jzc )ick jol doet warming-up binnen Beloftecompetitie staat op ontploffen Succesvolle opzet krijgt geen vervolg Nipte nederlaag van voetballers Zuid I Nederlandse topscheidsrechter geeft kijkje in de keuken 21 Clubs verdeeld over twee poules Hoegee luistert keepersdag op Lord buitenspel door blessure Korenbeurs/'t Kaaitje uit vorm Crossers strijden om titels uitslagen agenda donderdag 7 oktober 2004 swb lülMSSE - Een voetbal- ieidsrechter neemt in negen minuten meer beslissingen een minister-president in jaar. Volgens profarbiter ick Jol zelfs zo'n vierhonderd r wedstrijd. „Als je bij een utsbal de ingooi aan ploeg A eeft in plaats van aan ploeg B, je je foutloze gevoel al rijt." ich blijft een smetteloze wed- ijd fluiten het ultieme doel wr Jol, vertelde hij gister- ond bij een presentatie over n vak in Bruinisse. De gelou- ■de man in het zwart (326 ere- visieduels) vertelde in zijn atte Haags uitgebreid over het [obieltje van Peter van Vossen, jn warming-up in de kleedka- en allerlei andere zaken in et zwarte circuit'. rode draad in zijn verhaal as hoe lastig de fluit-business Zijn eigen carrière toont dat aan. Jol was zelf jarenlang ofvoetballer, in België bij Me- 3i, Berchem Sport en Kortrijk Nederland bij NEC. id-ploeggenoot bij Berchem port Dick Advocaat noemde ra ooit 'een wilde voetballer'. I was een bonkige spits, wei- g techniek, veel fysiek en ver- ial geweld. Kortom, een kwel ig voor scheidsrechters, at was blijkbaar een ideale ba- om zelf een man in het zwart worden. Zijn eerste wedstrijd oot Jol halverwege de jaren chtig: Texas 9-Maasdijk 13, in krochten van de Haagsche letbalbond. Toen gebruikte zijn volkse lexicon al als imiddel bij het scheidsrech- n, „Jochie, alles wat jij uit- alt, heb ik óf zelf uitgevonden al honderd keer gedaan", legeen Haagse spits te horen. iksemcarrière had duidelijk meer talent als leidsrechter dan als voetbal- De Scheveninger maakte bliksemcarrière. Begin 1991 erd hij profarbiter, begin 1992 wam hij op de A-lijst en eind stond hij al op de interna tionale scheidsrechterslijst. Zijn profdebuut maakte Jol overi gens op zaterdag 2 februari 1991 in Vlissingen. Hij floot het eërste-divisieduel Vlissin- gen-Dordrecht'90 (0-3). Marcel Schenk van Vlissingen was de eerste speler ooit die een gele kaart van Jol kreeg bij de pi-ofs. Tegenwind heeft Jol ook vol doende gehad. Niet iedereen juicht bijvoorbeeld zijn eigenzin nige manier van fluiten toe. „Jol vindt zichzelf de belangrijkste persoon op het veld", meende oud-prof Harry van der Laan. De grootste smet op Jols car rière is vanzelfsprekend de onte rechte beschuldigingen aan zijn adres van illegaal gokken op wedstrijden. Nog steeds trekt dat zijn sporen, bleek gisteren. „Ik doe nooit meer een warming-up op het veld. Ik heb gemerkt dat ik an ders niet meer objectief kan zijn. Ik kreeg destijds zoveel naar mijn hoofd geslingerd, dat ik aan 45 chemokuren niet ge noeg zou hebben. Rekken, strek ken en een beetje dribbelen, doe ik dus nog altijd in de kleedka mer." De Scheveninger klom na die pe riode niettemin uit een diep dal en piekte vervolgens in de fina les van de WK voor clubteams (2000) en de Champions League (2001). Met die bagage bespeel de Jol gisteravond in Bruinisse het schaam opgekomen publiek, slechts dertig liefhebbers. De thuisblijvers hadden ongelijk. Jol schudde tal van anekdotes uit zijn mouw om zijn betoog op te fleuren. Over Peter van Vossen bijvoor beeld. „Hij speelde met De Graafschap tegen Vitesse en maakte een overtreding. Ik wil de hem geel geven en vroeg of hij zich wilde omdraaien, zodat ik zijn nummer kon noteren. Dat wilde hij niet. 