Feyenoord bij vlagen attractief PZC Ajax predikt rust in tijden van crisis Yildirim de grote man bij Heerenveen AZ neemt Griekse horde naar tweede ronde Overlijden vraagt volle Jtrecht redt zich nipt 19 Rotterdammers kunnen zich lekker uitleven tegen Odd Grenland Cocu is niet uitgekeken op Oranje Trainer neemt ontslag in de pauze Pele roept op tot staking in Brazilië Schorsing voor elleboog ploegmaat Raboploeg trekt Rus Kolobnev aan Teun Mulder sterkste op kilometer Clubs in de eerste divisie stemmen voor de play-offs abab ^Va" maand: www.; ABAB vrijdag 1 oktober 2004 jorLeo van de Ruit LKMAAR - Niemand had an- ïrs verwacht. AZ bereikte de yeede ronde van het toernooi n de Uefa-beker. En de club m trainer Co Adriaanse deed ;t mooi. Met hard werken reeg PAOK opnieuw klop. Op 3-2 van Thessaloniki volgde 3 2-1 van Alkmaar. uskermolen en Landzaat wa- ren de schutters nadat de Grie ken vroeg op 0-1 kwamen via Salpigidis. Makkelijk bevocht AZ de zege niet. PAOK was door de nieuwe trainer Rolf Fringer geprepareerd. Hij gaf de ploeg opdracht AZ met eigen wapens te bestrijden. Zo kon het gebeuren dat in de eerste minuten de tien veldspe- lers van PAOK op de Alkmaarse helft speelden. In de 9e minuut ging een schok door het stadion toen Salpigidis een indirecte vrije trap binnen trapte (0-1). De verlossing kwam direct voor AZ. Na een snelle combinatie speelde Van Galen diep op de in lopende Buskermolen, die schit terend verlengde: 1-1. Daardoor moest PAOK twee keer scoren om verder te mogen. De Grieken gingen op jacht, maar in de twee de helft ging AZ er vol tegen aan. drukte PAOK terug en kreeg kansen. Elkhattabi testte doelman Atmatsidis, Buskermo len trapte rakelings naast en Elkhattabi schoot nog eens net over. Het bevrijdende doelpunt kwam in de 72e minuut. Land zaat schoot van afstand een afge weerde bal in. Via Mathijssen plofte de bal in het net. AZ-PAOK 2-1 (1-1). 9. Salpigidis 0-1,11. Buskermolen 1-1, 72. Land zaat 2-1 Scheidsrechter: Brugger (Oos). Gele kaartVan Galen (AZ), Salpigidis, Vangelis (PAOK). Aan tal toeschouwers: 7923. AZ: Timmer; Kromkamp, Mathij- sen. Opdam en De Cler, Landzaat, Van Galen (74. Ramzi) en Busker molen (87 Fortes Rodrigues); Meerdink, Huysegems en Elkhatta bi (83. Sektioui) PAOK: Atmatsidis; Feutschine, Vo- kolos, Chasiotis en Udeze, Markos (77 Theodoridis), Vangelis (77. Ha- gan), Skarmoutsos en Andralas; Salpigidis en Yiasoumi. ANP EINDHOVEN - Phillip Cocu is nog niet uitgekeken op Oranje. De 33-jarige international, dit seizoen terugge keerd bij PSV, wil nog minstens tot het WK 2006 (Duits land) in het Nederlands elftal spelen. Mits het te combine ren is met de offers die zijn huidige club vraagt. „Ik moet me maximaal voor PSV kunnen inzetten. Onder die voor waarde wil ik nog graag in Oranje spelen." Cocu werd na het EK in Portugal niet meer geselecteerd als gevolg van blessureleed. Wel had hij een gesprek met de bondscoach. „Marco van Basten weet dat ik beschikbaar ben." GPD LONDEN - De Engelse First Division-club Peterborough United moet op zoek naar een nieuwe trainer. Bobby Gould verbaasde woensdagavond vriend en vijand door in de rust van de wedstrijd tegen Bristol City (0-1) op te' stappen en ontslag te nemen. „Bobby stond in de kleedka mer", vertelde manager Barry Fry. „Hij zei niets, luister de wat naar de spelers en toen die naar het veld liepen voor de tweede helft, pakte hij zijn spullen en verdween al mompelend 'ik wil hier niet langer werken'." ANP RIO DE JANEIRO - Pele heeft zijn voetballende landgeno ten opgeroepen in staking te gaan. De in de eigen competi tie uitkomende spelers zouden op die manier een snellere uitbetaling van het loon moeten afdwingen. „Ze moeten zich