Jongerius-Kort wint op off-day PZC I de yerfl De man met de hamer woont in Vrouwenpolder Ockenburgh stel teleur met remis Vergeten is de pijn Rampdag voor di vrouwen van SAI bij Brandersstad Staal grijpt minititej in de Kustmarathon Zierikzeese atlete vecht tegen zichzelf in Kustmarathon Lievense: lopers lovend Geluk aan finish Clubcars Mysterieus RUGNUMMER maandag 4 oktober 2004 door Roeland van Vliet ZOUTELANDE - Marlies Jonge rius-Kort kwam zaterdag knap als eerste vrouw en als elfde overall over de streep in Zoute- lande. Nog voor Pieter Heggen, de winnaar van vorig jaar, en Ronald Schut, één van de favo rieten. De Zierikzeese atlete van Top Running Zeeland kon haar geluk niet op over het feit dat ze de finish van de Kustmarathon had gehaald. Maar over de uit voering was ze ontevreden. Jongerius-Kort (32) kende een uitstekende voorbereiding. ZOUTELANDE - Als het aan Lein Lievense, de organisator van de Kustmarathon, ligt, wordt het hardloopevenement elk jaar net een beetje groter. Nu waren er bij de tweede editie zo'n 450 deelnemers, dat zouden er over een aantal jaren tegen de duizend moeten worden. Lievense: „De Kustmarathon moet een echt Zeeuws evene ment worden. Zoiets als de Elf stedentocht in Friesland of de Amstel Gold Race op de Cau- berg in Limburg. Maar het moet dan weer niet zo groot worden, hoor. Voor een hardloopwed strijd voor meer dan duizend mensen is Zeeland te klein." Over de wedstrijd van zaterdag was Lievense al goed te spre ken. „De sfeer was goed en de deelnemers waren lovend. Maar ik denk dat we de Kustmara thon nog mooier kunnen maken. Het zal de lopers niets uitma ken, maar ik denk dat we langs het parkoers wat meer aan aan kleding kunnen doen." Lievense gaf te kennen dat hij blij was met de straffe zuidwes tenwind, die zaterdag over Zeeland waaide. „Vrijdag was het windstil, dat vond ik maar niets. Ik was blij dat het zater dag windkracht 4 was. Het moet niet allemaal meezitten voor de lopers. Dit is wél de zwaarste marathon van Nederland." Meerdere keren deed ze duurlo- pen op het parkoers van de Kust marathon. Eén keer van Neeltje Jans naar de finish, één keer van Domburg naar Zoutelande en weer terug. Al met al verken de ze het parkoers een stuk of vijf keer. „En toen ging het alle maal zo lekker", zei ze zaterdag. „Maar uitgerekend vandaag had ik een off-day. Vanaf de eer ste kilometer voelde ik mijn spie ren al. Ik heb eigenlijk nooit lek ker gelopen. Ik had gewoon mijn dag niet." Vanaf de start zat Jongerius- Kort goed van voren. Met haar trainer Jan de Wilde, die de hele wedstrijd als haas fungeerde, had ze het groepje met teamge noot Arjan Beije, Theo Rabout, Sébastièn Schletterer en de broers Niels en Floris-Jan Koole op de hele Stormvloedkering in zicht. Na vijftien kilometer, bij het opkomen van Noord-Beve land, had ze exact een uur gelo pen. Daarmee zat ze, zo zei ze na de finish, goed op schema. Het vervolg ging echter iets te langzaam naar haar zin. Ze liep ook niet zo lekker meer en had het koud. „Ik heb toen maar een trui om mijn middel heen gesla gen. Die wind waaide namelijk flink, al zat 'ie ons niet de hele tijd tegen. Zo rond Domburg had ik het tenminste weer wat warmer." Sébastièn Schletterer, de winnaar bij de mannen, zocht Jongerius-Kort na de fi nish op en hoorde dat ze het koud had gehad. „Dat is al een teken dat het niet zo lekker gaat. Als je goed loopt, voel je echt geen kou", zei hij. Jongerius-Kort vocht zaterdag niet alleen tegen de kou, ook te gen zichzelf. „Nu zit opgeven niet in mijn aard, maar ik heb tijdens