Winkelier mag dief deur wijzen PZC FttSiiJ! M if lÜ Éii Goes wil ambtenaren inzetten als vrijwillige brandweerman gratis montage! Wachten op de vrijheid MORGEN OPEN: Reizen Middelburg koopt door bouw theater beschadigd huis Overtreders riskeren volgens minister Donner boete of celstraf ïrote opkomst erwacht op luseumplein Hazes staat op 1 f V] Machinisten negeren onveilig sein Blik op Zeeland Robben keert terug bij Oranje 17° Xir ZW 5 Enkele bui Wolkenvelden, maar vanmiddag wat zon en langs de kust een enkele bui. Vrij krachtige zuidwestenwind, maxima 17 iraden. 46e jaargang no. 233 aterdag 2 oktober 2004 is nummer 1,75 Je vindt de auto die je zoekt bij AUTO VERMEULEN Kijk op www.autovermeulen.nl of kom langs Auto Vermeulen Pearyweg 6 Goes t: 0113 56 18 12 hor Ab van der Sluis tlDDELBURG - De gemeente (iddelburg heeft een huis aan Koningstraat opgekocht, dat Bchadigd is door de bouw van ét theater aan de Zuidsingel, je woning had door de sloop an de Berghuijskazerne en de huw van de schouwburg con- structieve schade opgelopen. Wethouder A. van 't Westeinde heeft dat gisteren bevestigd. De schade aan de woning was zo groot, dat deze gestut moest worden. Het huis zou daardoor voor de bewoonster onleefbaar worden, aldus Van 't Westeinde. Volgens de wethouder heeft de gemeente zelf contact opgeno men met de bewoonster voor aankoop van het huis. „Wij heb ben gezegd: denk er 's over na. We hebben samen gezocht naar een oplossing en dit is eruit ge komen." Na onderhandelingen besloot de gemeente de woning te kopen. De wethouder stelt dat de woning er het slechtst aan toe was van alle huizen die schade hebben opgelopen. Volgens woordvoerster L. da rijs van de Belangenvereniging Van A tot Z is de kwestie tot te vredenheid opgelost. De vereni ging heeft zich niet bemoeid met de onderhandelingen, da rijs vindt dat de gemeente wel wat actiever had mogen zijn in het regelen van de schade. „Wij hebben de gemeente herhaalde lijk gevraagd om een schadeloos stelling of een garantie daar voor. Middelburg heeft zich altijd op het standpunt gesteld dat de ver zekeringsmaatschappij alle kos ten vergoedt. hor Paul Koopman [EN HAAG - Winkeliers ebben het recht notoire die- len de toegang tot hun zaak verbieden. Dieven die het erbod aan hun laars lap- en. riskeren een boete van ïaximaal 4500 euro of zes Baanden cel. Dat meldde Sinister Donner van Justi- ie gisteren aan de Tweede Lamer. plgens Donner hoeft de wet jet te worden veranderd om de- iilhandelaren het wapen van an 'winkelverbod' in handen te éven. Winkeliers kunnen een eroep doen op artikel 138 uit et wetboek van strafrecht, dat jiisvredebreuk strafbaar stelt, pk hebben ondernemers de mo- èlijkheid om een winkelverbod inclusief dwangsom - via een prt geding op te leggen, jönner toont zich een warm Dorstander van het winkelver- pd voor onverbeterlijke die- Sn. Met de detailhandel heeft ij al afgesproken dat dit mid- fel meer moet worden toege past. Hij suggereert winkeliers verenigingen in sommige geval len ook samen op te trekken. De schade van winkeldiefstal wordt geraamd op jaarlijks 520 miljoen euro. Een harde kern van zo'n 18.000 mensen is ver antwoordelijk voor het grootste deel van deze schadepost. Adjunct-directeur Sjoerd Veen- stra van de Raad voor de Neder landse Detailhandel liet giste ren weten blij te zijn met het ini tiatief van Donner. „Nu zijn er gelukkig geen juridische belem meringen meer. En daar zijn we tevreden over, want in de prak tijk blijkt dat het winkelverbod werkt als je er goede afspraken