>zc Hoge huur nekt filmhuis Zierikzee Zeeuwse teams succesvol Ambassadeurs van Marokkanen op NK jeugdbrandweer Housemerk Party 13 Fizi doet dringend beroep op gemeente Duo vast voor diefstal ;eld in Kats DECORATIES intra Spijkenisse wint finale duiken voor brandweer Nieuwe ambulance voor dieren Oliespoor in Middelburg Auto belandt in sloot Dijkers beste bierproever Kleijn naar songfestival Kom naar de Albert Heijn Deze week van maandag t/m woensdag één GRATIS pak Perla mild koffie 250 gram bij aankoop van 25,- Euro boodschappen! Albert Heijn Min 0,75 edactie: 0113-315649 ww.pzc.nl .mail:redactie@pzc.nl ostbus 31,4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; iationaal: 020-4562500. maandag 4 oktober 2004 Zeeuwse podia zien budget slinken waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland rinnr Marcel Modde I JRIKZEE - Het Filmtheater zierikzee (Fizi) wordt met slui ting bedreigd. De organisatie bikt aan tegen de hoge huur prijs voor het pand aan de Korte fjobelstraat. Het gat in de begro ting werd vooralsnog opgevan gen door de gemeente Schot:- |en-Duiveland, maar die over éénkomst loop dit jaar af. Fizi heeft voor volgend jaar bij le gemeente een subsidiever- oek neergelegd van zestiendui- end euro, bijna het viervoudige fan het bedrag waarvoor het ilmtheater momenteel op de lat taat. Dat geld is alleen al nodig m de huur te betalen van de oormalige dansschool Janvier, u-tienhonderd euro per iaand De filmvertoningen en ndersoortige activiteiten die Fi fe organiseert, kunnen net aan tiorden betaald uit de inkom- ten uit kaartverkoop en dona- ies. aldus voorzitter D. van der Hekken. Sinds juli dit jaar be- aalt de gemeente al de huur roor het filmtheater. Dat heeft Ee maken met de huurgarantie lie is bedongen in het contract tussen de eigenaar van het pand pn Fizi. Die overeenkomst ein- formeel per 1 november, - wordt voorlopig met twee oanden opgerekt. Ie stichting weet zich verze kerd van de steun van wethou der W, Renden (welzijn en cul- lur). Hij komt deze maand met sen apart dekkingsvoorstel om Se toekomst van het filmtheater pok voor 2005 zeker te stellen. Renden realiseert zich evenwel Bat het lastig zal zijn de raad in Beze periode van bezuinigingen [de welzijnspot is stevig op slot IATS - De politie heeft zater- lagmiddag twee Goesenaren van 18 en 19 jaar aangehouden jnKats. geworden ervan verdacht enke duizenden euro's te hebben ge- olen bij een bedrijf aan de [oordlangeweg in Kats. Dat ou eerder op de zaterdag zijn ebeurd. twee werden tegen half zes avonds in de kraag gevat. Ze vorden nog vastgehouden. Advertentie HERFST en SINT 2 Kjpele 0113-344151 gedraaid) over te halen extra geld vrij te maken voor Fizi. Hij put hoop uit het feit dat de raad bij een eerdere gelegenheid heeft aangegeven het belangrijk te vinden dat het filmtheater voor Zierikzee behouden blijft. „Bovendien zit er nu een nieuw bestuur, dat met extra activitei ten meer uit het Fizi probeert te maken." Wat in het eerdere raadsbesluit sterk meespeelde, is de intentie de filmzaal uiteindelijk onder te brengen in een nieuw te bouwen theater Mondragon. Daarnaast heeft de gemeente de eigenaar van het pand gevraagd de huur prijs te verlagen, aldus de wet houder, omdat deze 'gezien de staat waarin het gebouw ver keert' niet reëel is. Op die vraag is nog geen reactie gekomen. De gemeente heeft overwogen de oude dansschool zelf aan te kopen via het eigen ontwikke lingsbedrijf. Daarvan is volgens de wethouder afgezien omdat de rente van die aankoopsom dan alsnog op de welzijnsbegroting zou drukken. Wat tevens mee speelt, is dat het pand te boek staat als Rijksmonument. Dat belemmert een latere doorver koop aan een projectontwikke laar, die daar huizen voor in de plaats zou kunnen terugzetten. „Er is een mogelijkheid om van die monumentenstatus af te ko men, gezien de