>zc Subsidie Tafeltje-dek-je vervalt lachten over flitsen bij tunnel rère Terneuzen komt niet aan WVG-budget Rashond vanaf oprit gestolen Besparing op personeelskosten Woonzorgcentrum zonder stroom Nu extra lage rente bij de grootste hypotheekbank. zeeuwse almanak Rollator [utomobilisten verblind door licht en in verwarring over maximumsnelheid 'lannen voor ieuw casino n Hulst pdactie: 0113-315649 inv.pzc.nl mail redacne §pzc.nl ostbus 31,4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: loord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; euws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. nsdag 5 oktober 2004 Hofland bloeit op in Wolfsburg editie Zeeuws-Vlaanderen AXEL - De familie Dauwe uit Axel looft een beloning van vijfhonderd euro uit voor de gouden tip die leidt naar de verblijfplaats van Guido, het dertien weken oude hond je van de familie. Guido is een Shetland sheepdog, ook wel sheltie genoemd. Het hondje werd woensdag 29 sep tember op brutale wijze gestolen, terwijl hij aan het spe len was op de oprit van de woning aan de Liniedijk in Axel. Volgens een ooggetuige is Guido meegenomen door twee vrouwen in een donkerblauwe auto met Belgisch kenteken. Een buurman heeft deze auto, vermoedelijk een Volkswagen Golf, rond het tijdstip van Guido's ver dwijning op de oprit zien staan. Een zoektocht leverde tot nu toe niets op. De familie Dauwe is zeer ontdaan door de roof van him rashondje. De klap is hard aangekomen, om dat hun vorige sheltie voor hun ogen is doodgereden. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen heeft in het eer ste half jaar van 2004 meer personeelskosten bespaard dan oorspronkelijk was geraamd. In plaats van de voorzie ne bezuiniging van zes ton op de personeelslasten wist Terneuzen 730.000 euro minder uit te geven aan medewer kers. Er werd minder tijdelijk personeel ingehuurd en te rughoudend omgegaan met het invullen van vacatures. Overigens kunnen de personeelslasten beduidend stijgen als de nieuwe cao-onderhandelingen voor het personeel, die al sinds april lopen, worden afgesloten met een defini tieve loonsverhoging voor de medewerkers. De nu bere kende bezuinigingswinst zou dan minstens volledig teniet gaan. Een probleem vormen de vergoedingen voor vrijwil lige brandweerlieden. In eerste instantie had de gemeente geraamd daarvoor 147.000 euro extra kwijt te zijn. In wer kelijkheid pakten de kosten voor de vrijwilligers in het eerste halfjaar van 2004 30.000 euro hoger uit. Ook de uit gaven voor voormalig personeel en oud-bestuurers gaan Terneuzen steeds meer pijn doen. Op de oorspronkelijk be rekende uitgavepost drukt een tekort van 210.000 euro. IJZENDIJKE - De bewoners van woonzorgcentrum Em- maus in IJzendijke moesten het gistermiddag van half twee tot drie uur zonder stroom doen. De stroomonderbre- king was nodig om een elektriciteitsverbinding tussen een nieuwbouw-gedeelte en het oude gebouw tot stand te brengen. De bewoners waren middels een brief op de hoogte gesteld van het tijdelijke euvel. Daarin werd ver zocht om voor aanvang van de werkzaamheden al te zor gen voor warme versnaperingen, zoals een bakje koffie. De bewoners moesten het anderhalf uur stellen zonder verwarming en liften. Ook het alarmsysteem werkte niet tijdens de stroomonderbreking. Via een noodaggregaat was het centrum wel telefonisch bereikbaar. (Advertentie) isinodub Hulst werd in 2002 van de fiscus gesloten dat er sprake zou zijn van il- [aal gokken. Van Puyvelde zei ets met de zaak te maken te bben, omdat hij het pand al smaar verhuurde. Omdat jus- ie vindt dat 'gelegenheid ge il tot' ook strafbaar is. werd j alsnog vervolgd. Het pand rieen half jaar geleden open- ar verkocht vanwege een be- dngschuld van Van Puyvel- Het pand wacht nu wederom een koper of huurder, i Puyvelde laat het er niet bij en. Hij heeft plannen in of pl&ij de binnenstad van Hulst P nieuw 'casino' te openen, p de spelformule