Scholieren vallen buiten de boot Zalen te klein voor bange WAO'ers PZC Perfect Quilten Speeltuin aan Heerstraat in Sint Jansteen blijft Geen subsidie gedenkboek mm Bezoek onze QUILT-DAGEN VERSCHUREN Onzekerheid over de toekomst Miljoenenverbouwing stadhuis Aanleg woonwagencentra duur Toonbeeld moet verdienen Onduidelijkheid over veld Spui lijnen Connexxion sluiten niet aan op schooltijden na wijziging dienstregeling Bijeenkomst over kassen :n Westdorpe agenda Dronken man beboet voor overlast Studie drugs en scholieren woensdag 6 oktober 2004 GRAAUW - Het kerkbestuur van de parochie Maria Hemel vaart in Graauw krijgt geen pro vinciale subsidie voor de publi catie van het gedenkboek Paro chie Graauw 1805-2005. Gedeputeerde Staten hebben dat besloten na een negatief ad vies van de Raad voor de Cul tuur Zeeland. Het kerkbestuur hoopte op een bijdrage uit het potje incidentele subsidies cultu reel erfgoed. De Raad voor de Cultuur is echter niet overtuigd van het provinciale belang. (Advertentie) ©Husqvarna viking NIEUW! De nieuwe Quilt Designer van Husqvarna Viking is speciaal voor quilrers ontworpen. Quilten gaat nu sneller, eenvoudiger en leuker dan ooit tevoren! Breng snel een bezoek aan uw Husqvarna Viking dealer en probeer hem zelf! op 8/10 in MIDDELBURG Op 15/10 in TERNEUZEN NAAIMACHINES Korte Geere 9 Middelburg Tel. 0118-635110 Axelsestraat 96 Terneuzen Tel. 0115-697013 (Advertentie) Een waterbed koop je bij Rademakers Voor het Beste Bed Slaapkenner Rademakers J Heeft een slaapoplossing voor iedereen Slaapkcnncr Radcmjikcrs. Axelsestraat 192 Terneuren Telefoon 0115 613130 www.slaapkennernl is lekkerder voor je rug.| doorCees Maas AXEL - „En alweer is de zaal te klein, dames en heren. Alweer zijn er veel meer WAO'ers opgekomen dan wij had den verwacht. Dat zegt wat over de ma te van ongerustheid bij jullie". Come Damen van de FNV staat in De Halle in Axel voor het front van 56 WAO'ers. De meeste mensen hier zijn bang dat er op hun uitkering wordt gekort. De bijeenkomst in Axel is een voorlich tingsmiddag van het WAO-Platform van Het Klaverblad. Er wordt uitgelegd wat de nieuwe WAO-wetgeving in de praktijk voor de mensen betekent. Het WAO-Platform houdt een reeks van drie bijeenkomsten in Zeeland. Vlissin- gen is al geweest, ruim honderd mensen kwamen er. Axel is nu aan de beurt, en op 11 oktober is Kapelle (aanvang 13.30 uur, in De Vroone) aan de beurt. Voor de middag in Kapelle hebben zich al 92 mensen ingeschreven, ,,'t Is hier raak," zegt een man die zijn hoofd om de hoek van de deur steekt. Hij wil er in, maar alle stoelen zijn bezet. Voor Axelse begrippen is de opkomst heel groot, dat zegt ook Elly Groen, de consulente van Het Klaverblad. Wat de aanwezigen hier vanmiddag te horen krijgen is taaie kost. Een rijtje specialis ten geeft' anderhalf uur uitleg over, wat met een moeilijk woord heet, het WAO-schattingsbesluit. „Het is een droog verhaal, ik kan niet anders zeg gen, en jullie zullen je goed moeten con centreren. Maar het is ontzettend be langrijk", zo kondigt Damen de eerste spreekster aan. Op dat tijdstip komen er nog mensen binnen die vergeten heb ben de presentielijst te tekenen. Het aantal bezoekers moet nu tegen de zes tig lopen. „Ik ben heel ongerust over de nieuwe plannen", zegt Henk de Feijter (54) uit Axel. Hij was kraanmachinist tot hij klem kwam te zitten tussen zijn eigen kraan en een stapel dakplaten en is nu 'afgekeurd'. Hij spuugt het woord bijna uit. „Ja, in deze maatschappij worden mensen goedgekeurd of afgekeurd. En als je afgekeurd bent, zoals ik. kunnen ze met je doen wat ze willen. Wij zitten altijd in de hoek waar de klappen val len." Welke 'klappen' er zullen vallen, dat weet hij nog niet, dat is de reden van zijn komst vanmiddag. Zijn buurman in dit zaaltje heeft er al wat over gelezen in de krant, maar snapt er nog niet veel van, zegt hij. Dat beaamt Corrie Damen op het po dium: „Er zijn nog veel onduidelijkhe den in die nieuwe wetgeving. Maar het belooft weinig goeds. Anders hadden we vorige week ook niet met zijn allen in Amsterdam gestaan." En over die onverwacht grote opkomst in Vlissingen zei ze