Vlissingen neemt de macht over Rugbyers Tovaal buiten windvoordeel beste uit PZC Eerste zege De Stormvogel BC Vlissingen komt goed uit startblokken Handballers EMM verslaan Delta Sport Robur koploper vijfde klasse na nipte zege 21 Promovendus in slotfase langs koploper Goes: 4-2 Scheffer verrast op titelstrijd driebanden Broodnodig zege Zierikzee Tumultueus duel van WIK'57 Remises voor driebandenteams Luctor ontvangt Marleen Veldhuis Pupillen PWG naar finale NK x'. maandag 11 oktober 2004 wb ijnnr Ron de Waal VUSSINGEN - Na een bijna drie kwartier durende onderbre king leek Goes er in de topper in de derde klasse van het zondag- voetbal tegen Vlissingen met de volle winst vandoor te gaan. De ploeg van trainer Ruud Pen- nings toonde echter enorme veer kracht. door een 2-1-achter end om te buigen in een ver diende overwinning: 4-2. He! geduld van de toeschouwers aan de Irislaan in Vlissingen werd gistermiddag danig op de proef gesteld, maar uiteindelijk kregen ze wel waar voor hun LEWEDORP - Piet Scheffers biljartvereniging Schelde- richt uit Wemeldinge is in Café De Goede Verwachting in Lewe- dorp verrassend winnaar gewor den van het persoonlijk kam pioenschap driebanden eerste klasse van het district Delta Zuid West in Poule N. Hi] kaapte de zege weg voor de neus van André Karelse van BV de Toekomst en Alfred van den Dnes van HIO. Scheffers ging de eindstrijd in invaller. Zonder tot groots spel te komen, maar wel regel matig en doeltreffend vergaarde .hij de nodige punten. In de slot- ronde moest nestor en thuisspe- Jer Piet Raas eraan geloven en dat bracht Scheffers aan de lei ding. Alleen Alfred van den Dries vormde nog een bedreiging. Scheffers moest op zijn stoel de ontwikkelingen afwachten. Mocht Van den Dries winnen Pascal Back van VEGABV was de titel voor hem. Back g in de slotfase toe waar door Scheffers de titel greep. De weede plaats was een mooie be loning bij zijn debuut in deze ting 1-1, 54. Niels Paardekooper 1-2, 73. Tim van de Vlies 2-2, SI. Ngefu Sambi 3-2, 84 Abubakar Kourouman 4-2. Scheidsrechter: C.H. Markus (Oosterhout) BWat- rel (Oostkapelle) Gele kaartJa- mal Bouzambou VlissingenAan tal toeschouwers: 200 Vlissingen: Mohammed El Bek- kaoui; Valentino Blommaert, Jaimy Bloppoel. Jack Blijlevens, Jamal Bouzambou; Ngefu Sambi, Giovanni Siereveld, Rody Uranie; Khalid Boufrahi (7. Roepesh Bhagola/ 56. Nasser Gas hi), Lun- ven Vermeer (73. Tim van de Vlies) en Abubakar Kourouman. Goes: Sven Wolkenhauer; André Voogd (73. Quang Tran), Jeroen Kolen, Michael Cabenda, Ernst Smit (45. Mansour Gader); Rosan- no Acton, Clarence Pahlad, Wan der Snoeck, Trung Tran; Niels Paardekooper en Patrick Ketting. GOES - Zierikzee heeft in het cruciale duel in de tweede klas se met hekkensluiter SCO de eer ste overwinning voor eigen pu bliek gepakt. Al vroeg in de partij kreeg de thuisclub een opdoffer te ver werken. Martij n Timmermans bracht SCO na een afgeslagen hoekschop aan de leiding. Hij kreeg de bal voor de voeten ge kopt en prikte in de uiterste hoek binnen: 0-1. Zierikzee zocht het offensief en zag Pa trick Verkaart en Elmar Verha- ge opgelegde kansen missen. Na een halfuur kwam Zierikzee op gelijke hoogte. Verdediger Mi chel Winkels scoorde na voorbe reidend werk van uitblinker Ser ge Berrevoets: 1-1. Halverwege de tweede helft, met weer linker middenvelder Berrevoets in een dienende rol, werd invaller Tho mas Vos matchwinnaar: 