tesluit over Oude Vaart later PZC PZC Meneer, mag ik uw schietgeweer zien? Een mosselmaaltje van 225 kilo Modelbouwclubs hebben iets te vieren 11 lemeente Terneuzen en schoolbesturen willen meer overleg yerk aan de >eg in Hulst /HI/EIDO LaBan Open dag bij jrolbloedpaarden Geen natuurgebied bij Doel Drukte op jeugddag De Postduif Geen buikschuivers in Clinge Stenengooier aangehouden Kinderdierendag in Hulst succes agenda maandag 11 oktober 2004 |rchoila van Doorsselaer «NEUZEN - De d- finilieve duitvorming over de verhui- I, van basisschool Dc Oude irt is uitgesteld. De gemeente meuren en de betrokken wlbesturen hebben dit beslo- omdat er nog te veel ondui- ijkheden zijn. Zij willen over voeren met alle belangheb- jfcg, voor een besluit wordt omen. IULST - In de gemeente Hulst nrdt vandaag begonnen met igwerkzaamheden in de ilianalaan en het kruispunt iporllaanA'an Ceulenplein in luist en de Tulpstraat in Kloos- Etande. i wordt begonnen met 'herbestrating van de krui- i Sportlaan/ Van Ceulen- ui. Het betreft het kruispunt r hoogte van basisschool De ynaert. Tijdens de werkzaam- wordt het betreffende ;lte voor het verkeer af sloten. De werkzaamheden ne en naar verwachting drie da- in beslag. Op woensdag ordt begonnen met het herbes- taten van de Tulpstraat te loosterzande. Het werk wordt aseerd uitgevoerd en tijdens werkzaamheden wordt de pat afgesloten. Eind decem- f ligt de Tulpstraat er weer [nieuw bij. Donderdag is de dianalaan in Hulst aan de urt. Ook hier worden delen Sn de weg opnieuw bestraat en n het verkeer niet door de ilianalaan rijden. - (Advertentie) PARFUMERIE- Trefpunt der wereldmerken M I 0 D E l BURG Bezorgklachten: 0800-0231231 I op maandag t/m vrijdag ge- I durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie i zeeuws-vlaanderen yVillem Alexanderlaan 45 Postbus 145 «30 AC terimeuzen Tel: 0115-645769 Pax: 0115-645742 E-mail: redtem@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) WoutBareman Raymond de Frel Rene Hoonhorst René van Stee Prits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 «60 AB hulst Tel: (0114)372776 Pax'(0114)372771 Email: redhulst@pzc.nl J Sheila van Doorsselaer centrale redactie 1 Stationspark 28 j Postbus 31 4«0 AA goes #e|: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet .lWvvw.pzc.nl ,'E-mail: web@pzc.nl De gemeentelijke plannen om de twee basisscholen De Oude Vaart en Sint Willibrord samen onder te brengen in een nieuw gebouw nabij de Dokweg, stui ten op veel verzet. Buurtvereni ging Behouden Vaart en het spe ciaal opgerichte actiecomité wil len niet dat De Oude Vaart uit de wijk verdwijnt. Een school in de wijk houdt immers de leef baarheid op peil. Daarnaast zijn ook de bewoners van de seniorenappartementen aan de Azaleastraat fel tegen stander van de verhuizing van de school. Zij willen geen bebou wing op het grasveld tussen de Dokweg, Leliestraat, Azalea straat en Chrysantstraat. Ze zit ten niet te wachten op de (ver keersdrukte die een school met zich meebrengt. De gemeente lanceerde de ver huisplannen voor De Oude Vaart omdat er ruimtegebrek dreigt door de uitbreidingsplan nen van zowel De Oude Vaart als scholengemeenschap De Re de. Een stedenbouwkundig on derzoek heeft volgens Terneu zen uitgewezen dat uitbreiding van beide scholen niet mogelijk is. Op basis hiervan wil de ge meente, ook in het kader van het zogenaamde unie-locatiebe- leid, De Oude Vaart laten ver huizen. De buurtvereniging en het actie comité menen echter dat er plaats genoeg is voor uitbrei ding van beide scholen, als er maar goed onderling wordt over legd. Het zit de buurtvereniging en het actiecomité zo hoog dat ze woensdagmiddag een protestop tocht houden. Ze hopen dat, behalve ouders, kinderen