Hofland bloeit op in Wolfsburg PZC Fulham heeft spijt van transfers Verkerk toch onder het mes Van Vossen van SKNWK al bijna echte linksbuiten Laatste kans vooi golfer Rolf Munt Ex-PS V'er staat aan basis succes van koploper in Bundesliga topscorer Bobson in selectie Oranje Van den Hoogenband in training Minder wielrenners op WK Roemenië speelt zonder Chivu Edmilson (Barga) lang aan de kan dinsdag 5 oktober 2004 door Frits van Otterdijk WOLFSBURG - Afgeschreven bij PSV en verkast naar een Duitse middenmoter. Wie gaf nog een stuiver voor de carrière van Kevin Hofland'? De Lim burgse centrumverdediger be wees het ongelijk van zijn criti casters. Met VfL Wolfsburg is hij koplo per in de Bundesliga en als be kroning voor zijn goede spel werd hij geselecteerd voor het Nederlands elftal. Een oude en kelblessure trekt echter een streep door de rekening; Hof land heeft zich afgemeld voor de komende interland tegen Ma cedonië. Bang om opnieuw op de reservebank terecht te ko men, is hij niet. „Ze weten bij Wolfsburg wat ik kan." In de Bundesliga is elk duel op het scherp van de snede. Het heeft hem sterker gemaakt, zegt Hofland. Dat is een understate ment, want in Duitsland lopen ze weg met de 25-jarige verdedi ger. Zijn transfer aan het begin van dit seizoen is een 'voltreffer' geweest, meent voetbalprofes sor Udo Lattek. Lothar Matthaus, tegenwoordig bonds coach van Hongarije, kwalifi ceert hem als 'internationale klasse' en Wolfsburg-coach Erik Gerets zegt: „Hij is de ba sis van het succes." Hofland zou alle bijval graag verruilen voor een plek in de Champions League. Dat is voor Wolfsburg nog een brug te ver, maar de club is hard op weg naar het hoogste podium. Bin nen drie jaar moeten 'Die Wölfe' met de grote jongens meedoen. Het is de doelstelling van de club, of beter: van sponsor Volkswagen. Visitekaartje De autofabrikant ontdekte de VfL als visitekaartje toen de ploeg in 1995 de bekerfinale ver loor van Werder Bremen. VW werd geen sponsor, maar kocht de club op. Het bedrijf bezit ne gentig procent van de aandelen, levert eigen topmensen voor het management, geeft jaarlijks vijf miljoen euro voor het shirtlogo en liet twee jaar geleden een nieuw stadion bouwen, de Volks wagen Arena. Via de wereldwijde vestigingen lukt het VW bovendien om de meest exotische voetballers bin nen te halen. De mooiste groei briljant is Andrès D'Alessandro. De 23-jarige middenvelder uit Argentinië kostte negen miljoen euro, de duurste aankoop in de clubgeschiedenis. In zijn kielzog volgden zijn landgenoten Mense- guez, Ahumada, Klimowicz en Quiroga. Ook de Duitser Brad- ric en de Bulgaren Hristov en Pe- trov zijn coryfeeën. Hun aanwezigheid, en die van trainer Erik Gerets, gaf voor Hofland de doorslag om voor Wolfsburg te kiezen. „Mensen in mijn omgeving keken vreemd op. Zij vonden het een stap te rug. Ik snap dat wel. Thuis keek ik altijd naar de Bundesliga. Naar clubs als Schalke, Mönchengladbach en Bayern München. Wolfsburg, nee, dat zei me niks. Na mijn eerste ge sprek werd me duidelijk hoe am bitieus de club is. En belangrij ker, welke rol ik zou kunnen spe len." Platteland Voor het voetbalklimaat hoeft hij het niet te doen. Wolfsburg, inwonertal 125.000, is een kunst matig aangelegd vrijetijdspark. Iedereen rijdt vrolijk in zijn Beetle, Touran, Golf, Porsche of Audi. Niet verwonderlijk, want bijna de helft van alle Wolfsbur- gers werkt bij VW. Vier giganti sche fabrieksschoorstenen en een reusachtig VW-logo domine ren de horizon. De autofabriek is in 1938 in niemandsland ge bouwd door de nationaal-socia- listen. Na de geallieerde bombar dementen werd de stad planma tig in beton, asfalt en staal gego ten. Het resultaat is een stad zonder