PZC Boogerd blij met zo'n kampioen Wonderbaarlijke winst Schletterer Kroon dacht aan winnen op WK HET OPEL WINTER PLAN VOOR 17,50 MET GARANTIE OP 11 PUNTEN. Spanjaard Oscar Freire voltooit zijn trilogie op WK in Verona Hofland zegt af voor Oranje Ajax verspeelt dure punten Nederlanders beboet op WK Nieuwe datum Delta Profronde Dscar Freire sveer goud waard voor Raboploeg Erik Zabel is wel eerste op de wereldranglijst pdactie: 0113-315640 fvw.pzc.nl nail:redactie# pzc.nl ,stbus 31,4460 AA Goes Ivertentie-exploitatie: jord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. naandag 4 oktober 2004 for Harm Vonk (ERONA - Hij vergeet soms hoe pel ronden hij nog moet rijden, lf speldt voor een wedstrijd het «erkeerde rugnummer op zijn hirt. Maar Oscar Freire kan ich als geen ander fixeren op iel wereldkampioenschap. In ferona voltooide de Spanjaard ijn trilogie. iet was vijf jaar nadat de klei- je Oscarito in dezelfde stad uit fe anonimiteit trad en drie jaar jadat hij in Lissabon (2001) peer de regenboogtrui verover de, Freire schaart zich in het il- ustere rijtje van Alfredo Binda, lik van Steenbergen en Eddy lerckx. die ook driemaal 's we- Kds beste werden. ■ichael Boogerd kwam als ze- jende pver de streep, maar met fcn brede glimlach. In de harde bale toonde hij zich een van de fcrksten van de koers, maar hij pist zich met los te rukken uit je groep van 25 renners die na je voorlaatste beklimming van feTorricelle overbleven. „Als ik jelf geen wereldkampioen kan [orden, heb ik het liefst dat freire het wordt", zei de Hage- aar „Dan komt de regen- pogtrui in elk geval in onze Ibeg." Herboren pn alle onzekerheid die Boo- jerd na zijn val in de Ronde van pnilië overspoelde, was giste- en in Verona geen spoortje over- tebleven, Boogerd volgde het poor van de groten, toen Ivan jasso namens Italië de finale pende. pile grote namen zaten voorin, laar dat ben ik zelf ook", sprak pogerd zelfverzekerd. Dat ver trouwen had hij in de voorbije week teruggekregen, toen hij sa men met echtgenote Nerena langs het Gardameer verbleef. „Mijn vrouw heeft me er door heen gesleept", verzekerde Boo- gerd. „Nadat ik was gevallen, was ik een en al onzekerheid. Die val was de nekslag. Ik zat niet lek ker in mijn vel, had overal pijn tjes. Het waren gewoon zenu wen." Ontploft Toen de koers op het WK ont plofte, kon Boogerd met gemak mee. „Maar tot het laatst blijf je onzeker." Dat verdween toen Boogerd in de slotklim het gat naar Rabo-ploegmaat Rasmus sen dichtreed en zelf doorging. Freire (ook Rabo) reed met land genoot Valverde en de Italianen Basso en Cunego opvallend ge makkelijk naar de Nederlander, waarna in de afdaling een groep van 18 renners ontstond. „Mijn demarrage was te dicht bij de top, maar wat kon ik meer doen?", vroeg Boogerd zich af. Van de Nederlandse renners kon alleen Karsten Kroon het tempo van Basso volgen. De Drent moest echter lossen op de laatste beklimming. Erik Dek ker had na zijn val van drie we ken geleden niet de gehoopte su- pervorm en kon al eerder Basso niet volgen. Ook Gerben Löwik moest passen. „Ik had graag iemand gehad die nog een demarrage had", zei Boogerd. De Nederlander hoop te daarna tevergeefs op Basso, maar die reed volledig in dienst van Cunego en later voor sprin ter Paolini. „Iedereen bleef zit ten, iedereen had angst voor de De Spaanse sprinter Oscar Freire greep in Verona zijn derde wereldtitel door onder andere Erik Zabel (links) en Luca Paolini (midden) te verslaan. - foto Vincent Jannink/ANP beklimming. Eigenlijk was het een rotfinale", vond Boogerd. In de sprint beloonde Freire zijn landgenoten voor het imposante ploegenspel. Valverde offerde zich in de slot fase helemaal op voor de kleine sprinter. Nadat Zabel eerder door de Spanjaard was geklopt in Milaan-Sanremo, moest de Duitser nu weer vrede hebben met de tweede plaats. Het brons voor de Italiaan Paoli ni (na duw- en trekwerk met Stuart O'Grady en Allan Davis) was slechts een schrale troost voor de thuisrijders. De vedet- tenformatie van coach Franco Ballerini verloor eerder kopman Bettini, die na een technisch mankement