Vergouwen sluit de emotie buiten Hoek heeft psychiaters nodig 1 krnemuiden oopt Noad'67 mder de voet Regilio Pinas is op schot voor GPC Vlissingen mvxis \rainer haalt met Oostkapelle punt tegen voormalige club Kloetinge nei ierde zege rij voor Sranang Rillandia blijft ver onder de maat Fortuinlijke zege Smerdiek Terneuzen krijgt les in afwerking In Axtion uit de competitie maandag 4 oktober 2004 swb 19 "irRauke Boersma - De meeste en waren zaterdag op hem ge- °|t. Hoe zou Oostkapelle-trai- 'r Karl Vergouwen, zo luidde vraag, omgaan met de wed- ijd tegen Kloetinge, de club them december vorig jaar op keien smeet. Goed, is het ant- ■iord. Vergouwen hield zijn lotics onder controle en was inbaar voor het punt: 1-1. 'fo iedereen die het wilde ho- ;1 vooral aan zijn spelers, ver fje Vergouwen vorige week rf de derby tegen Kloetinge 'Vhem een wedstrijd als ande- :Sas. Geen mens die hem ge- 'ifde. Logisch ook. De trainer de eersteklasser werd vorig jn immers door de club ver- toordelijk gehouden voor (bedroevende optreden in de Idklasse en kon na de kerst, nog voor de jaarwisseling itkoffers pakken. !"i zo'n akkefietje heeft zelfs grote kerel, in Vergouwens !Val zeker letterlijk, littekens Vde ziel. Een mooie pleister op wond is dan vaak een (bij peur afgetekende) zege op club die hem kapittelde, ar ook na de 1-1 tegen Klóe- je hield Vergouwen staande 'het duel voor hem geen spe- le lading had. Inderdaad, zo '{hij toe, de ingrediënten daar- or waren wel degelijk aanwe- IMaarde trainer van Oostka- 11e had er werkelijk alles aan laan iedere betrokkene ervan «•dringen dat die op sport- Duinhelm geen explosieve tail mochten vormen. Ituurlijk ben ik een mens en L het ontslag bij Kloetinge het nodige gedaan", zo do le Vergouwen naderhand, lar trainer zijn is een vak en inader ik het ook. Dus moet ;paalde emoties buitenslui- Als het goed is, zijn de spe- ;al gespannen voor een wed- 1 De trainer mag dat niet intwoord opvoeren door [erezaken bij te slepen." even, zo erkende Vergou- in. viel hij zaterdagmiddag uit h rol van koele, verstandelij ke en zakelijke oefenmeester. „Voor de wedstrijd heb ik heel veel handen moeten schudden", doelde de trainer van Oostkapel le op al die oude bekenden van Kloetinge die naar hem toekwa men. „Ook van mensen waarvan ik het helemaal niet verwachtte. Dat was wel even emotioneel." Tijdens de wedstrijd was Ver gouwen vooral nuchter, aan dachtig en analyserend bezig. Al was er wel degelijk de uit barsting van vreugde na de ge lijkmaker van Remon van Geers- daele in de 34e minuut (1-1). Maar goed. daartoe had de trai ner zich vast ook laten verleiden bij een andere tegenstander dan Kloetinge. De treffer was het gevolg van de eerste soepele Oostkapelle-aan- val. Tot de 1-1, en erna ook, do mineerde Kloetinge, onder im puls van Emiel Dorst die grote honger naar de bal had. Het was dan ook geen toeval dat de mid denvelder al na vier minuten de score opende. Arno Melaard mikte de bal uit een vrije trap haarfijn op het hoofd van de vo gelvrij staande Doi'st: 0-1. „Het was vandaag het enige slip pertje van het verder ijzersterke collectief", noemde Oostkapel- le-trainer Vergouwen dat tegen doelpunt. „Ik was beducht voor de aanvallende kracht van Kloe tinge en had daarom allemaal koppeltjes gevormd. Dat werkte uitstekend. Heb jij die nummer tien (Niels Kole) bijvoorbeeld