PZC TOP sleept 12-10-zege uit het vuur i i Slechte seizoenstart van teams Morres A profiteren er met va Nieuwe stunt van Fortis blijft uit Van de Linde maakl er drie voor Axel Derdeklassers StormvogelsAll Ready en Togo winnen Goes laat punten Bokser Roelofs wint vijfde partij op rij Dagzege kartei Ramon Kuipen maandag 4 oktober 2004 door Jan Roovers GOES - Na de nederlagen van Fortis, Tjoba, Ondo en Swift zal de Zeeuwse korfbaltop zaterdag geen prettig gevoel hebben over gehouden aan de vijfde ronde van de veldcompetitie. TOP uit Arnemuiden won wel (12-10 thuis tegen Ventura Sport), bij de derdeklassers stapten All Ready, Stormvogels en Togo als winnaars het veld af. Pemix-Tjoba 12-10: Coach Ko Crucq hing de nederlaag voor een belangrijk deel op aan de te slappe start van zijn ploeg. Zijn ploeg kwam snel met 5-1 achter te staan. Dat gat kreeg eerste klasser Tjoba nooit meer hele maal dicht. Na nog een naar inci dent tijdens de rust (Petra Rijn kampte met ademnood en hyper ventilatie en moest ambulance hulp inroepen) pakte Tjoba de wedstrijd toch goed op, kreeg kansen om aan te sluiten, maar wist die niet te benutten. Scores Tjoba: Gerben van Boven 3, Eric van Zon 2, Petra Rijn, Mar leen Batenburg, Bianca Vos, Ro bert van Schalk, en Marcel de Dreu Korbis-Ondo 14-8: De bliksems- tart leverde de bezoekers een 4-1-voorsprong op, maar dat tempo hield tweedeklasser On do niet vol. Nog voor rust had de thuisploeg de stand al weer gelijk getrokken: 4-4. „We had den kansen zat, maar we scoor den niet", treurde coach Edwin Coppoolse. Daarna moest Ondo achter de tegenstander aan, kreeg bij 8-10 alle gelegenheid om langszij te komen, maar liet die liggen. Nadat Ondo daarna vijf strafworpen en twee gele kaarten tegen kreeg, was het he lemaal over en uit. Scores Ondo: Wim Allaart 3, Anne- lie Wisse, Mirte Hoogwerf, Jan Al laart, Iwan de Pagter en Martijn Walraven 1. TOP-Ventura Sport 12-10: Na ruim een kwartier stond er 2-5 op het scorebord en leek tweede klasser TOP rijp voor de slacht. Tijd voor coach Blaas de Ridder om de ploeg tot de orde te roe pen. Hoezeer dat hielp, bleek ROTTERDAM - Bokser Danny Roelofs uit Meliskerke heeft gis teren in Rotterdam zijn partij te gen Johan de Niet uit Arnhem gewonnen. Het ging hier om een wedstrijd in de seniors C-klasse bij de superzwaargewichten. Het was voor Roelofs zijn vijfde zege in vijf partijen. Roelofs valt met zijn 92 kilo ei genlijk onder de zwaargewich ten (+91 kg), maar in Rotterdam was er geen geschikte tegenstan der voor hem. Daarom nam hij het op tegen de 102 kilo wegen de Johan de Niet. In de eerste ronde tastten beide boksers elkaar een beetje af. Pas tegen het einde durfde Roelofs wat initiatief te nemen en daar door won hij de eerste ronde. Daarna kreeg de Zeeuw het moeilijk in de tweede ronde. Zijn stoten troffen alleen lucht en hij scoorde weinig. De Niet won de ronde en trok de stand gelijk. De derde ronde was be slissend. In die derde ronde overtuigde Roelofs weer. Hij zette de ervare ner De Niet (bezig aan zijn ne gende partij) onder druk en plaatste meer rake stoten. Hij won daardoor de derde ronde en meteen ook de partij met 2-1. Donderdag moet Danny Roelofs meteen weer aan de bak. Dan bokst hij in het Belgische Vil voorde zijn zesde wedstrijd. halverwege: met een serie van zeven doelpunten was de thuis ploeg over de tegenstander heen naar 9-5 bij rust gelopen. Na die zevenklapper veroorloofde de thuisploeg zich een periode met slordig en te geforceerd spel en kreeg