rerneuzense Boys doet weer mee Mahu kan flitsende start niet omzetten in kampioenschap Jzendijke is niet yooruit te branden a nacht stappen Werner Bisschop goudhaantje van Steen Nederlagen De Schelde Oostburg blijft op koers door Dhoore ,21 weedeklasser revancheert zich tegen Arnemuiden voor nederlaag in nacompetitie Hoek 2 werkt achterstand snel weg WHHIIminW Tweede zeperd voor Terneuzen Al Temeuzense Boys een helft goed Minieme zege HVV'24 Al Fout in defensie nekt Terneuzen Cl Griep brengt karter Hamelink niet van de wijs maandag 11 oktober 2004 ERNEUZEN - De winst kwam ter gelegen- Temeuzense Boys iende zaterdag na een kwak- elperiode af met Arnemuiden: •1. Je thuisclub keek halverwege ;et duel nog tegen een 1-0-ach- I jstand aan, maar toonde veer- ;ht. Oefenmeester Henk Ot- «o reageerde na afloop opge ld Kht ..Wat kansen betreft wa- we in evenwicht, maar na t hebben we vooral agressie- gespeeld. We wonnen toen :r duels en dat bleek door gevend. Deze overwinning - edt weer perspectief." Arjen Ktdijk was het goudhaantje jor Temeuzense Boys. Hij was eed voor beide Zeeuws-Vlaam- ■treffers. Pim Davidse vond dat zijn loegde doelpunten op knullige ijze weggaf. „Twee keer waren eniet bij de les en kon Terneu- ise Boys via de rechterflank slaan", stelde de Arnemui- i-trainer vast. „Zelf hebben te weinig echte kansen ge il jeèerd." Davidse kon als enig a scuus aanvoeren dat zijn spit- iJacky de Smit (na een half- t) en Bart van Steveninck (na eerste helft) uitvielen met U lessures. Temeuzense Boys as gehavend door het ontbre- en van Robbie Jonkman, Tim i fluwiesse en Luc van Waes. rj larco Bolleman en Arco Herre- ontkeerden na blessureleed te- ngbij de selectie, emeuzense Boys begon wel led aan het duel, zonder tot ansen te komen. Van Opdorp b reeg wel een mogelijkheid, r oaar verzuimde te scoren. Aan landere kant was Arnemuiden i een goede actie van Corné un Belzen via Van Steveninck licht bij een treffer. De tweede voor Arnemuiden was wel Dat gebeurde in een fase „e ploeg het initiatief naar „c v.. toe trok. Leon van Belzen li! vam meer los van stoorzender liii Ityxirük. Dat leidde tot het doel- e Hint van Arjen Kats, die goed lorbereidend werk van Corné Belzen en Van Steveninck ra ans v si ich ti afrondde: 0-1. Ottens greep in en deed een prima zet door de onopvallende Buijsse (hij miste duidelijk nog wedstrijdritme) te wisselen voor linkspoot Arco Herrebout. Daardoor verhuisde Van Hecke naar de rechter flank. Hier kwam de middenvel der beter tot zijn recht. Dat liet hij vooral zien bij het eerste doelpunt, in de zestigste mi nuut. Hij benutte de ruimte op rechts, waar de tegenstander zwak verdedigde. De bal werd door Van Hecke nauwkeurig op het hoofd van Oostdijk gemikt, die van dichtbij 1-1 scoorde. Ar nemuiden dat na rust goed uit de startblokken kwam, was aan geslagen. Nog geen tien minuten later mocht Oostdijk uit een identieke situatie, dit keer met Rijnberg als aangever, nummer twee scoren. De inzet ging on der het lichaam van de ongeluk kige Den Dunnen over de doel lijn: 2-1. Geen krimp Temeuzense Boys speelde in die fase agressiever en belette Arne muiden in het spel te komen. Ma rio de Nooijer had voor Arne muiden nog een treffer op de schoen, maar de Boys-verdedi ging gaf met de betrouwbare doelman Guido Vinke en de sterk spelende Jan-Gerard Hart man geen krimp. „Het verlies te gen Arnemuiden in de nacompe titie zat de spelers niet lekker. Ze hebben het keurig rechtge zet. We doen weer mee", zei Ot tens. Temeuzense Boys-Arnemuiden 2-1 (0-1). 