'Wat is je nummer?' vroeg ik. Hij zegt: 06-53... Ik lachen. Maandag kreeg ik telefoon uit Zeist. Ze spraken er schande van, dat ik iemand lachend een gele kaart had gegeven." Jol houdt wel van een lolletje in het veld. Zijn eerste verbale aan varing met Wesley Sneijder won hij op punten met de oneliner: 'Jij past in mijn koelkast'. Einde discussie. „Romario in zijn top tijd bij PSV vroeg na tien minu ten in de tweede helft altijd al: 'Hoelang nog?' Hoezo moet je naar bed?" Einde discussie. „Ik lijk soms een autoritaire ouwe lui in het veld en dat ben ik soms ook." „Ik weet hoe het werkt. Ik ben Dick Jol vermaakte zijn publiek gisteravond in Bruinisse met verhalen uit zijn jarenlange carrière als scheidsrechter. foto Marijke Folkertsma scheidsrechter geworden omdat ik vond dat ik beter kon fluiten dan de scheidsrechters die ik zelf als voetballer heb gehad. Dat is aardig gelukt. Spelers kunnen niet zonder scheidsrech ter. Ik ben assistent-trainer bij hoofdklasser Scheveningen. Zelfs op de training kunnen spe lers niet zonder arbitrage, laat staan in een wedstrijd." Fopduik Zo makkelijk is het dus alle maal niet, bleek gisteravond eens te meer. Jol kan er over meepraten. Voor een fopduik van Ajacied Machlas gaf hij ooit een strafschop in de klassieker tegen Feyenoord. Hij miste al eens één van de vele ellebogen van Ibrahimovic (tegen Melchi- or Schoenmakers). En in de Champions League gaf hij al eens een verkeerde speler van Valencia een gele kaart. Hoe gaat de 48-jarige Dick Zier Gerardus Jol daarmee om? Ge woon, fout bekennen, fout accep teren, ervan leren en op naar het volgende duel. Zondag maakt hij zijn rentree, na een meniscus operatie, in de derby Haar lem-Stormvogels/Telstar. Jol ging uitgebreid in op zijn voor bereidingen op een wedstrijd. Hij verzamelt voorkennis over clubs, spelers, trainers, zijn as sistenten, et cetera. Sfeer „Een finale Champions League of een duel van Haarlem, het •maakt me niets uit. Ik wil weten of een duel een verleden heeft: rode kaarten, discutabele straf schoppen, de sfeer bij een club. Niet om een vooroordeel te krij gen, maar om de sfeer rond een wedstrijd te kennen." „Ronald Koeman bijvoorbeeld. Vorig jaar had je geen kind aan hem. Ajax stond bovenaan. Maar wordt er aan zijn stoelpo ten gezaagd. Hij is nu heel an ders. Misschien krijgt-ie voor de kerst wel een schop onder zijn reet. En dat wil hij niet, dat is niet goed voor zijn cv. Voor het geld maakt 't het niet uit, hoor. Als je dat in de brand steekt, smeult het met de kerst nog." Deelnemende clubs bang voor gele en rode kaarten loor Barry van der Hooft TERNEUZEN - De eerste wed strijden zijn al gespeeld, maar een echt succes kan