lachten over flitsen bij tunnel De Keijzer maakt stadhuis niet mee 1 Parkeerplaatsen Bellamypark wijken voor terrassen Automobilisten verblind door licht en in verwarring over maximumsnelheid tij lie wijs kwijt Voorzitter raadsfractie /VD Middelburg stapt op 20 Man klem tussen staalrollen Inbraak in Middelburg Fietser beroofd van laptop Bekeuring in Middelburg Winkeldief aangehouden Ruiten ingegooid Nu extra lage rente bij de grootste hypötheektónk. zeeuwse almanak Rollator idactie: 0113-315649 YVY pzc.nl naikredactie® pzc.nl «Ibus 31,4460 AA Goes uertentie-exploitatie: nrd en Midden-Zeeland: 0113-315520; Is-Vlaanderen: 0114-372770; Laal: 020-4562500. (insdag 5 oktober 2004 editie Walcheren door Ron Magnée VLISSINGEN - De trottoirs aan de zonzijde van het Bellamypark worden de komen de weken verbreed. De extra ruimte mogen caféhouders be nutten om tafels en stoelen neer te zetten. Daarnaast wordt de doorgang voor voet gangers groter. De verbreding van de stoepen van het park is een tijdelijke maatregel. Het Bellamypark gaat in 2007 of 2008 compleet op de schop. Vooruitlopend op deze defini tieve herinrichting wordt er voor terrasjeslief hebbers extra ruimte gecreëerd. Vanaf de hoek Bellamypark-Nieuwen- dijk tot aan café De Concur rent worden parkeerplaatsen opgeofferd ten gunste van stoe pen. „Niet alleen om de terrassen breder te maken, maar ook om de doorgang voor rolstoelers te verbeteren", legt verantwoorde lijk wethouder L. Poppe-de Looff uit. „Nu is het nog zo dat stoelen opzij moeten worden ge schoven als rolstoelers er langs willen." Handreiking Om de ondernemers van de an dere zijde van het Bellamypark tevreden te stemmen, hebben ook zij een handreiking van de gemeente gekregen. Het gaat dan om de zijde van Om meer ruimte te maken voor de terrassen en om rolstoelers vrij baan te geven, worden de trottoirs aan de zonzijde van het Bel lamypark verbreed. foto Ruben Oreel het park waar onder meer Tijdens het zomerseizoen mo- ment gebruiken om terrassen ter niet permanent worden om- Steakhouse Scandalous is ge- gen de uitbaters de parkeer- op te bouwen. gebouwd tot terrassen zoals vestigd. plaatsen voor hun etablisse- De parkeerplaatsen zullen ech- dat aan de zonzijde gebeurt. Lr Sheila van Doorsselaer ERNEUZEN - Bij het Ver- jeersteam Zeeland zijn klach- d binnengekomen over de snel- Bidscontroles bij de Wester- heldetunnel. Er is onduidelijk- ;jd over wie wordt geflitst en j welke snelheid. Daarnaast lorden passanten verblind door 6 flits, waardoor de verkeers- liligheid in het geding is. p de toevoerwegen naai' de esterscheldetunnel worden nd? vorige week dinsdag inten- eve snelheidscontroles uitge- jerd. Tijdens de eerste twee da- m van de controles werd meer in tien procent van de wegge- uikers bekeurd. Ruim vierdui- »nd voertuigen passeerden de darapparatuur en daarbij wer- !E 586 chauffeurs geflitst. !t blijkt dat veel chauffeurs ronderstellen dat ze zijn ge- itst. terwijl dat niet zo is. Hier- oor is onduidelijkheid ont- aan over de maximumsnel- Bid. Ook wordt geklaagd over irblinding door de flits. Daar- aast gaan nogal wat weggebrui- irs meteen in de remmen als ze en dat iemand voor hen wordt flitst, en dat levert gevaarlij- isituaties op. et Verkeersteam Zeeland is inde klachten op de hoogte en iderkent ze ook ten dele. Vol- ins een woordvoerder verlopen controles nog niet helemaal aar wens en wordt er gestu- erd op aanpassingen. onderd k ben binnen een week twee er geflitst bij de Westerschel- itunnel, terwijl ik zeker weet it ik niet te hard reed. Als ik ceptgiro's in de bus krijg, be- DiLAND - Een 39-jarige Goe- naar is gistermiddag om- reeks kwart over een zijn rijbe- ijs kwijtgeraakt omdat hij te ird reed. eman vloog over de A58, ter logte van Rilland, met een