bouwkundige staat. Maar dit soort zaken bij el kaar maakt deze optie dermate onzeker, waarop we hebben be sloten om dat dan maar beter niet te doen." Stichtingsvoorzitter Van der Wekken blijft optimistisch over een goede afloop, maar reali seert zich dat de toekomst voor Fizi uiterst onzeker is gewor den. „We draaien geen kaskra kers, dus het publiek staat hier niet rijendik voor de deur. Daar in ligt ook niet onze doelstel ling. We proberen wél met een aantal aanverwante activitei ten, zoals zondag de eerste Beeldspraak met burgemeester Asselbergs, extra mensen naar Fizi te krijgen, maar daarmee halen we het grote geld ook niet binnen. De gemeente en sponso ren zijn voor ons gewoon heel be langrijk, willen we het redden." Komt er geen extra subsidie, dan ziet Van der Wekken het somber in. „Dit jaar zingen we wel uit, maar voor wat betreft 2005 zijn we sterk afhankelijk van de besluitvorming over het dekkingsvoorstel waarmee de wethouder komt. En of ik daar hoop in zie? Voor zover een stro halm bedoeld is om je aan vast te klampen...." Een bewusteloze duiker wordt uit het water gehaald. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - De duikploeg van de brandweer uit Spijkenisse heeft zaterdag in Middelburg de landelijke finale voor brandweerduikploegen gewonnen. De enige Zeeuwse deelnemer, Tholen, eindig de op een verdienstelijke vierde plaats. De acht deelnemende ploegen kregen een pittige opdracht voor hun kiezen. Bij schoonmaakwerkzaamheden in een pijp bij de Loskade in Middelburg was een duiker van een gespecialiseerd bedrijf in de problemen geraakt. De slang, waar mee de pijp schoongemaakt moest wor den, was bij een druk van duizend bar uit elkaar geklapt. De duiker bleef bij kennis, maar was wel gewond. De stand-by duiker van het bedrijf dook het water in om zijn collega te redden, maar raakte verstrikt in de slangen en lijnen. De gealarmeerde brandweerduikploeg moest de twee mannen uit hun benarde positie redden. Op weg naar het ongeval schrok een tege moetkomende vrachtwagen van de sire nes en zwaailichten van de brandweerwa gens. De chauffeur maakte een noodstop met als gevolg dat de cabine en de chauf feur eveneens in het water terechtkwa men. Belangrijkste knelpunt bij de wedstrijd was: wie moet het eerst geholpen wor den? De twee duikers in de pijp of de chauffeur in de cabine? Complicerende factor was een wel zeer overtuigende bedrijfsleider van het ge specialiseerde schoonmaakbedrijf. Hij ving de duikploegen op en maande hen toch vooral eerst zijn mannen uit het wa ter te halen. Een aantal duikleiders van de deelnemende teams ging daarbij in de fout. „Ze moesten prioriteiten stellen. De duikers hadden nog gewoon lucht en konden met elkaar praten", vertelde Jarien Schipper, duikleider van de stads gewestelijke brandweerduikpoeg Vlissin- gen Middelburg, die de landelijke fina le organiseerde. „De chauffeur in de cabi- foto Ruben Oreel ne had geen lucht. Het had ook een beet je te maken met de indeling van het wed strijdterrein. De teams kwamen eerst bij het duikongeval terecht en de man op de wal was heel erg overtuigend." Een brandweerduikploeg bestaat uit ze ven mensen. Zij werden individueel op 26 punten beoordeeld. Spijkenisse haalde met 1450 punten de eerste plek, gevolgd door Zaanstad (1442), Vianen (1386) en Tholen (1386). „De ploegen zaten ontzettend dicht bij elkaar", concludeerde Schipper na af loop. De brandweerduikploeg van het stadsge west heeft zich volgend jaar automatisch geplaatst voor de landelijke finale. )r Marcel Modde» IAARLEM - De ploegen van Philipsland (junioren) en nesterschouwen (aspiranten) ain zaterdag bij de jeugdbrand- weenvedstrijden lage druk in Haarlem Nederlands kampioen 'eworden. Het derde Zeeuwse m meedeed, uit Vlissin- P. wist in beide categoriën be- SaS te leggen op de tweede plek, Westrijden werden