Historisch dieptepunt Hoek steunt, zucht en lacht Gelukkige winst koploper Kapelle IC SSV'65 overleeft de hel van Zwijndrecht Dauwendaele moet koppositie afstaan Oostkapelle blijft maar gelijkspelen 19 Rillandia is kansloos bij GJS Voetbalsters Oostkapelle winnen Monsterzege voor Smerdiek Terneuzen wacht nog zware tijden ]evelandse ploeg na 3-2-zege van loden last verlost maandag 11 oktober 2004 swb ■UXDBECHT - Zwaarbe- Nee. zo wilde Cees „iepen de zege van SSV'65 WGZ (2-3) niet noemen, lel «as meer dan dat", zei de 0a tan de Goese zaterdag- steklaiser. „Die gasten speel- yolie hak. Ongelooflijk." SSV'65 uiteindelO toch met drie punten in de tas uit Zwijndrecht vertrok, dankte de ploeg volgens Cees Houtepen vooral aan de excellerende doel man Christol van Campenhout, een broodnodige portie geluk én aanvaller Christiaan Boon, die alle Goese treffers voor zijn re kening nam. „We hadden halver wege de eerste helft al met 3-0 kunnen achterstaan. Maar ge lukkig bleef het bij slechts 1-0 door een doelpunt van Mambo Wakilongo." Na die goal ontworstelde SSV'65 zich langzaam maar ze ker aan de wurggreep van de thuisclub en maakte Boon er nog voor rust 1-2 van. Beide ke ren stond Paul Bom aan de basis ervan. Dezelfde speler mikte twintig minuten na de pauze weer raak, nadat hij attent was toen een schot van Peter de Jong via de paal het veld weer instui- terde: 1-3. Martijn Goudswaard verkleinde de marge tot 2-3, waarna het tot het laatste fluitsignaal alle hens aan dek was voor SSV. Hou tepen: „Het laatste kwartier was voor ons een hel. WGZ speelde met enorm veel druk en kreeg veel kansen. Maar Van Campenhout sleepte ons er door. We wilden bijblijven bij de koplopers en dat is door de zege gelukt." VVGZ-SSV'65 2-3 (1-2). 23. Mam bo Wakilongo 0-1, 30. Christiaan Boon 1-1, 32. Christiaan Boon 1-2, 60. Christiaan Boon 1-3, 65. Mar tijn Goudswaard 2-3. Scheidsrech ter: R.S Kenson (Kloetinge). Aan tal toeschouwers: 270. DALEM - Zaterdag-eersteklasser Rillandia leed zaterdag de vijfde nederlaag van dit seizoen. In Dalem werd met 4-0 van GJS verloren. Bij rust keek de ploeg van trainer Wim van Nijnatten al tegen een 2-0-achterstand aan. De Bevelandse ploeg raakte na twintig minuten nog wel de lat, maar werd vijf minuten later door Albert van Zand wijk op een 1-0-achterstand gezet. Vlak voor rust maakte Bart Muilenberg de tweede GJS-treffer en in de tweede helft nam de thuisploeg definitief afstand van Rillandia. Ruud Bos zorgde uit een strafschop voor 3-0 en Michiel van den Berg bepaalde de eindstand met een lob over Ril- landia-doelman Cees Lozekoot op 4-0. GJS-Rillandia 4-0 (2-0). 25. Albert van Zandwijk 1-0, 40. Bart Muilenberg 2-0, 70. Ruud Bos 3-0 (strafschop), 94. Michiel van der Berg 4-0. Scheidsrechter: J.A.M. Stange ZevenbergenAantal toeschouivers: 150. GOES - De voetbalsters van Oostkapelle wonnen in de eerste klasse de thuiswedstrijd tegen Reiger Boys met 2-0. Na een half uur in de erg zwakke eerste helft tekende Mir jam van Belzen uit de rebound van een schot van Marijke van den Dries voor de 1-0. Na rust was Oostkapelle duide lijk de betere ploeg. Een kwartier voor tijd leverde een vlotte aanval via Marieke Kwast de rustgevende 2-0 op. GOES - Smerdiek won in de tweede klasse van het vrou wenvoetbal met 8-0 van het derde team van landskam pioen Ter Leede. Bij rust was het al 6-0 door doelpunten van Joska Jansen(2x), Angelique Hage(2x), Ilse Polder man en Ramona van