Raad uit kritiek op Goese Golf SAROUK Welpenleiding neemt afscheid ALlES vd HALVE Oefenalarm in polder Statenfractie VVD niet tegen kassen bij Sint-Annaland MORGEN P: DEFINITIEVE OPHEfrtl3 TOTALELEEGVERKOOf leden noemen schadeclaim voor uitlopen munitieruiming onbehoorlijk Duo verdacht van beramen brandstichting GROTE COLLECTIE MANTELS JACKS njoUs Collectie Nieuws! GL eist onderzoek waterschappen Aandacht voor langzame wegen Vragen skatebaan in Scherpenisse MODESHOW zeeuwse almanak Troef fedactie: 0113-315649 (ww.pzc.nl -mail:redactie@pzc.nl bstbus 314460 AA Goes Jdvertentie-exploitatie: |oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; lationaal: 020-4562500. irijdag 1 oktober 2004 Perzische Tapijten TIJDELIJK OPRIL GROTE MARKT 12 GOES TEL. 0113-227101 editie Bevelanden-Tholen [oor Harmen van der Werf }OES - De Goese Golf is 'onbe- (oorlijk en onfatsoenlijk' bezig [oor een schadeclaim bij de ge- neente Goes in te dienen voor jmzetverlies door het ruimen >an munitie op het golfterrein. (Iet die opmerking verwoordde aadslid A. van der Reest (SGP/ DhristenUnie) gisteravond een gevoel in de Goese ge- |tichting. Dat verklaarde de persrechter jan het Openbaar Ministerie in "ddelburg, G. Nomes, giste- tn. De zeventienjarige wordt ik nog bedreiging en opruiing ;n laste gelegd. Hij moet zeker log tien dagen in de cel blijven, le vijftienjarige jongen mag tdaag naar huis, maar moet ch beschikbaar houden voor irder onderzoek. I. Dunsbergen, advocaat van de feventienjarige jongen, had de onderrechter gevraagd of zijn piènt ook naar huis mocht. „Hij tit in zes-vwo en binnenkort be ginnen de eerste tentamens. De Kinderrechter stond dat niet toe." De advocaat wil niet beves tigen dat de bedreiging en op- liing via internet gebeurden, fik kan wel zeggen dat hij niet ;rdacht wordt lid te zijn van :n terroristische cel. De kinder- :hter vindt toch dat er vol- tnde redenen zijn hem langer ist te houden." •ij huiszoeking bij de zeventien jarige trof de politie eerder deze tveek stoffen aan die gebruikt kunnen worden voor het maken can explosieven. Welke stoffen iat zijn, wil het Openbaar Minis terie niet zeggen. Ook wil het OM niets kwijt over de panden of objecten die de twee in brand zouden hebben willen steken. ro uit. En ook het ministerie van Binnenlandse Zaken levert nog een mogelijk vergelijkbare rijks bijdrage. De schadeclaim is door de Goe se Golf ingediend en er volgt ze ker een rechtszaak over. Onder tussen is er op de Goese Golf nog wat munitie blijven liggen, waarvan de opruimingskosten op 112.000 euro zijn begroot. Zo lang de Goese Golf niet inbindt, wordt niet begonnen met nieu we werkzaamheden, besloot het Goese college van b en w eerder. Voor dat besluit kreeg burge meester D. van der Zaag gister avond rugdekking van alle par tijen in de gemeenteraad van Goes. „Het is onbehoorlijk wat de Goese Golf heeft gedaan", herhaalde WD-raadslid P. Pel- legrino de kritiek van SGP/ ChristenUnie-raadslid Van der Reest. „want wij hebben als ge meente Goes aan onze zorg plicht voldaan." De gemeente heeft de Goese Golf inmiddels aangeraden op die delen van het terrein waar nog munitie ligt, op één meter onder de grond, voorzichtig te werk te gaan. „Kan de gemeente verantwoordelijk worden ge steld, als er toch iets gebeurt?", vroeg A. van Oosten (Groen- Links) zich af. Burgemeester Van der Zaag antwoordde dat hij dit tot drie keer heeft laten uitzoeken en dat dit niet het ge val is. De Goese Golf is verant woordelijk voor wat er op haar terrein plaatsvindt. De kans dat de golfterreinbe heerder de rechtszaak wint, achtte Van der Zaag zeer klein. Als de gemeente in het gelijk wordt gesteld, is zij van plan de advocaatkosten op de Goese Golf te verhalen. Beenteraad. t)p het golfterrein van de Goese jlolf in het