de nieuwe competitie van de KNVB voor spelers tot 23 jaar niet ge noemd worden. Slechts dertien Zeeuwse clubs schreven zich in en inmiddels hebben Vlissin- i en GPC Vlissingen zich al teruggetrokken. Of de overgebleven elf clubs het seizoen wel gewoon afma ken is nog maar de vraag, want de reglementen worden nog eens uitgebreid onder de loep genomen. Bij een aantal clubs is onrust ontstaan vanwege de consequenties die gele en rode kaarten voor de spelers kunnen hebben. Wanneer een voetbal ler in de competitie voor spe lers tot 23 jaar zijn derde gele of een rode kaart ontvangt, wordt hij geschorst voor de wedstrijden van zijn team in de reguliere competitie. Maar de schorsingen die in de reguliere tompetitie worden opgelopen, wnnen niet worden wegge werkt met wedstrijden uit de feloftecompetitie. En dat zit ten aantal trainers en bestuurs- «en niet lekker. Bij de KNVB is men op de hoog de van de ontstane frictie en laarom werd onlangs nog een njf-minutenstraf aan de regle menten toegevoegd. „Die tijd- traf geldt alleen voor de lichte overtredingen", legt medewerk ster tuchtzaken Teseling uit. '»Voor zwaardere overtredin gen kunnen alsnog gele of rode taarten worden gegeven en die ellen gewoon mee voor de com- letitie. We gaan die regels dit eizocn °ok zeker niet aanpas- Jn' al ls het wel begrijpelijk lat clubs er niet blij mee zijn. tj RCS is men inmiddels druk °cnde de regels nogmaals te puderen. ,,We willen precies veten wat de consequenties van gele en rode kaarten zijn", pelt trainer Alexander van ulen- -Het kan nu zo zijn dat 'l sPe'er die op dinsdag rood 'nlgt, op zondag geschorst is. aar als een jonge speler op >ödag bij het eerste elftal °d krijgt, kan hij de bijbeho- n, schorsing niet met de edstnjd van de beloften weg gen. Dat klopt natuurlijk e i maar aan de andere kant snap ik de denkwijze van de KNVB ook wel een beetje. Een club als Axel heeft geen belofte team en kan de wedstrijden op dinsdag dus niet gebruiken om schorsingen weg te werken. Maar omdat ze niet meedoen aan de beloftecompetitie lopen ze ook niet het risico om extra kaarten op te lopen." Volgens Van Keulen moet de vijf-minutenstraf voldoende zijn. „En als er dan tijdens de wedstrijden echt excessen plaatsvinden, kunnen spelers alsnog gestraft worden. Dat kan nu ook bij oefenwedstrij den. Al met al is de kans aanwe zig dat RCS zich terugtrekt." Net als RCS en Jong Ambon heeft ook Oostkapelle nog geen beslissing genomen. „Ik heb het bestuur geadviseerd om er mee te stoppen en gewoon on derling vriendschappelijke wed strijden te spelen", zegt Karl Vergouwen. „Ik heb zes spelers in het eerste elftal, die ook bij de beloften spelen. Gezien de regels is het risico dan te groot om ze mee te laten doen." Vergouwen kan zich wel vin den in de vijf-minutenstraffen, maar vindt het vreemd dat er daarna nog kaarten kunnen vol gen. „Want die worden gewoon opgeteld bij de kaarten die een speler in de reguliere competi tie krijgt. Maar als er een schor sing volgt, kun je die dus niet wegspelen met wedstrijden in de beloftecompetitie. Die vijf-minutenstraffen zijn vol gens mij voldoende. En ze zou den ook best kaarten mogen