Emmer vol appeltjes voor Kwiek Late beloning voor SKNWK PZC Delta Sport heefi werk te verzettei Scaldina komt solo aan leiding DFS haakt af bij koplopers Trainer Breeman woedend op volleybalsters uit Bruinisse na 0-4-verlies Duel Groede gestaakt Vijfde plaats Piet Verschurt Korfbalduel wordt afgelast Ouwerkerk klimt op de ranglijst uitslagen maandag 11 oktober 2004 door Bauke Boersma BRUINISSE - Misschien maar goed ook dat Arjan Breeman zijn verhaal pas ruim tien minu ten na afloop van de wedstrijd deed. Anders had de coach van de volleybalsters van Kwiek, die in de eigen hal met 4-0 van Wik verloren, verbaal wellicht wat al te fors uitgehaald. Nu was er een tikkeltje nuance. Al verborg Breeman zijn woede niet. ,.De ergste boosheid is nu een beetje gezakt'', zei de kleine vol leybaltrainer uit Zuidland zater dagavond toen de kille cijfers 19-25, 20-25, 23-25 en 25-27 al geruime tijd van het scorebord waren gehaald. „Maar man, wat was ik tijdens de laatste twee sets en direct na afloop van de wedstrijd witheet, zeg. Reken maar dat ik dinsdag nog flink wat appeltjes met de ploeg heb te schillen." Een hele emmer vol, zo moet ge tuige de woorden van Arjan Breeman (41) gevreesd worden voor de meiden uit Bruinisse. En met het schilmes vervaarlijk in de aanslag zal de trainer de volleybalsters dan nogmaals TERNEUZEN - De wedstrijd Groede-Hoofdplaat haalde giste ren het einde niet in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal. In de 37e minuut werd dit duel bij de stand 1-0 (doelunt Mirsad Cedic) gestaakt. Bij een vrij onschuldig ogend duel kwam Groede-speler Don- ny van Hoeve ongelukkig met zijn hoofd op de grond terecht en bleef liggen. Het ergste werd gevreesd en per ambulance werd hij in allerijl naar het zie kenhuis vervoerd. Na uitgebreid onderzoek bleek het mee te val len. Alleen zijn nekspieren en en kele aanhechtingen hadden een behoorlijke beschadiging opgelo pen. Hij mocht gisteravond nog huiswaarts keren. fijntjes wijzen op hun gestuntel in de derde en vierde set. „Kijk, over de eerste en tweede set zul len ze mij niet horen. Daarin hadden we simpelweg geen mo ment kans om te winnen. Maar zowel in de derde als de vierde set waren er veel momenten waarop ze niet alert waren. Ik nam op belangrijke momenten steeds een time-out om ze te wij zen op bepaalde ontwikkelingen die zouden volgen. Maar prompt gebeurde dan toch datgene waarvoor ik al bang was." De Schouwse volleybalsters, zo wilde Breeman maar zeggen, lie ten de kampioenskandidaat uit Groot-Ammers keer op keer ont snappen. Zelfs een 18-15-voor- sprong in de vierde set was nog niet besteed aan Kwiek. „Ik wist exact hoe Wik die achter stand zou gaan aanpakken, heb de meiden tijdens de time-out ook verteld hoe daarmee om te gaan en toch komt Wik er dan nog mee weg. Ja, daar word ik dus woedend van." Prettig Het neemt niet weg dat Bree man zich prettig voelt in Brui nisse, waar hij bezig is aan zijn tweede avontuur als trainer van de volleybalsters van Kwiek. „De afgelopen vier seizoenen zat ik bij Benevia, ook een derde divisionist. Daarvoor was ik hier twee seizoenen werkzaam. Toen ik hier dit seizoen binnen kwam, had ik al vlot in de gaten dat er in al die jaren nauwelijks iets