SSV geeft goed begin geen vervolg Invaliden en validen sporten samen PZC Kapelle denkt al aan een stuntje )ammers PWG aan wp in hoofdklasse Kruiningen, VCK en Heinkenszand nog in het zadel 21 joesenarett verliezen met 2-3 na 2-0-voorsprong tfan de Vreede m Kruijt winnen oppeltijdrit Hoondert/de Waard pakt punten Winst Van de Vrie en Van Putte Simpele zege tennissers Topshot Huiszoon wint ORC Goofy's Race maandag 4 oktober 2004 wb I0ES - Het leek zaterdag even en mooie middag voor SSV'65 e worden. Na tien minuten leid en de Goesenaren met 2-0 te en GJS uit Gorinchem. Maar a het laatste fluitsignaal zaten fc spelers van Cees Houtepen ge- esillusioneerd op het eigen eld. Nog voor rust kwam GJS elijk en door een tegengoal in laatste officiële minuut ver- jor SSV met 3-2. )rie punten waren iets te veel an het goede voor de Braban- jers. vond ook SSV-trainer Houtepen. „Met 2-2 had ik Sél wede gehad", zei hij na Jfloop op sportpark Het Schen- iSV en GJS leken na een niet al j> beste, maar bewogen eerste lelft in de tweede akte ook 'pchtstreeks af te stevenen op pi gelijkspel. t" ar de levensgevaarlijke Ruud s, één van de vier Bos-broers n de selectie van GJS, bracht laar in de negentigste minuut dsnog verandering in. Hij uop na een verre ingooi van jmé Schep voor zijn bewaker eter de Jong en kopte de bal phter doelman Christol van npenhout. Jong, door een hamstring- rssure niet honderd procent corrigeerde die onachtzaam- id nog bijna zelf. Diep in de isuretijd (die bijna tien minu- ;II duurde) zag De Jong een Dpbal, na een passje van de ior Christiaan Boon ingevallen «dul Bom, net op de lijn worden [ered door GJS-doelman René je Kuiper. Seen kansen jle twee momenten betekenden in enerverend einde van een aaie tweede helft. „We hebben de tweede helft nauwelijks ansen weggegeven, maar zelf veel te weinig gecreëerd, waren te gehaast, speelden ?1 te snel de lange bal en gin- hun spelletje meespelen", itte Marcel Kole, die de plaats de geblesseerde Maurice den Hemel naast De Jong KNEUZEN - De Middelbur- s John van de Vreede en Rico jijt hebben zaterdag in Ter- uzen de jaarlijkse koppel- drit gewonnen. m van de Vreede en Rico uijt waren vooraf als de te )ppen renners aangeduid. De ee Middelkampers kwamen Jet een dicht achterwiel aan et vertrek en vooral Kruijt leeft al een paar keer bewezen en sterke tijdrijder te zijn. Toch ben ik geen echte specia- st". bekende hij. „Als er een jdnt in de buurt is, doe ik er el aan mee, maar ik zoek ze et op. Omdat we vanmiddag Qknog een wedstrijd in Steke- rijden, was het mooi om dit mee te nemen. Het Beve- adse duo was bijna drie minu- h sneller dan de twee jonge snners Pascal Verhelst en Rem- i Bijman. had overgenomen, het samen. Gevolg was dat de hoogtepun ten in de tweede helft op de vin gers van één hand waren te tel len. Het begin van het duel tussen de Goese koploper in de eerste klas se C en de nummer drie was nog zo veelbelovend geweest. Al na zeven minuten kwam SSV op voorsprong. Via Pim Bruins en Björn Lange- veld kwam de bal terecht bij Christiaan Boon, die niet aarzel de en de bal door de benen van doelman De Kuiper schoot: 1-0. Diezelfde Boon ontfutselde nog geen drie minuten later de bal van Peter van der Heijden. Ter wijl de boomlange GJS-verdedi ger nog stond te balen van zijn balverlies had Boon de 2-0 al binnen geschoten. Van der Heij den had zijn emoties blijkbaar snel onder controle, want uit een lange pass van zijn voet ont stond een corner