voordelig mmmm Veertig gewonden bij treinbotsing PGQB Geen klap, alleen een zware bonk PZC Fabrikanten kijken hoe de klant winkelt Drugsklant schiet agenten neer Auto un SVRZ mm Snel, simpel, ntercity Amsterdam-Vlissingen botst in Roosendaal op locomotief Journalist Willem Oltmans (79) overleden Alle Nederlandse clubs gaan verder HZ moet over de brug komen De zaligverklaring van keizer Karl www.raymondo.nl tel: (0118) 441 441 H. Vooraf gevulde gegratineerde reuze champignons rffl met hollandse garnaaltjes Daarna het nieuwe stoofpotje raymondo met varkenshaas, kipfilet en biefstuk En als afsluiting een eigen gemaakte mousse W$Xj| a chocolat met verse slagroom ■éSS maandmenu 23,50 llll-IUJ.I VACATURES Advertentie KRANT VOOR Z EELA N D Weet wat de Zeeuwen beweegt Vijf weken voor 14,95 Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn |post)bankiekemngnummer PTC bv gaat zorgvuldig treft u nadere informatie persoonsgegevens In de colofon Noteert u mij voor een proef abonnement van 5 weken voor €14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestem ming voor automatische incasso van onderstaand rekeningnummer (proef geldt eenmalig binnen zes maanden)" Noteert u mij voor een abon nement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automati sche incasso 19,95). O per kwartaal met automa tische incasso 58,00). O per jaar met automatische incasso l€ 222,50). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 713 4460 WB Goes (postzegel met nodig) of bel gratis; 5 0800 - 0 231 231 S Bent u de advi eur huisvesting die zoekt? Kijk morgen in de en maar werk van deze of óén van de vele andere vacatures. Elke dag een flatscreen TV voor elke 1000° beller. 16° jir W 4 Opklaringen Regelmatig zon, maar ook nog kans op gen buitje. Maximumtemperatuur 16 a 17 graden. Matige westelijke wind. I door Achille Prick DEN HAAG - Fabrikanten van levensmiddelen gaan weer een stap verder bij hun niet aflaten de pogingen om de consument te doorgronden. Via in supermarkten geïnstal leerde webcams - computerca mera's - volgen ze hoe klanten reageren op (aanbiedingen van) hun producten. Een Alphens filiaal van de su permarktketen Cl000 heeft de primeur: op de schappen met Unox-rookworst staat vanaf vandaag een webcam gericht. Vanuit hun kantoor in Bodegra ven kunnen de verkoopmana gers van Unox live meekijken wat er zoal rond dat schap ge beurt. Volgens woordvoerder Gert On- ne van de Klashorst van het Col lege bescherming persoonsgege vens is deze vorm van elektro nisch toezicht toegestaan. Er is naar zijn mening duidelijk spra ke van een 'gerechtvaardigd be lang', ook al gaat het in dit ge val niet om bestrijding van dief stal of vandalisme. Het bedrijfs belang is aantoonbaar gediend met de registratie van de bewe gingen van klanten rond schap pen met specifieke producten, stelt Van de Klashorst. GPD pagina 3 Unox wil alles weten (Advertentie) Onrustig over uw prepensioen? Laat het weten op www.pcob.nl Belangenbehartiging jo-plus Hulpverleners dragen een gewonde man uit de trein. foto Cor Viveen door Jeffrey Kutterink GOES - Even lijkt of het licht uit gaat. Zwart wordt het voor de ogen en een angstvallige stil te volgt. „Het is secondenwerk. Je hebt het niet eens door; zo snel gaat het." De trein is net weg uit Roosen daal, richting Bergen op Zoom. Mensen zitten een boek te le zen of liggen te dommelen. „In eens trekt de machinist hard aan de rem", vertelt een oudere dame uit Renesse. „Je hoort geen klap. Integen deel. Alleen een zware bonk. Je beseft je totaal niet wat er ge beurt." Met haar hoofd schiet ze tegen de stoel voor haar. „Even zie je niets. Maar ik had wel pijn aan mijn kop en knie. Je vermoedt dat de trein tegen iets lood zwaars moet zijn opgebotst. Want de