BELISOL >zc it jaar besluit Sluis aan Zee ÏÏGËM Zeeuwse Eilanden moet zelf samenwerking onderzoeken fItollïïr(^nfllïïMïïïïi1 Campings gemeente Hulst mogen uitbreiden ÉIS BEZORGD Rabobank Sas samen met Terneuzen/Axel erbinding met Noordzee en bouw huizen blijven in aangepast plan overeind MASSALE LEEGVERKOOP VAN WINKELS EN MAGAZIJNEN MATRASSEN LEDIKANTEN MEUBELS Gouden jubileum Rode Kruis Hulst SALON LA LIGNE DEFINITIEF ONTHAREN Milde straf voor drankrijder Visclub ruimt terrein op Parkeerverwijssysteem van start zeeuwse almanak Pomp Nobelweg 2/24 Goes (naast McDonalds), ma - vr open 10.00 17.30. za 10.00 16.00 uur SPECIALIST IN KOZIJNEN, RAMEN EN BUITENDEUREN fc" in pvc, alu en hout 300 m2 showroom Jtie: 0113-315649 Lpzc.nl iredactie@pzc.nl Dus 314460 AA G°es liPrtentie-exploitatie: Sen Midden-Zeeland: 0113-315520; ujws-Vlaanderen: 0114-372770; tonaal: 020-4562500. iterdag 9 oktober 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen - jLl'IS - De Initiatiefgroep luis aan Zee verwacht voor het jnd van dit jaar een raadsbe- liiit over het plan voor een icq verbinding tussen Sluis en Noordzee. Dat zegt M. van de ijver, lid van de initiatief- roep. b de bespreking van de Woon de Sluis ontstond dinsdag irri- sce over het feit dat Sluis aan «in dit beleidsdocument is op- lEoraen, terwijl de raad van luis in het plan nog geen stem eeft gehad. Het plan omvat okde bouw van in totaal drie- inderd huizen en recreatiewo- üngen. De ontwikkeling van pis aan Zee moet de streek belangrijke economische en icnstische impuls geven en en- de honderden arbeidsplaatsen Ipleveren. Ügemeéster J. Sala meldde tij lens de bijeenkomst dat een ieiiwe versie van Sluis aan Zee een kans verdient, maar dat pordt gewacht op de financiële Verbouwing en de exploita- ie-opzet van de initiatiefne mers. Ook wees hij op de tijd die lodig was voor het 'masseren' Van buurgemeente Knokke- Heist, met name omdat de ge plande open verbinding met de zee via Sluis naar Cadzand ook foor die gemeente grote gevol gen heeft. olgens Sala oordeelt de Vlaam- fekustgemeente positief over de angepaste versie. 'ethouder J. Provoost (ruimte ordening) liet deze week dat het tijd wordt dat de Éiatiefgroep naar buiten (Advertentie) alle MIDDELBURG - VEERSEWEG naast Super de Boer (Advertentie) CULTUURDEBAT ZEEUWSE CULTUURPOLITIEK di. 12 okt. 120.00 uur met Paul Kuypers en Tjeu Strous locatieKloveniersdoelen, Middelburg vmw.zeeuwsmuseum.nl t. 0118 65 30 00 zeeuwsmuseum treedt. „Hoewel Sluis aan Zee op onze prioriteitenlijst niet het allerhoogst staat, is het goed om zekerheid te krijgen. Dan weten we ook of we verder kunnen of niet", aldus Provoost. Volgens Van de Vijver hebben de initiatiefnemers nog een klei ne maand nodig om alles goed op elkaar af te stemmen. Vooral het rekenwerk noemt hij 'een enorme klus' die niet onder schat mag worden. Van de Vij ver: „Het is niet zo maar een sommetje dat je op de achter kant van een sigarendoos je doet." Het provinciebestuur schoot Sluis aan Zee bijna een jaar gele den af omdat het plan niet vol deed aan de Europese Habitat- en Vogelrichtlijn én vanwege het enorme ruimtebeslag dat de woningbouw legt op het groene kustgebied. Daarmee werd de fi nanciële onderbouwing wegge vaagd, omdat de bouw van hui zen een belangrijke economi sche drager van het plan was. Van de Vijver wil weinig kwijt over de aangepaste versie, om dat de gemeenteraad van Sluis het eerst op de hoogte gebracht moet worden. De oorspronkelij ke uitgangspunten blijven vol gens hem gehandhaafd. „Het enige dat ik erover kan zeggen is dat de bouw van enkele hon derden huizen en een open ver binding met