'ZC Steun voor actieplan toerisme PRVRPVPHM Zwemtoernooi breekt record Gezellige beestenbende in de kerk Schouwen heeft nog economische toekomst facties wel sceptisch over hoog ambitieniveau Op bedrijfsbezoek naar Polen Man klem tussen staalrollen Rashondje vanaf oprit gestolen zeeuwse almanak Rollator jadie: 0113-315649 l.pzc.nl rtDus 314460 AA Goes vertentie-expioitat - Midden-Zeeland: 0113-315520: ils-Vlaanderen: 0114-372770; &aal: 020-4562500. insdag 5 oktober 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-19 Hofland bloeit op in Wolfsburg editie Schouwen-Duiveland WESSE - Waar mogelijk sa- enwerken. inspelen op de kan- d die onder meer de vergrij- ng en het toerisme bieden en [resteren in kwaliteit. Dat wa ll de boodschappen die de le- jn van de Ondernemerskring chouwen-Duiveland (OSD) en «nodigden gistermiddag kre- •n van de sprekers tijdens het mposium Economisch Toe- imstprofiel Schouwen-Duive- pd. L symposium werd gehouden i Renesse ter gelegenheid van k \ijftienjang bestaan van de BD. De wethouders A. Croné en R. van der Wekken, de Zeeuwse Tweede-Kamerleden S. Buijs en J. Geluk en de com missaris van de Koningin W. van Gelder gaven de toehoor ders hun mening over de econo mische mogelijkheden voor Schouwen-Duiveland, al dan niet in een breder perspectief. Het strakke keurslijf van rege lingen en structuurvisies maakt het ondernemen soms lastig, er kenden de sprekers, maar de bei de kamerleden stelden vast dat de huidige deregulering het de ondernemers makkelijker moet gaan maken. Van der Wekken verklaarde zich tegenstander van het ontwikkelen van visies omdat deze tijd en geld kosten en de gemeente een tekort heeft aan beide. Pas als de bestaande plannen gerealiseerd zijn, moet er weer naar de lange termijn ge keken worden. „De dynamiek in Nederland is veel te groot om za ken voor een lange termijn vast te leggen", zo betoogde hij. Ook Geluk meende dat veel gemeen tes zich verliezen in een veel heid aan plannen en visies en een verminderde aandacht heb ben voor de uitvoering. Waar de wethouders zich vooral verweerden tegen de kritiek die in het jubileumnummer van OSD-Profiel, het magazine van de OSD, op de gemeente werd geuit, stelden Buijs, Geluk en Van Gelder dat het economisch perspectief te vinden is in het toerisme, in brede samenwer king, in koestering van de be staande bedrijvigheid, in de ver grijzing, in kwaliteit in plaats van kwantiteit en in vertrouwen op een goede economische ont wikkeling. Toen de zaal mocht reageren op de sprekers werd duidelijk dat er toch behoefte is aan een dui delijke visie van de gemeente. Rabobankdirecteur F. Padmos stelde dat haar bank net als de andere banken geen onderne mer financiert zonder een be- drijfsvisie en toekomstbeeld. Zij pleitte voor kaders waarbinnen ondernemers kunnen werken die verder gaan dan de ander half jaar dat het college er nog zit. De opmerking van Van Gel der dat 95 procent van de onder nemers geen last heeft van de overheid en gewoon zijn werk doet, viel bij sommigen in slech te aard. Oud-ondernemer A. Rui tenbeek en ondernemer J. van Langeraad stelden dat zowel bij beginnende ondernemers als be staande bedrijven er veel tijd, geld en energie verloren gaat aan regulering door de verschil lende overheden. Oud-OSD voorzitter en onderne mer L. Noordhoek rondde de dis cussie af met de opmerking dat alle economische activiteiten staan of vallen met de bereik baarheid. „Als de potentiële on dernemer, de recreant of de se nior vanaf het Hellegatsplein tot Bruinisse in de file staat, komt hij niet terug. Maak tot de afslag Tholen een vierbaansweg en het komt economisch wel goed met Schouwen-Duive land." RENESSE - Nescio Midavaine heeft gistermiddag de eer ste prijs in de wacht gesleept voor de beste ondernemers- visie van de leerlingen van Pontes Scholengroep, locatie Pieter Zeeman. Hij ontwikkelde een plan voor een 'all in clusief' stacaravanbedrijf waarbij hij ook andere bedrijfs takken betrokken had. De Ondememerskring Schouwen-Duiveland (OSD) had de wedstrijd uitgeschreven naar aanleiding van zijn vijf tienjarig bestaan. Zo'n vijftig leerlingen uit de voorlaatste klassen deden mee en leverden het afgelopen schooljaar een werkstuk in. Gistermiddag mochten drie prijswinnaars hun prijs in ontvangst nemen tijdens het symposium over het Econo misch Toekomstprofiel voor Schouwen-Duiveland dat de OSD in Renesse georganiseerd had. Midavaine kreeg tweehonderd euro en een bedrijfsbezoek naar de Poolse vestiging van de Koninklijke Zeelandia aangeboden. De tweede en derde prijs