PZC Plastische chirurgie in Oostburg Gemeente Hulst zet mes in WVG-vervoer Bunker Breskens weerstaat aanval slopers Wonen in Terneuzen wordt weer stuk duurder Groep ouders met gehandicapt kind sluit aan bij SWWG ill urn iiiii^— Privé-kliniek biedt cosmetische ingrepen aan in Antoniusziekenhuis Hulst bekijkt inrichting gebied rondweg Terhole Overleg over LPG bij huizen Dwangsom opgelegd aan Pechiney Award voor funderingstechnieken Schaapshondje weer terecht Tuinbeeld weg REGIO^'BANK zeeuwse almanak Taal Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie^pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. woensdag 6 oktober 2004 JZ] GERKENM VERHUIZERS Cofjouw Rodemoker verhuizingen in binnen- en buitenland piano- en vleugeltransport, antiekvervoer Middelburg meubelopslag, overzeeverpakkingen Tel. 0118 - 626 649 Goes Burgh-Haamstede E-mail: info@caljouw-rademaker.nl 0113 - 227 062 Tel. 0111 - 650 165 editie Zeeuws-Vlaanderen rinor Harold de Puysseleijr OOSTBURG - De privé-kliniek van de Zeeuwse plastisch chirur gen MedCentric biedt zijn be handelingen binnenkort ook aan vanuit het Antoniuszieken huis in Oostburg. MedCentric werkt samen met het ziekenhuis Zeeuws-Vlaande- Iren, zo legt algemeen directeur P. Rademacher van het zieken- j huis uit. Net als in de rest van Nederland groeit ook in de regio Zeeuws-Vlaanderen de vraag naar esthetische chirurgie en cosmetische behandelingen. MedCentric heeft sinds twee jaar klinieken in Middelburg en Vlissingen en maakt daarbij evenals in Oostburg het geval is gebruik van de bestaande medi sche faciliteiten (bijvoorbeeld TERHOLE - De gemeente Hulst wil weten wat de mogelijkheden zijn voor de inrichting van de zo genaamde overhoeken bij de rondweg Terhole. Het gaat om percelen tussen de rondweg en de bebouwde kom die de gemeente in eigendom heeft. Hulst wil deze percelen een nieuwe bestemming geven, maar weet niet goed wat er mo gelijk is en wat is toegestaan. De gemeente wil daarom steden bouwkundig adviesbureau RBOI de opdracht geven een ste denbouwkundige visie op te stel len voor het gebied. TERNEUZEN - Als er in het ka der van de invulling van de Ter- neuzense Beurtvaartkade wonin gen op korte afstand van het na bijgelegen LPG-station worden gepland, zal er met de eigenaar van het vulpunt overleg worden gevoerd over de risico's. Het college antwoordt dat op vragen van LPF-raadslid C. Freeke. die meent dat de ge meente Temeuzen wel een streep kan zetten door woning bouwplannen voor de Beurt vaartkade, met een LPG-station in de buurt. Volgens B en W is er nu echter nog geen vuiltje aan de lucht. Binnen een straal van tachtig meter van het LPG-vulpunt staan namelijk geen woonhuizen of andere kwetsbare objecten. operatiekamers en anaesthesis- ten), ook voor de nazorg. Alle ingrepen worden verricht door de drie in Zeeland werken de, erkende plastisch chirurgen. Het gaat onder meer om borst- correcties, facelifts, de verwijde ring van overtollig vet, ooglid correcties en rimpel- en ontha- ringsbehandelingen. Die laatste behandelingen vinden in Oost burg al sinds zo'n anderhalf jaar plaats. MedCentric maakt alleen ge bruik van de voorzieningen in de ziekenhuizen op het moment dat die niet gebruikt worden. Het gaat in de cosmetische chi rurgie om behandelingen die niet door het ziekenfonds wor den vergoed. Dit in tegenstel ling tot de plastische chirurgie. Daarbij gaat het om ingrepen die op medische gronden nood zakelijk zijn en wel voor vergoe ding door