2-1. In het resterende deel was het vooral doelman Jaco van der Schee die zich onderscheidde. Met drie fraaie reddingen hield hij zijn ploeg op de been, zodat de punten op Schouwen bleven. Dankzij de zege neemt Zierik zee afstand van de gevarenzone. GOES - In de voetbalwedstrijd in de vierde klasse B tus sen WIK uit Kerkwerve en Chrislandia uit Heinenoord viel een ware kaartenregen. Beide ploegen beëindigden de wedstrijd dankzij de dadendrang van arbiter Priest uit Waalwijk met negen man. Priest trok na rust na een forse charge op Ferrie Berrevoets rood voor Marco Polak van Chrislandia. WIK-speler Bart Boot, die een opstootje trachtte te sussen, kreeg ook rood. Even later leidde een overtreding op Berrevoets wederom tot rood. Jilles Visser kreeg zijn tweede geel. wat leidde tot protesten van Chris landia. Priest onderbrak het duel. Na de hervatting kreeg de thuisploeg om dubieuze redenen een strafschop en niet veel later nog één, waarbij WIK-speler De Jonge de twee de keer geel kreeg. Vervolgens wist Chrislandia nog twee keer te scoren, zodat het treffen in 4-0 eindigde. ROOSENDAAL - De Zeeuwse teams die in actie kwamen in de landelijk competitie driebanden groot keerden bei de met een gelijkspel huiswaarts. Vooral de remise van De Stene Brug tegen DGV was ver dienstelijk. Piet Koek (0.760) en Wim de Kok (0.717) speel den prima partijen, al was voor de laatste geen winst weg gelegd omdat tegenstrever Kuystermans nog beter deed (0.897). Marco van der Hout had geen moeite met een zwakke Van Peer en zorgde dat de puntendeling voor de Goesenaren een feit werd, na het verlies van Ad Menhee- re. Ook voor Partyservice.nl uit Zierikzee verliep de strijd, te gen De Distel, gelijk op. Na een kansloze missie van Jan Eickenboom tegen een excellerende John Simons (0.769) bracht Piet Kox de ploegen weer in balans. Daarvoor had den Ton van Beveren (verlies tegen Knobel) en Sjaak de Visser (een fraaie winstpartij op Klaassen) de score ook al keurig in evenwicht gehouden. DGV-De Stene Brug 4-4: H. Boeren-Piet Koek 25-35, 46 beurten, A. Kuystermans-Wim de Kok 35-28, 39; J. van Peer-Marco van der Hout 21-30,69; L. Alberts-Ad Menheere 30-19,45 BV de Distel-Partyservice.nl 4-4: John Simons-Jan Eickenboom 30-15,39 beurten; Urbain Oppenbrouwer-Piet Kox 25-17,40Sjaak de Visser-Frans Klaassen 25-15, 36; Piet Knobel-Ton van Beveren 20-17,58. GOES - De Middelburgse zwemvereniging Luctor et Emergo ontvangt zaterdag 16 oktober zwemster Marleen Veldhuis in het stadsgewestelijke zwembad Vlissingen/Middelburg. Zij verzorgt daar, samen met de voormalig Zeeuwse zwemster Jacqueline Stoel, een clinic voor de zwemmers van de club. Afgelopen zomer veroverde de damesestafetteploeg, met naast Marleen Veldhuis de zwemsters Chantal Groot, Inge Dekker en Inge de Bruijn, het brons op de 4xl00m vrije slag, Jacqueline Stoel, die werkzaam was bij topzwemploeg TZA, heeft de spelen als fysiotherapeute meegemaakt. HOOGBLOKLAND - Het pupillenviertal van damvereniging PWG 's-Gravenpolder heeft zich zaterdag in Hoogblokland geplaatst voor de finale van het Nederlands kampioenschap. Niels Kampstra, Paulan van Nes, Danny Wattel en Roland de. Rijke eindigden in de halve finale achter Hoornaar op de twee de plaats. Dat was net voldoende voor een plaats in de finale, die op 4 december wordt gehouden. door Jeremy Deug VUSSINGEN - De basketbal lers van BC Vlissingen zijn goed begonnen aan de competi