nog: „We schrokken ons rot in Vlissingen. We hadden een zaal voor 75 mensen gehuurd en er kwa men er ruim honderd. Voorlichtingsbij eenkomsten als deze moeten dus wel in een ontzettend grote behoefte voor zien." Dan beginnen de lezingen en is het tijd voor concentratie. Mensen schrijven din gen op in notitieblokken. Na afloop mo gen ze vragen stellen. Maar dat is straks. Een zaal vol WAO'ers die meer willen weten over de nieuwe wetgeving. „Wij zitten altijd in de hoek waar de klappen vallen." foto Wim Kooyman TERNEUZEN - Burgemeester en wethouders van Terneu zen willen volgend jaar ruim drie miljoen euro uittrekken voor een verbouwing van het stadhuis. Het meeste geld gaat zitten in de bouw van een nieuwe vleugel op de bega ne grond waarin diverse diensten worden ondergebracht. Het gaat dan om het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI). reïntegratiebedrijven, uitzendbureaus en scho- lingsbedrijven. Met name wethouder J. van Schaik van Sociale Zaken houdt vast aan een bundeling van de arbeidsdiensten in één ruimte, omdat hij ervan overtuigd is dat dit voordelen kan hebben voor zowel de werkzoekende burgers als voor de instellingen die het arbeidsmarktbeleid moeten uitvoe ren. Volgende maand hoopt Van Schaik de raad een voorstel voor de verbouwing voor te kunnen schotelen. Ook elders in het gemeentehuis worden volgend jaar bouwvakkers aan het werk gezet. De raadzaal wordt gerenoveerd en aangepast (kosten 260.000 euro), de klimaatbeheersing in de zaal wordt vernieuwd (65 mille) en de burgerzaal wordt voor multifunctioneel gebruik geschikt gemaakt. Hiervoor wordt 150.000 euro vrijgemaakt. SAS VAN GENT - De aanleg van een nieuw woonwagen centrum in Sas van Gent gaat een lieve duit kosten. De ge meente Terneuzen houdt op de begroting voor 2005 reke ning met een investering van 750.000 euro. Ruim eender de komt direct voor rekening van de gemeente. De ge meente wil volgend jaar beginnen met de sanering van het oude centrum aan de Tweekwartweg. Bewoners van dat centrum hebben de gemeente laten weten niet uit Sas van Gent weg te willen. Waar het nieuwe centrum moet komen te liggen, is voor alsnog niet bekend. TERNEUZEN - De verhuur van lokalen door de Terneu- zense instelling voor muzikale en beeldende vorming Toonbeeld moet op jaarbasis minimaal 25.000 euro ople veren. Die opdracht geeft het college van B en W Toon beeld voor 2005 mee. Daarnaast wil het college eenzelfde bedrag bezuinigen op de kunstuitleen. Een en ander is vastgelegd in de gemeentebegroting van Terneuzen voor volgend jaar. SPUI - Burgemeester en wethouders van Terneuzen we ten nog niet wanneer begonnen kan worden met de aan leg van het tweede veld voor voetbalvereniging Spui. De gelden voor de aanleg van nieuwe velden in Zaamslag en Spui, 600.000 euro in totaal, zijn op de begroting voor 2005 vrijgemaakt, maar in de planning van de werkzaam heden aan sportaccommodaties is het project Spui voor alsnog niet opgenomen. B en W willen eerst beginnen met de aanleg van een nieuw terrein in Zaamslag, zodat de plaatselijke voetbalclub met ingang van het seizoen 2005/2006 over de nieuwe accommodatie kan beschikken. In de planning zijn voorts renovatiewerken van de kleed accommodaties van de verenigingen in Axel, Biervliet en Sluiskil opgenomen, die in de loop van volgend jaar alle maal worden uitgevoerd. ,..:u^nhnrct Kloom Ifamnpn Ppn nlaatcupnn. nncf ppti hrïpf nm pvtra aanrlanht nnfïplnst Van Snhaik- ..Passa- IcpIp Kopwachtpnarpn dip snp- eenomen van de eeconsta yrRnné Hoonhorst UJ1SKIL - De nieuwe dienstre- jling van Connexxion, die vori- i maand inging, zet scholieren it plaatsen als Koewacht, Sluis- 1 en Sas van Gent in de kou. jj kunnen met het openbaar snoer niet op tijd op scholen i Terneuzen en België (vooral elzate en Gent) zijn. omdat toege busdiensten hun dorp iet langer aandoen. bleem kampen. Een plaatsgeno- te, die naar de kappersschool in Gent gaat, moet om half zeven naar Zelzate worden gebracht om op tijd op school te kunnen zijn." De familie De Leyser heeft enke le bestuurders al op de hoogte gebracht van de problemen met de dienstregeling. Mevrouw De Leyser