waaruit hijzelf de 2-1 scoorde, nauwelijks twee minuten na zijn defensieve blun der. SSV kon het goede begin geen vervolg geven en had vooral veel moeite om de voorste linie (die naast Boon bestond uit de onopvallende Dennis van der Welle en de al evenmin opmerke lijke Elco de Schipper) te berei- ken. GJS drong, na de 2-1 wel aan, maar was niet bij machte om via goed veldspel SSV in ono verkomelijke problemen te bren gen. De Brabanders kwamen voor rust nog wel op gelijke hoogte. Scheidsrechter Wattel kende een strafschop toe nadat Yuri Baart met zijn handen een schot blokkeerde van Bart Muilen- berg. De linkermiddenvelder leek zijn gezicht te beschermen, maar de leidsman oordeelde an ders en gaf hem bovendien een gele kaart. Ruud Bos, goed voor 45 doelpunten in de voorgaande twee seizoenen, had geen moeite met de penalty. „Een slechte wedstrijd", was het oordeel van Houtepen na af loop. „Zo slap zijn we dit seizoen nog niet geweest. We komen dan wel op 2-0, maar eigenlijk zaten we geen moment in de wedstrijd. We hebben het vandaag af moe ten leggen op agressiviteit en ef fectiviteit. In de spaarzame mo menten dat GJS eruit kwam, was die ploeg dodelijk. Ik heb vooraf niet voor niets dat het een ijzersterke counter- ploeg is." SSV65-GJS 2-3 (2-2). 7, Christi aan Boon 1-0, 10. Christiaan Boon 2-0, 11. Peter van der Heijden 2-1, 37. Ruud Bos 2-2 (strafschop), 90. Ruud Bos 2-3. Scheidsrechter- B. Wattel uit Oostkapelle. Gele kaart: Yuri Baart (SSV). Aantal toeschouwers: 90. SSV'65: Christol van Campenhoul: Michel de Groote (75. Peter Nieuw- dorp), Marcel Kole, Peter de Jong; Yuri Baart, Björn Langeveld, Jan-Willem, van Dijk, Pim Bruins; Elco de Schipper, Christiaan Boon (48. Paid Bom) en Dennis van der Welle (60. Stefan Paardekooper). Een deelnemer aan de Zeeuwse Olympiade probeert een voor hem nieuwe sport, handboogschieten, uit. door Hanne van Beugen GOES - Het publiek laat het za terdag ook bij de derde editie van de Open Zeeuwse Olympia de afweten. Het deert de gehan dicapte sporters en hun begelei ders niet. Zij gaan de hele dag enthousiast met hun sporten in de weer. In dit paralympisch jaar staat Sportpunt Zeeland weer een dag open voor sporters met een middenspel een fraaie damcom- binatie uithaalde, maar pas na 84 zetten zijn opponent op de knieën had. De overwinning van PWG had uiteindelijk nog veel groter uit kunnen vallen: Bennie Provoost en Arjo Kousemaker hadden beiden de winst in han den, maar vergooiden hun kan sen in het eindspel. De Middelburgse damclub had weinig moeite met de reserves van Dordrecht, maar de 14-6- eindstand was enigszins geflat teerd. Veel overwinningen wa ren het gevolg van ernstige fou ten aan de kant van de Dordte- naren. Zo wonnen Bram Goed hart, Frans Blaas, Jaap de Jonge en Jan Moens door niet al te moeilijke combinaties. Wim Koppejan speelde zijn tegenstan der positioneel weg en de tegen stander van Arie Kammeraat sloeg eerst een remiseaanbod af, maar raakte vervolgens het spoor geheel bijster. Het tweede tiental van PWG had een makie tegen het derde team van landskampioen Heij- ting Huissen. De Zeeuwen be gonnen tegen de zwakke Gelder se ploeg weliswaar met een ach terstand nadat Ferry Berkholst had verloren, maar aan de overi ge negen borden was er geen vuiltje aan de lucht. beperking. De deelnemers kun nen verschillende sporten beoe fenen en naar demonstraties kij ken. Naast rolstoeltennis, zwemmen, tafeltennis, rolstoelhockey en rolstoelbasketbal