verenigingen en beter voor hun belangen opkomen", zei de legendarische oud-international. „Helaas hebben ze geen idee hoe machtig ze gezamenlijk zijn." ANP LONDEN - West Bromwich Albions aanvoerder Darren Purse is door de tuchtcommissie van de FA voor drie duels geschorst, wegens het uitdelen van een elleboog stoot aan een ploeggenoot. Purse haalde uit in de uitwed strijd tegen Newcastle, in de veronderstelling zich los te worstelen van een tegenstander. Hij raakte hierbij echter zijn ploegmaat Riccardo Scimeca vol in het gezicht. Dit had een fors bloedende wond tot gevolg. ANP NOORDWIJKERHOUT - Aleksandr Kolobnev fietst de komende twee jaar bij de Raboploeg. De 23-jarige Rusi- sche allrounder heeft daarover overeenstemming bereikt met algemeen directeur Theo de Rooij. Kolobnev komt over van de Italiaanse ploeg Domina Vacanze en is rege-' rend Russisch kampioen op de weg. Hij wordt de tweede Rus in de Raboploeg na Denis Mentsjov. ANP ALKMAAR - Teun Mulder heeft gisteravond de nationale titel veroverd op de kilometer. De baanwielrenner uit Epe legde de afstand af in 1.04,587 en bleef daarmee Tim Veldt (1.06,129) en Levi Heimans (1.07,932) voor. Theo Bos, die op de Olympische Spelen vijfde werd op dit on derdeel, kwam niet in actie. De Hierdenaar meldt zich wel voor de keirin (vandaag) en de sprint (morgen). ANP van onze sportredactie ZEIST - Met zeventien clubs voor en twee tegen (AGOVV en Excelsior) heeft de eerste divisie gisteren een streep gehaald door de nacompetitie. Vanaf het seizoen 2005-2006 worden de play-offs ingevoerd. De kampioen van de eerste divi sie promoveert rechtstreeks. Voor de play-offs plaatsen zich de vijf periodekampioenen plus de drie hoogstgeklasseerde clubs. Daarnaast doen ook de nummers zestien en zeventien van de eredivisie mee aan de play-offs, die als inzet twee plaatsen in de hoogste voetbal klasse van Nederland heeft. Het betekent dat de reguliere competitie volgend seizoen met twee weken wordt ingekort. Door een play-off van drie ron den en het systeem van 'best of three' kan de play-off negen wedstrijden duren en daar komt op de speelkalender de nodige ruimte voor. Kerstmis Edwin Lugt, directeur van de Coöperatie Eerste Divisie, houdt zelfs rekening met compe titiewedstrijden met Kerstmis en op nieuwjaarsdag. Op die da gen spelen ook de clubs uit de eredivisie. Maar het is ook moge lijk dat er twee maandagen wor den vrijgemaakt als extra wed strijddagen. GPD (Advertentie) aandacht van hart en hoofd André Hooqeboom WSTERDAM - Louis van Gaal Ronald Koeman hadden ids zij elkaar troffen bij Barce- na jarenlang een goede relatie, aar nu de resultaten bij Ajax genvallen, staal hun professio- le relatie onder druk. in Gaal wijst de kritiek op het beleid van de club n de hand. Koeman plaatst vraagtekens bij de koers wordt gevaren. Hij zei na de in München dat er groot verschil bestaat tus- de ambitie die de club heeft de kwaliteit van het elftal, John Jaakke dat er een competentie strijd tussen Van Gaal en Koe man op handen is. „We moeten alles in perspectief blijven zien. Ronald heeft in diverse inter views voorafgaand aan de wed strijd tegen Bayern gezegd dat er niets mis is met hun relatie'. Dat men er nu allerlei dingen bij haalt, begrijp ik, maar daar wil ik verder niet op ingaan." Bij zijn entree sprak Van Gaal grote woorden. Ajax moest te rug naar de Europese top. Hij droomde van een triomftocht door de Amsterdamse grachten. Nu, nog niet eens een jaar later, is het realiseren van die droom alleen maar verder weg. Ster ker, door het uitspreken van die grote ambitie heeft de technisch directeur Koeman en de jonge spelersgroep onder zware druk gezet. Bovendien werden die woorden niet