stuurt de gemeenteraad nog een brief om extra aandacht voor het probleem te vragen. Verkeerswethouder Van Schaik laat echter weten dat de raad weinig zal kunnen doen. omdat het openbaar vervoer tot het ta kenpakket van de provincie be hoort. Hij voert bovendien aan dat de nieuwe dienstregeling ook een aantal voormalige hia ten in de vervoersstromen heeft opgelost. Van Schaik: „Passa giers die tevreden zijn, hoor je natuurlijk niet zo gauw. Maar we hebben wel een gesprek ge had met Connexxion over enke le knelpunten die zijn ontstaan door de nieuwe dienstregeling. Behalve voor scholieren uit Sluiskil en Sas die naar België moeten, pakt de nieuwe dienstre geling ook verkeerd uit voor en kele Koewachtenaren die spe ciaal onderwijs volgen in Ter neuzen. Bovendien moeten bus passagiers die van de overkant naar Zeeuws-Vlaanderen ko men, vaak een half uur wachten op het centrale overstapstation bij de sluizen voor ze verder kun nen naar Terneuzen of een ande re bestemming." Connexxion heeft goede notie genomen van de geconstateerde knelpunten en bespreekt ze bin nenkort met de provincie, meldt vervoerarchitect R. Oosting. „Als andere prioriteiten kunnen of moeten worden gelegd of als het provinciebestuur extra geld beschikbaar stelt, kan de dienst regeling na de herfstvakantie misschien nog op enkele puntjes worden aangepast." ij de gemeente Terneuzen zijn e afgelopen maand diverse lachten binnengekomen. Wet- 5Uder J. van Schaik heeft de acties verzameld en enkele nelpunten onder de aandacht pbracht van streekvervoerder bnnexxion. Of de busmaat- thappij de dienstregeling nog erandert, is afhankelijk van de pstelling van de provincie. En Set provinciebestuur had Con- exxion eerder juist opgedragen lerder te bezuinigen. )e jongste dochter van G. de ^vser uit Sluiskil gaat sinds lit schooljaar naar de middelba- e school in Zelzate. Ze koos spe- aaa! voor de 'vrije school' om- lat deleerlingen in België beter rorden begeleid waardoor min er kinderen buiten de boot val- en. Over de grens geven leer- rrachten gedisciplineerder les n vallen minder lessen uit, uidt haar verklaring. De fami- ie De Leyser informeerde in uni nog bij Connexxion naar de lertrektijden van de bus in Sluiskil. Toen de dienstregeling nooi bleek aan te sluiten op de lanvangstijden van de school was de keus snel gemaakt. )e Leyser was dan ook kwaad >n teleurgesteld dat de dienstre- jeling met ingang van 5 septem- ier werd aangepast. De eerste twee bussen van Terneuzen via Sluiskil en Sas naar Zelzate wer- len geschrapt. „Met als gevolg lat mijn man of ik onze dochter laar school moeten brengen. Want om haar nou naar het bus- itation naar Terneuzen te bren- ;en is ook nogal wat. Dan komt :e even later weer langs haar iuis. Overigens zijn er meer nensen die met hetzelfde pro- RESTDORPE - Zeeland Seaports houdt woensdag 13 ok tober een informatieavond over Ide komst van de kassen voor de inwoners van Westdorpe. leze bijeenkomst wordt vanaf 119.30 uur in dorpshuis Concor dia gehouden. Zeeland Seaports staat daar met een stand, maar ook de gemeente Terneuzen en de protesterende actiegroep De Groene Parel. De actiegroep is momenteel hard bezig met de enquête on der de bevolking. „Er is nu al heel veel respons, maar we zijn nog niet klaar. We hopen zo rond de 13e oktober een beeld te hebben", zegt Richard Bleijen- hergvan de actiegroep. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl STREEKACTIVITEITEN door Jean-Lou de Gucht niïrifr zou zijn. „Het zal duidelijk zijn dat de ouders van de kinderen (Advertentie) TERNEUZEN - Een 42-jarige Hulstenaar is gisteren door de kantonrechter in Terneuzen ver oordeeld tot 60 euro boete voor een uit de hand gelopen avondje stappen. De man had vorig jaar overlast veroorzaakt in een café, waar hij in kennelijke staat ruzie zocht met de uitbater en dron- kenmanstaal uitsloeg. Het ein digde ermee dat drie agenten hem in de vroege morgen in de kraag grepen. Volgens hem was hij daarbij 'tegen de grond ge werkt'. Hij stelde clat hij juist de ruzie wilde sussen. De uitbater zou hem hebben uitgedaagd van wege een oud meningsverschil. Uw ALNO Select