Van Vossen op de trainerstoer Piet Verschure maakt doorstart Arrow komt na winst aan kop ÈTLKjwoensdag 6 oktober 2004 Bart Voskamp jaar langer bij ploeg Capiot Fafiani valt af bij Jong Oranjt Ex-prof sluit carrière als voetballer af en volgt cursus oefenmeester Schaker Sinke klopt Van Rij Kostelic heeft hartproblemen Tweekamp is in evenwicht uitslagen Vanderlei Lima lost startschot agenda door Rinus Verberkmoes AXEL - Arrow was deze week in de eerste klasse van het regio nale futsal de productiefste ploeg. De nieuwe koploper, sa men met het team van In den Dwaes, was met 9-4 te sterk voor Tence/Zaman. In den Dwaes pakte de volle buit door Pays de Mer met 6-3 te kloppen. Regerend kampioen Max Korting verloor van Pabo met 3-1. Tence/Zaman-Arrow 4-9. In het toptreffen in de Hulsterse sport hal Den Dullaert was Arrow de betere ploeg. Wouter de Neijs was de succesvolste schutter met vier treffers. Michel van den Bosch (3x) en Peter de Bot (2x) tekenden voor de rest van de productie. Evert Verwer en Norbert Baart (3x) schoten voor Tence/Zaman raak. Max Korting-Pabo 1-3. Max Korting kwam op 1-0 door een treffer van Dennis Rietjens. Na dat Robin Mc Taggart nog voor de pauze gelijk had gemaakt, trok de jonge formatie uit Hulst in ht tweede bedrijf aan het langste eind. Jari Vyane en Piet van Looy vol trokken in het pittige duel het vonnis. Wentzler/Pauwels-Meermarkt/ Goethals 4-2. Beide teams kre gen veel kansen, maar de ploeg uit Westdorpe had het vizier niet op scherp staan en kwam niet verder dan doelpunten van Bas van Waes en Stijn Egger- mont. Voor de formatie uit Vogelwaar de tekenden Wim Delaere (2x), Harold de Rijk en Guido Gelder land voor de winnende serie. In den Dwaes-Pays de Mer 6-3. In de boeiende partij kwamen de schutters pas na het wisselen van speelhelft op schot. Het best deden de mannen uit Klooster- zande dat. Harm Rietjens kon met drie tref fers terugkijken op een geslaag de wedstrijd. William Freijzer en Giovanny Verbraeken maakten het halve dozijn vol. Voor de Terneuzena- ren scoorden Barry du Puy, Danny de Vries en Omarlj gic. AJN Office-Axa Boys 3-1. Dj punten waren duur. Chab Mhedi was de enige die voor team uit Assenede scoorde; AJN'ers deden het iets be(a pakten daardoor de eerstepj jes. Edo Lucieer, Frans Riet en Theo de Schepper scoonjj DEN HAAG - Wielrenner! Voskamp (36) komt ook volg jaar uit voor de ploeg van Ji) Capiot. De Belgische ex-« reur bestiert momenteel de!) de Team 1-ploeg van hel 6 gische Chocolade Jacques, „De sponsor gaat zeker door, zelfstandige ploeg of mo$ als co-sponsor bij een nieusi andere formatie. Ik heb iiur dels zekerheid over een nie contract, evenals BertHiemj Jan van Velzen en Rik Hé rink", weet Voskamp. Reine; is nog wel in onderhands met andere ploegen, maar waarschijnlijk bij de ploegü ven. Eerder vertrokken Jans Ka (Cofidis) en Gerben Löwik' bobank) bij de vrijbuiterspl ANP ZEIST - Raymond Fafianih zich bij bondscoach Foppe Haan afgemeld voor de EK-ti lificatiewedstrijd van Jt Oranje tegen Jong Macedoi zaterdag in Skopje. De middenvelder van FCTs te is door een liesblessure: speelklaar. Voor