ondersteund met krachtige daden. Integendeel, Zlatan Ibrahimovic werd ver kocht. er kwam niets voor terug. Zoals Koeman in het verleden ook andere belangrijke spelers - Chivu en Van der Mevde - moest laten gaan. De kwaliteit ver dween uit de Arena, maar dat werd niet onderkend door de technische staf. Jaakke: „Wij hebben alle voorstellen die van uit de technische staf zijn geko men gehonoreerd. Er is niet één speler aangedragen die wij niet hebben gekocht. Een rechtsbui ten, Resales, is er ook gekomen en dat lijkt toch een aanwinst." Met andere woorden, de techni sche staf van Ajax heeft inge schat dat het elftal genoeg erva ring en kwaliteit heeft om te vol doen aan de gestelde ambities. Jaakke: „Er is moed voor nodig om ambities daadwerkelijk uit te spreken. Daar lopen wij niet voor weg. De ambitie die Louis heeft uitgesproken is voor de lange termijn. Dat kun je niet van de ene dag op de andere dag realiseren, een B-junior zal het verschil nu niet maken." Ajax is van gedroomd titelkandi daat en hofleverancier van inter nationals hard onderuitgegaan in München, maar Jaakke wil niet spreken van een structureel probleem. „Ik begrijp dat ieder een ernstig teleurgesteld is en daar heb ik ook alle begrip voor, want het was bar en bar slecht in München. Maar ik beschouw het als incident, ik heb Ajax nog nooit zo slecht zien spelen. We moeten het kind niet met het badwater weggooien. John Heit- inga was één van de toppers van het nationale voetbal en zou er nu ineens niets meer van kun nen? Daar geloof ik niets van." Kritiek De voorzitter poogt vooral de rust te bewaren, nu de kritiek in grote golven op Ajax neerdaalt. Van beoogd titelkandidaat, zelfs voor de langere termijn, is de ploeg na woensdag de risée van het internationale voetbal „Maar wat is er veranderd? Al leen Zlatan Ibrahimovic is ver kocht en hij had het onheil in München toch ook echt niet in z'n eentje kunnen keren. Natuur lijk is er nu onrust, maar we moeten oppassen dat we nu niet over onszelf gaan struikelen." Op korte termijn zal de voorzit ter in gesprek gaan met Koeman en andere leidinggevenden in de club. „Ik wil niet reageren op uitlatingen die Ronald in de me dia heeft gedaan. Ik ga eerst zelf met hem praten om een duide lijk beeld te krijgen. Ik kan me voorstellen dat er nu grote on rust ontstaat rond Ajax. Daar heb ik ook geen moeite mee, dat is nu eenmaal de aard van de club. Maar het is mijn taak om vooral rustig te blijven en te blij ven nadenken." GPD Verdeling nalatenschap Bij een overlijden heeft u een verlies te verwerken Tegelijk vragen op zulke emotionele momenten formele en praktische zaken uw aan dacht. Bijvoorbeeld hoe de nalaten schap te verdelen? Kan dat naar eigen inzicht? Ook wanneer er (g)een testament is opgemaakc? Moet er binnen een bepaalde termijn een beslissing worden genomen' Wat is precies de inhoud van het testament? Complexe vraagstukken waar u het liefst in wordt bijgestaan door een adviseur die opereert met begrip voor de emoties die spelen Successierecht Hoe bespaart u op successie recht? Welke termijn moet u in acht nemen? Heeft de overledene een testament opgemaakt en is er sprake van huwelijkse voorwaarden? Allemaal aspecten die van belang zijn voor een goede aangifte. De onderneming is de najatenschap Als een onderneming tot een nalatenschap behoort komen emo tionele, fiscale en financiële aspecten samen. Tal van jundische documenten zijn dan van belang Welke gevolgen heeft het overlijden van de onder nemervoor het bedrijP Welke moge lijkheden zijn er om belasting te besparen? Meer weten? Medewerkers van ABAB Estate Planning hebben de kennis in huis om u in dergelijke omstandigheden te adviseren. Wezenlijk is dat