fZC ietspad naar Buttinge onveilig }vdA ziet opvolger n eigen fractie PASSION 15 16 OKT «AjJt auping Zandsuppletie Walcheren begonnen MIDDELBURG a Bewoners binnenstad mogen auto 's nachts in garages parkeren cholieren geven mening over verkeerssituaties in gemeente Veere Iffider wijst op tvaar van xtc rovincie steunt oomtrein Sporthal De Belt in het nieuw Caravan uitgebrand in Ritthem Subsidie voor turnvereniging Verduistering van auto's bestraft Goudvis Iactle;0113-315649 npic.nl £,,4460 AA Goes tó-Tn Midden-Zeeland: 0113-315520; Vlaanderen: 0114-372770; pal: 020-4562500. lensdag 13 oktober 2004 Oranje mag niet blind aanvallen editie Walcheren IDELBURG - Het fietspad en Buttinge en Middelburg jveilig. Dat melden scholie- ineen enquête van verkeers- jnisatie 3VO. Het fietspad pt met veel losliggende te- en grote spleten, oordelen 'scholieren. Fietsers kunnen ïmet hun band in blijven ha irnet alle gevolgen van dien. Idestart van het project Vei- Honk - waarbij vrijwilligers fietsroutes een veilige kaan scholieren bieden - be- verkeersveiligheidsorganisa- 3V0 ook een enquête onder oberen van de gemeente re. Zij konden met een kaart- DDELBURG - Een 24-jarige ironer van Zierikzee is giste- in Middelburg voor bezit harddrugs veroordeeld tot rtig uur werkstraf. De ver- thtehad 11 april in een disco- in Renesse achttien •pillen bij zich. Ook had hij beetje cocaïne op zak. icier van justitie R. Ramme- de Zierikzeeënaar op gevaar van de synthetische ,Xtc-pillen zijn de ge ste drugs, omdat er ar wat gerotzooid wordt. Het groot gif en u weet niet eens u inneemt." De officier in zijn eis er rekening mee i de jongeman voor de eerste in aanraking komt met jus- De politierechter vonniste iform de eis. ES - De provincie wil de hting Stoomtrein Goes-Bor- (SGB) financieel steunen het gaat om het restaureren de oude locomotievenloods. jputeerde Staten willen de iten voor het laten opstellen het restauratieplan op zich men en stellen daarvoor een drag van maximaal 19.735 eu- leschikbaar. (Advertentie) je aangeven of zij onderweg ge vaarlijke situaties tegenkwa men. Vooral over het fietspad Buttin- ge-Middelburg werd door de scholieren geklaagd. Zij vonden het pad onveilig voor fietsers. Daarnaast klaagden de scholie ren over smalle fietspaden, scheurende scooters op fietspa den, hard rijdende automobilis ten bij oversteekpunten, de chao tische verkeerssituatie bij het station van Middelburg, onover zichtelijke situaties door over hangende struiken, de hinderlij ke paal op het fietspad van het Seispad, de schaarse verlichting langs de Veerseweg en uit de bocht vliegende auto's op de Ho- gelandsweg. Wegbeheerder De resultaten van het verkeers- onderzoek worden door het Meldpunt Verkeersonveiligheid Zeeland verder behandeld, legt districtsmanager B. Vroonland van 3VO uit. Daarna worden de klachten doorgegeven aan de be trokken wegbeheerder. Sommi ge problemen kunnen snel worden opgelost, denkt Vroon land, bijvoorbeeld overhangen de struiken en bomen die het zicht belemmeren. Of losliggen de tegels bijvoorbeeld. Andere zaken kunnen niet op korte ter mijn worden opgelost, denkt Vroonland. „Te smalle fietspa den los je niet in een paar maan den op. Maar het probleem kan wel in een plan van aanpak wor den meegenomen." Vroonland vond een aantal uit komsten opmerkelijk. Bijvoor beeld de klachten over het paal tje op het fietspad van het Seis pad, een middel om automobilis ten tegen te houden die