PZC Fusie voorstel zet kwaad bloed c Asbest Hengstdijk met de hand geruimd Jongens verdacht van bedreiging VVD: College heeft flop Tijman aan zichzelf te wijten hofdingelanden waterschap Z-Vlaanderen dreigen met motie van wantrouwen De bewoner die extra service wil. Basisscholieren op pad met kinderpostzegels De bewoner die minder wil betalen. Een echte SieMatic voor maar 9.400,-? De bewoner die niets wil veranderen. Michael Rogers krijgt twee kampioenstruien op één dag 13 Kenniswerf laat op zich wachten Internetcafé bij De Blide Stroper ingerekend door familielid SieMatic zeeuwse almanak Groen factie: 0113-315649 (ivw.pzc.nl flallirédacti e@pzc.nl ostbus 314460 AA Goes Ujvertentie-exploitatie: ioord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; •tfuws-Vlaanderen: 0114-372770; Jonaal: 020-4562500. londerdag 30 september 2004 joorRomain van Damme ^Harold de Puysseleijr editie Zeeuws-Vlaanderen ERNEUZEN De twee minder de jongens (17 en 15) uit Sas jnGent die maandag zijn aan houden, worden verdacht ïai) bedreiging op internet, ïie er bedreigd werd, wilde !ft Openbaar Ministerie (OM) Middelburg niet zeggen. Vol- jns de oudere broer Halira ver fde een agent tijdens de huis- zoeking in het ouderlijk huis van de 17-jarige verdachte dat het vermoedelijk te maken had met een bedreiging van een lid van de Tweede Kamer. De politie zegt stoffen te hebben gevonden die gebruikt kunnen worden voor het maken van ex plosieven. Die stoffen werden meegenomen. De vader van de jongen zegt dat het gaat om kunstmest voor de tuin. „Die had ik meegenomen van de kunstmestfabriek, waar ik voor een aannemer werkte." Onderzoek van het OM heeft in middels uitgewezen dat er geen banden zijn met terroristische organisaties en dat er absoluut geen sprake is van terroristische activiteiten, Halim: „Persoonlijk denk ik nu dat het een uit de hand gelopen kwajongensstreek is. Geknoei op internet met gevolgen die niet voorzien waren." De twee jongens worden van middag voorgeleid aan de kin derrechter in Middelburg. Die neemt een besluit over eventue le verlenging van de hechtenis. „Dan weten we precies wat er in het procesverbaal staat", zegt mr. A. Cambier uit Axel, raads man van de 15-jarige jongen, ioorConny van Gremberqhe [ERNEUZEN - Een meerder heid van de hoofdingelanden ian het waterschap Zeeuws- Flaanderen voelt niets voor een uderzoek naar samenwerking nel waterschap Zeeuwse Eilan- |en, als aan zo'n onderzoek de foonvaarde van een uiteindelij- ;e fusie van de schappen in !0O8 is verbonden. De fusie- eis die het dagelijks be suur van Zeeuwse Eilanden an een gezamenlijk onderzoek rerbonden heeft, is voor de Zeeuws-Vlaamse waterschapbe- guurders onbespreekbaar. Dit :;eek gisteren tijdens een geza menlijke vergadering van de ïhapscommissies -feitelijk een dgemene vergadering - in Ter- neuzen. Het voorstel voor een onder dek, zo gaf een flinke meerder- :eid van de hoofdingelanden te lennen, moet van tafel. Gebeurt iat niet voor 14 oktober, de dag iat definitieve besluitvorming plaatsvindt, dan is de kans (root dat het dagelijks bestuur ran het waterschap Zeeuws- ïlaanderen ook nog een motie ran wantrouwen aan de broek irijgt. Hoofdingeland J.P Hageman •gesteund door minstens zeven a's- dreigde daar dinsdag avond al mee. Slechts één hoofd ingeland, Phlippinenaar A. Rie- mens, zag geen kwaad in een on derzoek. Als uiteindelijk blijkt dat samenwerking met het buur schap en mogelijk later een fu sie de Zeeuws-Vlaamse ingezete nen en bedrijven voordelen ople vert - dus lagere tarieven- dan moet men volgens Riemens niet schromen zonder onderzoek uit te voeren. Riemens had overigens wel kri tiek op de wijze waarop het da gelijks bestuur de zaak wereld kundig had