wil hij nog f veel kwijt, maar hij zegt dat geen gokspel is. „Met lo- P nadenken en rekenen kan van het spel wor- bepaald. Het is dus een be- |^gheidsspel en dat is niet Van Puyvelde wil J zijn plannen uittesten of ihem zal aanpakken wegens rtreding op de Wet van de pelen. ■Ider heeft nog geen vergun- ■gsaanvraag van Van Puyvel- gezien. Hij is niet van de plan onder de indruk. „De zie het Voor we een vergunning takken voor een 'behendig- sspel' laten e het spel lesten. Dan zullen we zien et om een gokspel gaat. Puyvelde heeft wat betreft voormalig eigendom (Casi- ub Hulst aan de Gentse- 1 in Kapellebrug) de Hoge lngeschakeld. Vlak voor executie-veiling probeerde een kort geding de open- verkoop nog tegen te hou- "jaar dat is met gelukt. Vol- Van Puyvelde is destijds ter afgesproken dat er niet ,een executie-verkoop zou oen overgegaan, tot er een praak van de Hoge Raad uarom spant hij nu een tig aan. Van Puyvelde mening dat het pand onte- ltis verkocht. door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen bezuinigt tot 2008 niet op het budget voor uitga ven in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten. De wethouders J. van Schaik en C. de Mol-Marcusse zeiden dat gisteren bij de opening van de Week van de Toegankelijkheid in het Terneuzense stadhuis. „De gemeenteraad heeft voor die periode geen bezuinigingen voorgesteld op de WVG", aldus Van Schaik. „We gaan wel pro beren of we de uitvoeringskos ten van de WVG aanzienlijk kunnen beperken. Dat doen we door te kijken of de uitvoering efficiënter kan. Maar daar mer ken de mensen die een beroep doen op de WVG niets van." Voorzitter/secretaris J. Pelle van de Stichting Gehandicapten beleid Terneuzen sprak ook dit jaar haar bezorgdheid over al lerlei ontwikkelingen uit in dichtvorm. De gedichten kregen beide wethouders ingelijst ca deau. PeUe voorspelde dat de komen de jaren voor gehandicapten moeilijk zullen zijn, als gevolg van bezuinigingen. „We zien nu al grote problemen komen. De mensen voelen zich genomen." Ze stipte daarbij naast de WVG onder andere de eigen bijdrage voor de Thuiszorg aan, de onze kerheden van de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO) en het collectief ver voer. Zwaar werk De stichting nodigde vervolgens beide wethouders uit om de pro blemen van gehandicapten aan den lijve te ondervinden, door een ritje met een rolstoel. Al na vijftig meter rollen moesten de wethouders concluderen dat het wel heel zwaar werk was, met name de route vanaf het Stad huisplein richting rechtbank en vervolgens naar de Westerschel- dedijk kostte nogal wat zweet druppels. Onderweg werden de wethouders geconfronteerd met allerlei details die het leven van een gehandicapte onnodig min der aangenaam maken. Zo kan er bijvoorbeeld op de dijk geen rolstoel naast een zitbank gepar keerd worden omdat er prullen bakken in de weg staan. Ook een kijkje door de verrekijker is er voor een rolstoelgebruiker niet bij. Het thema van de Week van de Toegankelijkheid is dit keer fees ten en evenementen. Daarom be kijkt de Werkgroep Sas van Gent deze week de toegankelijk heid van sportaccommodaties en feestzalen. De Werkgroep Terneuzen heeft dat in het verle den al onderzocht. Het onder werp wordt weer actueel in het nu in aanbouw zijnde sportcom plex aan dé Oude Vaart. De werkgroep geeft donderdag gastlessen op basisschool Op de Hoogte. Woensdag en vrijdag staan er in formatiestands in de bibliothe ken van respectievelijk Axel en Terneuzen. