Hoge huur nekt filmhuis Zierikzee Verjaardagspartijtje met dieren Housemerk Party Tevreden geluiden bij banenmarkt in Terneuzen 13 Theater doet dringend beroep op gemeente Stichting trots Sidamwagen )ennis Kleijn naar finale ongfestival Ambassadeurs van Marokkanen Kom naar de Albert Heijn Deze week van maandag t/m woensdag één GRATIS pak Perla mild koffie 250 gram bij aankoop van 25,- Euro boodschappen! Albert Heijn Woning uitgebrand in Oostburg Dijkers beste bierproever Drugs- en wapenvangst in Axel DECORATIES HERFST en SINT m intra zeeuwse almanak Min 0,75 Bactie: 0113-315649 predactie@pzc.nl LtbBS 314460 AA Goes Kertentie-exploitatie: Midden-Zeeland: 0113-315520; 0114-372770; 020-4562500. 4 oktober 2004 Zeeuwse podia zien budget slinken editie Zeeuws-Vlaanderen jnnr Marcel Modde HERIKZEE - Het Filmtheater fierikzee (Fizi) wordt met slui- L bedreigd. De organisatie K aan tegen de hoge huur- Mjsvoor het pand aan de Korte Leistraat. Het gat in de begro- ing werd vooralsnog opgevan door de gemeente Sct.ou- maar die over- loop dit jaar af. heeft voor volgend jaar bij e gemeente een subsidiever- neergelegd van zestiendui- euro, bijna het viervoudige jan het bedrag waarvoor het Smtheater momenteel op de lat Lat. Dat geld is alleen al nodig b de huur te betalen van de Urmalige dansschool Janvier, fcenhonderd euro per taaand. De filmvertoningen en BNEUZEN - De Stichting irenambulance Zeeuws- landeren heeft zaterdag een dierenambulance in ge lik genomen. at is de eerste van dit soort in derland', meldt de stichting its in het persbericht. De am- ance wordt de Sidamwagen noemd. Sidarn staat dan voor iel Inzetbaar Dierenambulan- andersoortige activiteiten die Fi zi organiseert, kunnen net aan worden betaald uit de inkom sten uit kaartverkoop en dona ties, aldus voorzitter D. van der Wekken. Sinds juli dit jaar betaalt de ge meente al de huur voor het film theater. Dat heeft te maken met de huurgarantie die is bedongen in het contract tussen de eige naar van het pand en Fizi. Die overeenkomst eindigt formeel per 1 november, maar wordt voorlopig met twee maanden op gerekt. De stichting weet zich verze kerd van de steun van wethou der W. Renden (welzijn en cul tuur). Hij komt deze maand met een apart dekkingsvoorstel om de toekomst van het filmtheater ook voor 2005 zeker te stellen. Renden realiseert zich evenwel dat het lastig zal zijn de raad in deze periode van bezuinigingen (de welzijnspot is stevig op slot gedraaid) over te halen extra geld vrij te maken voor Fizi. Mondragon Hij put hoop uit het feit dat de raad bij een eerdere gelegenheid heeft aangegeven het belangrijk te vinden dat het filmtheater voor Zierikzee behouden blijft. „Bovendien zit er nu een nieuw bestuur, dat met extra activitei ten meer uit het Fizi probeert te maken." Wat in het eerdere raadsbesluit sterk meespeelde, is de intentie de filmzaal uiteindelijk onder te brengen in een nieuw te bouwen theater Mondragon. Daarnaast heeft de gemeente de eigenaar van het pand gevraagd de huur prijs te verlagen, aldus de wet houder, omdat deze 'gezien de staat waarin het gebouw ver keert' niet reëel is. Op die vraag is nog geen reactie gekomen. De gemeente heeft overwogen de oude dansschool zelf aan te kopen via het eigen ontwikke lingsbedrijf. Daarvan is volgens de wethouder afgezien omdat de rente van die aankoopsom dan alsnog op de welzijnsbegroting zou drukken. Wat tevens meespeelt, is dat het pand te boek staat als Rijksmo nument. Dat belemmert een late re doorverkoop aan een project ontwikkelaar, die daar huizen voor in de plaats zou kunnen te