het bij 11-10 nog be nauwd. Hannuël Kramer sleep te in de slotminuten de ploeg over de streep. Scores TOP: Leon Kloet 4, Niels Wattel 3, Ad Bezemer 2, Jantine Meulmeester, Mirjam Kloet en Hannuél Kramer 1 Swift-de Dijkvogels 7-8: De tweede nederlaag op rij kwam bij tweedeklasser Swift hard aan. De beginfase was goed, maar na 2-0 viel de thuisploeg aanvallend stil, scoorde twintig minuten niet en keek bij rust te gen een 2-4-achterstand aan. Pas na 2-6 kreeg Swift de geest: het baltempo ging omhoog, de verdediging van de bezoekers werd voortdurend ontregeld en bij 7-7 werd de aansluiting ge maakt. In de slotfase kregen bei de ploegen kansen, De Dijkvo gels wist er daar één van te be nutten en won. Scores Swift: Roel Klootwijk 2, Eefje van de Berg, Angela Ver duin, Ivo de Hond, Richard Geldof en Paul van de Berg 1. All Ready-Korbatjo 13-9: Derde klasser All Ready haalde met 8-4 de rust. Na rust kwamen de bezoekers iets terug (9-7), maar de Zierikzeese ploeg liet zich niet de kaas van het brood eten. De thuisploeg scoorde vier keer op rij en won met 13-9. Scores All Ready: Jan Willem van Nieuwenhuyze 5. Dennis Voshart 3, Ronald Snoek 2, Manon Torens- ma, Anouk van Tiggelhoven en Henk de Graaf 1 Stormvogels-ADO 9-7: Na de on verwachte promotie verwachtte Stormvogels het in de derde klasse moeilijk te zullen krijgen. Maar na een gelijkspel en twee overwinningen op rij is de ploeg van coach Richard Ollefers zo maar een middenmoter. „We moeten het van het collectief hebben", roept Ollefers na elke wedstrijd. Ook tegen de bezoek ende ex-tweedeklasser was dat het geval: na 2-3 zette de thuis ploeg aan voor een periode die 5-5 en, na een sterke eindsprint, goed was voor 9-6 en 9-7 in de slotminuut. Scores Stormvogels: Jan Theune en Arno Sanderse 3, Anita Adriaanse, Loura Kleinepier en Frank Peene 1. Seolto-Togo 5-7: Een Zeeuwse derby met weinig doelpunten. „Speltechnisch mankeert er weinig aan. We zijn zelfs vaak de betere ploeg. Maar we hebben nog altijd problemen met het afwerken van de sco ringskansen", weet coach Ad Se- ijnstra van Seolto. Colle ga-coach Wim Voorneveld, met drie invallers gestart, prees zijn achttal voor de manier waarop de verdediging georganiseerd werd. Scores Seolto: Rob Harthoom en Remy Schuuring 2, Anja Ovaa 1 Scores Togo: Marcha van Belzen, Yvonne Joziasse, Susanne Dron- kers, Marcel Joziasse, Edwin Ma- chielse, Martin Crucq en Marcel Viergever 1 In de vierde klasse won Blauw Wit met 13-9 van Voltreffers, leed Volharding een 8-3-neder- laag bij Zaamslag en versloeg Atlas Luctor met 11-9. Fortis-korfbalster Esther Kasse is bezig aan een doorloopbal, Nic-speler Ivo Wiebring moet zich inhouden om haar actie niet te verstoren. foto Ruben Oreel door Rudy Booqert OOST-SOUBURG - De thuiswedstrijd te gen Nic leek zaterdag voor de korfballers van Fortis uit te draaien op een kopie van het uitduel, een week eerder. Ook toen keek de Souburgse hoofdklasser na een gelijkwaardige eerste helft tegen een klei ne achterstand aan. Maar waar die marge zeven dagen eerder nog werd vereffend (17-17), was het nu voor Nic slechts een springplank naar meer: 10-19. Fortis had zaterdag het eerste (Jouri van de Broeke) en het laatste woord (Rob San derse), maar in de tussenliggende perio de had Nic het hoogste woord. Het grote verschil werd gemaakt door de twee ko- ningsschutters van Nic. International Michiel Gerritsen had een week eerder zijn precisie-kunsten al geshowd en in Souburg toonde collega Jos Bosma zich zelfs nog