afge perkt op het terrein van Ned- ram ln Haarlem. De junioren- aan (li tot en met 15 jaar) be- iood dit keer niet uit de gebrui- ce ijke container, maar uit een Khtpand. j^a een melding van een loodgie- f Jft er brand was in gebouw bleek ter plaatse dat een las- PParaat vlam had gevat en dat Vuf was doorgeslagen naar ?n nnU ten ruimte. —'gcicgen ruimte. net am Sint Philipsland en dat van Vlissingen grepen van alle deelnemers het kordaatst in. De juniorenploeg uit Westerschou- wen eindigde op dit onderdeel als elfde. Op de aspirantenbaan (16 tot en met 18 jaar) was een extra com plicatie ingebouwd rond een containerbrand voor gebouw 18. Nadat de tankautospuit met het voltallige team arriveerde, kwam een bedrijfshulpverlener melden dat het vuur al was ge blust. Op dat moment naderde echter een andere medewerker uit de remise, met de melding dat er nog een brand was en dat er iemand binnen zat. Het vuur was ontstaan tijdens werkzaam heden op een trein en had zich snel uitgebreid via de afzuigin stallatie. De Schouwse aspiranten had den snel door hoe de brand het beste kon worden bestreden en hoe het slachtoffer kon worden gered, wat hen de kampioensti tel opleverde. Ook op dit onder deel verdiende de Vlissingse ploeg voldoende punten voor een tweede plek. De aspiranten van Sint Philipsland wei-den tiende. Het is voor de derde keer in vier jaar tijd dat de jeugd brandweer Schouwen-Duive land een Nederlands kampioen levert. Teambegeleider R. van de Werfhorst was 'apetrots' op de nieuwste prestatie. „Vooral de opdracht op de aspi rantenbaan was vrij pittig. De brand was in een trein, dan moet je er bijvoorbeeld erg in hebben dat de stroom van de bo venleiding wordt afgehaald en meer van dat soort dingen. Nou rijden er niet zo héél erg veel treinen op Schouwen-Duive land, dus ervaring op dit gebied hebben we niet echt! Ik neem ook landelijk examens af voor volwassen bevelvoerders, maar menigeen zou hiermee een pro bleem hebben gehad. Die op drachten zijn vaak veel eenvou diger." door Lucas Boot GOES - Misschien dat er een nieuwe Ali Elkhattabi (AZ) of andere Marokkaanse prof-voet baller uit het jeugdige zaalvoet balteam van Miloud Azzagari (47) naar voren komt. Daar is het de initiatiefnemer echter in eerste instantie niet om te doen. Hij wil de jongeren uit Goes-Noord, met name de Ma rokkaanse, op een sportieve ma- TERNEUZEN - De Stichting Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen heeft zaterdag een nieuwe dierenam bulance in gebruik genomen. 'Het is de eerste van dit soort in Nederland', meldt de stichting trots in het persbe richt. De ambulance wordt de Sidamwagen genoemd. Si- dam staat dan voor Snel Inzetbaar Dierenambulance Ma teriaal. Het voertuig is voorzien van twee boten, werklam pen, een generator en nog meer materiaal dat niet stan daard in een dierenambulance aanwezig is. Het grote voordeel van de nieuwe ambulance is dat nu bijna alle hulpverlening aan dieren mogelijk is. MIDDELBURG - Een tractor, bestuurd door een 42-jari- ge man uit Arnemuiden, heeft zaterdagochtend een lang gerekt oliespoor veroorzaakt in Middelburg. Het spoor liep vanaf de Seissingel, Seisplein, Walensingel en Looierssingel tot aan de kruising met de Zandstraat. Een 61-jarige motorrijder uit Aalsmeer kwam ten val. Over schade en letsel is bi] de politie niets bekend. Twee Mid delburgse automobilisten van 59 en 68 jaar kwamen door de olie op de weg met elkaar in botsing. Zij bleven onge deerd, maar hun auto's liepen schade op. SEROOSKERKE (S) - Een vijftigjarige man is zaterdag ochtend bij Serooskerke met zijn auto in de sloot beland. Hij reed over de N57 en verloor ter hoogte van het kruis punt met de Stoofweg de macht over het stuur. Daardoor miste hij de bocht en schoot rechtdoor. De automobilist bleef ongedeerd, zijn wagen raakte zwaar beschadigd. Later die