Kleinste man van grote waarde Offensief van Breskens beloond Naar Rinus Zegers wordt niet geluisterd IJzendijke scoort er weer lustig op los met Van Hanegem Van de Linde leidt Oostburg naar ruime overwinning lieran O'Shea schiet en kopt HVV'24 twee keer naast Vlissingen: 2-2 eenstra en iadijk gaan it elkaar ennisjaar voor lijsters voorbij Hoek 2 goed voor volle winst Terneuzen Al kleurloos gelijk Hattrick voor Mohammed Hassan HVV Al wint simpel bij Unitas HVV BI zet slechte reeks voort Maas naar titel in driebanden maandag 4 oktober 2004 z21 Hij was niet honderd •ent speelklaar, maar wel fit om in de basis te starten, jervan de Linde sloeg op dins- de training over omdat hij had van een kleine blessure, t die rust hem goed had ge- fll bleek gistermiddag in jl' Met drie doelpunten was "de Linde de gevierde man bij Oostburg, dat Axel met 4-0 versloeg. Zijn trainer, Danny van de Vel de, kon er wel om lachen: „Als hij ze elke week zo binnen schiet, mag hij van mij een trai ning overslaan om te herstellen van een lichte blessure." De 22-jarige aanvaller, die zijn tótaal van dit seizoen op vijf bracht, bleef er zelf nuchter on der. Van de Linde profiteerde opti maal van de ruimte die hij kreeg. Alle aandacht van Axel ging immers uit naar de aalvlug- ge Dominique Verlinde. De voor malige spits van Terneuzen trekt als een magneet verdedi gers naar zich toe, waardoor zijn ploegmaat meer ruimte krijgt. Oostburg won verdiend in het Axelse bos, maar had geluk dat het niet tegen een vroege achter stand aankeek. De thuisploeg opende sterk, was voetballend de betere van Oostburg, maar- verzuimde in die fase te scoren. Axel kreeg er al snel de reke ning voor, toen Van de Linde zijn eerste treffer binnenknikte. Net als in de voorgaande duels nam Oostburg in het tweede be drijf afstand van zijn tegenstan der. De ploeg haalde het tempo uit de wedstrijd, hield achterin de gelederen gesloten en zag zijn geduld beloond worden met twee treffers van Van de Linde en een van invaller Jacco Seen. Dat de score niet hoger uitviel, kwam doordat Verlinde zijn vi zier niet op scherp had staan. Het jeugdige Axel weet na dit zware verlies zijn plaats in deze klasse. jinr Peter van Kouteren >T - Honoré Neefs, boeg erelid van HVV'24, de gisteren kort na de wed- tegen Vlissingen met een ach een herinnering op. ,.ig jaar geleden verloor de iate speler uit Hulst die het J betaald voetbal schopte met [-1 van Missingen. Zo ver Lm het gisteren niet. HW'24 [nieuwkomer Vlissingen hiel- elkaar in Hulst in even- ht. In een enen-erende partij Ihet 2-2. '24 werkte tot twee keer Leen achterstand weg. Kieran Shea tekende voor beide tref- Na zijn tweede doelpunt, {minuten voor tijd, kreeg zo- 1 HW'24 als Vlissingen kan- iop meer. De thuisploeg rook nstkansen en volhardde in offensief. Doelman Moham- k! El Bekkaoui reageerde at- it op inzetten van invaller Ja- Vyane en spits Jordy Bakker a de handen van de keeper op lat). Jean-Pierre de Keijzer ek aan de andere kant een -in-de-weg, toen Abubakar urouman schuin voor doel its oog in oog met de keeper )nd (V'24-Vlissingen boeide van eerste tot de laatste minuut, ide trainers hadden dan ook ede met het gelijkspel. Het pu- ek was de grote winnaar. De- tant Vlissingen, dat ondanks gelijkspel