was veranderd. De ploeg is iets anders van samenstelling, dat wel. Maar verder is Kwiek nog steeds dezelfde gezellige club van toen. Een fijne club om bij te werken ook, niemand legt mij een strobreed in de weg." Maar de middelen, zo geeft Ar jan Breeman grif toe, zijn be perkt. „We hebben een super- smalle selectie", zei de trainer, die zaterdag tegen Wik niet een keer wisselde. „Eind oktober verwacht ik Louise Vleugel (her stellende van een schouderbles sure) terug, maar meer uitbrei ding van de groep zit er niet in." Desondanks durft de trainer uit Zuidland, die voor hij ja zei te Het blok van Kwiek probeert de aanval van Wik te verstoren. gen Kwiek ook onderhandelde met Fusion,. Spivo en de tegen stander van afgelopen zaterdag, hoog van de toren te blazen. Wie de wedstrijd van zaterdag in sporthal de Vanger zag, geeft Kwiek geen schijn van kans op een hoge eindnotering in de der de divisie. Handhaving is al heel wat, zo lijkt het. Maar Breeman denkt daar dus anders over. Ook al verloor Kwiek al twee keer in de eerste drie wedstrij den van het seizoen. Topdrie „De topdrie is ons doel", beweer- dé Breeman zonder blikken of blozen. „Al weet ik ook wel dat dat alleen mogelijk is als ons niets overkomt. Als we ver schoond blijven van blessures en dergelijke. We moeten in de winter maar eens bekijken of we het doel moeten bijstellen." Tot die tijd is het vooral zaak dat Kwiek leert toe te slaan op de momenten die daar rijp voor zijn. In de eerste en tweede set waren die er zaterdag domweg niet, omdat Wik zowel aanval lend als verdedigend veel uitge- balanceerder en degelijker was dan de thuisploeg. Maar dat de volleybalsters uit Bruinisse de laatste twee sets ook verloren, foto Dirk-Jan Gjeltema was toch vooral een kwestie van 'eigen schuld, dikke bult'. „Het had nóóit 4-0 mogen wor den", zo foeterde trainer Arjan Breeman nog maar eens. „Een 3-2-nederlaag had gekund. Zelfs met 3-1 had ik nog wel vre de kunnen hebben. Maar 4-0? Nee, nooit!" Dus wacht de volleybalsters van Kwiek morgenavond een hele emmer appeltjes om te schillen. doorWim Kakebeeke MIDDELBURG - Ook al is er één brok ervaring opgestapt, de handballers van EMM hebben nog steeds voldoende inhoud om de concurrentie de stuipen op het lijf te jagen. Dat ondervond LifeDesign/Delta Sport gisteren aan den lijve. In de Nassaulaan sloegen de Zierikzeeënaren met een 32-27-nederlaag geen slecht figuur, maar er valt nog genoeg werk te verzetten. „De eerste helft was niet alleen rommelig, maar ook veel te pa niekerig", vond Jaap Niemans na afloop. De oéfenmeester uit Nieuwerkerk sloeg de spijker op z'n kop. De equipe uit Zierikzee kampt al jaren met een kwaaltje en geraakt er maar niet van af. Voordat iedereen op scherp staat in de beginfase, liggen er al vijf of zes in bij doelman Jac- co de Looff. Dat was in het Zeeuwse onderonsje niet an ders. Binnen een kwartier stond er 8-3 in het voordeel van EMM op de borden. Verantwoordelijk voor de kloof waren de tweede-lijnspelers Ben Benoit Alexandre en Wally Houtepen. Het tweetal reeg het centrum van de Schouwse dek king in de beginfase met alle ple zier uiteen. Niemans: „Een beet je trage start is een typische Del ta Sport-kwaal. Er moeten eerst een paar