ZZICT veel te sterk voor HWP De Frel behoudt de rust Rinus van de Ven verbetert zichzelf Gelijkspel voor schakers Middelburg Tafeltennissters SAR doen goede zaken in strijd om derde plek Snelle zwemtijden in Goes Jeugdkampioenschap in Vlissingen Surfer Van der Linde derde op NK Ho-Pin Tung opnieuw vooraan Tienvoudig landskampioen gunt Sasse schakers slechts anderhalf punt }rinst Schroder inWB-wedstrijd U) ANp/DpA maandag 11 oktober 2004 23 GOES - Tijdens de eerste Speedo jaargangzwemwedstrijd in Goes werden snelle tijden gezwommen. Met Siegert van Dieren en Joost Gevaert hebben de Bevelanders in de jongste groep minioren 3 en 4 enkele talenten. Beiden zwommen naar goud en zilver, verdeeld over de 100 me ter rugslag en 50 meter vrije slag. Bij de meisjes stond de ploeg van De Ganze hoog genoteerd, met onder anderen Larissa Jansen, die tweemaal de winst naar zich toetrok. Bij de oudere minioren-5 haalde Tim Tramper van de Be velanders driemaal goud binnen en noteerde goede tijden voor de landelijke finales in Leiden. Yannick Mol (Stormvogel) en Simon Edenburg (Onder dak) maakten de dienst uit bij de jongens minioren-6. Edenburg won zijn favoriete 100 meter schoolslag, Yan nick Mol zegevierde op de 100 meter vlinderslag. Judith Stap, Manon Minneboo en Anniek Minderhoud (allen De Stormvogel) kwamen tot zeer snelle tijden. Op zowel de 100 meter schoolslag als vlinderslag schaart het drietal zich bij de top van Nederland, waarbij de 1.19,97 op de vlinderslag van Manon Minneboo van grote klasse was. VLISSINGEN - In het Vrijburgbad worden eind januari 2005 de Nederlandse Junioren Zwemkampioenschappen gehouden. Zwemvereniging De Stormvogel heeft van de Koninklijke Nederlandse Zwembond de organisatie ge kregen. De club kreeg daarbij de voorkeur boven De Veene uit Almelo. Eén keer eerder organiseerde De Stormvogel een groot evenement. Dat was in 1996 het open Nederlandse kam pioenschap Open Water Zwemmen in het Kanaal door Walcheren. GOES - Windsurfer Niek van der Linde is als derde geëin digd op het Nederlands kampioenschap freestyle. Na de eerste wedstrijden in Hargen aan Zee en op Texel stond de Rillander derde in de tussenstand met 7,7 punten. Ben van der Steen stond eerste met zeven punten en tweede was de Fries Ramses Landman, eveneens met 7,7 punten. Hij stond op plek twee omdat hij twee keer beter was dan Van der Linde, terwijl die maar één keer beter was dan Landman. Op Vlieland, waar afgelopen weekeinde, de laatste wedstrijden werden gehouden, veranderde er niets meer aan de tussenstand. Vandaar dat Niek van der Lin de met brons naar huis ging. OSCHERSLEBEN - De Nederlands-Chinese autocoureur Ho-Pin Tung heeft op het circuit van Oschersleben op nieuw laten zien in het Duitse kampioenschap Formule 3 met de besten mee te kunnen. Zaterdag eindigde hij, on der meer dankzij de snelste ronde (161,633 km/uur) van het deelnemersveld, als tweede op iets meer dan twee se conden van de Duitse winnaar Bastian Kolmsee. Gisteren werd Tung vijfde. Beide laatste races van het seizoen le verden een zege op voor Kolmsee, die daarmee in de eind rangschikking zijn landgenoot Timo Lienemann van de eerste plaats verdreef. Deze had dat in belangrijke mate aan zichzelf te danken. Zaterdag kreeg hij een tijdstraf en viel daardoor terug van de derde naar de vierde plaats, zondag haalde hij door een stuurfout de finish niet. ANP VELDHOVEN - Motorcrosser Rinus van de Ven heeft gisteren rijn beste prestatie ooit