gemaakt. Kritiek die gedeeld werd door vrijwel al le zeventien aanwezige hoofdin gelanden. Het dagelijks bestuur werd verweten de belangen van het personeel over het hoofd te hebben gezien, gezorgd te heb ben voor een vertrouwensbreuk - met personeel en algemeen be stuur- en het voorstel op zich knullig te hebben onderbouwd. Die verwijten werden gemaakt in vaak emotionele betogen, die telkens eindigden met de simpe le constatering dat de zelfstan digheid van het Zeeuws-Vlaam- se waterschap niet in het geding mag komen. De PvdA-hoofdin- (Advertentie) Elke bewoner is anders. Daarom valt er wat te kiezen bij Nuon. Heem bijvoorbeeld Nuon Extra. Dan betaalt u iets meer, maar kunt u rekenen op extra services zoals een 2if-uurs calamiteitenhulp voor gas en stroom. Meer weten? Ga naar www.nuon.nl. NIEUWVLIET - Ilse (links) en Angelique van OBS Johan Willem-Friso in Nieuw- vliet zijn als eerste met hun kinderpostzegels aan de deur. Samen met zes mede leerlingen uit groep zeven en acht van de school maakten ze deel uit van de circa tweehonderdduizend basisschoolleerlingen die gisteren weer op pad gingen om kinderpostzegels en wenskaarten te slijten aan hun ouders, opa's, oma's, buren en andere bekenden. Met het ingezamelde geld steunt de Stichting Kinderpostzegels Nederland projecten voor kinderen tot en met 18 jaar in binnen- en buitenland. Vorig jaar leverde de actie landelijk 8,5 miljoen euro op. Het thema van de kinderpostzegels dit jaar is 'Lekker Gezond'. foto Peter Nicolai |n^| door Sheila van Doorsselaer Advertentie vanavond vanal 17.30 uur Brasseriemeriu gemarineerde aubergines en visstoofpot of spinazie pccan-roomtaart I vegetarisch) en sinaasappel zabaione 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118-886 866 vanavond 19.30 uur Modeshow Elena Vlady reserveren: 0118-886870 zaterdag 2 oktober 15.00-16.30 uur Miles Browning Didge bekijk ook onze website www.drukkeriimiddelburs.nl HENGSTDIJK - Een team van twee asbestspecialisten werkt op een boerenerf aan de Zuid- weg in Hengstdijk aan de verwij dering van honderden tonnen as best. Het kankerverwekkende materiaal kwam vrij bij een uit slaande brand die vorige week een schuur in de as legde. Asbestdeeltjes besmetten niet al leen het erf, maar ook naastgele gen weilanden en een straat. As bestspecialisten van aanne- (Advertentie) Elke bewoner is anders. Daarom valt er wat te kiezen bij Nuon. Neem bij voorbeeld Nuon Budget. Dan betaalt u, tegen heldere voorwaarden, een zeer scherpe prijs voor gas en stroom. Terwijl u de zekerheid hebt van een betrouwbare energieleverancier. Meer weten? Ga naarwww.nuon.nl. mingsbedrijf Vermeulen uit Breskens zijn nu al enkele da gen bezig met het asbest-vrij ma ken van de omgeving. Gisteren begonnen ze aan het erf zelf en ze menen nog ruim een week no dig te hebben om alles op te rui men. De twee mannen zijn gesto ken in witte pakken en zuurstof maskers. Bij het verwijderen van de asbestbrokken wordt de eerste dagen geen machine ge bruikt. „We moeten alles met de hand doen, handpicking noe men we dat", zegt R. van de Vel de, DTA (Deskundig Toezicht houder Asbestverwijdering) van Vermeulen. „Het hele erf ligt vol, ik denk dat we wel 550 ton aan materiaal weghalen. Pas la ter gaan we over het erf met een speciale stofzuiger die de klein ste deeltjes kan opzuigen." Als de mannen in het wit hun werk hebben gedaan, komt een vertegenwoordiger van de zoge naamde SGS kijken of alles vol gens de regels en naar behoren is aangepakt. Het terrein rond om de boerderij is afgezet met gele waarschuwingslinten en driehoeksborden. Achter de lin ten komen is dan ook streng ver boden. Van de Velde en zijn me dewerker S. van de Broecke blij ven juist aan de andere kant