zijn knie aan het portier van de ploegauto stoot te, waarna de titelfavoriet moest opgeven. GPD AutoTeam KIJK OP WWW. AUTOTEAM .NL wij willen blije klante WOLFSBURG - Kevin Hofland zal zich vandaag vrijwel zeker afmelden voor het Nederlands elftal. De centrum verdediger van VFL Wolfsburg liep zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Borussia Mönchengladbach een blessure op aan de rechterenkel. Hij wordt vanochtend onderzocht door de clubarts en zal dan definitief een besluit nemen. Kevin Hofland gelooft niet dat hij op tijd fit is om met het Nederlands elftal komende week twee WK-kwalificatie- wedstrijden te spelen tegen Macedonië en Finland. „Zo als het nu voelt wordt het niks." Ook Dave van den Bergh raakte dit weekeinde gebles seerd. De linksbuiten van FC Utrecht viel in het treffen met RKC Waalwijk uit. Hij had last van krampverschijn selen en raakte geblesseerd aan de hamstring. GPD ALKMAAR - Na een turbulent weekje is Ajax ook niet on geschonden door de competitieronde in de eredivisie geko men. De Amsterdammers bleven in de uitwedstrijd tegen AZ op een teleurstellende 0-0 steken. Feyenoord (4-2 te gen Den Bosch) en PSV (3-0 tegen Groningen) kwamen wel tot winst. pagina 16 AZ nog amper minder dan Ajax VERONA - De Nederlandse renners op het WK wielren nen zijn door de internationale jury beboet met 400 Zwit serse francs. Jan Boven nam voedsel aan op een plaats waar dat niet was toegestaan en Erik Dekker deed, net als wereldkampioen Oscar Freire, zijn behoefte op een plaats waar toeschouwers in de buurt stonden. De jury ontzag ook de Italiaanse gastheren niet. De Itali aanse bond moet 600 Zwitserse francs overmaken. Paolo Bettini werd gestraft omdat hij tijdens de koers werd geïn terviewd door de televisie en verder werden enkele ren ners bestraft voor duwen. GOES - Als het aan de organisatie van de Delta Profron de ligt, wordt de semi-klassieker volgend jaar op 24 sep tember verreden. Er is inmiddels een aanvraag ingediend bij de internationale wielrenunie. Het was eerst de bedoeling dat de 45e editie op 16 juli, in de tweede week van de Tour de France, gehouden zou worden, maar na overleg met de sponsors is daar vanaf ge zien. „Het is in die periode vakantietijd in Zeeland", zegt voorzitter Lieu we Rienstra, „en dus is het moeilijk op het gebied van veiligheid alles goed voor elkaar te krijgen." door Harm Vonk VERONA - Als hij zijn ogen even sloot, in de finale van het WK, zag hij zichzelf in Verona al gekroond worden tot wereld kampioen. Karsten Kroon is ie mand die zegt wat hij denkt. „Ik hoopte dat ik eraan zou blij ven hangen en wereldkampioen zou worden", omschreef de 27-jarige Drent zijn gedachten voordat de overgebleven 25 ren ners aan de laatste beklimming van de Torricelle begonnen. De droom kwam niet uit; „Ze reden zó hard omhoog, dat bij mij lang zaam het licht uitging." Kroon was de laatste overgeble ven Nederlander die kopman Mi chael Boogerd in de slotfase van het WK nog hulp kon bieden. Het sterkte hem in het idee dat hij zelf ook voor de overwinning kon rijden. Zijn gedachten gingen terug naar 14 juli 2002, toen hij in de Touretappe naar Plouay de we reld toonde een afmaker te zijn. Maar het bleef bij een droom: Kroon werd als twintigste ge klasseerd, op 1.39 van wereld kampioen Oscar Freire. De rest van de Nederlanders, in clusief Erik Dekker en Gerben Löwik, kon niet volgen toen Ivan Basso in de voorlaatste be klimming geweldig versnelde en de grote selectie doorvoerde. „Het was precies zoals ik het drie weken geleden, na mijn val in de Grote Prijs Jef Scherens, heb voorspeld: bij mij moest al les kloppen. En dat deed het niet", zei Dekker. „Ik kan zeker Parijs-Tours win nen, maar een WK is een andere wedstrijd." Kroon bleef samen met Boogerd de Nederlandse hoop. „We hebben samen even gepraat", zei Kroon. „Ik zou pro beren om eraan te blijven han gen, Michael zou gewoon koer sen. Als ik eraan was gebleven, zouden we op de sprint gokken. Maar zo ver kwam het niet. Ik ben teleurgesteld, want ik heb al die mannen wel een keer ge klopt, dus waarom had ik niet