en omwonenden van de basisschool, ook bewoners uit de omgeving van de Azalea- straat meelopen. De gemeente en de schoolbesturen hebben zich de onrust onder de bewo ners aangetrokken. Daarom is besloten de besluitvorming uit te stellen. „Om de informatiever strekking en de meningsvor ming zorgvuldig te kunnen af ronden, zal er de komende we ken overleg plaatsvinden tussen de diverse belanghebbenden", laat de gemeente weten. MEET - De Arabische vol- oed is het oudste paardenras Iwereld. Liefhebbers konden een kijkje achter de hermen nemen bij drie Zeeuw- l fokkers. De belangstelling [ioorhet open huis was matig. lemeet kwamen zo'n hon- mensen een kijkje nemen de Poolse Arabieren van idkiewa Arabians, isewacht Arabians in het iuws- Vlaamse Koewacht ver- elkomde dertig belangstellen- ai. Voor Koewachtse begrip- Hl is dat volgens een woorvoer- ir van het bedrijf zeker niet ttht „Want er is ook bijna ¥nreclame voor gemaakt." ok Stoeterij Mazuna Arabians (Sint-Maartensdijk hield open DOEL - Het gemeentebestuur van Beveren heeft een nega tief oordeel geveld over de plannen voor aanleg van een natuurgebied ten noorden van het bedreigde polderdorp Doel op de linkeroever van de Schelde. Het gaat om een landbouwgebied van ongeveer 110 hectare, nagenoeg grenzend aan het Land van Saeftinge. Landbouwers in de buurt vreesden voor de verzilting van de gronden, de on derbreking van doorgaande wegen en waardeverminde ring van hun eigendommen. Bovendien ligt er al een plan om duizend hectare grond in hetzelfde gebied (Hedwigpol- der) te benutten voor de aanleg van een overstromingsge bied in het kader van natuurcompensatie voor de verdie ping van de Westerschelde. Volgens de gemeente Beveren zijn al die plannen onvoldoende op elkaar afgestemd en is er te weinig oog voor de leefbaarheid van de landbouw en de polderdorpen. HEIKANT - Postduivenvereniging De Postduif uit Hei kant hield gistermiddag in gemeenschapscentrum 't Hei- ke een jeugddag die druk bezocht werd. De jeugd kon er kennismaken met alle facetten van de duivensport. De jeugd kon het in 't Heike gevestigde duivenlokaal van De Postduif bekijken. Deze is onder meer met computer en in ternet volledig gemoderniseerd. Ook het oude meldings systeem met gummiringen en duivenklokken stond uitge stald. De ruim vijftig aanwezige kinderen konden ook zelf jonge duiven ringen en vertroetelen. Een film en een rondje bingo maakten het feestje compleet. Ook werden de prijzen uitgereikt van de wedstrijdreeks waarbij 34 deelnemende kinderen werden gekoppeld aan zogenaam de adoptieouders, leden van De Postduif. Zij speelden dan op vijf vluchten telkens met vijf jonge duiven mee voor een klassement. Thomas Verdurmen won, op een ge deelde tweede plaats kwamen Jan-Nick Hollebek, Lean- der van Acker en Mervin de Beule. De derde prijs was voor Kjell Verdurmen. W. van Houte van de Postduif was zeer te spreken over de opkomst. „We moeten er voor wa ken dat de duivensport vergrijst." Inmiddels telt de Post duif zeven jeugdleden. CLINGE - De baan lag er glimmend bij, maar de deelne mers lieten het afweten. De wedstrijd buikschuiven bij ca fé De Landbouw in Clinge moest zaterdagmiddag afgebla zen worden. De kijkers, die wel in groten getale waren ko men opdagen, lieten weten dat het te koud was om op stro balen over een ingezeept zeil te glijden. Voor de uitbaters van De Landbouw, die steeds iets anders verzinnen om wat leven in de brouwerij te brengen, was het een tegen valler. Zaterdag staat er weer iets nieuws op het program ma: de promotie van bokbier. Liefhebbers kunnen dan vanaf 14.00 uur op een echte bokkenwagen een ritje door het dorp maken. Zondagmiddag kan de jeugd vanaf 13.30 uur op de bokkenkar stappen. Zij