de weg als sluiproute willen gebruiken. Griezelig „Zeker in het donker is het moei lijk te zien. Er zijn al fietsers te genaan geklapt. Je kunt je afvra gen wat zo'n paaltje dan voor zin heeft." Verder merkt Vroon land op dat veel scholieren de weg tussen Middelburg en Veere 's avonds een beetje griezelig vinden vanwege de schaarse ver lichting. ,,Het gaat dan niet al leen om verkeersonveiligheid maar ook om sociale onveilig heid", legt Vroonland uit. Morgen presenteert 3VO de re sultaten van het onderzoek tij dens een kleine manifestatie op de Veilig Honk-locatie in Grijps- kerke. Tien scholieren die aan de enquête hebben meegedaan, krijgen een prijs van wethouder M. te Roller van de gemeente Veere. Je stapt met je beste been uit bed. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - In opdracht van Rijks waterstaat Zeeland is gisteren begon nen met het opspuiten van zand bij na tuurgebied Oranjezon tussen Vrouwen polder en Oostkapelle. In één tot ander halve week tijd krijgt het strand er 380.000 kubieke meter zand bij. Het gaat om onderhoudswerkzaamheden, die elke vier jaar worden herhaald. Het strand bij Oranjezon wordt opge spoten en opgehoopt, aldus projectlei der zandopspuitingen A. Jumelet van Rijkswaterstaat Zeeland. Het benodig de zand komt van dichtbij. De zand bank Roompot-Hompels bij de storm vloedkering wordt uitgediept om de vloedstroom wat meer uit de kust te ha len. Dat moet ertoe leiden dat de oevers van Noord-Beveland minder uitge- schuurd worden door eb en vloed. „We maken hier dus werk met werk", licht Jumelet toe. Tussen Vrouwenpolder en Oostkapelle gaat het om een totale afstand van 2,5 kilometer. Per keer wordt ongeveer tweehonderd meter afgesloten voor pu bliek. Rijkswaterstaat waarschuwt wan delaars om niet te dichtbij te komen, omdat er met zwaar materieel wordt ge reden. Banjaard Na de zandsuppletie bij Oranjezon is het de beurt aan het strand bij de Ban jaard, over een lengte van 2,5 kilometer. Daar wordt in twee weken tijd uit het zelfde zandwingebied 470.000 kubieke meter zand opgespoten. Als laatste pakt Rijkswaterstaat het Nollestrand aan bij Swaenenburgh. Ju melet verwacht eind deze maand op die locatie te kunnen opspuiten. De werk zaamheden nemen een paar dagen in be slag. Er wordt zand toegevoegd over een afstand van 550 meter. Waar ge werkt wordt, is het strand afgesloten voor wandelaars. Bij Vlissingen komt het benodigde zand uit een drempel uit de vaargeul ter hoog te van hotel Westduin. Het gaat om 50.000 kubieke meter zand. foto Lex de Meester HEdith Ramakers USSNGEN De PvdA Vlis- ®?en w'' de opvolging van de «ge week maandag overleden «houder Kees de Keijzer bin- Zlin e'8en raadsfractie oplos- "Daar gaan we vooralsnog «vanuit", zegt PvdA-fractie- jratter Sjef van Wijnen. ,aa.r 'k wil eerst horen wie kandidaat voor die functie •merkt hij op. h PvdA heeft uit piëteit voor ^die van de plotseling rieden wethouder nog niet ffiaderd over de opvolging, raken zelf ook nog vaak Kees We hebben wel over procedurele kant gesproken .