ziel. Het kan Hofland niet deren. Hij is in Wolfsburg om te voetballen en geniet van de rust op het plat teland. Liefst zit hij thuis op zijn vakwerkboerderij in het ge hucht Pase. Hij woont er met zijn vrouw Jenny, zoontje Dylan door Euqène de Kok NIEUWERKERK - Christian van Vossen van zaterdag-derde klasser SKNWK vond het maar raar aan het begin van het sei zoen. Wat moest hij, met dat rechterbeen van hem, nu op die linksbuitenpositie? Sinds zaterdag lijkt hij zich er wat beter thuis te voelen. Van Vossen scoorde drie keer in het duel met 's-Heer Arendskerke. „Christian speelde verschrikke lijk goed. Hij maakte drie goals en had een aantal assists. Een echte linksbuiten, was het vleiende oordeel van trainer Adriaan Nieuwenhuijse nadat SKNWK tegenstander 's-Heer Arendskerke met 7-1 had ge klopt. „Zei hij dat ik een echte links buiten was?" vraagt Christian van Vossen (19) lachend. „Ja, joh, ik ben een echte", reageert hij schertsend. „Nee, ik heb al tijd op rechts gespeeld, ben ook rechtsbenig", verduidelijkt hij snel. „Maar, aan het begin van het sei zoen stond ik ineens op links. Dat was wel even wennen, ja. Ik dacht ook dat het niets zou wor den, maar na zon wedstrijd als zaterdag wordt het misschien alsnog wel wat." De beweegredenen van de nieu we trainer Nieuwenhuijse kan Van Vossen, het jongere broertje van de naar een lager elftal ver huisde Ronald (22) en een neef van oud-prof Peter van Vossen, wel begrijpen. „Ik ben vaak snel ler dan mijn tegenstander, dus ik denk dat de trainer daarom een vleugelspeler in mij zag. Zelf snapte ik die linkerkant niet zo, maar ja." Van Vossen lijkt vrede te heb ben met zijn rol op de linker flank en is blij met de nieuwe oe- fenmeester. „Ik vind het een goe de trainer. Je kunt ook wel mer ken dat hij op hoog niveau heeft gespeeld. Niets ten nadele van Cees (Willemse), maar hij had een heel andere kijk op voetbal. Ik denk dat hij op tijd is gestopt bij SKNWK. Van hem konden we gewoon niet meer zoveel le ren." Speelde SKNWK onder Willem- se nog met twee spitsen („Toen wisselden we elkaar nog al eens af", zegt Van Vossen), sinds de en hond Rusty. In december wordt hij voor de tweede keer vader. Zijn gezin is hem dierbaar. „Ik heb anderhalf jaar aan de zijlijn gestaan door mijn enkelblessu re. Dan ga je het profvoetbal wat meer relativeren. Eén ding weet ik zeker: in dit wereldje maak je geen vrienden." Verlengstuk Hofland is bij VfL Wolfsburg het verlengstuk van zijn Bel gische coach. En dat is hard no dig, vinden beiden. Te vaak holt iedereen maar door elkaar. Strijd en inzet is er genoeg, maar het tactisch vernuft laat soms te wensen over. „Ik ben niet naar Wolfsburg gekomen om de club te veranderen. Wel om mijn ideeën over voetbal uit te dragen. Het verschil met PSV is enorm. Natuurlijk hou je je zelf in het begin wat in. Als nieuwkomer moet je je plaats verdienen. Maar door mijn erva ring bij PSV, Oranje en in de Champions League heb ik van zelf gezag gekregen binnen de ploeg. Het zit in mijn aard om te coachen en de jongens op hun plaats te zetten, om ze van ach teruit te regisseren. Het gaat steeds beter, we voetballen steeds hechter als team. Onze koppositie is voor een deel ge luk. Maar dat dwing je ook af." De Brunssummer heeft geen be hoefte om een lange neus te ma ken naar PSV. „Het heeft me na tuurlijk geprikkeld dat ik bij PSV te weinig aan voetballen toe kwam. Ik groeide na mijn en kelblessure naar mijn oude vorm, maar kreeg weinig kans om die te tonen. Ik ben er niet de persoon naar om mijn geld op te strijken als bankzitter. Ach, ik heb een heerlijke tijd ge had in Eindhoven. Met Fredje Bouma en Mark van Bommel bel ik nog geregeld. Voor de wed strijd tegen Panathinaikos heb