IZC Valse dierenbeschermers op pad m Letselschade? Eerste paal voor fabriek alcoholproducent exclusief Weg is vrij voor open Haringvliet rganisatie dupe van malafide collectanten Orgelman trekt leerlingen de Kinderboekenweek in Individueel design van SieMatic voor de prijs van een gewone keuken. PALS GROEP V> Moskovieten naar gemaal Cadzand Zieken door virus in zorgcentrum Pleidooi voor meer BOA's zeeuwse almanak Plat ilactie' 0113-315649 uu\v pzc.nl mailredactie@pzc.nl Uus31,4460 AA Goes i/ertentie-exploitatie: „L en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^-Vlaanderen: 0114-372770; jonaal: 020-4562500. onderdag 7 oktober 2004 editie Zeeuws-Vlaanderen nr Sheila van Doorsselaer OEWACHT - Dierenbescher- Dg Zeeuws-Vlaanderen is de ipe van malafide colporteurs. Koewacht en Zaamslag gaan rsonen langs de deur die kaar verkopen ten bate van 'de Zij hebben echter niets tt de organisatie te maken. De erenbescherming en de ge- tente Terneuzen hebben aan- [te gedaan. de Jonge, een van de mede- rkers van Dierenbescherming euws-Vlaanderen, zit erg met situatie in haar maag. Afgelo- nmaandag is de jaarlijkse col- jteweek van start gegaan en al- bijdragen zijn meer dan wei- om Toen vrijwilligers van de erenbescherming deze week Koewacht en Zaamslag langs deuren gingen, kregen ze ech te horen: „Zijn jullie er nu al- o>: „Oplichters zijn ons »r geweest. Zij vertellen een dig verhaal, verkopen kaarten vertellen de mensen dat de brengst ten goede komt aan dieren. Ze tonen desgevraagd vervalste legitimatie en ver hing." tt organisatie die wil collecte- of colporteren, moet hier- Ir een vergunning aanvragen de gemeente waarin ze actief (Advertentie) l pOjaar i Kinderboeken week gratis bij aankoop van 9,99 aan kinderboeken i wie wordt het i Meest belezen Zeeuwse kind I vraag naar de puzzel unavond vanaf 17.30 uur I Grootmoeders IMenu P Boerengroentesoep en Stamppot andijvie en Hangop met boerenjongens €12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118 - 886 866 zaterdag 9 oktober I 1 13.00-14.00 uur in 't SPUI I15.00-16.00 uur in de Drvkkery Hans Kuyper van Pyamapret vertelt en maakt muziek [dinsdag 12 oktober 10.30-11.30 uur in't SPUI 14.00-15.00 uur in de Drvkkery Ingrid en Dieter Schubert wemchtstentoonstelling Klaas jVerplancke 015 Zeeuwse Illustratoren n 'F bekijk ook onze website wil zijn. Uit navraag blijkt dat de gemeente Terneuzen geen ver gunning heeft verstrekt aan de colporteurs die hun zaken de den in Zaamslag en Koewacht. De gemeente heeft dan ook aan gifte gedaan bij de politie. Ook de Dierenbescherming heeft aangifte gedaan. „Die op lichters weten dat wij jaarlijks rond dierendag collecteren en maken daar misbruik van. Zij stoppen alles in hun eigen zak, terwijl wij alle euro's hard no dig hebben. Wij krijgen geen cent aan subsidie en zijn volle dig afhankelijk van donaties. Door hun schandalige praktij ken geven mensen aan de deur niets meer aan ons, terwijl wij wel alle benodigde vergunnin gen hebben", zegt A. Eefting, voorzitter van Dierenbescher ming Zeeuws-Vlaanderen. De Jonge vernam dat de malafi de colporteurs wellicht uit Bel gië afkomstig zijn. Dat stond op hun legitimatie. De Wase Die renbescherming, net over de grens, wil in elk geval duidelijk stellen dat zij niks met de oplich tingspraktijken te maken heb ben. „Wij gaan nooit de grens over voor collectes, dat mag he lemaal niet. Sterker nog, wij hebben juist zelf ook last van diezelfde figuren", zegt S. Stee mans van de Wase Dierenbe scherming. Het is mogelijk dat de oplich ters ook in andere dorpen hun slag hebben geslagen. De politie vraagt iedereen die dergelijke colporteurs aan de deur heeft ge had, dat te melden. Voor de Zeeuws-Vlaamse afde ling van