een graadje scherper. Gerritsen scoorde zes keer, Bosma negen keer. Aan zulke doelpuntenmachines ont breekt het Fortis volledig. „Het is niet ideaal om zó afhankelijk te zijn van één of twee spelers", vond Jouri van de Broe ke, samen met Rob Sanders zaterdag For tis' topscorer met drie treffers. „Onze kracht is juist dat iedereen kan scoren. Vorige week scoorde bijvoorbeeld alleen Esther (Kasse) niet. Chaïm (Koole) en ik zijn eigenlijk de speerpunten in ons team, maar wij kunnen jammer genoeg niet die extra punten toevoegen." Dat konden Bosma en Gerritsen dus wél. Tien minuten voor tijd had Nic vijftien punten gemaakt, waarvan de Groningse kanonnen er met z'n tweeën veertien had den gemaakt. De wedstrijd was al ge speeld, toen twee andere spelers zich nog op de scorelijst meldden. „Het breekpunt lag net na de rust", vond Van de Broeke. „Vorige week maakten we een achter stand van twee punten goed. We waren vast van plan dat nu weer te doen, maar toen dat niet lukte, knakte er iets." De achterstand bij rust (7-9) groeide vrij eenvoudig tot 7-12. Fortis kwam nog even terug (9-12 en 10-14), maar toen de marreerde Nic in zes minuten spectacu lair van 10-14 naar 10-19. De eretreffers van Wander Koole en Rob Sanderse, die een strafworp miste, bepaalden de eind stand op 12-19. Voor de vierde keer op rij scoorde Fortis als eerste in de wedstrijd; voor de vierde keer bleek dat een slecht voorteken. Kater „Aan deze wedstrijd heb ik de grootste kater van de vier wedstrijden tot nu toe overgehouden", bekende Van de Broeke. „De eerste wedstrijd tegen DOS verloren we weliswaar nipt, maar we gaven goed partij. Tegen Fortuna was weinig eer te behalen en tegen Nic waren we vorige week blij met een punt. Maar met name de tweede helft vandaag vond ik teleur stellend. Juist daar waar we goed in zijn, verdedigen, ging toen niet goed. Ik baal ervan dat we het ondanks die achter stand niet konden opbrengen om toch goed te verdedigen." Eens te meer werd duidelijk, dat Fortis op de toppen van de tenen moet lopen om het niveau van de hoofdklasse te ha len. Dat was natuurlijk ook ingecalcu leerd, maar Fortis had graag van Nic ge wonnen, omdat het dan een grote kans op de derde plaats in de poule had ge had. De nummer drie wordt na het veld- seizoen immers ingedeeld in de degrada tiecompetitie met één nummer drie uit een andere poule en twee nummers vier. „Maar nu zullen we worden ingedeeld bij twee ploegen die als derde zijn geëin digd", concludeerde Van de Broeke. „En dat zouden zomaar PKC en Deetos kun nen worden. Dan wordt onze doelstelling ons te handhaven door als eerste te eindi gen in de degradatiepoule een stuk moei lijker." Scores Fortis: Jouri van de Broeke 3, Rob Sanderse 3, Wander Koole 2, Chaim Koole 2, Ruth Hoogwerf 1, Esther Kasse 1. Scores Nic./Expertus: Jos Bosma 9, Michiel Gerritsen 6, Linda Blauw 2, Lisette Ham- minga 1, Ivo Wiebring 1. door Peter van Kouteren GOES - Twee opeenvolgende thuiswedstrijden, twee nederla gen op rij. De beide standaard teams van Morres/Hulst zijn de volleybalcompetitie slecht be gonnen. De mannenploeg ging zaterdag voor eigen publiek met 1-3 onderuit tegen Krimpen. De vrouwen van Morres/Hulst le den tegen Capelle een forse 4-0-nederlaag. Morres/Hulst-Krimpen 1-3 (19-25 18-25 21-25 25-21): Morres/Hulst mocht de hand in eigen boezem steken. De Zeeuws-Vlamingen faalden als collectief en hadden geen ant woord op de lastige opslag van de gasten. Krimpen, met veel lengte en kracht in de gelede ren, nam met de service het ini tiatief en was in de eerste drie sets heer en meester. „Maar we hebben zelf veel te weinig ge bracht", stelde Guido de Beule gelaten vast.