iets zinnigs zin doen?" Nee. Kole kwam net als Ferry Alfons en Wilco de Valk amper uit de verf. Alleen Istvan Bakx en Dorst waren zo nu en dan in staat het Bison Kit-beleid van Vergouwen te omzeilen. Tot on genoegen van Kloetinge-trainer Dolf Roks. „Het is al de derde wedstrijd achtereen dat we moeilijk scoren en zo'n defensie ve tegenstander treffen", zei Roks met nauwelijks verholen ergernis. Maar Kloetinge kan de opponen- - ten die instelling niet verwijten. De ploeg was vóór de competitie al dé titelkandidaat en is on danks het verlies van zeven pun ten in vijf duels nog steeds niet irWim Broekhoven ES - Arnemuiden herstelde i in de tweede klasse van het erdagvoetbal van twee opeen- gende nederlagen. In eigen s werd Noad'67 onder de it gelopen: 7-0. peUekomt na de 2-1-zege op neuzense Boys en het 1-1-ge- spel van De Zwerver tegen tmslag alleen aan de leiding, euwen verspeelde tegen hek- isluiter Zwaluwe twee kost- S punten: 2-2. iemuiden-Noad'67 7-0: De isploeg begon overdonde ren na een half uur was het -0 door treffers van Bas van ternnck (3x), Leon van Bel- 1(1) en Corné van Belzen. In NT-MICHIELSGESTEL - De wallers van FM Sranang blij- D winnen in de hoofdklasse. Sint-Michielsgestel klopten f Goesenaren titelkandidaat en boekten hun vierde ze- |op rij: 8-5. Per Ramon Dahoe, Jorrit Inurman en doelman Ron de per (die goed werd vervan- noor Antoine Bal) begon nang sterk tegen de Bean s' Via Quang Tran (1-0 en en Stefan Scholten (2-0) na- 1 ue Goesenaren een ruime ■"sprong. ZV'88 kwam daar- !erug {ot 3-2, maar Jasper pnan zorgde weer voor een !j£r marge, 4-2. Voor rust fte de ploeg uit ('•Michielsgestel nog de aan- 'ungstreffer. Brabantse illu- j °P een gelijkmaker werden )etweede helft snel de kop in- ™kt door doelpunten van op- P Huisman (5-3) en Barry der Hooft (6-3). De volgen- we goals kwamen op naam zi] het dat er één m eigen doel werd gescho- 1na een schot van Tran. de Meza bepaalde de pstand op 8-5. van dat etiket af. Terecht. Als Kloetinge de ruimte krijgt, zijn de meeste tegenstanders gezien. Met een behoudende tegenstan der moet de ploeg wekelijks re kening houden. En er maatrege len tegen treffen. Bovendien kreeg Roks' ploeg te gen Oostkapelle genoeg kansen op de winst. Maar de uitblinken de Jacco Nelen was een te grote sta-in-de- weg. Zelfs Johan de Goederen moest zijn meerdere in de doelman erkennen toen de middenvelder tien minuten voor tijd vanaf de strafschopstip mocht aanleggen omdat Ronnie Cremer Stefan Wielemaker naar de grond had getrojcken. Nelen handelde daarbij met voorkennis. „Hij wist precies wat te doen in het geval van een strafschop tegen", gaf Vergou wen er blijk van in zijn tijd bij Kloetinge goed te hebben opge let. „Johan neemt 'm altijd in de zelfde hoek", voegde Roks eraan toe. „Maar ik vond het deson danks niet nodig de strafschop door een ander te laten nemen." Zo ontsnapte Oostkapelle aan een nederlaag. Sterker, met een beetje geluk was de thuisclub er in de laatste officiële minuut met drie punten vandoor ge gaan. Maar invaller Jèröme Ri- verola kreeg de bal bij een kap- beweging voor het doel van Kloetinge niet lekker mee. „Ik had graag gezien dat Jèröme had gescoord, maar verdiend was dat niet geweest. Een gelijk spel was voor ons het maxima le", zei Vergouwen zonder spoor van emotie. Want die sloot hij ook na cle wedstrijd nog buiten. Oostkapelle-Kloetinge 1-1 (1-1). 