Dekker terug van mislukt EK PZC PZC Regions Cup mooi avontuur u 'lubs haken af in beloftecompetitie 19 Oostkapelse paraglider hekelt organisatie M Sranang kan muur niet slechten Nuttige zege Korenbeurs/'t Kaaitje Oranje valt in voor Ghana uitslagen Richard Slabbekoorn naar Willebrord Wil Vooruit Succes Nijpjes en De Frel agenda 0800 - 0231 231 (GRATIS) woensdag 13 oktober 2004 wb oes-Vol goede moed vertrok iDekker uit Oostkapelle vori- «ek naar de Europese kam- (tnschappen paragliding in [omgeving van het Griekse jlavrita. Vandaag keert hij ge fusioneerd terug. e teleurstelling heeft niets te iken met de prestaties van de •jarige Walchenaar, al waren Eniet direct om over naar huis schrijven. d Dekker eindigde als 128e in E veld van honderdveertig dnemers. Het Nederlandse em werd dertiende. De duide- Eaanwijsbare reden: de orga- satie van het EK deugde van er kanten, met een dodelijk geval als gevolg. let is hier een verschrikkelijke isre". laat Dekker vanuit ilavrita, in het zuiden van de oponnesos, weten. „Dat dode- ongeval heeft de organisatie onzeker gemaakt dat er de Etste dagen niet meer gevlo- n wordt. Ze vertrouwen zich- !f niet meer. Er zijn trouwens eerdere ongelukken gebeurd. Et is heel triest. Paragliding is j prachtige sport die hele- aai iet gevaarlijk hoeft te d. Op deze manier maken we Been anti-reclame." iraf werden door diverse deel- mers al vraagtekens geplaatst jdeorganisatie van de achtste itievanjj het EK. Normaal ge roken wordt ter plaatse eer- I in het jaar een pre-EK of i wereldbekerwedstrijd ge luiden, maar die werden beide gelast vanwege het slechte eer Dat was al geen goed voor- ken eerste twee dagen van het jpenschap in Kalavrita ver in nog redelijk soepeitjes, wind was gunstig en veel liners haalden hun doel. De derde dag waaide het eigen lijk al te hard, maar toen werd er toch gestart. Slechts 24 deelnemers landden toen te bestemder plaatse. Daar na werden vier wedstrijden afge last, maar vrijdag en zaterdag werd weer gevlogen. Op zater dag bleek dat onverantwoord. Een Spanjaard maakte een dode lijke val toen hij verrast werd door een onverwachte wind vlaag, terwijl een Pool in een boom terechtkwam en onder meer zijn heup brak. Dekker: „Die jongen heeft er lange tijd gehangen. Zijn vrien din was eerder bij hem dan de reddingwerkers. Dat zegt al ge noeg over de organisatie. Ze heb ben pas de laatste weken wat keerpunten voor de vliegroute in kaart gebracht en daarbij met gevaar geen rekening gehou den." Valwinden Volgens Dekker was het gekken werk om op zaterdag te starten. Het waaide hard, de deelnemers konden niet op hoogte komen en werden daardoor nog eens extra geteisterd door verraderlijke val winden uit de dalen. Jan Dekker: „Als je op 2500 tot 2700 meter hoogte kunt komen, is het prachtig vliegen. Je kunt heel mooi de rechte lijnen van je route vliegen en er is niets aan de hand. Als je lager moet vlie gen, is dat een ander verhaal. Het is hier heel anders dan in de Alpen. Je hebt hier nauwe da len, waaruit onvoorspelbare winden komen. Het is elke keer maar afwachten wat er komt en dat is erg gevaarlijk. Bovendien zijn er weinig geschikte plekken om te landen. We zitten in een ruig gebied dat vergeven, is van rotsen, stenen en prikkelbos jes." Jan Dekker startte zaterdag nog