van de linten. Veel tijd wordt gespen deerd aan de veiligheid. Van de Velde: „Tussen het werk en de pauzes moet ik me verplicht douchen. Dat is dus drie keer op een dag. Daarnaast trek ik ook na het douchen elke keer nieu we werkkleding aan. De oude wordt weggegooid. Niets wordt aan het toeval overgelaten." foto Peter Nicolai (Advertentie) (Advertentie) Vertel ons wat uw budget is en wij ontwerpen een echte SieMatic keuken voor u. Individueel Design. Mooier, praktischer en duurzamer. Maar niet duur. Als u aan een nieuwe keuken denkt, denk dan eerst aan SieMatic. Welkom! Jn'32 AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendljk 89 0115-564070 GOES PliegerB.V. (ook voor sanitair) Nansenbaanl5 0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Industrieter.Arnestem Grenadierweg 17a 0118-629522 TERNEUZEN BouwCenter De Hoop Keniiedylaan 32 0115-680612 Elke bewoner is anders. Daarom valt er wat te kiezen bij Nuon. Maar het hoeft niet, als u niet wilt. Want alle Nuon-klanten krijgen standaard Nuon Basis. Ofwel gas en stroom voor een scherpe prijs met de vertrouwde service van Nuon. Meer weten? een vriend van de andere ver dachte. „Ik heb kort met hem ge sproken. Hij is erg geschrokken en zegt dat het uit de hand gelo pen spielerei op internet is. Vol gens hem waren ze niet van plan verder iets te ondernemen." pagina 17 OM neemt geen enkel risico dit verdient onze familie niet gelanden, die de voorbije zomer het dagelijks bestuur voorstël- len hebben gedaan om efficiëncy-voordelen te genere ren uit een intensievere samen werking met de gemeenten, von den dat het bestuur eerst daar eens werk van moet maken. VLISSINGEN - De voorzitter van de Hogeschool Zee land. J. Mandos, wil dat meer vaart komt in de ontwikke ling van de Kenniswerf in Vlissingen. Volgens Mandos is de Kenniswerf een unieke kans voor Zeeland om allerlei instellingen bij elkaar te huisvesten. Zo kan een kruisbe stuiving ontstaan tussen het bedrijfsleven en het onder wijs. Hij vraagt de gemeente Vlissingen, de provincie, het bedrijfsleven en de woningbouwcorporatie in Vlissingen snel met elkaar om de tafel te gaan zitten om de plannen tot uitvoering te brengen. De gemeente wil dat het gebied tussen de Edisonweg en de Binnenhaven een bruisend ge bied wordt met onderwijsopleidingen, bedrijvigheid, sportcomplex, een disco en een campus voor studenten, pagina 17 Kenniswerf schiet niet op TERNEUZEN - Zestien bewoners van verzorgingshuis De Blide en aanleuncomplex De Zout vliet meldden zich al aan voor computercursussen in het Grand Café van het Temeuzense zorgcomplex. De vraag of het internetcafé in een behoefte voorziet, was dus al vóór de officiële ope ning bevestigend beantwoord. Het senioren web, dat vrij- willigersdocenten levert, de Stichting Welzijn Terneuzen en de activiteitenbegeleiders van het zorgcentrum hopen echter dat niet alleen de bewoners gebruik maken van de digitale snelweg in het café van De Zoutvliet. Jong en oud uit de aangrenzende wijk Triniteit zijn welkom. Om zelf de computerkennis bij te schaven, dan wel de ouderen wegwijs te maken. Om het Grand Café in één klap neer te zetten als hét centrum van de 'wijk voor alle leeftijden', zoals het vernieuwde Triniteit wordt geafficheerd, lieten kinderen van de Speelneus, het kinderdagverblijf, de peu terspeelplaats en de buitenschoolse opvang ballonnen op ter ere van de officiële opening. MIDDELBURG - De economische politierechter, G. van Unnik, heeft een 59-jarige stroper uit Rilland gisteren tot 120 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevan genisstraf veroordeeld. De man werd 6 februari dit jaar in de Tweede Bathpolder aangetroffen met een semi-auto- matisch kogelgeweer met geluiddemper, waarmee