Leen IJzelenberg matchwinnaar wos is goudhaantje van Zierikzee WIK'57 verliest tumultueus duel K !'h 60 Kim van EL Kim van Veen 3'1 ^mlTkerkel Aantal toe' iim van Veen: Irie goals als ifscheidscadeau chouwse tweedeklasser koestert 2-1-zege op SCO Zierikzee Al leeft zich uit HSD zet opmars voort Zonnemaire wint thuis weer Winst vc Lob en Zeelandia Puntenverlies Heinkenszand Duiveland alleen aan de leiding na 1-0-overwinning bij Serooskerke door Ko de Ridder CHARENDIJKE - Met drie «Ifers omringde ZSC-speler imvan Veen zijn afscheidswed- trijd met een gouden randje. E«n droomafscheid". reageer- e trainer Leen Koster dan ook, adat zijn ZSC'62 in de derde iasse A met 3-1 had gewonnen tt's-Heer Arendskerke. oster toonde zich opgelucht na itweede seizoenszege. „Een be- itgnjke overwinning. Het ging aed. de beleving was er en het eiang van de wedstrijd was ooraf duidelijk.Door de over timing lonkt de middenmoot ^r ZSC'62. Na ruim twintig nuten kwam de ploeg uit diarendijke aan de leiding, iddenvelder Wouter Fioole szond een pass op Kim van kq. die de trap op waarde in ktte en 's-Heer Arendsker- Moelman Arno Quist passeer- tVan Veen beloonde zijn trai nen ploeg voor het in hem ge lalde vertrouwen. In zijn laat- optreden voor de club was basisplaats zijn deel. Kos- -Kim is voor mij tot op het te'st één van de selectiespelers Bleven En dat hij vandaag spelen was een extra mo- vatie voor hem." te minuten na rust leidde on- chtzaamheid in de ZSC-defen- voor de gelijkmaker van •Heer Arendskerke. Jarno van KKreeke maakte 1-1. Lang groten de bezoekers niet genie te van de gelijke stand, want «aen pass van achteruit schoot 30 veen zijn tweede treffer J de middag binnen. In blessu- zorgde hij voor de slag- «>om op de taart. Namiscommu- 03 e tussen de doelman en Verdediger kon de aanvaller J5® beiden komen en zijn Poeg trakteren op zijn laatste F® het gestreepte shirt ZSC 62. Van Veen verkast ïoorajn werk naar Gouda. - Arendskerke 3-1 (1-0). m J™Van,Veen 1-0, 55. Jarno Rechter: J. Pekaar (0phe- bXfni kaart: Martin Kiesen- Ea 2) en Dennis 0P't H°f h2\,Sander Vaane' Marco de E T Kl^sen, Kasimier ISO ThT an'Winem Dorreman (SO tehmas Pe"et)i Leon Weeda E fcfï81 Vaan*)> Wouter Fi- W)c iw <- a en Gerard Ver- mÜnln^iesenbero <55- John m "we) en Kim van Veen. SEROOSKERKE - Na een wed strijd bol van spannning en een hoge amusementswaarde stond het scorebord bij Serooskerke - Duiveland na negentig minu ten op 0-1. Door deze zege en de overige uitslagen in de der de klasse A werd Duiveland koploper en heeft het de eer- ste-periodetitel binnen handbe reik. In de wetenschap dat alleen bij winst aansluiting bij de top mo gelijk was, begon Serooskerke vol furie aan het duel. Reeds binnen drie minuten had de ploeg al vier comers afgedwon gen. Het aantal corners zou de ze middag oplopen tot achttien stuks, maar geen van allen met een doeltreffende afloop. Maar zo gaat het wel vaker: als de kansen aan de ene kant niet benut worden, dan valt de goal aan de andere kant. Zo ook nu. In de vijfde minuut bij de eerste aanval van Duiveland was het Barrv Steenpoorte die de bal voorbracht. Leen IJze lenberg in het centrum bedacht zich geen moment en middels een strak schot lag de bal in het Serooskerke-net: 0-1. Vanaf dat moment was het vooral Duiveland dat het ini tiatief naar zich toe trok. De ene na de andere aanval rolde richting Serooskerke-doel. Ronald Zwager werd veel vuldig in stelling gebracht. De opkomende Dennie le Comte en Barry Steenpoorte verzorg den de aanvoer. Dat het 0-1 bleef en Duiveland niet verder kon uitlopen, was onbegrijpe lijk. Kiezelhard Serooskerke kreeg slechts twee kleine kansjes. In de dertigste minuut een