«en gemaakt over hoe r^ranieuwe wethouder naar ren moeten schuiven. Donder- I erwachten we meer te we- to^ "fractie in de vlis" ,,gemeenteraad bestaat N Van Wijnen uit R Belt, °_Uz'ani, m. Verhage-van nt- G. Meijering en kiezingsuitslag van tweeënhalf jaar geleden. Vanaf dat moment hebben we twee wethouders in het college gehad voor de hele verkiezingsperiode. Bovendien heeft deze coalitie afspraken met elkaar gemaakt, ook weer voor vier jaar." De VVD en het CDA maakten beide met een wethouder het team compleet. Na de verkiezingen mopperde het merendeel van de niet-colle- gevormende partijen (Lokale Partij Vlissingen, de Partij Sou- burg-Ritthem, GroenLinks, SP en D66). Volgens de oppositie deed de verdeling van wethou derszetels geen recht aan de ver kiezingsuitslag. De PvdA en WD hadden een zetel verloren ten opzichte van de voorgaande verkiezingen. Het CDA had juist een zetel gewonnen. De Partij Souburg Ritthem (PSR) kwam met vier zetels nieuw in de raad. Samen met de Lokale Partij Vlissingen - binnen met twee zetels - betekende dat zes zetels. Nadat wethouder H. de Haas (PvdA) eind vorig jaar afscheid had genomen van het college van B en W omdat hij niet kon wennen aan het nieuwe duale systeem, maakte een aantal par tijen opnieuw bezwaar tegen de vanzelfsprekendheid waarmee de opvolging uit PvdA-gelede- ren werd geregeld. Er werd ge discussieerd over een soort vak minister, niet gebonden aan een partij, maar wel met een sterke persoonlijkheid die grote projec ten in goede banen kan leiden. De oppositie kreeg geen meer derheid voor haar standpunt en de voordracht van E. Walra- ve-Troost van de PvdA, de toen malige fractievoorzitter van de PvdA, werd in meerderheid ge steund. Nadelen De PvdA zou nu verder dan zijn eigen fractie kunnen kijken. Van Wijnen reageert dat de wet op het duale bestuur daartoe in derdaad de mogelijkheid biedt. „Maar er kleven ook nadelen aan kandidaten die van buiten komen. Een Middelburger moet toch eerst leren hoe het er hier in Vlissingen aan toe gaat. Bo vendien moet de kandidaat inge voerd zijn, want hij of zij moet opstappen in een lopende trein." OOST-SOUBURG - De renovatie van sporthal De Belt aan het Koopmansvoetpad in Oost-Sou burg is in volle gang. De tribune en bar zijn al weggehaald. De tribune, waar hooguit 75 bezoekers konden plaatsnemen, wordt uitgebreid tot circa twee honderd zitplaatsen en wordt geplaatst aan de lange zijde van de sporthal. Sporthal De Belt is 28 jaar oud en wordt ge bruikt door diverse verenigingen, onder meer voor handbal, zaalvoetbal en badminton. De vloer van de hal wordt ook vernieuwd en aange past aan de huidige eisen. Er komt niet alleen een grotere tribune, ook wordt de kleedaccom modatie uitgebreid. Korfbalvereniging Fortis bouwt een nieuw club gebouw, dat grenst aan de sporthal. De totale verbouwing, die nog ongeveer een jaar gaat du ren, kost de gemeente Vlissingen 1,4 miljoen eu ro. foto Lex de Meester RITTHEM - Aan de Zandweg in Ritthem is gistermorgen rond negen uur een caravan uitgebrand. De brandweer heeft duiven en kippen die vlak naast de caravan in een hok zaten, tijdelijk in manden gestopt. De dieren hadden last van de rook. Pas na de ontruiming van het hok kon de brand worden geblust. De caravan is volledig verwoest. „Die is niet meer voor kamperen geschikt", aldus officier van dienst van de brandweer E. Broerse. De oorzaak van de brand is niet bekend. MIDDELBURG - Turnvereniging MTV '69 uit Middel burg krijgt negenduizend euro subsidie van de gemeente voor de aanschaf van nieuwe toestellen. De vereniging heeft de afgelopen jaren weinig kunnen in vesteren doordat de inkomsten van verhuur van de sport hal tegenvielen. De investeringen zijn volgens de vereni ging nodig om goed te kunnen functioneren. In totaal wil turnclub MTV '69 bijna een halve ton investe ren in nieuw materiaal. De brug