Terneuzen krijgt les in afwerking loek heeft psychiaters nodig Spui verslaat MZVC in spijkerhard duel Punt Vergouwen tegen Kloetinge SSV'65 in slotminuut ten onder Rillandia blijft ver onder de maat Vierde zege op rij FM Sranang In Axtion uit competitie diner Ballegeer moedeloos en machteloos na vierde verlies op rij (2-4) itens houdt nederlaag maandag 4 oktober 2004 zl9 OOSTKAPELLE - De meeste ogen waren zaterdag op Karl Vergouwen gericht. Hoe zou de Oostkapelle-trainer, zo luidde de vraag, omgaan met de wedstrijd tegen Kloe tinge, dat hem vorig jaar ontsloeg. Goed, is het antwoord. Vergouwen hield zijn emoties onder controle en was dank baar voor het punt: 1-1.Tijdens de wedstrijd was Vergou wen vooral nuchter, aandachtig en analyserend bezig. Al was er de uitbarsting van vreugde na de gelijkmaker van Remon van Geersdaele in de 34e minuut (1-1). Emiel Dorst had Kloetinge al na vier minuten op 0-1 gebracht. De gasten kregen de meeste kansen op de zege, maar zelfs een strafschop (Johan de Goederen, 80e minuut) was niet aan de ploeg van trainer Dolf Roks besteed. Doelman Jac- co Nelen stopte de inzet. GOES - „Zo slap zijn we dit seizoen nog niet geweest. We zaten eigenlijk geen moment in de wedstrijd", was het oordeel van SSV'65-trainer Cees Houtepen na afloop van het verloren duel met GJS, 2-3. Na tien minuten stond SSV op 2-0 door twee goals van Christiaan Boon. Binnen één minuut na de tweede treffer stond GJS op 2-1 door een goal van Peter van der Heijden en nog voor rust scoor de Ruud Bos uit een strafschop (na hands van Yun Baart) de gelijkmaker voor GJS. In de saaie tweede helft waren er over en weer nauwelijks kansen en de teams leken af te stevenen op een gelijkspel. In de 90e minuut maakte Bos echter de winnende treffer voor GJS. RILLAND - Rillandia is hevig van slag. De Bevelandse formatie verloor van Oranje Wit (0-4) en staat nu laatste in de eerste klasse C. „Te veel spelers spelen onder hun kunnen", stelde trainer Wim van Nijnatten vast. Rillan dia begon furieus aan de wedstrijd, creëerde kansen, maar kwam niet tot scoren. Zo schoot Michel Smits op de paal en schoot Peter Kepers een keer rakelings naast. Na rust kwam Oranje Wit op 0-1. John Brussé mocht in de 60e minuut in buitenspelpositie doorgaan en schoot diago naal raak. Rillandia was aangeslagen. Stefan Jonkman be sliste in de 70e minuut de wedstrijd via een prachtig af standsschot. In de slotfase liep Oranje Wit nog uit naar 4-0 via John Brussé (87e minuut) en Inan Bozkir (90e). „Er is nog geen paniek", aldus Van Nijnattten, „we heb ben alleen snel een zege nodig. SINT-MICHIELSGESTEL - De futsallers van FM Sra nang klopten in Sint-Michielsgestel titelkandidaat ZV'88 met 8-5, de vierde zege op rij. Zonder Ramon Dahoe, Jor- rit Schuurman en doelman Ron de Bakker (goed vervan gen door Antoine Bal) nam Sranang via Quang Tran (1-0 en 3-0) en Stefan Scholten (2-0) een ruime voorsprong. ZV'88 kwam terug tot 3-2, maar Jasper Huijsman zorgde voor een veiliger marge, 4-2. Voor rust maakte de ploeg uit Sint-Michielsgestel nog de aansluitingstreffer. Bra bantse illusies op een gelijkmaker werden in de tweede helft snel de kop ingedrukt door doelpunten van opnieuw Huijsman (5-3) en Barry van der Hooft (6-3). De volgende drie goals kwamen op naam van ZV'88, zij het dat er één keer in eigen doel werd geschoten (7-5). Gaffin de Meza bepaalde de eindstand op 8-5. door Wim Broekhoven GOES - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal kwam van de leiders alleen Seroosker- ke niet tot de volle winst. De der by tegen Veere eindigde in 2-2. De overige koplopers wonnen simpel. Duiveland rolde ZSC op met 8-1, SKNWK was met 7-1 veel te sterk voor 's-Heer Arendskerke. GPC Vlissingen won met 5-0 van Yerseke en