Rode loper uit voor Duiveland Maximale score voor Bruse Boys PZC Zevenklapper sterk SKNWK 321 ISC'62 blijkt een gewillig slachtoffer in Oosterland: 8-1 lerste winst 'oor WIK'57 Kim van Veen stopt bij ZSC'62 Zierikzee Al na rust ten onder Joziasse trefzeker voor HSD Uitduels lastig voor Zonnemaire Koplopers foutloos maandag 4 oktober 2004 BSTERLAND - Het leek wel fcof ZSC'62 zaterdagmiddag in in van de spelersauto's de rode ,per mee naar Oosterland had tomen. Op het Oostersport- irk aangekomen werd die ver- llgens uitgerold voor de thuis- loeg, die er dankbaar gebruik inmaakte. tand liet ZSC'62 vooral in tste halfuur voor rust alle [en van het veld zien. De uit- lelijke 8-1-overwinning voor veland was dan ook niet y dan logisch. 'ZSC houdt huis', 'ZSC laat zich naar jdachtbank leiden' en 'coüec- re off-day voor ZSC'. Uit ingen die allemaal sloe- r het optreden van de Scha- jkse ploeg tegen Duive- Er stond een ploeg die de stander geen strobreedte Duiveland leeft daarentegen op een roze wolk. De Oosterlanders moeten Dauwendaele aan kop van de derde klasse A nog naast zich dulden, maar het is met vla gen ongelooflijk om te zien hoe eenvoudig de spelers elkaar in het veld weten te vinden. Ro nald Zwager: „Ik heb geen idee hoe het komt en sta er zelf ook versteld van. Misschien komt dat omdat er geen druk op zit bij ons. Wat ik wel weet is, dat de Brabantse derde klasse, waar we twee seizoenen terug inza ten, sterker was." Voor Duiveland breken vier be langrijke weken aan. Met de uit wedstrijden tegen Serooskerke en WHS en thuisduels met Yer- seke (op 16 oktober een vooruit geschoven wedstrijd uit de twee de periode) en MZVC voor de boeg doen de Oosterlanders mee voor de eerste prijs van het sei zoen. Ronald Zwager: „We zijn nog steeds in de race voor de pe riode. Die moeten we maar pro beren te pakken." De eerste pe riode duurt acht wedstrijden. Na een voorzichtige eerste tien minuten brak het spektakel in de twaalfde minuut los. Dennie le Comte kopte een bal op de lat en een minuut later bracht Niels van de Moezel ZSC bijna in exta se. Duiveland-doelman René Zwart voorkwam echter de 0-1 en daarmee waren de Scharen- dijkse wapenfeiten bijna opge somd. In de zestiende minuut opende Ronald Zwager de score. Zwager gaf met zijn fluwelen techniek Leon Weeda het nakij ken en boog de bal over Sebasti- aan Vaane in het doel. De Scharendijkse kopjes gingen naar beneden en kwamen vervol gens ook niet meer omhoog. Na dat Wilmar van de Sande al dicht bij de 2-0 was, liet Dennie le Comte de tweede treffer opte kenen. Zwager, die de assist gaf. glipte nu voorbij Marco de Jon ge. De derde goal was van een hoog gehalte. Le Comte bracht Van de Sande in stelling die de bal bij Barry Steenpoorte be zorgde. Steenpoorte zorgde kop pend voor 3-0. Zes minuten na zijn eerste goal maakte Steenpoorte, na prima voorbereidend werk van Van de Sande, zijn tweede goal. In de slotminuten van de eerste helft vielen nog twee goals. Eerst mocht Martin Kiesenberg van scheidsrechter Toorenaar, die geen hands zag in een actie van Niels van de Moezel, de 4-1 sco ren. In blessuretijd scoorde Van de Sande met een geplaatste bal, na een actie van Bart-Jan van Damme, de 5-1 De tweede helft was daarmee al tot een formaliteit geworden. Duiveland hoefde niet meer en ZSC'62 was al murw. Pas in het laatste kwartier, toen Duive land nogmaals aanzette, liep de score verder op. Eerst schoot, il lustrerend voor de algemene ma laise bij ZSC'62. Kasimier Snoek een voorzet van Ronald Zwager achter zijn eigen doel man. Zes minuten voor tijd kop te invaller Edo van Beek uit een voorzet van Zwager de 7-1 ach ter Sander Vaane. Na een pass van uitblinker Wilmar van de Sande tekende aanvoerder Lex Zwang voor het Duivelandse slotakkoord. Duiveland - ZSC'62 8-1 (5-1). 