Dealers: Vraag bi) de ALN0 Dealer naar de actievoorwaarden TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Kennedylaan 32 tel.: 0115-680615 TERNEUZEN Mondial Keukens Naeye fll ilfl* Verstraten Kennedylaan 90 tel,: 0115-612404 nlllU SINT JANSTEEN - De speel tuin aan de Heerstraat in Sint Jansteen blijft behouden. Eén speeltoestel wordt vervangen en het speelveldje wordt iets klei ner. Voor omwonenden van de speel tuin was de de maat vorige maand vol. Ze waren de over last die hangjongeren veroorza ken beu. Van het klimrek, de wipkip, de schommel en de wip op het speelterreintje trekken de jonge ren zich weinig aan. Ze hangen vooral rond het bankje. En dan met name 's avonds. De jonge ren maken volgens de omwonen den veel lawaai. In eerste instantie dacht de ge meente aan verplaatsing van de jongerenplaats van het speel- tuintje aan de Heerstraat naar Het speeltuintje aan de Heerstraat in Sint Jansteen. foto Wim Kooyman de speeltuin aan Aida in Sint Jansteen. Volgens CDA'ers J. van Eek en A. Totté was verplaatsing van hangplekken echter geen oplos sing voor de overlast van jonge ren. Ze wezen er op dat het alleen verplaatsing van het probleem die keuze niet in dank afnemen. Het is niet juist dat nu blijkbaar zonder overleg met de bewoners in Aida, La Traviata en Tosca wordt gedacht aan de locatie bij Aida," Wethouder F. van Driessche: „We willen de speeltuin aan de Heerstraat behouden en de over last die omwonenden ondervin den tegengaan. Na gesprekken met de dorpsraad, de omwonen den en de politie hebben we voor de volgende oplossing geko zen. De inrichting van de speel tuin wordt aangepast. Dat bete kent dat er één speeltoestel ver vangen wordt. Er komt een buf fer tussen de speeltuin en het huis dat daarnaast staat. Dan wordt de speeltuin wel iets klei ner, maar er blijft voldoende ruimte over om te spelen. We denken dat hiermee de overlast ingedamd is." TERNEUZEN - Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugs (ZCAD) gaat samen met het Gentse onderzoeksinsti tuut De Sleutel een onderzoek instellen naar drugsverslaving onder scholieren in de Kanaalzo ne. Het onderzoek wordt in de loop van 2005 gehouden. De resultaten moeten de basis vormen voor een nieuw drugs preventieprogramma van de in stelling. AXEL - Café 't Hoeckhuys, 20.00 uur: Kaarten; Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, kaarten en biljarten; 13.45 uur: Fiets club; De Halle, 14.00 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljar ten; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT - t Heike, 13.15 uur: Biljar ten, pieren en handwerken; 13.30 uur: Schieting; 19.00 en 20.00 uur: Dames gym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: SWO biljarten, kaarten; 13.30 uur: Koersbal; 19.00 uur: Bridge; 19.30 uur: Rookvrij biljarten; HOOFDPLAAT Schapenboerderij Goede Hope. 14.00 uur: Rondleiding; HULST - De Lieve, 9.30 uur: Compute ren; 10.30 uur: Bibliotheek; 11.30 uur: Senior diner; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Bingo, computeren: 14.00 uur: Con cert Zeeuws seniorenorkest: 19.00 uur: Onder Ons; 19.30 uur: Computeren; Café de Kroon, 14.00 uur Kaarten; KOEWACHT - De Lange Akkers. 13.30 uur. Kaarten; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 19.30 uur: SWO line dansen; De Kauter, 13.30 uur: Koersbal en kaar ten; PAAL - Clubhuis, 14.00 uur: Kaarten jo keren en bieden; SAS VAN GENT - St.Albert, 9.00 uur: Busreis naar Oudenaarde; 13.00 uur: Quiltpatchwork, haken, breien, frivolité voor dames, spelmiddag en vrij biljar ten; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO kaar ten; ST.JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, volksdansen; 10.00 uur: Biljartles; 13.30 uur: Prijskaarten en koersbal; 13.30 en 15.30 uur: Kreatieve Vorming Kinderatelier; 13.45 en 15.45 uur: Cursus Spaans; TERNEUZEN - De Veste, 9.15 en 10.15 uur: Volkdansen; 13.30 uur: Biljarten; Portaal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding; 't Schelpenhoekje, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcentrum Meetpoint; Een Cascade waterbed....

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41