38. Arjen Kats 0-1, 60. Arjen Oostdijk 1-1, 69. Arjen Oostdijk 2-1. Scheidsrechter: M. Dirven (Raamsdonksveer). Gele kaart: Ali Eryürük, Sven Ran- zijn (beiden Temeuzense Boys). Aantal toeschouwers: 300. Temeuzense Boys: Guido Vinke; Robert Rijnberg, Jan-Gerard Hartman, Mevlud Eryürük, Jor- di Goossen; Matti Buijsse (46. Arco Herrebout), Ali Eryürük, Anrico van Hecke; Evert-Jan van Opdorp (76. Sven Ranzijn), Ruud Hoogesteger, Arjen Oost dijk (86. Mohamed Hassan). hor Jack Begijn r LUISKIL - De discotheek in ■1 lldïgem w ten de spelers van Izendijke zaterdagnacht beter vinden dan gisteren het vijan- flijke doel in Sluiskil. In het tpduel uit de vijfde klasse - iet de eerste plaats als inzet - reeg IJzendijke in Sluiskil de tóng van een avondje stap- gepresenteerd: een 1-0-zege oor de thuisclub. 5tuursleden van Uzendijke he- Wen het gedrag van een aan- kt I spelers dat zaterdagavond te- r twaalven nog naar de disco- 5;i m het Belgische Malde- 22 was getrokken, om vervol- ss pas \Toeg in de ochtend het d op te zoeken. Het resultaat K gisteren in Sluiskil zicht- sar. Op een enkele speler na 8 Uzendijke niet vooruit te ®den. Bovendien waren enke- Dnog ziek, zwak en misselijk. 1 Nico Bakker zei na af- DPvan het treffen niets te we- 1 van de nachtelijke escapa- Hj 5van zijn spelers. ..Daar infor- 80 ik met naar. Iedere speler tót de wedstrijd op zijn ei- ~:J man'er voor. Je bent ermee Eg of niet. Een slechte voorbe- ns tóg kan echter wel de door- KJ geven." ^er kon er echter niet om- eBI dat zijn spelers, die de |®pande vijf wedstrijden tóigend in winst hadden om- Jet, weinig inzet toonden. ..Er w r® weinig agressie en strijd, i® vijfde klasse gaan spelers Ppen en is de voorbereiding ui:: minder. Als de verhalen ®PPea> dan zijn sommigen ver- Maar de competitie Jurt gelukkig nog lang." tlB Jc van Britsom, de trainer van was euforisch na de aii dat we veel voet- Jid vermogen in de ploeg an' Dat kwam er vandaag e instelling van de spelers P lr) Untend. Er zit weer een /-r® «ze ploeg." De kopposi- L rf?^rt evenwel niets aan ^stelling van Sluiskil. „Er eV:? r,WGer plezier komen in de J jNgmg Prestaties komen ®elf. We spelen om te sppnnmaar een keer verliezen geen ramp." ïn? tTad de tegenstander CemJ»6? g°ede organisatie te- t I Peter van Doorn leidde X# Temeuzense Boys-spits Arjan Oostdijk haalt uit en treft doel: 2-1. Evert-Jan van Opdorp (links) kijkt toe. foto Camile Schelstraete door Jurqen Naeye SINT JANSTEEN- Een hard nekkige verkoudheid hield hem enige weken aan de kant, maar gistermiddag was Werner Bis schop weer speelklaar. En hij liet zien dat hij nog steeds van grote .waarde is voor Steen. Met twee rake kopballen had hij een belangrijk aandeel in de 3-2-thuiszege tegen MOC'17. Daardoor staat Steen samen met Goes op een gedeelde eerste plaats. De bezoekers uit Bergen op Zoom namen in de beginfase het heft in handen en kwamen ver diend op 0-1. Maar de manier waarop de voorsprong tot stand kwam, was zeer discutabel. Ver dediger Michel van den Bosch kreeg van dichtbij de bal tegen zijn arm, waarna scheidsrechter Vos naar de stip wees. Matty den Ridder scoorde. Middenvelder Eddy van den Bosch, die voorop