„Iedereen deed indi vidueel zijn stinkende best, maar we vormden geen team. Dan ga je onderuit." De Hulst-trainer probeerde in de derde set met drie middenman nen meer vat op Krimpen te krij gen. Dat leek aanvankelijk ef fect te sorteren, maar in de slot fase trokken de bezoekers de winst opnieuw naar zich toe. Pas in de vierde set slaagde Morres/Hulst erin de bezoekers onder druk te zetten. Atak'55-Mvtilus 3-1 (25-21 22-25 25-20 25-17): Geen beste wedstrijd van Mytilus. Veel Goe- se fouten resulteerden in de eer ste set in een zege voor de thuis ploeg. Mytilus trok de tweede set naar zich toe, maar daarmee was de Goese koek op. Mytilus legde het in verdedigend op zicht af tegen Atak'55, dat in de derde set in de slotfase de winst veilig stelde. Atak'55 gaf de be zoekers in het vierde bedrijf geen schijn van kans. De Burgst-Kwiek 3-1 (25-17 19-25 25-17 15-25): Kwiek had geruime tijd geen vat op de servi ce van De Burgst en legde het als team af tegen de thuisploeg. Met drie setnederlagen op zak werd in de vierde set gekozen voor een fantasie-opstelling. Die leidde prompt tot succes. VVS'92-Sic Pugno 3-2 (25-16 25-22 20-25 21-25 15-13): De eerste overwinning voor de Vlis- singers, die de basis daarvoor in de eerste twee sets legden. WS'92 was in de beginfase goed op dreef en troefde Sic Pugno op alle fronten af. Daar na moest de thuisploeg het ini tiatief aan de bezoekers laten. In de vijfde set nam Vernon Sco- rea de Vlissingers op sleeptouw. Hij loodste zijn ploeg naar een zwaar bevochten zege. Vrouwen Morres/Hulst-Capelle 0-4 (21-25 21-25 12-25 22-25): Een sterk Capelle troefde Morres/ Hulst op alle fronten af. Capelle had op alle posities meer kwali teit in huis en maakte als geheel een sterke indruk. Morres/Hulst begon niet slecht, maar werd in de eerste set afgerekend op een aantal onnodige fouten. Daarna klampte de verzorgd spelende thuisploeg in het tweede bedrijf lang aan. Aan het eind van die set vielen twee fel betwiste be slissingen op 21-21 in het voor deel van de bezoekers uit. In een slechte derde set stapelde Morres/Hulst tegen de scherp en gevarieerd serverende bezoe kers fout op fout. Dat leidde tot een zware afstraffing. Een slech te start brak de Zeeuws-Vlamin gen in de vierde set op. Benevia-Kwiek 3-2 (24-26 25-21 15-25 25-16 15-12): Een matig spelend Kwiek gaf de winst uit handen. De Bruse for matie kwam tot twee keer toe op voorsprong, maar slaagde er niet in om naar winst af te wik kelen. Kwiek liet in verde- di- gend opzicht nogal wat ste- ken vallen en miste in aanvallend op zicht het overzicht om de thuis ploeg gevarieerd te bestoken. Sic Pugno-Savok 1-3 (21-25 22-25 19-25 25-23): Savok maak te in een erg rommelige wed strijd de minste fouten en mocht op grond daarvan aanspraak ma ken op de overwinning. De Sas- se formatie begon prima (3-12), maar moest daarna toestaan dat de thuisploeg het initiatief nam. Nadat Sic Pugno op gelijke hoogte was gekomen, trok Savok alsnog de eerste set naar zich toe. Sic Pugno verdedigde goed, maar moest uiteindelijk toch buigen voor de hard wer kende Sasse ploeg. Morres/Hulst 2-Zuvo 1-3 (22-25 19-25 25-14 16-25): De jonge Hulst-equipe had te veel ontzag voor de geroutineerde opponent en kreeg daarvoor de rekening gepresenteerd. door Jos van Belzen VLISSINGEN - Goes, koploper in de derde klasse A van