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen wil ouderen niet lan ger subsidie geven voor deelna me aan de warme-maaltijdvoor- ziening en de personenalarme- ring. Ook wil de gemeente niet meer financieel bijdragen aan sociaal-culturele en ontspan ningsactiviteiten. Dat blijkt uit de concept-notitie Harmonisatie Ouderenbeleid, waarover de gemeente deze maand overlegt met de organisa ties die zich bezig houden met ouderenbeleid. Op dit moment wordt Tafel tje-dek-je nog gesubsidieerd in de voormalige gemeente Sas van Gent. Dat geldt ook voor het ge bruik van personenalarmering (Advertentie) POLOLAND CREENSTONE TENSON BASLER MARCONA GANT WOMAN MART VISSER GIL BRET GERRY WEBER DELMOD WALSTRAAT 199 VUS5INGEN LANGE DELfT 16 MIDDELBURG van de Stichting Personen Alarm Zeeland. In de voormali ge gemeente Terneuzen geldt dat ouderen die deze voorzienin gen niet kunnen betalen een be roep moeten doen op bijzondere bijstand. Het gelijktrekken van de regels in de nieuwe gemeente betekent: of alle gebruikers geld toestoppen of de subsidiekraan voor iedereen dichtdraaien. De gemeente Iciest voor dat laatste, omdat het anders zo duur wordt dat andere activiteiten in de knel komen. Omdat het uit gangspunt is dat ouderen er door het gelijktrekken van het beleid niet op achteruit mogen gaan, blijft de subsidie voor de huidige gebruikers bestaan. Nieuwe gebruikers krijgen ech ter geen subsidie meer. Bingo In de voormalige gemeenten Axel en Sas van Gent worden via de ouderenbonden en locatie commissies van Stichting Wel zijn voor Ouderen (SWO) ook subsidies gegeven voor so ciaal-culturele en ontspannings activiteiten zoals kaarten, biljar ten, modeshows en bingo. In de voormalige gemeente Terneuzen krijgen de SWO's geld voor acti viteiten in het kader van Meer Bewegen voor Ouderen, preven tieve en educatieve activiteiten en voor het instandhouden van telefooncirkels. Ook hier geldt dat alles subsidië ren te duur zou worden. De ge meen wil dan ook niet meer bij dragen aan ontspanningsactivi teiten. Meer Bewegen voor Oude ren, telefooncirkels en preventie ve en educatieve activiteiten ko men nog wel voor subsidie in aanmerking. Een voorwaarde is wel dat de activiteiten gericht zijn op het instandhouden en be vorderen van de zelfredzaam heid. Dat betekent dat talencur sussen voortaan worden gezien als ontspannings-activiteiten. Op dit moment krijgen de Zon nebloemafdelingen Axel en Sas van Gent subsidie. De gemeente wil de subsidie niet afnemen, maar er moet nog wel gepraat worden over de hoogte. De subsi die mag nadrukkelijk niet ge bruikt worden voor ontspan ningsactiviteiten, maar is be stemd voor de inzet van vrijwilli gers voor huisbezoeken aan ouderen. Behalve de afdelingen Axel en Sas van Gent zijn er bin nen de gemeente Terneuzen nog zes afdelingen van de Zonne bloem actief. Die krijgen op dit moment geen subsidie, maar kunnen dus voortaan ook een be roep doen op de gemeentekas. Het is de bedoeling dat er in de gemeente één professionele in stelling Welzijn voor Ouderen komt. De gemeente is er nog niet uit of de subsidies aan de vrijwilligers organisaties rechtstreeks via de gemeente moeten lopen, of via die nieuwe instelling. In ieder geval wordt gedacht aan één ge meentelijk budget voor activitei ten. Om voor geld in aanmerking te komen moeten organisaties voor af een activiteitenplan en een be groting op tafel leggen en achter af een inhoudelijk en financieel verslag. Vooruitlopend op de totstandko ming van de ene instelling Wel zijn voor Ouderen wil de ge meente de nieuwe subsidieme thode voor de vrijwilligersorga nisaties vanaf volgend jaar toe passen. Kom daarom snel langs bij de Rabobank voor een adviesgesprek. Vraag naar de actievoor v/aarden. Toetsing en registratie bij BKF te iSeL Het is tijd voor de Rabobank. Rdbobar* Gebruikt wordt-ie toch niet meer, dus kan de rollator net zo goed worden verkocht, zo vond die Souburger. Hij plaatste dus een adverten tie op het internet, voorzien van een heldere boodschap: 'Bent u slecht ter been? Ik heb nog een goede rollator te koop'. Prijs: vijftig euro. Zijn mailbox liep vol met reacties. Onverwachte vooral: 'Zitten er ook racebandjes on der?' en 'Is het een opgevoer de versie?', wilden belangstel lenden weten. Dat krijg je dus, als je een loophulpmiddel te koop aanbiedt in de categorie 'fiet sen, brommers en scooters'... nrSheila