opklom naar de ideelde) tweede plaats, gaf er jk van in de derde klasse een ]Ue leerling te zijn. „Ik weet 1 de voorgaande drie promo- idi vrij snel zijn gedegra- SWIJK - Marrit Leenstra en tekka Kadijk gaan als beach- leybalduo uit elkaar. ftwee besloten na het afslui- |le toernooi van de World r in Rio de Janeiro in goed ïrling overleg het succesvol- menwerkingsverband na jrjaar te beëindigen, dijk is van plan door te gaan de talentvolle Merel ioren, die dit jaar met de pas gentienjarige Sanne Keizer jade deur van de internationa- j) rammelde. De bijna 31-ja- Leenstra denkt ook nog i aan stoppen, maar heeft geen nieuwe partner op het lAiVP SSELT - Kim Clijsters heeft terdag in de halve finale van {tWTA-toemooi in Hasselt op leven. De Belgische tennis- jr kreeg in het duel met Elena a weer last van haar pols. elfde blessure openbaarde 1 al m maart, toen ze in In- i Wells moest opgeven. Clijs- bleef last houden van de Jetsuur en in juni bleek dat er P een cyste had gevormd op P gewricht Clijsters liet die peratief verwijderen en kon p in Hasselt haar comeback Russin Jelena Dementieva nhet toernooi. Ze versloeg in I eindstrijd Elena Bovina in 0-6 6-0 6-4. deerd", zei trainer Ruud Pen- nings. De Vlissingse oefenmees- ter is niet bang voor dat doem scenario. „Bij ons ontwikkelen de jonge spelers zich heel goed." De bezoekers kwamen flitsend uit de startblokken en namen in het eerste kwartier op vreemde bodem met lef spelend het initia tief. HW'24 werd in die fase ver achteruit gedwongen en moest verschillende hoekschoppen toe staan. Ngefu Sambi mikte uit één daarvan onberispelijk raak. Hij nam de bal uit een afgesla gen corner ineens op de slof en schoot onhoudbaar binnen: 0-1. Waarschuwing HW'24 kreeg na die beauty vat op de bezoekers. Kana da Rosa Bernardo deelde vanuit een moeilijke hoek een eerste waar schuwing uit (via de lat over), maar niet veel later was het wel raak. Kieran O'Shea haalde van ver genadeloos uit: 1-1. HW'24 zette Vlissingen daarna de duim schroeven aan, maar kreeg kort voor rust een nieuwe domper te verwerken. Een knap uitgevoer de Vlissingse counter werd door Valentino Blommaert knap afge werkt: 1-2. Na de hervatting drong de thuis ploeg Vlissingen terug op eigen helft. De tegenstoten van de nieuwkomer waren keer op keer echter gevaarlijk. Valentino Blommaert, Giovanni Siereveld en uitblinker Sambi mikten uit kansrijke positie voorlangs. HW'24, dat voetballend naar openingen bleef zoeken, bleef daardoor in de race en kreeg in de slotfase loon naar werken. Het slotoffensief, met een extra man voorin, leidde tot de gelijk maker. Kieran O'Shea, de klein ste man van het veld, mikte een voorzet van links met het hoofd in de kruising: 2-2. HVV'24-Vlissingen 2-2 (1-2). 13 Ngefu Sambi 0-1, 26. Kieran O'Shea 1-1, 42. Valentino Blom maert 1-2, 84. Kieran O'Shea 2-2. ScheidsrechterC. Osmanovski (Breskens). Geel: Jack Blijlevens (Vlissingen). Toeschouwers175. HVV'24: Jean-Pierre de Keijzer; Norbert Baart (77. Jan Vyane), Ayhan Atmaca, Kees Duitemeijer, Dimitn Verlinde (77. Evert van den Berg); Percy Verlinden, Kieran O'Shea, Maarten Scheer ders, Hans van Damme; Kana da Rosa Bernardo, Jordy Bakker. door Jack Begijn WESTDORPE - Het zag er lang naar uit dat dat hij de held van