de wedstrijd meerdere malen getwijfeld of ik door moest gaan. Het was dat Jan de Wilde mij zo goed hielp. Hij die selde maar door, hield mij steeds goed uit de wind en pepte mij de hele tijd op. Zonder hem had ik het echt niet gered." De Zierikzeese atlete kwam bin nen na 3 uur, 3 minuten en 14 se conden. Jan de Wilde finishte één tel achter haar. Zielsgeluk kig viel ze enkele toeschouwers in de armen. Maar toen ze weer bij zinnen was, sprak ze haar te leurstelling over de dag uit. „Je weet dat je de Kustmarathon niet voor een tijd loopt, maar ik had toch graag onder de drie uur geëindigd." Nog altijd zat Jongerius-Kort ruim voor de concurrentie. Ingrid IJsebaert uit Hulst (tweede in 3.29.50), Boukje Klaver uit Obdam (der de in 3.33.31), Danielle van Duist uit Sommelsdijk (vierde in 3.33.52) en Karin Bastian uit Middelburg (vijfde in 3.42.51) bereikten Zoutelande lang na haar. Bovendien noteerde Jonge rius-Kort een prachtig parkoers- record. De Middelburgse Edith Gerards, die nu niet mee deed, was in 2003 bijna 31 minuten minder snel. door Joop van den Oudenhoven SINT WILLEBRORD - Ook al moesten de biljarters van Delta/ Ockenburgh tegen een niet te on derschatten tegenstander, op winst werd wel gerekend. Maar na een 0-4-tussenstand kwam thuisploeg Biljartfirma Broe ders uitstekend terug: 4-4. Als het driebandenteam van Ockenburgh beursgenoteerd was, zouden de beleggers ner veus worden van de prestatiecur ve van de biljarters. Van de gro te jongens wordt dik gewonnen, maar tegen de mindere goden morst de ploeg punten. Ook gis teren in 't Pleintje in Sint Wille- brord. Tot aan de pauze leek er geen vuiltje aan de lucht. Henk Habraken won met 50-32 van Guy van Litsenborg, een Bel gische debutant in de Neder landse competitie. Martin Spoor- mans liet geen spaan heel van Goesenaar Roland Uytdewilli- gen: 21-50 na 41 beurten. Uytdewilligen was aangeslagen, maar hield moed: „Ik speelde slecht. De eerste beurt maakte ik een punt, daarna lukte niks meer. Ik kreeg ook slecht, vangsspel en werd steedss kerder. Maar het is nog niel daan, ik geloof nog in des afloop voor onze ploeg." Met 0-4 brak de pauze aang ken de punten al mee naar! land te kunnen. Immers.; Paul de Bruijn is al weka topvorm en Roland Forth® speelde deze week in del gische competitie zijn h over 42 punten tegen Peter! lemans uit in 10 beurt© moyenne van 4.200. Wat ij nog misgaan? Alles, zo 'tj Uytdewilligen kreeg Francis Forton gaf De Bi geen moment kans in zijnsp komen en vonniste de Zea Vlaming genadeloos: 50-21 35 beurten. Op de andere moest Forthomme de 2 de moeilijk te bestrijden! de Kleine laten (50-42). Raymond Nicodem, teamh van Ockenburgh, was teles steld: „We hebben die ma niet onderschat. Het is e( de tegenstander, die nog punten gaat pakken. We ia gehoopt op twee punten; het zat er vandaag niet in.' Hand in hand arriveren Marlies Jongerius-Kort en haar trainer Jan de Wilde in Zoutelande. foto Ronald den Dekker van onze sportredactie ZOUTELANDE - In het voor programma van de Zeeuwse Kustmarathon streed de jeugd om de Zeeuwse titel minimara- thon, waaraan meer dan 70 kin deren deelnamen, In de categorie jongens 7-9 jaar was Milan Roelofs uit Zierikzee de snelste, Wouter Thomaes (Oostburg) won zilver, Tim van de Broeke brons. Esmee Jansen (Bergen op Zoom) won bij de meisjes 7-9 jaar, voor Marloes Grutter uit Goes. Tommy Staal uit Burgh-Haamstede bemach tigde de Zeeuwse titel in de cate gorie 10-11 jaar, voor Jan Wil lem Roelse (Middelburg) en Se- bastaan Bouterse (Terns Sanne van Mourik (Ouwer! won bij de