historisch dieptepunt van Hoek Ter neuzen wacht nog zware tijden Dauwendaele moet de koppositie aan Duiveland overlaten Rillandia is kansloos bij GJS Oostkapelle speelt weer 1-1 SSV'65 houdt stand bij WGZ Kloetinge maakt het zichzelf lastig Thuiszege voetbalsters Oostkapelle jeerjansdam bezorgt ploeg van Johan Ballegeer vijfde nederlaag op rij amslag buigt I-achterstand lin gelijkspel J?', laat Dat bleek de maandag 11 oktober 2004 zl9 DALEM - Zaterdag-eersteklasser Rillandia leed zaterdag de vijfde nederlaag van dit seizoen. In Dalem werd met 4-0 van GJS verloren. Bij rust keek de ploeg van trainer Wim van Nijnatten al tegen een 2-0-achterstand aan. De Bevelandse ploeg raakte na twintig minuten nog wel de lat, maar werd vijf minuten later door Albert van Zand wijk op een 1-O-achterstand gezet. Vlak voor rust maakte Bart Muilenberg de tweede GJS-treffer en in de tweede helft nam de thuisploeg definitief afstand van Rillandia. Ruud Bos zorgde uit een strafschop voor 3-0 en Michiel van den Berg bepaalde de eindstand met een lob over Ril- landia-doelman Cees Lozekoot op 4-0. GJS-Rillandia 4-0 (2-0). 25. Albert van Zandwijk 1-0, 40. Bart Muilenberg 2-0, 70. Ruud Bos 3-0 (strafschop). 94. Michiel van der Berg 4-0. Scheidsrechter: J.A.M. Stange ZevenbergenAantal toe schouwers: 150. ZWIJNDRECHT - Voor de vierde keer op rij heeft Oostka pelle zaterdag 1-1 gespeeld. Na de remises tegen WGZ, LRC en Kloetinge hield de trend ook tegen Groote Lindt aan. „We hadden controle", vond trainer Karl Vergou wen, „met name het eerste halfuur hadden we veel druk naar voren". Die openingsfase bekroonde Arjen Pattenier met Oostka- pelles openingstreffer. „In de tweede helft leek er geen vuiltje aan de lucht", zag Vergouwen. Maar halverwege de tweede helft scoorde Groote Lindt uit een scrimmage. Oud-prof Milko Pieren maakte het doelpunt. Groote Lindt - Oostkapelle 1-1 (0-1). 30. Arjen Pattenier 0-1, 69. Milko Pieren 1-1. Scheidsrechter:. Gele kaart: Harold Vermeulen, Micha Lekawael (Oostkapelle). Aantal toeschouwers: 150. ZWIJNDRECHT - Zwaarbevochten? Nee, zo wilde Cees Houtepen de zege van SSV'65 bij WGZ (2-3) niet noe men. „Het was meer dan dat", zei de trainer van de Goese zaterdag-eersteklasser. Dat SSV'65 uiteindelijk toch met drie punten uit Zwijnd- recht vertrok, dankte de ploeg volgens Cees Houtepen vooral aan doelman Christol van Campenhout, een brood nodige portie geluk en Christiaan Boon, die alle Goese treffers voor zijn rekening nam. „We hadden na het eerste kwartier al met 3-0 kunnen achterstaan. Maar gelukkig bleef het bij slechts 1-0." VVGZ-SSV'65 2-3 (1-2). 23. Mambo Wakilongo 0-1, 30. Christiaan Boon 1-1, 32. Christiaan Boon 1-2, 60. Chnstiaan Boon 1-3, 65. Martijn Goudzwaard 2-3. Scheidsrechter: R.S. Kenson (Kloetin ge). Aantal toeschouwers: 270. KLOETINGE - Kloetinge had zichzelf zaterdag een hoop overwerk kunnen besparen. Bij een 1-0-voorsprong miste aanvoerder Johan de Goederen een strafschop. Tegenstan der Schelluinen putte er - met tien man - moed uit en stond vlak na rust zelfs op een 2-1-voorsprong. Wilco de Valk en invaller Niels Kole brachten Kloetinge uiteinde lijk toch nog in veilige haven. Kloetinge-Schelluinen 3-2 (1-1). 