het duel Jong Finland, op 12 oktoba Fafiani wellicht weer besc baar. Coach De Haan heeft Tja Korf van FC Zwolle toegevo aan zijn selectie. ANP door Bauke Boersma ALMERE - Peter van Vossen (36) is definitief gestopt met voetballen. De tot enkele maan den geleden nog in het betaalde milieu actieve ex-international uit Almere stort zich na zijn ge dwongen vertrek bij Vitesse vol ledig op het vak van voetbaltrai ner. „Het was de bedoeling om na mijn vertrek bij Vitesse nog door te gaan met voetballen, het zij bij een profclub, hetzij bij een amateurhoofdklasser", ver telt 31-voudig international Van Vossen, die in zijn betaalde loopbaan achtereenvolgens uit kwam voor Beveren, Ander- lecht, Ajax, Istanbulspor, Glas gow Rangers, Feyenoord, De Graafschap en Vitesse. „Er waren ook enkele opties, maar die stonden me geen van allen echt aan. Voor de zeker heid had ik al wel overschrij ving aangevraagd naar zaterdag hoofdklasser Bennekom, waar ik voor mijn overgang naar Vit esse enkele maanden speelde. Maar nadat John van den Brom daar wegging om trainer van Ajax 2 te worden, was die club voor mij geen optie meer." Constructie Het vertrek van Van Vossens vriend John van den Brom zette de geboren Zeeuw echter wel op het spoor van een nieuwe (voet- bal)toekomst. „Bennekom vroeg mij of ik de functie van John wil de overnemen. Daar had ik wel oren naar, maar ik beschik niet over trainerspapieren. De club heeft toen een constructie ge zocht met iemand die wel de ver eiste diploma's heeft voor een hoofdklasser. Die man werd ook gevonden, maar trok zich op het laatste moment helaas terug." Bennekom ging vervolgens in zee met Hans Westerduin, maar het trainersvuur was bij Van Vossen inmiddels aardig aange wakkerd. „Tot de onderhande lingen met Bennekom had ik ei genlijk nooit echt stilgestaan bij een loopbaan als trainer", stelt Van Vossen, die negen keer Peter van Vossen vierde op vele voetbalvelden successen. Hier viert hij met Patrick Paauwe een doelpunt voor Feyenoord. foto Robert Vos/ANP scoorde in het shirt van Oranje. „Maar tijdens en erna groeide het besef dat ik trainer wilde worden en alle benodigde papie ren wilde halen." Leerzaam Het profmilieu is daarbij zijn uiteindelijke doel. Maar voorals nog is Van Vossen pas onlangs gestart met de cursussen trainer/coach III en II, die hij als voormalig betaald voetballer in mei 2005 al kan afronden. „Het is heel erg leerzaam", zegt hij over de cursus, die onder lei ding staat van Hans van Elden en Hans Boersma, voormalig trainer van het al jarenlange failliete FC Wageningen. „Ook ex-profs als Richard Wit- schge, Gaston Taument, Kees van Wonderen, Henk Vos en Jo hn Karelse volgen de cursus. Na tuurlijk heb je door je jarenlan ge ervaring in het betaald voet bal zelf al de nodige ideeën, maar deze cursus verschaft je toch meer inzicht in het vak van trainer. Bovendien komt er een theoriegedeelte bij kijken, waar je eigenlijk nooit weet van had. Daarnaast is het bijvoorbeeld heel goed om wedstrijdanalyses te leren schrijven die begrijpe lijk en goed leesbaar zijn voor ie dereen die ze beroepsmatig on der ogen