klappen vallen, eer ze bij de les zijn. EMM maakte daar met z'n routine heel han dig gebruik van." SpelexVcoach Eric Dingemanse was zeer content met het huza renstukje van het tweetal. „De combinaties tussen Wally Hout epen en Jean-Marie Toubiana zijn nog niet echt zichtbaar, maar het gaat steeds beter. Dat ze er zo makkelijk invlogen in het begin ligt ook aan Delta Sport", vond Dingemanse. Het duel dat werd opgedeeld in drie helften van 25 minuten dreigde aanvankelijk uit te gaan als een nachtkaarsje. Het gat tussen beide ploegen bleef rond de zes treffers hangen. De keeperswissel bij EMM (Eef van Ginkel voor Ramon Vael) pakte niet slecht uit voor de gasten. Fraaie treffers van Guusj en Joey Aertssen zorgde, voor een beetje spanning-; Het antwoord van Ene Dj manse liet niet lang j wachten. Vael kwam de marge werd weer eetiq uitgebouwd: 24-18. Het geschuif in de voorasl deren bij Delta Sport gz, dat de basis nog niet v^vj Zo acteerde hoekspelerfe tssen niet onverdienstelijk opbouwpositie aan de kant. Het plekje waar r? Lennart de Graaf vertoé vraag is echter of De Gr* binnen de lijnen terugkeer. Aan de andere kant van a bouw liet Jordy Niemans si volle acties zien. Een ais lemma voor Jaap Nia want zoon Jordy gaat een; voor de competitiestart ze ven weken varen. In deopk sfeer zit het knelpunt d Niemans. „Cirkel- en hoei Iers hebben we voldoende opbouwrij is mager. Inden de lijn heb je gasten noit{ wat kunnen forceren. Daan ten ze de boel a LEWEDORP - Biljarter Pielt schure is vijfde gewordtt het persoonlijk kampiocwj driebanden eerste klasse ii[ wedorp. De speler van DOS uit Nieci kerk verzamelde zes punta zeven wedstrijden. Hij hadds bij een opmerkelijk hoogge delde van 0.699. Dat was nog hoger dan da; de uiteindelijke winnaar! Scheffers van Scheldei (0.595). ZIERIKZEE - Het korM in de derde klasse C tussenA en All Ready is zate last. De scheidsrechter b niet opdagen iri 's-Gravenda VLISSINGEN - Ouwerkerk ver raste gisteren Lewedorpse Boys in de vijfde klasse B. De ploeg van Ronnie de Bruine won met 3-2 en is nu de best geklasseerde Schouwse vijfdeklasser. Renes- se en Dreischor verloren name lijk beide. Robur-Lepelstraatse Boys 3-2: De sterk op de defensie leunen de bezoekers leidden halverwe ge met 1-0 via een doelpunt van Nico van der Kruk, én omdat Dennis Weijers namens Robur een strafschop onbenut had gela ten. Tussen de 56e en 70e mi nuut zette de thuisploeg via Rick van der Gaag, Richard Har- debol en Dennis Weijers orde op zaken: 3-1. Omdat de ploeg hier na verzuimde verder uit te lo pen, werd het nog spannend toen het in blessuretijd 3-2 werd. In een hectische slotfase bleef deze stand gehandhaafd. Vosmeer-Dreischor 2-1: Voor rust speelde het spel zich vooral af op de helft van de thuisploeg. Paal en lat voorkwamen een doelpunt van Dreischor, terwijl aan de andere kant John Vroeg- op wel tweemaal toesloeg na een uitval: 2-0 de ruststand. In de tweede helft waren de beste kansen voor Vosmeer, maar nu was het Raymond Sonneveld die namens Dreischor de aanslui tingstreffer aantekende: 2-1. Ouwerkerk-Lewedorpse Boys 3-2: Een goed gestart Ouwer kerk opende na tien minuten de score via Wouter van Marle. Kort voor rust kwam een aan dringend Lebo