is ongelijk versleten, bo vendien moeten een aantal nieuwe toestellen worden aan geschaft. MIDDELBURG - Officier van justitie R. Rammeloo eiste gisteren in Middelburg tegen een 46-jarige inwoner van Vlissingen wegens verduistering van twee auto's twaalf weken gevangenisstraf. Politierechter A. Janssens-van Kampen gaf de verdachte echter nog een kans om een werkstraf van 150 uur te doen. In de strafmaat werd meegenomen dat de Vlissinger tot tweemaal toe met iets teveel alcohol op achter het stuur van zijn auto werd aangetroffen. De alcoholpercentages waren 300 en 285 microgram, terwijl 220 microgram is toegestaan. De Vlissinger huurde eind vorig jaar bij Budget Rent a Car in Goes een bedrijfsauto, maar bracht de auto tegen alle afspraken in niet terug. Toen de politie de man in de auto zag rijden leidde dit 12 februari tot een wild-west achtervolging. Die eindigde toen de verdachte tegen een boom tot stilstand kwam. In dezelfde maand wist de Vlissinger zich op slinkse wijze opnieuw een auto toe te eigenen. Hij mocht een proefrit maken met een voertuig dat eigendom was van Autocen trum Goes. Voordat hij de auto terugbracht had hij de autosleutel la ten namaken. Hij zag daardoor kans om de andere dag de auto te stelen. De auto werd teruggevonden toen de poli tie de verdachte 12 augustus in Valkenisse op een parkeer plaats slapend in de auto aantrof. De man woonde de zit ting niet bij. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Bewoners van de binnenstad van Middelburg kunnen binnenkort 's nachts hun auto kwijt in de parkeerga rage. Ze kunnen daarvoor een speciaal abonnement kopen. Dat heeft het college van B en W gisteren besloten. De regeling geldt in eerste instantie voor be woners van de westelijke bin nenstad. De overige binnen stadsbewoners komen pas in aanmerking als er nog abonne menten over zijn. De regeling geldt alleen voor de Geeregara- ge en de kelder aan de Kousteen- sedijk. De parkeergarage aan Achter de Houttuinen is tech nisch niet geschikt voor parke ren buiten de openingstijden. Be woners kunnen kiezen uit een abonnement dat 24 uur per dag geldig is of voor een abonne ment waarmee alleen 's avonds en 's nachts kan worden gepar keerd. In het laatste geval moet overdag het normale tarief wor den betaald. Dat wordt verre kend via een acceptgirokaart. Een volledig abonnement kost bijna 600 euro, een beperkt abonnement 250 Het beperkte abonnement geldt ook als par- keervergunning voor de rest van de stad. Er zijn 250 abonnemen ten met een laag tarief beschik baar, 125 voor elke garage. Bewoners klagen nu over het be perkte aantal plaatsen in de stad. Omdat er weinig plek is, staan er 's avonds auto's op plaatsen die daar niet voor be doeld zijn. (Advertentie) uoiiiMDimr I STADSSCHOUWBURG tel" 0900-3300033 O tel. 0900 3300033 pAS2|ON ru hoiwb num mueso* hm km v. theaterverkoopzeeland.nl zeeuwse almanak Na ampel beraad had de Mid delburgse besloten het gezin uit te breiden met een gezelli ge goudvis. Het deskundig ge achte tuincentrum reageerde verheugd op de klandizie en voorzag haar tegen betaling gaarne van een patent exem plaar, een kom om de vis vro lijk te laten zwemmen en een boekje met instructies over de noodzakelijke verzorging. Thuisgekomen sloeg ze de handleiding op en viel haar oog direct op die ene zin op de eerste pagina. 'Het wordt dringend afgeraden goudvis sen in een kom te houden'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11