het zon dagvoetbal, verspeelde gisteren de eerste punten van dit seizoen door een doelpuntloos gelijkspel tegen Zeelandia Middelburg. De naaste achtervolgers verzuim den te profiteren: Steen ging met 1-5 hard onderuit in Oud Gastel en Vlissingen boekte bij HW'24 een 2-2-gelijkspel. Gro te winnaar dit weekeinde was RCS, dat met 5-1 won van Patrij zen en steeg naar de tweede plaats op de ranglijst. RIA W is na het 2-4-verlies op eigen veld tegen Breskens hekkensluiter. SC Gastel-Steen 5-1: De eerste twintig minuten leek er weinig aan de hand: Steen had een licht overwicht en kreeg ook enkele mogelijkheden om de score te openen. Dit gebeurde in de 23e minuut echter aan de andere kant door Rick Penders, 1-0. Door deze treffer leek er iets te knakken bij de Zeeuwen, iets waarvan SC Gastel profiteerde door via Arno Akkermans en Ri chard Mol (strafschop) uit te lo pen naar 3-0 bij rust. Nog voor er een uur was gespeeld stond het al 5-0 via twee treffers van Sebastiaan Frik. Pas tegen het einde scoorde Wouter de Neys nog tegen namens een in deze fa se aandringend Steen: 5-1. RCS-Patrijzen 5-1: Na twee mi nuten werd de score geopend door William Sallet: 0-1. RCS kreeg daarna enkele kansen, maar kwam pas in de 37e mi nuut uit een door Sander Schut te (in twee keer; de eerste inzet werd gestopt door Sjimmie Kik kert) benutte strafschop langs zij: 1-1. Kort voor rust bracht Martin Janse de Souburgers op voorsprong: 2-1. In de tweede helft speelde de thuisploeg ver zorgd voetbal, waarbij de afwer king wat te wensen overliet. Pas in de laatste tien minuten liep de ploeg uit naar een duidelijke 5-1-zege via treffers van Aschraf Elhrouz, Alwin van Ham en Beshar Xhoxhai. Goes-Zeelandia Middelburg 0-0: In een gezapig duel \i voor de neutrale toeschoir weinig te genieten. De be kers leken voor een punt g men en legden de nadruk a defensie. Goes wist hier, raad mee, al was de beste i in de tweede helft voor) Paardekooper die echter al voor de doelman niet ve kwam dan een inzet tegei paal. HVV'24-Vlissingen 2-2: Ki O'Shea was in deze wedr zeer belangrijk voor HV, Tweemaal maakte de kis man van het veld een act stand goed, de tweede keer een kopbal. Vlissingen, dal Ngefu Sambi (0-1) en Valen Blommaert (1-2) op voorsp kwam, liet in Hulst opL zien dat het aardig in de® klasse kan meedraaien. RIA W-Breskens 2-4: De th ploeg leek op rozen te zitteni een 2-1-voorsprong vijf i ten voor tijd. Ludwig van Ge berghe had de score geop voor RIA, vlak voor rust mia Robbie van de Wijnckel Net na rust zette Geert-L Smet zijn ploeg weer op n sprong: 2-1. RIA-doelman win de Roover toonde zichd na meerdere malen een gg sluitpost, maar in de slotm ten had hij geen antwoord® inzetten van Robbie vas Wijnckel (2x) en Esad Osru vski. MARIEMBOURG - Karterj mon Kuipers heeft in Maq bourg de dagzege tijdens du de en laatste wedstrijddag! het Open Belgisch kampii schap gepakt. De Middelburger won Zuid-België de zogeheten pr-j nale en werd derde in de grtój nale, voldoende voor de d:j ge. In de eindstand eindigde^ pers (14) als zevende, de Belg vin de Maarschalk werd a door Jos van Belzen VLISSINGEN - Dankzij onder meer drie treffers van Peter van de Linde won koploper Oost burg ook zijn vijfde wedstrijd, ditmaal met 4-0 bij Axel. Voor Luctor'88 lijkt het een moeilijk seizoen te worden in de vierde klasse B. Gisteren ging het duel tegen Meto met 2-4 verloren en bovendien viel Pieter van den Dries geblesseerd uit, waarbij de verwachting is dat hij de ko mende weken