16. Ronald Zwager 1-0, 26. Dennie le Comte 2-0, 32. Barry Steenpoorte 3-0, 38. Barry Steenpoorte 4-0, 43 Martin Kiesenberg 4-1, 45. Wilmar van de Sande 5-1, 79 Kasimier Snoek 6-1 (eigen doelpunt), 84. Edo van Beek 7-1, 87. Lex Zwang 8-1. Scheidsrechter: C.A. Toore naar (Heinkenszand) Gele kaart: Marco de Jonge en Wouter Fioole (beide ZSC'62). Aantal toeschou wers: 105. Duiveland: René Zwart, Jasper van Almenkerk, Lex Zwang, John Bolle en Marnix van der Hulle; Bart-Jan van Damme (66 Jan IJze- lenberg). Wilmar van de Sande, Leen IJzelenberg (46 Leo Burgers) en Ronald Zwager; Barry Steen poorte en Dennie le Comte (60. Edo van Beek). ZSC'62: Sander Vaane, Marco de Jonge, Werner Klaassen (54. John van der Have), Kasimier Snoek en Jan-Willem Dorreman (70. Sebasti- aan Vaane), Gerard Verhoek (60. Joost Weeda), Wouter Fioole, Kim van Veen en Leon Weeda; Martin Kiesenberg en Niels van de Moe zel. iend en vijand waren juist jaarover verbaasd. „Het was feen wedstrijd", vond Duive n-trainer Jan Heikamp ook. (onald Zwager, die één keer fcorde en drie assists gaf, was pdaarmee eens. „Het was dra stisch wat ZSC liet zien. Er jas na de eerste goal niks geen Beving meer", vond Zwager. J5r zat totaal geen vertrouwen Bdeploeg", zag Werner Klaas- pi het vanuit het Scharendijk- gperspectief. „Dat is mij ook ■gevallen", vulde Leen Koster Babbeltje je geplaagde trainer verkeert jet ZSC'62 in zwaar weer. „Op telissende momenten geven lij te veel ruimte weg. En wij aoeten het zelf van werken heb- jen. En als wij dat nalaten, dan jjn wij maar een doodnormale iloeg. Geen ploeg voor het lin- ferrijtje." Voor Koster was de pderlaag, en vooral de manier jaarop die totstandkwam, een brse streep door de rekening. SJVe moeten deze week toch lar eens een babbeltje maken it zijn allen. Het gaat veel te makkelijk. We zitten in een OES - FSV en Bruse Boys zijn k na vijf speeldagen in de vier- B nog zonder punten- rlies, Voor Smerdiek, SPS en K'5" kon zaterdag de vlag t,want de drie teams boekten eerste seizöensoverwinning. lerdiek klopte Brouwersha- ffl met 5-1 en WIK'57 was uis met 4-0 te sterk voor Sta- enhse. SPS won in Zierikzee et 2-3 van Mevo. rederust - DFS 0-1: In een wed- tijd waarin beide ploegen met ten vizier speelden, was een ge- kspel zeker op zijn plaats ge- iet. Bij een 0-0-stand miste iristiaan Bal, vijf minuten na st. een enorme kans voor de uisploeg. Nog geen tien minu- e later besliste Lennart Pad os met de enige treffer van de iddag het duel. Daardoor boek- DFS de vierde zege op rij. nerdiek - Brouwershaven 5-1: én terechte uitslag. Bart Stout- scijk opende de score waarna •gier Groeneweg voor de ge- kmaker zorgde. Erik van Haaf- i maakte er nog voor rust 2-1 b In de tweede helft besliste nerdiek op een zakelijke ma- er het duel. Nordin Achabar kende voor 3-1, Erik van Haaf- b maakte er met, zijn tweede teffer 4-1 van en een eigen doel- fnt van Brouwershaven-doel en Meivin van Ast leidde tot je 5-1-zege voor de thuisploeg, levo - SPS 2-3: Mevo was dicht jjnet eerste puntje en had dat igenlijk ook wel verdiend. Tijs Pjmeijer bracht SPS na een ah uur spelen op 0-1. Vooral in et laatste deel voor rust liet Me- °een aantal mogelijkheden on- ffiut. Na een uur zorgde Nijme- er ook nog eens voor de 0-2. ™en vijf minuten zorgde «onHendrikse er met twee tref- voor dat Mevo op gelijke jongte kwam. Acht minuten 1 [tijd kroonde William Lisse- ®Jdzichzelf tot matchwinnaar. "1kd7 - Stavenisse 4-0: Een bassend ruime overwinning ®°r de