>zc aggerdepot in Brouwershaven m Nieuwerkerkse helpt VVD weer met burgers praten Brand legt schuur bij Zonnemaire in de as Een echte SieMatic voor maar 9.400,-? Jongens verdacht van bedreiging provincie verwacht weinig problemen op lokatie aan Dirksweg De bewoner die extra service wil. De bewoner die niets wil veranderen. axi zonder papieren beboet SieMatic De bewoner die minder wil betalen. 20 Haast met Kenniswerf Beroepsvissers bekeurd Stroper ingerekend door familielid Overtreden drankwet beboet zeeuwse almanak Groen gactie: 0113-315649 (W.pzc.nl mail:redactie@ pzc.nl Stbus 314460 AA Goes ivertentie-exploitatie: l0rd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; ^uws-Vlaanderen: 0114-372770; gonaal: 020-4562500. Iinderdag 30 september 2004 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland or Piet Kleemans OUWERSHAVEN - Water- iap Zeeuwse Eilanden mag nt de provincie betreft een idelijk baggerspeciedepot aan- ^gen aan de Dirksweg bij puwershaven. In het be- ,*de depot is ruimte voor zo'n jOOOkubieke meter baggerspe- [et waterschap wil het bagger- eciedepot bouwen op de plek gar tot 2002 een rioolwaterzui- dngsinstallatie stond. Het is bedoeling dat in het toekom- ige depot licht tot matig ver- itreinigde baggerspecie, voor- imelijk afkomstig van Schou- (Advertentie) I Elke bewoner is anders. Daarom I valt er wat te kiezen bij Nuon. I Heem bijvoorbeeld Nuon Extra. I Dan betaalt u iets meer, maar kunt I j rekenen op extra services zoals I een 24-uurs calamiteitenhulp voor I gas en stroom. Meer weten? I Ganaarwww.nuon.nl. jN>aj (Advertentie) Elke bewoner is anders. Daarom valt er wat te kiezen bij Nuon. Maar het "roeft niet, als u niet wilt. Want alle Huon-klanten krijgen standaard I Nuon Basis. Ofwel gas en stroom voor I een scherpe prijs met de vertrouwde I service van Nuon. Meer weten? inijh wen-Duiveland, wordt opgesla gen. Maatregelen ter bescherming van de bodem zijn volgens het waterschap niet nodig. Gezien de 'kwaliteit' van de specie wordt niet verwacht dat er stof fen uitlogen. Binnen het depot wil het water schap experimenteren met me thodes om de 'gerijpte' bagger specie puinvrij te maken. De ge dachten gaan daarbij uit naar zeefproeven en landfarming, het reinigen van baggerspecie door biologische afbraak van organi sche verontreiniging. Volgens een akoestisch rapport veroorzaakt de inrichting van een depot aan de Dirksweg geen overlast voor nabijgelegen woningen en recreatiebunga lows. Op het terrein van het baggerspeciedepot wordt alleen overdag gewerkt. Alleen in ge val van calamiteiten mag - maxi maal twaalf dagen per jaar - ook tussen 19.00 en 23.00 uur gewerkt worden. Ook dan blijft het geluid volgens het water schap binnen de perken. Het speciedepot zorgt voor meer verkeer in de omgeving. Volgens het waterschap zullen er per dag ongeveer vijftien vrachtwa gens baggerspecie aanvoeren. Maximaal zeven dagen per jaar wordt vanuit het depot bagger specie afgevoerd. Per dag doen dan zo'n vijftig vrachtwagens de inrichting aan. Het water schap verwacht niet dat daar door verkeerstechnische proble men ontstaan. Milieubeleidsplan Omwonende J. Geluk is niet zo blij met de plannen. Naar zijn idee wordt met de aanleg van het baggerspeciedepot ernstig inbreuk gemaakt op de landelij ke omgeving. De provincie be strijdt dat. Het baggerspeciede pot zou niet in strijd zijn met het Zeeuws Milieubeleidsplan Groen licht. De vrees van Geluk dat de in- en uitrijdende vrachtwagens slibsporen op de weg ach terlaten, hetgeen tot gevaar lijke situaties kan leiden, wordt door de provincie niet ge deeld. Stank kan, zegt de provincie, niet helemaal worden uitgeslo ten, maar het zal eerder uitzon dering dan regel zijn. Mocht er toch overlast zijn dan worden, De brandweer kon de schuur niet meer redden, maar wist wel de belendende panden voor erger