snel- ddvan 174 kilometer per uur. plaatse is 120 kilometer per ff de limiet. taal ik die pertinent niet", zegt J. Rentmeester uit Heinkens- zand. „Donderdag werd ik ge flitst, terwijl ik toch echt niet harder dan honderd kilometer reed, wat daar toch is toege staan, dacht ik", zegt Rentmees ter, die die ochtend richting Zeeuws-Vlaanderen reed. Om dat hij toch was geflitst, nam hij aan dat tachtig dan wellicht de maximumsnelheid was. Deze snelheid hield hij gisterochtend dan ook aan. En weer werd hij geflitst. Rentmeester: „Ik be greep er even niets meer van en heb contact opgenomen met de Westerscheldetunnel NV. Daar vertelden ze me dat voor perso nenwagens toch echt een maxi mumsnelheid geldt van honderd kilometer per uur, zolang op ma- trixborden geen andere snelheid wordt aangegeven. Vrachtwa gens zijn gebonden aan een maximumsnelheid van tachtig kilometer per uur." Daarnaast vindt Rentmeester dat door de snelheidscontroles de veiligheid in het geding is. „Ik werd verblind door de flits, ik zag even niets meer. Dat lijkt me niet de bedoeling. Daarnaast gaan veel weggebruikers kei hard op de rem als ze zien dat ie mand voor hen wordt geflitst. Als je honderd kilometer rijdt, is een ongeluk niet te voorko men, ook al houd je netjes twee seconden afstand." Fout Een woordvoerder van het Ver keersteam Zeeland zegt dat Rentmeester waarschijnlijk niet zelf is geflitst, maar het voer tuig naast hem wel. „Mocht hij toch een acceptgiro in de bus krijgen, dan moet hij even het te lefoonnummer bellen dat op de rekening staat. Dan kunnen ze de foto even nader bestuderen en dan is duidelijk of er een fout is gemaakt. Een personenauto en een vrachtwagen kunnen niet verward worden. De radarappa- ratuur flitst aan de hand van de lengte van het voertuig dat het apparaat passeert." Volgens de woordvoerder is er lor Miriam van den Broek IDDELBURG - Ad Damman, •orzitter van de WD-raads- actie in Middelburg, stapt uit u fractie. Hij zegt dat te doen I onvrede over de inzet van n ander raadslid. Wie dat is, ilde hij gisteren niet bekend aken. Damman maakt deze adsperiode wel af. Hij doet it op persoonlijke titel als ge- tenteraadslid. et bestuur van de WD afde- ig Middelburg maakte de euk van Damman met de frac- i gisteravond bekend. Dam- to wilde alleen reageren via 0 schriftelijke verklaring die or de WD-leden is bedoeld, die verklaring schrijft hij: ben ik vorig jaar het fractie- orzitterschap overnam heb- in we als fractie, mede met de 'lost van de fractieondersteu- tg, een nieuwe start gemaakt, in eenieder werd naar vermo- 'n inzet gevraagd. Het credo os. Met ons of zonder u'. Met trekking tot de inbreng van o van de leden van de fractie ik maar tot één conclusie ko en. Het passieve gedrag als lid m de fractie en als vertegen woordiger van de WD heeft een verlammende werking op het functioneren van de fractie. Ik vind dit als fractievoorzitter on acceptabel. In een duaal stelsel waarin we ons actief moeten op stellen naar de burgers en initia tieven moeten nemen, is een ge brek aan inzet funest." Damman wilde die persoon voor stellen om snel een punt te zet ten achter het raadslidmaat schap en de plaats beschikbaar te stellen aan iemand die wel be reid is de handen uit de mouwen te steken. „Mijn voorstel werd echter niet gesteund", schrijft Damman. „Om een beslissing af te dwingen heb ik kenbaar ge maakt dat er voor één van ons tweeën in de fractie geen plaats meer was. Mijn stellingname heeft niet tot andere gedachten gebracht. Hieruit heb ik mijn conclusies getrokken en zet met gemengde gevoelens een punt achter mijn lidmaatschap van de WD-fractie. Net nu er een zeer actieve groep leden de WD een nieuw elan probeert te ge ven. En dat spijt me zeer." Het bestuur zegt de gang van za ken te betreuren. Joan