kiezelharde vrije trap van aanvoerder Frank Al- laart, maar helaas voor hem naast. En weer drie minuten la ter was Wilco de Keuning niet bij machte de voorzet van Alex de Visser doeltreffend af te wer ken. Na de rust eenzelfde start als in de eerste helft. In zeer korte tijd had Serooskerke weer drie corners te pakken. En in de 58e minuut kreeg het via Nicky Holmes een goede kans na een domme overtreding van Lex (rechts) jaagt op de bal. Ploeggenoot Dennie le Comte (links) wordt in de gaten gehouden door een foto Lex de Meester Duiveland-speler Ronald Zwager speler van Serooskerke. Zwang. Serooskerke had inmid dels ook al aanvoerder Frank Allaart geblesseerd zien uit vallen (een flinke hamstring blessure). En Duiveland-doel- man René Zwart zag weer de nodige comers aan zich voorbij gaan. Zwart na afloop: „Hoe veel corners het zijn geweest, weet ik niet maar wel veel. Ik ben blij met de overwinning en het feit dat ik de nul heb gehou den geeft mij ook een goed ge voel." Opvallend was de Duivelandse wissel van Ronald Zwager bij Duiveland. Trainer Jan Hei kamp hierover na afloop: „Het was een wisseling zuiver van tactische aard. Ik kon niet meer gaan voor het tweede doelpunt, dus bracht ik een meer verdedigende speler in die bij balverlies sneller weer de bal zou kunnen herverove- ren. Duiveland moest vandaag werkvoetbal spelen en daarbij heeft iedereen zich volledig in gezet." Wilmar van der Sande, een van de Duiveland-uitblinkers, na afloop: „Dit is niet mijn favo riete spel. Ik hou er meer van zelf spelbepalend te spelen. Vandaag moest er echter ge buffeld worden en dan weet je dat je dan in dienst van het team moet spelen. Vandaar dat ik ook blij ben met de zege." Duidelijk Er veranderde niets meer aan de stand. Trainer Leendert Geelhoed van Serooskerke was bij de analyse na afloop heel duidelijk. Geelhoed: „Bij rust had het 0-3 kunnen staan, maar als dat dan uitblijft pro beer je in de rust alles nog even door te nemen. Conditioneel staan we er, maar wat we mis sen is een speler die het voor touw neemt en door coaching en voetbalintellect de zaak op de rails krijgt. Daar heeft het vanmiddag aan ontbroken en hebben we de boot voor aan sluiting bij de top gemist. Dui veland is op dat gebied verder dan wij, maar wij blijven daar aan werken." Beide teams hebben volgende week geen bekerverplichtin gen. Duiveland speelt echter thuis tegen Yerseke een compe titiewedstrijd uit de tweede pe riode die naar voren is gehaald. Voor wat betreft de titel in de eerste periode staat Duiveland er goed voor, maar er liggen nog voldoende kapers op de kust. Serooskerke - Duiveland 0-1 (0-1). 5. Leen IJzelenberg 0-1. Scheidsrechter: V.M Wagenaar (Krabbendijke). Gele kaart: René Cevaal, Frank Rooze en Tom Breedijk (Serooskerke), Jan IJze lenberg (Duiveland)Aantal toe schouwers: 100. Duiveland: René Zwart, Jasper van Almenkerk, John Bolle (56. Leo Burgers), Lex Zwang. Mar- nix van der Hulle, Bert-Jan van Damme (54. Jan IJzelenberg), Wil mar van de Sande, Leen IJzelen- berg, Ronald Zwager (75. Marcel de Bruine), Barry Steenpoorte, Dennie le Comte. >or Klaas Verspoor pon van den Aarssen ERIKZEE - „We wilden in ie- [r geval niet voor de derde eer op rij voor eigen pi. -liek af schoten worden." Zo bracht Uinker Serge Berrevoets zijn roelens na de benauwde [-overwinning op hekkenslui- rSC0 onder woorden. mkaj treffers van Michel Win- 15 en invaller Thomas Vos k? Zierikzee na de overwin- og van vorige week bij Don- n ook voor eigen volk aan de aüevekant van de score. Met- 2 verwijderde de ploeg zich nier van de onderste plaatsen, l opluchting van Berrevoets. [e; was zeker nog niet glans- e. maar er zit wel een