zijn er ook wat minder bekende sporten, zo als rolstoeldansen, boccia (een soort jeu de boules) en hand boogschieten. Juist die sporten trekken veel mensen die het wel eens willen proberen. Eén van de belangstellenden voor boccia is Ria Slabbekoom. Ze is naar de oriëntatiedag geko men om te kijken of er een sport bij zit die ze kan combineren met fysiozwemmen. „Ik heb chronisch last van mijn rug en het lijkt me leuk om naast zwem men nog een sport te doen. Sinds ik boccia op televisie heb gezien tijdens de Paralympische Spelen wilde ik het al proberen. Daarom ben ik vandaag hier heen gekomen. Ik heb net mijn eerste wedstrijdje gespeeld en ik vond het verschrikkelijk leuk." Verderop in een andere zaal is op dat moment ook G-voetbal bezig. Sander van Wouwen is met zijn voetbalteam een wed strijdje aan het spelen. „We kun nen hier vandaag een paar par tijtjes spelen. Het team heeft er veel lol in en dat is het belang rijkste. We zullen vandaag niet echt mensen werven. Maar dat maakt niet uit." Langs de kant zitten drie gebles seerde spelers. Ze kunnen nu even niet spelen. „We hebben vandaag een krukkenteam. Heel veel spelers hebben net iets op gelopen", vertelt Van Wouwen. Gelukkig is Dimitri wel in top vorm. „Ik zit normaal ook op voetbal. En ik vind het hier su per cool." Genieten Ook Pieke de Groot, voorzitter van gehandicaptensportbond NebasNSG, afdeling Zeeland, geniet zichtbaar. „Het is wel jammer dat er niet zoveel men sen op af komen, maar iedere editie wordt het beter. Je ziet ook bij de Paralympics dat de aandacht groeit. Dat werkt ook in ons voordeel. De Paralympics zijn dit jaar zelfs op televisie ge- foto Willem Mieras weest. Van mij mag er wel wat meer echte sport getoond wor den. Er wordt alleen maar over gepraat." De Groot meent dat een dag als deze ook belangrijk is voor vali de mensen. „Samen met de studenten van het cios maken we er een leuke dag van. En op deze manier ma ken de leerlingen meteen kennis met de gehandicaptensport. We willen iedereen laten zien dat va lide en invalide sporters samen in één wedstrijd kunnen spelen. We stimuleren dit omdat de tweedeling anders nog groter wordt. Zo proberen we jong en oud te interesseren en hopen we dat de volgende editie nog beter bezocht wordt." ?or Daaf Kasse DDELBURG - De Zeeuwse mtientallen die uitkomen in landelijke competitie doen kt prima. Zaterdag won hoofd wasser PWG 's-Gravenpolder p Rotterdam de wedstrijd tegen [onstant/Charlois met 14-6. WG deelt nu na twee ronden e koppositie in hoofdklasse B aet Damlust en Heijmans Excel- i'G s-Gravenpolder 01UU5U, F zaterdag in de drie sterkste eters van de Rotterdamse fu- lclub aan banden te leggen, adres van den Berge speelde robleemloos gelijk tegen Ben roeenk en Johnny de Leeuw be- aalde datzelfde resultaat tegen 6 uit Zeeland afkomstige Jaap ïKenkanip. Erwin Hamers 'routeerde in razende tijdnood au een foutzet van de sterke aue de Jong en won het ïdspel. >wp overiëe borden was heer en meester in de laasstad. Kees Rijk strafte het assieve spel van zijn tegenstan- ar adequaat af en Jan van de ^ngh speelde in een aanval- ;artrj zijn tegenstrever weg. De 'erde overwinning kwam op am van Daaf Kasse, die in het door Jan-Jaap Corré KAPELLE - Er werd een beetje angstig naar het huidige seizoen uitgekeken. Voetbalvereniging Kapelle raakte afgelopen zomer een aantal belangrijke spelers kwijt en moest bouwen aan een nieuw elftal. Elk puntje in de be ginfase van het nieuwe seizoen