de ziektekostenverze keraar in aanmerking komen. Ziekenhuisdirecteur Radema cher legt uit, dat zijn instelling met de samenwerking niet op de commerciële toer beoogt te gaan. De ziekenhuisdirectie ziet de samenwerking met de privé- kliniek veeleer als middel om de bestaande medische functies in het Antoniusziekenhuis te be houden en te versterken. Binnen nu en een maand moet de kli niek volgens Rademacher in be drijf zijn. Overigens bestaat er een plan voor nóg een privé-kli niek voor cosmetische chirurgie in Oostburg. Deze zou per 1 ja nuari volgend jaar geopend wor den. De mortierbunker die nu de status 'voorbescherming Rijksmonument' heeft gekregen, is ten dele al aan de slopershamer ten prooi gevallen. door Raymond de Frel BRESKENS - De Rijksdienst voor Monumentenzorg heeft een deels gesloopte mortierbunker aan de Oude Rijksweg in Bres kens de status 'voorbescher ming Rijksmonument' gegeven. Daardoor kan de sloop van de bunker voorlopig niet worden hervat. Begin september startte sloop- en verwerkingsbedrijf Sagro in opdracht van de Woningstich ting Zeeuws-Vlaanderen met de sloop van twee bunkers, beide daterend uit 1943. De woning stichting had het bunkerterrein aangekocht van aannemersbe drijf Vermeulen BV en een ak kerbouwer, met de bedoeling er huizen te bouwen. De Stichting Bunkerbehoud vroeg de gemeen te Sluis de sloop onmiddellijk te laten stoppen, vooral omdat één van de twee mortierbunkers van wege de bouwconstructie (met een koepel) een uniek exem plaar is voor Europa. De ge meente Sluis gaf aan dat ver zoek deels gehoor, omdat nader onderzoek uitwees dat de unie ke bunker niet op de kadastrale kaart was ingetekend. De sloop vergunning moest daarom op nieuw worden aangevraagd. De Stichting Bunkerbehoud greep die fout aan om een aan vraag voor een gemeentelijke monumentenstatus in te dienen, om zo een snelle goedkeuring van de sloopaanvraag te voorko men. „Wij hebben ook een ge sprek gehad met de woningstich ting, maar dat heeft niets opgele verd. Wij hebben het idee dat ze snel wilden slopen, omdat ook zij die monumentenstatus wel zagen aankomen. Ook hebben we om de tafel gezeten met wet houder L. Kamphuis van de ge meente Sluis. Wij hebben hem geprobeerd duidelijk te maken dat de gemeente zuinig moet zijn op haar cultureel erfgoed. Van hem begrepen we dat er vanuit de bevolking heel veel reacties waren gekomen - ten gunste van het behoud van de bunkers." „Wij kunnen nu al leen maar afwachten, de ge meente is aan zet. Als er voor de mortierbunker alsnog een sloop vergunning wordt afgegeven, be kijken wij wat voor stappen we zullen ondernemen. Je komt dan foto Peter Nicolai al snel in een juridisch verhaal terecht", vertelt voorzitter C. Heijkoop van de Stichting Bun kerbehoud. Gemeentewoordvoerster S. de Kievit verwacht dat het college van burgemeester en wethou ders zich binnen twee weken buigt over een voorstel over de toekomst van de unieke mortier bunker. „Momenteel wordt bekeken of we de bunker inderdaad een mo numentenstatus moeten geven. De tweede bunker wordt onder tussen gewoon gesloopt, maar dat is conform de vergunning. Daartegen heeft de Stichting Bunkerbehoud dus ook geen be zwaar gemaakt", aldus De Kie vit. door Jean-Lou de Gucht HULST - De gemeente Hulst gaat flink het mes zetten in de fi nanciële tegemoetkoming ver voerskosten in het kader van de Wet voorzieningen Gehandicap ten (WVG). Degenen die van het collectief vervoer gebruik maken met een pasje van de