ging in de strijd, haalde daarna vanaf zes tien meter verwoestend uit: 1-1. Steen nam het initiatief over en zag zijn aanvalsdrift beloond worden. Werner Bisschop knik te de 2-1 binnen. MOC'17 kwam echter weer naast Steen, door een treffer van Erik van de Wa tering. Het publiek zag hoe het spel ver volgens heen en weer ging en uit eindelijk in het voordeel van de thuisploeg werd beslecht. Het was goudhaantje Werner Bis schop die het laatste woord had en zijn ploeg drie punten bezorg de. Steen-MOC'17 3-2 (2-1). 15. Matty den Ridder 0-1, 34. Eddy van den Bosch 1-1, 40. Wemer Bisschop 2-1, 65. Erik van de Watering 2-2, 77. Wemer Bisschop 3-2. Gele kaart: Michel van den Bosch, Ed dy van den Bosch, Michiel Vink, Serge Merckx (Steen), Carlo van Loenhout, Ralph Hopmans (MOC'17). Scheidsrechter J.P. Vos (Rosmalen). Aantal toeschouwers: 200. Steen: Danny Oppeneer; Michel van den Bosch, Michiel Vink, John ny Bogaert (75. Tom Lernout), Peter Lernout; Serge Merckx, Wou ter de Neijs, Eddy van den Bosch, Gino van den Broecke (44. Peter de Bot); Dennis Buys (79. Sander van Remortele), Wemer Bisschop. zijn verdediging als een veld heer, terwijl de spitsen Adri van Hanegem en Martijn Rijckaert goed aan de ketting lagen. Van Hanegem en Rijckaert waren met respectievelijk elf en acht treffers, grootaandeelhouders in de clubscore van 25 voor en drie tegen. Alleen in het begin van de eerste helft was Van Hane gem zijn waakhond Martin van Houcke te slim af. Voor de rest kwam de targetman, die de hele week ziek was geweest, niet in het hoofdstuk voor. Sluiskil domineerde en kreeg de beste kansen. Pascal Wedage was tot twee keer toe dicht bij de openingstreffer. Eerst ging een kopbal over, daarna schoot hij in het zijnet nadat hij de doelman al had uitgespeeld. IJ zendijke wankelde en had in de achterste lijn de handen vol aan de snelle dribbelaar Kristof Ver- eecke. Het was ook Vereecke die na een halfuur drie man in de kou zette en Pascal Wedage op maat bediende. De bonkige spits aarzelde niet en haalde met een schuiver in de verste hoek hard uit: 1-0. Omar Mala- gic, Joffrey Serkedakis en Pas cal Wedage waren vanuit de tweede lijn vervolgens te on nauwkeurig om Sluiskil verder te laten uitlopen. In het tweede bedrijf beperkte het spel zich tot het midden veld. De bezoekers waren mach teloos en konden Sluiskil niet één keer in gevaar brengen. Voorzetten kwamen niet aan en vrije trappen waren te slap. De geest wilde gistermiddag wel in Sluiskil, maar de benen van de IJzendijkenaren gaven na een plezierige avond en nacht niet thuis. Sluiskil - IJzendijke 1-0 (1-0). 30. Pascal Wedage 1-0. Scheidsrech ter: J. Capello uit 's-Heerenhoek. Aantal toeschouwers: 200. Sluiskil: Jeffrey Waytack, Peter van Doorn, Umit Sakilmaz, Mar tin van Houcke, Ergün Sevik, Jas per van Houcke (50 Ibrahim Hele na), Omar Malagic, Niels Bau- wens, Pascal Wedage, Joffrey Ser kedakis, Kristof Vereecke. IJzendijke: Sander Tazelaar, Vin cent Calon, Joël van Overloop, Paul Verhaegen, Randal de Jaeger (75 Rick van de Voorde), Enoch Agyemong, Bas Lievens (60 Tho mas van Merode), Toby Groosman, Ivo van de Calseyde (60 Amon Po- ku Sei), Martijn Rijckaert, Adri van Hanegem. Driebander George Mahu greep in de finale tegen Paul Brekelmans de winst maar niet de titel. foto Camile Schelstraete door Peter Snelders KLOOSTERZANDE - Als een