zou meegenomen zijn. Na vijf wedstrijden staat de ploeg van trainer Huib Meerman echter op een plek waar niemand op had gerekend: bovenaan in de twee de klasse. „Wij kunnen nooit winnen op er varing of klasse. We zullen elke wedstrijd voor elkaar moeten werken en zeer agressief op de bal moeten spelen om te kunnen winnen", zei Kapelle-trainer Huib Meerman na afloop van de 2-1-overwinning op Terneuzen- se Boys. Zijn elftal is kwalita tief niet het beste uit de tweede klasse, maar de strijd en onver zettelijkheid die de spelers op de mat leggen, zijn hartverwar mend. Vier overwinningen in vijf wed strijden maken Kapelle een trot se, maar realistische koploper. „Ik snap eigenlijk zelf ook niet dat we nu bovenaan staan", be kende spits Hans Tolhoek, één van de weinige ervaren spelers in de ploeg. „Het gaat misschien wel iets te goed op dit moment. We zijn met David den Hollan der, Niels Kole (beiden Kloetin- ge) en Peter Willemse (Bruse Boys) toch drie sleutelspelers kwijtgeraakt. Dat de jonge jon gens hen nu al zo goed opvol gen, is fantastisch, maar het zal moeilijk zijn om dit vast te hou den." Kapelle begon zaterdag tegen ti telkandidaat Terneuzense Boys slap. De Terneuzense formatie had de hele eerste helft meer bal bezit, was zorgvuldiger in de passing en won vrijwel ieder duel. Dat leidde aan het einde van de eerste helft tot een terech te voorsprong via Evert-Jan van Opdorp: 0-1. Na de rust kwam de Bevelan ders als herboren uit de kleedka mer. „We waren de eerste helft te tam en liepen vaak ver keerd", constateerde Meerman. „De tweede helft waren we fel ler en dan hoef je minder te lo pen. De drive die ik de afgelo pen weken ook heb gezien, zat weer in de ploeg. Dat zie ik graag en dat stemt ook het pu bliek tevreden." Met die drive als belangrijkste reden kantelde de wedstrijd bin nen het eerste kwartier van de tweede helft. Via doelpunten van Hans Tolhoek en de van Yer- seke afkomstige Koen Sinke stond de thuisploeg ineens op een voorsprong, die in het laat ste halfuur niet meer in gevaar kwam. Kapelle deed alles wat het in de eerste helft niet goed deed, nu wel goed. En de bezoe kers kwamen er niet meer aan te pas. „We waren de eerste helft beter en er leek niets aan de hand", wist Terneuzense Boys-trainer Henk Ottens. „Dat de tweede helft zo'n ander beeld gaf, is voor mij moeilijk te ver klaren. Ik denk dat een gelijk spel terecht was geweest, maar dat zat er helaas niet in. Maar met onze ploeg komt het goed, daar ben ik zeker van. We zijn en blijven een titelkandidaat." RILLAND - De driebanders van Hoondert/de Waard pak ten zaterdag in een uitermate zwakke partij een 6-2-over- winning op Veilingzicht 2 uit Oudenbosch. Het spel tegen de bezoekers uit Oudenbosch was soms niet om aan te zien, maar de winst bleef wel in eigen huis. De partij van Van Herreweghe kon er nog mee door. De 0.625 was voor hem echter niets bijzonders. Omdat Van der Steen ver onder zijn niveau bleef, kon de thuisspeler de partij naar zich toehalen. Frans de Koek bleef ver ver wijderd van zijn normale vorm, maar het maakte tegen een zwakke Van Oosterhout niets uit. Sjaan van Kuyk bakte er nog minder van, maar werd daarvoor wel afgestraft door Machielse. Vierde man Eddy der Weduwe kreeg na een erbarmelijke strijd, die maar liefst 95 beurten duurde, toch nog de winst in de schoot geworpen. Hoondert/de Waard-Veilingzicht 2 6-2: Vic van Herreweghe-P van Steen 35-26, 56 beurten; Frans de Kock-J. van Oosterhout 