wel, maar had al snel gezien dat het geen doen was. De man die in het verleden werd nagewezen omdat hij onverantwoorde risi co's zou nemen, nam het enige juiste besluit. Hij zocht een veili ge plek om te landen en liet zich terugbrengen naar de start plaats. „Ik ben juist heel voor zichtig geweest. Ik heb nu zo veel ervaring dat ik altijd kies voor veiligheid." Na al die misère op zaterdag, is er niet meer gevlogen. De over koepelende bond F AI (Fédéra- tion Aeronautique Internationa le) deelde de deelnemers in ge spreksgroepen in, onder het mot to 'zo kan het niet langer'. De pa- ragliders moesten de bond advie zen geven om te komen tot veili ge kampioenschappen. Al met al kwam er van de wens van Jan Dekker om ervaring op te doen in bergachtig gebied wei nig terecht. Hij vloog maar vijf van de twaalf dagen en dat on der soms abominabele omstan digheden. Genieten van de sport die hij bijna veertien jaar beoefent, was er nauwelijks bij. „Het is me tegengevallen, ook op het ge bied van mijn eigen prestaties. Als team hebben we het nog wel aardig gedaan, maar zelf was ik niet echt goed. Ik vlieg ook wat minder dan mijn teamgenoten en ervaring in de bergen heb ik als Nederlander natuurlijk niet al te veel." Duinen De komende tijd gaat hij zich uitleven in en om het Walcher- se. Dekker springt met zijn para chute regelmatig vanaf de dui nen bij Zoutelande, om zich dan door de wind omhoog te laten blazen. Of hij takelt zichzelf om hoog vanaf een veldje in de buurt van- Oostkapelle. Hij hotepf op deelname aan een nieuw EK of WK, dat dan wel van zo veel mogelijk gevaar ont bloot moet zijn. „Dat kan mak kelijk. Horrorverhalen zijn hele maal niet nodig bij paragli ding." Jan Dekker, hier bov vaarlijk hoeft te zijn. en een Walchers Op deze manier strand: „Paragliding is een prachtige sport die helemaal niet ge- maken we alleen anti-reclame." foto Lex de Meester GOES - Het was niet aantrekkelijk wat de futsallers van ELZV lieten zien tegen het Goese Sranang, maar effectief was het wel. De Brabanders deden weinig anders dan ver dedigen en vielen slechts sporadisch aan. Daaruit scoor den ze drie keer. goed voor een 3-2-overwinning op de Goese hoofdklasser, die daarmee de eerste nederlaag leed. Het team uit Etten-Leur kwam al na drie minuten op voorsprong uit een vrije trap. Daarna betrok het team zijn verdedigende stellingen, om deze nauwelijks meer te verlaten. Sranang probeerde wel. maar kon de muur niet slechten. Kansen waren er voor Stefan Scholten en Barry van der Hooft, maar die werden niet benut. Na rust kwa men de Brabanders razendsnel op 2-0 en een paar minu ten later ook op 3-0. Bij beide doelpunten ging keeper Ron de Bakker niet geheel vrijuit. Na de 3-0 begon Sranang wat meer en betere kansen te creëren. Vooral Scholten was al een paar keer gevaarlijk geweest, voordat hij de 3-1 scporde Toen hij twee mi nuten daarna ook zijn tweede binnenschoot, werd het nog spannend in Sportpunt Zeeland. Vier minuten voor tijd werd doelman De Bakker al gewisseld voor veldspeler Pearl Doesburg. Het slotoffensief leverde nog enkele kansen op voor Sranang, een gelijkspel zat er niet meer RILLAND - De driebanders van korenbeurs/'t Kaaitje be haalden in eigen huis een nuttige overwinning op ZBGG uit Hoeven. Omdat kopman Kimmo Pankow moest