klap was werkelijk enorm. Zoiets heb ik nog nooit gevoeld. Maar in de trein is het vreselijk stil. Angstvallig ge woon." Door de luidsprekers roept een conducteur dat iedereen moet blijven zitten. „Er wordt ge vraagd of er dokters in de trein aanwezig zijn." Al snel volgt er hulp. „Ik ben niet meer een van de viefste, weet je. Dus als er ie mand tegen je zegt dat je uit de trein moet springen, doe je dat niet zo snel. Maar toch heb ik me laten vallen. Een boom van een kerel ving me op." Behalve een bult op het hoofd en een zere knie, is ze niet ge wond. „Mensen vertelden ons dat we naar het station moes ten lopen. Dat was niet zo dichtbij. Ik schat een kilome ter. Mensen die gewond waren, werden goed opgevangen. Dan begint het wachten. „Je hoort op het station heel wei nig. Natuurlijk roepen ze wel van alles om, maar dat hoor je door de drukte en de chaos niet." Toevallig vangt" ze via via op dat er bussen worden ingezet naar Bergen op Zoom. Daar vandaan rijden treinen naar Zeeland. „We zijn maar rich ting de bussen gelopen, anders hadden we er misschien nog ge zeten. Maar al met al zijn we goed opgevangen hoor. Weet je? Je kunt nu wel gaan klagen, maar zoiets gebeurt ineens. Al le zorg gaat eerst uit naar de ge wonden. En bussen zijn niet zo maar beschikbaar. Gelukkig hebben we niets ergs en zijn we er met de schrik van af geko men." Om tien over half negen stapt ze bij het station Goes in haar auto richting Renesse. „Maak je maar geen zorgen hoor. Ik ga rustig slapen." Passagiers bekomen op het spoor van de eerste schrik. foto Cor Viveen Flatpanel Philips LCO-TV Nummerinformatie (70 cent per minuut) Als je op zoek bent naar een telefoonnummer. (Advertentie) door Patricia de Zoete ENSCHEDE - Een 45-jarige Duitser is gistermid dag opgepakt voor het doodschieten van een poli tieman in Enschede. Een andere politieman raak te zwaargewond in een vuurgevecht met de ver moedelijke dader. De politiemannen wilden de verdachte in een win kelcentrum aan de Noorderhagen fouilleren op het moment dat die met een drugsdeal bezig was. De Duitser haalde een vuurwapen onder zijn kle ding vandaan en loste een schot in de borst van een 47-jarige brigadier Jan Wind uit Enschede. Daarna vluchtte hij, maar werd op de Blijden- steinlaan achterhaald door andere agenten. Daar schoot de man opnieuw en raakte daarbij een 30-jarige hoofdagent in het hoofd. Even verderop werd de schutter aangehouden. Brigadier Wind overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondingen, de toestand van de hoofdagent was gisteravond kritiek. Geen van de mannen droeg een kogelvrij vest, de tweede groep agenten die werd ingezet wel. Minister Remkes sprak gisteren zijn afschuw uit over de dood van de politieman. „Hier past alleen zwijgen." Hij constateerde een 'schrikbarende' toename van het geweld tegen overheidsdienaren de laatste jaren, zoals politieagenten, brandweer lieden en baliepersoneel. Daar moet iets tegen ge beuren, vindt hij. „We moeten het publiek erop wijzen dat dit gedrag niet kan." ANP 16e jaargang no. 232 ijdag 1 oktober 2004 s nummer 1,25 door Barenda Grutterink AMSTERDAM - De journalist Willem Oltmans is gisteravond in zijn huis in Amsterdam over leden. Oltmans is 79 jaar geworden. Hij leed aan kanker en had be sloten in zijn eigen omgeving en temidden van enkele goede vrienden te sterven. Willem Oltmans kreeg in 2000 een bedrag van 8 miljoen gulden van de Staat, omdat hij door de overheid in zijn werk was ge dwarsboomd. Er was zo'n tien jaar van rumoerig procederen aan vooraf gegaan. Oltmans bereidde zijn overlij den goed voor. Zelfs zijn naam en sterfjaar liet hij reeds in de familiegrafsteen beitelen. Ook nam hij het initiatief voor een website, bedoeld voor condo leances. Willem