dat ereen zonder financiële drem- naar de huisarts moet kun nen. In het akkoord, dat in spoedberaad met de fractievoor zitters Verhagen (CDA), Van Aartsen (WD) en Dittrich (D66) tot stand kwam, staat dat van de huisartsen wordt verwacht dat ze goedkoper gaan werken. Ze moeten een bezuiniging van in elk geval vier procent realise ren. Dat zou kunnen door som mige handelingen aan minder dure praktijkverpleegkundigen over te laten. Nu de huisarts uit de no-claimte ruggaaf is geschrapt, kan het systeem vrijwel zeker volgend jaar worden ingevoerd. Eerder gaven diverse adviescolleges en koepelorganisaties in de zorg aan dat er grote administratie ve belemmeringen bestonden. Maar die zijn weggenomen, doordat het huisartsbezoek niet meetelt voor een eventuele resti tutie. CDA-Kamerlid Buijs sprak gis termiddag van 'een overwinning voor de patiënt'. Ook de huisart sen hebben zijns inziens baat bij het politiek akkoord. „Zij kun nen zich straks meer gaan rich ten op het werk waarvoor ze ge studeerd hebben. Het vak wordt daardoor aantrekkelijker", al dus Buijs. Voorzitter Vos van de Landelij ke Huisartsen Vereniging liep evenwel niet over van enthousi asme: „Ik geloof er geen fluit van dat wij vier procent efficiën ter zouden kunnen werken." De patiënten- en consumentenor ganisatie NPCF is blij dat de drempel voor het huisartsbe zoek is weggenomen, maar had liever gezien dat de no-claimte ruggaaf in zijn geheel was ge schrapt. GPD pagina 3 zorgpas registreert kosten Klaas Gubbels exposeert Liefhebbers van smalspoorlijnen hebben er op zitten wachten: volgende week wordt tijdens Eurospoor de mini- spoorbaan met schaal Zm gelanceerd. Daarmee kan bijvoorbeeld de Zwitserse Rhatische Bahn op schaal worden nagebootst. In Japan hebben gisteren in totaal negen mensen sa men zelfmoord gepleegd; zeven jonge mensen wer den dood gevonden in een minibus in de bergen van Saitama en twee vrouwen in hun auto ten zuiden van Tokio. De politie zegt dat sprake was van een zelfmoord afspraak. Alle inspanningen op het gebied van verkeersveiligheid ten spijt vallen er in Zeeland naar verhouden nog altijd veel meer gewonden dan elders in het land. Per 100.000 inwoners telt Zeeland ruim tweemaal Hj j zoveel gewonden als Friesland of Flevoland Zwemster Marleen Veld huis heeft op de wereld kampioenschappen korte- baan in het Amerikaanse Indianapolis de gouden me daille veroverd op de 50 me ter vrije slag. Ze versloeg de Australische Lisbeth Lenton en de Zweedse Ther- se Alshammar. 4tL vr Advertentie Meer informatie over deze en andere acties? www.nederlandverdientbeter.nl ifru ARNHEM - In het Nederlands Openluchtmuseum in Arnhem wordt hard ge werkt om op tijd de bijzondere expositie 'Spaarstation Dingenliefde' gereed te krij gen. Vanaf morgen wordt getoond hoe en wat Nederland verzamelt. Negen gepassio neerde verzamelaars laten er hun aparte collectie zien: van dertienduizend spaar potten tot duizenden vliegtuig-braakzakjes en kruisbeelden. foto ANP EN HAAG - De Nederlandse édingingsautoriteit (NMa) *lt morgen voor honderden iljoenen euro's aan boetes uit in de hele bouwsector. Grote middelgrote Nederlandse mvbedrijven blijken massaal hebben gefraudeerd bij de ver ding van werk en geld voor in- Btructuurprojecten. {bevestigen bronnen in de nwwereld. Volgens een van D zijn de boetes torenhoog, imoet denken aan boetes die ffiboog zijn als de jaarlijkse itst. De kartelwaakhond is al ids 2002 verboden voorover- gop het spoor. Dat gebeurde der meer bij de aanbesteding a de Betuwelijn en de Hoge dheidslijn. De enquêtecom- ssie die grootschalige fraude de bouwwereld blootlegde, net onderwerp op verzoek "deNMa destijds rusten. NMa kreeg veel bewijzen K bouwfraude in handen si 473 aannemers eerder dit hun boekhouding inlever- t De bedrijven gaven de boe- "al m ruil voor strafvermin- jng. als ze schuldig aan ver men. vooroverleg zouden wor- i bevonden. GPD EWHofland KHAAG Bicier ze bij misdaadjournalist Peter