Goese Meer is afgelo- >en winter een grote hoeveel heid munitie opgeruimd. Die iperatie kostte meer dan de ge hande vier weken, omdat er jeel meer en ook gevaarlijker nunitie bleek te liggen dan ver wacht. Op het terrein is na 1945 Waarschijnlijk een springput ge weest voor munitie die in Goes in omgeving lag en moest wor- len vernietigd. Die vernietiging niet helemaal gelukt, vandaar Ie ruiming begin dit jaar. Al- èen doordat er veel meer oor- pgstuig lag, heeft het project liet vier weken geduurd, maar jrie maanden. En dat heeft de [Joese Golf naar eigen zeggen zo- jeel schade berokkend door iantenverlies dat de golfterrein- igenaar met een schadeclaim cwam van 70.000 euro. „Is uw !baan al bomvrij?", vroegen gol- !ers vooraf telefonisch. Het in komstenverlies dat onder meer [aardoor zou zijn ontstaan, wil je Goese Golf op Goes verhalen. sEn dat terwijl", stelde SGP/ ChristenUnie-raadslid Van der |eest, „de operatie de gemeente tl veel geld gaat kosten." Sa- hen met de munitieruiming op je Hollandsche Hoeve komt dat jedrag op meer dan 300.000 eu- loor Romain van Damme 5AS VAN GENT - De twee jon- jens uit Sas van Gent (17 en 15 jaar) die maandag zijn aange houden, worden verdacht van het voorbereiden van brand- Militairen helpen elkaar tijdens de oefening langs de Bettewaardsedijk bij Zierikzee. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Aanhoudend alarm doorklieft de gebruike lijke stilte in de polder. Langs de Bettewaardsedijk bij Zie rikzee liggen bebloede slachtof fers tussen én in militaire voer tuigen te kreunen. Er wordt geoefend door de landmacht, in samenwerking met onder meer de NCBB (Nationale Collectie Bescherming Bevolking). Dat is te danken aan I. van Rooijen, die deel uitmaakt van de geneeskundige afvoergroep Advertentie GANT WOMAN CREENSTONE TENSON BASLER DELMOD MARCONA rn o cd ee "WALSTRAAT 199 VLISSINGEN van de Alpha Compagnie van de 17e Pantser Infanterie Bataljon (GFPI) uit Oirschot. De wortels van Van Rooijen lig gen echter in Zeeland. Daar werd, onder aan de dijk bij Zierikzee, gisteren een triest sce nario nagespeeld. Een konvooi is onder vuur genomen en het is aan de geneeskundige afvoer groep om hulp te gaan verlenen. Nadat zij gealarmeerd zijn, ko men de zes militaire hulpverle ners met rupsvoertuigen het ter rein oprijden. Zij treffen tien ge wonden aan met wie ze aan de slag moeten. Min of meer volgens het proto col dat ook bij de hulpverlening door ambulancemedewerkers geldt, schetst majoor R. de Jong. Compleet met duidelijke proce dures die bepalen wie er over wat beslist. En richtlijnen over de tijd die maximaal mag wor den gebruikt. Voor zover van toepassing bij voorbeeld dienen slachtoffers binnen het uur op de operatieta fel te liggen. De bebloede dan wel afgerukte - in ieder geval goed geschminkte - ledematen lieten er geen twijfel over be staan; er was aardig wat werk voor de hulpverleners aan de winkel. Dankzij medewerking ter plaat se kon bovendien een als echt gelijkend beeld worden neer gezet. Voertuigen van onder meer de Nationale Collectie Be scherming Bevolking (NCBB), waarvan de voorzitter in Zierik zee woont, stonden langs de dijk geparkeerd. Dikke oranje rook wolken brachten de hulpverle ningsoefening helemaal tot le- Advertentie mm Nieuw van Montis: Het model 'James'. Eén van de vele nieuwkomers bij Paauwe. Meer collectie-nieuws is te zien op www.lnterleur-paauwe.nll IDWEG 2 OA ZONNEMAIRE. 