ik de ploeg nog succes gewenst per sms. Door al die jaren leef ik nog steeds mee met PSV. Ik hoop er ooit nog terug te keren om te spelen." Voorlopig focust Hofland zich op Wolfsburg. En hoe. Na zes wedstrijden heeft hij al vier gele kaarten aan zijn broek. De Duit sers noemen hem 'Der Faulkönig'. Ten onrechte, vindt hij. „De scheidsrechters fluiten hier erg pietluttig en geven voor het minste een kaart. Maar ik blijf spelen zoals ik altijd heb ge daan en hou me niet in." De Bundesliga is volgens hem onvergelijkbaar met de Neder landse eredivisie. „Hier wint de onderste net zo makkelijk van de koploper als andersom. Om dat we het nu zo goed doen, merk je wel dat de tegenstander meer respect voor ons krijgt. Dat is nodig voor de club." GPD Kevin Hofland (links) heeft dit seizoen al heel wat kunnen juichen bij Wolfsburg. oud-trainer van SSV'65 aan het roer staat, is er plaats voor drie man in de aanvalslinie. De spe lers van SKNWK moesten er even aan wennen, maar zater dag leek alles op zijn plaats te vallen. „Het klopte allemaal. We begon nen erg sterk, maar zakten daar na even terug. Toen was ik nog even bang dat het met veel zou worden, maar al snel viel de 1-0 en daarna bleven de goals ko men. In de weken voor zaterdag kipte het spel bij ons vaak wel, we kregen ook veel kansen, maar we schopten ze er niet in. Zo scherp als zaterdag zijn we nog niet geweest. Bij ons kan ie- dereen eigenlijk scoren", zegt de nieuwbakken linksbuiten, die daarin wordt ondersteund door de topscorerslijst die laat zien dat ook Jacky de Bruine en Gert-Jan Tierie, net als Van Vos sen, al vier keer trefzeker zijn ge weest. „Zaterdag was ik toeval lig diegene die er drie inschoot." Het topscorersklassement ziet er als volgt uit: 1. Bart van Stevenin- ck (Arnemuiden) en Regilio Pinas (GPC Vlissingen) beiden 7 doelpun ten, 3. Robbie van de Wijnekei (Breskens), Robin van de Velde (Dauwendaele) en Daan van Dam me (Hulsterloo) allen 6, 6. Chris- tophe Dewispelaere en David Destorme (beiden Hoek), Ronald Zwager (Duiveland), Wilco de Keu- ning en Frank Allaart (beiden Serooskerke), René-Michel Gerrit sen (Veere), Martin Kiesenberg (ZSC'62), Levi Waisapy (Jong Am- bon), Mark Minderhoud (De Noor mannen), Peter van de Linde en Dominique Verlinde (beiden Oost burg) allen 5, 17 Wilco de Valk en Emiel Dorst (beiden Kloetinge), Pim Bruins (SSV'65), Hilary Chuk- wugbo (Terneuzen), Ruud Hooge- steger (Temeuzense Boys), Jorrit Schuurman (Dauwendaele), Barry Steenpoorte (Duiveland), Patrick Ketting en Niels Paardekooper (beiden Goes), Leo de Groot (GPC), Kieran O'Shea (HVV'24), Arjan Verburg (Patrijzen), Jacky de Bruine, Gert-Jan Tierie en Christian van Vossen (allen SKNWK), Hicham Benhammou (Tholense Boys), Ngefu Sambi (Vlissingen), Ko Brand (Domburg) en James Beije (Zeeland Sport) allen 4. van onze sportredactie LONDEN - Fulham heeft een strafrechterlij ke zaak geopend tegen voormalig manager Jean Tigana. De club uit de Premier League beticht de Fransman van 'bedrog en oneer lijkheid' rond twee transfers. Zo meent Fulham dat het wegens Tigana's invloed miljoenen te veel heeft betaald voor Edwin van der Sar. De advocaat van de club zegt dat Tigana Fulham 'voortdurend heeft misleid' over de onderhandelingen met Van der Sar, Steve Marlet en John Carew. De transfer van Ca- rew ging overigens niet door. De strafplei ter zei dat Van der Sar in 2001 voor ruim 10 miljoen euro werd weggekocht bij Juventus, terwijl de doelman 'slechts' 6 a 7 miljoen eu ro waard zou zijn. „Tigana maakte buitensporige aanbiedin gen zonder echt te onderhandelen over de vraagprijs", zei de advocaat. „Daarnaast ad viseerde hij de club niet goed." De Frans man moest bij de club niet alleen aangeven