Tiggelen. Direct na rust tekende Ha- ge voor 7-0, waarna de thuisploeg het verder wel geloof de. Pas tien minuten voor tijd werd het door Ilse Polder man 8-0. TERNEUZEN - Zelfs een geboren optimist moest giste ren na afloop van het duel tussen Terneuzen en OJC Ros malen vaststellen dat de rood-zwarten zo goed als zeker zware tijden tegemoet gaan. De Zeeuws-Vlaamse eerste klasser werd door koploper OJC Rosmalen niet wegge speeld, maar verloor wel voor de vierde opeenvolgende keer (0-2). Met zes punten uit zes wedstrijden bivakkeert Terneuzen met een jonge ploeg na de florissante competi tiestart inmiddels aan de staart van de middenmoot. Ter neuzen legde het af tegen een opponent, die in tegenstel ling tot de thuisploeg wel raad wist met de mogelijkhe den. OJC, dat op het middenveld heerste, speelde vooral sober en doeltreffend. De bezoekers gaven een lesje in slagvaardigheid en scoorden uit een in eerste instantie af geslagen hoekschop, die plots voor de voeten van Mo Idris- si viel. De Brabantse aanvaller haalde vanaf de rand van het strafschopgebied uit en zette zijn ploeg op voorsprong (0-1). Ver in de tweede helft profiteerde Theo van Geffen op een verre uittrap van zijn doelman van een misser in de Temeuzense defensie. De Brabantse invaller schoot on berispelijk raak en bepaalde de uitslag op 0-2. Terneuzen-OJC Rosmalen 0-2 (0-1). 15. Mo Idrissi 0-1, 84. Theo van Geffen 0-2. Scheidsrechter: J.F.A van den Eijn- den ('s Hertogenbosch). Gele kaart: Mike But, Danny ter Steege (beiden Terneuzen). Aantal toeschouwers: 250. foor Wim Broekhoven JOES - Dauwendaele verspeel- de zaterdag de koppositie in de Me klasse A. De Middelbur gss speelden 1-1 tegen Yerseke, Jerwijl medekoploper Duive- de topper bij Serooskerke j0n: OPC Vlissingen zit na jlt 1-1 tegen SKNWK op het vin kentouw. Serooskerke-Duiveland 0-1: wen IJzelenberg werd met zijn goal in de vijfde minuut match- onnaar in deze topper. Duive- kreeg de kansen, maar ver armde verder afstand te ne- ffien. Serooskerke haalde niets a™ttien corners, zag spits rank Allaart nog met een bles je uitvielen. I n^C ®2 's-Heer Arendskerke IJ"1 van veen was in zijn af- I Wedstrijd bij ZSC'62 de vLvman.k*ï de thuisploeg. tn.u ^ie voor zÜn werk ver- j naar Gouda, maakte alle ge treffers voor ZSC'62. Tien in de tweede helft am Arendskerke door een jfojunt van Jarno van de Jfcke cp gelijke hoogte (1-1), dat bleek slechts uitstel van executie IS VHssingen 1-1 van Björn Ron- helft! halverwege de eerste elft t°t de 0-1. Na rust verzuim de Regilio Pinas tot tweemaal toe de 0-2 op het scorebord te brengen, waardoor SKNWK diep in blessuretijd alsnog de ge lijkmaker kon producex-en. Gert-Jan Tierie bezorgde SKNWK een punt. Yerseke-Dauwendaele 1-1: De iets betere bezoekers kwamen na een kwartier uit de rebound van een schot van Jorrit Schuur man door Dennis Dobbelaar op voorsprong. Op dezelfde wijze kwam de thuisploeg nog voor rust via Irvin van Hekelen ver- rassend ook weer op gelijke hoogte. Een gemiste strafschop van Robin van de Velde vooi'- kwam in de tweede helft nog een Middelburgse zege. WHS-Spui 2-0: De thuisclub was veel sterker en had eigen lijk meer afstand kunnen nemen van de matige bezoekers. Egbert Moeiiand tekende na ruim een kwai'tier met een fraai schot voor 1-0 en Leon de Witte tien minuten na rust met een fi-aaie volley voor de 2-0. MZVC-Veere 0-1: Veere kwam na twaalf minuten op 0-1 door Jack Goudszwaard, die een veel te zachte