hij op hazen joeg. Zijn 69-jarige kompaan uit Rilland had de buit, zes geschoten hazen, bij zich. Hij verscheen niet op de zitting, omdat hij zijn straf al had afgekocht door 1370 euro boete aan justitie te betalen. Saillant detail was dat een van de verbalisanten familie van de 69-jarige Rillan- der is. De verbalisant haalde ook de broer van de 69-jari- ge man, een oud-jachtopziener, erbij. De hazen werden naar een bejaardentehuis gebracht, zodat de bewoners een bijzondere maaltijd hadden. door Conny van Gremberqhe TERNEUZEN - Niet zozeer de Terneuzense ambtenaren, maar het dagelijks bestuur van Ter- neuzen heeft geblunderd in het Tijman-dossier. Dit stelt VVD-fractievoorzitter W. Broek- huysen. De VVD' er drong er de voorbije maanden diverse malen bij B en W op aan om na te gaan of in het bestemmingsplan Java ruim te gelaten werd om het diensten centrum De Tijman om te bou wen tot een opvanghuis voor daklozen. Broekhuijsen had al sinds februari - toen de raad in het geheim geïnformeerd werd over het voornemen om junks te huisvesten in de Tijman - reden om aan te nemen dat dit plan niet door kon gaan. „Uit de ambtelijke organisatie had ik de boodschap gekregen dat op De Tij man de bestem ming kantoren lag. Ik dacht toen dat het college dit ook wel zou weten en dat we als raadsle den vervolgens niets meer van het Tijmanplan zouden verne men. Dat leek er ook op, omdat we tussen februari en juni niets meer te horen kregen. Eind juni was ik dan ook hoogst verbaasd toen het college toch weer met dat plan op de proppen kwam. Begin juli heb ik er nogmaals op aangedrongen om de bestem- mingstatus van het gebouw na te gaan. Mijn verzoek werd ech ter genegeerd. In september, na dat tal van Javawijkbewoners te hoop waren gelopen tegen de plannen, nam het college de moeite om de bestemmingsplan nen te toetsen. Toen bleek mijn gelijk, maar kwamen B en W met het verhaal dat zij door ambtenaren op het verkeerde been waren gezet", verhaalt Broekhuijsen. De WD'er vindt dat hij als raadslid door het college niet se rieus is genomen. „Had men op mijn verzoeken gereageerd, dan zou het college veel eerder gewe ten kunnen hebben dat het Tij manplan onmogelijk was. Nu komt het college met een notitie over de affaire waarin de verant woordelijkheid over het floppen van het Tijmanplan wordt afge schoven op de ambtelijke organi satie. Ik vind dit niet terecht. Het college draagt daarvoor zelf de verantwoordelijkheid." Mond gesnoerd Broekhuijsen wilde dit tijdens de laatste raadsvergadering al aan de kaak stellen, maar werd door burgemeester J". Lonink de mond gesnoerd. De notitie over het maatschappelijk huis De Tij man staat nu op de agenda voor de vergadering van de commis sie omgeving op woensdag 6 ok tober. Broekhuijsen ziet ook daar weer een poging van het college in om hem te dwarsbomen. „Ik ben voorzitter van die commissie dus kan zelf niet deelnemen aan de discussie. Dat is knap lullig, maar goed, ik kan natuurlijk een fractiegenoot inschakelen. Het college weigert bovendien uit het gedoe rond de Tijman le ring te trekken en dat betreur ik." lNl33 Bijna dertien jaar is hij, popu lair bij de meiden en altijd in voor afwijkend gedrag. Dus besloot die Zierikzeeënaar, onder enige aansporing van Rik de Kapper zijn haar groen te verven. Blauw was namelijk al weer zo gewoon geworden in het straatbeeld. Niet hij, maar pa moest het la ter die dag bezuren, toen één van de leden van de plaatselij ke duikclub bij de dijkvoet zoonlief in de smiezen kreeg. Onderzoekend keek de - ka lende - man het duo aan en sprak zijn vermoeden vra gend doch met enige bewonde ring uit: Heeft jouw vader to verballen of zo!?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 39