stijgen- lijnin." feite maakte Zierikzee het gis- en vooral zichzelf moeilijk, (tegenstander uit Oosterhout eek niet zomaar op de onder plaats te staan en maakte n povere indruk. Toch namen bezoekers in de openingsfase [hetniets de leiding. Een afge- agen hoekschop viel voor de aeten van de vrijstaande Mar- d Timmermans die in het ui- ste hoekje binnenprikte: 0-1. olie buit Ie vroege treffer veranderde iel veel aan de strategie van ienkzee. De thuisclub, met her- iltrainer Kees Hagesteijn nog tijd op de bank voor de ge torste Romeo van Aerde, wil- i vooruit voetballen. Voorin reeg Rutger Kooman als diep- e spits regelmatig assistentie an Patrick Verkaart, Lee Mol n de aan de linkerkant excelle- ende Berrevoets. Zierikzee was r op gebrand om de volle buit i pakken, aldus Hagesteijn. De kunst is om juist van de on- erste ploegen te winnen. Al ten op die manier krijg je jcht." Iet voorbereidend werk van srrevoets werd door zijn colle t's lange tijd niet van een pas end vervolg voorzien. Patrick erkaart aaide de bal in vrije po- tie en Elmar Verhage schoot, et de keeper al niet meer op de Martijn van Grunsven haalt uit op het doel van SCO. Zijn schot zou geen doel treffen. lijn, ook al te zacht in. Verkaart kwam voor de tweede maal niet verder dan de benen van doel man Bas Polak, nadat Verhage hem keurig in stelling had ge bracht. De gelijkmaker was il lustratief voor de aanvallende onmacht bij de thuisclub. Twee man maaiden over de voorzet van Berrevoets heen, totdat de mee opgerukte Michel Winkels de bal voor de voeten kreeg: 1-1. Nog even bleef Zierikzee gas ge ven, met een juist over de lat ge tikte kopbal van Berrevoets en een inzet van Martijn van Gruns ven die miraculeus over de lat caramboleerde. Daarna was het tot ver in de tweede helft met de aanvallende impulsen gedaan. Hagesteijn had het verbaasd aangezien. „Na die gelijkmaker vielen we terug. Terwijl zo'n goal juist vertrouwen moet ge ven." Donkere periode SCO was te zwak om gebruik te maken van de angst die in de rood-zwarte linies sloop. Voor de payze strafte Remco Kie- böóm bijna een foutje van doel man Jaco van der Schee af en kort na de hervatting kopte Mi ke Snoeren rakelings over de lat. Het was de voor Kooman in de ploeg gekomen Thomas Vos die de ban halverwege de twee de helft brak. Na een donkere periode vol privé-leed vierde Vos zijn rentree met de winnen de treffer. Aangever was weder om Berrevoets die het balletje op maat klaar legde, Vos hoefde er enkel maar het voetje tegen te zetten: 2-1. Iedereen gunde het de match winnaar. Hagesteijn. „Thomas bewijst dat hij een neusje voor dit soort momenten heeft." In het resterende deel was het voor al Van der Schee die zich onder scheidde. Tot driemaal toe hield hij met knappe reddingen zijn ploeg op de been. Vooral de reac tie op de inzet van de na een snel genomen vrije trap geheel vrijstaande Aldro Mastro Mateo mocht er zijn. Berrevoets, de koning van de as- sist, koesterde de drie punten. „We hebben nu twee keer ach ter elkaar goed op resultaat ge speeld. We zijn geen wereld- ploeg. Dat waren we vorig jaar ook niet. We moeten vooral hard werken en zo onze punten pakken. Gelukkig kruipen we nu richting middenmoot en kun nen we wat rust gaan kweken." Hagesteijn maakt ondanks het maximale rendement onder zijn bewind weer plaats voor Van Ae rde. Zo hoort het ook. „Het was Romeo's opstelling, het waren Romeo's wissels en Romeo's tac- foto Dirk-Jan Gjeltema tiek. Dit is vooral leuk voor de groep. Belangrijk is dat we nu van staartploegen als Uno Ani mo, Dongen en SCO bij elkaar zeven punten hebben gepakt." Zierikzee-SCO 2-1 (1-1). 