Heerjansdam heeft een heel speciaal shirt Mooie reünie tijdens het ZK judo Loonen pakt op ZK twee judotitei Crosstitels voor De Jonge en Ovai Levensgevaarlij k RUGNUMMER Spirit Lady sluit af met de titel Twee remisesbij Leko-Kramnik Geelhoed-vriendinnen Wyatt, Van der Spil en Willeboordse zien elkaar weer eens Advocaat kruipt uit schuilkelder Einde slavernij Rentree door Barry van der Hooft Hoe vaak komt het voor dat voor een voetbalwedstrijd, in de be stuurskamer, vrijwel alleen maar gela chen wordt? Niet vaak, omdat be stuursleden doorgaans heel serieuze mensen zijn. Nu is Janus van Peenen, voorzitter én hoofdsponsor van Heer- jansdam, ook serieus als het moet, maar verder wordt er in zijn gezel schap vooral gelachen. Zo ook zater dag voor de wedstrijd tegen Hoek. Eerst kwam de vijfjarige Matthijs Kik binnen. De pupil van de week werd verwelkomd door de voorzitter en kreeg een nieuwe bal, een pet en een origineel shirt van Heerjansdam, met zijn achternaam en nummer tien ach terop. „Iedere pupil van de week krijgt zo'n shirt met zijn naam en nummer tien", vertelde Van Peenen. „Aan het einde van het seizoen spelen alle nummers tien tegen de jongens die vorig seizoen pupil van de week waren. Dat is echt prachtig." Het shirt dat de kleine mannetjes krij gen, is niet zo maar een shirt, het is ontworpen door de voorzitter zelf. „Doe ik ieder jaar. Nu hebben we een De voetballers van Liechten stein schreven zaterdag historie. Het ministaatje, dat in het vorige groepsduel nog met 0-7 verloor van Slowakije, pakte in het thuisduel met Por tugal (2-2) het eerste punt in een WK-kwalificatiewedstrijd na twintig nederlagen op rij in acht jaar. In die droevige reeks scoorde de veredelde amateur- ploeg slechts vier keer en incas seerde liefst 84 tegentreffers. Burgmeier en Beek waren de grote helden bij Liechtenstein. Na een 2-O-achterstand bij rust, profiteerden die twee voetballers in de tweede helft van de mentale en fysieke ver slapping bij de bezoekers. maandag 11 oktober 2004 door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Judoka Martijn Loonen, uitkomend voor Bres- kens /Eede, won zaterdag zowel de klasse +80 kilogram als de klasse 'alle categorieën' op het Zeeuws kampioenschap in Vlis- singen. Maar makkelijk ging het niet. „Nou", relativeerde hij, „het ging misschien niet van tak-tak-tak, maar ik heb geen punt tegen gekregen. Daarom mag ik toch best tevreden zijn met mijn partijen." De 24-jarige Loonen kreeg in de halve finale van de open klasse de meeste tegenstand. Ramon van de Grift, judoënd voor Judo Ryu van Schaik, was al kam pioen geworden in zijn eigen ge wichtsklasse en kwam verras send bij de laatste vier van 'alle categorieën'. Met zijn 58 kilo kreeg hij de veertig kilo zwaar dere Loonen bijna op de knieën. Loonen: „Het is niet zo dat als je zwaarder bent, je automa tisch ook in het voordeel bent. Het gebeurt me in de Belgische competitie wel eens dat ik ie mand van zo rond de zeventig ki lo tegenover me krijg en dat ik het dan moeilijk heb. Die jon gens bewegen heel vlug en kun nen zich ook makkelijker uit be paalde situaties redden. Als zwaardere tegenstander moet je zei li opletten dat het niet lijkt je passief judoot. Anders k®, nog een straf en verlies je," Loonen liep geen 'rollertje', en zette na ruim twee min© een pijnlijke armklem in. de Grift, de winnaar vanj open klasse in 2003, kon n anders doen dan zo snel mro