thuisploeg. Na een helft peen leidde de ploeg uit Kerk- jl!a' ine' 3-0. Elmar de Kok «e score waarna de tot omgeturnde Yvon van den gfcK voor de tweede goal zorg- p. J,een vrije trap maakte JwieBerrevoets er 3_Q yan Na 2 kwam de zege van WIK'57 w meer m gevaar. Stavenisse Rechts met enkele afstand- «noten nog gevaarlijk. Yvon Poen Hoek bepaalde uiteinde- p«eindstand op 4-0 Jan-Willem Dorreman (links) strijdt om de bal met uitblinker Wilmar van de Sande van Duiveland. foto Marijke Folkertsma door Ko de Ridder BRUINISSE - In de voorbe schouwing voor de vijfde wed strijd van Bruse Boys was trai ner Nico Schoute duidelijk ge weest over de doelstelling voor dit seizoen. „Zo snel mogelijk terug naar de derde klasse." Na de 2-0-thuiszege op Chris- landia ligt de ploeg nog steeds op schema. Samen met FSV voert de Bruse club de ranglijst in de vierde klasse B ongesla gen aan. Bruse Boys trad aan zonder Erik Bleiji die vanwege werk zaamheden in Finland was. Bru begon direct pressie te spe len tegen de ploeg uit Heijnin- gen. Dat bracht resultaat in de 5e minuut toen aanvaller Ge orge Geluk werd aangespeeld. De ver uit zijn doel gelopen Chrislandia-doelman Gert van de Meebergh, haalde Geluk neer binnen het zestienmeterge bied. De toegekende strafschop stelde aanvoerder Peter Willem- se in de gelegenheid Bruse Boys aan de 1-0 voorsprong te helpen. Diezelfde Peter Willemse geluk te het niet de stand verder uit te breiden na een vrije trap net buiten 'de zestien'. In de 27e mi nuut verstuurde Leon Bal van af de rechterflank een goede voorzet, maar de kopbal van wederom Peter Willemse werd op fraaie wijze door de doel man tot corner verwerkt. Kansen De wedstrijd kreeg vervolgens een irritant karakter waarbij scheidsrechter Bruijnooge voor al bij de bezoekers weinig goeds kon doen. Bruse Boys kreeg nog enkele goede kansen en in de 43e minuut was het voor de tweede keer bingo. Een fraaie aanval lopend van rechts via George Geluk en Peter Willemse werd koelbloe dig door Marco Ketting afge werkt. De rust was daar met 2-0-voorsprong voor Bru en Chrislandia had vijf gele kaar ten in de tas voor aanmerkin gen op de leiding. Voor niets In de tweede helft werd het voetbal beter en het eerste kwartier had Chrislandia de re gie in handen. Trainer Hans Vos na afloop: „We kregen wat meer greep op het midden veld." Bruse Boys-speler Ge orge Geluk: „De linies sloten bij ons toen niet meer goed aan en dan krijg je de lange bal en dat betekent als spits dat je vaak voor niets positie kiest." Chrislandia kreeg wat kleine kansjes en enkele corners. De ploeg kon daar echter niets uit halen. Mede door het goede doelverdedigen van Mark Gil- jam bij Bruse Boys. De Bruse trainer Schoute had in zijn voorbeschouwing ook aangegeven, dat de doelman die tegen Chrislandia op het doel zou staan (Giljam of Rick Postema) waarschijnlijk de eer ste keuze zou worden als onder andere 'de nul' overeind zou blijven De vraag aan Mark Gil jam: „Voordat ik vandaag be gon, is bepaald dat ik ten koste van Rick de eerste doelman ben. En die nul heb ik nog steeds staande gehouden." Vooral aan het eind van de par tij moest Giljam nog alle zeilen bijzetten op gevaarlijke aanval len van Chrislandia. Gescoord werd er niet meer, zodat Bruse Boys op titelkoers blijft. Ge orge Geluk (tot nu toe op vijf doelpunten) gaf het verschil met vorig seizoen op de juiste wijze aan: „We hebben nu een duidelijk betere start dan vori ge seizoen. Toen duurde het te lang voordat de eerste punten werden binnengehaald en dat vreet aan het zelfvertrouwen. Ik baal wel van die gele kaart. Ik kwam vandaag ook helaas niet aan scoren toe. Dat lag vol gens mij ook wel een beetje aan het goede keepen van Chrislan dia-doelman." Bruse Boys - Chrislandia 2-0 (2-0). 