ge ven, maar dan moeten die al leen voor de beloftecompetitie meetellen. We spelen tien wed strijden, dus dat vind ik een beetje te gevaarlijk." Niet meedoen „Door het hele kaartenverhaal zouden wij in eerste instantie al niet meedoen", zegt Zeeland Sport-trainer Willem Alewijn- se. „Op het laatste moment bel de Henk Hekkers van Vlissin gen, omdat hij onze naam miste op de lijst. Toen hebben we als nog ingeschreven, omdat er zo veel Walcherse clubs meede den." De eerste wedstrijd van Zee land Sport stond voor vorige week dinsdag gepland, tegen GPC. Alewijnse: „Op zondag belden ze af met de mededeling dat ze zich hadden teruggetrok ken, omdat het anders allemaal te veel zou worden. En ik heb vernomen dat Vlissingen er nu ook uit is. Als dat zo is en nog meer clubs trekken zich terug, dan moeten we maar eens rus tig kijken wat ervan overblijft. En of het dus nog wel zin heeft om hier mee verder te gaan." Dat Vlissingen alsnog heeft af gezien van deelname aan de competitie voor spelers tot 23 jaar, klopt. Trainer Ruud Pen- nings: „Ik heb een vrij jonge groep en daardoor bestaat het overgrote deel van het team tot 23 jaar uit eerste-selectiespe- lers. Als we wel mee zouden doen aan deze competitie lopen we de kans dat spelers schorsin gen oplopen en daardoor niet met het eerste mee kunnen doen. Dat risico willen we als Ardian Lekaj (links) heeft geen moeite met de regels van de beloftencompetitie. Alexander van Keulen (rechts) wel. foto's Ruben Oreel en Willem Mieras door Barry van der Hooft TERNEUZEN - In het afgelo pen seizoen streden vijftien Zeeuwse clubs, verdeeld over vier poules, om de eerste titel in de Deli XL Beloftecompeti tie. Het gezamenlijke initiatief van Hoek en Terneuzen werd breed gedragen en Vlissingen ver sloeg in de finale Zaamslag. Toen was echter al duidelijk dat de winnaar de titel niet zou kunnen verdedigen. De KNVB liet namelijk weten een eigen competitie voor belof ten op te gaan zetten en daar voor moest het Zeeuwse initia tief plaatsmaken. Bestuurslid Guido van Schaick (tevens vi- ce-voorzitter van Hoek) riep de Zeeuwse clubs op om bij de KN VB aan te geven dat ze liever in de Deli XL Beloftecompetitie wilden blijven spelen. Het antwoord van de voetbal bond luidde echter dat er dan sprake zou zijn van een wilde competitie. Alle deelnemende clubs zouden een boete of straf (punten in mindering) tege moet kunnen zien. „Wij wilden ons eigenlijk inschrijven voor die Deli XL Beloftecompeti tie", vertelt Willem Alewijnse. De trainer van Zeeland Sport gaf dat ook aan bij de KNVB, maar kreeg nul op rekest. „En dat was uiteraard geen verras sing, want we kennen de bond inmiddels. Ik heb begrepen dat de competitie afgelopen sei zoen prima is verlopen en dan is het jammer dat dat geen ver volg kan krijgen." vereniging niet lopen. Op zich heeft de KNVB een leuk initia tief ontwikkeld, maar over de regeling met de gele en rode kaarten hadden ze wel iets be ter na kunnen denken." Ardian Lekaj is één van de wei nige trainers die zich niet druk maakt over de kaartenregeling. „We hebben vandaag een verga dering waarin we de boel eva lueren", zegt de trainer van Ter- neuzen. „Mijn