krijgt." Als Van Vossen zijn diploma's in mei binnen heeft, wil hij in het seizoen 2005-2006 al wel een club onder zijn hoede ne men. Maar, daar laat de ex-prof geen misverstand over bestaan, in de eerste de beste amateurver eniging heeft hij geen interesse. „Met trainer/coach II kun je ei genlijk nog niet zoveel", weet hij. „Wellicht is er dan een hoofdklasser die een stroman constructie wel rond krijgt. Maar ik wil tegen die tijd hoe dan ook doorgaan met trainer/coach I en daarna zo snel mogelijk de papieren voor het betaald voetbal halen." Nachtkaars Dat zijn rijke carrière als be taald voetballer, waarin hij in 314 competitiewedstrijden 87 keer scoorde en eenmaal doel trof in 21 Champions Lea gue-duels, met zijn korte ver blijf bij Vitesse feitelijk als een nachtkaars is uitgegaan, deert Peter van Vossen allerminst. „Ach, ik wou nog wel graag doorgegaan als voetballer, maar dat zat er op mijn voorwaarden simpelweg niet in. Ik heb altijd plezier gehad in de voetballerij en daar gaat het uiteindelijk al lemaal om. Daarom ben ik ook blij dat ik nu van mezelf heb ont dekt dat ik het trainersvak zie zitten. Want ik wil hoe dan ook in deze sport actief blijven, voet bal is nu eenmaal het mooiste dat er is." ASSENEDE - Titelverdediger Kees Nieuwelink van HWP uit Sas van Gent is ook ongeschon den door de tweede ronde van het Schaak Grens Toernooi in Assenede gekomen. Hij versloeg zijn altijd lastig te bestrijden clubgenoot Henk de Ridder. Na twee ronden staan nog negen spelers met een maxi male score achter hun naam. In de tweede ronde was er wel sprake van een verrassing. Gert van Rij, de op rating veel hoger ingeschatte winnaar van de eer ste editie, werd geveld door Wim Sinke van Landau uit Axel. Opvallend in het rijtje deelne mers met twee volle punten is Landau-speler Theo de Putter. Hij boekte een knappe winstpar tij op Chris Lanckriet in de twee de ronde. ZAGREB - De Kroatische ski kampioen Ivica Kostelic is met hartklachten opgenomen in het ziekenhuis van Zagreb. De 24-jarige houder van de we reldtitel slalom kreeg tijdens de trainingen op de gletsjer van Hintertux in Oostenrijk last van versnelde hartslag en vermoeid heidsverschijnselen. ANP/SID BRISSAGO - De schaaktwee kamp om de wereldtitel tussen de Rus Vladimir Kramnik en zijn Hongaarse uitdager Peter Leko is halverwege nog in even wicht. De zevende partij in de Zwitser se plaats Brissago, aan het Lago Maggiore, eindigde gisteren na 21 zetten in remise. De stand is nu 3 1/2-3 1/2. Kramnik blijft kampioen als hij zeven punten haalt. Leko opende opnieuw met d2-d4, evenals zaterdag toen hij het evenwicht in de tweekamp herstelde. Dat draaide uit op een marathonzitting, nu niet. Kramnik nam ditmaal het dame gambiet aan, zodat er een totaal andere partij op het bord kwam. De Hongaar bereikte daarin wei nig met wit en bood na bijna drie uur remise aan. Kramnik accepteerde het voorstel zonder nadenken. ANP Biljartbestuurder stapt mee over naar nieuw district Delta Zuid West door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Piet Verschure sluit bin nenkort een periode van dertien jaar voorzitterschap