de dag zou worden, maar vijf mi nuten voor tijd moest doelman Erwin de Roover van RIA capi tuleren voor het slotoffensief van Breskens. De 2-1-voor- sprong van RIA W werd daar door in die slotfase nog omgezet in een 4-2-overwinning voor Breskens. Breskens kreeg daarmee wat het verdiende. De ploeg van Rinus Zegers had, op het eerste half uur na, het beste van het spel, creëerde de beste kansen en maakte ze ook het beste af. Toch was trainer Rinus Zegers, die aankondigde mogelijk te zul len stoppen bij Breskens, niet he lemaal tevreden over de wijze waarop die overwinning tot stand kwam. „We hadden nog meer moeten scoren, maar mijn spelers kozen voor het doel vaak verkeerd positie." RIA kwam al vroeg in de wed strijd op een voorsprong. De hardwerkende en bij vlagen su blieme Geertjan de Smet ging op rechts goed door na een schijnbaar onhaalbare bal Hij bracht Ludwig van Gremberghe in stelling, die van dichtbij geen fout maakte. Breskens moest daarna komen, waardoor er een open wedstrijd ontstond met aanvankelijk wisselende kan sen. Na een halfuur trok Breskens het spel naar zich toe en zette RLA tegen de muur. Het was aan doelman De Roover en de lat te danken dat de voorsprong werd vastgehouden. Door een fout op het middenveld bij RIA kon Esad Osmanovski profiteren en Robbie van de Wijnckel in de ge legenheid stellen de gelijkmaker aan te tekenen. Sluitpost Vijf minuten in de tweede helft zette Geertjan de Smet de kroon op zijn goede spel. Uit een vrije trap deponeerde hij, met hulp van de wind, de bal achter een graaiende doelman Marco Bolle- man. Breskens had het ant woord klaar, maar vond in Er- win de Roover een bijna niet te kloppen sluitpost. De doelman pareerde schoten van Mario de Fouw en Robbie van de Wijn ckel. Elmar Lauret testte nog maals de lat, terwijl Esad Os manovski een doelpunt na een handsbal van de tegenstander zag afgekeurd. Vijf minuten voor tijd moest de man van de wedstrijd, Erwin de Roover, echter tot drie keer toe capituleren op inzetten van Rob bie van de Wijnckel (twee keer) en Esad Osmanovski. De Roover na afloop: „Die 1-1 was onnodig. We maakten het onszelf moeilijk. Soms zijn er momenten dat die bal gewoon naar voren getrapt moet wor den. Wij hebben geen spelers die de kwaliteit hebben om voet ballend situaties op te lossen. Als je dat weet, moet je anders uitverdedigen." „Voor sommige jongens", denkt de keeper, „ligt de lat misschien wel te hoog. Dat heeft met erva ring te maken. We zitten in een leerproces. Sommigen zijn nog niet leep genoeg. Tegen ploegen als Breskens en volgende week Gastel moet je de punten pak- TDORPE - Het was Rinus >ers weer eens ten voeten uit. 0 Heel Breskens gisteren de larbevochten overwinning RKIA W (2-4) vierde, stond het van de trainer zelfs op in die stemming kon- r1..hij zelfs zijn mogelijke af- jeid aan. P| is er aan de hand? Sommige ers weigeren steevast om de Jachten van de trainer uit te en „Dan houdt het voor mij L,,ze'Ze§ers- Kort daarvoor 11 iu] de spelersgroep van zijn nen °P de hoogte gebracht. 