werden gedeeld (elk 75 euro) door Claudia Bongers en Esmé Stadhouders met respectievelijk een plan voor een bloemenzaak en een merkkledingzaak. RITTHEM - Een 27-jarige man uit Gentbrugge is gisteren na een bedrijfsongeval per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. De man was omstreeks 14.55 uur aan het werk aan de En- gelandweg in Ritthem. Hij kwam tijdens zijn werkzaam heden klem te zitten tussen twee staalrollen van elk acht ton. De Belgische werknemer liep daarbij onbekende ver wondingen op. Het is niet bekend hoe de man er nu aan toe is. AXEL - De familie Dauwe uit Axel looft een beloning van vijfhonderd euro uit voor de gouden tip die leidt naar de verblijfplaats van Guido, het dertien weken oude hond je van de familie. Guido is een Shetland sheepdog, ook wel sheltie genoemd. Het hondje werd woensdag 29 september op brutale wijze gestolen, terwijl hij aan het spelen was op de oprit van de woning aan de Liniedijk in Axel. Volgens een ooggetuige is Guido meegenomen door twee vrouwen in een donkerblauwe auto met Belgisch kente ken. Een buurman heeft deze auto, vermoedelijk een Volkswa gen Golf, rond het tijdstip van Guido's verdwijning op de oprit zien staan. Een zoektocht leverde tot nu toe niets op. De familie Dauwe is zeer ontdaan door de roof van hun rashondje. De klap is hard aangekomen, omdat hun vori ge sheltie voor hun ogen is doodgereden. (Advertentie) Gebruikt wordt-ie toch niet meer, dus kan de rollator net zo goed worden verkocht, zo vond die Souburger. Hij plaatste dus een adverten tie op het internet, voorzien van een heldere boodschap: 'Bent u slecht ter been? Ilc heb nog een goede rollator te koop'. Prijs: vijftig euro. Zijn mailbox liep vol met reacties. Onverwachte vooral: 'Zitten er ook racebandjes on der?' en 'Is het een opgevoer de versie?', wilden belangstel lenden weten. Dat krijg je dus, als je een loophulpmiddel te koop aanbiedt in de categorie 'fiet sen, brommers en scooters'... Rijontzegging en celstraf voor overrijden tent aor Piet Kleemans EBIKZEE - Het gemeentelijk Eeprogramma 'Schouwen- uiveland kiest voor toerisme' inrekenen op brede steun van- it de eilandelijke politiek. Wel er enige scepsis over het hoge Bbitieniveau van de plannen, at bleek gisteravond tijdens de trgadering van de adviescom- issie openbare Ruimte (OR). iet toeristisch-recreatief foduct Schouwen-Duiveland pet, vindt het dagelijks ge- lentebestuur, naar een hoger pn worden getild. Voor 2008 pet het aantal overnachtingen fet 10 procent stijgen. Hetzelf- Igeldt voor het investeringsni- iau, de omzet van de recreatie- Êtor én de vakantiebesteding a: gast. Dat alles hoopt men on- p meer te bereiken door meer atersportmogelijkheden te [éren en het netwerk van wan- sl-, fiets-, en ruiterrroutes uit te breiden. Geen sinecure, werd gisteren door bijna alle fracties geconstateerd. De WD noemde het zelfs een 'idealistisch plan'. Verder schaarde WD-woord- voerder H. Coomans zich achter de opmerking van CDA-commis- sielid L. Geluk-Poortvliet dat er wel veel nieuwe natuur op het ei land ontstaat, maar dat de mens daar nauwelijks profijt van heeft. Mag best wat meer zijn, werd gesteld. Ook werd aange drongen op het creëren van vol doende ruimte voor kwaliteits verbetering en werd het belang van een goede bereikbaarheid van het eiland benadrukt. Com missielid R. Raats brak een lans voor vrij parkeren bij de stran den en een autoluw Renesse, het geen hem op commentaar van di verse andere raadsfracties kwam te staan. Waarna een dis cussie losbarstte over de vraag of er al dan niet vierbaanswe gen richting Schouwen-Duive land moeten komen, waarbij men zich haastte te zeggen dat die dan wel bij de gemeente grens moesten stoppen. Ergernis J. van den Berge (ChristenUnie) stak zijn ergernis over die dis cussie niet onder stoelen of ban ken. „Dat zijn zaken waar wij helemaal geen invloed op heb ben en waar het in deze nota ook helemaal niet om gaat." De Schouwen-Duivelandse ge meenteraad dient in de vergade ring van donderdag 28 oktober een finaal oordeel over de nota te vellen. [door Frank de Klerk DEN HAAG - Omdat hij stomdronken met zijn au to een tent op camping Duinhoeve in Schou- I wen-Duiveland binnen reed, mag een 22-jarige Duitser in ons land drie jaar geen auto meer rij den. Naast de rijontzeg ging is de automobilist in hoger beroep door het Haagse gerechtshof ver oordeeld tot een celstraf van een jaar waarvan de helft voorwaardelijk. De opgelegde straf is ge- I lijk aan het eerdere von nis van de rechtbank in Middelburg en de eis van de aanklager. De