35. Wilco de Valk 1-0, 45. Stefan Walhain, 49. John Steenland 1-2, 60. Wilco de Valk 2-2, 85. Niels Kole 3-2. Scheidsrechter: G. J. P. Wisse (Koudekerke). Rode kaart: 37. Jasper de Kreij (Schelluinen). Aantal toeschouwers: 450. door Wim Broekhoven GOES - Dauwendaele verspeel de zaterdag de koppositie in de derde klasse A. De Middelbur gers speelden 1-1 tegen Yerseke, terwijl medekoploper Duive land de topper bij Serooskerke won: 0-1. GPC Vlissingen zit na de 1-1 tegen SKNWK op het vin kentouw. Tholense Boys bleef koploper in de derde klasse B dankzij een 5-2-overwinning bij Rust Roest. Serooskerke-Duiveland 0-1: Leen IJzelenberg werd met zijn goal in de vijfde minuut match winnaar in deze topper. Duive land kreeg de kansen, maar ver zuimde verder afstand te ne men. Serooskerke haalde niets uit achttien corners, zag spits Frank Allaart nog met een bles sure uitvielen en moest toestaan dat Duiveland solo aan de lei ding kwam in de derde klasse. ZSC'62 - 's-Heer Arendskerke 3-1: Kim van Veen was in zijn af- scheidswedstrijd bij ZSC'62 de grote man bij de thuisploeg. Hal verwege de eerste helft zorgde hij voor de 1-0. Tien minuten in de tweede helft kwam Arends kerke door een doelpunt van Jar- no van de Kreeke op gelijke hoogte, maar de gelijke stand bleef geen vijf minuten over eind. Van Veen scoorde uit een counter 2-1. In blessuretijd pro fiteerde Van Veen ook nog eens van een misverstand in de defen sie bij 's-Heer Arendskerke. SKNWK - GPC Vlissingen 1-1: SKNWK had het meeste balbe zit, maar de beste kansen waren voor de bezoekers. Een afstand schot van Björn Ronde leidde halverwege de eerste helft tot de 0-1. Na rust verzuimde Regilio Pinas tot tweemaal toe de 0-2 op het scorebord te brengen, waardoor SKNWK diep in bles suretijd alsnog de gelijkmaker kon produceren. Gert-Jan Tie- rie bezorgde SKNWK een punt. Yerseke-Dauwendaele 1-1: De iets betere bezoekers kwamen na een kwartier uit de rebound van een schot van Jorrit Schuur man door Dennis Dobbelaar op voorsprong. Op dezelfde wijze kwam de thuisploeg nog voor rust via Irvin van Hekelen ver rassend ook weer op gelijke hoogte. De lat en het missen van een strafschop door Robin van de Velde voorkwamen in de tweede helft een Middelburgse zege. WHS-Spui 2-0: De thuisclub was veel sterker en had eigen lijk meer afstand kunnen nemen van de matige bezoekers. Egbert Moerland tekende na ruim een kwartier met een fraai schot voor 1-0 en Leon de Witte tien minuten na rust met een niet minder mooie volley voor de 2-0. MZVC-Veere 0-1: Veere kwam na twaalf minuten op 0-1 door Jack Goudszwaard, die een veel te zachte terugspeelbal op doel man Heij bekwaam afstrafte. In een verder gelijk opgaande wed strijd slaagde de aanvallend zon der vertrouwen spelende thuis ploeg er daarna niet in die ach terstand goed te maken. Derde klasse B Rust Roest-Tholense Boys 2-5: Halverwege de eerste helft werd het 0-1 door Reinier de Groen. Nog voor rust kwam de thuis ploeg door Tempelaars ook weer op gelijke hoogte. Na een uur werd het 1-2 door Jaben Kort land, maar twaalf minuten voor tijd kon Van Steenhoven op nieuw gelijk maken. Twee minu ten later reageerde Ronnie de Graaf attent op het loslaten van een schot van Michael de Jong voor de 2-3. Het slotoffensief van de thuisploeg leverde alleen het counterde Tholen via De Graaf en De Groen nog twee treffers op. GOES - De voetbalsters van Oostkapelle wonnen zaterdag in de eerste klasse de thuiswed strijd tegen Reiger Boys met 2-0. Na een half uur in de erg zwak ke eerste helft tekende Mirjam van Belzen uit de rebound van een schot van Marijke van den Dries voor de 1-0. Na rust was Oostkapelle duide lijk de betere ploeg. Een kwar tier voor tijd leverde een vlotte aanval via Marieke Kwast de rustgevende 2-0 op. jfRarry van der Hooft ERJASSDAM - Bij het veria- van het veld waren ongeloof verslagenheid in de ogen van spelers te lezen. Dat was ook (zo vreemd, want Hoek