de Dierenbescherming is de situatie ook op een andere Leerlingen van de Sint Willibrordusschool luisteren geboeid naar orgelman Fiel, die hen bezoekt in het kader van het thema van de Kinderboekenweek: Muziek! foto Wim Kooyman door Jean-Lou de Gucht HULST - 'Daar komt de orgelman, daar komt de orgelman'. De kinderen van de Sint Willibrordusschool in Hulst zingen het uit volle borst mee. Onder de klanken van een draaiorgel mét orgelman: Fiel. De orgelman is speciaal naar de Sint Wil librordusschool gekomen omdat het Kin derboekenweek is. Muziek! is het thema van de Kinderboekenweek dit jaar. De vijftigste, die gisteren is begonnen en tot volgende week zaterdag duurt. De boe ken die bij deze Kinderboekenweek ho ren, hebben allemaal iets te maken met feest en met muziek. Van jarige hoofdper sonen tot de werking van een muziekin strument. Van een schoolfeest tot een mu zikaal talent. De kinderen uit de groepen 5, 6 en 7 han gen aan de lippen van Fiel. Hij legt uit dat je het orgel met een bepaalde snel heid moet draaien. „En je moet natuur lijk goed luisteren. Kijk, zo moet je het natuurlijk niet doen. Je moet sneller draaien, anders klinkt het gewoon vals." En hij laat alle onderdelen van het orgel zien. „Weten jullie hoeveel zo'n boek kost dat je in het orgel moet stoppen?" De kinderen hebben geen idee. Als ze ho ren dat dat wel kan oplopen tot 200 euro is de verbazing groot. De eerste Kinderboekenweek was in 1954. De week werd toen ingesteld om dat de vrees bestond dat er veel minder gelezen zou worden door de komst van de televisie. Toen waren er nog maar twee kanalen, en geen computers en aller lei andere consumptieartikelen waar de jeugd van tegenwoordig mee overspoeld wordt. Ontlezing: hoe staat het daar ei genlijk mee op de Sint Willibrordus school? Wie de jongeren beluistert kan niet anders dan concluderen dat het mee valt. Ashley leest zeker drie boeken per week. „Het maakt me niet uit wat, als het maar spannend is." Fanatiek Joost is ook een fanatiek lezer. Hij haalt zeker twee boeken per week. „Vooral de boeken van Paul van Loon. Die schrijft zo leuk." Als hij mag kiezen geeft hij toch de voorkeur aan boeken met veel plaatjes. „Alleen maar letters is zo saai. Daarom lees ik ook graag stripverhalen. Vooral de Donald Duck." Govert houdt van spannende boeken. „Dan kan ik me helemaal inleven. Vooral bij Harry Pot ter en Lord of the Rings." Marinda leest graag over heksen. „Als het maar niet te eng is. Ik vind lezen een leuke vrijetijds besteding." Volgens onderwijzer Joost van Wijk doet de Willibrordusschool er alles aan om de kinderen aan het lezen te krijgen. „Lezen moet je leren. Het is ontzettend belang rijk voor de ontwikkeling van een kind. Promotie van boeken is een vast onder deel van ons lesprogramma. We schaffen boeken aan die naar ons idee passen bij de belevingswereld van de kinderen. Ook een stripboek kan een hulpmiddel zijn om kinderen aan het lezen te krijgen." Tot en met volgende week zaterdag staat de Kinderboekenweek centraal op de Sint Willibrordusschool. Zo is er nog een talentenjacht en speelt er een dweilband- je van ouders. door Harold de Puysseleijr SAS VAN GENT - Met het stor ten van de eerste betonpaal heeft commissaris van de konin gin W. van Gelder gisteren het startsein gegeven voor de bouw van de fabriek van alcoholpro ducent Nedalco. De fabriek komt op het terrein van zetmeel- fabrikant Cerestar te staan. Niet alleen levert Cerestar de grondstoffen voor de graanalco- hol van Nedalco aan, de alcohol- fabriek maakt ook gebruik van de waterzuivering van Cerestar. De fabriek van Nedalco is in de loop van volgend jaar operatio neel. Met de bouw van de fa briek is een investering van der tig tot veertig