Duitser i tekende hoger beroep te gen zijn eerdere veroorde- I ling aan maar kwam niet opdagen in het Haagse Pa leis van Justitie. De man had op 19 juni vorig jaar °P de camping rum en whisky gedronken toen hij te horen kreeg dat zijn auto niet naast de tent mocht staat. De Duitser ging achter het stuur zitten om de au- l to naar de parkeerplaats te rijden. Hij verloor ech ter de macht over het stuur en reed een tent bin- oen Daarbij liep een 31-jange andere Duitser gebroken ribben op. De bloedproef toonde aan dat de man vier keer zo veel al cohol in zijn bloed had als Knuffels waren op Dierendag welkom in de Nieuwe Kerk in Zierikzee door Esme Soesman ZIERIKZEE - Een lange rij die ren passeerde in klanken de re vue. Niet altijd even goed hoor baar, want in de Nieuwe Kerk in Zierikzee was het gister avond een gezellige beestenben de langs de lijn. De gemiddelde leeftijd van het publiek lag dan ook heel wat la ger dan doorgaans het geval is in het monumentale gebouw. Voor de derde achtereenvolgen de keer werd de datum 4 okto ber aangegrepen om een Dieren dagconcert te geven. Mengelmoes Kinderen onder de twaalf jaar met knuffelbeest mochten gratis naar binnen. Ze meldden zich in grote getalen bij de Nieuwe Kerk: van glanzende, nauwe lijks beroerde beren tot pluizige hondjes die tot op de vulling ka pot geknuffeld zijn. Die mengel moes van werelden leek door de eigenaren van het pluchen spul aardig te worden weerspiegeld. De een zat stilzwijgend, duim in (Advertentie) GANT WOMAN MART VISSER GIL BRET GERRY WEBER DELMOD de mond, aandachtig te luiste ren. Anderen dirigeerden, lie pen rond of kletsten uitvoerig bij. Gehuld in wolvenpak voer de verteller Wim Stolk uit Kats het publiek door het concert heen. Een zoektocht naar de wolf was rode draad van de uit voering. En daarbij kwamen on der meer een schildpad, kippen en een olifant voorbij. 'Pianome- vrouwen' Cathy Kotoun en Cae- cilia Boschman bespeelden getweëen de vleugel. Van korte fragmentjes tot langere melodie ën, van zoet tot opzwepend. Met als absolute hoogtepunt in de kinderbeleving het moment dat foto Marijke Folkertsma er gedanst mocht gaan worden. Nog voor het Carnaval des Ani- maux nog even in complete vorm werd uitgevoerd, trok de met knuffels uitgeruste kinders toet in polonaise voorbij. door Esme Soesman ZIERIKZEE - De vierde editie van het Schoolzwemtoemooi telt een recordaantal deelne mers. Maar liefst 412 zwemmer- tjes van Schouwen-Duiveland klimmen op de startblokken. Gisteravond werden in zwem bad Onderdak in Zierikzee de eerste wedstrijden gehouden. De Zierikzeese Willibrordus- school leverde een geweldige prestatie. De groepen 3/4, 5/6 en 7/8 plaatsten zich tijdens deze eerste avond van het vijf dagen durende zwemfestijn alledrie voor de finale. De wedstrijd staat open voor alle leerlingen uit de groepen drie tot en met acht van de basisschool, voor zo ver zij in bezit zijn van een zwemdiploma. Er wordt gezwommen in drie ca tegorieën, steeds in teams van vier. Het Schoolzwemtoemooi is een initiatief van Zwemsport- vereniging Onderdak en mag zich nog altijd verheugen op een sterk groeiende belangstelling. Het eerste jaar verschenen 248 kinderen aan de start. De afgelo pen jaren werden steeds records gebroken met respectievelijk 332 en 376 deelnemers. Van de negenentwintig scholen die de gemeente Schouwen-Duiveland telt doen er dit jaar drieëntwin tig mee, rekent Karin Vaes van de organiserende activiteiten commissie van de zwemsportver- eniging voor. Dat zijn er drie meer dan vorig jaar. Nieuw dit jaar is de deelname van de Zon newijzer uit Zonnemaire, de Sto ve uit Noordwelle en Onder de Wieken uit Burgh-Haamstede. De Schoener uit Brouwershaven doet dit jaar voor het eerst in ge organiseerd verband mee. Die overweldigende belangstel ling betekent alle zeilen bijzet ten voor de organisatie. Geluk kig kan de zwemclub ook op dat punt rekenen op veel belangstel ling, zegt Vaes. Met een kleine vijftig vrijwilligers kan ook wat aantal medewerkers betreft dit jaar van een record worden ge sproken. Het Zwemtoernooi is vier jaar geleden opgezet om leden te wer ven voor de steeds kleiner word ende vereniging. Het initiatief heeft de zwemvereniging geen windeieren gelegd. Jaarlijks schrijft de club zo'n vijfendertig nieuwe leden in. Na deze wedstrijdweek volgt de finale. Deze wordt zaterdag 16 oktober gehouden in zwembad Onderdak, van 10.00 tot 12.30 uur. De vierde editie van het Schoolzwemtoemooi telde een recordaantal deelnemers. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 33