neerge- ttt bij het Open Nederlands kampioenschap. In de vijfde wedstrijd in Veldhoven eindig dehij in de dagstand als vierde en daardoor klom hij in het to taalklassement naar diezelfde plaats. De zestienjarige crosser uit Vlis singen liet 's ochtends in de tijd- training al zien dat er rekening met hem diende te worden ge houden. Alleen wereldkampioen Ben Townley was sneller. In de eerste manche trok Van de Ven dat hoge niveau door. Hij had kopstart en reed brutaal drie ronden aan de leiding. Toen kwam de Nieuw-Zeelan- der Townley echter voorbij en in de laatste ronden moest Van de Ven ook Erik Eggens en de Portugees Rui Goncalves nog la ren passeren. Zijn vierde plaats was niettemin zijn hoogste klas sering in slechts zijn vijfde ONK-race. Een zesde plaats in Berghem (op 11 juli 2004) was hiervoor zijn hoogste positie. Die plaats evenaarde Van de Ven gisteren in de tweede man che. Zijn start was weer ijzer- sterk, maar uiteindelijk moest hij Rui Goncalves voor laten. Rondenlang reed Van de Ven op de tweede plaats, totdat halver wege kramp in zijn bovenbeen kreeg. Townley, Eggens, Rat tray en Van Hastenberg profi teerden daarvan. In het dagklassement eindigde Van de Ven uiteindelijk op de vierde plaats, achter Townley, Rui Goncalves en Eggens. Ook in het totaalklassement van het ONK staat hij nu vierde. Over twee weken kan Rinus van de Ven nog op het podium komen. Bij de laatste wedstrijd in Mill moet hij dan ruim schoots voor Van Hastenberg eindigen. jrfnnrKoen de Vries jSLUISKIL - Om het hoofd bo ten water te kunnen houden in de Meesterklasse moeten de schakers van Het Witte Paard re gelmatig boven zichzelf uitstij gen. Soms lukt dat verrassend ■goed, maar vaak ook niet. Zater dag was het in een benauwde zaaltje in Sluiskil armoe troef. In het treffen met tienvoudig landskampioen ZZICT schraap ten de schakers uit Sas van Gent slechts anderhalf punt bij jelkaar: 1,5-8,5. Vorig jaar was het nog helemaal (anders. Toen hield HWP de Bra- jbandersin de eerste competitie wedstrijd verrassend op 5-5. Voorde Zeeuws-Vlamingen was het de aanzet tot een sterk sei- jzoen, waarin vijf nederlagen en vier gelijke spelen net genoeg iwaren voor handhaving op het (hoogste niveau van Nederland. jzZICT haalde ternauwernood (de play-offs, maar veroverde (daarin resoluut de zoveelste landstitel. (Een zwakke start als vorig jaar wilde ZZICT niet nog een keer meemaken en daarom dirigeer de voorzitter en teamleider Ver- jstappen liefst zes grootmeesters, jdrie internationaal meesters en iéen Fide-meester naar De Ark jin Sluiskil, het zaaltje waarnaar HWP uitweek omdat de oude vertrouwde De Roselaer niet (meer beschikbaar is. (HWP begon zaterdag met een [voordeeltje, omdat de klokken (al een halfuur liepen voordat de bezoekers achter de borden plaatsnamen. De file op de A58 had hen anderhalf uur opgehou- daama volgde, zorgde Tom Pi- ceu voor een oprispinkje. De Belg hield John van der Wiel op remise. Daarna was het lang wachten op nog een succesje. Pas bij 1-7 scoorde Helmut Car- don een halfje, en dat alleen om dat Erik van den Doel de winst niet kon vinden in een gewon nen stelling. Het bleef daarna bij het derde halfje van Kees Nieuwelink. dat hij haalde te gen voormalig streekgenoot Mar tin Mariens. Mark de Waal deel de ook in de malaise. De komende duels wacht HWP wat minder hoge obstakels. Des ondanks moet de ploeg zichzelf overtreffen om broodnodige punten te pakken tegen Utrecht, HMC Calder, ING