FC Dauwendaele versloeg WHS met 3-1. In 3B kwam Tholense Boys na de 1-0-zege op Kogel vangers alleen aan de leiding. GPC-Yerseke 5-0: Binnen een minuut zorgde Regilio Pinas al voor 1-0. Het duurde echter tot de tweede helft voordat GPC verder afstand nam. Pinas maak te er in de 50e minuut met een fraai afstandsschot 2-0 van en halverwege werd het in vijf mi nuten tijd 5-0 door doelpunten van Erik de Ruiter, opnieuw Re gilio Pinas en Marco Schroe- vers. FC Dauwendaele-WTIS 3-1: Hal verwege de eerste helft strafte Edwin Moerland een misver stand in de Dauwendaele-verde- diging af. Vijf minuten later deed Jeroen van de Schelde aan de overkant hetzelfde: 1-1. Vlak voor rust leverde een mislukt schot van Jorrit Schuurman de geflatteerde 2-1 op. In de twee de helft kregen beide teams meer dan voldoende kansen op doelpunten. Alleen Dennis Dob- belaer van de thuisclub kon er eentje benutten. Spui-MZVC 2-1: In een spijker hard duel opende Erik Loof na tien minuten de score voor de thuisploeg. MZVC was daarna sterker, maar echte kansen lever de dat niet op. Twintig minuten na rust zorgde Martin Kalis vaart met een schot van dertig meter voor 2-0. De 3-0 kwam er niet, omdat Erik Loof zijn straf schop miste. In een rommelige slotfase zorgde Rink Basie nog voor 2-1. Veere-Serooskerke 2-2: Joachim Cornelisse liet na vier minuten de 1-0 aantekenen en Ronnie Louwerse zorgde na een kwar tier voor 2-0. Serooskerke nam daarna het initiatief over. René Cevaal maakte er na een half uur 2-1 van. Acht minuten na de pauze kopte Renco Franke een corner van Nigel Holmes binnen voor de gelijkmaker, maar ver der kwam Serooskerke zelfs te gen tien man (Gerritsen werd nog weggezonden) niet. 's-Heer Arendskerke - SKNWK 1-7: Bij rust stond het al 0-3 door treffers van Leon de Brui ne en tweemaal Christian van Vossen. Na rust scoorde Van Vossen opnieuw waarna Frank Davidse namens de thuisploeg wat terugdeed. Via doelpunten van Maarten Padmos en twee van Jacky de Bruine liep SKNWK verder uit. Duiveland - ZSC'62 8-1: Ronald Zwager, Dennie le Comte, Barry Steenpoorte (2x) en Wilmar van de Sande scoorden voor rust de Oosterlandse treffers. Martin Kiesenberg zorgde tussendoor voor de 4-1. In de laatste twaalf minuten gaf Duiveland nog even gas en dat leidde tot nog drie goals. Kasimier Snoek (ei gen doelpunt), Edo van Beek en Lex Zwang scoorden. Tholense Boys-Kogelvangers 1-0: Reinier de Groen tekende na twintig minuten met een fraai schot voor de 1-0. De bete re thuisploeg kwam daarna ver dedigend nooit in de problemen, maar omdat men ook zelf verder geen echte kansen wist te creë ren bleef het wel spannend. TERNEUZEN - De futsallers van In Axtion hebben zich terug getrokken uit de eerste klasse. De beslissing viel, nadat aan voerder Paul Tjan-Asem vrijdag geen volledige ploeg op de been kon brengen voor het duel met ZVO/Goodbookers uit Ooster hout. Tjan-Asem: ,,We hebben de be schikking over zestien man, maar vrijdag waren er drie spe lers en één keeper. Omdat we ze ker nog vier keer op vrijdag moe ten spelen (wanneer veel veldspelers uit de selectie moe ten trainen), hebben we beslo ten te stoppen. Ik heb geen zin om elke keer boetes te betalen." Voor het niet op komen dagen voor het duel met ZVO krijgt In Axtion, dat vorig jaar promo veerde naar de eerste klasse, een boete van 120 euro. Bovendien is In Axtion, doordat het besloot zich terug te trekken, het in schrijfgeld van honderden eu ro's kwijt. door Barry van der Hooft rtrouwen •Terneuzense Boys speel- trdag tegen Kapelle een iet twee gezichten. De eer- Ift was voor de Boys, de (voor Kapelle. De Terneu- formatie verloor echter 1. waardoor Kapelle aan ding kwam in de tweede E. nden herstelde zich van derlagen. In eigen huis oad'67 onder de