meisjes 10-11 j Jhemilla Seite (Middelt) werd tweede, Mariska van Veen (Middelburg) derde. Dankzij het initiatief van Schoenmaker uit Zoute*; om de minimarathon teor^ ren kon zoon Stefan de titij ken in de groep 12-13 je Johan Oosterhuis (Vlissn en Glenn Luitwieler (Vis gen). Esther Plateeuw (Ten zen) won bij de meisjes! jaar, voor plaatsgenote li Kayser en Elzemieke vac ren. Bij de jongens 14-15 versloeg Jermain Luitï (Vlissingen) zijn enige opp® Rens Jan van Dieren (Kapel door Koen de Vries Nog zo tegen mezelf gezegd: niet te snel starten in de Kustmarathon. De wedstrijd begint pas halverwege, of misschien nog wel later. Heb ge duld, wacht af, toon discipline. Ondanks mijn eigen bezweringen en tal van goedbedoelde adviezen, waar onder één op een folder die ik nota be ne nog geen kwartier voor de start krijg uitgereikt, moet de op de mara thon debuterende Koen de Vries toch de held uithangen en gaat met een snel groepje mee. Het Zeeuwse WD-Kamerlid Jan Geluk (54) heeft zaterdag de Kust marathon van Westenschouwen naar Zoutelande uitgelopen in drie uur, ze venenvijftig minuten en vijfentwintig seconden. Na afloop zei hij 'best tevre den' te zijn. „Over het strand lopen is toch zwaar en vanaf Vrouwenpolder naar de Westkappelse dijk hadden we behoorlijk wind tegen. Verder was het weer prima." Geluk liep eerder de marathon van Rotterdam, ruim twee jaar terug, in drie uur en éénenveertig minuten. „Maar niemand kan op het strand even hard lopen als op een straatpar- cours." Tijdens het zomerreces van de Tweede Kamer heeft hij behoorlijk getraind, zeshonderd vijf tig a zevenhonderd kilo meter. „In die tijd werk je wel, maar je kunt beter je agenda sturen." AGOW Apeldoorn is de eerste be taald voetbalclub in Nederland die gebruik gaat maken van het Club- car-principe. Vijfhonderd seizoen kaarthouders kunnen worden beloond met een lease-auto tegen lage vergoe ding. RKC Waalwijk volgt het Apeldoomse voorbeeld en gaat ook ge bruik maken van het Clubcar-princi- pe. Ook Willem II heeft interesse. Het idee van ex-Vitesse-voorzitter Ka- rel Aalbers werd verkocht aan de Clubcar BV in Kaatsheuvel. De voer tuigen zijn voorzien van twaalf recla meblokken van gerenommeerde bedrij ven. Voor slechts 39 euro per maand is er al een auto. Er hoeft geen wegenbe lasting te worden betaald en voor on derhoud wordt gezorgd. Het gaat de types Lupo, Polo en Golf. De prijs van 39 euro is gebaseerd op de Lupo, de Polo en Golf vallen iets duurder uit. Waarom ook niet, denk ik al lopende. Die twee kleine en die twee wat grote re vrouwen, die moet ik toch simpel kunnen bijhouden? En dat mannetje - hoe oud zal hij zijn, 55 misschien? - met het shirt van camping De Pekelin- ge toch ook? De tijd na tien kilometer mag er wat mij betreft zijn: 58.40. De kaap van de vijftien kilometer is na 1 uur en 28 mi nuten gerond. Oef, dat ging lekker snel door de Schouwse bossen, over het strand en de Stormvloedkering. Als dat zo doorgaat, ben ik binnen vier uur binnen! Stom, stom Maar met de Veerse Dam in zicht weet ik dat ik stom, stom, stom ben geweest. Ik ben niet moe, maar mijn benen! Ik voel me als een zelfmoord commando. Mijn benen kunnen elk moment ontploffen. Nu weet ik waar de man met de hamer woont. Niet vlak voor Zoutelande, niet in Westka- pelle, niet in Domburg en ook niet in Oostkapelle. Hij woont in Vrouwen polder, waar de Kustmarathon nog maar net halverwege is. Terwijl de steeds harder blazende wind recht in mijn gezicht toetert, word ik door horden lopers gepas seerd. Maar ik heb een voordeel. Ik weet waar ik