10. Mar tijn Timmermans 0-1, 30. Michel Winkels 1-1, 65. Thomas Vos 2-1. Scheidsrechter: P. Quinten (Co- lijnsplaat). Gele kaart: Sahin Sari (SCO). Aantal toeschouwers: 150. Zierikzee: Jaco van der Schee, Bar ry Hage, Envin Nelissen, Michel Winkels, Martijn van Grunsven (88. Mariko Rouiv), Lee Mol, Jarno Vermeulen, Elmar Verhage, Serge Berrevoets, Rutger Kooman (55. Thomas Vos), Patrick Verkaart (Wesley Goud) maandag 11 oktober 2004 s2 1 ZIERIKZEE - De ene wedstrijd is de andere niet. „Het was een verschil van dag en nacht met vorige week", meldde Zierikzee-trainer Eddie Kiesenberg nadat zijn A-junioren in de hoofdklasse Zeelandia Middelburg Al hadden opgerold: 9-1. Zowel qua wedstrijdinstelling als het vertoonde spel toonde Kiesenberg zich tevreden. Door een hattrick van Leon Sinke stond Zierikzee al na een half uur spelen op een 3-0-voorsprong. Na de 2-0 werd een speler van de bezoekers uit het veld gestuurd en kreeg Zierikzee eigenlijk vrij baan. Toch wist Zeelandia Middel burg vlak voor de thee via een afstandschot nog terug te komen tot 3-1. Een snelle goal na rust, kopbal Werner Boot uit een vrije trap van Danny Snijders, gooide de wed strijd definitief op slot. Leon Sinke, Arjan Smalheer, We sley Quist (2x) en Leon Sinke maakten 9-1. ZIERIKZEE - In de reserve derde klasse van de hockey-1 competitie voor mannen boekte HSD een vrij gemakkelij ke zege (4-1) op Push. Door die zege blijft HSD in de kop van de klassering. Dat komt mede doordat het resultaat van vorige week tegen Middelburg (2-2) vervalt. Middel burg heeft zich door personele problemen teruggetrokken uit de competitie. Tegen Push 13 was de beginfase wat rommelig, maar toen HSD eenmaal het juiste ritme had gevonden, was er spra ke van een vrij enerverend gebeuren. In de eerste helft konden de bezoekers het nog enigszins bijbenen, al was ook toen reeds de thuisploeg beter. Dat drukte HSD na een kwartier uit in de 1-0 van Mark van Doorne (strafscor- ner). Na fraai combinatiespel scoorde Ike Joziasse niet veel later 2-0. Even stribbelde Push tegen (2-1), maar in de tweede helft was er sprake van éénrichtingsverkeer. Het was Robert Jobse die met een fraaie sleeppush uit een strafcomer 3-1 liet noteren. Vijf minuten voor tijd werd het 4-1 door Mark van Doorne. Na de nederlaag in de ope ningswedstrijd tegen Zevenbergen leverde HSD tot nu toe geen punt in. Met de terugkeer binnenkort van de nog steeds geblesseerde Frank Huisson heeft de ploeg de ambi tie om kampioen te worden nog niet opzij gezet. ZONNEMAIRE - De voetballers van Zonnemaire hebben gisteren ook hun derde thuisduel van het seizoen gewon nen. Het derde team van Renesse werd met 5-1 verslagen. Trainer Wim van de Linde bekende, dat Renesse de eerste helft beter voetbalde maar dat Zonnemaire slagvaardiger, was. Goals van Stefan Verseput en Leonardo betekende een 2-0-stand halverwege. Direct na rust maakte Leonar do 3-0 en toen ging Zonnemaire vrijuit voetballen. Leo nardo maakte ook 4-0, waarna Edwin de Vlieger met een fraaie trap 5-1 maakte. ZIERIKZEE - De volleyballers van vc Lob en Zeelandia hebben zich in de top van de ranglijst gemeld in de recrea tieve competitie van Zierikzee. Beide teams wonnen met 3-0 (vc Lob van Duiveland Vastgoed/Kwiek H3 en Zeelan dia van titelverdediger Big Boss) en volgen koploper Wea/Mevo'80, dat een duel meer speelde, op één punt. In poule B zijn drie leiders, in poule C Marleco/ClOOO/ Clu- zona en in D DRV accountans/Wik 2. door Klaas Verspoor GOES - Bruse Boys kwam in de vierde klasse B tot de zesde over winning van het seizoen. In Ber gen op Zoom was Bru met 4-0 te sterk voor ZPR'84. Stavenisse klopte Mevo en het duel SPS - Smerdiek eindigde in een 2-2-ge- lijkspel. Brouwershaven pakte