0111-401318. door Lucas Boot 's-HEERENHOEK - Na jaren lang welpenleiders te zijn ge weest van scoutingclub St.Bavo uit 's-Heerenhoek, houden Ra- ma Kees Rentmeester (55) en Akela Margaret Rentmees ter-Franse (50) het voor gezien. „Mijn vrouw heeft er vijfender tig jaar op zitten en ik dertig. Sa men maakt dat 65 en dan mag je stoppen", lacht Kees. „We hebben het allebei met lief de en plezier gedaan, maar nu is het tijd dat anderen het voor ons doen", vindt Margaret. Voor dat Kees in zijn late tienerjaren een leidinggevende functie kreeg bij St. Bavo heeft hij flink wat jaren kunnen ravotten bij dezelfde scoutinggroep. Hij was nog maar een jochie van zes toen hij er bij kwam. Margaret moest eerst weinig van de scouting hebben, maar dat veranderde. Op haar veer tiende werd ze gevraagd om mee te gaan als leidster van een scoutingkamp. Margaret, toen nog geen scout, wilde toch mee, maar dacht dat haar ouders het niet goed vonden. Zij maakten er geen probleem van. Na het kamp was ze om. Knooples Nog steeds krijgen de welpen knooples, knutselen ze veel, le ren ze kompas lezen en maken ze boomhutten, maar de mentali teit van de jonge padvinders is erg veranderd. „Want ze zijn nu minder snel tevreden dan vroe ger", constateert Kees. MIDDELBURG - De Statenfractie van GroenLinks vindt dat de provincie een onderzoek moet doen naar de meest gewenste vorm van samenwerking tussen de twee Zeeuw se waterschappen. De fractie zal daarvoor in de Statenver gadering van volgende week vrijdag (8 oktober) een motie indienen. GroenLinks heeft zich verbaasd over de recente voorstellen tot fusie van het waterschap Zeeuws-Vlaande ren en het waterschap Zeeuwse Eilanden. Provinciale Sta ten hebben op initiatief van GroenLinks in juli gediscussi eerd over de toekomst van de waterschappen. Groen Links vindt dat die moeten worden opgeheven en dat de provincie het werk moet overnemen. Een meerderheid van de provincie is daar tegen. Ook de waterschappen zelf hielden tot voor kort vast aan een zelfstandig voortbe staan. Nu zij zo snel alsnog zelf met fusievoorstellen ko men, eist GroenLinks een gedegen en neutraal onderzoek naar de beste vorm van samenwerking. Volgens de partij moeten de provinciebesturen van Zeeland, Noord-Bra bant en Zuid-Holland dat onderzoek samen uitvoeren, pagina 13 onzekerheid bij waterschap blijft MIDDELBURG - Het Regionaal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland (ROVZ) wil de komende jaren extra aan dacht besteden aan de veiligheid op dertig- en zestig-kilo meterwegen. Uit de statistieken blijkt dat het aantal onge vallen op dit soort wegen de afgelopen jaren sterk is toege nomen. Onduidelijk is nog hoe dat komt. Een factor die ze ker een rol speelt, is volgens het ROVZ de enorme uitbrei ding van het aantal wegen van dit type. Daarbij komt het sterk toenemend aantal snelheidsovertredingen dat op de ze wegen wordt begaan. Op zestig-kilometerwegen wijkt de gemiddelde snelheid meer dan op andere wegen af van de maximumsnelheid, aldus de verkeersdeskundigen. De aandacht voor de veiligheid op dertig- en zestig-kilome terwegen is het opvallendste op de lijst van twaalf speer punten die als basis dient voor het nieuwe meerjarenplan verkeersveiligheid in Zeeland.Het nieuwe meerjarenplan en het werkplan 2005 van het ROVZ moeten in december gereed zijn. SCHERPENISSE - De SGP-fractie in de Thoolse gemeen teraad zet vraagtekens bij de keuze van een locatie voor een nieuwe skatebaan in Scherpenisse. Die is gepland vlakbij het benzinepompstation van Q8 dat in aanbouw is aan de Spuidamstraat, aan de rand van het dorp. SGP-raadslid H. van Eenennaam wil van het college van B en W weten waarom die plek is gekozen, of er kans is op overlast voor omwonenden en of er ook alternatieve lo caties zijn onderzocht. Vlaamse Kanaalzone, aldus Van Waveren. WD-Statenlid Polderman steunt in principe dit beleidsuit gangspunt, maar het is volgens haar geen wet van Meden en Per zen dat er dan in de rest van de provincie niets meer zou kun nen. „We hebben tenslotte eer der al bij Kapelle - de Willem Annapolder - en bij Rilland glas tuinbouwgebieden aangewe zen." Succesje Met de steun