5. Peter Willemse 1-0 (straf schop), 43 Marco Ketting 2-0. Scheidsrechter: M. Bruijnooge (Wemeldinge). Gele kaartGert van de Meebergh, Andre Don kers, Adrie Sonneveld, Raymond Sas, Marco Polak (allen Chrislan dia), George Geluk (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 100 Bruse Boys: Mark Giljam, Daan Jumelet, Wilko Hanzen, Alex An- deweg, Ralph van den Ouden, Leon Bal (65. Johan Benard), Peter Willemse. Ruben van de Berg, Kees Benard, Marco Ket ting George Geluk Doelman Mark Giljam kreeg zaterdag te horen dat hij dit seizoen weer eerste doelman bij Bruse Boys is. Ook tegen Chrislandia kreeg zijn ploeg geen doelpunt tegen. foto Marijke Folkertsma ZIERIKZEE - Zoals het er nu naar uitziet speelt Kim van Veen zaterdag, in de thuiswedstrijd tegen 's-Heer Arends- kerke, zijn laatste wedstrijd voor ZSC'62. „Ik heb werk gevonden in Gouda en ga verhuizen. Ik ga terug naar Am- merstol, mijn oude club", geeft Van Veen aan. De voetbal ler dient bij de KNVB een verzoek in tot overschrijving naar de zondagvereniging. Bij ZSC'62 betreuren ze Van Veens besluit. „Het is een forse aderlating voor ons", rea geert trainer Leen Koster. „Maar Kim kiest voor zijn werk. Hij kan projectleider worden en daarin kan ik hem geen ongelijk geven." ZSC'62 heeft slechts kort kunnen genieten van Kim van Veen die aan het eind van vorig sei zoen overkwam van Mevo. „Kim is iemand die zijn goal- tjes meepakt en fysiek sterk is. We zullen hem gaan mis sen." In de derde klasse A maakte Van Veen dit seizoen twee goals voor ZSC'62. OOST-SOUBURG - Na één helft spelen leidde Zierikzee Al in de hoofdklasse van het A-juniorenvoetbal nog met 1-2 bij RCS Al. Een uur later kwam er een heel andere eindstand in de boeken. RCS Al klopte Zierikzee Al met 7-2. Zierikzee Al begon sterk aan de wedstrijd. Na een kwartier was er al drie keer gescoord. Wesley Quist zorg de voor 0-1 maar uit een hoekschop van RCS werkte Maarten Bolier de bal achter zijn eigen doelman. Een schot van Ingmar Quist bracht Zierikzee Al opnieuw aan de leiding.Toen na rust de 2-2 eenmaal was gevallen werd RCS in het veld steeds sterker. ,,De conditie was bij een aantal spelers van ons al snel op." Na de 3-2, die gescoord werd uit een rebound, was het gedaan met Zierikzee. In een tijdsbestek van twintig minuten scoorde de thuis ploeg nog vier keer. MIDDELBURG - Het provinciale hockeytreffen in de re serve derde klasse tussen Middelburg en HSD eindigde onbeslist (2-2). In de eerste helft had HSD moeite met de bewegelijkheid en de snelheid van het overwegend uit jon gens A bestaande Middelburg-team. In die periode was de thuisploeg beter en moest HSD-doelman Arjan Meeles enkele keren in actie komen. Op de inzet uit een strafcor- ner van Heyn Bamborough had hij geen antwoord. Nog voor rust scoorde Ike Joziasse de gelijkmaker. Kort na de hervatting nam Middelburg opnieuw de leiding. Nu via Carlo van Loenhout. Daarna trok HSD het initiatief veel al naar zich toe en voerde de druk op. Dat resulteerde in de gelijkmaker van opnieuw Ike Jozaisse. In de slotfase hing de winnende treffer voor HSD in de lucht, maar twee keer werd op de lijn een inzet gekeerd. ZIERIKZEE - Op eigen veld heeft Zonnemaire nog een honderd-procentscore, maar op vreemde bodem wil het maar niet lukken. Gistermiddag was Zierikzee 4 met 6-3 te sterk in de reserve vijfde klasse. De start was weliswaar sterk, want binnen een minuut stond het 0-1 via Leonar do. „Maar dat was na de enige drie goede passes van de middag", zei trainer Wim van de