de Noordzee over eind blijven. Ook het ruimtebe slag blijft hetzelfde, alleen de in richting is met een andere bril bekeken. Aan de invulling van het plangebied is een veel speel ser karakter gegeven", aldus Van de Vijver. Hij voegde er aan toe dat Sluis aan Zee er komt als alle betrokken partners him huiswerk goed doen. Camping 't Mussennist in Ossenisse heeft eindelijk groen licht voor uitbreiding. door Jean-Lou de Gucht HULST - Zes eigenaren van campings in de gemeente Hulst kunnen volgend jaar uitbreiden. De gemeente wil hier mee het toerisme een flinke injectie ge ven. De voormalige gemeente Hontenisse heeft de uitbreidingsplannen van de campinghouders lange tijd afgehouden omwille van het plan Kloosterzande aan Zee. Na de gemeentelijke herinde ling kregen de campingbeheerders ook geen duidelijkheid. Raadslid R. de Kort (PvdA) brak begin dit jaar nog een lans voor de recreatieondernemers die lang geleden plannen hebben ingediend, maar nog steeds wachten op het verlos sende antwoord van de gemeente. Als voorbeeld noemde De Kort Camping 't Mussennist in Ossenisse. Hij kreeg toen als antwoord dat de campingbeheerders moesten wachten op de planontwikke ling van Hulst-Noord. Dat plan Perkpolder (de aangepaste ver sie van het plan Kloosterzande aan Zee) is onderdeel van de ontwikkelingsvisie die de Grontmij onlangs voor de ge meente Hulst heeft opgesteld. Het om vat de aanleg van een nieuwe jachtha ven, een golfbaan, recreatiewoningen, luxe villa's en een buitendijks natuurge bied. Wethouder P. Weemaes (recreatie en toerisme) wil daar niet op wachten. „De campinghouders zijn heel ambitieu ze mensen. Ze wachten al jaren op uit breiding van hun bedrijf. We willen ze nu de kans geven om dat te doen. Cam pings mogen uitbreiden en boerderijen die campingboerderij willen worden, krijgen ook een kans. De ondernemers zijn toekomstgericht bezig. Daar willen we graag op inspelen." Weemaes wil met de plannen in decem- foto Wim Kooyman ber voorleggen aan de raad. Er moet ver volgens een artikel-19-procedure (ver snelde bestemmingsplanwijziging) wor den doorlopen. Dit zal ongeveer zes maanden duren. De wethouder verwacht dat de procedu re voor het zomerseizoen van volgend jaar afgerond is. „Dan kunnen de cam pinghouders eindelijk eens uitbreiden. Niet alleen een goede zaak voor hen, maar ook voor de gemeente Hulst. Er zijn nu eenmaal heel veel toeristen die graag naar Oost-Zeeuws-Vlaanderen komen. Dan moeten wij ook zorgen dat daar mogelijkheden voor zijn." HULST - De Hulster afdeling van het Rode Kruis bestaat vijf tig jaar. Gisteren hesen vrijwilli gers en bestuur daarom de vlag, voor elke tien jaar eentje. De afdeling werd op 8 oktober 1954 opgericht. Op diezelfde dag gingen ook in Hontenisse, Sint jansteen en Sas van Gent af delingen van start. Hontenisse en Hulst zijn inmiddels gefu seerd en de vrijwilligers krijgen vrijdag 22 oktober een feest avond aangeboden. Er is ook een actie gestart om Hulster hulpverleners in het buitenland financieel te steunen. Advertentie van uw ONGEWENSTE HAARGROEI! T info of gratis consult? Bel: Mariette Straver 232145 of kijk op www.salonlaligne.nl door Conny van Gremberghe en Rinus Antonisse MIDDELBURG - Waterschap Zeeuwse Eilanden moet zelf een onderzoek instellen naar de voordelen die een samenwer king met het waterschap Zeeuws-Vlaanderen en Zeeuwse gemeenten kan opleveren. Dit vindt gezworene A. van de Hoef, die het dagelijks bestuur van het midden-Zeeuwse schap zal vragen om ook zonder Zeeuws- Vlaanderen een onderzoek in te stellen. „Zeeuws-Vlaanderen mag dan om overwegend emotionele rede nen zijn afgehaakt, dit wil niet