te behoeden. door Marcel Modde ZONNEMAIRE - Een gespeciali seerd bedrijf is gisteren begon nen met het opruimen van de as best die is vrijgekomen bij een schuurbrand in Zonnemaire. De regenval van dinsdagavond voorkwam dat de fijnere deel tjes zich over een grote opper vlakte verspreidden, aldus C. Jonker van de brandweer Schouwen-Duiveland. De brand in de landbouwschuur aan de Rietdijk brak dinsdag kort voor middernacht uit. Een buurman raakte gealarmeerd door grote knallen, veroorzaakt door het knappen van de asbest houdende golfplaten op het dak. Het vuur was op dat moment al zo hevig dat een deel van de schuur was ingestort tegen de tijd dat de brandweer arriveer de, aldus officier van dienst Jon ker. De uitgerukte groepen Brou wershaven, Dreischor en Kerk- werve richtten zich daarom op het veiligstellen van diesolie- en gastanks naast de schuur. Ook kon worden voorkomen dat het vuur oversloeg naar een belen dend pand. Gezondheidsrisico De even verderop gelegen wo ning heeft geen moment gevaar gelopen, aldus Jonker. Omdat de rook - met daarin de asbest- deeltjes - de goede kant op woei, was een evacuatie van de bewo ners niet nodig. Ook voor de bu ren bestond er geen risico. Wel moesten de huizen in de directe omgeving die nacht ramen en deuren gesloten houden. In ver band met het gezondheidsrisico had de brandweer de Rietdijk over een afstand van driehon derd meter afgesloten. Jonker schat dat, omdat het re gende, 'slechts enkele asbest- deeltjes hooguit 75 meter verder zijn neergekomen'. Tegen één uur 's nachts was de brandweer het vuur meester. Gisterochtend moest nogmaals worden uitge rukt om de smeulende hoop foto Eric Noordermeer kuubkisten met aardappelen na te blussen. Waardoor de brand is ontstaan, was gisteren nog onduidelijk. Aangenomen wordt dat er kort sluiting is ontstaan in de bedra ding van één van de landbouw voertuigen die in de schuur ston den gestald. Alle machines gin gen in de vlammen verloren. De schade loopt naar schatting in de honderdduizenden euro's. De politie ziet geen reden voor ver der technisch onderzoek, aldus Jonker. 1DDELBURG - De economi se politierechter in Middel- ^arg heeft gisteren een 51-jari- vrouw uit Breskens voor on- tvoegd taxivervoer bestraft net een boete van 1600 euro. Overdachte reed 9 augustus vo- jaar tijdens de Visserijfees- in Breskens taxi, terwijl ze geen vergunning voor kon anen. Ozei dat ze wel een vergun- Pgvoor het vervoeren van per- ?,aen in een taxi had aange- Bagd, maar niet kon wachten tidat ze die ook daadwerkelijk ?zak had omdat ze de organi se van de Visserijfeesten wil- helpen. Een denktank vormen over beleid is niet eenvoudig. Carla de Pae- pe: „Je krijgt - lang niet altijd gefundeerde - kritiek over je heen. Dan is het al mooi dat ze hier meewerken." foto Dirk-Jan Gjeltema Advertentie Vertel ons wat uw budget is en wij ontwerpen een echte SieMatic keuken voor u Individueel Design. Mooier, praktischer en duurzamer. Maar niet duur. Als u aan een nieuwe keuken denkt, denk dan eerst aan SieMatic. Welkom! AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 0115-564070 GOES Plieger8 .V. (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 0113-246464 MIDDELBURG SieMatic Middelburg Industrieter.Arnestein Grenadierweg 17a 0118-629522 TEBNEUZEN BouwCenter De Hoop 'Kennedylaan 32 0115-680612 door Esme Soesman NIEUWERKERK - Dat de poli tiek keihard om de oren heeft ge kregen de laatste jaren, vindt Carla de Paepe uit Nieuwerkerk terecht. Evenals de partijver nieuwing waarmee 'haar' WD op de kritiek heeft gereageerd. Of dat vernieuwingsproces slaagt, ziet de Nieuwerkerkse vanaf de eerste rij. Ze maakt deel uit van de landelijke audit- commissie die de ontwikkelin gen nauwgezet volgt. In twee jaar tijd moet de hele partij zijn doorgelicht op ver nieuwing. Op landelijk, regio naal en plaatselijk