welke spelers hij wilde aantrekken, maar welke prijs 'redelijk' zou zijn. In het geval van de overgang van Marlet zou Tigana al met de onderhandelingen zijn be gonnen zonder dat de club daarvan op de hoogte was. Fulham wil de teveel betaalde miljoenen op Tigana verhalen. De manager heeft inmid dels ook een zaak aanhangig gemaakt; hij zegt nog recht te hebben op aandelen in Ful ham. ANP/RTR Martin Verkerk kreeg gisteren tijdens de training opnieuw last van zijn schouder. door Cilya van der Kooy ALPHEN AAN DEN RIJN - Martin Verkerk moet toch een operatie aan zijn schouder on dergaan. De tennisser uit Alphen aan den Rijn probeerde zijn blessure met injecties te bestrijden, maar gis teren tijdens de training bleek dat een ingreep onafwendbaar is. De pijn kwam gewoon weer terug. Hij zal de operatie volgen de week dinsdag in Berlijn on dergaan. „Tijdens de training bleek dat de injecties geen effect hebben gehad. Ik heb nog steeds pijn. Er zit niets anders op dan opere ren", aldus Verkerk. Bij de ingreep zal pas duidelijk worden hoe ernstig het gesteld is met de schouder van Verkerk. Hij gaat in eerste instantie uit van een herstel van drie tot vijf maanden, maar dat een slag in het duister.. Verkerk moet na de ingreep nog tot donderdag in het ziekenhuis blijven. Verkerk kampt al sinds juli met de blessure aan de schouder. Hij won ondanks de problemen met ZEIST - Kevin Hofland, Dave van den Bergh en J Robben hebben zich bij bondscoach Marco van Baste gemeld voor het WK-kwalificatieduel tussen Neder; en Macedonië, zaterdag in Skopje. Het trio kampt blessures. Van Basten riep gisteravond als vervanger vin Bobson op, de linkerflankspeler van WillenmH selectie telt nog negentien man, van wie Ruud van Ni; rooij voor het duel met Macedonië nog is geschorst.1 ben is nog steeds niet helemaal hersteld van een voel sure, die hij in de voorbereiding van het nieuwe set? opliep. Vorige week bij Chelsea kreeg hij opnieuw te; ken met een terugslag. ANP EINDHOVEN - Pieter van den Hoogenband zal op 25 tober de training hervatten. De olympisch kampiog de 100 meter vrije slag heeft sinds terugkeer vandeS len in Athene een rustpauze ingelast. Van den Hocj band zal zich gaan voorbereiden op het WK volgen! in het Canadese Montreal. De EK kortebaan in december in Wenen staat niet op programma. Ook de WK kortebaan, deze week in Indi; polis in de Verenigde Staten, komt te vroeg voor del hovenaar. ANP VERONA - De ploegen bij de WK op de weg voor elite gen volgend jaar in Madrid nog maar uit maximaalc; renners bestaan. De wielerbond UCI heeft dit bij dei lopen wereldtitelstrijd in Verona besloten. Het maxa aantal in Italië bedroeg nog twaalf renners. Met deze maatregel wil de UCI het niveau van de si strijd omhoog brengen. Daarnaast zullen hierdoor landen in de gelegenheid worden gebracht aan de \w titelstrijd mee te doen. ANP/AFP PARIJS/BOEKAREST - Roemenië kan in de WK-kw catiewedstrijd zaterdag tegen Tsjechië niet beschil over Christian Chivu. De oud-Ajacied, tegenwoordig tief voor AS Roma, heeft een teenblessure. De Roerae zijn ook tegenstander van Nederland in groep 1. Frankrijk moet de WK-kwalificatiewedstrijden tegeci land en Cyprus afwerken zonder David Trezeguet. DeJ valler van Juventus heeft last van een schouderblesa Hij liet zich zondag in de competitiewedstrijd vani club tegen Udinese voortijdig vervangen. Zijn schoucJ de afgelopen maanden zes keer uit de kom geschoten! overweegt nu een operatie. ANP/RTR MADRID - De Braziliaanse verdediger Edmilson van! celona is ten minste een halfjaar uitgeschakeld. Hij! gisteren een operatie aan zijn knie ondergaan, nadai afgelopen weekeinde tegen Numancia (1-0) zwaar gel; seerd was geraakt aan dat