4. 0-1 Emiel Dorst, 34. 1-1 Remon van Geersdaele. Scheidsrechter: L. Koedam (Woudrichem). Gele kaar ten: Micha Lekawael, Matthijs Lagtenburg, Remon van Geersdae le (allen Oostkapelle), Istvan Bakx, Ronald Zuijdwegt (beiden Kloetinge). Aantal toeschouwers: 340. Oostkapelle: Jacco Nelen; Remon van Geersdaele, Roel Latuheru, Ronnie Cremer, Rick Pattenier; Matthijs Lagtenburg (48. Jèróme Riverola), Joel Pattenier, Micha LekawaelHarold Vermeulen; Jan Baayens, Arjen Pattenier (64. Da vy van Geersdaele). Kloetinge: Danny de Vries; Joffrey Geldof, David den Hollander, Jef frey Frijters, Arno Melaard; Johan de Goederen, Niels Kole (46. Ro nald Zuijdwegt), Emiel Dorst; Fer ry Alfons (67. Stefan Wielemaker), Wilco de Valk, Istvan Bakx. Kloetinge-verdediger David den Hollander geeft Oostkapelle-aanvaller Jan Baayens (links) geen millimeter ruimte. foto Ruben Oreel de verder gezapige wedstrijd zorgde pas vijf minuten voor tijd Ronnie Moerdijk voor 6-0. Leon van Belzen (II) bepaalde in blessuretijd de eindstand op 7-0. Zwaluwe-De Meeuwen 2-2: Zwaluwe kwam halverwege de eerste helft onverdiend op voor sprong door Ansems. Via twee treffers van Eddy Mathijsse in de 48e en de 65e minuut bogen de bezoekers de achterstand om in een dikverdiende voorsprong. De winst leek binnen. Zeker toen een kwartier voor tijd de thuisploeg na een tweede gele kaart voor Van der Stelt met tien man kwam te staan, maar in blessuretijd werd het via Gert Jan Dudok nog onver wacht 2-2. AZW-Nieuwdorp 4-2: Het was een opmerkelijke zege omdat de laatste twee treffers van de thuisclub gemaakt werden door Jaap den Doelder, die daarmee een kortstondig heroptreden in de hoofdmacht vierde. Eerder in dit niet al te hoogstaand treffen maakte Jacco Koekkoek 1-0, waarna Comé Nieuwkerk een omstreden strafschop benutte (1-1). Na de hervatting zette de zelfde speler Nieuwdorp op nieuw op voorsprong (1-2). Een defensieve misser bij Nieuw dorp mondde in de 77e minuut uit in een goal van Joep Frusch: 2-2. In de slotfase besliste inval ler Den Doelder het duel. Kapelle - Temeuzense Boys 2-1: De topper was een duel met twee gezichten. Temeuzense Boys had in de eerste helft meer balbezit, Kapelle had in de twee de helft de overhand. Aan het einde van het eerste part drukte Evert-Jan van Opdorp het Zeeuws-Vlaamse overwicht uit in een treffer. Binnen een kwar tier na de rust bogen Hans Tol- hoek en Koen Sinke de achter stand van Kapelle om in een voorsprong, die niet meer in ge vaar kwam. Zaamslag - De Zwerver 1-1: Ar jan Hamelink, met zijn zeven tien jaar de jongste speler op het veld, zette op slag van rust na een vloeiende aanval Zaamslag op een 1-0-voorsprong. Die marge bleef tot een kwar tier voor tijd intact. Toen maak te De Zwerver via Hugo Pen ning alsnog gelijk. door Frits Bakker HOEK - Voor de kleedkamers van Hoek wierp de man met de visie (een sponsor) zich op om de crisis te bezweren. „Wat wij nodig hebben", betoogde hij met een scherpe ondertoon, „dat is géén andere trainer, maar elf psychiaters, want dit elftal is ziek." Het was maar om aan te geven dat de trainer (Johan Bal- legeer) niet alle schuld moet krij gen voor het beschamende, dik verdiende verlies voor eigen pu bliek tegen Bennekom (2-4). Vorig jaar de sfeer ziek, dit jaar het elftal ziek. Komt er ooit weer eens een jaar dat er in