miljoen euro ge moeid. Jaarlijks zal er veertig miljoen liter graanalcohol wor den geproduceerd voor de dran ken-, farmaceutische en cosmeti- ca-industrie. De nieuwe fabriek levert tien banen aan directe werkgelegenheid op en een veel voud aan indirecte werkgelegen heid. Koninklijke Nedalco is een joint venture van Cosun en CSM Suiker en een van de marktleiders in de productie van agrarische alcohol in Euro pa. Nedalco-directeur G. Bemer maakte gisteren ook bekend dat het Hoofdproductschap Akker bouw namens het Platform Bio-Ethanol een petitie aan het parlement heeft overhandigd. Daarin wordt de Tweede Kamer (Advertentie) De prijs Kan nooit een belemmering zijn om te kiezen vooreen betere, mooiere keuken. U verdient een echte SieMatic. Van harte welkom! AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onderdak bij Pot Woninginrichting} Nieuwendijk 89 0115-564070 GOES PliegerB.V. (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 0113-24 64 64 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Industrieter. Arnestein Grenadierweg 17a 0118-62 95 22 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 0115-680612 voor 1 januari maatre gelen te nemen om de invoering van bio-ethanol in Nederland mogelijk te maken. Nedalco is een van de deelnemers in het platform en heeft Sas nadrukke lijk in beeld voor de productie van biobrandstof. In een aantal Europese landen is biobrand stof al jaren aan de pomp ver krijgbaar en hebben regeringen besloten de accijnzen op deze stof volledig vrij te stellen of substantieel te verlagen. Nedal co en andere bedrijven zijn be reid om te investeren in de tech nologie voor de ontwikkeling van de brandstof, mits er duide lijkheid komt over de politieke (Advertentie) Zorgt voor een rechtvaardige schadevergoeding Kosteloos juridisch advies 0900-8998533 (0.01/mm) of www.palsgroep.nl ook op uw sterkte leverbaar RUDY PROJECT Technically Coo! Eyemar' dealer FOCUS OPTIEK b.v. NIEUWE BURG 9 MIDDELBURG TEL. 0118-625310 manier nijpend. Er verblijven momenteel zo veel dieren in de opvang dat een serieus plaatsge brek dreigt en de Dierenbescher ming binnenkort niets anders rest dan honden en katten een spuitje te laten geven. Wie een hond of kat wil adopte ren kan naar de site van de Zeeuws-Vlaamse dierenbescher ming: www.zeeuwsvlaa.nde- ren.dierenbescherming.nl CADZAND - Een delegatie van de Stadsverwarming van Moskou brengt vandaag een werkbezoek aan het gemaal in Cadzand. De Moskovieten doen Cadzand aan om tech nische kennis te verwerven. Zij krijgen uitleg van mede werkers van het Waterschap Zeeuws-Vlaanderen over het zo efficiënt mogelijk verpompen van water. Aan de techni sche staat van veel Russische installaties is nog altijd goed te zien hoe slecht het land er de afgelopen decennia voor stond. Langzaamaan komt geld vrij voor technische innovatie. In Cadzand werd twee jaar geleden gekozen voor een nieuwe manier van aandrijven. De veertig jaar oude dieselmotor werd vervangen door een elektrische aandrijving, volledig automatisch en onderhoudsvrij. IJZENDIJKE - Bijna alle honderd bewoners en perso neelsleden van verzorgingshuis Emmaus in IJzendijke hebben een virusbesmetting opgelopen. De symptomen zijn darm- en maagklachten. Naar de oorzaak is onder zoek verricht. Een medewerkster van het verzorgingshuis verklaarde gisteren dat onbekend is om welk virus het gaat en waar het vandaan komt. Volgens haar ondervin den zowel bewoners als personeelsleden geen verdere na delige gevolgen van hun ziekte. Vorige week zondag werd de eerste bewoner ziek. Het virus zou over enkele dagen over zijn hoogtepunt heen moeten zijn. De meeste bewo ners en personeelsleden zijn inmiddels hersteld. TERNEUZEN - Er moeten in de