had bet veld van Heerjansdam zo- t de vijfde nederlaag op rij eden (2-0). Het betekende historisch dieptepunt in de ehiedenis van de club, want h slechte reeks hebben de ras-Vlamingen in veertien oenen hoofdklasse nog nooit gezet. de vijfde verliespartij werd legatieve record van het sei- 2000/2001 gebroken', ik won destijds in de eerste istrijd van het seizoen van soord. maar drie verloren is iater werd Frans Vermeu- ontslagen. Zijn opvolger An- 5 Nijskens begon vervolgens l met een nederlaag, maar in de zesde wedstrijd van eizoen van Achilles Veen te nen. t eindigde dat seizoen uit- ilijk nog op de achtste 5 en met zo'n positie lijkt uidige ploeg dit seizoen ook eden te moeten zijn. Op pa- r stond er enkele maanden ge len een prima selectie, maar het veld is daar al weken >is van terug te zien. Ook in ajansdam werd duidelijk het overgrote deel van het [tal zonder enig vertrouwen eelt, In verdedigend opzicht de organisatie bij momen ver te zoeken en ook aanval- id kon Hoek slechts spora- ch een vuist maken. Et is allemaal heel erg voor- Ibaar", zei linksback Wesley Smet. „Echt alles is zoek bij is. Vandaag komen we weer Iter en dan voel je dat het ursnel uit de ploeg gaat. Iede- iveek hopen we op de omme- 5 maar op deze manier irdt de druk steeds groter, 'j kun je gewoon voelen, want keer verliezen zijn ze in ek niet gewend. We moeten naar onder gaan kijken en is heel triest." nederlaag van zaterdag had- IES - In de tweede klasse de- de Zeeuws-Vlaamse teams prima. Terneuzense Boys ijj idocg Arnemuiden (2-i), !YV won simpel van Noad'67 en Zaamslag pakte na een ■achterstand tegen Dintel- - rd toch nog een punt door in intig minuten tijd de achter- wd teniet te doen. y. kier Kapelle won met 1-0 van Meeuwen en Nieuwdorp pak- 'j 'h ^n 1-1 tegen 's-Graven- E' dknap een punt. i'67-AZVV 0-3: De bezoe- waren gewoonweg beter, n Goossen tikte na een half fde 0-1 binnen. Joep Frusch toe na een uur 0-2 en vijf mi- en later tekende hij met een tiestiftbal ook voor 0-3. teloord-Zaamslag 4-4: Tien Men na rust werd het na een ruststand (doelpunten van aid Traats, Marco Roden- tg en Arjan de Pagter) ook door opnieuw Traats. wedstrijd leek gespeeld, nadat de net ingevallen i twintig minuten voor tijd veld was gestuurd, zak- 'huisploeg plots als een J in elkaar. iKabal maakte er vanaf elf fl-l van. Peter Oppenneer iirieme^ een afstandsschot, larbij de Dinteloord-doelman 'Velmaal vrijuit ging voor n kopbal van Maarten de leverde 4-3 op en ver in J^etijd kon Jaap Pijpelink w een frommelgoal, waarbij al thuisclub buitenspel claimde n°g voor de sensationele 5L horgen. *«i»cn-Kapclle 0-1: Voor St spon'')i I,,!. :M lpte teams een «e partij voetbal, waarin al- doelpunten ontbraken. Was niveau lager. ^Wedstrijd leek terecht doel de eindigen. In de slot- •M werd echter een hock- j™» de thuisclub vlot om- c°™ter van de be- ers. die met een zondag- «n Jozef den Hollander «dne punten opleverde. ®orp-s Gravendeel 1-1: edslrijd begon meer dan iet aa bij de thuisclub ngetast te hebben, want zesde minuut tekende rentmeester na een vlotte ;i"I-,°-past1enmmu- 'ens U s'aagden de overi- ers Pvi VoedDallende bezoe- ilkek™ Dave Schaeffer op f* hoogte te komen. De geschorste Hoek-trainer Johan Ballegeer volgt de wedstrijd van achter de reclameborden. den de spelers van Hoek toch vooral aan zichzelf te danken, want er stond geen fantastische ploeg tegenover ze. Wél een ploeg die de beuk erin gooide, als de situatie daar om vroeg. „Mijn spelers schrikken soms van het niveau waarmee tegen standers de duels ingaan", zei trainer