krijgen dan bovendien gratis een drankje en ijsje. BRESKENS - Een zestienjarige inwoner van Breskens is gisteren betrapt toen hij stenen aan het gooien was. Rond 3.15 uur zagen toezichthouders op het Oranjeplein dat hij klinkers opraapte en ermee smeet. Ook een verdachte die de portieren sluit, is niet veilig voor de politie. door Sheila van Doorsselaer TERNEUZEN - „Zo, wat vond je van de cellen? Zal ik voor vanavond alvast een plaatsje voor je reserveren?" De kleuter stopte pardoes met drammen. Zo'n twaalfhonderd belangstellenden kwamen af op de Landelijke Poiitiedag in Terneuzen. Achter het bureau aan de Rosegracht trok de Zeeuws-Vlaamse po litie alles uit de kast om het publiek ken nis te laten maken met haar dagelijkse bezigheden. „Meneer de politie, mag ik uw schietgeweer eens zien alstublieft?" Vol ontzag kijkt een jongetje met een zelfgevouwen kartonnen politiepet op naar de stoere mountainbike van een van de leden van het Temeuzense bi- ke-team. „Ah joh, zo'n fiets is toch niks? Heb je mijn motor al gezien? Stuk- kie rijden?" Een motoragent rammelt met zijn sleutelbos en het ventje loopt gebiologeerd achter hem aan. Rijden mag natuurlijk niet, maar kinderen én volwassenen mogen wel even op de mo tor zitten. Dat levert altijd leuke foto's op voor thuis. Vooral kinderen konden zaterdag hun hart ophalen en hun ouders, vooral de vaders, hadden meteen een goed excuus om mee te doen met alle activiteiten. Va ders moedigen hun kinderen aan vooral raak te schieten op de geïmproviseerde schietbaan en hopen op een uitnodiging het ook eens te mogen proberen. De mu nitie bestaat uit verfpatronen, kogels met een zacht plastic kapje waar een taaie roze kleurstof in zit. Lucas van den Brouckere (4) uit Terneuzen loopt trots rond met een koker met daarin zijn scorekaart. Die gaat zeker mee naar huis. Garnaalwerper Bezoekers mogen ook hun vingerafdruk ken laten afnemen. Kleine drupjes inkt worden op een metalen plaat gedaan en met een roller wordt de inkt zo dun mo gelijk uitgesmeerd. „Het laagje moet zo dun zijn dat je er de krant door kan le zen", legt een agente uit. Kinderen staan in de rij, zij hebben er de zwarte vingertoppen wel voor over. De afdruk ken worden op vakjes op een kaartje ge zet, voor elke vinger één, en ook dat kaartje mag mee naar huis. Veel bezoe kers gaan met een tas vol pennen, stickers, folders, vouw-je-eigen-politie- pet pakketten enpapieren vouw-poli- tieauto's huiswaarts. „Mag ik alstu blieft nog zo'n vouwautootje? Ik heb na melijk twee kleinkinderen..." Vooral de politiehelikopter, die vanaf Schiphol is komen vliegen, en het pant servoertuig trekken veel bekijks. Het is voor velen voor het eerst dat ze een heli vanbinnen mogen zien. De kinderen ge bruiken het pantservoertuig nog het meest als klimrek. Het donkerblauwe gevaarte op rupsbanden is van de Ko ninklijke Marechaussee en komt uit de kazerne in Den Haag. De zogenaamde YPR wordt voornamelijk ingezet bij an ti-terroristische acties. Volwassenen en kinderen mogen achter het stuur plaats nemen en ongehinderd aan alle knopjes zitten. „Zit er ook een garnaal werper op?", vraagt een jongetje met een bloed serieuze blik aan de YPR-chauffeur die gewillig alle vragen beantwoordt. „Hij bedoelt: granaatwerper", verduidelijkt de vader. Nee, die zit er vandaag niet op. In de garage aan de Rosegracht staan diverse kraampjes. Bij een ervan kun nen bezoekers informatie krijgen over hoe ze hun huis het beste kunnen bevei ligen tegen inbraken. Bij een ander kraampje is een glazen vitrine ingericht met zaken die de politie zoal in beslag neemt. Er liggen messen, vals geld, pis tolen, hasj en wiet maar ook harddrugs: een flesje methadon, zakjes heroïne, co caïne, amfetamine