wor den gemist, waren de voortekenen niet rooskleurig. Maar het ging met de Rillanders beter dan verwacht. Jean Louis Smulder opende ijzersterk tegen Uitdewilligen en liet de touwtjes geen moment meer vieren. Kansloos werd de bezoeker terzijde geschoven en Smulder, op bord vier uitkomend, liet en passant het hoogste moyenne van de avond noteren. Piet Raas kende een moeizaam begin, maar daarna kwam hij los. In dertien beurten werden de laatste tien punten en de partij winst bijeengespeeld. Piet Schrier mocht voor zijn team de thuiszege vastleggen door in een overigens matige partij met Aarts af te rekenen. De eindsprint van Jan Westdorp reikte net niet ver genoeg. Na een achterstand van 18-27 werd het nog 27-30, waarbij dient te worden aangetekend dat zijn te genstander, Henny Duin, net op tijd de hulp van Vrouwe Fortuna kreeg toegestoken Korenbeurs/'t Kaaitje-ZBGG 6-2: Jan Westdorp-Henny Duin 27-30, 66 beurten, Piel Schrier-Henk Aarts 25-13, 71; Piet Raa-s- Toon Bedaf 25-11, 57; Jean Louis Smulder-Jan Uitdewilligen 20-8,42. ZEIST - De voetbalsters van Oranje helpen Duitsland uit de brand. Morgen spelen de Nederlandse vrouwen in Berlijn een vriendschappelijke interland tegen de we reldkampioen. Aanvankelijk zou het Duitse elftal tegen Ghana oefenen, maar dat land trok zich op de valreep te rug. Maandag kreeg de KNVB het verzoek om als vervanger op te treden. De ontmoeting wordt gelijk het debuut van de nieuwe bondscoach Vera Pauw, die vandaag haar selec tie voor de eerste keer bij elkaar haalt. De wedstrijd, die om 15.00 uur begint, wordt rechtstreeks uitgezonden door de ZDF. GPD prBarry van der Hooft OES - Het ziet ernaar uit dat onlangs door de KNVB opge- lirte beloftecompetitie zeer inkort ter ziele zal gaan. jjin de dertien voetbalclubs die P voor dit seizoen inschreven Isor de competitie voor voetbal- tot 23 jaar zijn nu nog phts vijf clubs over. navolging van Vlissingen en GPC hebben ook Jong Ambon, we. RCS, Zeelandia Middel- ffg en Kapel le zich terugge ven, omdat de clubs het niet zijn met de regels rond gele rode kaarten. Deze tellen ge- Wimee voor de reguliere com- htie. maar kunnen niet wor st weggespeeld met de wed- tijden in de beloftecompetitie. Btkapelle heeft nog even ge- ijfeld. maar gisteravond laat tijdens een vergadering ook toten er defmtief een punt her te zetten. „Binnen het be- ir leefde al de mening om er- testoppen", erkent voorzit- tons Barth. „We moesten al- nogeven overleggen." Door afhaken van de zaterdag-eer- tosser is in poule 1 alleen land Sport nog over. Wissingse club laat het defi ne besluit nog even afhan- van de reactie die de voet balbond geeft. „Maar als ik nu hoor welke clubs er al allemaal gestopt zijn, dan zullen wij dat ook wel doen", zegt trainer Wil lem Alewijnse. „We gaan in ie der geval niet naar de andere poule, want we hebben ons inge schreven omdat alle tegenstan ders dicht bij ons in de buurt speelden." Zeeland Sport speelde gister avond wel een vriendschappe lijk duel met de beloften van Veere. De laatste club wil name lijk graag voetballen met het be lofteteam, maar dan alleen in vriendschappelijk verband. Schorsingen Zondag-vierdeklasser Jong Am- bon zag deze week ook af van verdere deelname. „Want de lief de moet wel van twee kanten ko men", zegt trainer Bert