terugspeelbal op doel man Heij bekwaam afstrafte. In een verder gelijk opgaande wed strijd slaagde de aanvallend zon der vei'trouwen spelende thuis ploeg er daarna niet in die ach terstand goed te maken. door Barry van der Hooft HEERJANSDAM - Bij het ver laten van het veld waren onge loof en verslagenheid in de ogen van de spelers te lezen. Dat was ook niet zo vreemd, want Hoek had op het veld van Heerjansdam zojuist de vijfde nederlaag op rij geleden (2-0). Het betekende een historisch dieptepunt in de geschiedenis van de club, want zo'n slechte reeks hebben de Zeeuws-Vla mingen in veertien seizoenen hoofdklasse nog nooit neerge zet. Met de vijfde veiiiespartij werd het negatieve record van het seizoen 2000/2001 'gebro ken'. Hoek won destijds in de eerste wedsti-ijd van het sei zoen van Rijsoord, maar drie verloi'en duels later werd Frans Vermeulen ontslagen. Zijn opvolger Angelo Nijskens begon vei*volgens ook met een nederlaag, maar wist in de zes de wedsti-ijd van het seizoen van Achilles Veen te winnen. Hoek eindigde dat seizoen uit eindelijk nog op de achtste plaats en met zo'n positie lijkt de huidige ploeg dit seizoen ook tevreden te moeten zijn. Op papier stond er enkele maanden geleden een prima se lectie, maar op het veld is daar al weken niets van terug te zien. Ook in Heerjansdam wei'd duidelijk dat het overgi-o- te deel van het elftal zonder enig vertrouwen speelt. In ver dedigend opzicht was de orga nisatie bij momenten ver te zoe ken en ook aanvallend kon Hoek slechts sporadisch een vuist maken. „Het is allemaal heel erg vooi- spelbaar", zei linksback We sley de Smet. „Echt alles is zoek bij ons. Vandaag komen we weer achter en dan voel je dat het vuur snel uit de ploeg gaat. Iedere week hopen we op de ommekeer, maar op deze manier woi'dt de druk steeds gi'oter. Dat kun je gewoon voe len, want vijf keer verliezen zijn ze in Hoek niet gewend. We moeten nu naar onder gaan kijken en dat is heel triest." De nederlaag van zatei'dag had den de spelers van Hoek toch vooral aan zichzelf te danken, want er stond geen fantas tische ploeg tegenover ze. Wél een ploeg die de beuk erin gooi de, als de situatie daar om vroeg. „Mijn spelers schrikken soms van het niveau waaimee tegenstanders de duels in gaan", zei trainer Johan Balie- geer. „Vooraf werd gezegd dat dit niet zo'n sterke klasse zou zijn, maar als ik dan vandaag die nummer tien van Heerjans dam (Brian Pereii'a) zie spelen. Aan de bal bleef hij in alle si tuaties kalm en bij balverlies ging hij als een beest tekeer. Vooral die agressiviteit missen wij." Bij de eerste tegengoal was dat ook het geval. Links buiten Remco Koremans ont week een sliding van Jeroen van de Broeke en mocht vervol gens Stijn Porteman kinderlijk eenvoudig uitkappen. Doel man Filip van der Vloet was kansloos op het geplaatste schot: 1-0. Hoek liep daardoor al na zestien minuten achter de tegenstander aan en kwam te gen het compact spelende Heer jansdam pas vlak voor rust tot het creëren van twee goede kansen. Beide keren was Chris- tophe Dewispelaei'e het eind station, maar de spits kreeg de bal niet achter keeper Koimell Kramer. Meteen na rust, toen Nyim Melki de tegenvallende Sam Ysebaert was komen ver- vangen, had Dewispelaei'e de gelijkmaker op zijn schoen. Zijn schot ging echter voor langs. Acht minuten later was de wed strijd beslist. Pereira stuurde Chiïstiaan Koremans de diepte in, waarna Wesley de Smet stapte voor buitenspel. Gunter