van Dijk-Sturm volgt Damman op als fractievoorzitter. Advertentie over de verkeersveiligheid bij snelheidscontroles veel te zeg gen. „Ik kan me de schrikreactie wel voorstellen, maar als men voldoende afstand van elkaar houdt, dan moet alles goed gaan." Van verblinding door het flitsen kan volgens hem geen sprake zijn. „Daar zijn heel veel onderzoeken naar gedaan. Niet temin zijn we momenteel aan het bekijken of het misschien be ter is om 's ochtends vroeg en 's avonds laat niet te controle ren." door Edith Ramakers VLISSINGEN - Een week voor de verhuizing naar het vernieuw de stadhuis in Vlissingen over leed wethouder en loco-burge meester C. de Keijzer (62), maan dagochtend kwart over acht. Hij zal niet van zijn levenswerk kun nen genieten. Zijn collega-bestuurders zijn het erover eens dat de renovatie van het gebouw zijn levenswerk is. „Maak er maar meesterwerk van. We verliezen in hem een jo viale man, die bekwaam en soli dair was", zegt de Vlissingse burgemeester A. van Dok-van Weele. In de gangen van het tijdelijke stadhuis in het Havengebouw heerst een onwerkelijke, versla gen sfeer. Zeker omdat De Keij- zers dood onverwacht was. Hij was zelden ziek, vaak energiek. Zijn deur, die vrijwel altijd openstond, is gesloten. Toch klaagde hij de laatste tijd wel eens over vermoeidheid. „Maar ook dat is niet vreemd, want het is een zware baan", zegt Van Dok-van Weele. Vorige week nog verbleef het college van B en W een aantal dagen in Maastricht voor de na jaarsconferentie. „We hebben hard gewerkt, maar hij had er zin in. Tijdens die dagen groei je dichter naar elkaar toe en wordt de vriendenrelatie van het colle ge bevestigd." Van Dok sprak in november 2002 nog over een nieuwe naam voor het stadhuis. Die kon wat haar betreft omgedoopt worden in het Keijzersbolwerk. Terwijl ze dat zei, knipoogde ze naar de begeesterde projectleider. Of het uit 1965 daterende stadhuis ook die naam zal krijgen, is on gewis. Wethouder L. Poppe-de Looff, die de opening regelt, zal bij die gelegenheid stilstaan bij de dood van De Keijzer. „Maar we weten nog niet precies op welke C. de Keijzer. manier. De uitnodigingen voor de opening zijn nog net niet de deur uit. Het is tragisch", zegt ze. Halfstok Op de toren van het verbouwde stadhuis hangt vanaf vandaag de hele week de Vlissingse vlag halfstok. De Keijzer was het boegbeeld van de PvdA Vlissingen. Hij was voor iedereen gemakkelijk bena derbaar en als hij het niet met een opvatting eens was. dan werd dat snel duidelijk. „Open en recht door zee, zijn eigen schappen die bij hem horen", merkt Van Dok op. „En als hij iemand wilde overtuigen dan foto Ruben Oreel verhief hij zijn stem, vaak ge volgd door een harde lach. De hele gang kon meegenieten." De Keijzer stond voor grote en kleine projecten. Het onderwijs had zijn voorliefde en hij kreeg er elke raadsperiode weer de ver antwoordelijkheid over. Tot hij in 1986 wethouder werd, lag een toekomst in het onderwijs in het verschiet. Hij was directeur van het MDGO, het middelbaar be roepsonderwijs. De Keijzer koos in 1986 toch voor het wethouderschap, want hij wilde op een andere manier een rol van betekenis spelen voor de gemeente Vlissingen. In het begin van zijn loopbaan zei hij: „Vlissingen is een heerlijke stad om te wonen en te leven. Dat merk je zeker als je terug komt van vakantie. Morrend kon hij reageren als er kritisch werd gekeken naar ver pauperde huizen in de binnen stad. „We hebben ook zoveel goede dingen gedaan. Het Theo van Doesburgcentrum en de Wil lem III bijvoorbeeld. Die bena druk ik liever", zei hij daar een paar maanden geleden over. Projectleider De goede dingen, daarbij hoort volgens zijn collega's ook de bouw van het stadsgewestelijke zwembad, het Vrijburgbad, waarvan hij projectleider