Esgoo, LSG en Zukertort. Voor ZZICT ligt dat helemaal anders. Wanneer de kampioenen echt aan de bak moeten, hebben zij wereldtop pers als Sokolov en - sinds kort - Barejev achter de hand. „En we zijn nog in onderhandeling met een speler wiens naam ik nog niet kan noemen", voegde teamleider Verstappen daaraan toe. „We moeten wel. Als HSG op zijn sterkst is, beschikt de ploeg over tien grootmeesters." Ter vergelijking: HWP heeft er één (Motwani) die lang niet al tijd mee kan doen. Hel Witte Paard-ZZICT 1,5-8,5: Paul Motwani-Jan Timman 0-1, Helmut Cardon-Erik van den Doel remise, Eddy van Beers-Vladimir Chuchelov 0-1, Tom Piceu-John van der Wiel remise, Koen Leen- houts-Fabian Doetting 0-1, Mark de Waal-Roland Schmalz 0-1, Gun- ter Deleijn-Frans Cuijpers 0-1, Kees Nieuioelink-Martin Martens remise, Hans Groffen-Joost Hoo- gendoom 0-1, Johan Goormach- tigh-Albert Blees 0-1. den. Die meevaller verdween op de meeste borden als sneeuw voor de zon. Zelfs kopman Paul Motwani deelde in de misère. De Schot die in de competitie zelden verliest, had aan het eer ste bord het plan opgevat om Jan Timman met de Siciliaanse verdediging te bestrijden. Daar had hij echter al snel spijt van. Hij wist geen raad met zijn ei gen lopers en zag de voormalige nummer twee van de wereld al na tien zetten zijn stelling bin nendringen. Motwani hield het tegen een van zijn grote voor beelden nog vol tot de 31e zet, maar gaf zich toen gewonnen. Zelfs voor niet-schakers was het duidelijk dat het een ongelijke strijd was. Timman drentelde steeds tussen de tafels door, las een krant en bekeek andere par tijen, terwijl Motwani niet van zijn stoel kwam en met het hoofd in de handen constant in gepeins verzonken was. „Ik heb mijn excuses aan Timman aange boden omdat ik misschien al veel eerder had moeten opge ven", gaf de HWP'er met het schaamrood op de kaken aan. „Na dertien zetten stond ik ei genlijk al verloren. Ik ben op ka rakter doorgegaan." Op veel andere borden gebeurde iets soortgelijks. Gunter Deleijn kwam daar echter niet eens aan toe. In zijn bekende pats-boem- stijl denderde de legertandarts tegen Frans Cuijpers recht streeks richting afgrond. In ne gentien zetten was het gebeurd. In de lawine van nederlagen die Jan Timman stond al na dertien zetten gewonnen tegen HWP-kopman Paul Motwani, die de partij daarna nog even rekte. foto Camile Schelstraete poor Roeland Alders [GOES - De schakers van Mid- jdelburg hebben in de tweede (tee van de landelijke schaak- Icompetitie met 4-4 gelijkge speeld tegen het zwakke Krim- [pen aan den IJssel. De reserves *an Het Witte Paard herstelden zich met een goede 6-2-overwin- ningop de Ivoren Toren. Krimpen aan den IJssel-Middel- jhrg 44; Vooraf leek het een (Eakkelijke klus te worden, paar de wedstrijd werd een m zware dobber. Al snel ston- jden de Middelburgers achter Eet een bijna onoverbrugbare pïerstand. Bert Hendenrikse, T}cho Bugerhof f en René Tiggel- pn verloren. Laatstgenoemde bd een zeer voordelige stelling j^gegeven. Met een 4-3-achter- jiand moest Johan de Wolf het (feme voordeeltje dat hij had ge- begen uitbuiten. Na een mara- tbonpartij lukte dit en werd er (tóch nog een punt binnenge- jsfeept. 