lijk afkloppen. „Ik iets hoorde kraken" nen. Volgens zijn viel het mee. Hij verbeet dêri en was blij dat hij zo ver wasp komen. „Al die jongens in; open klasse waren zwaard dan ik, maar ik denk dat zes een beetje onderschat hebben' In de finale was Loonen telg voor Jos van de Gugten s? Sportschool Geelhoed. De rige judoka was al jaren ij meer voor een wedstrijd op; judomat gekomen, maar dg op verzoek van trainer Tqq Mulder nog één keertje Niet zonder succes dus. Hij pa. te het zilver. Zeeuws kampioenen. Mannen,,. han Klercq (Sportschool G» hoed) tot 80 kilogram, Martijn Ig. nen (Judovereniging BreAtv +80 kilogram, Martijn Loon categorieën. Vrouwen. Lies Peeman (Ftam Boevere) tot 57 kilogramMmfc Willeboordse (Sportschool Gd hoed) tot 63 kilogram, Lm. Wyatt (Sportschool Geelhoede kilogram, Lindsay Wyatt allen gorieën. van onze sportredactie AXEL - Dave de Jonge en Cas per Ovaa pakten zaterdag vol gens verwachting de titels in het open Zeeuws kampioenschap motorcross. In de afsluitende cross op het RES-terrein in Axel toonden beiden zich superi eur in hun klasse. De Jonge zege vierde in de koningsklasse 125 cc, Ovaa in de groep 250/500 cc. Uiteraard bracht de klasse 125 cc de meeste strijd. Dave de Jon ge uit Heinkenszand begon als leider, maar kon op geduchte te genstand rekenen van de gebroe ders Joerie en Twan van Liere uit Kapelle. Zelfs Erik van der Wekken uit Zierikzee had nog zicht op een hoge klassering. De Jonge realiseerde zich vooraf terdege dat één slippertje hem de titel zou kunnen kosten. Van daar dat hij bijzonder geconcen treerd aan de start verscheen. De plaatsingsserie schreef hij di rect op zijn naam. De 17-jarige scholier wist na zijn kwalifica tie dat hij in de eindstrijd slechts in de buurt van de ge broeders Van Liere moest blij ven. De Jonge wilde echter meer: de titel en de dagzege. Overtuigend Na een kopstart liep hij ver weg van zijn naaste belagers in het OZK en pakte op overtuigende wijze de provinciale titel. Zijn tweede OZK in de serie 125 cc. De eerste was in 2002. Minder goed verging het De Jonge dit jaar in crossen van de KNMV, In de nationale titelstrijd speel de hij geen rol van betekenis. Pech en een buiteling maakten zijn seizoen tot een rampjaar. Ook zijn teamgenoot Casper Ovaa (25) vervulde op het natio nale toneel geen prominente rol. De Oost-Souburger schreef dat toe aan een matig voorseizoen. „Pas de laatste maanden gaat het wat beter. Maar verder dan de middenmoot kom ik niet meer", zei hij voor hij op weg ging naar zijn vierde Zeeuwse ti tel motorcross. Dat hij de titel 250/500 cc zou pakken, stond vooraf al vast. Het ging hem ei genlijk te makkelijk af. „Dit jaar was het niet moeilijk de ti tel te halen. De tegenstand was te gering." Vijf zeges en een der de plaats in zes wedstrijden il lustreerden zijn woorden. Eer der won Ovaa al het OZK in de klassen 65, 85 en 125 cc. Ook Joris van Strien uit Diifc land was oppermachtig in ij klasse. Hij kon de competitie: de klasse veteranen echtere/ met een dagzege afsluiten.'Sf breker' was Ronald I" Biervliet, die onlangs RES-,te pioen werd in de 250/500 cc, Aangezien de leeftijd het OZK 37 jaar is om bij de» teranen uit te mogen koK mocht haringkaker Doensffi ten in die klasse. Hij genoot; beide manches spoot hij acte het starthek vandaan, om vend gens ver voor alle anderen worden afgevlagd. Beenbreuk In de klasse 85 cc werd Ui Boot uit Burgh-Haamstedef