1 verzuchtte: „Er wordt niet |w naar me geluisterd. En on- danks de winst van vandaag ben ik zwaar teleurgesteld. Spe lers en bestuur moeten maar eens rond de tafel gaan zitten en zich afvragen of ze nog wel met mij verder willen. De spelers luisteren niet naar me." Dat gevoel heeft hij al een paar weken. „Als ik na de voorbespre king vraag wat ik heb gezegd, dan antwoorden sommige spe lers dat ze het niet weten. Blijk baar willen ze het gewoon, niet weten. Je ziet ze denken: lui jij maar door, wij vinden het wel best. Ik voel me een roepende in de woestijn. Eigenlijk zou je ru zie moeten maken om ze wakker te schudden. Sommigen praten over vanalles, behalve over voet bal. Buiten het veld hebben ze het hoogste woord, maar op drachten uitvoeren, ho maar. Ik heb dit nog nooit eerder meege maakt. Ik ga mijn gedachten ook maar eens aan de voorzitter kenbaar maken." Verbaasd Voorzitter Jack Kouwijzer; ge confronteerd met de uitspraken van de trainer: „Dit verbaast me zeer. Onze relatie is van dien aard dat wij alles met elkaar doornemen. Ik ben me er niet be wust van dat dit allemaal speelt. Ik kan me voorstellen dat hij teleurgesteld is in de mentaliteit van de groep, maar dit? We moeten nu vooral de rust bewaren en alles op een rij tje zetten. Alleen, als de trainer het niet meer ziet zitten, dan hebben we een probleem. Hij is heel gedreven, misschien wel te gedreven voor de spelers. Wij als bestuur hebben drie jaar ge leden bewust voor een trainer als Rinus Zegers gekozen. Hij past precies in onze visie." Arno Zwegers, de geblesseerde routinier van de ploeg, zegt ook van de mededeling van zijn trai ner op te kijken. „Niet alleen de discipline speelt een rol", ver moedt hij. „Je hebt ook te ma ken met de leeftijd van sommige spelers. Zelf was ik vroeger ook zo. Als je ouder bent, neem je za ken serieuzer op. Sommige spe lers krijgen van alle kanten aan wijzingen en weten daardoor niet meer wat ze moeten doen of naar wie ze moeten luisteren. Rinus Zegers: „Naar mij, dat lijkt me duidelijk. Als ik al ver der zou gaan, dan doe ik het al leen op mijn manier." HEERJANSADAM - De reserves van hoofdklasser Hoek waren zaterdag voor de tweede keer dit seizoen goed voor de volle winst. In de uitwedstrijd tegen Heerjansdam 2 werd het een 1-2-zege. ,.We hebben een voortreffelijke wedstrijd gespeeld", zei trainer Arie Dekker na afloop op getogen. Hairam Collin opende na een halfuur de score en niet veel later schoot de jonge spits nog eens raak. Hoewel Hoek 2 daarna een handvol kansen kreeg om verder weg te lopen, duurde het tot halverwege de tweede helft voor dat Thijs Binnerts de stand naar 0-3 kon tillen. Pas in de slotfase kon Heerjansdam de verdediging van de Zeeuws-Vlamingen voor het eerst verschalken: 1-3. ETTEN-LEUR - De A-junioren van Terneuzen lieten de kans liggen om zich te revancheren voor de hard aangeko men 6-0-nederlaag van vorige week tegen OJC Rosmalen. In Etten-Leur kwam de ploeg van trainer Dennis Sanches tegen het op de voorlaatste plaats staande Internos Al niet verder dan een bloedeloos 0-0-gelijkspel. Timon van der Hooft was met twee vrije trappen nog het dichtst bij een doelpunt, maar verder dwong Terneuzen nauwelijks iets af. TERNEUZEN - De A-junioren van Terneuzense Boys handhaafden zich keurig op de eerste plaats in de hoofd klasse. In Middelburg was de ploeg van trainer Bennie Boerman goed voor een 1-3-zege op Zeelandia Middel burg Al. „De tegenstander was beter, maar wij scoor den", gaf Boerjan