rugzetten. „Er is een mogelijk heid om van die monumentensta tus af te komen, gezien de bouw kundige staat. Maar dit soort za ken bij elkaar maakt deze optie dermate onzeker, waarop we hebben besloten om dat dan maar beter niet te doen." Stichtingsvoorzitter Van der Wekken blijft optimistisch over een goede afloop, maar reali seert zich dat de toekomst voor Fizi uiterst onzeker is gewor den. „We draaien geen kaskra kers, dus het publiek staat hier niet rijendik voor de deur. Daar in ligt ook niet onze doelstel ling. We proberen wél met een aantal aanverwante activitei ten, zoals zondag de eerste Beeldspraak met burgemeester Asselbergs, extra mensen naar Fizi te krijgen, maar daarmee halen we het grote geld ook niet binnen. De gemeente en sponso ren zijn voor ons gewoon heel be langrijk, willen we het redden." Komt er geen extra subsidie, dan ziet Van der Wekken het somber in. „Dit jaar zingen we wel uit, maar voor wat betreft 2005 zijn we sterk afhankelijk van de be sluit vonning over het dekkings voorstel waarmee de wethouder komt. En of ik daar hoop in zie? Voor zover een strohalm be doeld is om je aan vast te klam pen...." it voertuig is voorzien van ee boten, werklampen, een ge- rator en nog meer materiaal niet standaard in een regu dierenambulance aanwezig ilIDDELBURG - Middelburger Jennis Kleijn mag het COC Mid- len-Zeeland vertegenwoordi- jcn tijdens het Nationale COC Songfestival, dat op 6 november rordt gehouden in Utrecht. Hij zaterdag beslag op de tweede plek tijdens de voorron devan het homo-songfestival. De voorronde werd, evenals vo- ig jaar, gewonnen door Peter lewders uit Goes. Reinders ronmet het nummer 'Er is iets', eschreven door de Belg Philip lannaerts. Doordat Reinders al Voor Bergen op Zoom in de na- ïonale finale zingt, is ervoor ge- iozen de nummer twee van de fi- iale,Dennis Kleijn. af te vaardi- ;en naar Utrecht. Kleijn zong aterdag het nummer 'Ik wil ou geschreven door Milly Son- lemans. maar zal in Utrecht 'Er siets' ten gehore brengen. Vong jaar wist Reinders ook al le voorronde van het COC Mid- len-Zeeland te winnen. Omdat uj al in Limburg had gewonnen amen met een ander, moest het -0C Midden-Zeeland ook toen le nummer twee afvaardigen. fPeter heeft gewoon hele goede lümmers en een goede stem", vertelde Jurry Joosse van het -0C Midden-Zeeland na afloop van de voorronde. „Hij zingt •ok gewoon veel vaker. Het lummer van Dennis is wel oké, inaarzijn stem is wat minder." De Westerscheldeshow toonde zo'n vijfhonderd kleindieren, waaronder konijnen, kippen en fretten op twee locaties in Terneuzen. foto Wim Kooyman ten vormde het middelpunt van de dag. Daaromheen waren in de grote hal zo'n twintig organi saties aanwezig, die de bezoe kers voorzagen van demonstra ties en een schat aan informatie over hun favoriete dieren. Jong en oud vergaapten zich aan de diversiteit aan beesten door Gino Van den Broecke TERNEUZEN - Kleindieren ver eniging Terneuzen viert dit jaar het 75-jarig bestaan. Dit werd zaterdag gevierd met een grote dierenmanifestatie en kleindier- show in de Brouwzaele en op het terrein van het Philipscom- plex in Terneuzen. Daar kwa men tussen 10.00 en 17.00 uur zo'n 2500 belangstellenden een kijkje nemen. De Westerscheldeshow, een door Lucas Boot kleindiershow met zo'n 500 kip pen, konijnen, cavia's en duiven in alle soorten, kleuren en ma- die door de fokkers naar Terneu zen waren meegebracht. Vooral de konijnen, katten en fretten vielen bij de kleinere dierenlief hebbers in de smaak. De Fret- ten-Ark uit België was aanwe zig in de hal met een frettenrace- baan. Daarnaast had