wij de emotionele kant van een advies vooropstellen en onafhankelijk ope reren. Wilt u zaken goed geregeld hebben, neem dan contact op met notaneel jurist thomas.janus@abab.nl of bel 0499 339 759. BieM MM*"""- aorNorbert Kleinherenbrink - Met bij vlagen voetbal heeft Feye- pord zich geplaatst voor de veede ronde van de Uefa Cup. ■e ploeg van trainer Ruud ïullit kon zich in de Kuip tegen et bescheiden Odd Grenland 4-1. De Rotter dammers, die nog veel kansen eten liggen, wonnen twee we en terug al met 0-1 in Noorwe- en. fe voorbeschouwing van Gullit p de return tegen Odd Gren- ind beloofde weinig goeds. De ud-intemational toonde zich 2n warm pleitbezorger van het Éwachtende spel van topploe- als Bayern München en Ar- met snelle omschakeling verdediging naar aanval bij reageerde daarmee indi- op de kritiek die zijn ploeg na de uitwedstrijd te- hét gehavende RBC Roosen- &al ten deel viel (0-4). Ondanks zwakke tegenstand, de Bra- anders misten negen spelers, et Feyenoord zich terugvallen p eigen helft om daarna in bal- ezit toe te slaan. ïretig hn een behoudende instelling [j de Rotterdammers was gis- jravond geen sprake. Gretig en sconcentreerd opende de thuis- vanaf het beginsignaal de op doelpunten. Al in de minuut was het raak. psschaart haalde uit een doeltreffend uit, zijn officiële goal in zijn achtste seizoen als profvoet baller. Het duurde tot de laatste minuut in de eerste helft voordat Kuijt met een fraai schot de voorsprong verdubbel de: 2-0. Met die marge deed Feyenoord zichzelf te kort. Het Rotterdam se aanvalsspel sprak tot de ver beelding: snel, creatief en veel over de vleugels. Vooral Kalou had het af en toe op zijn heupen. Evenals in Roosendaal had de ploeg echter te veel kansen no dig om tot scoren te komen. Onrust Defensief liet Feyenoord de no dige gaten vallen. Odd Gren land, dat vooral bij hoek schoppen onrust voor de neus van doelman Babos veroorzaak te, profiteerde echter niet van de ruimte die de Rotterdamse achterhoede weggaf. Met een van richting veranderde schui ver was Henriksson in de 33e minuut dicht bij een treffer. Kort na de rust moest Babos zich gewonnen geven. De Ca nadese international Occean, een van de weinige opvallende spelers bij Odd Grenland, straf te de slechte dekking in de gam mele Rotterdamse defensie af: 2-1. Daarmee keerde de spanning enigszins terug in de Kuip, het geen Gullit met de vervanging van spits Kuijt voor middenvel der Buffel onderkende. De mooie treffer van Goor, uit een voorzet van invaller Smolarek, brak in de 73e minuut het Noor se verzet, waarna Kalou een ster ke wedstrijd in de laatste mi nuut terecht bekroonde, 4-1 Smolarek), Ono (82. Ghaly), Bos- schaart. en Goor. Kalou en Kuijt (62. Buffel). Odd Grenland: Muller, A«s, Deila, Nomes en Rambekk (78. Dale); Fe- vang, Henriksson en Flindt Bjerg, Hoff (85. Ststek), Occean en Knut- sen (70. Johnsen). ANP rechter: D'Urso (Eng). Aantal toe schouwers: 18.500. Feyenoord: Babos; Song, Saidi, Paauwe en Basto; Castelen (71 jor Gerrit Hendriksen TOCKHOLM - Het doel is be- iikt, maar vraag niet hoe. FC trecht haalde de groepsfase tn de Uefa Cup, maar verspeel- in Stokcholm bijna een voor van 4-0 tegen Djurgar- IF. De Zweedse teller stop- bij drie doelpunten: 3-0. e Nederlandse bekerhouder eigerde zelf te scoren. Daar as wel een keer of tien kans Djurgardens kwam al na minuten op 1-0 via Jo- insson. Tot paniek leidde het jet. Na de hectische opening im Utrecht het initiatief. Het idde tot een reeks kansen, aarvan vier riante. Vijf minu- h voor rust was Tobias Hysen el succesvol voor Djurgardens: •0. a rust bleek het Zweedse doel Tourav was de van de man die met armre- als een volleyballer en et ziel en zaligheid de ballen t zijn domein hield. Boven- en kreeg de sluitpost iets uit Utrechtse vak naar het gegooid. Dat zal een boe- opleveren. Die moet worden uit de opbrengst van de ronde. Die kwam nog el serieus in gevaar (Hysen 3-0 i een enorme misser op 3-1, "aafheid vrij voor doel), maar et buiten bereik, iurgardens IF (Zwe)-FC Utrecht 0 (2-0). 