en XTC. Zelfs echte foto Camile Schelstraete 'bolletjes', afkomstig uit het achterste van een smokkelaar, zijn te zien. De drugs zijn echt en liggen dan ook achter slot en grendel. Voor het apparaat dat kan aantonen of geld en paspoorten echt of vals zijn, staat een lange rij. Portemonnees wor den getrokken, iedereen wil wel even checken of het eigen briefgeld wel in or de is. Agenten leggen uit waar mensen valse biljetten met het blote oog aan kunnen herkennen. Veel vervalsingen zijn echter zo goed, dat het speciale ap paraat eraan te pas moet komen. De demonstraties met de politiehonden en het bïke-team oogsten veel applaus. Het bïke-team in Terneuzen telt acht speciaal getrainde agenten die de bezoe kers laten zien wat voor technieken ze in huis hebben om een arrestatie te ver richten. De agente die voor de gelegen heid de rol van verdachte speelt, wordt niet bepaald zachtzinnig aangepakt. Ze wordt over de fiets getrokken, dan weer in volle vaart uit evenwicht en ten val gebracht. Het schouwspel is zo levens echt dat sommige kinderen niet durven te kijken. De bikers stellen hen na af loop weer op hun gemak. „Wil jij mijn handboeien eens om? Ja? Dan hoop ik dat het ook de laatste keer is dat dat gebeurd. Als je goed je best doet op school, kun je later misschien ook bij de politie. Mag jij bij boeven de handboeien om doen, leuk hè?" door Gino van den Broecke TERNEUZEN - De grote zaal van het Zeldenrust-Steelantcol- lege was zaterdag weer het de cor voor de jaarlijkse mossel maaltijd van de afdeling Groot Terneuzen van De Zonnebloem. Honderdvijfenzeventig gasten en vrijwilligers genoten van een gezellige middag. Met 200 gasten en 72 medewer kers is de afdeling Groot Terneu zen de grootste afdeling van De Zonnebloem in Zeeland. De gas ten van De Zonnebloem zijn veelal nog zelfstandig wonende alleenstaanden. De middag begon om twee uur met een kopje koffie in de grote zaal van het Temeuzense school gebouw. Rond half drie was er na het openingswoord van voor zitster Virgi van der Laan een muzikaal optreden van Schip- pers-Shantykoor De Dekzwab- bers. Dit koor uit Terneuzen be staat pas één jaar, maar de le den zongen de sterren van de he mel. De aanwezigen genoten met volle teugen. Na een pauze kregen de gasten nog een drank je geserveerd om de kelen te sme ren voor de meezingers tijdens het tweede optreden van De Dekzwabbers. Bij Glory, Glory Halleluja gingen de handen in de lucht en werd er luidkeels meegedaan. Daarna kon er worden genoten van de 225 kilo versgekookte mosselen, die buiten waren klaargemaakt door de vrijwilli gers. Dit jaar kreeg De Zonne bloem wederom hierbij hulp van de Heren van de Ronde Ta fel. Dit is een serviceclub van mannen tot veertig jaar die be langeloos meehelpen om de mid dag vlekkeloos te laten verlo pen. „Twee jaar geleden zijn ze daar mee begonnen, als project, en dat is hen goed bevallen. Nu hel pen ze ons vaak met allerlei za ken tijdens onze activiteiten. Wij zijn daar enorm blij mee", aldus Van der Laan. Voor dit jaar staan onder ande re nog een sinterklaasviering en een kerstactiviteit op de agenda. Een van de Heren van de Ronde Tafel schept op tijdens de jaarlijkse mosselmaaltijd van Dc Zonne bloem. foto Wim Kooyman door Gino Van den Broecke TERNEUZEN - De Modelbouw verenigingen Zuid-Zuidwest uit Terneuzen en Enterprise uit Hulst vierden afgelopen week einde een heuglijk feit. Zuid-Zuidwest bestond 25 jaar en Enterprise showde tijdens een modelbotenwedstrijd trots de nieuwe steiger die door de ge meente was gerealiseerd. Zaterdag was voor Zuid-Zuid west de heuglijke dag in Terneu zen. In paviljoen Westkant toon den de leden van de club van 10.00 tot 16.30 uur trots hun pronkstukken aan het belang