de Meyer reageerde echter te laat, waardoor Koremans een vrije doortocht had. Het omspe len van Van der Vloet en bin nenschuiven van de 2-0 bleek vervolgens niet zo moeilijk. In het restei-ende halfuur had Hoek het initiatief en specu leerde Heerjansdam op de counter. Hoek kreeg nog wel kansen via David Destorme (kopbal naast) en Dewispelae- re (schot op keeper), maar de thuisploeg kreeg ook zulke mo gelijkheden. Gescoord werd er echter niet meer. Johan Ballegeer bleef na af loop nuchter onder het verlies. „We hebben in de laatste vijf wedstrijden zestien doelpun ten tegen, maar dat komt echt niet omdat de spelers niet wil len. De inzet is er, absoluut. Ik was er van ovei'tuigd dat we vandaag uit de put zouden kruipen, maar we zijn er nog iets dieper ingevallen." Heerjansdam-Hoek 2-0 (1-0). 16. Remco Koremans 1-0, 57. Christi aan Koremans 2-0. Scheidsrech ter: J.T.M. Zwaard (Maasland). Gele kaart: Brian Pereira (Heer jansdam) en Thomas Ragut (Hoek). Aantal toeschouwers: 400. Hoek: Filip van der Vloet; Tho mas Ragut, Stijn Porteman, Jeroen van de Broeke, Wesley de Smet; Sam Ysebaert (46. Nyim Melki), Gunther de Meyer (61. Djamel Buyse), Pieter de Mun- nik, David Destorme; Steven de Croock (67. Bart Poppe) en Chris- tophe Dewispelaere. door Wim Broekhoven GOES - Een laat doelpunt van Jozef den Hollander bracht kop loper Kapelle uiteindelijk nog de winst tegen De Meeuwen. Ar- nemuiden verloor twee spitsen en de wedstrijd tegen Temeuzen se Boys. Zaamslag maakte tegen Dinteloord een 4-0-achterstand goed. Temeuzense Boys - Arnemui- den 2-1: Arjen Kats zette Arne- muiden in de eerste helft op voorsprong, maar in de tweede helft werd Arjen Oostdijk met twee doelpunten het goudhaan tje voor Temeuzense Boys. Ame- muiden kon als excuus aanvoe ren dat zijn spitsen Jacky de Smit en Bart van Steveninck uit vielen met blessures. Noad'67-AZW 0-3: Leon Goos- sen tikte na een half uur de 0-1 binnen. Joep Frusch maakte er na een uur 0-2 van en vijf minu ten later maakte hij met een fx-aaie stiftbal ook 0-3. Dinteloord-Zaamslag 4-4: Tien minuten na rust werd het na een 3-0-ruststand (doelpunten van Ronald Traats, Marco Roden burg en Arjan de Pagter) ook nog 4-0 door opnieuw Traats. De wedstrijd leek gespeeld, maar nadat de net ingevallen Neels twintig minuten voor tijd van het veld was gestuurd, zak te de thuisploeg als een pudding in elkaar. Ferdi Kabal maakte vanaf elf meter 4-1, Peter Op penneer, Maai'ten de Gi'oene en in blessuretijd Jaap Pijpelink (frommelgoal) zorgden voor 4-4. De Meeuwen-Kapelle 0-1: Voor rust speelden beide teams een puike partij voetbal, waarin al leen de doelpunten ontbraken. Na nist was het niveau lager. De wedstrijd leek terecht doel puntloos te eindigen. In de slot minuut werd echter een hoek schop van de thuisclub vlot om gezet in een counter van de be zoekers, die met een zondag schot van Jozef den Hollander drie punten opleverde. Nieuwdorp-'s Gravendeel 1-1: De wedstrijd begon meer dan twee uur te laat. Dat bleek de concentratie bij de thuisclub niet aangetast te hebben, want al in de zesde minuut tekende Teun Rentmeester na een vlotte aanval voor 1-0. Pas tien minu ten voor tijd maakte Dave Schaeffer gelijk. door Rudy Booqert ZWIJNDRECHT - Voor de vier de keer op rij heeft Oostkapelle zaterdag 1-1 gespeeld. Na de re mises tegen WGZ, LRC en Kloe tinge hield de trend ook tegen Groote Lindt aan. „We hebben eigenlijk een overwinning no dig", zei trainer Karl