niveau. Dat De Paepe zich, met zes andere commissieleden, aan deze taak kwijt, is niet vreemd. Ze is - via het WD-opleidingsinstituut de Haya van Somerenstichting - werkzaam als trainer en beoor- deler van raadsleden, leden van de Provinciale Staten en ander aanstormend talent in den lan de. Voor de Schouwen-Duive- landse fractie vervult ze daar naast de rol van pr-functiona- ris. Als geen ander is ze voorstander van een betere communicatie door politici met de burger. „We moeten nog meer in discussie gaan met de bevolking. En dan niet alleen luisteren, maar ook uitleggen", betoogt zij. Waar mee ze naadloos aansluit bij het streven de WD weer een echte 'ideeën- en debatpartij' te laten worden. Een ontwikkeling die al enige tijd broeide, maar die door Pim Fortuyn in een stroom versnelling terecht kwam. Als lid van de commissie toekomstvi sie maakte De Paepe van dicht- (Advertentie) Elke bewoner is anders. Daarom valt er wat te kiezen bij Nuon. Neem bij voorbeeld Nuon Budget. Dan betaalt u, tegen heldere voorwaarden, een zeer scherpe prijs voor gas en stroom. Terwijl u de zekerheid hebt van een betrouwbare energieleverancier. Meer weten? Ga naar www.nuon.nl. zo wordt Geluk verzekerd, on middellijk maatregelen geno men. Twee maanden Een woordvoerder van het wa terschap voegt daar aan toe dat het werk in het baggerspeciede pot zich toespitst op het najaar. Dan wordt er gedurende zo'n twee maanden vrijwel dagelijks gewerkt. De rest van het jaar is alleen incidenteel sprake van werkzaamheden op het bagger speciedepot. De vergunning wordt verleend voor de duur van tien jaar. Michael Rogers krijgt twee kampioenstruien op één dag VLISSINGEN - De voorzitter van de Hogeschool Zee land, J. Mandos, wil dat er meer vaart komt in de ontwik keling van de Kenniswerf in Vlissingen. Volgens Mandos is de Kenniswerf een unieke kans voor Zeeland om aller lei instellingen bij elkaar te huisvesten. Zo kan een kruis bestuiving ontstaan tussen het bedrijfsleven en het onder wijs. De gemeente wil dat het gebied tussen de Edison- weg en de Binnenhaven een bruisend gebied wordt met onderwijsopleidingen, bedrijvigheid, sportcomplex, een disco en een campus voor studenten, pagina 17 Kenniswerf schiet niet op ZIERIKZEE - De Algemene Inspectiedienst (AID) heeft dinsdag op de Grevelingen een beroepsvisser bekeurd. Bij controle bleek dat de man vier kreeften aan boord van zijn boot had, terwijl er in deze periode van het jaar een vangstverbod geldt voor kreeft. Kreeften mogen in Zee land uitsluitend tussen 1 april en 15 juli worden gevan gen, teneide de populatie in stand gehouden. De dieren zijn weer teruggezet in het water. Vier andere beroepsvis sers kregen een waarschuwing voor het niet aan boord hebben van hun grote zogenoemde grote visacte of visver gunning. MIDDELBURG - De economische politierechter G. van Unnik heeft een 59-jarige stroper uit Rilland gisteren tot 120 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke gevan genisstraf veroordeeld. De man werd 6 februari dit jaar in de Tweede Bathpolder aangetroffen met een semi-auto- matisch kogelgeweer met geluiddemper, waarmee hij op hazen joeg. Zijn 69-jarige kompaan uit Rilland had de buit, zes geschoten hazen, bij zich. Hij verscheen niet op zitting, omdat hij zijn straf al had afgekocht door 1.370 euro boete aan justitie te betalen. Saillant detail was dat een van de verbalisanten familie van dë 69-jarige Rillan- der is. De verbalisant haalde ook de broer van de 69-jari- ge man, een oud-jachtopziener, erbij. MIDDELBURG - De Zoom Pinky B.V. uit Renesse is giste ren in Middelburg voor het overtreden van de drank-en horecawet veroordeeld tot 900 euro boete. De verdachte was 4 juli vorig jaar in de fout gegaan door sterke drank aan personen beneden de achttien jaar te verkopen. Het was niet de eerste keer dat de