was en waarvoor stevig onderhan deld moest worden met de ge meente Middelburg. De aankoop van het KSG-ter- rein begin dit jaar was een an der hoogtepunt voor De Keijzer. Hij wilde Vlissingen een nieuw evenwicht teruggeven en wreef al in zijn handen om een visie voor het gebied te ontwikkelen. Als wijkwethouder van het Mid dengebied was hij aanjager van de herinrichting van de Bloe- menlaan, met het kunstproject Las Vegas als kroon op het werk. Bonedijkebuurt Hij koesterde zijn wijk, waar van de roemruchte Bonedijke buurt onderdeel uitmaakt, en zorgde er goed voor. Hij beloof de bij het startsein van de sloop van de ruim tweehonderd wonin gen, loodsen en werkplaatsen van de Bonedijkebuurt dat er een mooie, leefbare buurt voor terug zou komen. Zijn opvolger moet de opbouw van het gebied afronden. „Hij zal het niet gemakkelijk krijgen", stelt Van Dok vast. „omdat hij een bijzonder mens moet opvolgen én omdat het niet eenvoudig is om halverwe ge de rit in te stappen. We moe ten ons goed beraden over wie dat moet worden. Straks, nu nog niet." kxoiand creenstone -i tenson basler marcona GANT WOMAN MART VISSER GIL BRET GERRY WEBER DELMOD MIDDELBURG Hofland bloeit op in Wolfsburg RITTHEM - Een 27-jarige man uit Gentbrugge is gisteren na een bedrijfsongeval per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. De man was omstreeks 14.55 uur aan het werk aan de Engelandweg in Ritthem. Hij kwam tijdens zijn werkzaamheden klem te zitten tussen twee staalrol len van elk acht ton. De Belgische werknemer liep daarbij onbekende verwondingen op. Het is niet bekend hoe de man er nu aan toe is. MIDDELBURG - Bij een verenigingsgebouw in Middel burg West is in de nacht van zaterdag op zondag een in braak gepleegd. De daders forceerden de toegang tot het pand en stalen onder meer geld. VLISSINGEN - Een veertigjarige man is in de nacht van zondag op maandag kort voor twaalven slachtoffer gewor den van diefstal. De man reed op zijn fiets door de Bone- dijkestraat in Vlissingen toen een onbekende zijn laptop wist te bemachtigen, die in een tas zat. MIDDELBURG - Op de Vrijlandstraat in Middelburg is gisteravond omstreeks tien over half negen een snorfiet ser bekeurd die met een oud verzekeringsplaatje op zijn snorfiets reed. De snorfiets is hem afgenomen. De eige naar krijgt hem pas terug als hij een geldig verzekerings plaatje kan tonen. VLISSINGEN - In Vlissingen, in een winkel in de Aagje Dekenstraat, is gisteren kort voor zessen een winkeldief aangehouden. De 44-jarige man, afkomstig uit Apeldoorn, werd aangehouden toen hij de winkel wilde verlaten zonder af te rekenen. Hij had goederen ter waar de van enkele tientallen euro's bij zich. De bedrijfsleider van de winkel heeft aangifte gedaan van diefstal en van mishandeling, omdat hij door de man geslagen zou zijn. WESTKAPELLE - Bij een bedrijf aan de Oude Zandweg in Westkapelle zijn drie ruiten ingegooid. Vermoedelijk is dat gebeurd tussen maandag 27 september en gisteren. De schade bedraagt enkele duizenden euro's. De politie heeft de zaak in onderzoek. (Advertentie) tOt M lagere hypotheekrente' Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank Gebruikt wordt-ie toch niet meer, dus kan de rollator net zo goed worden verkocht, zo vond die Souburger. Hij plaatste dus een adverten tie op het internet, voorzien van een heldere boodschap: 'Bent u slecht ter been? Ik heb nog een goede rollator te koop'. Prijs: vijftig euro. Zijn mailbox liep vol met reacties. Onverwachte vooral: 'Zitten er ook racebandjes on der?' en 'Is het een opgevoer de versie?', wilden belangstel lenden weten. Dat krijg je dus, als je een loophulpmiddel te koop aanbiedt in de categorie 'fiet sen, brommers en scooters'...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 11