Vergou wen na afloop. In damtei'men was de 1-1 van Oostkapelle een 'plusremise': een gelijkspel met betere per spectieven dan de tegenstander. „We hadden controle", vond Vergouwen, „met name het eer ste halfuur hadden we veel druk naar voren en kwam Groote Lindt niet aan opbouwen toe." Die openingsfase bekroonde Ar jen Pattenier met Oostkapelles openingstreffer. Maar toen kwam het probleem van Oostkapelle aan liet licht. Door de blessures van Wilfred Schipper en Turgut Kizilarslan mist de ploeg een centrumspits. Vergouwen startte zaterdag bij voorbeeld met Micha Lekawael op die positie, maar schoof hal- verwege de eerste helft rechts buiten Jan Baaijens naar de cen trale aanvalspositie. Oostkapel le was dreigender, „maar we hebben moeite om doelpunten maken." „In de tweede helft leek er geen vuiltje aan de lucht", zag Verg ouwen. „Het was niet onze beste wedstrijd, maar gezien onze mo gelijkheden zat er meer in dan 1-1." Oud-Spai'ta-speler Milko Pieren scoorde uit een scrimma ge de gelijkmaker. Groote Lindt - Oostkapelle 1-1 (0-1). 30. Arjen Pattenier 0-1, 69. Milko Pieren 1-1. Gele kaart: Harold Vermeulen, Micha Leka wael (Oostkapelle). Aantal toe schouwers: 150. [XETINGE - De wangen od. de zweetdruppels op zijn oorhoofd. Een halfuur na af- op van het duel met Schellui- i waren Johan de Goederen inspanningen nog aan te i. „We hebben het onszelf «ter moeilijk gemaakt", ver achtte de aanvoerder van Kloe- inge. Met dat verschil dat nu [tl de punten werden gepakt, iloetinge versloeg Schelluinen sterdag in een enerverend hiel, De zestiende kans iracht de winst: 3-2. pan de Goederen had zijn Joeg zaterdagmiddag een hoop renverk kunnen besparen. Na- at Kloetinge in de 35e minuut it een slim genomen vrije trap Bn Istvan Bakx via Wilco de 'alk op 1-0 was gekomen, tocht de aanvoei'der vijf minu- p later een strafschop nemen, van Bakx was licht aangetikt pr Jerome Ceton, waarna arbi- t Wisse tot ontsteltenis van lelluinen de bal op de stip leg- e Goederen vond dat hij na de nisser van vorige week tegen xelle wat goed te maken had, wachtte nog wel even op iet instemmende knikje van ijn ploeggenoten, maar ont- ermde zich hierna over de bal. Ie middenvelder koos voor het ode recept: strakke aanloop en lal in de rechterhoek. Maar net Is tegen Oostkapelle kreeg de al te weinig vaart mee en werd niet hoog genoeg inge- choten, met alle gevolgen van- lien. Ook nu weer werd het le er uit het doel geranseld door fholense Boys n de slotfase »aar de winst NDHOVEN - Tholense Boys andhaafde in de derde klasse B ijn leidende positie met een ^•overwinning bij Rust Roest loven. ege de eerste helft werd door Reinier de Groen. ir rust kwam de thuis ploeg door Tempelaars ook weer op gelijke hoogte. Na een uur rerd het 1-2 door Jaben Kort end, maar twaalf minuten voor h]d kon Van Steenhoven op- feuw gelijkmaken. Twee minu- en later reageerde Ronnie de Graaf attent op het loslaten van ®n schot van Michael de Jong raor de 2-3. Het slotoffensief hn de thuisploeg leverde alleen d counterde Tholen via De iraaf en De Groen nog twee treffers op. de keeper. „Ik twijfelde of ik de bal wel weer in dezelfde hoek zou moeten schieten", vertelde De Goederen naderhand. „Tsja, en twijfel is altijd een slechte raadgever." Kloetinge raakte er door van slag. Zo zeer zelfs dat de ploeg zich op achterstand liet zetten. Schelluinen, dat vanaf de 37e minuut met tien man verder moest (Jasper de Kreij kreeg na een onbehouwen