tie, In Breda won de ploeg van lom Joziasse met 50-69 van Ba rons. De vrouwen van BV Sou burg kwamen in dezelfde klasse niei in actie, omdat tegenstan der 0BC Oss geen team op de been kon brengen. De mannen van Vlissingen verloren in eigen huis met 75-87 van Pendragon. In Breda hadden de vrouwen van BC Vlissingen een zwakke start Verdedigend was het team van coach Tom Joziasse niet bij deies Barons maakte dankbaar gebruik van de geboden ruimte «liep uit naar 29-15. De Vlis- pngse defensie werd daarna fel ler en nog voor de pauze werd de schade hersteld: 32-30. de hervatting dicteerde BC Gissingen het spel. In een hoog tempo liep de ploeg steeds ver der uit naar een ruime 50-69 ze ge. Een teleurstelling voor BC •hssmgen was de knieblessure warmee Melanie Lindenberg bet veld moest verlaten. Scores BC Vlissingen: Yolanda toste 18 punten, Nanon Doeland Elm Kuipers 10, Marjolein de }!eu Marjolijn van den Bosse 6, 5, Jessica Ver- 9e Irjimie Pattikawa 3 en Me- «uie Lindenberg 2. Mannen: BC Vlissingen - Barons '5"87: De mannen van BC Vlis- P8® spelen met een ver- nieuwd team. Coach Elderkamp de drie langste spelers van et team (Arno Franke, Jeroen puwkamp en Sander Klap) zijn gestopt. Daarnaast ontbrak de geblesseerde Jeffrey van Driel. Het team van Mick Latu- pasinalo begon dan ook onzeker aan de wedstrijd en keek snel te gen een 0-7-achterstand aan. BC Vlissingen gooide er vervol gens een schepje bovenop. Fel verdedigen leverde veel onder scheppingen op en de thuisploeg nam een kleine 28-25-voor- sprong. Daarna had BC Vlis singen echter geen antwoord op een aantal snelle scores van Pendragon, waardoor de rust stand 32-43 werd. In de tweede helft knokte BC Vlissingen voor elke bal, maar de marge bleef steeds rond de 10 punten, waar door BC Vlissingen uiteindelijk een 75-87 nederlaag moest slik ken. Scores BC Vlissingen: Danny Kas- ander 19 punten, Rakhis Angnoe 14, Niels Wisse 11, Wilfred Klap 8, Erwin Hilbert 7, Tommy Radkie- wicz 7, Michel Bosters 5, Stefan Schrier 4. Jongensjunioren. Black Eagles - BC Vlissingen 59-71: Vlissingen begon sterk in Rosmalen en kwam na vier minuten op een 0-8-voorsprong. Hierna kwam de thuisploeg terug tot 12-14. Vlissingen kon zich opnieuw los maken door het lengteoverwicht en sloot de eerste helft af met een 25-30 voorsprong. Na rust kon de ploeg van Frank Böseler pas in het laatste kwart de mar ge vergroten dankzij een water dichte verdediging. Scores BC Vlissingen: Anton Vers teeg 19 punten, Dorde Karadzic 17, Dennis de Paauw 13, Sjors van de Poel 9, Michel Bosters 6, Wytse de Jong 3, Omri Manoach 2 en Rick Schipper 2 Oemoemenoe verovert de bal in de derbv met Tovaal. foto Lex de Meester door Hanne van Beugen MIDDELBURG - De harde wind speelde gisteren een be langrijke rol in de derby tussen rugbyclubs Oemoemenoe en To vaal. De Goese ploeg speelde jjowKo Mechielsen GOES De waterpoloërs van Schelde leden hun derde ompeütienederlaag. DeTerneu- "naren verloren in Braneveld J.11*8 van DWK/xcell. In li;i Sln8®n was de stemming vro- e Stormvogel won met lvan van Vliet/Barracuda. f3 twef maab kansloos te heb- !!