van Doorsselaer nZUZEN - Bij het Ver- asteam Zeeland zijn klach- binnengekomen over de snel- jscontroles bij de Wester- eldetunnel. Er is onduidelijk- id over wie wordt geflitst en welke snelheid. Daarnaast rorden passanten verblind door ■flits waardoor de verkeersvei- (heid in het geding is. de toevoerwegen naar de sterscheldetunnel worden ids vorige week dinsdag inten se snelheidscontroles uitge lid. Tijdens de eerste twee da- i van de controles werd meer i tien procent van de wegge- uikers bekeurd. Ruim vierdui- md voertuigen passeerden de darapparatuur en daarbij wer- a 586 chauffeurs geflitst, èt blijkt dat veel chauffeurs ^onderstellen dat ze zijn ge- itst, terwijl dat niet zo is. Hier- ior is onduidelijkheid ont- aan over de maximumsnel- eid pk wordt geklaagd over ver door de flits. Daar- stgaan nogal wat weggebrui- ■s meteen in de remmen als ze dat iemand voor hen wordt litst, en dat levert gevaarlij- situaties op. et Verkeersteam Zeeland is n de klachten op de hoogte en derkent ze ook ten dele. Vol- ns een woordvoerder verlopen controles nog niet helemaal lar wens en wordt er gestu- erdop aanpassingen. onderd ben binnen een week twee ler geflitst bij de Westerschel- tunnel, terwijl ik zeker weet ik niet te hard reed. Als ik ULST - De ex-eigenaar van de lormalige Casinoclub Hulst in apellebnig, D. van Puyvelde, 1 in Hulst een nieuwe zaak aen. Hij werkt momenteel de ontwikkeling van een euwe spelformule. Volgens in Puyvelde gaat het om een hendigheidsspel. Burgemees- J. F. Mulder wil het spel Rt wel eens zien. acceptgiro's in de bus krijg, be taal ik die pertinent niet", zegt J. Rentmeester uit Heinkens- zand. „Donderdag werd ik ge flitst, terwijl ik toch echt niet harder dan honderd kilometer reed, wat daar toch is toege staan, dacht ik", zegt Rentmees ter, die donderdagochtend rich ting Zeeuws-Vlaanderen reed. Omdat hij toch was geflitst, nam hij aan dat tachtig dan wel licht de maximumsnelheid was. Deze snelheid hield hij gister ochtend dan ook aan. En weer werd hij geflitst. Rentmeester: „Ik begreep er even niets meer van en heb contact opgenomen met de Westerscheldetunnel NV. Daar vertelden ze me dat voor personenwagens toch echt een maximumsnelheid geldt van honderd kilometer per uur, zo lang op matrixborden geen ande re snelheid wordt aangegeven. Vrachtwagens zijn gebonden aan een maximumsnelheid van tachtig kilometer per uur." Daarnaast vindt Rentmeester dat door de snelheidscontroles de veiligheid in het geding is. „Ik werd verblind door de flits, ik zag even niets meer. Dat lijkt me niet de bedoeling Daarnaast gaan veel weggebruikers kei hard op de rem als ze zien dat ie mand voor hen wordt geflitst. Als je honderd kilometer rijdt, is een ongeluk niet te voorko men, ook al houd je netjes twee seconden afstand." Een woordvoerder van het Ver keersteam Zeeland zegt dat Rentmeester waarschijnlijk niet zelf is geflitst, maar het voer tuig naast hem wel. „Mocht hij toch een acceptgiro in de bus krijgen, dan moet hij even het te lefoonnummer bellen dat op de rekening staat. Dan kunnen ze de foto even nader bestuderen en dan is duidelijk of er een fout is gemaakt. Een personenauto en een vrachtwagen kunnen niet verward zijn. De radarappara- tuur flitst aan de hand van de lengte van het voertuig dat het apparaat passeert." Volgens de woordvoerder is er over de verkeersveiligheid bij snelheidscontroles veel te zeg gen. „Ik kan me de schrikreactie wel voorsteUen, maar als men voldoende afstand van elkaar houdt, dan moet aUes goed gaan." Van verblinding door het flitsen kan volgens hem geen sprake zijn. „Daar zijn heel veel onderzoe ken naar gedaan. Niettemin zijn we momenteel aan het bekijken of het misschien beter is om 's ochtends vroeg en 's avonds laat niet te controleren." - Een tochtje in de rolstoel valt de wethouders J. van Schaik (links) en C. de Mol-Marcusse best zwaar. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41