verdiend langs zij via Jan Verton: 1-1. Na rust drongen de bezoekers wel aan, echter zonder veel kansen te scheppen. Erwin van der Maas (vrije trap) en Juliën Totté (via een uitval) brachten de thuis ploeg opnieuw op voorsprong. Pas in de 89e minuut kon Jan Verton vanaf de strafschopstip tegenscoren: 3-2. Renesse-Hansweertse Boys 1-3: In de eerste helft kenden de be zoekers al een overwicht, maar verzuimden zij te scoren. Dat deed Tim Jacobusse in de eerste tien minuten van de tweede helft wél, tweemaal zelfs en dus 0-2. Na de aansluitingstreffer van Dennis Huttinga uit een strafschop kwam er wel wat meer druk van Renesse, maar kort voor tijd maakte Frank Quakkelaar aan alle twijfels een einde door 1-3 aam te tekenen. door Klaas Verspoor NIEUWERKERK - SKNWK te gen GPC Vlissingen eindigde door een treffer van Gert-Jan Tierie in blessuretijd in een 1-1-gelijkspel. Zo kreeg SKNWK in de derde klasse A wat het niet meer verwachtte. Het gebruikelijke praatje na af loop tussen de twee trainers was dan ook heel interessant. „In extremis", sprak GPC-trai- ner Carlos de Jonge op het veld richting Adnaan Nieuwenhuijse over de late gelijkmaker. „Maar wel verdiend", reageerde de trai ner van SKNWK. „Maar wij hebben de beste kansen gehad", ging De Jonge verder. „Maar je bent na rust bijna niet meer over de middenüjn geweest", be sloot Nieuwenhuijse de touw trekkerij om de punten. GPC mocht zich tot kort voor tijd rijk rekenen. De drie pun ten leken in de knip te zitten. Totdat SKNWK-speler Leon van de Bosch op de rechterkant in balbezit kwam. Hij leverde een puike voorzet af, die door Leon de Bruine voor de voeten van Gert-Jan Tierie werd ge kopt. Tierie schoot vervolgens via hét lichaam van GPC-keeper Henry Guingo de 1-1 binnen. Zo kreeg SKNWK van GPC vér in blessuretijd de gelegenheid om een punt uit het vuur te sle pen. Zover had het echter nooit meer mogen komen! „Ik heb voor SKNWK geen uitgespeelde kansen gezien. Hij (Nieuwen huijse) kan wel zeggen dat we na rust niet over de middenlijn zijn geweest. Wij heten ons met een 1-0-voorsprong ook bewust inzakken, maar als we scherp zijn winnen we hier gewoon." Carlos de Jonge had daarin ge lijk. Hij zag dat Regilio Pinas twee minuten in de tweede helft alleen voor SKNWK-doelman Leon Quik verscheen en hoog over schoot. Zeven minuten voor tijd miste Pinas, nadat Mar- tijn Neele GPC vrij baan gaf, op nieuw een kans op 0-2. En twee minuten in blessuretijd leverde een inzet van Björn Ronde bijna de 0-2 op. Na een aftastend begin, waarin bleek dat de teams elkaar dooi en door kenden, opende GPC in de zeventiende minuut van de wedstrijd de score. Een merk waardig doelpunt. Björn Ronde kreeg van grote afstand de gele genheid om raak te schieten. De inzet leek houdbaar maar Quik kreeg bijval van zijn trainer. „Er liepen twee spelers naar de buitenkant en daardoor kwam er een speler tussendoor. Ik vond niet echt dat het een fout was van Léon." Quik ging naar de hoek, maar kon de bal niet pareren. Quik: „De verdedigers Hepen weg. Is het dan een fout van mij?" Zo kreeg de SKNWK-doelman het voordeel van de twijfel. Carlos de Jonge had zijn ploeg wel met een duideHjke opdracht het veld ingestuurd. „Ik heb gezegd dat ze moeten