ü.yerloren speelde De Storm- een dijk van een ODanht' pl°eg kwam n00it P achterstand en liep na 1-0 en 1 naar4-l. Barracuda zet te nog wel aan maar De Storm vogel speelde verdedigend erg sterk en won verdiend. Scores De Stormvogel: Danijel Ga- vranovic 2 en Chris van der Draai en Ad van 't Westende 1 maal. De Stormvogel 2-PSV 6 9-4: Na de nederlaag van vorige week speelde De Stormvogel 2 een puike wedstrijd. Al snel was dui delijk dat de Vlissingers de wed strijd gingen winnen. De Storm vogel liep in de tweede periode uit naar 6-1. Scores De Stormvo gel 2: Pim Bekkers 3, Henk Rie- mens 2 en Kees Leijnse, Sven Eric Sandifort, Loek van 't Westende en Frank Leijnse allen 1 maal. Ganze-Nayade 9-3: Na een ge lijk opgaande eerste periode trok Ganze de wedstrijd naar zich toe trok, Via 3-1 en 6-2 werd het 9-3 winst. Scores Ganze: Maarten Buijs 4, Andre van Zijp 3 en Albert Bauer en Bas van de Korput 1 maal. Ganze-Brunssum 5-12: De Gan- ze-vrouwen gaven aanvankleijk goede tegenstand. Na 2-3 en 4-5 was het echter gedaan. Scores Ganze: Tamara Flore 2 en Joyce Pieters, Jeanine Weijland en Carola Kiel 1 maal. daar uiteindelijk het beste op in en won met 18-12. Tovaal had aan het begin van de wedstrijd meteen de smaak te pakken. In de tweede minuut scoorde Marijn Riemens de eer ste try voor de Goesenaren. Snel daarna stonden ze met 11-0 voor door een tweede try. Oe moemenoe had door de harde wind moeite om de bal goed te plaatsen. Het enige wat de Middelburgers konden doen was verdedigen. Die taak ging de jonge ploeg niet altijd even gemakkelijk af. Tovaal kreeg veel ruimte op de flanken en creeërde zo de kan sen. Bij rust waren de Goesena ren uitgelopen naar een 18-0-voorsprong. Na de rust had Oemoemenoe het windvoordeel. De Middelbur gers deden wat ze konden, maar het team had niet altijd genoeg kracht om in de buurt bij de try- lijn van Tovaal te komen. De club uit Goes ging maar voor één ding: de voorsprong zo goed mogelijk verdedigen. Dat deden ze met hart en ziel. Toch scoorde Oemoemenoe twee try's binnen korte tijd. De ploeg kwamen halverwege de tweede helft terug tot 18-12, maar het mocht niet baten. De jonge ploeg creeërde genoeg kansen, maar maakte ze te weinig af. De captains van Oemoemenoe en Tovaal werden vlak voor tijd door scheidsrechter Larry Blog uit Boxtel uit het veld gestuurd. Tovaal-aanvoerder Egon Gee- ratz vertelde dat beide teams al een waarschuwing hadden ge kregen. „Een paar minuten eer der had hij al aangekondigd dat de aanvoerders het veld moes ten verlaten als er nog een keer achter zijn rug om werd geru zied. Dat was de reden." Ondanks dat incident was Gee- ratz tevreden met de wedstrijd. ,,Wij hadden in de eerste helft het voordeel van de wind. Dat was heel belangrijk. Ik vind dat we daar goed gebruik van heb ben gemaakt, Er waren hier en daar wel wat spanningen vanwe ge de derby, maar het bleef een sportieve wedstrijd." ,,De tweede helft was een ander verhaal. We wisten dat Oemoe menoe zou komen en daar stel je jezelf op in. Ze hebben veel kan sen gecreeërd. Maar bij de try-lijn van Tovaal is het knok ken voor iedere centimeter. We geven niks weg. Oemoemenoe-trainer Henny Zandbergen was ondanks het verlies tevreden. „De eerste helft hadden we veel hinder van de wind en konden we alleen maar verdedigen. Maar de achterstand van 18-0 was nog te overzien. In de twee de helft hebben we puur op in zet onze kansen gecreeërd. Maar we hebben het niet afgemaakt. Er zaten niet veel verschillen tussen de beide teams. Wij mis sen alleen nog wat ervaring. Ons doel is nu om te groeien en beter te worden. We zullen iede re wedstrijd weer twee keer veertig minuten moeten knok ken. Dan maken we overal een kans." door Wim Kakebeeke MIDDELBURG - Ook al is er en brok ervaring opgestapt, de handballers van EMM hebben nog steeds voldoende in huis om de concurrentie de stuipen op het lijf te jagen. Dat ondervond LifeDesign/Delta Sport uit Zie rikzee gisteren in een oefenduel in de sporthal aan de Nassau- laan. EMM won met 32-27. Binnen een kwartier was het al 8-3 voor EMM, vooral dankzij Ben Benoit Alexandre en Wally Houtepen. Het duel dat werd op gedeeld in 3 helften van 25 minu ten dreigde daarna uit te gaan als een nachtkaars. Het gat tus sen beide ploegen bleef rond de zes treffers hangen. De keeperswissel bij EMM (Eef van Ginkel voor Ramon Vael) pakte niet slecht uit voor de gas ten. Fraaie treffers van Guust Sluijs en ex-EMM'er Joey Aerts- sen zorgden weer voor een beet je spanning: 17-14. Het ant woord van trainer/speler Eric Dingemanse liet niet lang op zich wachten. Vael nam op nieuw de honneurs waar en de marge werd weer eenvoudig uit gebouwd. De vrouwen van EMM hadden dit weekeinde een terugslag. Na de knappe oefenzege op PSV ging de ploeg van John Roelofs twee keer onderuit. Leudal ver sloeg EMM zaterdagavond met 31-18. Ook Vires et Celeritas was te sterk voor de Middelburgsen. Na een 5-2-voorsprong voor EMM werd het 6-7. Roelofs: ..Voor mij is het onbe grijpelijk wat zich dit weekend heeft afgespeeld. Er is zo intens slecht gespeeld. We moeten snel uit dit dal." De Goese tweedeklasser GSC sloot de voorbereiding af met een zege. De reserves van GSC werden eenvoudig aan kant ge zet: 24-12. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Dankzij een 3-2-ovenvinning op Lepelstraat- se Boys heeft Robur de kopposi tie in de vijfde klas B overgeno men van Kwadendamme, dat niet in actie kwam. Robur-Lepelstraatse Boys 3-2: De sterk op de defensie leunen de bezoekers leidden halverwe ge met 1-0 via een doelpunt van Nico van der Kruk, én omdat Dennis Weijers namens Robur een strafschop onbenut had gela ten. Tussen de 56e en 70e mi nuut zette de thuisploeg via Rick van der Gaag, Richard Har- debol en Dennis Weijers orde op zaken: 3-1. Omdat de ploeg hier na verzuimde verder uit te lo pen werd het nog spannend toen het in blessuretijd 3-2 werd. Vosmeer-Dreischor 2-1: Voor rust speelde het spel zich vooral af op de helft van de thuisploeg. Paal en lat voorkwamen een doelpunt van Dreischor; terwijl aan de andere kant Joh Vroegop wel tweemaal toesloeg na een uitval: 2-0. In de tweede helft waren de beste kansen voor Vos meer, maar nu scoorde Ray mond Sonneveld de aanslui tingstreffer: 2-1. NVS-Volharding 8-2: Na de snel le openingstreffer (1-0) leidde een sterke fase van Volharding in de 18e minuut tot de gelijkma ker van Dennis Sommeijer: 1-1. NVS nam het initiatief weer over en werd het nog voor rust 6-1. In een rommelige tweede helft bepaalde Dennis Somme ijer in de slotfase de eindstand op 8-2. In een hectische slotfase bleef deze stand gehandhaafd. Ouwerkerk-Lewedorpse Boys: 3-2: Ouwerkerk opende de score maar een aandringend Lebo kwam verdiend langszij via Jan Verton: 1-1. Na rust drongen de bezoekers maar Ouwerrkerk scoorde twee keer. Pas in de 89e minuut kon Jan Verton vanaf de strafschopstip tegenscoren:3-2. Renesse-Hansweertse Boys 1-3: In de eerste helft hadden de be zoekers al een overwicht, maar verzuimden te scoren. Dat deed, Tim Jacobusse kort na rust wél, tweemaal zelfs: 0-2. Na de aan sluitingstreffer van Dennis Hut- tinga uit een strafschop maakte kort voor