naar. Hij kon de Engelse lijs aanvoerder Jack Brunell een® dig passeren, omdat deze vans ge een beenbreuk verstek m* laten gaan. Bij de kleinst©/ cc, werd Jordi van 't Hot-' Dirkland Zeeuws kampioen. GOES - De Spirit Lady van» Ier John Dijkstra won at'g# weekeinde dankzij drie zegti' titel bij WSV Arnemuiden. De strijd om de tweede was spannend. Na zaterdags1»' den drie boten gelijk. De-I van Jeanot Bruggelink uit 0* finishte uiteindelijk als W voor de Coco van Olaf Mal broek uit Goes. In de recrej* klasse was de Content vann® Hulsbergen de beste voor Moody Blues van Rob de Wit Vlissingen en de Capricorn t Ronald Passchier uit Vlissml5 BRISSAGO - Peter L~ dimir Kramnik hebben dit einde tijdens hun onder V tweekamp om de wereld i schaken twee keer remise speeld. De Hongaar Peter Leko beho> de leiding in de schaakt kamp dankzij zijn twee partijen: 5,5-4,5. Zijn tegenstander Wladimir nik wist tot nu toe slechts» maal te zegevieren. ANP VLISSINGEN - Lindsay Wyatt hoefde zich zaterdag slechts één partij echt in te spannen. Dat was toen ze in de finale van de klasse 'alle categorieën' Mar leen Willeboordse tegenkwam. De overige vier partijen op het Zeeuws kampioenschap in Vlis singen waren voor de 28-jarige Goese tussendoortjes. Pauze nummers tijdens een alleraardig ste reünie. Wyatt is sinds een jaar en dag lid van Sportschool Geelhoed. Daar werd ze een jiu-jitsuka van wereldklasse. Dat ze ook het judo, een onderdeel van jiu-jitsu, goed beheerst, laat ze nog met enige regelmaat zien. De Goese werd op het afgelopen Nederlands kampioenschap ju do in Amsterdam vijfde, zater dag veroverde ze weer eens twee Zeeuwse titels, die in de klasse boven 63 kilo en de open klasse. „Eerlijk gezegd had ik op wat meer tegenstand gerekend." Dat was ook precies de reden dat ze de afgelopen jaren bij de Zeeuwse titelstrijd wegbleef. Ze zag er geen uitdaging in, omdat toch maar weinig meiden mee zouden doen. Maar dit jaar had ze een speciale reden om deel te nemen: ze wist dat haar oud-clubgenoten Elisabeth Wil leboordse (26) en Jessica van der Spil (25) ook zouden komen. Omdat die Nederlands kampioe nen voor een Brabantse en een Groningse sportschool judoën, kwamen ze zaterdag niet op de tatami. Maar ze waren wel na drukkelijk aanwezig. Wyatt: „We waren denk ik al drie jaar niet met z'n drieën samen ge weest. Dus dit was een mooie ge legenheid elkaar weer eens te zien. Ik had van tevoren ge vraagd of ze kwamen." Marleen Willeboordse, de jonge re zus van Elisabeth, genoot van hun samenzijn. „Het zijn echte vriendinnen. Ze zien elkaar niet vaak meer, dit is dus een mooie reünie. Dat is het leuke van het Zeeuws kampioenschap, de sfeer is altijd heel goed." Het kwam de judoka van Sport- Tijdens het Zeeuws kampioenschap judo ging het er voor Marleen Willeboordse (links) en Lindsay Wyatt vooral vriendschappelijk aan toe. foto Lex de Meester school Geelhoed ook wel van pas. Ze kreeg ze bij haar come back - ze was er lang uit vanwe ge een hardnekkige schouder blessure - veel aanwijzingen van meer ervaren vrouwen. - „Als zij niet naar voren wil be wegen, moet jij haar maar naar achteren duwen. - „Hou die teen binnen de mat en hou die houdgreep vol. De topjudoka's zagen dat het goed was wat Marleen Wille boordse en Lindsay Wyatt op de mat brachten - ze wonnen een voudig in hun eigen gewichts klasse en haalden met glans de finale van de open klasse - en maakten steeds meer