stellende publiek. De club telt nu 52 leden, die zich niet alleen maar toeleggen op het nabou wen van schepen, maar ook an dere zaken worden in miniatuur formaat namaken. Zo waren er allerlei bouwwerken te bewon deren. Naast sleepboten, binnen vaartschepen, botters en onder zeeboten stonden er ook enkele auto's, een molen en een werken de stoommachine uitgestald. Het bouwen van de modellen neemt vaak jaren in beslag. Ze worden met veel precisie in el kaar gezet aan de hand van teke ningen en foto's. Na de tentoon stelling werd de dag afgesloten met een gezamenlijke maaltijd en een feestavond. Zondagmiddag vierde Model bouwvereniging Enterprise aan de Hulsterse binnenvest met twee clubwedstrijden de inge bruikname van de voor hen ge bouwde steiger. De oude was he lemaal verwaarloosd en ver nield. „De gemeente Hulst ver- HULST - Bij de Buitenvest in Hulst werd gisteren de elfde Kinderdierendag gehouden. De kinderen konden ritjes ma ken met een pony of koetsjes, er was een tent met vogels, klein- dierverenigingen promoten hun hun activiteiten. Buiten waren er demonstraties van honden school Sloeber en kon men hulp honden en politiehonden aan het werk zien. Ook was er een wedstrijd hoefijzer smeden. In de tent kon de jeugd figuurza gen en kleuren of zich laten schminken. dient een dikke pluim. Het eind resultaat is echt schitterend. Het is alleen jammer binnên twee weken ons plekje alwéér bespoten is met graffiti en dom me leuzen", zegt F. Valcke van Enterprise. Onder goede belangstelling be streden de twintig leden elkaar op het Hulsterse water. Ze moes ten met hun boten op verschil lende manieren door elf boeien manoeuvreren. De wedstrijd zondagmiddag was de laatste van vijf. Op de feestavond wor den de prijswinnaars van het al gemeen klassement bekend. „Die avond is er dan ook eentje voor de vrouwen. Dan laten we voor een keertje onze boten thuis en krijgen zij de aan dacht", besluit Valcke. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum 13.30 uur: Kaarten en biljarten; De Halle, 14.00 uur: Prijskaarten en bil jarten; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten en biljar ten; De Boemerang, 19.30 uur: Kartonnage en kaartjes maken; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten en kaarten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.30 uur; Kaarties maken, computeren; 13.00 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Jeu de boules, compute ren, bingo de Zonnebloem; De Blaauwe Hoeve, 13.30 uur: Kaarten; De Halve Maan, 20.00 uur: KVG lezing 'Mode door de eeuwen heen'; KOEWACHT De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur; Bingo; 14.00 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Ouderen- koor; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; OSSENISSE Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dansen voor beginners; 20.00 uur: Country line dansen voor ge vorderden; SAS VAN GENT - St. Albert, 14.00 uur: Kaarten; De Vlaanderen, 20.00 uur: Bingo; ST. JANSTEEN - Café De Kroon, 14.00 uur; Kaarten; De Warande, 9.30 uur: KVO volksdan sen; 10.30 uur: Biljartles; 14.45 uur; Kookles senioren: 15.30 uur: Kreatieve Vorming techniekclub; 19.30 uur. Repe titie toneelclub, jaarvergadering KVO; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Kaarten bieden en jokeren en biljarten; Sporthal 't Zwaantje, 13.00 uur: Koers bal en bowls; 't Schelpenhoekje, 15,00-18.00 uur. Jeugdcentrum Meetpoint; 19.00 uur: Country line dansen voor beginners; 20.30 uur: Country line dansen voor ge vorderden; WESTDORPE Concordia, 13.30-15.30 uur: Solo dansen voor ouderen; ZUIDDORPE Schuttersterrein, 14.30 uur; Schieting op de staande wip.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39