kunnen winnen?" Dekker en Löwik stapten voor tijdig uit koers. „Maar het geeft me hoop voor de toekomst", con cludeerde Löwik, die onderweg de nodige pech tegenkwam. De Nederlander die zich na Boo gerd en Kroon het meest in de kijker reed, was Koos Moeren hout. De Brabander reed, na de vroege ontsnapping van de Fransman Le Mevel en de Rus Efimkin, mee met de grootste ontsnapping van de dag. Samen met Calzati ,(Fra), Huzarski (Pol), Hoy (Den) en Zampieri (Zwi) reed Moerenhout ronden- lang voorop. GPD Michael Boogerd, die steun kreeg van Karsten Kroon voorin, rijdt kort voor de finale even vooruil met een kopgroep je. Oscar Freire rijdt mee in het wiel van de Oranje-kopman. foto Vincent Jannink/ANP EBONA - Op een terras in Ve nna kon er een extra glaasje lampagne af bij Theo de Rooij. )e manager van de Rabo- lank-wielerploeg had Oscar fore de wereldtitel met verve fien veroveren. Mei de regenboogtrui js de Span aard ook komend seizoen goud 4aard voor de bankploeg. „Os- ar is één van de grootste ren ders van het peloton. En van- iJaag was hij de allergrootste", pbelde De Rooij, die ook lof lad voor de arbeid die Valverde |ad geleverd. „Gigantisch, hoe lie de sprint voor Oscar aan pik" falverde had volgend jaar bijna »kbij de Rabo's gereden, maar |t afkopen van zijn contract pKelmebleek te kostbaar, fóre rijdt sinds 2003 bij Rabo- pk. In zijn eerste jaar leverde jat met de verwachte successen I. dit jaar maakte hij in maart f veel goed door Milaan-Sanre- do te winnen. Pi) kan zich geweldig op een fors focussen, dat zag je van- fog ook. Daarnaast kan Oscar teel verstrooid zijn en soms een fokje laten vallen. Dat is geen foil. We moeten hem gewoon jemen zoals hij is." ANP f-kONA - Erik Zabel greep in ferona naast de wereldtitel wiel- *nnen. maar veroverde wel de foe plaats op de wereldrang- F Duitser passeerde de Itali an Paolo Bettini, die uitviel bij jw Wereldkampioen Oscar foe klom weer op naar de top- pn. De Spanjaard ging van de Wde naar de achtste plaats. f, aej Boogerd, de eerste Ne- ffhander, viel net uit de PP-twintig. Wereldranglijst Zabel (Dui) 2351 punten (2), |Wtmi (ita) 2192(1), 3. Cune- 1*5(4), 4, Valverde 1893 (3), i1«dim (Ita) 1825, 6. Arm- fe 'n 21' Boo8erd 1054 Dekker 884 (29). Middelburgse middenafstandsloper verslaat alle specialisten in Kustmarathon door Roeland van Vliet ZOUTELANDE - Wim Padmos, die kop loper was in de Kustmarathon, hoorde in de verte de speaker al. „Hij kondigde mij al aan als winnaar." Maar een kilo meter voor de streep snelde de Middel burger Sébastièn Schletterer de atleet uit Rockanje nog onverwachts voorbij. Schletterer, specialist op de 800 meter, had zijn race goed ingedeeld en was in de laatste kilometers nog energiek ge noeg. Padmos liep haast strompelend over de eindstreep. En zo won Schlette rer zaterdag zijn eerste marathon, nog in een parkoersrecord ook (2.46.50). „Bi zar hè?" Vlak voor de finish stak de 31-jarige Schletterer, die tot ieders verrassing als eerste de Langstaat in Zoutelande op draaide, twee vingers in zijn neus. Dat moest niet verkeerd opgevat worden, legde hij na afloop uit. „Ik wilde alleen laten zien dat het voor mij vandaag erg makkelijk was gegaan", vertelde hij, er nog fris uitziend. „Tot de 35e kilometer kon ik met mijn mond dicht lopen. Dat betekent dat ik geen extra lucht nodig had. Ik voelde mij toen ook nog steeds goed. Het ging zo gemakkelijk. Ik zou bijna zeggen: is dit nu alles? Ik heb niet het gevoel dat ik een marathon gelopen heb, het was meer een lange cross." Van Burgh-Haamstede tot Domburg hield Schletterer zich nog gedeisd. Be wust, om niet te veel energie te verspil len. Totdan bepaalden Wim Padmos en Mare Papanikitas, een ultraloper uit Antwerpen, het gezicht van de wed strijd. Zij waren er samen al vlak na het vertrek vandoor gegaan. Bij het opgaan van de Stormvloedkering hadden de twee een voorsprong van veertig secon den op een groepje achtervolgers met Arjan Beije uit Burgh-Haamstede, Pie- ter Heggen uit Zuidland (de winnaar van vorig jaar), Sepp Vermeulen uit Koewacht en de Middelburgse broers Niels en Floris-Jan