Linde. Na 25 minuten was het al 4-1 voor Zierikzee. Een strafschop van Richard de Bilde betekende 4-2 en een goal in de tweede helft van Edwin de Vlieger 5-3, maar de zege bleef buiten bereik. door Klaas Verspoor 's-HEER ARENDSKERKE - Adriaan Nieuwenhuijse was ly risch over de prestatie van zijn SKNWK. De Nieuwerkerkers klopten 's-Heer Arendskerke za terdag op Bevelandse bodem met ruime cijfers: 1-7. „Van daag klopte alles gewoon bij ons", liet de tevreden trainer dan ook weten. „We zijn vanaf 27 juli bezig en vandaag zag ik in de wedstrijd alles terug", keek Nieuwen huijse terug. De trainer kon geen zwakke plekken in zijn team ontdekken en zag vanaf de kant dat SKNWK voor de twee de keer dit seizoen met een 3-0-voorsprong ging rusten. Leon de Bruine opende met een schitterend afstandschot de sco re, waarna Christian van Vossen op aangeven van Gert-Jan Tie- rie en Emiel Kuijten de 0-2 en 0-3 maakte. „Christian speelde verschrikkelijk goed. Hij maak te drie goals en had een aantal GOES - In de vierde klasse A van het zaterdagvoetbal maak ten de leiders Kruiningen, VCK en Heinkenszand geen fout. VCK klopte Krabbendijke met 1-0, Kruiningen was met 4-0 te sterk voor Colijnsplaat en Hein kenszand had geen kind aan Nieuvvland(6-0). VCK-Krabbendijke 1-0 (1-0). Erik Goudt 1-0. Heinkenszand-Nieuwland 6-0 (3-0). Gerben Menheere 1-0, Ger- ben Menheere 2-0, Richard Wisker- ke 3-0, Dennis Kok 4-0, Joeri Westraete 5-0, Sander Geldof 6-0. Colijnsplaatse Boys-Kruiningen 0-4 (0-1). Martijn Sinke 0-1, Onni Scholten 0-2, Onni Scholten 0-3, Ties van Leeuwen 0-4. Borssele-Wolfaartsdijk 2-0 (1-0). William Boone 1-0, Paul Taal 2-0. SVD-Cadzand 1-1 (1-0). Niels van den Dries 1-0, Hendrik Bosselaar 1-1 eigen doelpunt). Wemeldinge-Bevelanders 0-2 (0-2). Nicky Scholten 0-1, Rudi Cle ment 0-2. Hoedekenskerke-Apollo 1-8 (0-3). Frank de Bruin 0-1, Frank de Kok 0-2, Stefan Nagelkerke 0-3, Frank de Bruin 0-4, Frank de Kok 0-5, Se- bastiaan Lagrand 1-5, Jean Paul Uitterhoeve 1-6, Frank de Bruin 1-7, Frank de Kok 1-8. Jacky de Bruine assists. Een echte linksbuiten „In de rust heb ik wel duidelijk aangegeven dat we al eens va ker met 3-0 voorgestaan heb ben. We moesten niet meer zo laks gaan spelen als tegen WHS." Toen verspeelde SKNWK een zelfde voorsprong, maar zover kwam het nu niet. Van Vossen maakte kort na het begin van de tweede helft de vierde goal. 's-Heer Arendskerke kwam daarna via Frank Davidse op 1-4, maar daarmee was de koek op voor de thuisploeg. Nieuwenhuijse bracht drie wis selspelers in. Vooral de inval beurt van Jacky de Bruine, die de afgelopen week ziek was ge weest, zette zoden aan de dijk. Nadat Maarten Padmos voor de vijfde SKNWK-goal had ge zorgd was het tot tweemaal toe Jacky de Bruine die het net wist te vinden: 1-7. Nieuwenhuijse: „Het ligt Jacky wel, als een te genstander naar voren wil spe len en ruimte laat liggen." SKNWK kan zich nu gaan op maken voor de kraker tegen GPC Vlissingen. „Wij zijn er klaar voor. Ik was vandaag in ie der geval zeer tevreden." 's-Heer Arendskerke - SKNWK 1-7 (0-3). 23. Leon de Bruine 0-1, 30. Christian van Vossen 0-2, 38. Christian van Vossen 0-3, 48. Christian van Vossen 0-4, 57 Frank Davidse 1-4, 70. Maarten Padmos 1-5, 76. Jacky de Bruine 1-6. 90. Jacky de Bruine 1-7. Scheidsrechter: G.G.A.Daems (Gil- ze). Aantal toeschouwers: 85. SKNWK: Léon Quik, Sytze Stins, Martijn Neele, Johan Padmos en Martin Huisman (70. Robbert van de Zande); Maarten Padmos, Léon de Brume (70. Leon Pollemans) en Gert-Jan Tierie; Emiel Kuijten, Jan-Jaap Padmos (65. Jacky de Bruine) en Christian van Vossen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35