30-26, 67; Sjaan van Kuyk-M.H. Machielse 21-30, 58; Eddy der we duwe - M. Machielse 30-26, 95. GOES - De jonge tennissers Alexander van de Vrie met Hans van Putte hebben zich op de eerste speeldag van Dancemasters Janvier jeugdcompetitie meteen in de kij ker gespeeld. Het tweetal won zaterdag in Goes met 3-0 van Nigel de Marco en Benjamin van Hese. Van cle Vrie versloeg De Marco met 8-2 in het enkelspel en Van Putte hield zich niet in in de partij tegen Van Hese. Hij won met liefst 12-1. In het dubbelspel wonnen Van de Vrie en van Putte met 10-1. Wouter van de Berg en Mark van Putte wonnen met 2-1 van de broers Paul en Lars van Hoeve. Het dubbelspel ging verloren. GOES - Bij het wintercircuit De Blauwe Winkel kwamen zaterdagavond de twee finalisten van vorig seizoen in ac tie: Allround en Topshot. In de tennishal in Goes kenden beide teams geen enkel probleem om met hun tegenstan ders af te rekenen. Topshot, de verliezend finalist van vorig jaar, won met liefst 49-11 van LTC de Zoom. Vrijwel alle enkelpartijen gingen naar Topshot. Het team van Allround kende iets meer problemen met Allstars, maar het won wel met 39-21. De punten voor Allround werden voornamelijk in de wacht gesleept door de mannen. COLIJNSPLAAT - Zeiler Wim Huiszoon uit Middelburg heeft zaterdag op de Oosterschelde voor Colijnsplaat de ORC-klasse van Goofy's Race gewonnen. Met zijn boot Sula eindigde hij in de eerste wedstrijd van het 21e seizoen voor de Trojan (Debaecke) en de Koek's Gang (Luc Feremans). In de IMS-klasse finishte de Checkmate van Peter de Ridder als eerste. De Stortemelk van Frans de Vries-Lensch werd tweede, de Weerga van Wessel Liezenga uit Middelburg der de. In de eenheidsklasse voor de First 31.7, waarin slechts vier bo ten van start gingen, trok Villa First van Adrie van de Velde de winst naar zich toe. In de ongemeten klasse stak Stef Baste rne met de Pepper iedereen de loef af. Voor Kapelle lonkt de eerste pe- riodetitel, maar daar wil trainer Meerman nog niet aan denken. „We bekijken het van week tot week. Als je bovenaan staat, speel je om daar te blijven, maar het zou voor ons al leuk zijn als we dit jaar het linkerrijtje kun nen halen. De spelersgroep denkt al wel stiekem aan een stuntje. „De in zet en motivatie zijn goed, we hebben leuke spelers en een uit stekende trainer. De periodeti- tel zou daarom fantastisch zijn", blikte Hans Tolhoek voor uit. „Of er al over gesproken wordt? Ja, stiekem, heel stie kem." Kapel le-Terneuzense Boys 2-1 (0-1). 37. Evert-Jan van Opdorp 0-1, 51. Hans Tolhoek 1-1, 57. Koen Sinke 2-1. Gele kaart: Jozef den Hollander (Kapelle). Scheids rechter: R.S. Kenson (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 120. Kapelle: Edwin Overbeke; René van Boven, Jon Herselman, Jozef den Hollander (87. Ferdi Tilroe), Martijn van Zweden; Edwin van Damme, Richard Uitterhoeve, Ran dy de Dreu, Kevin Joosse (72. Al- bert de Troye), Koen Sinke (90. Bob Rooze), Hans Tolhoek. door Wim Broekhoven en Klaas Verspoor GOES - De leiders in de vierde klasse A, Kruiningen. VCK en Heinkenszand, maakten geen fout. VCK klopte Krabbendijke met 1-0, Kruiningen was met 4-0 te sterk voor Colijnsplaatse Boys en Heinkenszand had geen kind aan Nieuwland (6-0). FSV en Bruse Boys zijn na vijf speel dagen in de vierde klasse B nog zonder puntenverlies. VCK-Krabbendijke 1-0: VCK was voor rust de betere ploeg. Erik Goudt tekende tien minu ten voor rust via de rebound van een corner voor de 