Hoek zorgeloos wordt gevoet bald, dat de trainer niet op een schopstoel zit en de achterban niet voor onrust zorgt? Het onheil hing zaterdag alweer dreigend boven het Hoekse sportpark, maar naar buitenuit bleven de rijen nog wel geslo ten. „De trainer staat niet ter discussie", verzekerde Kees de Feyter, de voorzitter, die door andere bezigheden de afstraf fing van zaterdag niet kon bij wonen. Het elftal, zo wordt door de technische beleidsmakers be weerd, heeft in potentie veel kwaliteit. En er is vooralsnog geen reden om in te grijpen. De wanprestatie van zaterdag maakte de start van de competi tie alleen nog somberder dan het al was. Johan Ballegeer maakte een zwaar aangeslagen indruk na wat er zich voor zijn ogen had afgespeeld. En over zijn toe komst deed hij na de wedstrijd uiterst geheimzinnig. „Wij trai ners leven in een jungle", zei hij met een mooie beeldspraak. „Ik hang nu nog aan een takje, maar hoe lang dat nog duurt? Je wordt soms door anderen ge dwongen om los te laten." Zeker na zo'n dag als zaterdag, als alles misgaatHet scorebord was zelfs nog mild voor de thuisclub, want net na de rust, toen Bennekom naar 0-3 was uit gelopen, dreigde een nog groter debacle. Daar werd Hoek voor gespaard, omdat het zelf diep in de tweede helft twee keer kon scoren en Bennekom de tegen stander verder geen pijn meer wilde doen. Het was al schrijnend genoeg om te zien dat Hoek bij vlagen fi naal onder de voet werd gelo pen. „We hebben een verdedi ging als een zeef", ontleedde Bal- legeer zijn elftal met een vernie tigend oordeel. Vooral het cen trale deel. met Gun ter de Meyer en Djamel Buvse, stond dikwijls voor schut tegen de snelle aan vallers van Bennekom, die onbe kommerd door de Hoekse verde diging mochten snijden. Het verschil in klasse, beleving en inzet sloeg heel de wedstrijd door naar de kant van Benne kom. Het tempo van de aanval len lag veel hoger, de combina ties liepen vloeiend en in duels was Hoek op alle delen van het veld de mindere van de tegen- stander.Het leidde er allemaal toe dat Hoek kansloos naar de slachtbank werd geleid. Dennis van Meegdenburg scoorde uit een viertal kansen voor de rust één keer, schoot twee keer van grote afstand op de lat en miste de strafschop die voor een on schuldige handsbal van David Destorme werd gegeven. Drie kansen in de eerste vier minuten na de rust deden Hoek de das RILLAND - Rillandia is hevig van slag. De Bevelandse formatie verloor van Oranje Wit (0-4) en staat nu laatste in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal. „Te veel spelers spelen onder hun kunnen", stelde trainer Wim van Nijnatten vast. Rillandia begon furieus aan de wedstrijd, creëerde kan sen, maar kwam niet tot scoren. Zo schoot Michel Smist op de paal en schoot Peter Kepers een keer rakelings naast. Na rust kwam Oranje Wit op 1-0. John Brussé mocht in de 60e minuut in buitenspelpositie doorgaan en schoot diagonaal raak. Rillandia was aangeslagen. Stefan Jonk man besliste in de 70e minuut de wedstrijd via een prach tig afstandsschot. In de slotfase liep Oranje Wit nog uit naar 4-0 via John Brusse (87e minuut) en Inan Bozkir (90e). „Er is nog geen paniek", aldus Van Nijnattten, „we hebben alleen snel een overwinning nodig." LISSE - Smerdiek won in de tweede klasse van het vrou wenvoetbal onverdiend van Lisse. De Thoolse formatie, die na rust erg in