schieten op die keeper. Ik vind hem niet zeker. Dat was vorig seizoen al zo." Na de 0-1 probeerde SKNWK het een aantal malen van afstand, maai-Johan Padmos schoot voor langs en Maarten Padmos vond Guingo op zijn weg. Nog voor rust kregen Christian van Vos sen (bal naast geschoten) en Leon de Bruine (te besluiteloos in de afronding) reële kansen op de geHjkmaker. Tien minuten na rust leek het vuurtje aangewakkerd te wor den toen Regilio Pinas en Mar- tijn Neele een duel aangingen. Neele, die op de grond met een trappende beweging Pinas raak te („Ik had mijn noppen in zijn rug", gaf hij na afloop toe), ont snapte als eerste aan een kaart. Pinas reageerde met een slaande beweging en kreeg slechts geel van scheidsrechter Bruynes. SKNWK voerde in het veld het baltempo op, maar steeds stokte het bij de zestienmeter. Ook uit de vele corners - een verhou ding van vijftien tegen één in SKNWK's voordeel - behaalde de thuisploeg ook al geen voor deel. Zeven minuten voor tijd ontsnapte Sven Ronde nog aan een rode kaart, toen hij met twee benen vooruit inkwam en revanche nam op Neele. Tien mi nuten later was er voor GPC Vlissingen geen ontsnappen meer aan bij de inzet van Tierie. SKNWK - GPC Vlissingen 1-1 (0-1). 22. Björn Ronde 0-1, 93 Gert-Jan Tierie 1-1. Scheidsrech ter: M.P. Bruynes (Bruinisse). Ge le kaart: Mark den Haan (SKNWK), Regilio Pinas en Sven Ronde (beiden GPC Vlissingen). SKNWK: Léon Quik, Sylze Stins (18. Mark den Haan), Martijn Nee le, Johan Padmos (79. Leon van de Bosch) en Martin HuismanMaar ten Padmos, Leon de Bruine en Gert-Jan Tierie: Emiel Kuijten, Jacky de Bruine (57. Jan-Jaap Pad mos) en Christian van Vossen. DFS-speler Papé schermt de bal af voor een tegenstander van FSV. foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - DFS moet in de achtervolging op de koplopers in de vierde klasse B. Door een 3-1-nederlaag op eigen veld tegen FSV kijkt de ploeg van trainer Edwin Kriens tegen een achterstand aan van zes punten. Bruse Boys en FSV leidden de dans om de ti tel in de klasse van DFS. Het verschil tus sen DFS en FSV zat 'm voornamelijk in het afronden van de kansen. DFS bleek, mede door het gemis van Anco van der Linde, René van der Linde en Martijn Boot, vooral niet besluitvaardig genoeg om het de ploeg uit Fijnaart lastig te maken. Scheidsrechter Van Schilt liet lang doorspe len in de eerste helft en dat kostte DFS een tegengoal. In blessureti jd was het Matthieu Veenman die de bezoekers op een psycholo gisch belangrijk moment op een 1-0-voor- sprong zette. Daarvoor had qua kansenver houding een voorsprong van DFS niet mis staan. Zowel Remco Rotte, Vincent Bakker als Jeroen Grefkens en Papé misten het Bra bantse doel of vonden de FSV-doelman op hun weg. In de tweede helft bleef DFS gelijkwaardig aan de bezoekers, maar kwam de ploeg toch op een 0-3-achterstand. Eerst zorgde Jos Elenbaas voor 0-2 en daarna scoorde Edward de Rooij de derde Brabantse tref fer. Het sierde DFS dat de ploeg bleef voetbal len en bleef zoeken naar de goal. Vijf minu ten voor het einde van de officiële speeltijd kreeg DFS een beetje loon naar werken toen Jeroen Grefkens de 1-3 binnenwerkten. van onze sportredactie ZIERIKZEE - De tafeltennis sers van Scaldina