1-0. In een matige tweede helft hield de thuisclub de voorsprong tegen het fysiek veel sterkere Krabben dijke redelijk eenvoudig vast. Heinkenszand-Nieuwland 6-0: Gerben Menheere zorgde in de zesde minuut voor 1-0 en halver wege de eerste helft voor 2-0. Via Richard Wiskerke werd het nog voor rust 3-0. In de tweede helft liep de thuisclub via tref fers van debutant Dennis Kok (68e min), Joeri Westraete (73e min) en Sander Geldof (80e min) nog uit naar 6-0. Colijnsplaatse Boys-Kruiningen 0-4: De thuisploeg speelde aar dig mee, maar Kruiningen bleek doelgevaarlijker. Martijn Sinke maakte na een halfuur 0-1. Een kwartier na rust werd het via Onni Scholten 0-2. Diezelfde Scholten zorgde in de 75e mi nuut voor 0-3 en Ties van Leeu wen in blessuretijd voor 0-4. Borssele-Wolfaartsdijk 2-0: Hal verwege de eerste helft werd het 1-0 door William Boone. Vlak voor rust verzuimde Perry Eve- leens de bezoekers op gelijke hoogte te schieten door een straf schop via de paal naast te trap pen. In blessuretijd besliste Paul Taal de wedstrijd - overi gens dik verdiend - definitief in het voordeel van de thuisclub. SVD-Cadzand 1-1: De bezoe kers lieten legio kansen liggen en na de geflatteerde 1-0 in de slotminuut van de eerste helft van Niels van den Dries had men zelfs een eigen doelpunt van Hendrik Bosselaar nodig om op gelijke hoogte te komen. Wemeldinge-Bevelanders 0-2: Wemeldinge begon aardig, maar na achttien minuten werd het toch uit een scrimmage 0-1 door Nicky Scholten. Bevelanders werd daarna sterker en vlak voor rust leverde dat de 0-2 op van Rudi Clement. Doelman Versluis voorkwam na rust met enkele puike tussenkomsten, dat het aandringende Wemeldin ge kon aansluiten. Hoedekenskerke-Apollo 1-8: De derby werd heel eenvoudig door de bezoekers gewonnen. Frank de Bruin, Frank de Kok en Ste fan Nagelkerke tekenden voor de 0-3-ruststand. De Bruin (0-4 en 1-7), De Kok (0-5 en 1-8) en invaller Jean Paul Uitterhoeve (1-6) scoorden na rust voor Apol lo. Sebastiaan Lagrand bij de stand 0-5 voor Hoedekenkerke. Vierde klasse B Smerdiek-Brouwershaven 5-1: Bart Stoutjesdijk opende de sco re, waarna Rogier Groeneweg voor de gelijkmaker zorgde. Erik van Haaften maakte er nog voor rust 2-1 van. In de tweede helft besliste Smerdiek het duel. Nordin Achabar tekende voor 3-1. Erik van Haaften maakte er met zijn tweede treffer 4-1 van en een eigen doelpunt van Brou wershaven-doelman Meivin van Ast leidde tot de 5-1-zege voor de thuisploeg. Mevo-SPS 2-3: Mevo was dicht bij het eerste punt en had dat ei genlijk wel verdiend. Tijs Nijme- ijer bracht SPS na een halfuur spelen op 0-1. Vooral in het laat ste deel voor rust liet Mevo een aantal mogelijkheden onbenut. Na een uur zorgde Nijmeijer ook nog eens voor de 0-2. Bin nen vijf minuten zorgde Leon Hendrikse er met twee treffers voor dat Mevo op gelijke hoogte kwam. Acht minuten voor tijd kroonde William Lisseveld zich zelf tot matchwinnaar. WIK'57-Stavenisse 4-0: Een ver rassend ruime overwinning voor de thuisploeg. Na een helft spe len leidde de ploeg uit Kerkwer- ve al met 3-0. Elmar de Kok opende de score waarna de tot spits omgeturnde Yvon van den Hoek voor de tweede goal zorg de. Uit een vrije trap maakte Ferrie Berrevoets er 3-0 van. Na rust kwam de zege van WIK'57 niet meer in gevaar. Stavenisse was slechts met enkele afstand schoten nog gevaarlijk. Yvon van den Hoek bepaalde uiteinde lijk de eindstand op 4-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 21