Pentury. „Dat was met zo, want je kon er alleen maar schorsingen mee op lopen. De opzet van de competi tie vond ik wel goed, maar met de regels kon je jezelf alleen maar in de vingers snijden." In de tweede poule van de belof tecompetitie zijn door het afha ken van Kapelle nog vier clubs over: Hulsterloo, Yerseke, Goes en Temeuzen. De laatste twee werkten gisteravond in Temeu zen hun tweede poulewedstrijd af. Teams 3. Het team van Wille- brord Wil Vooruit is er eentje uit de laatste categorie. Voor mij verandert er in dat opzicht dus niets." Wel verwacht de Kapellenaar meer koersen te rijden. Bij Van Vliet-EBH Advocaten stonden 23 renners onder contract, ter wijl er elke wedstrijd maar acht konden rijden. Bij zijn nieuwe Brabantse ploeg heeft hij twaalf collega's, waardoor de concur rentie minder groot is. GOES - Richard Slabbekoorn jst komend seizoen voor Wil- «brord Wil Vooruit. De wielren- r uit Kapelle wilde na zes sei- J0enen van Vliet-EBH Advoca- en wel eens wat anders. „Ik M er niet meer zo naar 'jn zin, ik heb er ook lang ge- n°eggezeten." li,?lebrorcl Wil Vooruit in k ^"Jarige Slabbekoorn tiet nieuwe Continental ai "Omdat komend jaar de ■J* begint, met daarin El vaste wielerploegen, en ook daaronder wat din- iïï^,J?.krijgtnuCon- total ams die hun renners den - de oude Trade Teams I nipt w 1Continental Teams die '",l kW® - de oude Trade Benjamin Verwest, hier bezig aan een aanvallende actie voor Zierikzee, leert veel dingen bij het elftal van Zuid I. foto Dirk-Jan Gjeltema Zeeuwen Richard Slabbekoorn is niet de enige Zeeuw in het nieuwe Con tinental Team. Ook Pieter Israel uit Kruiningen, die overkomt van ZRTC Theo Middelkamp, Rob Koole uit Goes en Frangois Franse uit Kwadendamme zul len daar in mee rijden. door Barry van der Hooft GOES - Ze moeten zich van avond om 20.00 uur melden op Schiphol, slapen daar vannacht in een hotel, vliegen morgenoch tend om 8.15 uur naar Wenen en arriveren enkele uren later per bus in Tsjechië. Voor vijf Zeeuw se amateurvoetballers wordt de deelname aan de Uefa Regions Cup een apart avontuur, dat ze misschien nooit meer meema ken. „Daarom vind ik het niet erg dat ik er een paar vrije da gen voor moet opnemen", zegt Benjamin Verwest. De middenvelder van Zierikzee vormt samen met zijn ploegge noot Rutger Kooman, de Kloe- tinge-spelers Joan van Belzen en Joffrey Geldof en Terneu- zen-middenvelder Mamadouba Gueye de Zeeuwse inbreng in de selectie van het district Zuid 1. Het team, dat onder leiding staat van de Brabantse coaches Johan van Heertum en John Huisman, treft vrijdag in Hloho- vec de Portugese amateurs van Portalegre. Het is de eerste van drie wedstrijden, in de voorron den van een toernooi dat om de twee jaar wordt georganiseerd. De winnaar van de poule in Tsje chië stroomt samen met zeven andere poulewinnaars door naar het eindtoernooi, dat voor juni 2005 op het programma staat. „Ik zie dit als een mooie kans om jezelf weer eens in de kijker te spelen", zegt Joan van Bel zen. „Zo'n kans krijg je mis schien nooit meer. Ik heb vijf da gen vrij moeten nemen van mijn werk, maar dat heb ik graag voor over." De doelman van Kloetinge keepte in de voorbe reiding op het toernooi in twee van de drie oefenwedstrijden. „En dat ging heel lekker, ik heb geen doelpunt geïncasseerd. Toch