staan alleen aan de leiding in de derde klasse C na de 9-1-zege op SVNB 2. Kerkwerve bHjft knokken voor lijfsbehoud na het 6-4-verUes te gen Witac'89. SVNB 2 - Scaldina 1 1-9: Arjan Bom, Etienne Driessen en Hans Volkeri boekten aUen ruime ze ges. Bom met 11-6, 11-2 en 11-4 van Evert Bruin en met 11-6 en twee keer 11-3 van Sandra Lan- tinga. Volkeri schreef twee winstpun ten op zijn naam. Hij verloor van Budding. Voor Driessen was het drie keer een fluitje van een cent, geïllustreerd door de 11-3,11-4 en 11-1 tegen Bruin. Witac 1 - Kerkwerve 1 6-4: Stof fel van de Wekken won twee en kelspelen en in het dubbel met Arie de Mik. Met name Van de Wekkens par tij tegen Erik den Hollander was goed: 3-11, 7-11 en 3-11. Van de Wekken scoorde ook het volle punt tegen Rinus Huij- bregts. Arie de Mik won eveneens van Den Hollander; invaller Jaap Huigens uit het derde team speelde een spannende partij te gen Den Hollander, maar ver loor de vijfde game met 11-9. Kapelle 3 - Scaldina 2 9-1: Voor al de jonge Martijn van der Helm en Richard Smalheer kwa men tegen de Kapelse routiniers inzicht en routine tekort. De veel langer meedraaiende Jan Kik snoept met twee keer 11-9 en 11-7 een punt af van Visser, Kerkwerve 2 - Westerzicht 2 7-3: Zowel Henk 't Hart, Jos Lin deman als Gerard Knol won twee partijen, 't Hart won onder anderen van Van de Haven met de spannende cijfers 12-10, 9-11, 13-11 en 11-4. Lindeman trok van leer tegen Van Gorp, maar moest toch nog vijf games spelen tegen de taaie Vlissinger (11-9 in de vijfde). En ook Knol moest tegen Van Gorp tot het gaatje gaan, maar won wel met 8-11 in de vijfde game. Scaldina 3 - Arnemuiden 7 6-4: Jan Remmers won alledrie zijn enkelpartijen, Hans Jonker twee en Mario van Popering voegde tegen Van Klaveren het belangrijke zesde punt toe. Kerkwerve 3 - Kapelle 4 5-5, Ar nemuiden 6 - Kerkwerve 3 6-4: Jaap Huigens had winst: Kapelle 4 op zijn batje.ns de vijfde game verloor hij H-9. Tegen Arnemuiden 6 bleef werve door verHes in de ci juist aan de verkeerde kat" de score. Scaldina 4 - Hotak'6f Deurloo won twee keer a men met Ed Voshol ook het 1 bel. Voshol en Youri van Dijken* nen ieder een keer van Veri: Kapelle 7 - Kerkwerve 43-' hn Hage was de gevierde 3 met drie zeges. Anja Plans en Wilbert Huigens (tweea nende vijfgamers) wonnen n keer. Scaldina 5 - Middelburg 111 Alleen Bert de Jong moeri punt prijsgeven, maar i Deurloo en Mar Holkers foutloos. Scaldina 6 - Westerzicht De winstpunten kwamenj Evelien Kostense en van. van Houdt. Zierikzee. Recreatieve conii»^1 Poule A: vc Lob pjV" Vastgoed/Kwiek H3 3-0, Zeela^ Big Boss 3-0. Stand: 1 WeaM*! 3-6, 2. vc Lob 2-5, 3. Zeelandis Schouwse bouwmaterialen 5. Big Boss 3-3. 6. Vastgoed/Kwiek H3 4-1. Poule B: HCR De Kroon/Wisks vo-de Verfbron 3-0. Brog-p Ravia/Tolhoek SchilderbedrifIK file Tyrecenter Rinus Roon Hypotheken 3-0. Stand: I h-F Kroon/Wiska 1 3-9, 2 Jan/Cluzona 3-9,3. Profile Tyrec^- nus Roon 3-9, 4. Brogum p Ravia/Tolhoek SchilderbedrijG— devaate Hypotheken 3-2,7. SjP Verfbron 3-2, 8. connexxion 3°, Poule C: FIXET Schuddebeur» De Kroon/Wiska 2 3-0, ScW» Oude/Kwiek H4 - VVO/ Marleco/C1000/Cluzona W* verkeersopleidingen 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 34