1 ft Greevenbosch - V. Ikonnikov A-van Nieuwenhuizen-J. de ffO-l' 3. R. van Keulen-R. Tig- Rfnum 1-0, 4, p Glissenaar-T. *rgerho/f 1-0, 5. M Glissen- «r-E van Hecke 0-1, 6. D. W-WJ. Pannekoek remise, 7. F. OSLO - Springruiter Wim tnroder heeft gisteren in Oslo ®uzijn paard Montreal de eer- j~ ^weldbekervvedstrijd van indoorseizoen gewonnen, óder bleef in de barrage de oer Otto Becker voor. öders broer Gerco eindigde e '"onaco op de vijfde plaats. ^rt-Jan Bruggink won zater- Kiel tijdens de Baltic Hor- mow een springconcours. Hii was met - - - bmaties Z1jn paard Joël in de snelste van tien com- ft srinn met zij" ze- DOOO euro, Wim Schroder m»i 6en later vijf keer zo «"nee naar huis. Liefst acht- ban- 6rs namen deel aan de DM In cle nabeurt bleven CL?» ruiters foutloos, saf a/m (*e de doorslag Schww 34,71 sec°nden was -Oder met Montreal minder Reen. halvp seconde rapper van Duin-C. de Wolf remise, 8. J. Harmsen-B. Henderikse 1-0. HWP Sas van Gent 2-RSR/Ivoren Toren 6-2: Een makkelijke overwinning viel het tweede team van Het Witte Paard ten deel. De wedstrijd was verlaat doordat vier spelers van de uitspelende vereniging in de file stonden. Binnen een mum van tijd stond HWP met 4-0 voor, door zeges van Etien- ne van Leeuwen, Ivo Timmer mans, Bernard de Bruijcker en Rudy van de Wynkele. Harry Provoost sleepte de match bin nen door remise te spelen. 1. I. Timmermans-A. Markus 1-0, 2. B de Bruycker-R. Feiner 1-0, 3. F. Verduyn-Ph. Westerduin remi se, 4. H. Provoost-N. Spaan remi se, 5. E. van Leeuwen-J Klijn 1-0, 6. G. van Rij-GJ. van Vliet 1-0, 7. R. van de Wynkele-B. Houtman 1-08. F. Snijders-H. Keetbaas 0-1. Souburg-Middelburg 2 4-4: Het zag er snel goed uit voor de Sou burgers in de Walcherse derby. Teamleider Roeland Alders zet te zijn team op een 1-0-voor sprong. Collin Boelhouwer en Robin Bosters maakten er 3-1 van nadat Sjaak Steijn tegen ge scoord had. Koos Zomer verslik te zich daarna in Sven Stange door in zeer riante positie een to ren weg te geven. Nadat Corné Boogaard het eindspel tegen Wout van Wijnen koelbloedig af maakte, kon Marcel Boelhou wer zijn stelling tegen Cor Jan sen niet meer remise houden, met als gevolg het gelijke spel. M. Boelhouwer-C. Jansen 0-1, 2. K. Zomer-S. Stange 0-1, 3. J Hek huis-W. Stange 0-1, 4 R. Bosters-M. Westenveele 1-0, 5. C. Boelhouwer-P. Koster 1-0, 6. C. Boogaard-W. van Wijnen 1-0, 7. H. Westerweele-S. Steijn 0-1, 8. R. Al ders-S. Cuperus 1-0 HWP Sas van Gent 3-CSV 5-3: De Zeeuws-Vlamingen kenden geen enkel probleem met het zwakke CSV uit Capelle aan den IJssel. Met het Belgische ta lent Lieven Artels in de gelede ren heeft het derde team van Het Witte Paard een duidelijke versterking. De Belg liet niets over van zijn tegenstander. En kel John Gommers, André Galle en Adri den Hamer moesten be rusten in een nederlaag. 1. A. Galle-E. van Rosmalen 0-1, 2. H. v/d Wynkele-II. Schouten 1-0, 3. A. den Hamer-R. Ammerlaan 0-1, 4. L. Artels-P. v/d Lee 1-0, 5. J. Gommers-R. van Herlc 0-1, 6. N. Dubbeldam-HStoosma 1-0, 7. T. Lammens-JMeijer 1-0, 8. J. de Zwart-R. v/d Bosse 1-0. door Alex Krappen ARNEMUIDEN - De tafeltennis sers van Arnemuiden hebben goede zaken gedaan in de strijd om de titel in de derde divisie. Ze wonnen met 9-1 van Avanti 2. De SAR-vrouwen herstelden zich in de eerste divisie van de zeperd van vorige week, Maas- bree werd met 7-3 verslagen. SAR had wel een koude start. Maasbree kwam in de Hontenis- sehal met 0-2 voor. De uiteinde lijke 7-3-zege was een mooi re sultaat, de manier waarop die zege tot stand kwam weer ty pisch SAR: Kim 't Hooft bleef ongeslagen, Naomi Schelfhout won tweemaal, maar Simone de Klerk, die afgelopen wedstrij den SAR op de been hield, won er maar één. Weer geen drie speelsters