toe. De ruststand bleek achteraf ook de eindstand. Door twee treffers van Mohammed Hassan nam Terneuzense Boys na amper twintig minuten spelen al een 0-2-voorsprong. Kort voor de rust kwam Zeelandia nog wel terug tot 1-2, maar vrijwel onmiddellijk daarna volbracht Mohammed Hassan zijn hattrick. Het over wicht van de thuisclub in de tweede helft ten spijt bleef het daarbij: 1-3. HULST - HW'24 was goed voor drie punten. Uit tegen Unitas werd het 1-4. Al te gemakkelijk kwam die overwin ning niet tot stand, omdat TSC over het algemeen het bes te van het spel had en HW vooral op het middenveld af troefde. TSC kwam aanvankelijk ook met 1-0 voor, maar daarna sloeg de ploeg van trainer Honny Claessens onver biddelijk toe. Nog voor de rust brachten Jari Vyane en Evert van den Berg de stand op 1-2. In de slotfase van de tweede helft voerden Tim Mechelink en opnieuw Evert van den Berg de score vervolgens op naar 1-4. HULST - Voor de B-junioren, van HW'24 dreigt een sei zoen zonder enige kleur. De ploeg van trainer Bennie van den Branden leed op eigen veld tegen Internos BI al de vierde opeenvolgende nederlaag (0-7) en staat moederziel alleen onderaan. De C-junioren van Terneuzen moesten opnieuw genoegen nemen met een nederlaag, de derde in vier wedstrijden. Uit tegen Geldrop/AEK Cl werd het 5-1. Alleen Jeffry scoorde tegen. De Vlissinger Abubakar en Jordi Bakker vechten een kopduel uit voor het doel van HW'24. Norbert Baart (links), doelpuntenmaker Kieran O'Shea (op de doellijn) en HW-keeper Jean Pierre de Keyzer volgen de actie van dichtbij. foto Wim Kooyman RIA W moet nog veel leren op een hoger niveau ken. Doe je dat niet, dan krijg je het heel moeilijk." RIA Westdorpe-Breskens 2-4 (1-1). 6. Ludwig van Gremberghe 1-0, 45. Robbie van de Wijnckel 1-1, 50. Geert-Jan de Smet 2-1, 85 Robbie van de Wijnckel 2-2, SS. Esad Osmanovski 2-3, 90 Robbie van de Wijnckel 2-4. Scheidsrech ter: M. Nijsse (Oost-Souburg). Ge le kaarten: Boj Theunisse (RLA Westdorpe) Toeschouwers 225. RIA Westdorpe: Envin de Roover, Arjan de Mei), Vincent Bendijk, Maarten Kolijn (30. Kadir Akme- se), Boj Theunisse, Steven Koster, Dennis van Leeuwen, Wijnand van Waes (65. Nicky de Wolf), RuudAu- denaerd, Geert-Jan de Smet, Ludwig van Gremberghe Breskens: Marco Boonman, John ny de Jaeger, Tom Nieuwélink, Gerben Schram, Michel Cocquit (80. Niels Verduyn), Bjom den Ha mer, Dwight van Hulle, Esad Os manovski. Robbie van de Wijnckel, Angelo Cornelis (46. Ilyas Yavus). door Peter Snelders TERNEUZEN - IJzendijke is in de vijfde klasse van het zon dagvoetbal niet te stoppen. Vijf wedstrijden, vijftien punten. Nu werd Groede met 7-0 versla gen. IJzendijke-Groede 7-0: Op nieuw had topscorer Adri van Hanegem een groot aandeel in deze zege. Vier treffers (waar onder een strafschop in de eerste minuut) nam hij voor zijn rekening. Daarmee bracht hij zijn totaal in vijf competitie wedstrijden op dertien treffers. Bij rust was het al 4-0. Naast Van Hanegem scoorden voor de thuisploeg ook nog Frank van de Vijver en Martijn Rijckaert (2x). Schoondijke-Sluiskil 0-1: Ge zien het spelbeeld was een ge lijkspel niet geheel onverdiend geweest. Het jeugdige Schoon- dijke kreeg eveneens scorings kansen, maar wist daar geen raad mee. Sluiskil vond wel de