de verdediging werd gedrukt, zegevier de met 1-0. Smerdiek kwam in de eerste helft op 0-1 na een prachtige solo van Angelique Hage. De tweede helft was helemaal voor Lisse. De thuisclub schoot echter twee keer op de lat. EINDHOVEN - Terneuzen was gistermiddag in het uit- duel met DBS één helft heer en meester. De Zeeuws-Vla mingen lieten voor rust echter de ene na de andere kans liggen en kregen de rekening daarvoor in de tweede helft gepresenteerd. Binnen 26 minuten leidde de uiterst effec tieve thuisploeg met 4-0 door doelpunten van Serginho Zwennicker, Carlo Teurlinx, Yeher Kara en invaller Rob bie Zwennicker. Een kwartier voor tijd wist Mike But na mens Terneuzen nog iets terug te doen (4-1), maar de der de nederlaag op rij kon in het restant van de wedstrijd niet meer afgewend worden. Ondanks de derde nederlaag op rij, maakte trainer Ardian Lekaj zich nog geen zorgen. „In de eerste helft hebben we heel goed voetbal gespeeld en op een voetballende manier heel veel kansen ge creëerd. Het is slechts een kwestie van tijd, dat we die kansen ook weer daadwerkelijk gaan benutten." TERNEUZEN - De futsallers van In Axtion hebben zich teruggetrokken uit de eerste klasse. De beslissing viel, na dat aanvoerder Paul Tjan-Asem vrijdag geen volledige ploeg op de been kon brengen voor het duel met ZVO/Goodbookers uit Oosterhout. Tjan-Asem: „We hebben de beschikking over zestien man, maar vrijdag waren er drie spelers en één keeper. Omdat we zeker nog vier keer op vrijdag moeten spelen (wanneer veel veldspelers uit de selectie moeten trainen), hebben we besloten te stoppen. Ik heb geen zin om elke keer boetes te betalen." Voor het niet op komen dagen voor het duel met ZVO krijgt In Axtion, dat vorig jaar promoveerde naar de eer ste klasse, een boete van 120 euro. Bovendien is In Ax tion, doordat het besloot zich terug te trekken, het in schrijfgeld van honderden euro's kwijt. Michel van der Sommen (rechts) was een van de aanvallers die de verdediging van Hoek deed wankelen. Ramazan Yuruk zet een sliding in, Djamel Buyse volgt de actie op de voet. Trainer Johan Ballegeer (rechts, op de bank) kijkt gespannen toe. foto Peter Nicolai om. Van Meegdenburg zorgde voor de 0-2, nadat hij Djamel Buyse in een sprintduel ver ach ter zich had gelaten. Michel van der Sommen omzeilde de buiten spel val en schoot via de handen van Hoek-keeper Van der Vloet de 0-3 binnen. Met een frommel goal scoorde Christoph Dewispe- laere tegen, na een combinatie tussen Steven de Croock en Bart Poppe. Arno Splinter maakte vanaf de strafschopstip (Jeroen van de Broeke maakte hands) twee minuten voor tijd 1-4 en Destorme maakte de stand net voor tijd iets draaglijker: 2-4. Hoek-Bennekom 2-4 (0-1). 41. Den nis van Meegdenburg 0-1, 48. Den nis van Meegdenburg 0-2, 49. Mi chel van der Sommen 0-3, 73. Chri stoph Dewispelaere 1-3, 88. Arno Splinter 1-4, 89. David Destorme 2-4. Scheidsrechter: T. Oussoren (Amersfoort). Gele kaart: David David Destorme (Hoek). Aantal toeschouwers: 800. Hoek: Filip van der Vloet; Stijn Porteman, Gunter de Meyer, Dja mel Buyse (67. Thomas Ragut), Ra mazan Yuruk: Bart Poppe, Wesley de Smet (80. Jeroen van de Broe ke), David Destorme, Nejim Melki; Christoph Dewispelaere, Sam Yse- baert (65. Steven de Croock). door Wim Broekhoven GOES - In de derde klasse A van het zaterdagvoetbal kwam van de leiders