tegelijk in vorm dus. In de strijd om de derde plaats deden de Zeeuws-Vlaamsen goe de zaken, Maasbree was een con current. De reserves van SAR verloren met 7-3 van het sterke Toren- stad. Op zich geen gekke uit slag, SAR 2 blijft gemakkelijk in de tweede divisie. Namens SAR 2 wonnen alle speelsters één partij. Na drie verliespartijen op rij speelden da SAR-mannen dit maal met 5-5 gelijk tegen het sterke Avanti. Dat is een goede uitslag: Avanti stond tweede, SAR vijfde. Vooral positief was dat Wim 't Hooft namens de Kloosterse club zijn eerste over winningen van deze competitie boekte. Constante factor Dennis Verdurmen won ook twee par tijen, Leon van Boven één. Om kans op handhaving in de tweede divisie te maken moet SAR volgende week echter ruim van Hekkensluiter Tanaka win nen. Lastige opponent In de derde divisie won Arne muiden met 9-1 van Avanti 2. Weliswaar trad Avanti niet in de sterkste opstelling aan, maar Patrick van Meverden blijft een lastige opponent. Hij won ech ter alleen van Stefan de Groot. Arnemuiden begint langzamer hand in titelvorm te komen, de geheel herstelde Jan-Rien Meer man bleef, evenals Mare Hacken- berg, ongeslagen. In de andere poule won TTC Middelburg met 7-3 van koplo per Shot'65. Wim Wegman bleef ongeslagen, Marin Veijgen won tweemaal, Wesley Wegman boekte één zege. Hoe graag TTCM kampioen wil worden, zal in de komende wedstrijden blijken. Hoe vaker Wim Weg man opgesteld wordt, hoe groter de kans. In de hoofdklasse speelde SAR 2 gelijk tegen Red Stars'58. Johan 't Hooft herstelde zich met drie zeges van het dipje van vorige week, Mare Maas en Naomi Schelfhout wonnen beiden één partij. Arnemuiden leed een kansloze 8-2-nederlaag tegen The Back hands (één zege van Robert Steenbeek en de winst in het dubbelspel). TTC Middelburg 2 deed het nog slechter door met 9-1 te verliezen van titelpreten- dent Belcrum 2, Leo Zuid weg redde de eer. TTCM 2 komt daardoor in hevi ge degradatienood. Maar ook Ar nemuiden 2 en SAR 2 zijn nog lang niet veilig. Jeugd In de meisjes A-klasse leed SAR een 8-2-nederlaag tegen TOGB Tegen sterke teams heeft alleen Chantal Remorie iets in te bren gen, zij bracht de twee SAR-punten op het bord. SAR staat vijfde. In de jongens B-klasse speelde Arnemuiden zonder kopman Ar jan Korstanje tegen Flash. Dat was een gemiste kans, met Kor stanje was er meer mogelijk ge weest dan een gelijkspel. Nu wonnen Wilbert Poppe en Lin- dert Moerdijk beiden twee par tijen, Izak Heijboer won er één. TTC Middelburg won met 6-4 van koploper Amstelveen 2, Wouter van der Mark bleef onge slagen. De titelstrijd spitst zich toe op de vier genoemde teams, waar bij Arnemuiden en Amstelveen de koppositie delen en TTCM slechts één punt achter staat. In de C-klasse won Reynaert met 7-3 van Nieuw Vennep. Stephan Pieters bleef ongesla gen, Bruno de Schepper won twee keer, Tsjung Yuen Zhang één keer. Reynaert draait in de top mee, maar Taverzo 2 en Belcrum 3 lig gen op de loer. door Lucien Roelandt HEIKANT - Het blijkt zo gek nog niet om als voorbereiding op het Zeeuws kam pioenschap de paarden alvast even de sfeer van Manege Heikant te laten proe ven. Dat werd zaterdag overduidelijk, want menig viervoeter kromp in elkaar van de spanning bij het betreden van de grote wedstrijdhal van het hippisch cen trum in Heikant. Jurylid Margo Bos: „Veelal wordt er gere den in een piste die net aan de maat vol doet. In zo'n besloten ruimte hebben de paarden steun aan de wand van de