topscorer Erik de Groene gezelschap kan houden in de ziekenboeg. Clinge-Jong Ambon 2-4: Na drie minuten profiteerde Martin Waisapy van een foute uittrap van de doelman (0-1), waarna Martin Leegwater er in de 5e mi nuut 1-1 van maakte. Een tech nisch beter Jong Ambon kwam tegen een hard werkend Clinge kort voor rust opnieuw op voor sprong via Levy Waisapy: 1-2 halverwege. Dezelfde speler maakte er kort na het begin van de tweede helft ook 1-3 van, maar in de 65e minuut bracht Peter Drumont uit een straf schop de spanning terug. Een kwartier kwam Clinge in een on- dertalsituatie na rood voor Jan de Visser. Met zijn derde treffer van die middag bepaalde Levy Waisapy in blessuretijd de eind stand op 2-4. Axel-Oostburg 0-4: Een goede start van de thuisploeg leidde in de beginfase tot twee kansen die echter niet werden benut. Oost burg nam steeds meer het initia tief in handen en in de 25e mi nuut leidde dit tot de openings treffer van Peter van de Linde, 0-1. Ondanks enkele mogelijkhe den bleef deze stand tot aan de rust op het bord staan. Ook en kele omzettingen bij Axel tij dens de rust brachten in de twee de helft geen wijziging in het spelbeeld. Peter van de Linde (2x) en Jacco Seen bouwden de voorsprong in de laatste twintig minuten verder uit naar 0-4. Walcheren-Aardenburg 1-0: Bij de thuisploeg vierde Vincent de Rijke zijn rentree als laatste man, waardoor de verdediging een betere indruk maakte dan de voorgaande duels. Walcheren kwam in de 35e minuut op voor sprong via een door Michel van Dalen benutte strafschop: 1-0. Direct na rust kende Aarden burg een sterke fase, die niet meer opleverde dan een bal tegen de paal door Mare: Croock. Zeeland Sport-Koewacht Voor rust kende de thu® een licht overwicht, wat: 20e minuut leidde tot eentó van James Beije: 1-0. Indeti de helft waren de rollen oc draaid en kwam Koew langszij via Jeroen Hiele Hontenisse-Hulsterloo 14: een gelijkopgaande eerste: speelde het spel zich veda het middenveld af. Toch: er halverwege een 1-0-star: het bord omdat een Huls loo-verdediger na een hal een voorzet van Jelle Verhce achter zijn eigen doelman w te. Ook na rust veel midden" spel, totdat Hulsterloo in laatste kwartier sterk kwam zetten. Een inzet van Daar. Damme eindigde in de 78e nuut nog tegen de lat. n even later was het wél raai Stefano de Vos: 1-1. Hontö was de grip op de wed? kwijt en in de slotfase tildes chel Leonhart en Eric Goos de eindstand naar 1-3. Domburg-De Noormannen De Noormannen deed in de by niet onder voor Dornh maar de formatie uit Westka; le verzuimde de vele kansel benutten. Domburg kwam: 37e minuut op voorspa Linksback Tom Hengst vi bezoekers leed balverlies,!: de Jong pikte de bal of schonk na een goede actieC Minderhoud een niet te nü kans: 1-0. Tien minuten t tijd deelde Domburg de geK klap uit. Patrick Provoost het eindstation van een goed gespeelde counter: 2-0. vreugde van Provoost was korte duur, want het uittré van zijn shirt leverde hem tweede gele, en dus rode op. Luctor'88-Meto 2-4: kwartier opende Jurgen f Maldegem de score: 1-0 Kotf de gelijkmaker van Da«l Krom in de 30e minuut ifflS thuisploeg een goede ka5 2-1, waarna Arthur Bos:1 uit de hierop volgende tegeö val geen fout maakte: 1-2-1 minuten na rust zorgde A? Hagenaars voor de gelijknuf waarna Meto rijp leek vooj slacht. Luctor'88 verzuimtkf ter te scoren, iets dat de ótfj kers via Joey van HooijdoK* Ronald Broos in de slotfasn deden: 2-4. 11 m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 18