3 Johansson 1-0, 40. Hy- n 2-0, 80. Hysen 3-0. Scheids- chter: Stuchlik (Oos). Gele lart: Slenman (Djurgardens), iuglas (Utrecht). Aantal toe 4449. Feyenoord (Ned)-Odd Grenland (Noo) 4-1 (2-0). 2. Bosschaart 1-0, 45 Kuijt 2-0, 49 Occean 2-1, 73. Goor 3-1, 90. Kalou 4-1. Scheids foto Ed Oudenaarden/ANP FC Utrecht: Ponk; Comelisse, Di Tommaso, Schut en Braafheid; De Jong, Tanghe (90. Leitoe) en So- mers; Douglas, Van de Haar (64. Zuidam) en Van den Bergh (85. Keiler). ANP Odd Grenland-doelman Heinz Muller grijpt in voordat Feyenoorder Salomon Kalou gevaarlijk kan worden. man Amos Luzon maakte die re putatie gelukkig niet waar. Na een goed begin van Petach kwam Heerenveen op gang. Het duel werd halverwege de eerste helft beslist door Bruggink en Vayrynen. Na rust drukte de thuisploeg door. Hansson. Siko- ra en Selakovic kopten raak na voorzetten van Yildirim. Verbeek was vooral tevreden over de tweede helft. „We speel den agressief, geconcentreerd. Alleen klopte voor rust de wis selwerking tussen Vayrynen en Bruggink niet." Heerenveen-Maccabi Petach Tik- va (Isr) 5-0 (2-0). 15. Bruggink 1-0, 19. Vayrynen 2-0. 56. Hansson 3-0, 71. Sikora 4-0, 81. Selakovic 5-0. Scheidsrechter: Jakobsson (IJsl). Gele kaart: Radomski (Heeren veen). Mashiach, Golan, Tzemah (Maccabi Petach Tikva). Aantal toeschouwers: 16.000. Hcerenveen: Vandenbussche; Haar- ala, Hansson. Seip en Rzasa; Brug gink (74. Rose), Radomski en Vayrynen, Yildirim, Huntelaar (66. Samaras) en Sikora (79. Sela kovic) Maccabi Petach Tikva: Cohen; Amer, MagomedovBanay en Ga- non; Alberman, Mashiach en Tze mah; Sarsour (60. Udi), Golan (89. Elad), Dubrovin (50. Daye). ANP door Rob van Rooijen HEERENVEEN - Heerenveen heeft zich met speels gemak ge plaatst voor de tweede ronde van de Uefa-beker. De angst vooraf voor het als bikkelhard bekendstaande Maccabi Petach Tikva uit Israël was ongegrond. De Friese subtopper raasde naar een afgetekende 5-0-zege. De grote man bij Heerenveen was de 22-jarige Ugur Yildirim, die met zijn prachtige trapteeh- niek aan de basis stond van alle Friese treffers. Door beslissende voorzetten van de voormalige speler van Go Ahead Eagles scoorden Bruggink, Vayrynen (beiden voor rust), Hansson, Si kora en invaller Selakovic. De complimenten over zijn trap- techniek wilde Yildirim delen met ex-spits René Eijkelkamp, nu assistent-trainer bij PSV. „Hij heeft mij bij de Eagles trap pen geleerd door te oefenen en te oefenen. Bovendien ben ik bij Heerenveen prima opgevangen en dat zie je in het veld terug", zei Yildirim. in het bezit van een Nederlands en Turks paspoort. Als een bondscoach zou informe ren naar een uitverkiezing, zou de Apeldoorner twijfelen. „Mijn gevoel blijft bij Turkije." De opluchting over het bereiken van de tweede ronde in de Ue fa-beker was bij Yildirim net zo groot als bij trainer Verbeek. De winnaar moest namelijk uit één duel in Heerenveen komen, zo besliste de Uefa. Door een amb- tenarenstaking in Israël ging het eerste duel, vorige week don derdag in Tel Aviv, niet door. Het was dus afwachten of Mac cabi Petach Tikva zich in Hee renveen inderdaad zou manifes teren als een schopploeg. Het speeltje van de steenrijke zaken- De spelers van SC Hcerenveen vieren feest na de klinkende 5-0-overwinning op Maccabi Petach Tikva. foto Catrinus van der Veen/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 19