mane ge. Dat is hier niet het geval. Veel paarden tonen zich dan kijkerig, zijn daardoor niet meer bij de les, en dan ontstaan er proble men. Dan is het de kunst van de ruiter om de rust te bewaren en die rust over te bren gen op het paard. En dat lukte vandaag be slist niet iedereen. Daarom is het ook goed dat de paarden in zo'n hal ervaring op doen. Want wil je hogerop, dan heb je dat gewoon nodig." In de klasse Z2 waren Stephanie de Frel met Narwick en Chantal de Rooy met Nai robi kennelijk weinig onder de indruk van de enorme ruimte en versierselen rond de ring. Beide combinaties reden een fraaie proef zonder noemenswaardige fouten, die uiteindelijk met het geringst mogelijk verschil (190-189) werd gewonnen door Stephanie de Frel. Margo Bos was zeer te spreken over beide combinaties. „Ze waren aan elkaar ge waagd. Eerlijk gezegd wist ik niet wie er gewonnen had, toen ik net klaar was met jureren. Ik hoorde het ook pas na afloop. Nairobi liep onder Chantal de Rooy een proef met veel impuls en afdruk. Stepha nie de Frel is een amazone met een hele fraaie zit en dat in combinatie met de hul pen, die vrijwel altijd doorkomen. Dat zag je bij de galopwissels. Die waren bijzon der mooi. Ik denk dat dit onderdeel uitein delijk beslissend was voor de overwin ning.'" Chantal de Rooy toonde zich ondanks de tweede stek tevreden. „Door een blessure van Nairobi heb ik er een tijdje uit gele gen. Ook vandaag liep hij naar mijn ge voel nog niet helemaal lekker. Ik vond hem een beetje mat. Dat was misschien niet te merken, maar ik moest ontzettend hard werken om hem goed voorwaarts te krijgen. Maar deze wedstrijd heeft me toch het gevoel dat ik er weer bij hoor." Drachtig Voor Stephanie de Frel was de koek nog niet op. Ook in de klasse Ml stuurde ze de merrie Tamora naar het oranje erelint. Met de 166 punten toonde de Koewachtse amazone zich bovendien duidelijk een maatje te groot voor de concurrentie. „Ta mora is niet de gemakkelijkste, maar in de ring is ze een heel fijn paard om te rijden. Ik rijd haar nog niet zo lang, maar ze toont enorme progressie. Het is dan ook jammer dat ik haar straks een tijdje niet kan rijden, omdat ze drachtig is." In de klasse Z1 ging de zege tot haar eigen verrassing naar Marieke Dam met de mer rie Oramie. „Hier had ik helemaal niet op gerekend", zei de 21-jarige amazone uit Rilland. „Oramie is namelijk niet zo ge makkelijk. Zeker binnen niet. Ze is eerst door mijn broer uitgebracht. Maar het is een klein paard en paste daardoor niet meer zo voor hem. Daarom ben ik haar nu ruim een jaar geleden, nadat ze een veulen had gebracht, gaan rijden. Maar in het be gin klikte het totaal niet tussen ons. Hope loos gewoon. Oramie is snel beledigd. Je dient ze altijd in haar waarde te laten. Iets afdwingen is er niet bij, want dan gaat het gewoon mis. Bovendien wordt ze erg on rustig met andere paarden in haar omge ving. Daarom was ik blij dat ik hier de ge legenheid had om buiten los te rijden." Verdienstelijk In de klasse L2 bleek zoals verwacht tegen Milou Anthonisse met Madini Tomos geen kruit gewassen. Maar ook Romy Boeye ver liet tevreden het hippisch complex in Hei kant. De amazone uit Oostburg stuurde de ruin Narco een verdienstelijke derde plaats en de 162 punten waren voor Romy Boeye ruim voldoende voor het nog ontbre kende winstpunt voor promotie naar de klasse M. Romy Boeye werd in Heikant derde in de klasse M. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 23