van het biljartdistrict Schouwen Duiveland af. Het vertrek is een beetje gedwongen, door de oprich ting van het nieuwe district Delta Zuid West. Maar Piet Verschure doet zonder pijn in het hart een stapje terug. „Want ook bij onze leden is er unaniem gekozen voor de fusie, dus we hebben geen slecht ge voel aan deze kant van de Oosterschel- de." Vanaf 23 oktober maakt Verschure met zijn district een doorstart onder een an dere naam, met andere mensen, maar nog altijd met dezelfde passie voor het biljarten. Op die bewuste bijeenkomst zal hij worden gekozen als secretaris van het nieuwe district Delta Zuid West en daarmee maakt hij ook zelf een door start als bestuurder. Besturen zit hem, net als het bedrijven van sport, in het bloed. Tijdens zijn voetbalcarrière bij Mevo bekleedde Ver schure gedurende twintig jaar bestuurs functies bij die club. Naast zijn activitei ten op het veld speelde de inmiddels 57-jarige Verschure zaalvoetbal en vol leybal in de bedrijfscompetitie en hij was jarenlang actief als trainer van di verse gymnastiek- en turnverenigingen in Zeeland. Onderwijzer Verschure, 34 jaar getrouwd, heeft twee kinderen en twee kleinkinderen. Hij is zijn maatschappelijke carrière begon nen als onderwijzer op de basisschool in Ovezande. In 1972 verliet hij Zuid Beveland en ging hij naar de basisschool in Zierik- zee. Drie jaar later volgde de overstap naar het voortgezet onderwijs, de huidi ge Pontes Scholen Groep. Twintig jaar bekleedde Verschure, naast zijn lesgevende taak een functie in de directie van de school. Vorig jaar- besloot hij, om gezondheidsredenen, het wat rustiger aan te gaan doen en koos hij voor minder uren lesgeven. Verschure: „Gelukkig had mijn vrouw er weinig moeite mee dat ik zo dikwijls van huis was. Ze was niet anders ge wend. Toen we elkaar leerden kennen, voetbalde ik al en trainde twee keer per week. Dat scheelt allemaal." Toen hij in 1991 het voetbal liet voor wat het was, legde hij ook de voorzittershamer neer. Verschure stortte zich op het biljarten, maar ook daar lag meteen de rol van voorzitter van het district Schouwen Duiveland voor hem klaar. Tot op de dag van vandaag is hij de drijvende kracht achter het biljarten op Schou Piet Verschure, bestuurder in hart en nieren, beheerst in het nieuwe biljartdistrict het secretariaat. foto Willem Mieras wen Duiveland. „Ik vind het mooi dat nu de horizon wordt verbreed. Voor me zelf verandert er niet zo veel. Ik speelde al in de gezamenlijke Cl competitie met Walcheren/de Bevelanden en het Schel de Toptoernooi." Dit weekeinde staat hij voor een aardi ge krachtmeting. Als enige Schouwe- naar veroverde Verschure een plaats in de finale van het persoonlijk kampioen schap driebanden eerste klasse in Lewe- dorp. De scheidend voorzitter: „Bestuurlijk zal het wel even wennen zijn. Allemaal nieuwe gezichten. Maar met de juiste mensen aan het roer is de uitbreiding al leen maar gunstig. Ze moeten alleen niet denken dat ik nu alle kampioen schappen op Schouwen Duiveland voor mijn rekening neem als afgevaardigde. Dat zou te veel van het goede zijn. Maar verder hoor ik vanaf