gewricht. De blessure van Edmilson is een nieuwe tegenvallers de ploeg van coach Frank Rijkaard. Gabri en MottarJ ten vorige maand ook al ernstig geblesseerd aan hun a ANP/RTR fotoAFP door Leo van de Ruit foto ANP het gewricht nog wel de Dutch Open in Amersfoort. Een Duitse specialist achtte een ingreep noodzakelijk, maar de tennisser besloot na een second opinion in New York af te zien van een ope ratie en het met injecties te pro beren. De artsen hebben gezamenlijk overleg gevoerd en staan beiden achter een operatie. ANP ST. ANDREWS - Erop of eron der. Rolf Muntz speelt deze week in Schotland het belang rijkste golftoernooi van het sei zoen. In het Dunhill Links Championship moet de oudste Nederlander in het Europese profcircuit zoveel geld verdie nen dat hij zijn spelerskaart be houdt. Lukt het de 35-jarige inwoner van Brasschaat niet dan doemt onherroepelijk het gevreesde kwalificatietoernooi op. In San Roque spelen tweehonderd man om slechts 35 startbewijzen voor 2005 in een zesdaagse ma rathon over 108 holes. Muntz kan zich redden als hij in St. Andrews in de topvijftien eindigt. De 15e plaats levert een slordige 70.000 euro op. In de toptien ligt het prijzengeld op minimaal een ton. De drie links- courses waarop wordt gespeeld - Old Course, Kingsbarns en Carnoustie - zouden hem moe ten liggen. Twee jaar geleden won hij daar met de 9e plaats 104.000 euro. In het rampjaar 2004 speelde Muntz zich in 25 starts slechts negen keer in de prijzen. Totaal verdiende hij 89.123 euro. Dit bedrag zette hem op de 140e plaats van de jaarranglijst. De beste 115 krijgen automatisch een kaart voor volgend jaar. Het verschil dat hij moet overbrug gen is bijna 50.000 euro. De tiendejaars professional viel zo ver terug doordat hij verande ringen aanbracht in zijn tech niek. Hij deed dit op trainings schema's van de Brit Peter Mitchell. Zij brachten hem aan vankelijk succes, maar hij dreef te veel door en verloor de vast heid in zijn swing. De bal vloog niet meer in de banen die hij in zijn hoofd had. De witte knik ker leek in opstand te komen, want hij reisde de tegenoverge stelde kant op. „Als ik naar links wilde, ging de bal naar rechts en andersom." Muntz moest terug naar zijn oude techniek. Hij moest uitvin den waar het verkeerd ging. „Gelukkig had ik alles op band staan, maar het heeft mij veel tijd gekost", zei de speler on langs in Kaatsheuvel op de golf baan van De Efteling waar hij een skinsgame voor een goed doel won tegen zijn collega's Maarten Lafeber en Robert-Jan Derksen. De kostbare verloren tijdi men hem op een rampjaiï staan. Veel zorgen en weinig diensten. In de herfst van te zoen leek hij het lek bove hebben. In het German Mas verdiende hij met 46.440 e voor de gedeelde 12e pla meer dan de helft van zijntf prijzengeld. „Het kan k sprak hij optimistisch ova behoud van zijn kaart en keek vooral uit naar het luffi ve Links Championship Schotland. Gemakkelijk krijgt hij hetd niet. Op het prijzengeld j 4,25 miljoen euro komen ra alle Europese topspelers 1 Tien van de twaalf success! spelers uit de Ryder Cup hen ingeschreven. Bovendien zijn de nummed en twee van de wereld, de F: Vijay Singh en de Zuid-ij kaan Ernie Els, ook aangek! digd. Robert-Jan Derksen] Maarten Lafeber, die beu speelrecht hebben tot en 3 2005 hebben wegens hun cd winningen in 2003, doend eens mee. Over zijn kansen deed Munüj losofisch, „Ik doe mijn uilfl best. Mocht ik niet in de top-j eindigen, dan ga ik naar! kwalificatietoernooi. Daar M ik vaker geweest en altijd slaagd. Een minder jaar is< leerzaam. Ik ben nog niet f met golf. Het zou best kuse dat ik mij nog eens in de topé tig van Europa speel." ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 20