gemeente ontvin gen voor 1 oktober jaarlijks een aanvullende bijdrage van 550 eu ro. Een pasje krijg je na een me dische keuring van de gemeente. Per 1 oktober is dat bedrag te ruggedraaid naar 367 euro. Op 1 juli volgend jaar wordt dat 184 euro. Voor degenen met een functiebeperking die een vergoe ding krijgen voor het gebxuik van de eigen auto is het bedrag verlaagd van 1015 euro naar 660 euro. De bezuiniging heeft te maken tiet de financiële positie van de gemeente Hulst. De raad ging in april akkoord met 865.000 euro aan bezuinigingsmaatregelen. Dat was noodzakelijk voor de goedkeuring van de begroting 2004 door de provincie. De ge meente haalt een deel van de be zuiniging uit efficiency bij de uitvoering van de WVG en het verlagen van de aanvullende fi nanciële tegemoetkoming bij col lectief vervoer en een verlaging van de bijdrage in de kosten voor het gebruik van overige ver voersvoorzieningen, zoals eigen auto en taxi. Het beroep dat ouderen en ge handicapten op de WVG doen, is de afgelopen jaren sterk ge groeid. Het budget dat het Rijk beschikbaar stelt, is echter ge daald. Wethouder F. van Dries- sche stelt dat maatregelen onver mijdelijk zijn. „Er wordt veel vuldig gebruik gemaakt van de WVG. De laatste jaren hebben we steeds een beroep moeten doen op onze reserves. Die pot is nu leeg." In de knel Volgens Van Driessche hoeft het nu niet zo te zijn dat mensen in de knel komen en de deur niet meer uitkomen. Eerder dit jaar stelde de gemeente dat bezuini gen op het WVG-budget tot ge volg zou kunnen hebben dat 'kwetsbare groepen uitgesloten zouden kunnen worden van (on belemmerde) deelname aan de samenleving.' „Degenen die recht hebben op een vervoers voorziening in het kader van de WVG hebben altijd nog hun pas je, waarmee ze een onbeperkt aantal zones kunnen reizen. Daarnaast krijgen ze ook nog een bepaald bedrag. Daarmee voldoen wij aan onze zorgplicht. Dat bedrag was tot 1 oktober wel hoger, maar daarbij moet ik opmerken dat dat wel een heel royaal bedrag was." De Stich ting Gehandicaptenbeleid Hulst heeft de bezuiniging onder pro test aanvaard. Voorzitter M. van Loozen: „We hadden geen enke le keus. Een bezuiniging kun je het makkelijkst vinden in de ver voersvoorziening van de WVG. Het is veel moeilijker om op rol stoelen te bezuinigen." Volgens Van Loozen is het aan de Stichting Gehandicaptenbe leid Hulst te danken dat de be zuiniging niet veel verder gaat. „De gemeente wilde het bedrag dat mensen naast hun pasje ont vangen helemaal afbouwen. Wij hebben daar protest tegen aan getekend." Daarnaast wijst Van Loozen er op dat mensen met een inkomen van twee maal bijstandsniveau nu nog wel voor een vervoersbij- drage in aanmerking komen. „De gemeente Hulst wilde die norm verlagen naar anderhalf maal het bijstandsniveau, zoals in een aantal gemeenten is ge beurd. Daar zijn we voor gaan liggen. We hebben onze huid in de onderhandelingen met de ge meente duur verkocht. Wij kun nen echter de bezuinigingen op de WVG niet ongedaan maken. Dat was nu eenmaal een politie ke beslissing, die door de raad genomen is." door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Wonen in de gemeente Terneuzen wordt ook volgend jaar weer een stuk duurder. Voor gezinnen stijgt de gemeentelijke belas tingdruk gemiddeld met 6,6 procent. Eenpersoonshuishou dens moeten volgend jaar ge middeld 4,2 procent meer gaan betalen. Meerpersoonshuishoudens zijn volgend jaar gemiddeld 465,20 euro kwijt aan woonlas ten en