gevoel zegt dat zo'n competitie perfect is voor jonge spelers. Zeker als je veel jeugd hebt zoals bij Terneu zen." Lekaj redeneert anders dan de meeste trainers. „Een gele of ro de kaart vind ik op de langere termijn niet zo belangrijk. Ik denk niet zozeer aan het resul taat van zondag, maar meer aan het opleidingstraject van onze spelers. Als je de club in bescherming wilt nemen kun je beter afzien van deelname, maar als ik een speler mis door een schorsing stel ik een ander op. Tijdens de wedstrijden in de beloftecompetitie kunnen jonge voetballers hun inzicht trainen. Dat vind ik heel be langrijk, al kan ik aan de ande re kant wel begrijpen dat de kleinere verenigingen proble men hebben met deze regelge ving." TERNEUZEN - De elf overge bleven clubs die (nog) deelne men aan de competitie voor spe lers tot 23 jaar zijn door de KN VB verdeeld over twee poules. Opvallend is dat slechts twee Zeeuws-Vlaamse clubs, Terneu zen en Hulsterloo, hebben inge schreven, en niet één club van Schouwen-Duiveland. In de eerste poule strijden zes Walcherse clubs om de eerste plaats: Jong Ambon, Oostkapel le, Veere, Zeelandia Middel burg, RCS en Zeeland Sport. Terneuzen en Hulsterloo zijn in de tweede poule ingedeeld met Goes, Kapelle en Yerseke. Alle clubs spelen gedurende het seizoen een thuis- en een uitwedstrijd tegen elkaar, waar door er dus een volledige com petitie wordt afgewerkt. KLOETINGE - De voetbalvereniging Kloetinge organi seert in samenwerking met de KNVB en Frans Hoek Sport een keepersdag. Het evenement vindt vrijdag 29 ok tober op sportpark het Wesselopark in Kloetinge plaats. Onder professionele begeleiding van tal van begeleiders wordt er tijdens deze dag training aan doelverdedigers ge geven. Daarnaast wordt in de verschillende leeftijdscate gorieën een competitie opgezet, waarbij gestreden wordt om de titel 'beste keeper'. Het evenement staat open voor alle keepers vanaf zes jaar. Ook meisjes en vrouwen zijn welkom. Aan het einde van de dag verzorgt oud-prof keeper Rody Hoegee een demonstratie. Hoegee. die tegen woordig het doel van zaterdag-hoofdklasser Schevenin gen verdedigt, kwam in het verleden uit voor Willem II, Sparta, Cambuur Leeuwarden en Dordrecht. Hij begon zijn loopbaan ooit bij W Kloetinge. Na afloop van de de monstratie bestaat de mogelijkheid om vragen aan hem te stellen. De keepersdag begint om 10.00 en duurt tot 16.00 uur. Informatie kan verkregen worden bij Antoine van Goethem (0113-250839). SEEGEN - Lionel Lord staat nog minimaal twee weken aan de kant door een blessure in de liesstreek. De 23-jari- ge aanvaller uit Vlissingen, die bij het Duitse Sportfreun- de Siegen speelt, liep de blessure elf dagen geleden op in een competitieduel met het tweede team. „In de eerste minuut schoot het er al in", zegt Lord. „Na een halfuur ben ik gewisseld en sindsdien ben ik onder be handeling. Het is niet echt mijn lies, we weten eigenlijk niet precies wat er aan de hand is. Ik voel wel verbetering door de behandelingen, maar kan nog wel zeker twee we ken niets doen. Ik hoop dat ik er dan vanaf ben, want an ders moet ik waarschijnlijk geopereerd worden." Sinds zijn overgang