tackle op Ro nald Zuijdwegt rood), kwam op slag van rust op 1-1 via Stefan Walhain en in de 49e minuut ontsnapte John Steenland bij een vrije trap aan de aandacht van de Kloetinge-defensie. Hij toucheerde de bal licht met het hoofd en doelman Joan van Bel zen had het nakijken: 1-2. „Toch had ik steeds het geloof dat het goed zou komen", stelde De Goederen na afloop. „In te genstelling tot de wedstrijd te gen Rijsoord (1-0-verlies) was er nu veel meer beleving. Daar naast bleven we voetballen, vooral via de flanken. We heb ben Schelluinen uiteindelijk ge woon stuk gespeeld." Kloetinge ontwikkelde een enorm offensief, met prima com binaties via de vleugels, waar Istvan Bakx en Wilco de Valk de defensie van Schelluinen nogal eens in verwarring brachten. Emiel Dorst en Ronald Zuijd wegt zorgden vanaf het midden veld voor de ondersteuning, tei"- wijl de vleugelbacks Joffrey Gel dof en Arno Melaard bij gebrek aan een directe tegenstander ook veelvuldig opkwamen. In de 60e minuut leidde dat tot de 2-2. Melaard stoomde op links op, gaf een strakke, hoge voor zet, die door Wilco de Valk fraai met het hoofd werd afgerond. Hierna ontstond een waar kan senfestival, dat in een nachtmer rie leek te eindigen. De bal wil de er maar niet in. Schoten wer den geblokt, en kopballen wa ren te zacht of te onnauwkeurig. Soms ook was doelman Harry Elgersma een sta-in-de-weg en een enkele keer stond de paal een treffer in de weg. Tien minuten voor het einde speelde Kloetinge-trainer Dolf Roks zijn laatste troef uit. Cen trum-spits Daan Esser maakte plaats voor de boomlange Niels Kole. Bij zijn tweede kans, de moeilijkste, sloeg hij toe. De Valk speelde Kole in de 85e mi nuut hard in. De gelegenheids- spits nam de bal goed aan en schoof het leder nauwkeurig langs de keeper: 3-2. Eindelijk kon Kloetinge weer eens lachen, eindelijk werd de ban gebroken. „De kogel is door de kerk", stelde Dolf Roks na af loop vast. „Dat vei'haal van al die gemiste kansen gaat in zo'n groep een eigen leven leiden, maar door deze overwinning valt er een last van de ploeg. Dit geeft vertrouwen." De Goede ren: „We hebben tijd nodig. We hebben best wat jonge spelers in onze ploeg. Die zijn soms nog wat oni'ustig en laten zich wat te vaak meeslepen, terwijl ze al le concentratie nodig hebben om hun eigen spel te spelen. Wat dat betreft zijn dit leerza me potjes." Schelluinen was inmiddels te leurgesteld afgedropen en foeter de vooi'al op scheidrechter Wis se. „We hebben tegen twaalf man gespeeld", riep de trainer zelfs. Hoewel de arbiter niet al tijd de gelukkigste beslissingen nam, ging dat veel te ver. Het verlies in de slotfase was zuur, maar er viel weinig op af te din gen. Wie zestien kansen moet toestaan, mag er uietindelijk niet vreemd van opkijken dat er uiteindelijk een 3-2-uitslag op het scoi'ebord komt te staan. Kloelinge-Schelluinen 3-2 (1-1). 35. Wilco de Valk 1-0, 45. Stefan Walhain, 49. John Steenland 1-2, 60. Wilco de Valk 2-2, 85. Niels Ko le 3-2. Scheidsrechter: G. J. P. Wis se (Koudekerke). Rode kaart: 37. Jasper de Kreij (Schelluinen). Aan tal toeschouwers: 450. Kloetinge: Joan van Belzen; Jof frey Geldof, Jeffrey Frijters, David den Hollander, Arno Melaard; Jo han de Goederen, Emiel Dorst, Ro nald Zuijdwegt; Wilco de Valk, Daan Esser (80. Niels Kole), Istvan Bakx. Istvan Bakx gaat onderuit in een duel met Jerome Ceton en krijgt een strafschop. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33