voet ge l-O De Meeuwen ver- k tegen hekkensluiter fetwee kostbare punten: f-Temeuzense Boys 2-1: zense Boys had in de eer- Inteer balbezit, was zorg- in de passing en won ;eder duel. Dat leidde I einde van de eerste helft terechte voorsprong via Jan van Opdorp en de on- I status van Terneuzen- l5«kop geen enkele ma- fsaar te komen, wam niettemin herbo- kleedkamer Binnen riier kantelde de wed- adoelpunten van Hans en de van Yerseke af- Is Koen Sinke stond de fc? ineens op een voor die in het laatste half leer in gevaar kwam Bovs-trainer Henk •Hat de tweede helft der beeld gaf is voor mij !e verklaren. Ik denk kijkspel terecht was ge baar met onze ploeg ■et goed, daar ben ik ze- We zijn en blijven een Maat." niden-Noad'67 7-0: De H begon overdonde- een half uur was het "^treffers van Bart van "dt (3j| Leon van Bel- ®Conpf van Belzen. Pas Buten voor tijd maakte Moerdijk 6-0 en Leon zen (O) 7-0. lw-De Meeuwen 2-2: rckwam halverwege de. "J °P voorsprong door Via twee treffers van tthijsse in de 48e en de fut bogen de bezoekers hndom in een dikver- voorsprong. De winst "A®- Zeker toen een voortijd de thuisploeg weede gele kaart voor Stelt met tien man s«an, maar in blessure- het via Gert Jan Du- 8°overwacht 2-2. EINDHOVEN - Als je in de eer ste helft een kans of acht hebt gehad, maar niet hebt gescoord en je hebt de tegenstander on der controle, dan ga je met een tevreden gevoel de ki ;edkamer in. „Want dat doelpmt móet een keer vallen", gaf vrdian Le- kaj zijn spelers mee. Het viel inderdaad, toen Mike But na 76 minuten eindelijk doelman Jeffrey Kleine Deters passeerde. Het enige probleem was echter, dat DBS daarvoor al vier keer had gescoord en op weg was naar een ruime over winning: 4-1. Wie tijdens de rust van het duel tussen DBS en Terneuzen die eindstand had voorspeld, was waarschijnlijk voor gek verklaard. De thuisploeg miste namelijk zes spelers en had in de eerste 45 minuten met kunst- en vliegwerk de nul op het bord gehouden. In aanval lend opzicht waren de Eindho- venaren ook machteloos, getui ge de twee schoten die Temeu- zen-doelman Kim Gommers in het eerste bedrijf moest verwer ken. „Ik dacht in de rust echt dat dit een walk-over zou wor den", bekende Ardian Lekaj na afloop. „We speelden heel mooi voetbal en kregen daarbij ook nog eens acht goede scorings kansen. Als we gegroepeerd zouden blijven spelen, móest dat doelpunt wel vallen. Maar na de rust hebben we gewoon een les in afwerking gehad. Zo simpel is het." Die gratis cursus in de Eindho- vense volkswijk Strijp begon na 57 minuten, toen Serginho Zwennicker net over de mid denlijn wegdraaide van Danny ter Steege. De snelle aanvaller begon vervolgens aan een solo, die hem langs vier Terneuzena- ren leidde. Kim Gommers was vervolgens kansloos op de schuiver van Zwennicker: 1-0. Zes minuten later werd de ver dediging van Terneuzen ver rast door een steekpass op de eenzame spits Carlo Teurlinx. Volgens assistent-scheidsrech ter Cor Bakker van Terneuzen was het buitenspel, maar scheidsrechter Mulder liet toch doorspelen. Teurlinx klaarde de klus bekwaam: 2-0. Op dat moment was Terneuzen de kluts al een tijdje kwijt. Le i-Voor de kleedkamers loek wierp de man met de 'een sponsor) zich op om te bezweren. „Wat wij [hebben", betoogde hij i scherpe ondertoon, „dat andere trainer, maar elf Iters, want dit elftal is fflet was maar om aan te dai de trainer (Johan Bal- jniet alle schuld moet krij- jor het beschamende, dik- ade verlies voor eigen pu- tgen Bennekom (2-4). aar de sfeer ziek, dit jaar lal ziek. Komt er ooit eens een jaar dat er in zorgeloos wordt gevoet- at de trainer niet op de toel zit en de achterban or onrust zorgt? fce;l hing zaterdag alweer ad boven het Hoekse ark. maar naar buiten de rijen nog wel