ochtend veroorzaakte een 58-jarige automobi list uit Bladel op het zelfde kruispunt een aanrijding. Hij verzuimde voorrang te geven aan de voor hem van rechts komende 23-jarige inwoner van Burgh-Haamstede. Beide auto's raakten beschadigd. MIDDELBURG - Jasper Dijkers vertegenwoordigt Zee land tijdens het nationale kampioenschap bierproeven op 23 november in Berkel-Enschot. Dijkers was gisteren tijdens het open Zeeuwse kampioen schap in tapperij De Mug in Middelburg de beste van ne gentien deelnemers. Uit een totaal van veertig bieren koos een jury er tien die de kandidaten werden voorgezet. Van die tien bieren wist Dijkers de meeste te herkennen en bij naam te noemen. Eenzelfde voorronde werd giste ren in de overige Nederlandse provincies gehouden, zodat het deelnemersveld voor de finale in Berkel-Enschot nu vaststaat. door Ab van der Sluis MIDDELBURG - Middelburger Dennis Kleijn mag het COC Mid den-Zeeland vertegenwoordi gen tijdens het Nationale COC Songfestival, dat op 6 november wordt gehouden in Utrecht. Hij legde zaterdag beslag op de tweede plek tijdens de voorron de van het homo-songfestival. De voorronde werd, evenals vo rig jaar, gewonnen door Peter Reinders uit Goes. Hij won met het nummer 'Er is iets', geschre ven door de Belg Philip Manna- erts. Doordat Reinders al voor Bergen op Zoom in de nationale finale zingt, is ervoor gekozen de nummer twee van de finale, Dennis Kleijn, af te vaardigen naar Utrecht. Kleijn zong zater dag het nummer 'Ik wil jou', ge schreven door Milly Sonne- mans, maar zal in Utrecht 'Er is iets' ten gehore brengen. Vorig jaar wist Reinders ook al de voorronde van het COC Mid den-Zeeland te winnen. Omdat hij al in Limburg had gewonnen met een ander, moest Mid den-Zeeland ook toen de num mer twee afvaardigen. „Peter heeft gewoon hele goede nummers en een goede stem", vertelde Juny Joosse van het COC Midden-Zeeland na afloop van de voorronde. „Hij zingt ook veel vaker. Het nummer van Dennis is wel oké, maar zijn stem is wat minder. We gaan er in Utrecht gewoon voor. Peter heeft beloofd dat hij Dennis zal helpen." Advertentie De Marokkaanse voetballers met links trainer Miloud Azzagari. foto Dirk-Jan Gjeltema nier van de straat houden. Er be staan volgens hem al genoeg vooroordelen over jonge Marok kanen en op deze manier wil hij laten zien dat het ook anders kan. Azzagari: „Ik vind het heel erg dat er een negatief beeld is van de Marokkaanse jeugd. Maar één rotte appel, verpest blijkbaar de hele kist." Hij is van plan te laten zien dat dat andersom ook geldt. Giste ren speelde het team in Sport- punt Zeeland een eerste wed strijd tegen het Cl-team van RCS uit Oost-Souburg. Ze won nen met 8-7. „Het was erg gezellig en dat vond de tegenstander ook. We hebben ze als dank op een drankje getrakteerd," vertelt Az zagari. De voetballers van Azzagari zijn niet ouder dan dertien jaar. Het team heeft nog geen spon sor en daarom doet hij een be roep op de ouders van zijn spe lers. Ondanks het geldgebrek heeft het team wel een eigen te nue, dat speciaal uit Marokko is geïmporteerd. Azzagari traint de jongens zelf en wil vaker zaal wedstrijden tegen voetbalclubs gaan spelen. (Alleen geldig bij AH Zuidpolder inTerneuzen) ch zeeuwse almanak Omdat ze wat al te vaak aan haar klasgenoten moest vra gen wat de leraar op het bord schreef, nam de dertienjarige Middelburgse scholiere een kloek besluit. „Ik moet een bril!" Na een bezoekje aan de opticien belde ze haar vader. „Ik heb min 75. „Bedoel je soms min 0,75?" „Oh, ja dat was het. Min nul komma vijfenzeventig. De volgende dag kon ze het brilletje, passend bij de haar kleur-van-de-week, ophalen. Ze zette de bril op haar neus je. „Jeeeee, ik zie het echt veeeel beter. Vooral als je naar een boom kijkt. Tussen de blaadjes. Dan zie ik niks.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 31