valkenier Marina van Es-Bliek buiten de hal een aantal roofvogels op stok zitten die met veel belang stelling werden bekeken. Naast een sledehondendemon stratie gaf paardentrainster Inge Teblick diverse demonstraties van clickertraining bij paarden. Daarbij ging het om het positie- te belonen en het nega tieve te negeren. In de hal waren ook zo'n dertig Eikenburgers aanwezig. Deze kippensoort was enige jaren geleden nagenoeg uit gestorven, maar door dierenarts J. de Vos doorgefokt. Inmiddels zijn er in vele landen ter wereld Eikenburgers uitgezet en is het ras weer springlevend. (Advertentie) (Alleen geldig bij AH Zuidpolder in Terneuzen) cd GOES - Misschien dat er een nieuwe Ali Elkhattabi (AZ) of andere Marokkaanse prof-voet baller uit het jeugdige zaalvoet balteam van Miloud Azzagari (47) naar voren komt. Daar is het de initiatiefnemer echter in eerste instantie niet om te doen. Hij wil de jongeren uit Goes-Noord, met name de Ma rokkaanse, op een sportieve ma nier van de straat houden. Er bestaan volgens Azzagari al genoeg vooroordelen over jon ge Marokkanen en op deze manier wil hij laten zien dat het ook anders kan. Azzagari; „Ik vind het heel erg dat er een negatief beeld is van de Marok kaanse jeugd. Maar één rotte ap pel, verpest blijkbaar de hele kist." Hij is van plan te laten zien dat dat andersom ook geldt. Giste ren speelde het team in Sport- punt Zeeland een eerste wed strijd tegen het Cl-team van RCS uit Oost-Souburg. Ze won nen met 8-7. „Het was erg gezel lig en dat vond de tegenstander ook. We hebben ze als dank op een drankje getrakteerd," ver telt Azzagari. De Marokkaanse voetballers met links trainer Miloud Azzagari. OOSTBURG - Bij een felle brand in een woonhuis aan de Brouwerijstraat in Oostburg is het huis afgebrand. Er vie len geen gewonden en de buren hadden enkel lichte water schade. De brandweer rukte in de nacht van zaterdag op zondag uit roond kwart over twee. Eenmaal ter plaatse besloot men, gezien de omvang van de brand, een brandweerwagen extra op te roepen. In to taal werden drie brandweerwagens en een hoogwerker in gezet. Omdat aanvankelijk niet duidelijk was of zich nog iemand bevond in de brandende woning, werd ook een ambulance opgeroepen. „Maar toen we de bovenwoning doorzochten bleek het huis leeg te zijn," aldus Fred Moens, de officier van dienst van de Regionale Brand weer. Om zes uur gisterochtend werd het sein 'brand meester' gegeven. Over de oorzaak is nog niets bekend. De technische re cherche is gisterochtend begonnen met een onderzoek. MIDDELBURG - Jasper Dijkers vertegenwoordigt Zee land tijdens het nationale kampioenschap bierproeven op 23 november in Berkel-Enschot. Dijkers was gisteren tij dens het open Zeeuwse kampioenschap in tapperij De Mug in Middelburg de beste van negentien deelnemers. Uit een totaal van veertig bieren koos een jury er tien die de kandidaten werden voorgezet. Van die tien bieren wist Dijkers de meeste te herkennen en bij naam te noemen. Eenzelfde voorronde werd giste ren in de overige Nederlandse provincies gehouden, zodat het deelnemersveld voor de finale in Berkel-Enschot nu vaststaat. Axel - Vijf verdachten zijn zaterdag aangehouden bij huiszoekingen in Axel. Er werden harddrugs en een wa pen in de huizen gevonden. In een pand aan de Noordstraat werden rond drie uur twee mannen aangehouden op verdenking van het in be zit hebben van harddrugs. Een 19-jarige man uit de ge meente Terneuzen was bij zijn aanhouding in bezit van harddrugs. In het pand zelf werd ook nog hoeveelheid aangetroffen. Een 23-jarige man uit Culemborg, is even