zeggen dat daarom de harde cij fers niet op tafel mogen komen. Als samenwerken met het water schap Zeeuws-Vlaanderen en de Zeeuwse gemeenten veel voor deel oplevert, dan mag de Zeeuwse burger dat weten. Die heeft daar recht op", meent Van de Hoef. Dijkgraaf W. Gosselaar zei don derdag, onmiddellijk nadat het Zeeuws-Vlaamse waterschaps bestuur het gezamenlijke onder zoeksvoorstel naar de prullen mand had verwezen, dat hij het onderzoeksvoorstel toch wil voorleggen aan zijn algemene vergadering. Van de Hoef liet desgevraagd weten nog iets ver der te willen gaan. „Ik ben van mening dat we als Zeeuwse Eilanden dat onder zoek dan maar zelf moeten doen. Zijn de cijfers eenmaal verzameld - en ik denk dat onze Zeeuws-Vlaamse collega's moei lijk kunnen weigeren ze beschik baar te stellen - dan kunnen wij onze bevindingen altijd nog la ten toetsen door een onafhanke lijk bureau." Goedkoper Van de Hoef is ervan overtuigd dat de Zeeuwse waterschappen doelmatiger en goedkoper kun nen werken. „Door opschalings- operaties in Zuid-Holland en Noord-Brabant is dat daar ook gebleken. Als het in Zeeland ook kan, en uit de cijfers waar over we nu beschikken valt op te maken dat het kan, dan kun nen wij dat onze ingezetenen niet ontzeggen. Ik heb begrepen dat samenwerking in Zeeland een boer in Zeeuws-Vlaanderen makkelijk 30 euro per hectare aan waterschapsheffingen kan schelen. Voor een akkerbouwer met pakweg 80 hectare spreek je dan toch over een aardig be drag op jaarbasis. Daar hebben ze in Zeeuws-Vlaanderen niet bij stilgestaan en dat vind ik jammer. Nogmaals: ik vind dat we alles toch moeten onderzoe ken, desnoods zonder Zeeuws- Vlaanderen. Zo'n onderzoek schept ook duidelijkheid rich ting het provinciebestuur, dat over deze materie ook een zegje te doen heeft", aldus Van de Hoef. Wat het dagelijks provinciebe stuur betreft, is een onderzoek naar fusie van de twee Zeeuwse waterschappen geen gepasseerd station. De gedeputeerden J. Suurmond (WD) en M. Kramer MIDDELBURG - Zijn hobby's zijn vissen en voetballen, maar hij heeft vooral een grote liefde voor bier. Dat stuit te gisteren in Middelburg officier van justitie J. Valente tegen de borst, omdat de 41-jarige inwoner van Retran- chement zich voor de derde keer binnen drie jaar moest verantwoorden voor dronken rijden op een brommer. Hij eiste negen maanden rijontzegging en 460 euro boete. Politierechter M. Meeuwisse nam de eis schoorvoetend over. „De eis is mild, want u was gewaarschuwd." De man vertelde vier halve liters bier en drie 'kopstootjes' te hebben gedronken voordat hij 13 juni in Sluis op zijn bromfiets was gestapt. In een bocht kwam hij in botsing met een auto, omdat hij te veel naar links stuurde. LUNTERSHOEK - Hengelsportvereniging De Eigen Stek heeft de zaakjes op het perceel bij Luntershoek weer rede lijk op orde. De Hulster wethouder E. de Deckere ver wacht dat de problemen met de vereniging binnenkort zijn opgelost. De vereniging heeft post gevat op een per ceel aan het Groot Eiland, in de hoek Nieuwe Zeedijk/ Sasdijk. Het perceel heeft de bestemming natuurgebied, maar volgens diverse raadslieden wordt die bestemming niet gerespecteerd. Midden in de natuur werden bomen gerooid, een caravan gezet en de bodem van een kreek ver diept. Dit alles zonder vergunning van de gemeente. Hulst zei bestuursdwang toe te gaan passen indien de ver eniging zich niet zou houden aan de voorschriften. De Deckere gaat binnenkort een gesprek aan met de vere niging. „Als gemeente dienen we handhavend op te tre den. Dat zullen we dan ook zeker doen als De Eigen Stek niet wil luisteren. Maar ik denk niet dat het zo'n vaart