komeet schoot hij uit de start blokken. Hij won ook de slotpar- tij. En toch stond George Mahu uit Lamswaarde aan het einde van het kampioenschap eerste klasse driebanden niet op de hoogste trede van het erepo dium. Die plaats moest hij aan Paul Brekelmans van VEGABV uit Oost-Souburg laten. Het leek wel dat het niet mis kon gaan. In de openingsronde van deze titelstrijd in poule zuid van het district Delta Zuid-West had George Mahu van Ons Vermaak slechts 27 beurten nodig om de dertig ca ramboles vol te maken. Dat was een bijzonder sterke partij naar maatstaven van de eerste klasse, meestal goed voor de kortste partij in een kampioenschap van dit kaliber. Maai- in de twee de ronde overtrof Mahu zich zelf. Slechts negentien keer hoef de hij van zijn stoel op te staan om de partij te voltooien. Na twee partijen kon hij bogen op een algemeen gemiddelde van 1,32. En dat is ongekend voor de eerste klasse, waarin de maxi mumgrens op 0,700 ligt. De derde ronde sloot hij nog winnend af, maar in de vierde en vijfde ronde verloor hij de ti telstrijd. In de vierde ronde werd hij met 30-18 in 38 beur ten geklopt door Peter Vos. Een ronde later haalde hij nipt bak zeil (30-28 in 44 beurten) tegen Jan de Rechter. Klassement Die twee verliespartijen braken hem tenslotte op. Want toen de laatste partij in Café de Kastan je bij de gelijknamige biljartver eniging op het programma stond, voerde niet hij maar Paul Brekelmans het klassement aan. Brekelmans had twee matchpun- ten meer. Maar wat nog belang rijker was: hij kon bogen op een iets beter algemeen gemiddelde. Ook Brekelmans speelde een sterk kampioenschap. Toch had Mahu nog een kans op de titel. Maar dan moest hij in de finale Brekelmans wel met ruim verschil (circa tien caram boles) verslaan. Dat zat er niet in, want de biljarter uit Lams waarde keek langdurig tegen een achterstand aan. Bij 24-28 in het voordeel van Brekelmans toverde Mahu een serie van zes op tafel en won daarmee de slot- partij, maar niet het kampioen schap. Want het verschil van twee caramboles was te gering om het verschil in algemeen ge middelde te overbruggen. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpolo ërs van De Schelde zijn tegen hun derde nederlaag aangelo pen. In Barneveld was DWK/Xcess te sterk: 11-8. Ook de waterpolosters van De Schel de verloren. DZT uit Deurne won met 1-6. DWK/Xcess-De Schelde 11-8: Zonder Bas Wesdorp en keeper Serge van Bochove reisde De Schelde met een te kleine ploeg naar Barneveld af. De Schelde gaf echter lang goed tegenstand, maar DWK nam een 3-2-voor- sprong. In de tweede periode liep de thuisploeg uit naar 7-4. Daarna herpakte De Schelde zich, maar toen Chris van Royen een derde persoonlijke fout op liep moest De Schelde zonder wissels verder, en werd het on mogelijk om voor de winst te gaan. Scores Schelde: Cees van Houwe- lingen 3, Chris van Royen 2 en Bram van der Rest, Sven Schie- HOEK - De reserves van Hoek hadden zaterdag nauwe lijks moeite met hekkensluiter Oostkapelle 2. Op eigen veld wonnen de Zeeuws-Vlamingen met 5-2. In het open duel opende Thijs Binnerts al na amper acht minuten spe len de score. Maar nog voordat er een kwartier verstreken was, boog Oostkapelle 2 de achterstand om in een 1-2-voorsprong door een eigen doelpunt van Remco Mul- laert en een treffer van Angelo Schaalje. Die tegenslag bracht Hoek 2 niet van de wijs. Door treffers van Peter Hamelink (2), Peter Doens en Binnerts werd het 5-2. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzen werden za terdag voor de tweede keer dit seizoen met ruime cijfers verslagen. Na de 0-6-nederlaag van twee weken terug te gen OJC Rosmalen werd het dit keer op eigen veld 1-7 te gen DFC, de nummer twee van de ranglijst. De ploeg van trainer Dennis Sanches begon nog wel redelijk aan het duel, maar zakte ver terug na de openingstreffer van Gert-Jan Reijn. Nog voor rust kwam DFC terug tot 1-1 En toen het vervolgens in de tweede helft snel 2-1 en 3-1 werd, was het pleit beslecht. TERNEUZEN - De A-junioren van Temeuzense Boys wa ren zaterdag opnieuw goed voor de volle winst. Op eigen veld werd tegen Kloetinge Al. de nummer laatst van de ranglijst, alweer de vierde overwinning in vijf wedstrijd den geboekt: 4-3. De Terneuzenaren die nog altijd aan de leiding gaan, liepen in de eerste helft vlot naar een 4-0-voorsprong. Mohammed Hassan, Mustafa Yilmaz, Emmanuel Pauwels (stafschop) en Tommie de Smet scoor den. Na rust gaf het team het initiatief volledig uit han den. Kloetinge kwam nog terug tot 4-3, met een spannend slot als gevolg. Temeuzense Boys hield echter stand. HULST - De A-junioren van HW'24 hebben een 1-0-ze ge geboekt op SAB Al. Dat was slechts een magere afspie geling van de krachtsverhoudingen, omdat HW'24 op ei gen veld een veelheid aan doelkansen onbenut liet en uit eindelijk meer tegen zichzelf dan tegen de tegenstander liep te voetballen. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd een kwartier voor tijd gemaakt en kwam op naam van middenvelder Jaimy de Visser: 1-0. De B-junioren van HW'24 zijn tevergeefs naar Oost-Sou burg afgereisd voor het duel met RCS BI. Eenmaal aange komen op de plaats van bestemming bleek de arbiter in de file op de A58 te staan. Toen beide teams het wachten beu waren, werd besloten tot uitstel van het duel. TERNEUZEN - Terneuzen Cl was zaterdag dicht bij een eerste succesje in deze competitie. Op eigen veld domi neerde de ploeg van trainer Eric-Jan Naudts het duel met Oosterhout Cl, maar dat bleek niet genoeg voor een zege. Omdat paal en lat in de weg stonden en de doelman van Oosterhout niet te passeren was, was één verdedigings foutje fataal. Op slag van rust werd het 0-1 en daar bleef het ondanks het overwicht van de thuisclub bij. man en Bram van der Heuvel 1. De Schelde-DZT 1-6: De vrou wen van De Schelde kenden een goede start en namen een 1-0-voorsprong via Sandra Se- gers. De Schelde miste vervol gens te veel kansen. DZT liep in drie periodes uit naar 1-3. In de laatste periode kon Schelde geen vuist meer maken, terwijl DZT nog driemaal scoorde uit de overtalsituaties. door Wim de Vos OOSTBURG - Weer heeft Oost burg een hindernis op weg naar de eerste-periodetitel in de vier de klasse van het zondagvoetbal met succes genomen. Maar dat ging ditmaal niet zonder proble men, de wedstrijd tegen Clinge was gisteren kwalitatief niet hoogstaand. Desondanks trok Oostburg terecht de volle winst naar zich toe. dankzij twee doel punten van Jiirgen Dhoore: 2-1. Het lijkt erop dat de spanning in de selectie van Oostburg al enigszins voelbaar is nu het eer ste succes zo nabij is, Maar trai ner Danny van de Velde was het daar na afloop van de wedstrijd niet mee eens. „Nee, het is zeker geen