van FC Dordrecht kwam Lionel Lord nog niet verder dan drie invalbeurten in het eerste team, dat koploper is in de Regionallige Süd. In totaal speelde hij 35 minuten. HOEVEN - In een slechte wedstrijd verloor het drieban denteam Korenbeurs/'t Kaaitje met 5-3 bij L&B ledermode/Vermunt. Jean Louis Smulder kon in de ope ningspartij het laatste punt niet maken en verspeelde, na met 19-15 te hebben voor gestaan, met 19-20 de winst. André Karelse verloor na een goede start met enig misfor tuin. Jan Westdorp was de enige die voor een winstpartij zorgde maar vlotjes ging het ook al niet. Kimme Pankow had zijn tegenstander in de zak, zo leek het tenminste bij 20-12. Tegenstander Braspennings koos voor het wapen van de verdediging en Pankow raakte volledig uit zijn rit me. Uiteindelijk finishte de thuisspeler nog als eerste. Pankow, die in de nabeurt nog wel gelijk maakte, kon zijn team echter niet meer aan een punt helpen. AXEL- De zesde en laatste wedstrijd om het open Zeeuws kampioenschap motorcrossen, zaterdag op het RES-terrein in Smitsschorre, belooft een spannende slot. Slechts één piloot hoeft alleen maar naar Axel te komen om de hoofdprijs op de halen. Dat is Casper Ovaa uit Oost-Souburg in de MX-2klasse. Rotterdam. WK, eerste ronde. Groep I: Koorevaar (Ned) - Alipio Fer nandez (Por) 3-0 (15-14 15-14 15-13/0,900-0,836). Groep L: Tijssens (Ned) - Jae Dong Choi (ZKo) 3-2 (15-5 15-2 10-15 10-15 15-4/1,666-1,052). Groep M: Leppens (Bel) - De Bruijn (Ned) 3-0 (15-3 15-11 15-11/2,045-1,190). Groep O: Rodriguez (Per) - Van den Heuvel (Ned) 3-2 (12-15 9-15 15-415-5 15-9/1,118-0827). Zierikzee. Interne competitie: Hans Baris-Tannie Blok 1-0; Bas van de Graaf-Jan Heiligers 1-0; Henny de Jon- ge-Dick Doeswijk 1-0; Jos Maas- kant-Michiel Meerkerk 1-0; Teun Brou- wer-Paul Greefhorst 1-0; Han van der Made-Niels Meintema 1-0; Jan Bom-Stoffel Stoel 0-1; John van Dal- sen-Johan Hoogstrate 0-1; Sjaak Spie- gels-Adrie de Jonge rem; Arend Bands- ma-Jan Verduijn den Boer rem; Martin Krijger-Peter de Vrieze 1-0; Henk Els- hout-Aat Brakel 0-1; Chris van El- dik-Hans Aangeenbrug 0-1. Stand na drie ronden: 1Henny de Jonge 129; 2. Johan Hoogstrate 112; 3. Sjaak Spie gels 96; 4 Adrie de Jonge 95; 5. Martin Krijger 90; 6. Bas van de Graaf 84; 7. Aat Brakel 80; 8. Dick Doeswijk 74; 9. Pang Yuen 69; 10. Han van der Made 69; 11. Jos Maaskant 66; 12. Richard van der Veken 60; 13. Hans Aangeenbrug 58; 14. Herman Jukkenekke 58; 15. John van Dalsen 58. Tokio. Mannen. Tweede ronde: He witt (Aus/1)-Motomura (Jap) 6-0 3-6 6-1, Nalbandian (Arg/2)-Wang (Tai) 3-6 7-6 (4) 6-2, Dent (VSt/7)-Zib (Tsj) 6-3 6-4. Su zuki (Jap)-Hernych (Tsj/15) 7-6 (4) 3-6 7-5, Hyung-Taik (ZKo/10)-Arthurs (Aus) 6-2 7-6 (2), Thomas Johansson (Zwe/8) -Gimelstob (VSt) 6-4 6-4, Saulnier (Fra/9)-Thomann (Fra) 2-6 6-1 6-4, Mul ler (Lux/16)-Bogomolov (VSt) 6-3 6-1. Tokio. Vrouwen. Tweede ronde: Sja- rapova (Rus/1) - Stosur (Aus) 6-4 1-6 6-3, Vaidisova (Tsj) - Golovin (Fra/2) 6-4 3-6 6-4, Koukalova (Tsj/7) - Kurhajkova (Slw) 6-2 6-4, Linetskaya (Rus) - Fujiwa- ra (Jap) 6-4 7-5, Kapros (Hon) - Kara- tancheva (Bul) 6-4 6-0, Washington (VSt) - Brandi (PRi) 