gemeente Terneuzen meer Bijzondere Opsporings Ambtenaren (BOA's) wor den ingezet. Ook moeten deze functionarissen meer be voegdheden kunnen krijgen, zoals het uitdelen van bekeu ringen. Daarvoor pleit het CD A-raadslid Nel Hoebé-Duin- kerke in schriftelijke vragen aan het college. Zij wijst er op dat in de kern Axel een straatalcoholverbod tussen de Nassaustraat en de Kerkdreef bestaat en vraagt of dit kan worden uitgebreid naar de hele kern Axel en naar an dere kernen binnen de gemeente. Hoebé-Duinkerke op pert verder tijdens feesten zoals het Old Timer Festival in Axel het gebruik van glazen en flesjes buiten cafés te ver bieden. Ze pleit ervoor om bij dergelijke evenementen het gebruik van plastic bekers verplicht te stellen. Ook wil ze het dragen van steekwapens op de openbare weg verbie den en daarop laten controleren. Het CDA-raadslid wil verder weten of de gemeente alle schade van vandalen aan gemeentelijke eigendommen kan verhalen. Het raads lid zegt begrepen te hebben dat de meeste schade wordt veroorzaakt door (minderjarige) jongeren. „Dikwijls zijn namen bij de politie bekend", weet ze. Tenslotte vraagt het CDA-raadslid zich af wanneer het integrale gemeente lijke veiligheidsplan gereed is. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De sluizen in de Haringvlietdam gaan vanaf 1 ja nuari 2008 op een kier. Het Rijk heeft met een bedrag van 35 mil joen euro voldoende geld be schikbaar gesteld om nadelige effecten van instromend zeewa ter in de zoete delta tegen te gaan. Die conclusie trekt een studiecommissie onder leiding van de Zuid-Hollandse provin ciebestuurder L. Dwarshuis. De commissie presenteerde dins dag haar rapport. Een woord voerder van minister Peijs van Verkeer en Waterstaat liet giste ren in een reactie weten dat het kabinet eind november een defi nitief standpunt naar de Twee de Kamer stuurt. De regering be sloot al eerder dat de Haring- vlietsluizen gedeeltelijk open moeten. Dat is nu ook al het ge val, maar dan alleen bij eb om het rivierwater af te voeren. Vol gens de nieuwe opzet gaan de sluizen straks ook 73 procent van de tijd bij vloed op een kier. Het Rijk hoopt zo af te komen van een grote hoeveelheid ver vuilde bagger die zich, aange voerd door de rivieren, heeft op gehoopt in het Haringvliet, het daarachter liggende Hollands Diep en de Biesbosch. (Advertentie) steun. Ook de provincie Zeeland maakt zich er sterk voor, zo het gedeputeerde Gert de Kok (Eco nomische Zaken) gistermiddag weten tijdens de bijeenkomst op het terrein waar de fabriek komt te staan. De Kok noemde de productie van bio-ethanol 'een impuls voor economie en milieu tegelijkertijd'. Burge meester Jan Lonink van Terneu zen schaarde zich achter de woorden van De Kok. Lonink sprak over de vorming van een 'agro-industrieel cluster' in de Kanaalzone, pagina 16 biodiesel te duur voor overheden U BENT VAN HARTE WELKOM BIJ AUTOHUIS TERNEUZEN B.V. Mr FJ Haarmanweg6 4538 AR Terneuzen (0115) 62 26 00 Skoda Garant occasions: Skoda Fabia HB 1.4 55 kw comfort, airco 2001 58.000 km 11.450,- Skoda Fabia Combi 1.4 55 kw comfort 2001 30.000 km 10.950,- Skoda Fabia Combi 1.4 55 kw classic 2002 39.000 km 11 950,- Mopperend zaten de Goese studenten in het café. Het ge sprek ging over hun woon ruimte en dan in het bijzon der over de geringe afmeting van hun behuizing. Als je ze mocht geloven, was de kamer van de een nog klei ner dan die van de ander. Daarbij vielen op een gegeven moment zelfs termen als 'be- zemkast' en 'hutkoffer'. Eén van hen had de overtref fende trap gevonden: „Mijn kamer is zo klein, dat geloof je niet. Als we met meer dan drie personen zijn, moeten we wel plat praten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 37