de volle winst tegen Vrederust (4-1) en WIK'57 vertrok met een kater uit Heijningen. Chrislandia - WIK'57 4-0: Een wedstrijd met een rode rand, want beide ploegen eindigden het duel met negen man. Scheidsrechter Priest uit Waal wijk trok in de tweede helft, na een forse charge op Ferrie Berre voets, de rode kaart voor Marco Polak van Chrislandia. WIK-speler Bart Boot, die het opstootje trachtte te sussen, kreeg ook rood voorgeschoteld. Vijf minuten later leidde een overtreding op Berrevoets we derom tot een rode kaart. Jilles Visser kreeg zijn tweede geel en dat leidde tot hevige protesten van Chrislandia-kant. Scheids rechter Priest staakte het duel. Na een onderbreking van ruim twintig minuten kreeg de thuis ploeg om dubieuze redenen een strafschop en niet veel later nog één waarbij WIK-speler Leen dert de Jonge voor de gemaakte overtreding een tweede gele kaart kreeg. Na de twee straf schoppen wist Chrislandia nog twee keer te scoren. Arie Huif kar, Pascal Pleijt en Comé Jon- genelen (2x) verzorgden de Bra bantse productie. Brouwershaven - Vrederust 4-1: Na negentien minuten bracht Pieter Kristalijn Brouwersha ven uit een strafschop op een 1-0-voorsprong. Richard van der Meer en Clement van Splun- der, uit een indraaiende corner, zorgden daarna voor 2-0 en 3-0. Op slag van rust scoorde Rudi Langenberg namens Vrederust tegen. In de tweede helft start ten de bezoekers goed maar het was toch Brouw dat in de per soon van Frank Kristelijn op nieuw het net vond. Vrede rust-speler Adrie Bakx kreeg nog een rode kaart wegens com mentaar op de leiding. ZPR'84 - Bruse Boys 0-4: Op nieuw een overwinning voor Bruse Boys en wederom geen te gentreffer. Al na vier minuten werd een inzet van Marco Ket ting door ZPR-speler Hamdi Acikhoz in eigen goal gewerkt en die stand bleef lang op het, bord. Na wat omzettingen aan Bruse kant eiste George Geluk in de tweede helft de hoofdrol voor zich op. Met een glaszuive- re hattrick bezorgde hij Bruse Boys een ruime overwinning. Stavenisse - Mevo 4-2: Stavenis se was de betere ploeg en boekte, een verdiende overwinning. San- der Smits opende de score voor de thuisploeg en Kees van Put ten zorgde daarna voor de 2-0. Leon Hendrikse bepaalde ver volgens de ruststand op 2-1. Via treffers van Jeremy Gierman en Jacco Knuist liep de thuisploeg na rust uit naar een comfortabe le 4-1. Abdul Mackeni bepaalde daarna de eindstand op 4-2. SPS - Smerdiek 2-2: William Lisseveld zorgde er voor dat SPS met een 1-0-ruststand de. kleedkamer opzocht. Na de 2-0, gescoord door Thijs Nijmeijer, leek SPS voor de drie punten te gaan. Smerdiek dacht daar an ders over en pakte door goals van Erik van Haaften en Mo hammed Allali alsnog een punt. GOES - In de vierde klasse A leed Heinkenszand het eerste puntverlies. De derby tegen Wolfaartsdijk eindigde in 1-1. VCK won knap met 2-0 van Be velanders en Kruiningen was met 2-1 te sterk voor Wemeldin- ge- Apollo'69 - Colijnsplaatse Boys 1-1 (0-0). Bas de Koeijer 1-0, Ro nald Jansen 1-1. Bevelanders - VCK 0-2 (0-0). San- der Jasperse 0-1, Jacco Jansen 0-2 Cadzand - Hoedekenskerke 6-2. Cadzand: Angelo Martlé 3, Peter Nieskens 2, Philip Keijmel 1. Hoe dekenskerke: Nijsse 0-1, Nijsse 6-2. Krabbendijke - Borssele 2-1 (1-0). Danny Weber 1-0, Theo van Hou ten 2-0, Daniël Beyerlein 2-1. Kruiningen - Wemeldinge 2-1 (1-0). Onnie Scholten 1-0, Richard Schouten l-lMartijn Sinke 2-1. Nieuwland - SV1) 2-3 (1-2). Niels van den Dries 0-1 (strafschop), Ri chard Jacobs 1-1, Niels van den' Dries 1-2, Marcel van Oosten 1-3, Arjan Zijl 2-3. Wolfaartsdijk - Heinkenszand 1-1 (1-0). Harm Fluijt 1-0, Merijn van Liere 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35