Koole. Aan het ein de van de Stormvloedkering, bij het 15-kilometerpunt, was het verschil met de volgers al opgelopen tot drie minu ten. Op het strand tussen Vrouwenpolder en Domburg kwam Mare Papanikitas in de problemen. De winnaar van de Grot- tenmarathon van 2003 in Valkenburg moest Wim Padmos laten gaan terwijl de zuidwestenwind hen volop in het ge- zich blies. Padmos: „In de eerste twin tig kilometer deed Papanikitas al het kopwerk. Hij wist niet wat er nog alle maal komen zou, ik wel. Daarom deed ik in het begin niet al te gek. Op het strand had hij het gelijk moeilijk. Ik ben toen weggelopen en pakte wat mi nuten op hem." Sébastièn Schletterer verbaast met zijn optreden op de Kustmarathon. Van de straffe zuidwestenwind heeft de winnaar geen last. foto Ronald den Dekker Papanikitas stapte even later gebles seerd uit de wedstrijd en in één keer was Schletterer de nieuwe nummer twee in de wedstinjd. Hij had bij Dom burg een tempoversnelling geplaatst en was alleen komen te zitten. Maar zijn achterstand op de koploper bedroeg in de badplaats, met nog twaalf kilometer te gaan, zes minuten. „Het was nog best ver, maar ik begon er in te geloven", zei Padmos achteraf. „Dit moest wel luk ken." Zevenmijlslaarzen Schletterer nam de route langs de Wal- cherse kust echter met zevenmijlslaar zen, terwijl Padmos al overschakelde op een dribbelpasje. In de duinen vlak voor finishplaats Zoutelande moest de koploper zelfs stukjes wandelen. „Mijn hardlopen stelde op dat moment toch al niets meer voor. Ik kon maar beter ste vig doorwandelen." Maar daardoor kwam zijn Middelburg se tegenstrever wel sneller dichterbij. Schletterer kreeg daar ook notie van: „Ik lag tweede en was daar al heel tevre den mee. Dat was al uiterst vreemd als 800-meterloper. Maar langs de kant riep het publiek dat het verschil nog maar klein was en dat Padmos stukjes wandelde. Toen heb ik nog een beetje aangezet." Zonder dat het hem aan te zien was dat hij net 42 kilometer en 195 meter hard- gelopen had, finishte Sébastièn Schlet- tei-er na 2 uur 46 minuten en 50 secon den. Een verbetering van het parkoers record van Pieter Heggen met ruim ne gen minuten. Wim Padmos voltooide zijn vijfde marathon in 2.47.32. Theo Ra- bout uit Zuidzande eindigde als derde in 2.51.58. „Sommige mensen zeiden te gen mij dat het gedurfd was om voor een plaats in de toptien te gaan. Ik dacht dat dat wel moest kunnen", verze kerde de Zeeuws-Vlaming. „Ik ben pas laat, na kilometer 39, kapot gegaan." Met Niels Koole (vijfde), Sepp Vermeu len (zesde), Floris-Jan Koole (zevende), Arjan Beije (negende) en Wim van Spar- rentak (Middelburg, tiende) waren de Zeeuwen met zeven man vertegenwoor digd in de toptien. Marlies Jonge- rius-Kort uit Zierikzee kwam als eerste vrouw over de streep. Met haar tijd van 3.03.14 was ze de elfde overall. De Kustmarathon had zich gepresen teerd als 'de zwaarste marathon van Ne derland', maar hoe kon het dan dat een specialist op de middenafstanden de winnaar was? En dat met slechts vier weken voorbereidingstijd? Organisator Lein Lievense stond er van te kijken en menig toeschouwer sprak z'n verbazing erover uit. Schletterer zelf was ook over donderd door zijn eigen succes. „Vraag me niet hoe het kan, maar ik heb ner gens last van gehad. Het viel me alle maal reuze mee." Geheim De Middelburger had toch nog wel een verklaring voorhanden. „Ik denk dat het geheim achter deze overwinning is dat ik heel rustig begonnen ben. Pas toen ik rond de dertig kilometer merkte dat het zo makkelijk ging, ben ik gaan versnellen. Daarnaast heb ik ook bijna de hele wedstrijd gedisciplineerd gege ten en gedronken. Steeds wat drinken naar binnen, soms een banaantje." Het hielp echt. „Ik heb het in de laatste twee kilometer niet meer gedaan, om dat ik zo dicht achter Wim Padmos zat. Toen wilde ik niet dat een klein opont houd mij misschien de winst ging kos ten. Maar daardoor waren de laatste ki lometers wel heel zwaar. Het zit 'm soms in die kleine dingen." pagina 24 Jongerius-Kort wint op off-day

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 15