was ik even bang dat ik het toernooi zou missen, omdat ik last van mijn rug kreeg. Ik moest drie dagen op bed liggen en daarna ging het al een stuk beter. Mijn rug is soms nog wel wat stijf, maar daarom laat ik de spieren af en toe losmaken." Van Belzen lijkt na zijn goede optredens verzekerd van een ba sisplaats. Hetzelfde geldt voor Mamadouba Gueye (centraal in de verdediging) en Benjamin Verwest, die als linksback wei nig concurrentie lijkt te hebben. „Ik ben inderdaad één van de weinige linkspoten", weet hij. „Bij Zierikzee sta ik de laatste tijd in de spits, maar zoals het er nu uitziet, ga ik in Tsjechië als linksback spelen. Dat is nieuw voor mij, maar dat is ei genlijk alles bij deze selectie, Af gelopen seizoen speelde ik nog in de derde klasse en nu zit ik in de selectie van Zuid 1. Ik vind het prachtig en ga ervan genie ten." Ondanks de korte voorbereiding weet het tweetal inmiddels wel dat er een goede groep voetbal lers staat. Van Belzen: „In het begin was het een beetje lastig om tijdens de wedstrijden te coachen, omdat ik nog niet alle namen kende. Dat duurde ech ter niet lang en ik moet zeggen dat dit een heel leuke groep is. Er zitten veel goede voetballers tussen en iedereen kan goed met elkaar overweg." Verwest: „De meeste jongens spelen op een hoger niveau dan ik en daardoor heb ik al aardig wat opgestoken. Veel verhalen Bergen op Zoom. Klaverveldenloop 20 km. 1. Kees van Koeveringen (Vete ranen Nederland) 1.19.19. H50: 4. Henk Rouw (Veteranen Nederland) 1.31 12. H60: 3. Adri Noordijke (Veteranen Ne derland) 1.38.56, 4. Jan van Ars (Vetera nen Nederland) 1.40.49. 10 km: Theo den Herder (AV'56) 37 49, Machiel Sin- ke (Veteranen Nederland) 60.30 Rotterdam. Wegenerloop. 10 km. Senioren: 34 Pieter Jan Fioole (PAC), Patrick Simones (Dynamica) 52.39. H40: 24. Marius Besuyen (Dynamica) 36.23, 29. M. Witte (Dynamica) 36.48. H50: 11. John Geuqierre (Dynamica) 38/52 H55: 1, Eddie Smit (Delta Sport) 36.44. Vrouwen senioren: 21. Nicole Constandse (Dynamica) 46.19. D50: 3. Greetje Smit (Delta Sport) 46.15. Brïssagio (Zwi). WK-tweekamp. Elfde partij: Leko (Hon)-Krammk (Rus) 1/2-1/2 Stand na elf van de veertien par tijen: 6-5 voor Leko. Moskou. Mannen. Eerste ronde: Hr- baty (Slw/3) - Thomas Johansson (Zwe) 6-4 4-6 6-3, Joesjni (Rus/5) - Rosset (Zwi) 4-6 6-3 6-2, Carlsen (Den) - Pless (Den) 6-0 6-4, Davidenko (Rus/8) - Statsjovski (Oek) 6-0 6-3. EZ3 die je van hen hoort, zijn nieuw voor een simpele Zeeuwse jon gen als ik. Het mooie tijdens de afgelopen weken was ook, dat bijna ieder weekeinde wel een paar jongens uit het team in de competitie tegen elkaar speel den. Een paar dagen later werd daar dan over gepraat." Van de tegenstanders in Tsje chië (naast Portalegre het Zweedse Vasby en het thuisspe- lende Brno) weten de geselect eerden nog niet veel. „Van de trainers heb ik begrepen dat de Tsjechen een beetje als hun na tionale team zullen spelen", zegt Van Belzen. „En het is ook nog afwachten op wat voor vel den we terecht komen. Ik hoop natuurlijk gewoon op een goede grasmat, maar je weet het nooit." Verwest: „Als we daar aanko men, gaan we gelijk trainen. Dat is eigenlijk ook het enige dat ik weet. Het definitieve pro gramma krijgen we pas in Tsje chië en dan zullen we wel zien hoe het er van dag tot dag aan toegaat. Ik heb er in ieder geval enorm veel zin in, want dit is een mooi avontuur." EK-kwalificatie. Groep 1 Jong Oranje-Jong Finland 4-1 (2-0). 