horeca-onderneming in overtreding was. Daarmee werd in de strafmaat rekening gehouden. bij de totstandkoming van de vernieuwingsplannen van de landelijke partij mee. Bij de uitvoering op plaatselijk niveau is ze, als pr-medewerker, eveneens betrokken. Niet zo vreemd dus, dat nog voor de aan kondiging van partijvemieu- wing op Schouwen-Duivelandse bodem de maandelijkse werkbe zoeken aan bedrijven en instel lingen al werden geïntrodu ceerd. Vertegenwoordigers van deze organisaties voeden de libe ralen, die op hun beurt de moge lijkheid hebben hun standpunt aan de buitenwacht toe te lich ten. Geprobeerd wordt ook bij grote onderwerpen - zoals Mon- dragon of de uitgangspunten van de begroting - in groter (gi*oeps-)verband met elkaar te praten. Nu is dat nog een kwestie van 'voeden', maar uiteindelijk - hoopt De Paepe - zal er sprake van een denktank zijn. Maar dat moet groeien, meent De Paepe. Dat 'de boer op gaan' is niet iets wat je zomaar even doet. „Je moet als fractielid een mening gaan verkondigen en krijgt - lang niet altijd gefundeerde - kritiek over je heen. Dan is het feit dat ze hier de bereidheid hebben mee te werken al gran dioos." De auditcommissie van de WD komt naar verwachting in mei 2005 met een eerste evaluatie. door Romain van Damme en Harold de Puysseleijr TERNEUZEN De twee minder jarige jongens (17 en 15) uit Sas van Gent die maandag zijn aan gehouden, worden verdacht van bedreiging op internet. Wie er bedreigd werd, wilde het Openbaar Ministerie (OM) in Middelburg niet zeggen. Vol gens de oudere broer Halim ver telde een agent tijdens de huis zoeking in het ouderlijk huis van de 17-jarige verdachte dat het vermoedelijk te maken had met een bedreiging van een lid van de Tweede Kamer. De politie zegt stoffen te hebben gevonden die gebruikt kunnen worden voor het maken van ex plosieven. Die stoffen werden meegenomen. De vader van de jongen zegt dat het gaat om kunstmest voor de tuin. Onderzoek van het OM heeft in middels uitgewezen dat er geen banden zijn met terroristische organisaties en dat er absoluut geen sprake is van terroristische activiteiten. Halim: „Persoonlijk denk ik nu dat het een uit de hand gelopen kwajongensstreek is. Geknoei op internet met gevolgen die niet voorzien waren." De twee jongens worden van middag voorgeleid aan de kin derrechter in Middelburg. Die neemt een besluit over eventue le verlenging van de hechtenis. „Dan weten we precies wat er in het procesverbaal staat", zegt A. Cambier uit Axel, raadsman van de vijftienjarige jongen, een vriend van de andere verdachte. „Hij is erg geschrokken en zegt dat het uit de hand gelopen spie lerei op internet is. Volgens hem waren ze niet van plan verder iets te ondernemen." pagina 17 OM neemt geen risico dit verdient onze familie niet (Advertentie) vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu gemarineerde aubergines en visstoofpot of spinazie pecan-roomtaarc (vegetarisch) en sinaasappel zabaione 12,50 of 10,00 (vegetarisch menu) reserveren: 0118—886 866 vanavond 19.30 uur [Modeshow Elena Vlady reserveren: 0118-886870 zaterdag 2 oktober 15.00-16.30 uur Miles Browning Didge bekijk ook onze website Eroi&<3niiiu«"l»TrBïan de Winkel DRVK in Woorc Brasserie KERY Beeld Geluid A Markt 51 P Middelburg (0118) 886886 Bijna dertien jaar is hij, popu lair bij de meiden en altijd in voor afwijkend gedrag. Dus besloot die Zierikzeeënaar, onder enige aansporing van Rik de Kapper zijn haar groen te verven. Blauw was namelijk al weer zo gewoon in het straatbeeld. Niet hij, maar pa moest het bezuren, toen één van de leden van de plaatselijke duikclub zoonlief in de smiezen kreeg. Onder zoekend keek de man het dtio aan en sprak zijn vermoeden vragend doch met enige be wondering uit: „Heeft jouw vader toverballen of zo?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2004 | | pagina 35