moet lopen en zij niet. Terwijl zij door een mul stuk zand ploeteren, steek ik ze vijftig meter dichter bij de kustlijn lachend voor bij. Dat kleine ommetje heeft me een keiharde ondergrond opgeleverd en een broodnodige portie motivatie. Gedachte Het is merkwaardig. Hoewel ik tussen Oostkapelle en Westkapelle kei kapot zit, word ik door bijna niemand gepas seerd. Misschien helpt de gedachte aan Jaap me. Telkens als ik overweeg een stukje te gaan wandelen, denk ik aan hem. Hij wordt op de dag van de Kustmarathon zestig en het zal zijn laatste verjaardag zijn. Hij kent veel ziekenhuizen van binnen en van bui- te.n, maar niets heeft geholpen. Niet zeuren De Vries! Jouw pijn stelt niets voor! Doorlopen en genieten! De keiharde wind recht in het gezicht Op de uitslagenlijst van de Zeeuwse Kustmarathon staat op de 138e plaats met startnummer 900 'vrouw met een tijd van 3 uur 57 minuten en 50 seconden. Dat het een vrouw was die met startnummer 900 finishte, be wijzen de videobeelden van de finish. Maar startnummer 900 is nooit uitge geven, zo meldde het secretariaat bij monde van Lenie Lievense. Kortom, een mysterie dat de organisatie van de kustmarathon graag zou willen oplos sen. ZOUTELANDE - Ruim 42 kilometer in de benen. Een loodzwaar gevecht ge voerd met de enorme wind en met jezelf. Doodmoe, helemaal leeg en volle dig kapot arriveer je aan aan de finish van de Kustmarathon. En dan... staat daar je kind te wachten. Apetrots op pa- of malief, die toch maar mooi de marathon heeft uitgelopen. Zoals zovele ouders wachtte ook Middelburger Jeroen Pluymert zaterdag een royale ontvangst in Zoutelande. Zijn zoon torste na een lange dag nog steeds het zelfgemaakte spandoek mee. En alle pijn was op slag vergeten. foto Ronald den Dekker op de Westkappelse Zeedijk is een te genvaller en vertragende factor. Maar juist daar voltrekt zich het wonder. Ik krijg weer kracht in mijn benen en overbrug de laatste zeven kilometer - waarin zich toch de dramatische ma rathontaferelen afspelen - in een aar dig tempo. De een na de ander gaat eraan. Bij de finish staat de klok 'stil' na 4 uur, 42 minuten en 8 seconden. Nee, inder daad geen supertijd. En de 328e plaats is ook niet om over naar huis te schrijven. Winnaar Sébastièn Schletterer was 2 uur en 5 minuten sneller en de snelste vrouw (Marlies Jongerius) bijna 1 uur en 40 minuten. Ik ben er ook niet tevreden mee. Vol gend jaar moet het sneller. Rustig star ten, eigen race lopen, veel meer drin ken. Ondanks al dat ongemak was de Kustmarathon geweldig. Geweldig ge organiseerd, geweldige sfeer. Ik besef het nu pas achter mijn computertje, zeventien uur na de finish. Ik ben een prachtige ervaring rijker en vier kilo lichter. Ooit wilde ik voor mijn 35e een marathon lopen. Het kwam er niet van. Twaalf jaar na de deadline is het toch nog gelukt. Op de uitslagenlijst van de Kustmarathon komt Theo Kochi niet voor. De 73-jarige hardloper uit Assen, zaterdag ruimschoots de oudste deelne mer, voltooide de klassieke af stand wel, maar kwam buiten de tijd binnen. Om 18.15 uur, zes uur na het vertrek, had ie dereen binnen moeten zijn, maar Kochi kwam pas na 7 uur in de Langstraat in Zoutelande aan. „Hij wist dat hij buiten de tijd zou binnen komen, maar hij wilde hein zo graag uitlo pen", zei organisator Lein Lie vense. „Dat hij zichzelf niet in de uitslagen zou terugvinden, vond hij niet zo erg. Hij heeft overigens wel een medaille en een T-shirt gehad. door Alex Krappen GOES - Vóór de competitie had den de tafeltennissters van SAR /Rabobank de hoop lang mee