eens aangehouden op verdenking van bezit van hard drugs. Beiden zitten nog vast. In een pand aan de Bernhardstraat in Axel, heeft de poli tie bij een huiszoeking ruim 700 xtc-pillen aangetroffen. Een 26-jarige vrouw uit Axel en twee mannen, een Hage naar van 20 jaar en een 26-jarige man uit Sas van Gent, werden rond twee uur opgepakt. In het pand is ook een wapen aangetroffen en in beslag genomen. De Hagenaar en de vrouw zijn na verhoor weer in vrijheid gesteld, ;de andere man zit nog steeds vast. door Gino Van den Broecke TERNEUZEN - Het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) hield afgelopen zaterdag voor de tweede keer de landelijke ba- nendag. Ook in Terneuzen kwa men rond de duizend werkzoe kenden en andere belangstellen den in het pand aan de Rozen gracht een kijkje nemen. Het aantal bezoekers lag daar mee iets lager dan bij de eerste markt vorig jaar. „Het gaat ons echter niet om kwantiteit, maar om de kwaliteit van werkzoeken den die binnenkomen. Daarover zijn we zeker niet ontevreden en over de bedrijven die er zijn van daag ook niet", aldus R. de Back van het CWI. De markt die werd geopend door de Hulsterse burgemeester J.F. Mulder duurde van 10.00 tot 15.00 uur. Gedurende deze tijd konden de werkzoekenden informeren naar diverse vacatu res, eventuele bij- of omscholing en kon men terecht voor ver schillende workshops zoals reïn tegratie en het starten van een eigen bedrijf. Proeftijd Het UWV (Uitvoeringsinstituut Werknemersverzekeringen) zou aanvankelijk ook het proef tijdaanbod presenteren. Dat houdt in, dat werkgevers ie mand die langer dan zes maan den werkloos is vier maanden in dienst zouden kunnen nemen zonder kosten. De arbeids kracht zou dan tijdelijk door de overheid worden gesubsidieerd. „Helaas moest dit worden afge blazen. Het UWV had een e-mail gekregen, dat er geen wettelijke basis bestaat voor dit initiatief en dat het voorlopig van de baan is. Erg jammer en ik zie het als een gemiste kans voor zowel de werkloze als de zoekende werkgevers", aldus De Back. Het CWI zelf gaf in Terneuzen een workshop solliciteren. Solli citanten konden hun brieven door deskundigen laten controle ren en tips vergaren aangaande het solliciteren op zich. „Die workshop zat constant vol, dus dat is zeker een goed initiatief." In Terneuzen waren een twintig tal regionale bedrijven aanwe zig die zichzelf en hun vacatu res presenteerden waaronder DOW, Cerestar, Neckermann en Outokumpu. Ook het ROC, de marechaussee en vele uitzendbu reaus waren met stands bij het CWI aanwezig. (Advertentie) Kloovtcrwag 2 Kap«l« 0113-344151 foto Dirk-Jan Gjeltema De voetballers van Azzagari roep op de ouders van zijn spe- geïmporteerd. Azzagari traint zijn niet ouder dan dertien jaar. Iers. Ondanks het geldgebrek de jongens zelf en wil vaker zaal- Het team heeft nog geen spon- heeft het team wel een eigen te- wedstrijden tegen voetbalclubs sor en daarom doet hij een be- nue, dat speciaal uit Marokko is gaan spelen. Omdat ze wat al te vaak aan haar klasgenoten moest vra gen wat de leraar op het bord schreef, nam de dertienjarige Middelburgse scholiere een kloek besluit. „Ik moet een bril!" Na een bezoekje aan de opti cien belde ze haar vader. „Ik heb min 75." „Bedoel je soms min 0,75?" „Oh, ja dat was het. Min nul komma vijfenzeventig. De volgende dag kon ze het brilletje, passend bij de haar kleur-van-de-week, ophalen. Ze zette de bril op haar neus je. „Jeeeee, ik zie het echt veeeel beter. Vooral als je naar een boom kijkt. Tussen de blaad jes. Dan zie ik niks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 41