Oltmans zal in stilte wor den begraven. ANP pagina 4 man van acht miljoen op. Anderen hadden ernstige schaafwonden of klaagden over pijn in de borststreek. Ambulances reden af en aan om de ernstigste gewonden, onder wie de machinist van de locomo tief, naar ziekenhuizen in Roosendaal, Bergen op Zoom en Breda te vervoeren. Ook werden traumahelikopters ingezet. De machinist van de intercity was even zoek. Hij werd korte tijd la ter 'zeer ontdaan' in de buurt van de treinen aangetroffen. Volgens Veenman en burgemees ter M. Marijnen van Roosendaal mag nog van geluk worden ge sproken dat de passagierstrein en de locomotief niet harder re den. Anders waren de gevolgen heel wat ernstiger geweest. Veel passagiers liepen met be bloede hoofden langs het spoor zelf terug naar het station. Ze waren door politie en NS-mede- werkers met trappen uit de trein geholpen. De deuren van de trein waren onmiddellijk na de botsing in het slot gesprongen en konden pas een kwartier later geopend worden toen de hulpverleners ter plaatse waren. Op het station werden de licht gewonden en ongedeerden opge vangen in een kantine, waar NS-personeel hen voorzag van koffie en frisdrank. Andere ge wonden werden in de brand weerkazerne opgevangen. Meteen na het ongeval werd uit veiligheidsoverwegingen de spanning van het Roosendaalse station gehaald. Dat was daar door alleen nog maar per bus te bereiken. Rond half acht begon nen de eerste bussen te rijden, die de passagiers verder brach ten naar andere stations, waar zij per trein hun reis konden ver volgen. Op het Roosendaalse sta tionsplein zag het gisteravond na acht uur zwart van de ge strande reizigers. Bussen reden af en aan om passagiers verder te vervoeren. pagina 4 mensen vlogen door de trein Alle Nederlandse voetbal clubs in het Uefa Cup-toer nooi hebben de tweede ron de gehaald. Feyenoord, AZ en Heerenveen deden dat simpel. FC Utrecht wankel de tegen Djur- gardens, maar 19 redde het toch. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 14, 15 en 17; Sport: 18, 19, 20 en 21; Redactie en Reactie: 22; Auto: 23 en 25 Ziej/oor actievoorwaarden www.name-n-number.com jor Jan Martens 'Peter Ullenbroeck Mercedes-Benz 300 SL Gullwing viert vijftigste verjaardag De Hogeschool Zeeland moet 11,8 miljoen euro terugbe talen aan het ministerie van Onderwijs. Dat vindt zowel de Tweede Kamer als staatssecretaris Rutte. De school zou het geld onterecht van het Rijk hebben ontvangen. De Kamer drong wel aan op een afbetalingsregeling. Rutte had al eerder verklaard zo'n regeling toe te staan als de school in het voortbestaan wordt r- bedreigd. 30SENDAAL - Bij een ainbotsing net buiten het ation van Roosendaal zijn steren veertig gewonden ivallen. De intercity Am- erdam-Vlissingen reed ontaai op een Belgische lo- .motief in. i het ongeval was urenlang en treinverkeer in Roosendaal pgelijk. Gisteravond laat re ar er weer treinen van Roosen- tal richting Dordrecht en Bre- i. Het spoor naar Antwerpen Vlissingen is vermoedelijk jiochtend weer in gebruik, st ongeluk gebeurde rond tien tor zes toen de intercity, na ver- ek van het station, langzaam lelheid maakte en naar het oor rangeerde waarop de loco- otief reed. Net voor de spoor- ggovergang op de Kade, nog in ;t centrum van Roosendaal, itsten ze op elkaar. induidelijk jlgens president-directeur .Veenman van de NS is ondui- ïlijk hoe het heeft kunnen ge- iuren. Onderzoek door de lad voor de Transportveilig- fid, maar ook de spoorwegpoli- 2 moet daar antwoord op ge in. -oor de htrek te intal pa Vanaf vandaag bericht de PZC op elke vrijdag in de rubriek Om de Kroon over het wel en wee van de vorstenhui- Aflevering 1: de zaligverklaring van keizer Karl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 1