van de WD heeft het Thoolse gemeentebestuur in elk geval al één succesje ge boekt met de lobby om in de Zeeuwse Staten een meerder heid te krijgen voor het project bij Sint-Annaland. foto Marijke Folkertsma door Harmen van der Werf SINT-ANNALAND - De WD- fractie in het provinciebestuur staat niet onwelwillend tegen over de komst van een groot schalig glastuinbouwbedrijf bij Sint-Annaland. Statenlid H. Polderman meldde dit gisteren na afloop van een werkbezoek van de WD-Sta- tenfractie aan Tholen. De libe ralen waren nog langs de Bree- denvlietsepolder gereden waai de Steenbergse tomatenteler Hoogerbrugge veertig hectare glastuinbouw wil realiseren. „Als dat complex landschappe lijk goed kan worden ingepast, zie ik niet in waarom wij daarte gen zouden zijn", aldus Polder man, die aangaf dat het project er niet toe mag leiden dat Sint-Annaland straks wordt om sloten door glas. Dat is naar haar mening niet het geval. „Tholen heeft de kans veel werkgelegenheid binnen te halen en dat vinden wij belang rijk." Kanaalzone De komst van een grootschalig glastuinbouwbedrijf bij Sint- Annaland is in strijd met het be leid dat provincie voorstaat. Ge deputeerde H. van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) voelt dan ook weinig voor het Thoolse plan. Hoogerbrugge moet, als hij wil uitbreiden in Zeeland, naar de geplande glas- tuinbouwlocatie van driehon derd hectare in de Zeeuws- (Ad.verten.tie) NIEUWE BURG MIDDELBURG om 11.30, 14.00 en 15.30 uur met kleding van: Odds Kids Bliek mode www.burg25.nl Avalon Intersport Erik lincherie Odds Kids Bliek mode www.burg25.nl Avalon Intersport Erik lincherie ANWB De Arend De blauwe winkel m.m.v. Hofman productions, Modellenbureau Alliène, Kwekerij Gerard van Luijten Margaret en Kees Rentmeester: „We hebben het allebei met liefde en plezier gedaan, maar nu is het tijd dat anderen het voor ons doen." foto Willem Mieras Als voorbeeld geeft hij de onte vreden blikken als de welpen ranja krijgen in plaats van een glas limonade. Maar er zijn wel degelijk leuke kanten aan het leiden van welpen gebleven, an ders is het geen vijfendertig jaar vol te houden. Margaret: „We houden er allebei erg van om met kinderen om te gaan en ze iets bij te brengen." Zo krijgen de jonge woudlopers drama lessen. De bedoeling hiervan is om de scouts verbaal weerbaar der te maken en ze tijdens spreekbeurten op school beter voor de dag te laten komen. Vol gens Kees gebeurt dit op een veel speelsere wijze dan op school. Het zomerkamp is al jaren het hoogtepunt. Kees weet zich een speciaal kamp te herinneren, wat tevens het dieptepunt was. „We waren op kamp in Ooster hout en kregen een rondleiding op de militaire kazerne in Bre da. Alle kinderen werden opge haald in grote legerwagens en ze moesten allemaal een helm op. Dat was fantastisch." De mindere kant van het verhaal is dat ze twee welpen kwijt waren: die waren er samen op uit ge gaan. Eén welp hebben ze zelf kunnen vinden, maar de andere bleef zoek. De politie heeft de andere jonge scout gelukkig snel kun nen vinden, „Zoiets is ons maar één keer overkomen", weet Kees zich te herinneren. Morgen nemen Kees en zijn vrouw afscheid op de scouting club. Geregeld treffen die vrienden paren elkaar voor een stief boompje klaverjas. Beur telings in Vlissingen en Mid delburg, waarbij onderling veel van maat gewisseld wordt om het niet op een stedenderby uit te laten lo pen. Afgelopen keer bleek de ene helft van de spelerstafel wel heel veel sterker dan de ande re. Na twee verloren boom pjes versomberden de verlie zende maten met elke slag. Hun stemming verbeterde niet toen de tussenstand op het kladblokje wat nader be keken werd. Die was ronduit omineus: 747 voor 'wij' en 911 voor 'zij'...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 29