Johan Ballegeer. „Voor af werd gezegd dat dit niet zo'n sterke klasse zou zijn, maar als ik-dan vandaag die nummer tien van Heerjansdam (Brian Perei- ra) zie spelen. Aan de bal bleef hij in alle .situaties kalm en bij balverlies ging hij als een beest tekeer. Vooral die agressiviteit missen wij, dat is wel duide lijk." Bij de eerste tegengoal was dat ook het geval. Linksbuiten Rem- co Koremans ontweek een sli ding van Jeroen van de Broeke en mocht vervolgens Stijn Porte- man kinderlijk eenvoudig uit kappen. Doelman Filip van der Vloet was kansloos op het ge plaatste schot: 1-0. „Daar kun nen we over blijven praten", zei assistent-trainer Jan Verdegem, die de geschorste Ballegeer op de bank verving. „Voor de wed- foto Peter Roek strijd hebben we gezegd dat er te allen tijde rugdekking moest zijn. En bij de eerste goal zie je het gewoon weer misgaan." Eindstation Hoek liep daardoor al na zestien minuten achter de tegenstander aan en kwam tegen het compact spelende Heerjansdam pas vlak voor rust tot het creëren van twee goede kansen. Beide keren was Christophe Dewispelaere het eindstation, maar de spits kreeg de bal niet achter keeper Kornell Kramer. Meteen na rust, toen Nyim Melki de tegen vallende Sam Ysebaert was ko men vervangen, had Dewispelae re de gelijkmaker op zijn schoen. Zijn schot ging echter voorlangs. Diepte Acht minuten later was de wed strijd beslist. Pereira stuurde Christiaan Koremans de diepte in, waarna Wesley de Smet stap te voor buitenspel. Gunter de Meyer reageerde echter te laat, waardoor Koremans een vrije doortocht had. Het omspelen van Van der Vloet en binnen schuiven van de 2-0 bleek ver volgens niet zo moeilijk. In het resterende halfuur had Hoek het initiatief en speculeerde Heerjansdam op de counter. Hoek kreeg nog wel kansen via David Destorme (kopbal naast) en Dewispelaere (schot op keeper), maar de thuisploeg kreeg ook zulke mogelijkheden. Gescoord werd er echter niet meer. Johan Ballegeer bleef na afloop nuchter onder het verlies. „In principe maken wij iedere week minimaal één doelpunt, maar zelfs dat is vandaag niet gelukt. We hebben in de laatste vijf wed strijden nu wel zestien doelpun ten tegen en dat komt echt niet omdat de spelers niet willen. De inzet is er, absoluut. Ik was er ook van overtuigd dat we van daag uit de put zouden kruipen, maar we zijn er nog iets dieper ingevallen." Heerjansdam-Hoek 2-0 (1-0). 16. Remco Koremans 1-0, 57. Christi aan Koremans 2-0. Scheidsrech ter: J.T.M. Zwaard (Maasland). Ge le kaart: Brian Pereira (Heerjans- dam) en Thomas Ragut (Hoek). Aantal toeschouivers: 400. Hoek: Filip van der Vloet; Thomas Ragut, Stijn Porteman, Jeroen van de Broeke, Wesley de Smet; Sam Ysebaert (46. Nyim Melki), Gunt- her de Meyer (61. Djamei Buy se), Pieter de Munnik, David Destor me; Steven de Croock (67. Bart Poppe) en Christophe Dewispelae re. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Zelfs een geboren opti mist moest gisteren na afloop van het duel tussen Terneuzen en OJC Rosmalen vaststellen dat de rood-zwarten zo goed als zeker zware tijden tegemoet gaan. De Zeeuws-Vlaamse eersteklasser werd door koploper OJC Rosmalen niet wegge speeld, maar verloor wel voor de vierde opeenvolgende keer (0-2). Met zes punten uit zes wedstrijden bivak keert Terneuzen met een jonge ploeg na de florissante competitiestart inmiddels aan de staart van de middenmoot. Trai ner Ardian Lekaj zag het ook na de vier de nederlaag op rij allemaal niet zo som ber in. De oefenmeester, die na de prima start voortdurend waarschuwde voor te groot