spanning. Integendeel, ik denk dat er juist sprake is van gemakzucht bij enkele spelers. We hebben de eerste wedstrij den erg gemakkelijk gewonnen. Dat is de reden dat enkelen er eenvoudig over zijn gaan den ken en dat kunnen we op dit mo ment niet hebben. Ik denk dat we het daardoor vandaag erg moeilijk hebben gehad." Vooral in de openingsfase moest Oostburg alle zeilen bijzetten om Clinge zo ver mogelijk van het doel van Gert Schoors af te houden. Van de Velde: „Maar ik denk dat dit normaal is. Wij heb ben de eerste vijf wedstrijden van de competitie gewonnen en dan beginnen de tegenstanders de wedstrijden met volle inzet aan het karwei. Daarom verliep het zo stroef in het begin." Tweede lijn In die eerste minuten zette Clin ge de lijstaanvoerder aardig on der druk, maar echt gevaarlijk werd het niet. Het bleef bij een paar schoten van verdediger Edwin Martens vanuit de twee de lijn. En naarmate de druk van Clinge wegebte, kon Oost burg het initiatief overnemen. Maar de thuisclub kon pas ge vaarlijk worden met de hulp van Pascal de Block. De Clin- ge-verdediger speelde terug in de voeten van de gevaarlijke Peter van de Linde. De spits van Oostburg vond eerst doelman Pe dro van de Berg op zijn weg, waarna zijn tweede inzet van de doellijn werd gehaald. Clinge kreeg kort voor rust nog een schitterende mogelijkheid na een fraaie aanval via Gino Vink. Diens voorzet werd door Thomas Leegwater naast gescho ten. In de tweede helft was het vooral Oostburg dat aan de bal was. Dat leverde een tweetal treffers van Jürgen Dhoore op. De 1-0 was het gevolg van een strak schot waar Van de Berg al leen maar naar kon kijken. De 2-0 kwam tot stand na een waar hoogstandje van Dominique Ver linde. De snelle aanvaller kapte een tegenstander uit en speelde Dhoore vrij voor het doel. De middenvelder maakte geen fout. In blessuretijd werd het nog 2-1 door Peter Drumont. Oostburg-Clinge 2-1 (0-0). 62. Jürgen Dhoore 1-0, 78. Jürgen Dhoore 2-0. 90+2. Peter Drumont 2-1. Scheidsrechter: P. van Groe- ninge (Roosendaal). Gele kaart: Stefan Westerweele (Oostburg), Edwin Martens (Clinge). Aantal toeschouwers: 125. Oostburg: Gert Schoors; Robert Be- zemer, Patrick Boute, Stefan Wes- terweele; Jacco Seen, Niek Maen- haul, Jürgen Dhoore, Dennis de Kraker; Dominique Verlinde, Peter van der Linde (90. Stephan Roche), Sven Verploeg. Clinge: Pedro van de Berg; Edtoin Martens, Pascal de Block, Jean-Ruud de Houck, Martin Leeg water; Michael de Block (82. Björn Luijcks), Peter Drumont, Rody Luijcks (82. Davy van Puyvelde), Gino Vink; Dennis de Block. Tho mas Leegwater. MARIEMBOURG - Karter Jean-Pierre Hamelink is op de derde plaats geëindigd in het open Belgische kampioenschap Formule A. In Mariembourg stel de hij tijdens de slotwedstrijd die derde plaats veilig. De coureur uit Vogelwaarde werd geplaagd door griep. Des ondanks besloot Hamelink deel te nemen aan deze zesde wed strijd. Zou hij namelijk afzien van deelname, dan kwam moge lijk zijn podiumplaats in ge vaar. Allesbehalve topfit wist hij toch nog een verdienstelijk resultaat neer te zetten. Door een vierde plaats in de eerste en een vijfde plaats in de tweede manche eindigde hij in het dag klassement als vijfde. Dat was voldoende om de derde plaats in het open kampioenschap van België vast te houden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 43