het begin van de competitie alleen maar positieve gelui den van onze leden. Dus ik heb er alle vertrouwen in dat de fusie een succes wordt." Vooruit gaan Een positieve invloed is volgens Ver schure. geweest dat het Schouwse dis trict vanaf het begin bij de ontwikkelin gen betrokken was.En samengaan be tekent veranderen. Veranderen is voor uit gaan." Hoogte- en dieptepunten heeft Verschu re tijdens zijn voorzittersschap ook ge kend. „Hoogtepunten vond ik persoon lijk het Nederlands kampioenschap driebanden derde klasse, dat Kees Ver meulen van de Graanbeurs in 1998 won in Arnhem. Ik mocht er met veel plezier- getuige van zijn. En vorig jaar presteer de Piet de Jong van Windenburg in het bandstoten vijfde klasse hetzelfde." De andere kant van de medaille leerde hij ook kennen. „Een dieptepunt dat me altijd zal bij blijven" vervolgt Piet Verschure „was het plotseling overlijden van Bert Kooij- man, oud bestuurslid en een voorbeeld figuur voor iedereen. Dat heeft heel veel indruk op me gemaakt. Wat ik van hem heb meegekregen zal me overal en altijd van pas komen." Huisleague Sas van Gent. 't Stre- mijn-De Watergeus 2-2, De Rijn- vaart-The Killers 3-1, De Splitters-Road- car 0-4. Stand: 1. De Rijnvaart 8-4727, 2. 't Stremijn 8-4684, 3. The Killers 8-4660, 4. Roadcar 5-4532, 5. De Water geus 4-4445. Hoogste gamegemiddelde mannen: Franz Roeb 177,9. Vrouwen: Emmy Neve 156,3. Teams: De Rijnvaart 593. Oostburgse competitie. Avance-Drie Koningen 4-6, Expert Bak ker Diancy-GAOS 0-5, Korenschoof-Mar- co Polo Interact Network 6-2, L'Equipe-La Porte d'Orl 7-9, Rie- mens-Security Nederland 4-5, Spits- broek-Antieke Duintjes 5-4, Olympia- kos-Potterie Sluis 5-3, Oud Sluis-Polder- man 6-3, La Porte d'Or2-Meeuwsen 0-5, RVS Engelaar-Sporttenue.nl 0-5, Drie Koningen-Riemens 1-5, Telepost-Sport- café Eenhoorn 1-2, Expert Bakker Dian- cy-Marco Polo Interact Network 5-4, GAOS-Spitsbroek 1-3, Blauwe Tulp-L' Equipe 6-0, Olympiakos-Security Neder land 2-1, Korenschoof-Potterie Sluis 3-2. Stand A-poule. 1. Oud Sluis 1-2, 2. La Porte d'Orl 1-2, 3. Blauwe Tulp 1-2, 4. Sporttenue.nl 1-2, 5. Sportcafé de Een hoorn 1-2, 6. Meeuwsen 1-2, 7. RVS En gelaar 1-0, 8. La Porte d'Or2 1-0, 9. Tele- post 1-0, 10. Polderman 1-0, 11. L'Equipe 1-0. Stand B-poule. 1. Spitsbroek 2-4, 2. Ko renschoof 2-4, 3. Olympiakos 2-4, 4. Se curity Nederland 2-2, 5. GAOS 2-2, 6. Riemens 2-2, 7. Drie Koningen 2-2, 8. Ex pert Bakker Diancy 2-2, 9. Avance 1-0, 10. Antieke Duintjes 1-0. Middelburg. Zeeuws kampioen schap indoorkarting. 1e wedstrijd. A-Poule: 1. RBK Verhuur, 2. Risa Ra cing, 3. Van Gilst Hogeweg, 4. Auto Sturm, 5. Mili's Fashion, 6. Veersedam Racing, 7. 