R. de Vries. Tonino heeft enige tijd nage dacht of hij kon aanblijven, maar oordeelde gisteravond dat hij niet meer geloofwaardig is als openbaar aanklager. Daar om heeft hij het college van pro cureurs-generaal gevraagd hem uit zijn functie te ontheffen. Het college heeft het verzoek geac cepteerd en bekijkt of Tonino een andere functie krijgt aange- boden. Minister Donner van Justitie (Advertentie) stelde een dag na de affaire dat Tonino de regels van het open baar ministerie had overtreden en sprak van een 'ongelooflijke stommiteit'. De officier had de computer bij het parket moeten inleveren voor vernietiging. Daar komt nog bij dat thuiswer ken door medewerkers van het OM aan strikte regels is gebon den. GPD De Amsterdamse van justitie Joost Toni- 11 stapt op. N vindt dat hij niet meer *7 kan functioneren sinds vonge week bekend werd N) zijn computer met veel teath^l'jke gegevens op faat had gezet. Een taxichauf- ond de pc en bezorgde de- Ongeopend ma t/mvr 7.30-17.30 uur 1 *we^20, GOES Jel. (0113) 227854 Minister Zalm in Rotterdam, waar hij tevergeefs probeert het kabinetsbeleid uit te leggen aan actievoerders. foto Jaap Rozema/GPD Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buitenland: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 9; Zeeland: 1113, 15, 16 en 17; Sport: 19 en 20; Kunst: 21, 22 en 23; Uit: 25, 26 en 27. door Harmen van der Werf GOES - In Zeeland zullen naar verwachting morgen weinig bus sen rijden. Ook het treinverkeer zal ontregeld zijn. Het fiets-voet- veer Vlissingen-Breskens, ook openbaar vervoer, vaart wel. Vervoerder Connexxion, die het grootste deel van Zeeland be strijkt, behalve Tholen, heeft in het werkgebied onderzocht hoe groot de actiebereidheid is. „De kans is groot dat de actiebereid heid ook in Zeeland hoog is", stelt Connexxion-voorlichter H. Opmeer voorzichtig. Hij schat in dat er weinig tot geen bussen rijden. Zijn collega F. Jo- chems van de BBA, het bedrijf dat op Tholen en in Brabant het stads- en streekvervoer ver zorgt, heeft dezelfde verwach ting. „Het overgrote deel van on ze chauffeurs is lid van FNV Bondgenoten", geeft Jochems aan. In het verleden is bij stakingen in het openbaar vervoer steeds gebleken dat het treinverkeer in Zeeland veel hinder ondervindt. Af en toe reed een enkele trein tussen Roosendaal en Vlissin- gen. Hetzelfde beeld wordt mor gen verwacht. BBA Connex, de exploitant van het fiets-voetveer Vlissin gen-Breskens, heeft geen sta kingaanzegging gekregen. Woordvoerder J. van den Broek: „Wij hebben nog geen ander be richt ontvangen, dus wij varen morgen." Een aantal middelbare scholen in Zeeland had gisteren de leer lingen al meegedeeld wat zij moeten doen als het tot een sta king komt. Het Calvijn College, met vestigingen in onder meer Goes en Krabbendijke, raadt aan 's ochtends wel naar de bus halte te gaan. Als er geen bus komt, mogen zij voor die ene dag thuisblijven. Het Goese Ly ceum vraagt ouders zoveel moge- lijk samen te werken om leerlin gen toch op school te krijgen, bij voorbeeld door te carpoolen. Verdeeld Nederland is verdeeld over sta kingsacties. Uit peiling van opi nieonderzoeker Maurice de Hond blijkt dat 49 procent van de ondervraagden achter de ac ties staat. Eenzelfde percentage wijst de stakingen echter af. In de Tweede Kamer zei vi ce-premier Zalm gisteren dat hij bereid is met de vakbewe ging te onderhandelen over voor stellen die het mogelijk maken toch nog eerder te stoppen met werken. Zalm dook gisteren op uitnodi ging van de bonden ook op in Rotterdam in een poging het ka binetsbeleid uit te leggen aan een vijftigtal actievoerders. Hij werd daarbij voortdurend onder broken door schreeuwende en zingende actievoerders, die na derhand vaststelden dat ze niets nieuws hadden gehoord. „We be grijpen de boodschap wel, maar accepteren het niet", stelden ze na afloop vast. pagina 4 met laptop staking omzeilen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1