alleen Serooskerke niet tot de volle winst. De derby tegen Veere eindigde in 2-2. De overige koplopers wonnen simpel. Duiveland rolde ZSC op met 8-1, SKNWK was met 7-1 veel te sterk voor 's-Heer Arendskerke. GPC Vlissingen won met 5-0 van Yerseke en FC Dauwendaele versloeg WHS met 3-1. In 3B komt Tholense Boys na de 1-0 zege op Kogelvangers en de 2-2 van VVC'68 tegen Dongen al leen aan de leiding. GPC-Yerseke 5-0: Binnen een minuut zorgde Regilio Pinas al voor 1-0. Het duurde ech ter tot de tweede helft voor dat GPC verder afstand nam. Pinas maakte er in de 50e mi nuut met een fraai afstands schot 2-0 van en halverwege werd het in vijf minuten tijd 5-0 door doelpunten van Erik de Ruiter, opnieuw Regilio Pi nas en Marco Schroevers. In valler-doelman René Verkade hoefde nauwelijks in actie te komen. FC Dauwendaele-WHS 3-1: Halverwege de eerste helft strafte Edwin Moerland een misverstand in de Dauwen- daele-verdediging af. Vijf mi nuten later deed Jeroen van de Schelde aan de overkant hetzelfde: 1-1, Vlak voor rust leverde een mislukt schot van Jorrit Schuurman de geflat teerde 2-1 op. In de tweede helft kregen beide teams meer dan voldoende kansen op doelpunten. Alleen Dennis Dobbelaer van de thuisclub kon er een kwartier voor tijd eentje benutten. Spui-MZVC 2-1: In een spij kerhard duel opende Erik Loof na tien minuten de score voor de thuisploeg. MZVC was daarna wel iets sterker, maar echte kansen leverde dat niet op. Twintig minuten na rust zorgde Martin Kalis vaart met een schot van der tig meter voor 2-0. De 3-0 kwam er niet, omdat Erik Loof zijn strafschop gestopt zag door doelman Wilco Heij. In de rommelige slotfase zorg de Rink Basie nog voor 2-1 Veere-Serooskerke 2-2: In een enerverende derby begon de thuisploeg uitstekend. Joachim Cornelisse liet na vier minuten de 1-0 aanteke nen en Ronnie Louwerse zorg de na een kwartier voor 2-0. Serooskerke nam daarna het initiatief over. René Cevaal maakte er na een half uur 2-1 van en de thuisploeg had en kele prima reacties van doel man Kerkhove nodig om die voorsprong tot aan de rust vast te houden. Acht minuten na de pauze kopte Renco Franke een corner van Nigel Holmes binnen voor de gelijk maker, maar verder kwam Serooskerke zelfs tegen tien man (Gerritsen werd nog weg gezonden) niet. 's-Heer Arendskerke SKNWK 1-7: De thuisploeg werd op alle fronten afge troefd. Bij rust stond het al 0-3 door treffers van Leon de Bruine en tweemaal Christi an van Vossen. Na rust scoor de Van Vossen opnieuw waar na Frank Davidse namens de thuisploeg wat terugdeed. Via doelpunten van Maarten Padmos en twee van Jacky de Bruine liep SKNWK daarna verder uit. Duiveland - ZSC'62 8-1: Ro nald Zwager, Dennie le Com- te, Barry Steenpoorte (2x) en Wilmar van de Sande scoor den voor rust de Oosterlandse treffers. Martin Kiesenberg zorgde tussendoor voor de 4-1. In de laatste twaalf minu ten gaf Duiveland nog even gas en dat leidde tot nog drie goals. Kasimier Snoek (eigen doelpunt), Edo van Beek en Lex Zwang scoorden. Tholense Boys-Kogelvangers 1-0: Reinier de Groen tekende na twintig minuten met een fraai schot vanaf zestien me ter voor de 1-0. De betere thuisploeg kwam daarna ver dedigend nooit in de proble men, maar omdat men ook zelf verder geen echte kansen wist te creëren bleef het wel spannend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19