weg naar het net, al had het daar een strafschop voor nodig. Die werd twee minuten na de pauze benut door Niels Bau- scoorde Rens Gielleit het enige doelpunt. Corn Boys-Vogelwaarde 0-1: Het met blessures tobbende Corn Boys was beter, maar liet de mogelijkheden onbenut. Vo gelwaarde had in de 35e minuut aan een schot van Bjom Ver- meerssen voldoende om de winst veilig te stellen. Het was het eerste tegendoelpunt van Corn Boys in deze competitie. Hoofdplaat-Philippine 2-0: Het jeugdige Philippine verdiende ei genlijk een punt. In de eerste helft was dat team feller dan de thuisploeg en kreeg het ook de betere kansen. Tien minuten na de hervatting ontsnapte Philip pine aan een achterstand toen Erik de Rechter tegen de paal schoot. Cruciaal in dit duel wa ren de drie knappe reddingen die Hoofdplaat-doelman Menno Heyens in één en dezelfde aan val verrichtte. In plaats van op achterstand kwam Hoofdplaat kort daarna op voorsprong, via Erik de Rechter. Het voorberei dend werk was van Martin Scherbeijn. Twee minuten daar na zorgde Erik de Rechter op aangeven van Alf Waatjes voor 2-0. Arno Zwegers, tegen zijn trai ner: „Misschien moet je wel eens doorpakken. Degene die niet luistert er gewoon uithalen. Wie het ook is." Rinus Zegers: „Maar dat is moei lijk met deze groep. Dan houd ik met deze smalle selectie geen ploeg over. Als je bovenaan staat, kun je dat doen. Als ik vandaag de spelers er uitge haald had die zich niet aan de opdracht hielden, dan had ik er zes of zeven moeten wisselen." „Maar het bijltje erbij neer gooien", vindt Arno Zwegers, „is voor alle partijen slecht. Je moet dit als een uitdaging zien. Ik hoop dat het een incident is en dat we er intern wel uit zul len komen." Sluis-Graauw 2-0: De ploegen deden niet voor elkaar onder. Net na rust zorgde Glenn de Ruijsscher met een fraaie lob voor 1-0. Graauw begon daarna te dmkken, maar werd verrast door een counter waaruit Peter Slits tien minuten na het eerste doelpunt 2-0 scoorde. Graauw probeerde nog wel, maar door die tweede treffer was de overtuiging grotendeels verdwe- SDO'63-Biervliet 0-1: Ook in deze wedstrijd was nauwelijks sprake van krachtsverschil. Biervliet was in de eerste helft wel meer in balbezit, maar kreeg slechts één kans. Bij die actie moest Gino van Driessche van de thuisploeg wel de bal van de lijn halen. Na rust wisselende kansen. Een fraai schot van Theo de Schepper werd goed gestopt door SDO'63-doelman Johnny de Bakker. Ook Marco Baart van de thuisploeg was dicht bij een treffer. Vijf minuten voor tijd CLINGE - Sjacco Maas van de biljartvereniging DOS uit Hoek won gisteren het kampioen schap van de afwezigen. Acht man en een reserve stonden op papier voor de titelstrijd derde klasse driebanden van de Zeeuws-Vlaamse biljartbond, die in café De Troubadour ge houden werd. Vijf deelnemers lieten verstek gaan. „Ik biljart al 42 jaar, maar zo veel afzeggingen heb ik nog nooit meegemaakt", verzekerde wedstrijdleider Frank de Rijk van de organiserende vereni ging CBC. Vier deelnemers verschenen za terdagmiddag wel. Sjacco Maas en titelverdediger Ruud van Velzen stonden tegen over elkaar in de finale. Sjakko Maas won met, afgetekende cij fers: 20-15 in 43 beurten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 47