plezier. Ze stonden nog net niet met een glas bier langs de rand van de mat, als voetbalfans in een sta dion. - „Scheidsrechter, dat is toch een ippon, man. Ik heb nog nooit zo'n ontzettende ippon ge zien en dan geeft-ie een wa- za-ari." - „Moet je zien. Nu geeft-ie Lindsay een ippon. Niet dat ze het niet verdiend heeft, maar het was er toch echt geen. Alleen tijdens de finale tussen Willeboordse en Wyatt was het even stil langs de kant. Wie moesten ze nu precies aanmoedi gen? Toen Wyatt een worp inzet te en Willeboordse op haar schouder landde, schrok haar zus wel. „Precies op haar schou der", verzuchtte ze. Wyatt spaarde haar tegenstand ster niet, maar die vond dat ook logisch. „In trainingen ben je nog altijd wel een beetje voor zichtig, maar tijdens wedstrij den ga je er vol in", vertélde Marleen Willeboordse nadat ze op ippon had verloren. „Dus dan vind ik het ook niet erg dat Lindsay me niet spaart. Overi gens was het wel mijn andere schouder waar ik zo lang aan ge blesseerd was." Wyatt vond dat het er tijdens het toernooi heel ontspannen aan toe was gegaan en dat al leen haar clubgenote haar had laten zweten. „Marleen is nog steeds goed, bij haar moet je wel scherp zijn." Óp de vraag of de andere partijen bijzaak waren geweest, had ze de grootste moeite uit beleefdheid ontken nend te antwoorden. Lindsay Wyatt, Jessica van der Spil en Elisabeth Willeboordse moeten er volgende maand wel weer se rieus tegenaan. De tijd van ont spanning is voorbij. Wyatt komt uit op het WK jiu-jitsu, half no vember in Madrid. Van der Spil en Willeboordse verdedigen nog dezelfde maand hun Nederland se titel in Rotterdam. Wille boordse kan niet wachten: ze zal dan waarschijnlijk eindelijk Daniëlle Vriezema, haar concur rente in de klasse tot 63 kilo, treffen. door Roeland van Vliet shirt met knoopjes op de voorkant en het wapen van Heerjansdam. Omdat het dorp Heerjansdam samenging met Zwijndrecht hebben we nu een dorps raad. Die stelde voor het wapen van Zwijndrecht op de shirts te doen. Be kijk het even gauw, heb ik gezegd. Dit is Heerjansdam, geen Zwijndrecht!" Geen merknaam Het shirt is gemaakt in een atelier in Antwerpen en draagt geen merknaam meer. „De shirts zijn van Trepo, wat voorheen het merk Cruijff was. Veel mensen zeiden dat het onmogelijk is zonder merk te spelen, maar het kan dus gewoon wel." De shirtreclame (van het bedrijf van Van Peenen zelf) verhuisde naar de achterkant. „Laatst werd ik gebeld door een jour nalist die niet wist dat ik voorzitter en hoofdsponsor ben. Hij vroeg me of de sponsor geen problemen had met het feit dat de naam alleen op de ach terkant stond. 'Ach', antwoordde ik, 'als de man het er niet mee eens is, hoor ik dat wel een keer." Een bulde rende lach volgde en dat gebeurde weer toen Barry Bierstekers ter spra ke kwam. De middenvelder speelde een tijdje op de Malediven. Volgens Van Peenen heet het echter anders. „Barry ging van mei tot oktober op de 'madelieven' spelen en ik zei dat-ie daar z'n mondje over dicht moest hou den. Als hij dan terug was, kon hij ge woon voor ons gaan spelen, terwijl je eigenlijk natuurlijk overschrijving no dig hebt. Wat denk je? Een week voor- dat-ie terug komt, staat er een inter view met hem in de krant. Ik heb hem gebeld en gezegd dat hij de rest van het seizoen lekker kon komen trainen. Want voetballen mocht Barry dat sei zoen niet voor ons." Voor het leven geschorst Toen richtte