'T Frietuus Grens Toernooi in Assenede. Tweede ronde: Kees Nieuwelink-Henk de Ridder 1-0, John Gommers-Herman van de Wynkele 1-0, Gert van Rij-Wim Sinke 0-1, Theo de Putter-Chris Lan ckriet 1-0, Philip Lemmens-Marc van Vooren %-%, Simon Provoost-Stijn Des- camps 0-1, Philip de Vroe-Arjo Arendse 0-1, Hendrik de Wit-Nick Dubbeldam 0-1, Patrick Moens-Hans Destombes 1-0, Maarten Rademakers-Adri den Ha mer 0-1, Patrick Claeys-Mike Verkimpe 0-1, Frederick Dhuyvetter-Valère De- buck 0-1, Gerard de Winter-Luis Picos Aguiar 1-0, Kevin Neyt-Jimmy van Hoor- ebeke 0-1, Jakob Buysse-Quint Nessen 1-0, Jasper Vonk-Johan Maes 0-1, Cees EINDHOVEN - De Braziliaanse atleet Vanderlei Lima is 10 okto ber aanwezig bij de marathon van Eindhoven. De hoofdspon sor heeft hem gecontracteerd om het startschot te lossen voor de wedstrijd. Vanderlei Lima, die ook een cli nic zal verzorgen, wordt gezien als de morele winnaar van de olympische marathon in Athe ne. Hij liep in de eindfase van de wedstrijd aan de leiding toen een Ierse priester het parkoers opkwam, hem beetpakte en weg drukte. ANP Smits-Mark Zootjes 1-0, Moniqu; Vries-lngeborg Jansen Krook-Ab. van Hoeve 0-1, Mare Ros; ke-Roger van den Berghe 0-1, de Bie-Tino de Zutter V2-V2, ManueK sen-Nick Wegman 1-0, Arseen Ne>v nald Facchin 0-1, Steven Rad-- kers-Joris Neyt 0-1, Thomas Very} gen-Toon Vereecken 1-0, Jeroen M balieu-Koen Dhuyvetter 0-1, Piel li houts-Coen Mulder 1-0, Edgard - schoot-Cees Groenewoud M, van Hijfte-Bjorn Meirpoel V2-V2. Stand: 1. Arjo Arendse (Landaui Patrick Moens (Artevelde), Kees welink (HWP Sas van Gent), Johnu mers (HWP), Nick Dubbeldam (H Theo de Putter (Landau), Stijn camps (Artevelde), Adri den Hs (HWP) en Wim Sinke (Landau)I: ten. 10. Dirk Welvaert (Den Eikt Haers (Den Eik) Cees Smits P Jimmy van Hoorebeke (Wachtels Johan Maes (HWP) Ingeborg .te (Landau), Jakob Buysse (Den Ei<i. van Hoeve (SVWZV Oostburg), de Winter (SVWZV), Philip Lem^( (Artevelde), Bart Audenaert (Wacfë ke), Valère de Buck (Den Elk)DP, van Vliet (Wachtebeke), Martijnde(( ck (Landau), Eric Bolleman (Lans Cor Provoost (HWP), Marc van V« (Den Eik) en Mike Verkimpe (D lappers) U/2 punt. Lucky Day. 3-4-9-14-15-18-21 -40-45-46-48-49$ 64-68-76-78-79-80 (onder voorbehoud) Wessem. EK-kwalificatie. - Duitsland 0-3. Keen - Fejer-Komr 11-8 8-11 9-11 12-10 8-11, Heister- li-5 9-11 9-11 5-11, Wijers 11-139-11 11-6 5-11. Filderstadt. Vrouwen. Eerste roe Lichovtsjeva (Rus) - Zvonareve 6-3 7-5. Tokio. Mannen. Eerste ronde: mann (Fra) - Pless (Den) 7-6(2)7-' Motomura (Jap) - Weiner(VSt)6-^ Gimelstob (VSt) - Christophe R«' (Bel) 6-6 opgave Rochus. Tokio. Vrouwen. Eerste rondt: dossova (Fra) - Shaughnessy(VSt'i 7-6 (5), Stosur (Aus) - Nakamure/ 6-3 7-5, Kapros (Hon) - Peer(lsr)2<: 6-2, Crasbas (VSt) - Strycova (Tij 4-6 6-4, Karatantsjeva (Bul) a (Spa/8) 6-2 6-4. Lyon. Mannen. Eerste ronde: (WRu) - Ancic (Kro/8) 6-3 3-1 opgave- Bedrijfscompetitie Cadzand. W A: Gaos-Zandhappers 2-1. Frogs-La Marmite/YVC 1 2-'; Springer-VV Tack 0-3, GSV Slue Marmite/YVC 2 2-1Poule B: Waï'J fe-VCG 3-0, DSV 1-Quist/YVC 0-ri 1-Mazars 0-3, Cadzandria-DSV 2j Stand poule A: 1. VV Tack 1-3,2 Frogs 1-2, 3. Gaos 1-2, 4. GSV Sluis' 5. La Marmite/YVC 1 1-1. Marmite/YVC 2 1-1, 7. Zandhapp^,' 8. Hoge Springer 1-0, Poule B:' zandria 1-3, 2. Mazars 1-3, 3.ÜI# 1-3, 4. Way of Life 1-3, 5. DSV 1 DSV 2 1-0, 7. VCG 1-0. I woensdag Biljarten WK driebanden. 1 e ronde. Eddt pens-Jean Paul de Bruijn. '-0C3®^J sportcentrum Stad Rotterdam ringen, Rotterdam. Aanvang: 1'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 46