te doen om het kampioenschap in de eerste divisie. Favoriet Bran dersstad bleek zaterdag in de on derlinge wedstrijd echter veel te sterk (9-1) en voor SAR rest niets meer dan de strijd om be houd. De Zeeuwse titelpreten- denten in de derde divisie, TTC Middelburg en Arnemuiden boekten beide nipte zeges. Jolanda Waterreus is simpelweg te sterk voor de SAR-vrouwen, maar tegen de tweede en derde Brandersstad-speelster moesten punten gepakt kunnen worden, was het idee bij SAR. Dat had ook gekund, maar alle vrouwen verloren in vijf games va 1 de zwakste Brandersstad-spee ster Daniëlle Maas.Verder dan de ze ge van Simone de Klerk op Sue Ann Leong kwamen de Zeeuws- Vlaamsen niet. Ook in de strijd voor klassenbehoud was dat slecht, twee punten meer waren daarvoor handig geweest. De reserves van SAR boekten een nuttige 8-2-zege op staart- ploeg Vice Versa 2. De tweeling Audrey en Lacey Koole bleef on geslagen, Stefanie Fassaert won één partij. SAR 2 nam door de zege ruim afstand van Vice Ver sa 2 en staat nu in de midden moot van de tweede divisie. De mannen van SAR verloren voor de derde keer op rij, dit maal was Twenty-one Up te sterk met 6-4. Dennis Verdur- men bleef opnieuw ongeslagen, maar zijn teamgenoten scoren maar moeizaam. Om van de laat ste plaats in de tweede divisie af te komen, moet dat veranderen. TTC Middelburg boekte een nip te 6-4-zege op De Sprint. Dat kwam niet alleen omdat de Sprint in de sterkst denkbare op stelling opereerde, maar zeker ook omdat Jan Henk Bomhof na mens de Middelburgse tafelten nissers een ongelukkige wed strijd speelde. Marijn Veijgen won driemaal, Wesley Wegman tweemaal. Zes punten zijn voor een titelpretendent eigenlijk twee te weinig. Acht punten leken een kwestie van tijd in de wedstrijd van Ar nemuiden tegen Brandersstad 2, maar bij 6-2 stokte de Zeeuwse machine. Bij Arnemuiden Jan Steijn een uitsteken» met drie zeges, de van eer,1, sure teruggekeerde Jan-fi Meerman won één partij, nó Marc Hackenberg, die in dei de partij geblesseerd ai Door de overwinning liep! muiden twee punten in op6 dersstad, dat twee punteer staat. In de hoofdklasse verloori muiden 2 met 6-4 van Stars'58. Voor Arnemuitfe bleef Daan Mijnsbegenonga gen, de wisselvallige Bé Steenbeek won niets. De danks waren er vier nuttigt) ten voor de vissersploeg.d* ter presteert in deze klasse voorgaande jaren, TTCM 2 kon geen vuist i tegen the Backhands, de Mid burgers verloren thuis me' Jeroen Louws won twee Willem-Jan Duininckééni In de strijd tegen degra schiet TTCM 2 eigenlijk me) met deze uitslag, de ploeg! snel gaan winnen. SARI; loor met 7-3 van Belcruml normale uitslag, maar op lend was het optreden van taaf van Eggermont, die nas SAR 2 twee partijen won. Meisjes In de meisjes A-klasse rt SAR van Taverbo, maarni* dik als verwacht: 4-6. Ch£ Remorie won opnieuw twee| tijen, Astrid Jacobs en de langzaam herstellende Anib morie beiden een partij blijft middenmoter. In de jongens B-klasse de koplopers Amemuids TTC Middelburg een verte strijd uit, waaruit Arnenf als sterkste tevoorschijn^ 6-4. Namens Arnemuiden b Wilbert Poppe en Arjan Kort je beiden twee zeges aaö nen, Izak Heyboer wonééoj tij. Emiel de Rijke hield - I op de been met een hart Wouter van der Mark vero^ het vierde punt. Sören de verloor driemaal nipt. In de C-klasse kwam R<f; j opnieuw niet verder dan j zich geen gekke uitslag.r- is een sterk team. MaarS 1-4-tussenstand hoopte ter ploeg op meer. Stephan- ters bleef ongeslagen, Brun- Schepper won één partij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 50