28. Van Mosselveld 1-0, 31. El Ham- daoui 2-0, 53. Kuqi 2-1, 85. Huntelaar 3-1, 88. Van Perste 4-1. Scheidsrechter. Zografos (Gri) Toeschouwers: 5300. Ge le kaart: El Hamdaoui (Jong Oranje). Halsti (Jong Finland). Jong Oranje: Waterman; Verhaegh, Kruiswijk. Van Mosselveld en Braaf heid; Mathijssen (61. Haklander), Van Persie en Schaars; De Ridder, John (84. Jansen) en El Hamdaoui (61 Huntel- Putte-Kapellen (Bel). Sluitingsprijs. 1. Van Heeswijk (Ned) 177,24 km in 3.42.08, 2. De Jongh (Ned), 3. Dekkers (Ned), 4. De Schrooder (Bel). 5. Van de Gehuchte (Bel), 6. Pronk (Ned), 7 Sentjes iNed), 8 Vierhouten (Nedi, 9. Reinerink (Ned), 10. Van der Ven (Ned), 13 Boelen. 17 Hiemstra, 18 Van Scha len. 21. Lucassen, 24. Farenhout 0.15, 31. Honig 2.37, 34. Nederlof, 38. Franse, 40. De Graaff, 41. Van der Pluym, 42 Koole 2.50,43. Van Dijk, 47. Slippens. Indianapolis. WK kortebaan, fina les. Vrouwen. 50 vrij: 1 Veldhuis (Ned) 24,41, 2. Lenton (Aus) 24,54, 3 Alshammar (Zwe) 24,63. 200 vrij: 1Lil- Ihage (Zwe) 1.56,35, 2. Benko (VSt) 1.56,48, 3. Vollmer (VSt) 1.58,05. 50 rug: 1. Cope (VSt) 27,49, 2. Chang (Chn) 27,55, 3 Edington (Aus) 28,17 200 school: 1, Hanson (Aus) 2 21.68, 2. Be ard (VSt) 2.22,53, 3. Katsoulis (Aus) 2.22.97. 100 vlinder: 1 Moravcova (Slw) 57,38, 2 Komisarz (VSt) 57,85, 3. Thompson (VSt) 58,13, 7. Groot 59,92. Mannen. 100 vrij: 1 Lezak (VSt) 47,97, 2. lies (Alg) 48,07, 3. Say (Can) 48,38. 1500 vrij: 1 Priloekov (Rus) 14.39,16, 2. Ercoli (Ita) 14.53,89, 3. Coman (Roe) 14.56,74. 200 rug: 1. Peirsol (VSt) 1.50,52 (wereldrecord), 2. Welsh (Aus) 1.52,54. 50 school: 1. Hansen (VSt) 26,86, 2 Rickard (Aus) 27,09, 3. Nystrand (Zwe) 27,28 200 vlinder: 1 Hickman (GBr) 1.53,41, 2 Gherghel (Roe) 1.54,06, 3. Peng (Chn) 1.54,51. 100 wissel: 1 Mankoc (Slv) 52,66, 2. Rupprath (Dui) 53,35, 3. Pereira (Bra) 53,75 4x100 wissel: 1. Amerika 3.25,09 (wereldrecord), 2. Australië 3.29,72,3 Rusland 3.32,11 AXEL - De Zeeuwse dressuur- amazones Jessica Nijpjes en Stephanie de Frel reden zich op nationaal niveau in de kijker. De negentienjarige Jessica Nijp jes uit Middelburg werd in Axel tijdens de selectiewedstrijd voor het Nederlands kampioenschap in de klasse ZZ-licht in de eer ste proef met 64.85 procent twee de en in de tweede proef eerste met 66.57 procent. De eerste proef reed ze op Maquire, de tweede op Hamilton. Stephanie de Frel maakte in Maasdam met Narwick haar de buut in de klasse ZZ-licht. En met succes. In de eerste proef reed de vijftienjarige jeugdiriter- national de ruin met een score van ruim 62 procent al meteen naar het eerste winstpunt. Dat was tevens goed voor de zeven de plaats. In de tweede proef liep voor de combinatie uit Koe wacht de teller van de jury op tot ruim 66 procent. Daarinee werd ze tweede. i Woensdag Voetbal Schouws elftal onder 23 jaar-Wal- chers elftal onder 23 jaar. Locatie terrein DFS in Burgh-Haamstede Aan vang: 19.30 uur. Walchers elftal boven de 23 jaar-Kloetinge. Locatie: terrein vv Le wedorpse Boys Aanvang; 19:00 uur (Advertentie) Lezersservice - bezorgklachten - informatie over abonnementen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19