optimisme en toen ook steeds liet weten nog altijd naar onder te kijken, moet een vooruitziende blik hebben ge had. Lekaj zei gisteren na afloop vertrou wen in zijn groep te hebben. „Als je geen kansen creëert, moet je je zorgen maken", vond de oefenmeester. „Wij creëren wel kansen. Nu gaan die naast. Straks gaan die ballen er wel in." De trainer erkende dat het nieuwe ver lies een zware domper was. „Dit zijn klappen", zei hij. „Nu moet de ploeg la ten zien wat haar kracht is. Ik moet daar bij duidelijkheid scheppen voor ieder een. Ik ben medeverantwoordelijk voor veel klappen." Daryl Rawidjan, die in de slotfase sterk inviel: „Er moet wel wat gebeuren, vind ik." Lekaj maakte zich echter sterk voor rust in de tent. „Er is nog niks aan de hand. Dit is een leerproces. Dan weet je dat er ups en downs zijn. Dit is een down. Wat mij blij maakt, is het goede spel van Jan Bosman en Tim Faassen, die voor mij men of the match waren. Dan praat je wel over spelers, die vorig jaar nog in de vijfde klasse en in de jeugd van Terneuzen speelden." Betere ploeg Terneuzen legde het af tegen een oppo nent, die in tegenstelling tot de thuis ploeg wel raad wist met de mogelijkhe den. OJC Rosmalen was ontegenzeglijk de beter voetballende ploeg, maar wist de veldmeerderheid nauwelijks in kan sen om te zetten. Het was zelfs tegen de verhouding in, dat de bezoekers na een kwartier spelen op voorsprong kwamen. Mike But was al vroeg in de wedstrijd dicht bij een treffer, maar zag zijn vrije trap via de handen van de uitstekende Brabantse doelman Joris van der Kam men op de paal ketsen en Hilary Chuk- wugbo in de rebound naast mikken. Chukwugbo schoof direct na de openings goal van de gasten de bal in de voeten van But, maar diens inzet werd van de lijn getrapt. Een paar minuten later had Van der Kammen een sublieme redding op een boogbal van But. En kort voor rust draaide Jorden Takidinne goed weg. om vervolgens Chukwugbo op maat te be dienen. De spits mikte uit kansrijke posi tie echter naast. Het bleek onvoldoende, ook al omdat het naarmate de wedstrijd vorderde aan de opbouw schortte. Terneuzen koos na rust bewust voor de lange bal, maar groef daarmee min of meer zijn eigen graf. Le kaj: „Ik vond dat die mannen achterin lef hadden, door met drie man op lijn te spe len. Ik gokte op de snelheid van Hilary." De aanvaller viel echter halverwege de tweede helft geblesseerd uit. OJC, dat op het middenveld heerste, speelde vooral sober en doeltreffend. De bezoekers ga ven een lesje in slagvaardigheid en scoor den uit een in eerste instantie afgeslagen hoekschop, die plots voor de voeten van Mo Idrissi viel. De Brabantse aanvaller haalde vanaf de rand van het strafschop gebied uit en zette zijn ploeg op voor sprong (0-1). Ver in de tweede helft profiteerde Theo van Geffen op een verre uittrap van zijn doelman van een misser in de Terneuzen se defensie. De Brabantse invaller schoot onberispelijk raak en bepaalde de uitslag op 0-2. Terneuzen-OJC Rosmalen 0-2 (0-1). 15. Mo Idrissi 0-1, 84. Theo van Geffen 0-2. Scheids rechter: J.F.A van den Eijnden ('s Hertogen bosch). Gele kaart: Mike But, Danny ter Steege (Terneuzen). Toeschouwers: 250. Terneuzen: Frans van der Veen; Remco van Leeuwen, Tim Faassen, Danny ter Steege, Erik-Jan Naudts (58. Niels Gommers); Jan Bosman, Mamadouba Gueye, Mike But, Jor den Takidinne; Hilary Chukumgbo (67. Da ryl Rawidjan), Marco Faassen (84. Jamo Waebeke). Terneuzen-aanvocrder Mike Bul wordt getackeld door een middenvelder van OJC Rosmalen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41