geslo- De trainer staat niet ter de", verzekerde Kees de de voorzitter, die door bezigheden de afstraf- n zaterdag met kon bij- Het elftal, zo wordt door inische beleidsmakers be- heeft in potentie veel at En er is vooralsnog sdenom in te grijpen. De estatie van zaterdag ede start van de competi- ennog somberder dan hij jeslagen Ballegeer maakte een aangeslagen indruk na 1 zich voor zijn ogen had eeld En over zijn toe deed hij na de wedstrijd geheimzinnig. „Wij trai- ven in een jungle", zei hij hmooie beeldspraak. „Ik u nog aan een takje, maar ing dat nog duurt? Je jsoms door anderen ge- jen om los te laten." na zo'n dag als zaterdag, bs misgaat. Het scorebord telfs nog mild voor de lub, want net na de rust, mnekom naar 0-3 was uit- i, dreigde een nog groter debacle. Daar werd Hoek voor gespaard, omdat het zelf diep in de tweede helft twee keer kon scoren en Bennekom de tegen stander verder geen pijn meer wilde doen. Het was al schrijnend genoeg om te zien dat Hoek bij vlagen fi naal onder de voet werd gelo pen. „We hebben een verdedi ging als een zeef", ontleedde Bal- legeer zijn elftal met een vernie tigend oordeel. Vooral het cen trale deel, met Gunter de Meyer en Djamel Buyse, stond dikwijls voor schut tegen de snelle aan vallers van Bennekom, die onbe kommerd door de Hoekse verde diging mochten snijden. Het verschil in klasse, beleving en inzet sloeg heel de wedstrijd door naar de kant van Benne kom. Het tempo van de aanval len lag veel hoger, de combina ties liepen vloeiend en in duels was Hoek op alle delen van het veld de mindere van de tegen stander. Kwelling Bovendien kon Bennekom be schikken over een speler die dat ook in doelpunten kon uitdruk ken. De 30-jarige aanvaller Den nis van Meegdenburg, groot ge worden in het shirt van Benne kom, was met zijn sprintsnel heid een voortdurende kwelling voor zijn bewakers. Met twee goals, twee schoten op de lat en een (gemiste) strafschop was de spits met afstand de beste man op het veld. „Het was", zei hij na afloop zelf, „ook wel heel makkelijk voetballen tegen een ploeg met zo'n trage verdedi ging." „En tegen een elftal zonder ver trouwen", analyseerde Benne- kom-trainer Hans Westerduin de tegenstander. „Ze spelen vrij wel alleen vanaf de eigen helft, met vier verdedigers, vijf mid denvelders en één diepe spits. Dat was voor ons vandaag wel heel simpel te bespelen." Voor Ballegeer gold op voor hand tenminste één acceptabel excuus: hij miste met Charly Okonedo en Pieter de Munnik twee spelers die het elftal verde digend nog enigszins op de been Michel van der Sommen (rechts) was een van de aanvallers die de verdediging van Hoek deed wankelen. Ramazan Yuruk zet een sliding in, Djamel Buyse volgt de actie op de voet. Trainer Johan Ballegeer (rechts, op de bank) kijkt gespannen toe. foto Peter Nicolai kunnen houden. Al moet gezegd dat Hoek ook met die twee ver dedigers de laatste weken met veel goals om de oren werd ge slagen. Ballegeer: „We kunnen maar moeilijk meer aanvoeren dat we alles tegen hebben. Vier wedstrijden verloren met veer tien goals tegen, dan kun je niet meer over pech spreken. Het is heel slecht, zoals we nu al we ken spelen. De Belg, die in de drie volgende wedstrijden door een schorsing niet mag coachen, zocht tever geefs naar verklaringen Voor het falen. „IkdracTvoor de competi tie de indruk dat we een enorm sterke verdediging hadden. Dat is nu ook niet meer vol te hou den. En wat is er mis? Ik vraag veel van mijn spelers, maar als ze dat op het veld niet uitvoe ren, dan sta ik machteloos." Het mag ook gezegd: de zwakte lag zaterdag niet alleen achter in. In het elftal zat totaal geen balans. Hoek mocht dan (vol gens de Bennekom-visie) met vijf middenvelders spelen: de vleugels Nejim Melki