tijd Frank Quakkelaar. aan alle twijfels een einde: 1-3. geld. Nadat scheidsrechter Mar kus uit Oosterhout in de rust te kennen had gegeven door rug problemen niet meer verder te unnen, was het lange tijd wach ten voordat onder leiding van zijn vervanger Wattel verder ge speeld kon worden. Bij de bezoekers uit Goes waren de meningen verdeeld of er ver der gespeeld moest worden, maar uiteindelijk werden de vol le negentig minuten uitge speeld. De ploeg van Marco Groeneveld nam zelfs een 2-1-voorsprong, maar liet daar na het initiatief volledig aan de thuisploeg, die dankbaar profi teerde. De slotfase was dus overduide lijk voor de thuisploeg, net zoals dat het eerste kwartier al het ge val was geweest. In de tweede minuut kreeg ex-Goesspeler Lunven Vermeer tot tweemaal toe de kans om zijn ploeg op voorsprong te zetten, maar tel kens reageerde keeper Lars Wol kenhauer van Goes uitstekend. Schuiver Na een kwartier kwamen de be zoekers wat meer uit de verdedi gende stellingen, maar verder dan een gevaarlijke schuiver van Niels Paardekooper kwam de ploeg niet. Halverwege de eer ste helft was het opnieuw Lun ven Vermeer die vanaf de rand van het strafschopgebied voor Vlissingen mocht aanleggen. Dit maal liet hij keeper Wolkenhau er met een fantastische uithaal kansloos: 1-0. Lang kon Vlissin gen niet genieten, want in de daarop volgende aanval bracht Patrick Ketting Goes alweer op gelijke hoogte. Ketting profiteerde optimaal van een moment van onacht zaamheid in de Vlissingse defen sie, door de twijfelende keeper El Bekkaoui met een lage schui ver kansloos te laten: 1-1. Het bleef even alle hens aan dek voor Vlissingen, want even later raakte Trun Trang, nota bene de kleinste man op het veld, de on derkant van de Vlissingse lat met een kopbal. Na de langdurige pauze kreeg Goes via Rosanno Acton weer een goede kans en aan de andere kant schoot Ngefu Sambi op drie meter van het vijandelijke doel de bal over. Goes nam de leiding toen Niels Paardekooper een door Wander Snoeck opzij gelegde vrije trap hard door de Vlissingse muur schoot: 1-2. Pijlsnel Abubakar Kourouman had de stand alweer pijlsnel gelijk kun nen trekken, maar op korte af stand van keeper Wolkenhauer wist hij nog naast te schieten. Vlissingen gaf zich echter nog lang niet gewonnen en nam steeds nadrukkelijker het initia tief van Goes over. Via invaller Tim van de Vlies kreeg de ploeg loon naar wer ken. Nauwelijks tien seconden in het veld bracht hij zijn ploeg met een wonderschoon doelpunt weer naast Goes: 2-2. Vlissingen rook dat er meer inzat tegen de koploper, hetgeen tien minuten voor tijd ook uitkwam. Een ver re ingooi van Jaimy Bloppoel kwam met enig fortuin voor de voeten van Ngefu Sambi, die wel raad wist met dit buiten kansje: 3-2. Nog was de koek niet op, want vijf minuten voor tijd was het opnieuw raak. De defensie van Goes werd volledig ontregeld en uit een moeilijke hoek deelde uitblinker Abubakar Kourou man de genadeklap uit: 4-2. Goes-trainer Marco Groeneveld stak de hand in eigen boezem. „We speelden slecht pressie en gaven het initiatief onnodig uit handen. In sommige situaties was Vlissingen net iets leper en strafte de ploeg slordig spel van ons goed af." Vlissingen-Goes 4-2 (1-1): 23. Lun ven Vermeer 1-0, 25. Patrick Ket- Valentino Blommaert van Vlissingen wordt fel op de huid gezeten door Clarence Pahlad. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21