eenpersoonshuishou dens 419,65 euro. Een en an der blijkt uit de gemeentebe groting voor 2005. De woonlasten zijn het gemid delde bedrag dat een huishou den in de gemeente kwijt is aan onroerendzaakbelasting en afvalstoffenheffing. Het al dan niet eigenaar zijn van één of meerdere honden is bij de berekening van de belasting druk niet meegenomen. De onroerendzaakbelasting gaat volgend jaar met 3 pro cent omhoog. Daarmee komt het gebruikerstarief voor wo ningen op 3,35 euro voor iede re 2268 euro waarde. Het eige- narentarief komt op 4,19 euro. De waarde van de woningen wordt dit jaar opnieuw vastge steld naar de prijspeildatum 1 januari 2003. De nieuwe taxaties kunnen er wel toe leiden dat er onderling tussen de belastingbetalers eni ge verschuiving in de ontwik keling van de belastingdruk optreedt. Kostendekkend Uitgangspunt bij de afvalstof fenheffing is dat de tarieven kostendekkend moeten zijn. Om te voorkomen de tarieven te fors stijgen, past de gemeen te al een paar jaar bij uit de re serves. Dan nog gaat het tarief volgend jaar met 5,6 procent omhoog. Gezinnen betalen vol gend jaar 252,10 euro voor het ophalen van het huisvuil en eenpersoonshuishoudens 206,55 euro. Ook de komende paar jaar blijven de tarieven flink stijgen. De begraafrechten worden vanaf volgend jaar kostendek kend, zo is in de gemeenteraad al eerder afgesproken. De meeste andere tarieven in de gemeente stijgen 3 procent. On der andere de leges burgerza ken, bouwvergunningen, ge bruiksvergunningen, marktgel- den, toeristenbelasting en de huur van de gemeentelijke sportaccommodaties. Ook de hondenbelasting gaat met 3 procent omhoog. Voor de eer ste hond betaalt een baasje 48 euro en voor iedere volgende hond 108,15 euro. Ondanks de lastenstijging blijft de gemeen te Terneuzen volgens burge meester en wethouders nog al tijd een van de goedkoopste ge meenten in Zeeland en Neder land wat de lokale lastendruk betreft. VLISSINGEN - Aluminiumproducent Alcan (voorheen Pechiney Nederland) in Vlissingen moet een dwangsom van 10.000 euro per dag betalen als het zich na 1 novem ber niet aan de milieuvergunning houdt. Het dagelijks provinciebestuur heeft het bedrijf dat laten weten. Op 26 april heeft de provincie het bedrijf een dwangsom opge legd van 10.000 euro per dag als het de vergunning 'filters elektrolyse en bakovens' niet naleeft. Pechiney liet weten dat de problemen zo complex zijn, dat ze niet direct kun nen worden opgelost. Maar de provincie vond dat ze ge noeg had gewaarschuwd. Daarop heeft Pechiney bezwaar ingediend. Dat is op 7 juni behandeld door de adviescom missie bezwaarschriften, maar haalde niet veel uit. De on derneming wordt gesommeerd per 1 november alsnog te voldoen aan de eisen. Doet ze dat niet, moet ze na 1 no vember 10.000 euro betalen per overtreding, per dag, met een maximum van 200.000 euro. OOSTBURG - Lex Verstraeten uit Oostburg heeft tijdens de jaarlijkse bijeenkomst van het Deep Foundations Insti tute (DFI) de Distinguished Service Award (DSA) ontvan gen. Deze wereldwijde erkenning wordt door het DFI sinds 1980 jaarlijks toegekend aan personen die zich op uitzonderlijke wijze hebben onderscheiden op het gebied van funderingstechnieken. Lex Verstraeten, oud-direc teur van Fundex in Oostburg, is de eerste Europeaan die deze eer te beurt viel. Hij kreeg de onderscheiding in het Canadese Vancouver uit handen van Bill Loftus, voorzit ter van het DSA Comité. Loftus roemde Verstraeten om zijn enorme