en Bart Poppe waren zelden op een ver dedigende actie te betrappen. Slachtbank Het leidde er allemaal toe dat Hoek kansloos naar de slacht bank werd geleid. Dennis van Meegdenburg scoorde uit een viertal kansen voor de rust één keer (41e minuut, uit een hoek schop van Ruud Oom en), schoot twee keer van grote afstand op de lat en miste de strafschop die voor een onschuldige handsbal van David Destorme werd gege ven. Drie kansen in de eerste vier mi nuten na de rust deden Hoek de das om. Dennis van Meegden burg zorgde zelf voor de 0-2, na dat hij Djamel Buyse in een sprintduel ver achter zich had gelaten. Michel van der Som men omzeilde even later de bui- tenspelval en schoot via de han den van Hoek-keeper Van der Vloet de 0-3 binnen. Die marge was ruim voldoende om de wedstrijd te beslissen. Met een frommelgoal scoorde Christoph Dewispelaere nog wel tegen, na een combinatie tussen Steven de Croock en Bart Poppe. Arno Splinter zorgde vanaf de strafschopstip (Jeroen van de Broeke, die sterk inviel, maakte hands) twee minuten voor tijd voor 1-4 en David Destorme maakte de stand net voor tijd nog iets draaglijker: 2-4. Hoek-Bennekom 2-4 (0-1). 41. Den nis van Meegdenburg 0-1, 48. Den nis van Meegdenburg 0-2, 49. Mi chel van der Sommen 0-3, 73. Chri stoph Dewispelaere 1-3, 88. Arno Splinter 1-4, 89. David Destorme 2-4. Scheidsrechter: T. Oussoren (Amersfoort). Gele kaart: David David Destorme (Hoek). Aantal toeschouwers: 800. Hoek: Filip van der Vloet; Stijn Porteman, Gunter de Meyer, Dja mel Buyse (67. Thomas Ragut), Ra mazan Yuruk; Bart Poppe, Wesley de Smet (80. Jeroen van de Broe ke), David Destorme, Nejim Melki; Christoph Dewispelaere, Sam Yse- baert (65. Steven de Croock). Daryl Rawidjan rukt met de bal aan de voet op naar het doel van DBS. foto Bert Jansen kaj: „We kwamen in de tweede helft niet meer aan voetballen toe, omdat het gat op het mid denveld veel te groot was. We hadden eigenlijk alleen nog maar een verdediging en een voorhoede. En juist het midden veld mag je niet uit handen ge ven. Als je daar heerst, kom je meestal als winnaar uit de strijd." Dat was voor de derde opeen volgende wedstrijd niet het ge val, omdat DBS een uiterst ef fectieve ploeg bleek. Uitblin ker Wesley Visser schoot eerst nog over, maar even later was de nummer tien wel de aange ver bij de derde goal van DBS. Visser behield in het straf schopgebied het overzicht, waarna Yeher Kaya raak schoot. Eén minuut later zorg de invaller Robbie Zwennicker na een dieptepass (weer buiten spel volgens Bakker) voor de vierde treffer. Hoop Aanvoerder Mike But zette vijf minuten later goed door en zorgde met een droog schot, tus sen de benen van de doelman door, voor 4-1. Het gaf de be zoekers nog een klein beetje hoop, die in het resterende kwartier echter ij del bleek. Ondanks de derde nederlaag op rij, maakte Ardian Lekaj zich nog geen zorgen. „Nog maals, in de eerste helft heb ben we heel goed voetbal ge speeld en op een voetballende manier heel veel kansen ge creëerd. Het is slechts een kwes tie van tijd, dat we die kansen ook weer daadwerkelijk gaan benutten. Daar ben ik van over tuigd." DBS-Terneuzen 4-1 (0-0). 57. Ser ginho Zwennicker 1-0, 63. Carlo Teurlinx 2-0, 70. Yeher Kara 3-0, 71. Robbie Zwennicker 4-0, 76. Mike But 4-1. Scheidsrechter: J.H.A. Mulder (Eindhoven). Gele kaart: Gennaro Karwaimiala (DBS), Chinedu Chukwugbo en Mamadouba Gueye (beiden Ter neuzen). Aantal toeschouwers: 100. Terneuzen: Kim Gommers; Rem- co van Leeuwen, Denny Ter Stee- ge, Erik-Jan Naudts, Roel Alberti (13. Mamadouba Gueye); Jan Bos man, Mike But, Tim Faassen; Marco Faassen, Chinedu Chuk wugbo (83 Jamo Waebeke) en Da ryl Rawidjan (71. Jorden Takedin- ne).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 45