met de politie over maakt. Ik weet zeker dat het nu een hoge vlucht gaat nemen." Databank De Raad voor de Nederlandse Detailhandel is bezig met het aanleggen van een fotoda tabank van veelplegers die een winkelverbod opgelegd hebben gekregen. „We denken dat we binnen een jaar zo'n vier duizend veelplegers een win kelverbod én een vermelding in ons smoelenboek kunnen ge ven", aldus Veenstra. Nu omvat het digitale archief al enkele honderden foto's. De detail handel is er teleurgesteld over dat Donner niets voelt voor het inrichten en beheren van een databank via de overheid. „Dat was ons liever geweest, maar als justitie het niet opknapt, doen we het zelf", aldus Veenstra. GPD WSTERDAM - Tienduizenden ensen worden vandaag ver acht bij de vakbondsmanifes- itie tegen het kabinetsbeleid in nsterdam. limeonderzoeker Maurice de ond denkt dat het er wel eens 10.000 zouden kunnen worden. Ie vakbeweging hoopt op 00.000 mensen. „Wij zijn blij Is dat aantal wordt gehaald", [dus het CNV. Bnister De Geus van Sociale pk en, tegen wiens beleid de de- jonstratie vooral is gericht, zei Lsteren dat 'demonstreren het bed recht is van iedereen'. Vol- pns hem is het kabinetsbeleid ihter nodig voor de toekomst an Nederland. „We doen dit let om de mensen te pesten." p Geus denkt dat de opkomst B Amsterdam mede afhangt in het weer. ANP PERKPOLDER - Zeehond Ben kan niet wachten tot hij wordt vrijgelaten. Ben is een van de zeven zeehonden die gisteren in Perkpolder langs de Westerschelde wer den losgelaten door het Sea Life Marine Park in Blankenberge. De zeehonden wa ren als jong dier gevonden op de stranden van België en Noord-Frankrijk. In Blan kenberge werden verzorgd tot ze sterk genoeg nen overleven, pagina 11 zie eens hoe dankbaar ze kijken waren om in de foto vrije natuur te kun- Camile Schelstraete (Advertentie) VACATURES Op zoek naar werk? Zie onze wekelijkse VACATURE-INDEX 2e katern pagina 18 HILVERSUM - Het lied Zij ge looft in mij van André Hazes is vanuit het niets binnengekomen op nummer één in de Top 100. De vorige week donderdag over leden Hazes domineerde jaren lang de hitlijsten, maar haalde bij leven nooit die positie. ANP (Advertentie) Keukens zonder meerprijs Vraag naar de voorwaarden! 50 VESTIGINGEN IN NEDERLAND! door Harmen van der Werf GOES - Vrijwillige brandweer lieden moeten vooral onder ge meenteambtenaren geworven worden. Volgens de Goese burge meester D. van der Zaag is dat één van de beste oplossingen om overdag het tekort aan vrijwilli gers het hoofd te bieden. Dat dit goed kan werken, heeft hij gemerkt tijdens een recent bezoek aan de gemeente waar hij elf jaar geleden burgemees ter was, in het Groningse Zuid- horn. Het leeuwendeel van de brandweervrijwilligers in Zuid- horn is werkzaam bij de gemeen te. Zij zijn dus overdag beschik baar. (Advertentie) Breda Heerlen R'm 'Helmond Den Helder Hoofddorp Geleen Hoorn Groningen Hulst Lelystad Utrecht Zutphen www.grando.nl PARTNERS ECHTE MAKELAAR 0118 - 616617 Een tekort aan vrijwillige brand weerlieden heeft Goes (nog) niet. Ook in andere gemeenten op de Bevelanden en in de ge meente Tholen is daar geen spra ke van. Wat overal wel speelt, is de beschikbaarheid van vrijwil lige brandweerlieden tijdens werkuren. „Soms", meldde Van der Zaag deze week in de raadscommissie middelen, „is het tussen acht uur 's ochtends en zes uur 's avonds een probleem om een tankautospuit met zes mensen uit te laten rukken." Dankzij de inzet van kantoorpersoneel van de brandweer lukte het toch steeds een wagen