hij zich tot Hoek- trainer Johan Ballegeer. „Bent u die trainer die drie wedstrijden geschorst is?" Ballegeer lachte, maar Van Peenen had de volgende opmerking alweer klaar. „In België was u toch ook al voor het leven geschorst en daarom bent u toch naar Nederland uitgewe ken?" Daar klopt niets van, maar er Ex-bondscoach Dick Advocaat sprak zaterdag voor het eerst sinds de uitschakeling van Oranje op het EK in Portugal in het openbaar. Nickelodeon legde de trainer vast om als analist het duel Macedonië-Neder- land te bekijken. Advocaat oogde ontspannen. „Ik ben uit mijn schuilkelder gekropen", grap te hij. Om serieuzer te vervolgen: „Ik heb na de uitschakeling net zo geleefd als ieder ander. Ik heb het EK voor De president van Bolivia Carlos Mesa heeft een dreigende staking van de nationale voetbalselectie afge wend door een wetswijziging te belo ven. De spelers wilden het trainings kamp voor de WK-kwalificatieduels met Peru en Uruguay verlaten om hun eis van een goede transferrege ling kracht bij te zetten. Mesa ging overstag en kondigde een wettelijke maatregel aan, die met ingang van 1 januari 2006 bepaalt dat voetballers ook in Bolivia na afloop van hun con tract transfervrij zijn. In Europa maakte het Bosman-arrest jaren gele den al een eind aan de 'moderne sla vernij'. De Boliviaanse clubs zijn woe dend over het besluit. mezelf vrij snel afgesloten en heb de eerste wedstrijd van Oranje met ple zier bekeken." Dat hij nu als analist in de studio zit, terwijl hij tijdens het EK in Portugal juist veel moeite had met trainers die Oranje bekritiseerden vanuit een tele visiestudio, zag hij niet als een pro bleem. „Ik ben niet gebonden op dit moment en nadat ik uit mijn schuil kelder ben gekropen, dacht ik: 'nu kan ik op de schnabbeltoer'. Maar se rieus, niemand hoeft medelijden met mij te hebben." Basketballer Dennis Rodman (43) wil graag terugkeren in de Ameri kaanse profcompetitie NBA. Met twee wedstrijden bij de Mexicaanse club Fuerza Regia in Monterrey wil hij zich bewijzen en in de kijker spe len. „Hopelijk krijg ik naar aanlei ding van deze wedstrijden de kans om terug te keren in de NBA. Ik denk dat ik nog één tot twee jaar meekan." Dennis Rodman stopte met basketbal len in 2000. Hij maakte naam met vijf Amerikaanse kampioenschappen en vooral ook zijn opvallende verschij ning, met blauw haar en oorbellen door oren, neus en lip. werd wel om gelachen. Als Ballegeer even later richting veld vertrekt steekt Van Peenen hem een hart on der riem. „Kop op trainer, er zijn erge re dingen in het leven." En met een glimlach op het gezicht maakten de overige aanwezigen zich op voor de wedstrijd. ATHENE - Hoe mooi paragliding ook mag ogen, de sport is bepaald niet van le vensgevaar ontbloot. Zo kostte de achtste editie van het EK in Athene één deel nemer het leven. De Spanjaard Iscuerdo Carlos werd in Kalavrita (Zuid-Grie kenland) verrast door een storm en stortte neer. Twee andere deelnemers raak ten gewond. Eén van hen, een Pool, wacht nog op hulp. Hij had met zijn mobiele telefoon contact met de politie, maar de hulpdiensten konden de paraglider niet vinden. Ondanks het incident met dodelijke afloop besloot de organisatie niet om de wedstrijd te staken. foto Eva Korbaki/EPA In de finale alle 'categorieën' van het ZK ten (links) het af tegen Martijn Loonen. judo legt Jos van foto Lex de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 24