6-2 6-2, Tanasugarn (Tha) - Craybas (VSt) 6-3 7-6 (2), Fedos- sova (Fra) - Morigami (Jap) 6-3 7-6 (7), Filderstadt. Vrouwen. Eerste ronde Raymond (VSt) - Dementjeva (Rus/5) 6-0 7-5, Schnyder (Zwi) - Kostanic (Kro) 6-3 5-7 6-1, Bovina (Rus) - Grönefeld (Dui) 6-2 6-2, Jankovic (SMo) - Petrova (Rus) 6-4 3-6 7-6 (3). Tweede ronde: Davenport (VSt/2) - Molik (Aus) 6-1 6-0, Lyon. Mannen. Eerste ronde: Ferrero (Spa/3)-Sargsian (Arm) 6-3 7-6 (4), Joachim Johansson (Zwe/4)-Monaco (Arg) 6-4 6-3, Melzer (Oos)-Llodra (Fra) 7-6 (2) 6-4. Tweede ronde: Soderling (Zwe)-Lopez (Spa) 4-6 6-3 6-3, Malisse -Stepanek 4-6 7-6 (4) 6-0, Bjorkman (Zwe)-Mirnyi (WRu) 6-7 (3) 7-6 (5) 6-4, Spadea (VSt)-Ljubicic (Kro) 6-4 7-6 (4). Middelburgse Bedrijfsvolleybal Ver eniging. Derde klasse: Bowl de Kruit- molen - PZC 8-0, Schoonen/Flipse/MZ - SVA/Kodde 5-3, Indoor karting - Provin cie Zeeland 0-8, AKZ verzekeringen 2 - Ziekenhuis Walcheren 8-0 Vierde klas se: ROC Zeeland - Nehalennia 8-0, AKZ verzekeringen 3 - SV Duo 8-0, AKZ ver zekeringen 4 - Eastman 2 3-5, Aann.be- dr. Louws - Bayard alu constr./ Dauwen- daele 6-2. Vijfde klasse: Delta cars - Rabo Walcheren 7-1, Begijn makelaar - Pulse audio 0-8, CZ actief in gezondheid - Provincie Zeeland 2 8-0, Bandoeng - HZ sport 2 4-4 Vrouwen. Eerste klasse: LVV-Smith kaas 0-8, The tube - Tence/ Dauwendae- le 7-1, Vlijtig Liesje-Sinke schoenmode /SVS 4-4, Begijn makelaar -Piet Voskamp/Dauwendaele 7-1. Tweede klasse: DVC plus-Middelburg Zuid 3-5, De vier linden-Davos '83 2-6, CZ actief in gezondheid- Schoonm.bedr. Simons/'t Zand 2-6, Justitie Middelbur g-Jachtwerf Goes 0-8. Derde klasse: Breedijk/SVS-'t Ken nel 3-5, Ziekenhuis Walcheren-Wijk Klarenbeek 5-3, Bakker Schrieks/MZ-De Reus en van Heemst 0-8, Ardïta-Jong Ambon 3-5. Donderdag Biljarten WK driebanden. Tweede ronde. Lo catie: Topsportcentrum Stad Rotterdam Verzekeringen, Rotterdam Aanvang: 11.00 uur. Landelijke competitie driebanden groot. Vierde divisie, poule 4: BV De Distel - Partyservice.nl. Locatie: BC De Distel, Roosendaal Aanvang: 19.30 uur van onze sportredactie BREDA - De selectie van het dis trict Zuid 1 van de KNVB onder 23 jaar speelde gisteravond in Breda de laatste oefenwedstrijd voorafgaand aan de Uefa Re gions Cup in Tsjechië. De ploeg met zes Zeeuwen in de gelede ren verloor van Jong NAC: 2-1. De eerste helft, waarin Kloetin- ge-keeper Joan van Belzen, Ma- madouba Gueye (Terneuzen) en Benjamin Verwest (Zierikzee) speelden, werd afgesloten met 0-0. Na de hei-vatting kwam Jong NAC op 2-0, waarna Samir El Makrini namens Zuid 1 2-1 scoorde. Joffrey Geldof (Kloetin ge), Ralph Kuipers (Rillandia) en Rutger Kooman (Zierikzee) zorgden na rust voor de Zeeuw se inbreng. De selectie vertrekt op 14 okto ber naar Tsjechië en speelt een dag later tegen het organise rende land, op 17 oktober tegen Portugal en op 19 oktober tegen Zweden. De winnaar van de groep plaatst zich voor het eind- toernooi, dat voor juni 2005 staat gepland. De locatie wordt in een later stadium aangewe zen. De selectie van Zuid I staat onder leiding van de Brabantse trainer Johan van Heertum.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21