voldoende be zet te krijgen. Van der Zaag vindt dat een te magere basis, vandaar zijn voor stel vrijwillige brandweerlieden onder gemeenteambtenaren te werven. Hij wil het zittend per soneel actief laten benaderen. Ook in sollicitatiegesprekken kan dit aan de orde komen. Al is het volgens Van der Zaag zeker niet de bedoeling om belangstel ling voor een functie bij de vrij willige brandweer de doorslag te geven bij de aanstelling van nieuw personeel. Andere mogelijkheden om over dag voldoende vrijwillige brand weerlieden te krijgen, zijn het versoepelen van de woonplaats- eis en de werving van meer vrou wen, denkt de Goese burgemees ter. „We moeten ruimhartiger met de woonplaatseis omsprin gen, zodat vrijwillige brand weerlieden van buiten Goes die in Goes werken, ook bij ons kun nen helpen." (Advertentie) BLADER NU SNEL NAAR HET REIZEN KATERN VOOR DE SCHERPSTE AANBIEDINGEN Elke week in de zaterdagkrant Reizen l Daar moetje naar toe. Vijftien jaar commerciële televisie Bewegingssensoren maken wonen voor ouderen veiliger in Bruinisse Shoppen en stappen in Istanboel 50e Kinderboekenweek met als thema muziek Huisdier als volwaardig lid van het gezin In Nederland reed vorig jaar 281 keer een trein door rood. Dit meldt de Raad voor de Transportveiligheid, mede naar aanleiding van de botsing in Roosendaal waarbij donderdag veertig mensen gewond raakten. Het negeren van rood zou het gevolg zijn van het verouderde beveiligingssysteem ATB van NS. In de zestiendelige serie Zeeland - Van Toen&Nu kijken de auteurs met mo derne ogen naar het cultu reel erfgoed van de pro vincie. Het eerste nummer, dat gisteren op Neeltje Jans is gepresenteerd, heeft als thema mobiliteit in Zeeland. Aan bod komen onder meer het tolhuis in Biggekerke (foto), een wegrestaurant in Nieuw en Sint Joosland en een oud garage bordje in IJzen- -'ï O dijke. I Bondscoach Marco van Basten heeft Arjen Robben terug gehaald in de selectie van het Nederlands elftal. Oranje staat voor twee belangrijke WK-kwalificatiewedstrijden tegen Macedonië en Finland. Ook Ruud van Nis- telrooij en Phillip Cocu maken weer deel uit ti van de selectie. I Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 6; Radio en Televisie: 7 en 8; Zeeland: 9, 11, 12, 13 en 15; Sport: 16 en 17; Reportage: 19, 20, 21 en 23; Wonen: W1, W3 en W5; Reizen: W7, W9, W11; Trends: W13 en W15; Jong: W16 en W17 (Advertentie) In de praktijk gebeurt dat al voorzichtig. Zo is een vrijwillige brandweerman uit Kapelle die in 's-Heerenhoek werkt, oproep baar voor de brandweergroep in Nieuwdorp, vertelt de Kapelse brandweercommandant N. Wis se. Gemakkelijk te organiseren is dat echter niet. Momenteel wordt regionaal onderzocht of meer vrijwilligers ook in hun werkgemeente kunnen worden ingezet. WHtmmittSfRttlt» Mffttltrtlr»'-»»» RANT VOOR ZEEL Neem nu een proefabonnement Vijf weken voor 14.95 Voor automatische incasso stem ik toe in afschri|vmg van mijn (post)bankrekenmgnummer PZC bv gaal zorgvuldig treft u nadere informatie Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor 14,95 Ik goef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proel geldt eenmalig binnen zes maanden) O Noteert u mij voor een abon nement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automati sche incasso 19,95). O per kwartaal met automa tische incasso 58,00) per jaar met automatische incasso 222,50). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel niet nodig) of bel gratis: s 0800 - 0 231 231

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1