zal lopen. Ze dienen alleen nog de berg puin weg te halen die ze op het terrein hebben gestort." HULST - De gemeente Hulst begint eind deze maand met de installatie van het dynamisch parkeerverwijssysteem. Oorspronkelijk zou er vorige maand al begonnen zijn met de werkzaamheden, maar er is enige vertraging opgetre den. Wethouder E. de Deckere streeft ernaar het systeem op 1 januari in werking te laten treden. Het verkeer wordt met elektronische borden verwezen naar de vrije parkeerplaatsen. Dit moet leiden tot minder verkeer in de binnenstad en een betere benutting van de parkeerterreinen. Naast de parkeerterreinen op de bolwerken en het 's-Gra- venhofplein worden ook de parkeerterreinen bij de Edah, de Karwei en het Havenfort in het dynamische parkeer verwijssysteem opgenomen. De Deckere hoopt binnen kort met nieuwe plannen te komen om de binnenstad van Hulst wat meer verkeersluw te maken. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - De Raboban- ken Sas van Gent en Terneuzen/ Axel gaan per 1 november sa men verder onder de naam Rabo bank Terneuzen/Sas van Gent. De voorgenomen fusie tussen beide banken is donderdaga vond vrijwel unaniem goedge keurd door de ledenvergaderin gen. De leden stelden zich tevre den met de verklaring van de be sturen dat er geen kantoren wor den gesloten. Een van de voordelen van de sa menvoeging is dat een grotere bank specialismen kan opbou wen. „Klanten verlangen steeds meer maatwerk", licht voorzit ter M. Boogerd van het bestuur van de Rabobank Terneuzen/ Axel toe. De nieuwe organisatie wil de le den via ledenpanels en klank bordgroepen nauwer betrekken bij het beleid dan voorheen. J. de Jonge wordt directeur van de nieuwe Rabobank. De bank heeft na de fusie een balansto taal van ongeveer 750 miljoen euro en telt 145 formatieplaat sen. Er vallen geen gedwongen ont slagen. (Advertentie) Vanaf nu zijn alle uitwedstrijden van het Nederlands Elftal in de kwalificatieronde naar het Wereldkampioenschap 2006 in Duitsland live op Radio 10 Gold te horen. Luister dus vanavond vanaf 19.00 uur naar Oranje-Uit op Radio 10 Gold met Jos Kuyer, Bert Nederlof en Vincent Schildkamp. Kijk voor alle informatie op www.oranje-uit.nl (PvdA) praten op korte termijn met de besturen van Zeeuwse Ei landen en Zeeuws-Vlaanderen over de toekomstige organisatie van het waterschapsbestel in Zeeland. In de Statenvergade ring zei Suurmond gisteren dat de provincie geen argumenten heeft om tegen een fusie-onder zoek te zijn. Van het feit dat waterschap Zeeuws-Vlaanderen zo'n onder zoek bij nader inzien toch niet wil, neemt het dagelijks provin ciebestuur kennis. Op basis van het gesprek met de waterschaps besturen zullen Gedeputeerde Staten een standpunt vaststel len over de positie van de water schappen. Deelstroomgebied Suurmond wees erop dat Neder land in de toekomst zeventien deelstroomgebieden krijgt, waarbij de gedachte is dat er per gebied één waterschap ope reert. Zeeland (met een klein stuk West-Brabant) wordt een deelstroomgebied. Maandenlang hebben de om wonenden van de Middelburg se schouwburgput gezucht on der het gestamp van pompen en andere machines. Langs een sloot bij de peniten tiaire inrichting was dezer da gen goed te zien dat ze op het stadhuis lering hebben getrok ken uit de ellende rond de I Zuidsingel. Daar stond een machine water weg te zuigen. Blijkens een opschrift ge huurd van een firma die is ge specialiseerd in fluisterpom- pen. Waaruit maar weer eens blijkt dat de stad Middelburg bijzonder aardig is voor zijn gasten, of die nu achter tra lies zitten of niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 69