inspanningen bij het zoeken naar verbeterin gen van de paalsystemen die wereldwijd worden toege past. De Fundex- en Tubextechnieken zijn wereldwijd be kend en vaak gekopieerd. AXEL - De dertien weken oude Shetland sheepdog Guido is terecht. Een 23-jarige Axelse had het hondje vorige week woensdag meegenomen. De vrouw was er kennelijk vanuit gegaan dat ze zich over een hondje had ontfermd dat aan zijn lot was overgelaten. „Ze zei dat ze hem gevon den had op de polderweg", aldus Debby van Beest na mens de eigenaar. Die woont aan de Axelse Liniedijk. Na lezing van het bericht over Guido's vermissing in de krant kwam de Axelse tot inkeer. Van Beest vindt het wel 'een beetje wrang' dat de Axelse Guido heeft meegeno men en zich vervolgens niet de moeite heeft getroost Gui do terug te bezorgen. „Ze had zelfs al een naam voor hem verzonnen en een bandje gekocht." De beloning van vijf honderd euro die de familie Dauwe in het vooruitzicht had gesteld, wordt dan ook niet uitgekeerd, aldus Van Beest. door Raymond de Frel WATERLANDKERKJE - Een groep ouders van kinderen met een ontwikkelingsstoornis heeft zich aangesloten bij de Stich ting Werkgroep West-Zeeuws-Vlaanderen Ge handicapten (SWWG). De ouders zullen binnen de stich ting als een zelfstandige werk groep te werk gaan. Een jaar geleden namen vier West-Zeeuws-Vlaamse moeders van kinderen met een functiebe perking het initiatief om activi teiten te ontplooien voor gehan dicapte kinderen in de gemeente Sluis. De mogelijkheden voor in vulling van vrije tijd van gehan dicapte kinderen lieten volgens hen in hun woonomgeving veel te wensen over. „Vorige week hebben we beslo ten om ons aan te sluiten bij de SWWG. Zij hebben veel kennis en contacten en bovendien stre ven we hetzelfde doel na. Wij willen ook voorkomen dat dit initiatief doodbloedt op het mo ment dat onze kinderen te groot zijn voor dit soort activiteiten", vertelt voorzitter Mieke Haart- sen. Tijdens een informatieavond in mei bleek dat de animo voor hun plannen groot was. Zo'n dertig ouders gaven aan dat er vooral behoefte is aan sport- en muziekmogeli j kheden „Na de zomervakantie zijn zes kinderen begonnen met muziek lessen. Verder denken we aan welkomboerderijen, waar kinde ren een dagje kunnen meekij ken. Na de herfstvakantie ho pen we een wekelijkse sportpro gramma te kunnen aanbieden. We hebben een opzet voor ogen waarbij meerdere sporten aan bod komen. Waar mogelijk kun nen kinderen doorstromen naar reguliere sportclubs. Zij die daarvoor niet in aanmerking ko men, kunnen bij ons sportpro gramma blijven", aldus Haart- sen. Over een locatie voor de sportmiddagen wordt nog nage dacht. Gisteravond kreeg de werk groep een steuntje in de rug van de ondernemers van Oostburg. Zij sponsorden tijdens het Een- hoomweekend (21 en 22 augus tus) een spinning-demonstratie wedstrijd. Haartsen kreeg in het Leisure-fitnesscentrum in Oost burg een cheque van zevenhon derd euro overhandigd. SAS VAN GENT - Uit een tuin in de Burgemeester Wauters- straat in Sas van Gent is een tuinbeeld gestolen. De diefstal is in de nacht van zondag op maandag gepleegd. Het tuin beeld stelt een jongen en meisje voor die aan het lezen zijn. (Advertentie) DE BANKIER DIE )E KENT op 11 Zeeuws Vlaamse locaties „Jij bent een prika", deelde het driejarige talenwondertje 's avonds aan tafel zijn vader ongevraagd mede. „Een wat?" „Een prika." „Een prika?" „Ja, jij bent papa prika.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39